Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

BIBLIOTEKA NARODOWA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(12 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN)

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

 

1.      S.1, nr 1: Kochanowski Jan — Treny. Z wstępem i komentarzem T.Sinki. Wyd.V przejrzane. 1925. S. XXXI, [1], 87, [1]. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Obca dedykacja) cena: 36,00

2.      S.1, nr 1: Kochanowski Jan — Treny. Z wstępem i komentarzem T.Sinki. Wyd.VI, ponownie oprac. 1927. s. XXVIII, 56, [1].  

[oraz] S.1, nr 3: tenże — Odprawa posłów greckich. Z wstępem i komentarzem T.Sinki. Wyd.II przejrzane. [1921]. s. XXXIX, [1], 58.

[oraz] S.1, nr 100: tenże — Pieśni i wybór innych wierszy. Oprac. T.Sinko. 1927. s. LXXIV, 208. razem opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., miejscami podkreślenia w tekście i zapiski na

marginesach) cena: 100,00

3.      S.1, nr 3: Kochanowski Jan — Odprawa posłów greckich. Z wstępem i komentarzami T.Sinki. Wyd.IX z dodatkiem źródłowym. 1949. s. XXII, [2], 64, 4]. brosz. (Stan dobry). cena: 10,00

4.      S.1, nr 4: Niemcewicz Juljan [Ursyn] — Powrót posła. Komedja w trzech aktach oraz wybór bajek politycznych z epoki Sejmu Wielkiego. Z wstępem [...] S.Kota. Wyd.IV przejrz. 1927. s. XLI, [1], 102, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Brak grzbietu, otarcia okł.) cena: 23,45

5.      S.1, nr 6: Mickiewicz Adam — Poezje. T.1. Wybór [...] J.Kallenbacha. Wyd.III. 1924. s. XVIII, [2], 193. opr. bibliot. ppł. cena: 30,00

6.      S.1, nr 16: Słowacki Juljusz — Lilla Weneda. Tragedja w pięciu aktach. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył M.Janik. Wyd.V. 1928. s. 149, [1].

[oraz] S.1, nr 13: tenże — Beniowski. Poema. Pięć pierwszych pieśni. Oprac J.Kleiner. Edycja II, przejrzana. 1923. s. XXXIX, [1], 173, [1]. opr. bibliot. ppł (Niewielkie otarcia okł., podkreślenia w tekście i zapiski na marginesach ołówkiem. Stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

7.      S.1, nr 17: Mickiewicz Adam — Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego. Oprac. S.Pigoń. Wyd.IV, przejrzane i uzup. 1922. s 139, [5]. brosz. (Przedarcie przedniej okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 20,00

8.      S.1, nr 18: Krasiński Zygmunt — Przedświt. Oprac. Z.Kleiner. Wyd.II przejrzane. 1922. s. 126, [1]. opr. bibliot. ppł (Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 30,00

9.      S.1, nr 20. Mickiewicz Adam — Dziady część trzecia. Oprac. J.Kallenbach. 1920. s 271, [1]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena: 40,00

10.   S.1, nr 30: Zaleski Bohdan — Wybór poezyj. Oprac. J.Tretiak. Wyd.II. [192-?]. s. 256. opr. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 29,54

11.   S.1, nr 31: Długosz Jan — Bitwa grunwaldzka (z historii Polski). Oprac. J.Dąbrowski. B.r. s. 142, [2]. opr. bibliot. ppł. (Podpis własn., piecz.) cena: 29,54

12.   S.1, nr 32: Fredro Aleksander — Zemsta. Komedia w czterech aktach. Oprac. E.Kucharski. Wyd.VII. 1948. s. 144, [2]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., ubytki i przedarcia grzbietu podklejone taśmą papierową, miejscami zażółcenia papieru, blok poluźniony) cena: 28,00

13.   S.1, nr 37: Ujejski Kornel — Wybór poezyj. Oprac. M.Janik. Wyd.II uzup. i rozsz. 1924. s. XXXII, 255. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 25,58

14.   S.1, nr 38: Bliziński Józef — Pan Damazy. Komedja konkursowa w 4 aktach. oprac. Z.Tempka-Nowakowski. [192-]. s. 158, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł.) cena: 25,32

15.   S.1, nr 39: Romanowski Mieczysław — Dziewczę z Sącza oraz wybór liryków. Wstępem i objaśnieniami opatrzył S.Lam. [wstęp 1921]. s. 168, [3]. brosz. (Niewielkie ubytki krawędzi okł., bol pęknięty. Egz. Wymaga oprawy) cena: 30,00

16.   S.1, nr 41: Krasicki Ignacy — Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki. Z autografu wyd. [...] B.Gubrynowicz. [1922]. s. 192. opr. bibliot. ppł. (Zapiski ołówkiem na karcie tyt. i pierwszej stronie tekstu, miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Stan dobry) cena: 42,00

17.   S.1, nr 42: Krasiński Zygmunt — Irydion. Z wstępem i objaśnieniami T.Sinki. [1921]. s. LXIV, 204. opr. bibliot. ppł (Wyklejki oraz pierwsze karty lekko zabrudzone, stan dobry. Piecz. własn.) cena: 30,00

18.   S.1, nr 63: Korzeniowski Józef — Karpaccy górale. Dramat w trzech aktach. Wstępem i obj. zaopatrz. W.Hahn. 1923. s. 87, [1]. brosz. (Przednia okł. luzem. Ekslibris w formie piecz.) cena: 16,88

19.   S.1, nr 70: Skarga Piotr — Kazania sejmowe. Oprac. S.Kot. 1925. s. XCVI, 190, [2]. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 46,00

20.   S.1, nr 71: Kraszewski J[ózef] I[gnacy] — Dziecię Starego Miasta. Obrazek narysowany z natury. Ze wstępem i objaśnieniami W.Hahna. Wyd.II, przejrzane i uzup. 1928. s. XXXV, [1], 143. or. ppł. z epoki. okł. brosz. naklejona na lico oprawy. Ekslibris w formie piecz. Stan b.dobry cena: 40,00

21.   S.1, nr 77: Towarzystwo Filomatów. Wybór tekstów, wstęp i objaśn. A.Łuckiego. 1924. s. LXXXIV, 480. opr. ppł. z epoki, okł. brosz. naklejona na lico oprawy. (Bardzo niewielki ubytek dolnego marginesu pierwszych 2 kart, poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 48,00

22.   S.1, nr 82: Sonet polski. Wybór tekstów. Wstępem, objaśnieniami zaopatrzył W.Folkierski. 1925. s. XXXII, 370, [2]. brosz. (Zabrudzenia okł., niewielkie naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

23.   S.1, nr 90: Staszic Stanisław — Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego. Wydanie krytyczne przygotował i wstępem zaopatrzył S.Czarnowski. 1926. s. XLVII, [1], 223, [1]. opr. pł. z epoki. (Okł lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 46,00

24.   S.1, nr 99: Tańska Klementyna — Listy Elżbiety Rzeczyckiej oraz Nocleg w Kromołowie i Obiad Czwartkowy. Oprac. I.Kotowa. 1927. s. LXII, 141, [1]. opr. pł. z epoki (Stan b.dobry) cena: 30,00

25.   S.1, nr 119: Tańska Klementyna — Dziennik Franciszki Krasińskiej w ostatnich latach panowania Augusta III pisany. Oprac. I.Kotowa. 1929. s. LXX, 168, tabl.1. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i zaplamienia okł., stan dobry) cena: 30,00

26.   S.1, nr 121: Żmichowska Narcyza (Gabryella) — Pogadanka. Oprac. T.Żeleński (Boy). 1930. s. XXXVII, [1]183, [1]. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry) cena: 48,00

27.   S.1, nr 125: Młoda Polska. Wybór poezyj. Orac. Tadeusz Żeleński (Boy). Wyd.II. 1947. s. LVI, [1], 474, [[4]. brosz. (Okł. otarta i zabrudzona, składki lekko poluźnione. Egz. nieobcięty. Liczne podkreślenia i zapiski na ostatnich kartach i tylnej okł., na których znajduje się spis tytułowy pierwszej serii Biblioteki Narodowej. Podpis własn., ekslibris) cena: 20,00

28.   S.1, nr 127: Rok 1848 w Polsce. Wybór źródeł. Wstepem [...] zaopatrzyl S.Kieniewicz. 1948. s. XLIX, [1], 350, [4]. opr. bibliot. ppł., okł. brosz. naklejona na lico oprawy. (Stan dobry) cena: 42,00

29.   S.1, nr 130: Kuźnica Kołłątajowska. Wybór źródeł. Wybrał, wstępem i objaśnieniami opatrzył B.Leśnodorski. 1949. s. LXXXI, [1], 251, [3]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

30.   S.1, nr 131: Chopin Fryderyk — Wybór listów. Oprac. Z.Jachimecki. 1949. s, LIII, [1], 216, [1], tabl. 1. brosz. (Okł. luzem, ubytki krawędzi okł., brak grzbietu, blok w stanie dobrym. Egz. wymaga oprawy) cena: 36,00

31.   S.1, nr 139: Gostomski Anzelm — Gospodarstwo. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył S.Inglot. 1951. s. XLI, [1], 132, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 28,00

32.   S.1, nr 155: Wybicki Józef — Listy patriotyczne. Oprac. K.Opałek. 1955 s. CXXII, 335, [3] opr. oryg. pł. (Niewielkie odbarwienie grzbietu, wewnątrz stan b.dobry) cena: 30,00

33.   S.1, nr 177: Ballada polska. Oprac. C.Zgorzelski przy współudziale I.Opackiego. 1962. s. LXXXV, [1], 844, [4]. opr oryg. pł. (Okł. lekko zabrudzona, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

34.   S.1, nr 181: Staff Leopold — Wybór poezji. Wyboru dokonał i wstępem poprzedził M.Jastrun. Przypisy oprac. M.Bojarska. Wyd.III. 1985. s. XLII, 304, [3]. brosz. (Stan dobry) cena: 20,00

35.   S.1, nr 192: Cyganeria warszawska. Wstęp napisał, wypisy ułożył i oprac. S.Kawyn. 1967. s. LVI, 323, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

36.   S1, nr 218: Wyspiański Stanisław — Wesele. Oprac. J.Nowakowski. Wyd.III. 1981. s. XCVI, 258, [2], tabl.1. brosz. (Stan dobry) cena: 24,00

37.   S.1, nr 223: Kaden-Bandrowski Juliusz — Generał Barcz. Oprac. M.Sprusiński. Wyd.II. 1984. s. XC, 422. brosz. (Stan dobry) cena: 18,00

38.   S.1, nr 237: Perzyński Włodzimierz — Wybór komedii. Lekkomyślna siostra. Aszantka. Szczęście Frania. Oprac. L.Eustachiewicz. 1980. s. CI, [1],378, [4]. opr. oryg. pł (Stan dobry) cena: 18,00

39.   S.1, nr 239: Antologia bajki polskiej. Wybrał i oprac. W.Woźnowski. Wyd.II. 1983. s. CXXXIX, [1], 755, [17]. brosz. (Niewielkie otarcia okł.,  poza tym stan dobry) cena: 32,00

40.   S.2, nr 3: Plutarch z Cheronei — Żywoty sławnych mężów. W zrewidowanym przekł. F.N.Golańskiego. Z dodatkiem trzech żywotów w przeróbce Ign. Krasickiego. Z wstępem i uwagami T.Sinki. [1921]. XXX, [2], 380, [1]. brosz. (Brak przedniej okł., ubytki krawędzi tylnej okł., blok lekko poluźniony). cena 40,00

41.   S.2, nr 7: Aischylos —  Prometeusz skowany. Przeł. J.Kasprowicz. Wstępem i objaśnieniami zaopatrzył S.Witkowski. [1921]. s. 155, [1]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Podpis własn. Ekslibris). cena 18,00

42.   S.2, nr 18: Antologia literatury francuskiej. W przekł. i oprac. T.Boya-Żeleńskiego. Wyd.II przyg. M.Brahmer. 1950. s. XLIV, 514. brosz. (Otarcia okł., niewielkie naddarcia grzbietu, poza tym stan dobry. Ekslibris). cena 40,00

43.   S.2, nr 20: Szekspir W. — Hamlet. Przeł. W.Tarnawski. Oprac. S.Helsztyński. Wyd.III. 1955. s. C, 257, [3], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry). cena 40,00

44.   S.2, nr 30: Schiller Fryderyk —  Zbójcy. Przeł. F.Konopka. Oprac. O.Dobijanka-Witczakowa. Wyd.III. 1986. s. LXXIV, 224, [6]. brosz. (Załamanie narożnika tylnej okł., wewnątrz stan b.dobry). cena 20,00

45.   S.2, nr 33: PlautusT.M. — Bracia (Menaechmi). Przeł. i oprac. G.Przychocki. Wyd.II, zmienione. 1950. s. XLIV, s. 113, [2]. brosz. (Stan dobry. Podpis własn). cena 30,00

46.   S.2, nr 44: Rousseau Jan Jakób — O umowie społecznej. Przeł. i oprac. M.Starzewski. 1927. s. LXIV, 155, [5]. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł. oraz grzbietu, stan dobry. Egz. nierozcięty, nieobcięty). cena 28,00

47.   S.2, nr 46: Plautus T.M. — Kupiec (Mercator). Przeł. i oprac. G.Przychocki. Wyd.II, zmienione. 1951. s. XLI, [1], 115, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., stan dobry. Podpis własn). cena 36,00

48.   S.2, nr 57: Sinko Tadeusz —  Trzy poetyki klasyczne. Arystoteles. Horacy. Pseudo-Longinos. Przeł., wstępem i objaśnieniami opatrzył T.Sinko. Wyd.II, zmienione. 1951. s. XXXVIII, 154. brosz. (Zabrudzenia okł., niewielkie ubytki krawędzi okł., blok lekko poluźniony). cena 40,00

49.   S.2, nr 67: Menander — Sąd rozjemczy (Epitrepontes). Przeł. i oprac. J.Manteuffel. 1951. s. XLI, [1], 57, [1]. brosz. (Okł. zaplamione, poza tym stan dobry). cena 20,00

50.   S.2, nr 68: Lesage — Turcaret czyli finansista. Komedia w pięciu aktach. Przeł. T.Boy-Żeleński. Wstęp, przekł. "Krytyki" i oprac. A.Jakubiszyn. 1951. s. XLII, 128, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan dobry. Podpis własn. Ekslibris). cena 30,00

51.   S.2, nr 80: Sielanka grecka. Teokryt i mniejsi bukolicy. Z dodatkiem: Bukolika grecka w Polsce. Przeł. A.Świderkówna. Oprac. J.Łanowski. 1953. s. XCVII, [1], 186. brosz. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry). cena 30,00

52.   S.2, nr 93: Campanella T. — Miasto słońca. Oprac. R.Brandwajn. Przeł. L. i R.Brandwajnowie. 1955. s. LVII, [1], 97, [5]. or. oryg. pł. (Odbarwienia okł., stan dobry. Ekslibris). cena 28,00

53.   S.2, nr 115: Księga tysiąca i jednej nocy. Wybrane opowieści. Wybór i przekł. filologiczny W.Kubiaka. Literacka wersja przekł. i przekład wierszy J.Ficowskiego. Wstęp i przypisy T.Lewickiego. Wyd.II. 1966. s. LI, [1], 259, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienie grzbietu, poza tym stan b.dobry). cena 36,00

54.   S.2, nr 131: de Staël Holstein Anna Luiza Herminia — Korynna czyli Włochy. Przeł. Ł.Rautenstrauchowa, K.Witte. Oprac. A.Jakubiszyn-Tatarkiewiczowa. 1962. s. LXVII, [1], 572, [2]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zabrudzone, poza tym stan b.dobry). cena 24,00

55.   S.2, nr 176: Apollinaire Guillaume — Wybór poezji. Oprac. J.Kwiatkowski. 1975. s. CXC, 498, tablibe. or. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry). cena 36,00

56.   S.2, nr 200: Verlaine Paul — Wybór poezji. Oprac. A.Drzewiecka. 1980. s. CXLVII, [1], 190, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry). cena 31,65

57.   S.2, nr 203: Menander — Wybór komedii i fragmentów. Pseudo-Plutarch Porównanie krytyczne Arystofanesa i Menandra. Przeł. i oprac. J.Łanowski. 1982. s. CXIII, [1], 297, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry). cena 20,00

58.   S.2, nr 207: Rzymska krytyka i teoria literatury. Wybór. Oprac. S.Stabryła. 1983. s. CXL, 456. opr. oryg. pł., obw.  (Niewielkie otarcia i zabrudzenia obw., poza tym stan dobry) cena: 30,00


Strona główna