Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

BIBLIOTEKA NARODOWA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(012 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN)

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

 

 

Biblioteka Narodowa. Kraków. Krak. Sp. Wyd. i Lwów. Ossolineum. [do 1939], Wrocław. Ossolineum. [po 1945]. 16d. (O ile nie zaznaczono inaczej, stan dobry. S.1: Literatura polska, s.2: Literatura obca)

1*. Almanach Biblioteki narodowej. W dziesięciolecie wydawnictwa 1919-1929. Kraków 1929. Krak. Sp. Wyd. s. IV, [2], 308, tablice. brosz. (Otarcia, zabrudzenia i przedarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. Omówienie wszystkich tomów serii do r. 1929) 26,00

2. S.1, nr 3: Kochanowski Jan - Odprawa posłów greckich. Z wstępem i komentarzami T.Sinki. Wyd.VII. 1929. s. XL, 46

[oraz] S.1, nr 1: Kochanowski Jan - Treny. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył T.Sinko. Wyd.VIII. 1930. s. XXVIII, 56, [1]. razem opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., grzbiet nadpęknięty, podkreślenia w tekście, atramentowe zaplamienia kilku kart. Piecz. i podpis własn.) 14,92

3. S.1, nr 4: Niemcewicz Juljan [Ursyn] - Powrót posła. Komedja w trzech aktach oraz wybór bajek politycznych z epoki Sejmu Wielkiego. Z wstępem [...] S.Kota. Wyd.II przejrzane. [1923]. s. XLI, [1], 102, [2]. brosz. (Okł. podniszczona, grzbiet oklejony szarym papierem, ubytki papieru na grzbiecie, blok lekko odchodzi od okł., wewnątrz stan dobry. Egz. wymaga ponownej oprawy) 14,92

4. S.1, nr 4: Niemcewicz Juljan [Ursyn] - Powrót posła. Komedja w trzech aktach oraz wybór bajek politycznych z epoki Sejmu Wielkiego. Z wstępem [...] S.Kota. Wyd.IV przejrzane. 1927. s. XLI, [1], 102, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Brak grzbietu, otarcia okł., poza tym stan dobry) 23,45

5*. S.1, nr 5: Lenartowicz Teofil - Wybór poezyj. Wstępem [...] zaopatrz. M.Janik. Wyd.II rozsz. 1922. s. XXIV, [2], 143, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., przetarcia płótna na grzbiecie, wewnątrz stan dobry. Piecz. i podpis własn.) 21,32

6. S.1, nr 6: Mickiewicz Adam - Poezje. T.1. Wybór [...] J.Kallenbacha. Wyd.III. 1924. s. XVIII, [2], 193. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Podpis własn.) 30,00

7*. S.1, nr 6: Mickiewicz Adam - Poezje. T.1. Wybór [...] J.Kallenbacha. Wyd.IV. 1930. s. XVIII, [2], 193.

[oraz] S.1, nr 66: Mickiewicz Adam - Poezje. T.2. Wstęp i układ J.Kallenbacha. Wyd.II popr. 1928. s. XVI, 272

[oraz] S.1, nr 72: Mickiewicz Adam - Konrad Wallenrod. Oprac. J.Ujejski. 1926. s. LVII, [1], 98

[oraz] S.1, nr 74: Mickiewicz Adam - Grażyna. Powieść litewska. Z wstępem J.Tretiaka i objaśnieniami H.Życzyńskiego. Wyd.III. 1928. s. LXIII, [1], 71, [1]. razem opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł.) 40,00

8. S.1, nr 9: Feliński Alojzy - Barbara Radziwiłłówna. Tragedja w pięciu aktach. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył M.Szyjkowski. Wyd.IV. 1929. s. 25, [1], 93. opr. bibliot. ppł., fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy. (Blok lekko nadpęknięty, stan dobry. Piecz. i podpis własn.) 40,00

9. S.1, nr 17: Mickiewicz Adam - Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego. Wyd.IV, przejrzane i uzupełnione. 1922. s. 139, [3]. brosz. (Niewielkie ubytki fragm. grzbietu, poza tym stan dobry) 20,00

10*. S.1, nr 24: Krasiński Zygmunt - Nie-boska komedia. Wyd.VIII zmienione. Wstęp napisała M.Janion. Tekst i przypisy oprac. M.Grabowska. 1965. s. CXXXII150, [2]. brosz. (Stan dobry) 32,00

11. S.1, nr 30: Zaleski Bohdan - Wybór poezyj. Oprac. J.Tretiak. Wyd.II. [192-]. s. 256. opr. ppł. (Otarcia okł., poza tym stan dobry. Piecz. własn.) 29,54

12. S.1, nr 32: Fredro Aleksander - Zemsta. Komedia w czterech aktach, wierszem. Wyd.VII. 1948. s. 144, [2]. brosz. (Zabrudzenia okł., grzbiet podklejony paskami papieru, wewnątrz zażółcenia papieru. Ekslibris) 28,00

13. S.1, nr 37: Ujejski Kornel - Wybór poezyj. Oprac. M.Janik. [192-]. s. 267. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., stan dobry. Piecz.) 25,58

14. S.1, nr 38: Bliziński Józef - Pan Damazy. Komedja konkursowa w 4 aktach. oprac. Z.Tempka-Nowakowski. [192-]. s. 158, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. i podpis własn.) 25,32

15. S.1, nr 45: Sowinski Leonard - Wybor poezyj. Oprac. W.Bryda. [192-]. s. 150, [2]. brosz. (Blok pęknięty, kilka składek luzem. Egz. nierozcięty, wymaga oprawy) 25,58

16. S.1, nr 59: Anonim tzw. Gall - Kronika polska. Przeł. R.Grodecki. Przekł. przejrzał, wstępem i przypisami opatrzył M.Plezia. 1965. s. XCIV, 193, [1], tabl. 2. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) 26,00

17. S.1, nr 63: Korzeniowski Józef - Karpaccy górale. Dramat w trzech aktach. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył W.Hahn. 1923. s. 87, [1]. brosz. (Przednia okł. luzem, naddarcie tylnej okł oraz karty tyt. Ekslibris w formie piecz.) 16,88

18*. S.1, nr 68: Średniowieczna proza polska. Zebrał i oprac. S.Vrtel-Wierczyński. Wyd.II, zmienione. 1959. s. CLXXVII, [1], 368. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Skasowana piecz. bibliot.) 48,00

19. S.1, nr 70: Skarga Piotr - Kazania sejmowe. Oprac. S.Kot. 1925. s. XCVI, 190, [2]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Grzbiet luzem, otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) 25,32

20. S.1, nr 71: Kraszewski J.I. - Dziecię starego miasta. Obrazek narysowany z natury. Ze wstępem i objaśnieniami W.Hahna. Wyd.II przejrzane i poszerzone. 1928. s. XXXV, [1], 143[1]. opr. późn. ppł., fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy. (Stan b.dobry. Piecz. własn.) 40,00

21. S.1, nr 77: Towarzystwo Filomatów. Wybór tekstów, wstęp i objaśn. A.Łuckiego. 1924. s. LXXXIV, 480. opr. ppł., fragm okł. brosz. naklejono na lico oprawy. (Stan dobry. Podpis własn.) 48,00

22. S.1, nr 79: Mickiewicz Adam - Pisma estetyczno-krytyczne. Oprac. H.Życzyński. 1924. s. LI, [1], 146, [4]. brosz. (Blok pęknięty, ubytki grzbietu. Egz. nierozcięty, wymaga oprawy) 21,32

23*. S.1, nr 83: Mickiewicz Adam - Pan Tadeusz [...]. Oprac. S.Pigoń. Wyd.II. 1929. s. CXXXV, [1], 443, tabl. 1. opr. ppł. (Niewielki ślad zawilgocenia na pierwszych kartach, poza tym stan dobry) 24,53

24. S.1, nr 90: Staszic - Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego. Wyd. krytyczne przygotował i wstępem zaopatrzył S.Czarnowski. 1926. s. XLVII, [1], 223, [1]. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Na grzbiecie wyzłoc. autorka i tytuł) 46,00

25. S.1, nr 99: Tańska Klementyna - Listy Elżbiety Rzeczyckiej oraz Nocleg w Kromołowie i Obiad czwartkowy. Oprac. I.Kotowa. 1927. s. LXII, 141, [1]. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Na grzbiecie wyzłoc. autorka i tytuł) 30,00

26*. S.1, nr 103: Czajkowski Michał - Owruczanin. Powieść historyczna z 1812 roku. 1927. s. XLIV, 376, [2]. brosz. (Niewielkie ubytki krawędzi okł., przednia okł. luzem, wewnątrz stan dobry) 36,00

27*. S.1, nr 104: Najdawniejsze zabytki języka polskiego. Oprac. W.Taszycki. Wyd.III. 1951. s. 210, [2].

[oraz] S.2, nr 146. Obrońcy języka polskiego. Wiek XV-XVIII. Oprac. W.Taszycki. 1953. s. LXXXIX, [1], 393, [1]. razem opr. bibliot. ppł., fragm. okł. brosz. S.1, nr 104 naklejono na lico oprawy. (Stan dobry. Na kartach tyt. obu prac dedykacja dla Karola Bunscha podpisana W.T. [Witold Taszycki]. Ekslibris K.Bunscha) 60,00

28. S.1, nr 115: Zabłocki Franciszek - Sarmatyzm. Tekst ustalił, wstępem i objaśnieniami zaopatrzył L.Bernacki. Wyd.III. 1954. s. LVIII, 152, [2]. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty) 30,00

29. S.1, nr 119: Tańska Klementyna - Dzienniki Franciszki Krasińskiej w ostatnich latach panowania Augusta III pisany. Oprac. I.Kotowa. 1929. s. LXX, 168, [2]. brosz. (Zabrudzenia okł., ślady zalania na marginesach i tylnej okł.) 30,00

30*. S.1, nr 123: Tetmajer Kazimierz - Poezje wybrane. Oprac. i wstępem poprzedził J.Krzyżanowski. Wyd.II zmienione. 1968. s. CIV, 277, [3], tabl. 1. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) 32,00

31. S.1, nr 127: Rok 1848 w Polsce. Wybór źródeł. Wstępem [...] zaopatrzył S.Kieniewicz. 1948. s. XLIX, [1], 350, [4]. opr. bibliot. ppł. z okł. brosz. naklejona na lico oprawy (Stan dobry) 42,00

32*. S.1, nr 135: Niemcewicz Juljan [Ursyn] - Dwaj panowie Sieciechowie. Powieść. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył J.Dihm. 1950. s. XLII, 52, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Piecz. własn.) 18,00

33*. S.1, nr 139: Gostomski Anzelm - Gospodarstwo. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył S.Inglot. 1951. s. XLI, 132, [2]. brosz. (Miejscami podkreślenia w tekście i zapiski na marginesach. Stan dobry) 30,00

34. S.1, nr 141: Najstarsza poezja polsko-łacińska (do połowy XVI wieku). Oprac. M.Plezia. 1952. s. XCV, [1], 128. brosz. (Stan dobry) 28,00

35. S.1, nr 155: Wybicki Józef - Listy patriotyczne. Oprac. K.Opałek. 1955. s. CXXII, 335, [3]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) 30,00

36. S.1, nr 177: Ballada polska. Oprac. C.Zgorzelski przy współudziale I.Opackiego. 1962. s. LXXXV, [1], 844, [2]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) 40,00

37. S.1, nr 205: Poezja powstania listopadowego. Wybrał i oprac. A.Zieliński. 19. s. LXXII, 280. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie zabrudzenia i naddarcia obw., poza tym stan b.dobry) 34,00

38. S.1, nr 230: Antologia polskiego futuryzmu i nowej sztuki. Wstęp i komentarz oprac. Z.Jarosiński. Wybór i przygotowanie tekstów H.Zaworska. 1978. s. CXXV, [1], 321, [1]. opr. oryg. pł. (Zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry) 40,00

39. S.1, nr 239: Antologia bajki polskiej. Wybrał i oprac. W.Woźnowski. 1982. s. CXXXIX, [1], 755, [1]. brosz. (Blok odchodzi od okł., poza tym stan dobry) 34,11

40. S.1, nr 239: Antologia bajki polskiej. Wyd.II. Wybrał i oprac. W.Woźnowski. 1983. s. CXXXIX, [1], 755, [1], tablice. brosz. (Okł. lekko zakurzone i otarte, poza tym stan dobry) 3.198,00

41. S.2, nr 3: Plutarch z Cheronei - Żywoty sławnych mężów. W zrewidowanym przekł. F.N.Golańskiego. Z dodatkiem trzech żywotów w przeróbce I.Krasickiego. Z wstępem i uwagami T.Sinki. [192-]. s. XXX, [2], 380, [1]. brosz. (Brak przedniej okł. brosz., niewielkie ubytki tylnej okł., poza tym stan dobry) 40,00

42*. S.2, nr 4: Tasso Torkwato - Gofred abo Jeruzalem wyzwolona. Przekładnia P.Kochanowskiego. [...] Wyd.III, całkowite. LI, 698, [2]. brosz. (Niewielkie ubytki okł., poza tym stan dobry) 40,00

43*. S.2, nr 9: Sofokles - Elektra. Przeł. i oprac. K.Morawski. [1921 lub 1925]. s. 87, [1]. brosz. (Odcięty dolny margines karty tyt., ostatnia karta oraz tylna okł. luzem, ubytki grzbietu i okł. Piecz. bibliot. Egz. wymaga oprawy) 21,32

44*. S.2, nr 9: Sofokles - Elektra. Przeł. K.Morawski. Oprac. S.Srebrny. Wyd.III, zmienione. 1951. s. L, 73, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) 20,00

45*. S.2, nr 17: Homer - Iliada. Przeł. K.Jeżewska. Wybór oprac., wstępem i komentarzem opatrzył J.Łanowski. Wyd.XII zmienione. 1972. s. LXXXIX, [1], 524, tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie zabrudzenia i ubytek obw., poza tym stan dobry) 30,00

46. S.2, nr 18: Antologia literatury francuskiej. W przekł. i oprac. T.Boya-Żeleńskiego. Wyd.II przyg. M.Brahmer. 1950. s. XLIV, 514. brosz. (Otarcia okł., poza tym stan dobry. Ekslibris) 40,00

47. S.2, nr 20: Szekspir Wiliam - Hamlet. Przeł. W.Tarnawski. Oprac. S.Helsztyńki. Wyd.III. 1955. s. C, 257, [3], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) 40,00

48*. S.2, nr 22: Goethe Jan Wolfgang - Cierpienia młodego Wertera. Przeł. F.Mirandola. Oprac. Z.Zagórowski. 1922. s. XLVI, [2], 135. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry) 26,00

49. S.2, nr 33: Plautus T.M. - Bracia (Menaechmi). Przeł. i oprac. G.Przychocki. Wyd.II, zmienione. 1950. s. XLIV, 113, [2]. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) 30,00

50*. S.2, nr 39: Xenofont - Sympozjon oraz Wybór pism. Przeł. i oprac. A.Rapaport. 1929. s. XLI, [1], 310. opr. pł. złoc. z epoki. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) 48,00

51. S.2, nr 46: Plautus T.M. - Kupiec (Mercator). Wyd.II zmienione. Przeł. i oprac. G.Przychocki. Przygotował do druku W.Strzelecki. 1951. s. XLI, [1], 115, [2]. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) 36,00

52. S.2, nr 54: Byron Jerzy - Manfred. Kain. Przeł. Z.Reutt-Witkowska. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył A.Tretiak. 1928. s. XXXIX, [1], 135, [1]. opr. późn. ppł. (Stan dobry) 20,00

53. S.2, nr 57: Trzy poetyki klasyczne. Arystoteles. Horacy. Pseudo-Longinos. Przeł., wstępem i obj. opatrzył T.Sinko. Wyd.II, zmienione. 1951. s. XXXVIII, 154. opr. bibliot. ppł. z okł. brosz. naklejona na lico opr. (Stan dobry) 40,00

54*. S.2, nr 62: Kwintylian - Kształcenie mówcy. Księgi I, II i X. Przeł. i oprac. M. Brożek. 1951. s. CII, 346, [2]. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł., ubytki grzbietu i krawędzi okł., wewnątrz stan dobry) 38,00

55. S.2, nr 67: Menander - Sąd rozjemczy (Epitrepontes). Przeł. i oprac. J.Manteuffel. 1951. s. XLI, [1], 57, [1]. brosz. (Zaplamienia przedniej okł., niewielkie przedarcie okł. na grzbiecie, poza tym stan dobry) 20,00

56. S.2, nr 68: Lesage - Turcaret czyli finansista. Komedia w pięciu aktach. Przeł. T.Boy-Żeleński. Wstęp, przekł. "Krytyki" i oprac. A.Jakubiszyn. 1951. s. XLII, 128, [2]. brosz. (Stan dobry) 30,00

57. S.2, nr 72: Nikitin Atanazy - Wędrówka za trzy morza. Przeł. H.Willman-Grabowska. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzyli W.Jakubowski i H.Willman-Grabowska. 1952. s. CXXVII, [1], 55, [1]. brosz. (Stan dobry. Ekslibris) 26,00

58*. S.2, nr 73: Encyklopedia albo Słownik rozumowany nauk, sztuk i rzemiosł zebrany z najlepszych autorów, a szczególnie ze słowników angielskich Chambers'a, d'Harris'a, de Dyche i in. przez stowarzyszenie ludzi nauki. Przeł i przypisami opatrzyła E.Rzadkowska. Wstęp J.Kotta. 1952. s. XLII, 272, [2]. brosz. (Stan dobry) 30,00

59*. S.2, nr 81: Erazm z Rotterdamu - Pochwała głupoty. Przeł. i objaśnił E.Jędrkiewicz. Wstęp napisał H.Barycz. W tekście 31 rysunków Holbeina. 1953. s. CXXIV, 243. brosz. (Niewielkie ubytki krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty) 36,00

60. S.2, nr 95: Angielski dramat mieszczański XVIII wieku. Lillo G., Moore E., Foote S. Przeł. G.Sinko. 1955. s. CXL, 367, [5]. opr. oryg. pł. (Okł. zakurzona, poza tym stan dobry) 30,00

61*. S.2, nr 125: Meander - Odludek lub Mizantrop. Przeł. i oprac. J.Łanowski. 1960. s. LXXIII, 85, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Na karcie przedtyt. odręczna dedykacja tłumacza) 36,00

62. S.2, nr 131: de Stael Holstein Anna Luiza Herminia - Korynna czyli Włochy. Przeł. L.Rautenstrauchowa, K.Witte. Oprac. A.Jakubiszyn-Tatarkiewiczowa. 1962. s. LXVII, [1], 572, [2]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan dobry) 24,00

63*. S.2, nr 143: Angielscy "poeci jezior" W.Wordsworth, S.T.Coleridge, R.Southey. Wybrał, przeł., wstępem i objaśnieniami opatrzył S.Kryński. 1963. s. LXXIX, [1], 428. opr. oryg. pł. (Okł. zakurzona, stan dobry) 48,00

64. S.2, nr 184: Brecht Bertolt - Dramaty. Oprac. K.Gajek. 1976. XCIV, 602, [4], tablice. opr. pł., obw. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry) 32,00

65. S.2, nr 200: Verlaine Paul - Wybór poezji. Oprac. A.Drzewiecka. 1980. s. CXLVII, [1], 190, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry) 31,65


Strona główna