Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(12 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN)

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

 

 

1. AMICIS Edmund de – Serce. Książka dla chłopców. Przekł. z włoskiego J.Drzewieckiej. Lwów-Warszawa [przed 1936?]. Wyd. "Oświata", Druk. M.Hechta. 16d, s. 374, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. otarte, blok lekko nadpęknięty, poza tym stan dobry. Obca dedykacja). (7795/3). cena: 20.-

2. AMICIS Edmund de – Serce. Książka dla chłopców. Przekład M.Konopnickiej. Wyd. XIX ilustr. Warszawa 1946. Gebethner i Wolff. 8, s. 341, [3], tabl. 16. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., stan dobry). (7316/6). cena: 53.-

 

3. AMICIS Edmund de – Serce. Opowiadania miesięczne. Tłum. M.Konopnicka. Warszawa 1962. Nasza Księg. 4, s. 70, [2], tabl. 9. opr. oryg. ppł. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry. Na tabl. ilustr. L.Janeckiej). (4791/14). cena: 42,20

4. ANDERSEN J[an] Ch[ristian] – Baśnie. Ilustr. Z.Rychlicki. Warszawa 1968. Nasza Księg. 8, s. 309, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Wyd.III). (7981/63). cena: 60.-

Basnieand.jpg (40002 bytes)

Basnieandersena.jpg (27595 bytes)

 

5*. ANDERSEN H[ans] C[hristian] – Baśnie. Tłum. S.Beylin, J.Iwaszkiewicz. Warszawa 1969. PIW. 16d, s. 1199, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry). (7824/6). cena: 60.-

6*. ANCZYC Wł[adysław] L[udwik] – Perły. Wyd.V. Warszawa 1940. Gebethner i Wolff. 16d, s. 178, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. otarte i jednostronnie odklejone od bloku, ostatnia karta uszkodzona, brak tylnej wyklejki. Ilustr. A.Chrzanowski). (8363/3). cena: 36.-

Anczyc-Perly.jpg (64975 bytes)

Panpopper.jpg (40829 bytes)

 

7. ATWATER R[ichard], ATWATER F[lorence] – Pan Popper i jego pingwiny. Przeł. S.Wortman. Ilustr. Z.Lengren. Warszawa 1961. Nasza Księg. 16d, s. 98, [2]. brosz. (Stan dobry). (8168/2). cena: 24.-

 8. BARANOWICZ Jan – Wróżka Mira. Ilustr. O.Siemaszko. Warszawa 1960. Czytelnik. 8, s. 233, [2], tabl. barwnych 8. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Obca dedykacja). (8348/12). cena: 54.-

Baranowicz-Wrozka.jpg (64559 bytes)

Chatawuja.jpg (15178 bytes)

 

9*. BEECHER-STOWE H[arriet] – Chata wuja Toma. Z czterema ryc. Wyd.XI. Warszawa 1941. Gebethner i Wolff. 16d, s. 257, [1], tabl. 4. opr. oryg. kart. (Otarcia okł., blok nadpęknięty. Podpisy własn.). (7841/3). cena: 60.- 

 10. BEHOUNEK Frantisek – W niewoli Matabelów. Powieść dla młodzieży. Z czeskiego tłum. J.Bułakowska. Katowice 1961. Wyd. "Śląsk". 8, s. 282, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Ilustr. Vaclav Junek). (7312/7). cena: 30.-

Wniewoli.jpg (40846 bytes)

Krolewna.jpg (89782 bytes)

 

11*. BEŁZA Władysław – Królewna na drewnianych nóżkach. Londyn [1956]. Veritas. 8, s. 16. brosz. Nasze książeczki. (Stan bardzo dobry. Ilustr. S.Barana). (7453/6). cena: 52.-

 12. BIERIOŻKO Georgij – Szara szyjka. Bajka filmowa. Warszawa 1953. Filmowa Agencja Wyd. 16d, s. 48. brosz. (Okładka luzem i zakurzona, wewnątrz stan dobry. Wyd.II. Przeł. z jęz. rosyjskiego S.Strumph-Wojtkiewicz. Okładkę i układ graficzny proj. Janusz Maria Brzeski). (7792/18). cena: 18.-

Szaraszyjka.jpg (44936 bytes)

Bajkidla.jpg (56888 bytes)

 

13. BIGAY-MIANOWSKA Aleksandra – Bajki dla braciszka. Kraków 1945. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 99, tabl. 8. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry). (7440/63). cena: 40.-

14*. BILIS Jerzy – Walusiowe szczęście. Opowiadanie dla młodszych dzieci z ilustracjami w tekście. Wyd.II. Warszawa 1932. Księg. Popularna. 8, s. 62. opr. oryg. ppł. (Okładki zabrudzone i otarte, wewnątrz stan dobry). (5987/2). cena: 50.-

Walusiowe.jpg (51348 bytes)

Stach.jpg (46490 bytes)

 

15*. BOBIŃSKA Helena – Stach sobie-pan. Historia prawdziwa. Łódź. 1947. Łódzki Inst. Wyd. 8, s. 80, tabl. 4. brosz. (Otarcia i ubytki okł., miejscami zażółcenia papieru). (7440/15). cena: 36.-

16. BOBROWSKA Bronisława – Janek w Legionach. Opowiadanie dla młodzieży osnute na tle prawdziwego zdarzenia. Ilustrowane. Kraków 1921 [właśc. 1920]. Księg. M.Skulskiej. 8, s. 126, [1], tabl. 2. opr. późn. pł. (Brak 2 tabl., zaplamienia, egz. dość mocno obcięty). (7584/23). cena: 43.-

Janek.jpg (34163 bytes)

Gucio.jpg (47224 bytes)

 

17. BOGLAR K[rystyna] Gucio i Cezar na Wyspie Marchewkowej. Ilustr. B.Butenko. Warszawa 1968. Biuro Wyd. Ruch. 16d podł., s. [16]. brosz. [Gucio i Cezar], t.2. (Pierwsze dwie strony pokolorowane kredkami, poza tym stan dobry). (8268/13). cena: 20.-

 18*. BOGUSŁAWSKA Emma – Życie mrówek i ich mrowiska. Z 9 ryc. Poznań 1916. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. 61, [3]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony, wyklejki pęknięte, zaplamienia. Piecz.). (7200/13). cena: 20.-

Mrowki.jpg (36226 bytes)

Swiatpo.jpg (26400 bytes)

 

19. BOGUSZEWSKA Helena – Świat po niewidomemu. Warszawa 1946. Gebethner i Wolff. 16d, s. 128, [3]. brosz. Polska i Świat Wsp., Bibl. młodzieży. [nr] 57. (Stan bardzo dobry. Piecz. własn.). (7271/114). cena: 16.-

20. BORUDZKA Wanda – Malowane domy. Warszawa 1954. Nasza Księg. 8 podł., s. 88. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., przednia wyklejka pęknięta w grzbiecie. Jako ilustracji użyto wycinanek ludowych, makat, koronek itp.). (3579/5). cena: 42,20

Malowanedomy.jpg (35243 bytes)

Darksiezniczki.jpg (36673 bytes)

 

21*. BORYS Jan – Dar księżniczki Paprotki. Baśń-komedyjka w jednym akcie dla dziatwy szkolnej na "Dzień Oszczędności". Lwów 1935. Księg. TSL. 16d, s. 16. brosz. (Otarcia okł., ślady zawilgocenia, dwie strony pokreślone ołówkiem). (7946/17). cena: 10.-

22. BRAND Max – Biały wilk. Powieść. Katowice 1947. Księg. P.Raj. 8, s. 254. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., brak karty tyt., zamiast niej wstawiona okł. brosz. z danymi wydawniczymi. Zachowany fragment obwoluty. Obca dedykacja). (7659/10). cana: 30.-

Bialywilk.jpg (54628 bytes)

Historiatoczonego.jpg (59569 bytes)

 

23. BRONIEWSKA Janina – Historia toczonego dziadka i malowanej babki. Ilustr. C.Wielhorski. Warszawa 1953. Nasza Księg. 8, s. 103, [2]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., poza tym stan dobry. Obca dedykacja. Okł. proj. O.Siemaszkowa). (7440/39). cena: 28.-

24. BRONIEWSKI Stanisław – W cielęcej skórze. Powieść dla młodzieży. Kraków-Warszawa [ok. 1936]. Księg. Powszechna. 16d, s. 256, [1]. opr. oryg. kart. (Otarcia i zabrudzenia okł., grzbiet lekko nadpęknięty, poza tym stan dobry. Ilustr. Charlie (= K.Ferster)). (7404/25). cena: 40.-

Wcielecej.jpg (43385 bytes)

Brzechwa-Bajki.jpg (82246 bytes)

 

25. BRZECHWA Jan – Bajki i baśnie. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1957. Nasza Księg. 4, s. 66, [2], tabl. 4. opr. oryg. miękka kart. (Otarcia krawędzi grzbietu, poza tym stan bardzo dobry. Wyd.III. Zaw. bajki ("Żuraw i czapla", "Dwie gaduły, "Wrona i ser" i in.) oraz "Za króla Jelonka" i "Baśń o korsarzu Palemonie"). cena: 86.-

26. BRZECHWA Jan – Tryumf pana Kleksa. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1956. Czytelnik. 8, s. 153, [2], tabl. barwne 4. opr. oryg. ppł. (Otarcia narożników okł., stan dobry. Ślad po obcej dedykacji. Wyd.I. Ostatnia część trylogii). cena: 86.-

Brzechwa-Tryumf.jpg (95491 bytes)

Tancowaly.jpg (52488 bytes)

 

27*. BRZEZICKI Włodzimierz – Tańcowały dwa Michały. Ilustr. J.Gorazdowski. Wstęp A.Chodorowska. Warszawa 1965. Nasza Księg. 8, s. 54, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., niewielkie przedarcie jednej karty (s.5-6), poza tym stan dobry). (7394/39). cena: 18.-

28. BRZOZOWSKA Krystyna – Dom i świat. Powieść dla młodzieży. Ilustr. N.Nadel. Kraków 1936. Księg. Powsz. 16d, s. 270, tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł. Obca dedykacja). (8082/14). cena: 40.-

Domiswiat.jpg (42315 bytes)

Najwyzszagora.jpg (55245 bytes)

 

29*. BUCZKÓWNA Mieczysława – Najwyższa góra. Ilustr. Andrzej Strumiłło. Warszawa 1967. Czytelnik. 8, s. 144, [4], tablice. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Wyd.I). (7621/82). cena: 30.-

30. BUKOWIECKA Zofja – Wspomnienia młodej dziewczyny. Opowiadanie. Wyd.III z 4 ryc. W.Jasieńskiego. Warszawa 1919. Wyd. M.Arcta. 16d, s. 248, [1], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Okł. luzem, grzbiet oklejony papierem, blok pękniety, jedna karta uszkodzona, tylna wyklejka pęknięta, przednia podklejona w grzbiecie. Obca dedykacja). (8381/13). cena: 30.-

Bukowiecka-Wspomnienia.jpg (54236 bytes)

Bunsch.jpg (76772 bytes)

 

31. BUNSCH Karol – Olimpias. Ilustr. F.Bunsch. Warszawa 1968. Nasza Księg. 8, s. 390, [1], mapy 2. brosz., obw.

[oraz] tenże – Parmenion. Ilustr. F.Bunsch. Warszawa 1967. Nasza Księg. 8, s. 273, [1]. brosz., obw.

[oraz] tenże – Aleksander. Ilustr. F.Bunsch. Warszawa 1967. Nasza Księg. 8, s. 298, [1]. brosz., obw. (Stan bardzo dobry. Cz.1 - wyd.II, pozostałe części - wyd.I). (7709/83). cena: 64.-

32. BURNETT Frances Hodgson – Mały lord. Powieść dla młodzieży. Tłum z ang. M.J.Zaleska. Wyd.XI z 15 ilustr. i okł. barwną T.Rożankowskiego. Warszawa 1947. Gebethner i Wolff. 8, s. 208. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry). (8338/6). cena: 48.-

Burned-Maly Lord.jpg (50979 bytes)

Buyno-Poselstwo.jpg (79955 bytes)

 

33*. BUYNO B. – Poselstwo z krainy czarów. Wyd.III z sześcioma rys. w tekście. Warszawa 1943. Gebethner i Wolff. 8, s. 91, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., naddarcia przedniej wyklejki, miejscami zaplamienia wewnątrz). (8338/12). cena: 60.-

34. BÜRGER Gotfryd August – Przygody Münchhausena. Ilustracje Gustawa Doré, przekład Hanny Januszewskiej. Warszawa 1956. Nasza Księg. 8, s. 142, [2]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i ubytki okładki, załamania narożników pierwszych kart. Okładkę projektował S.Töpfer. Wyd.II). (6973/4). cena: 30.-

PrzygodyMunchhausena.jpg (40844 bytes)

Niezwyklapodroz.jpg (48657 bytes)

 

35. CENTKIEWICZOWA Alina – Niezwykła podróż. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 171, [1]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Ilustrował Roman Owidzki. Piecz. własn.). (6680/5). cena: 36.-

36*. CHMIELEWSKI H[enryk] J. – Tytus, Romek i A'Tomek. Ks.7. Warszawa 1972. Wyd. Horyzonty. 16d podł., s. 54, [2]. brosz. (Otarcia grzbietu, niewielkie naddarcie przedniej okł.. Wyd.I). (8268/12). cena: 20.-

Tytus.jpg (39416 bytes)

ChotomskaOpowiesc.jpg (77586 bytes)

37. CHOTOMSKA Wanda – Opowieść o arce. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1962. Biuro Wyd. "Ruch". 4, s. 24. brosz. (Otarcia okł., załamania narożników okł. Dzieje wawelskich arrasów wierszem spisane. Wyd.I) cena: 36.-

38. CHRÓŚCIELEWSKA Honorata – Mama, ja i łazigóry. Łódź 1983. Wyd. Łódzkie. 8, s. 205, [3]. brosz. (Okładki otarte, wewnątrz stan dobry). (5136/213). cena: 12,66

Lazigory.jpg (67035 bytes)

Macius1.jpg (49257 bytes)

 

39*. CHYLIŃSKA Alicja – Historja o głupim Maciusiu i okrutnym Kasprze. Łódź [1928]. Wyd. A.F.Mittera. 16, s. 23. brosz. Moja bibljoteczka, nr 5. (Stan dobry). (8085/9). cena: 28.-

40*. CIRKL Jiri – Jasiek z Koziej Wólki. Przeł. z czeskiego J.Bułakowska. Mikołów 1949. Książnica Śląska. 8, s. 97, [1]. opr. bibliot. ppł., okł. brosz. naklejona na oprawę. (Otarcia okł. Skasowane piecz. bibliot. Ilustr. M.Wyrożemski). (8029/5). cena: 40.-

Jasiek.jpg (34566 bytes)

Collodi-Pinokio.jpg (173645 bytes)

 

41. COLLODI C. – Pinokio. Przygody drewnianego pajaca. Tłum. z oryg. włoskiego Z.Jachimecka. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1956. Nasza Księg. 8, s. 171, [1]. opr. oryg. kart. (Otarcia grzbietu, wewnątrz stan bardzo dobry). (8372/5). cena: 65.-

42. COOPER James Fenimore – Pogromca zwierząt czyli pierwsza ścieżka wojenna. Przeł. z ang. K.Piotrowski. Ilustr. i okł. proj. M.Majewski. Warszawa 1954. Iskry. 8, s. XIX, [1], 407, [4], tabl. 8. opr. oryg. ppł. Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka, [cz.] 1. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., stan dobry. Omyłkowo powtórzona jedna składka (wraz z tablicą)). (8348/10). cena: 65.-

Cooper-Pogromca.jpg (62977 bytes)

Cooper-Tropiciel.jpg (68143 bytes)

 

43. COOPER James Fenimore – Tropiciel śladów. Przeł. z ang. B.Zieliński. Ilustr. i okł. proj. R.Owidzki. Warszawa 1955. Iskry. 8, s. 380, [3], tabl. 8. opr. oryg. ppł. Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka, [cz.] 3. (Niewielkie otarcia narożników okł., stan bardzo dobry). (8348/8).  cena: 65.-

44*. COOPER James Fenimore – Pionierowie. Przeł. z ang. T.Evert. Ilustr. i okł. proj. S.Rozwadowski. Warszawa 1956. Iskry. 8, s. 338, [2], tabl. 8. opr. oryg. ppł. Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka, [cz.] 4. (Stan bardzo dobry). (8348/11). cena: 65.-

 Cooper-Pionierowie.jpg (69652 bytes)

Cooper-Preria.jpg (53614 bytes)

 

45. COOPER James Fenimore – Preria. Przeł. z angielskiego A.Szpakowska. Ilustrował i okł. proj. S.Töpfer. Warszawa 1956. Iskry. 8, s. 367, [1], tabl. 8. opr. oryg. ppł. Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka, [cz.] 5. (Niewielkie otarcia narożników okł., stan bardzo dobry). (8348/9). cena: 65.-

46. COOPER [James] F[enimore] – Wśród Indjan. Historja potomka wodza czerwonoskórych. Spolszczył M.Marczewski. Warszawa [1925]. Nowe Wyd. 16d, s. 159, [1], tabl. 1. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, niewielkie zaplamienia wewnątrz). (8226/3). cena: 107.-

Wsrodindian.jpg (99852 bytes)

Daszenka.jpg (27900 bytes)

 

47*. CZAPEK Karol – Daszeńka czyli żywot szczeniaka. Dla dzieci napisał, zilustrował, sfotografował i na własnej skórze doświadczył ... Warszawa 1953. Nasza Księg. 4, s. 79. brosz. (Otarcia okł. Wyd.II). (7987/18). cena: 40.-

48. CZECHOW Antoni – Kasztanka. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 46, [2]. brosz. (Stan dobry. Wyd.II. Tłum. z jęz. rosyjskiego K.Truchanowski, ilustr. D.Kordowski, okł. proj. Stanisław Rozwadowski). (7792/19). cena: 14.-

 Kasztanka.jpg (42540 bytes)

Limpopo.jpg (37180 bytes)

 

49*. CZUKOWSKI Korniej – Limpopo. Tłum. Władysław Broniewski. Opracowanie rysunkowe filmu Mieczysław Jurgielewicz. Warszawa 1954. Społ. Wytwórnia i Studium Filmów Obrazkowych Przemysłu Terenowego. 16d, s. 10. brosz. (Stan dobry). (7543/101). cena: 10.-

50. DOBROWOLSKI St[anisław] R[yszard] – Baśń o Janosiku. Opowieść filmowa. Warszawa 1955. Filmowa Agencja Wyd. . 8, s. 46, [1]. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Okładkę i drzeworyty projektowała Maria Hiszpańska-Neumann. Wyd.I). (6450/3). cena: 32.-

Basnojanosiku.jpg (46518 bytes)

Historiazoltej.jpg (45623 bytes)

 

51*. DOMAŃSKA Antonina – Historja żółtej ciżemki. Ilustr. A.Marczyński. Warszawa 1957. Czytelnik. 8, s. 294, [2], tablice. brosz., obw. (Otarcia i ubytki obw., blok odchodzi od okładki). (7547/75). cena: 10.-

52. DOMAŃSKA Antonina – Paziowie króla Zygmunta. Warszawa 1960. Czytelnik. 8, s. 222, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Ilustr. J.Miklasdzewskiego. Wyd.III). (8234/20). cena: 36.-

Paziowie.jpg (42905 bytes)

Historiadziadka.jpg (40745 bytes)

 

53. DUMAS Aleksander – Historia dziadka do orzechów. Podług … ułożyła Wanda Młodnicka. Z 138 drzeworytami P.Bertalla. Kraków 1947. Księg. Pol. B.Połoniecki. 8, s. 190. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan bardzo dobry). (7483/16). cena: 48.-

54. EJSMOND Juljan – Antologia bajki polskiej. Oprac. i wstępem opatrzył ... Warszawa [1915]. Gebethner i Wolff. 16d, s. [6], V, [1], 198. opr. ppł., okł. brosz. naklejona na oprawę. (Stan dobry. Ekslibris i podpis własn.). (4992/1). cena: 63,30

Antologia.jpg (42973 bytes)

Wyspa.jpg (42788 bytes)

 

55. FIEDLER Arkady – Wyspa Robinsona. Warszawa 1954. Iskry. 8, s. 256, [4], tablice. brosz. (Otarcia i niewielkie naddarcia okł., blok poluźniony, okł. odeszła od bloku. Egz. wymaga podklejenia. Podpis własn.). (7561/5). cena: 24.-

56. FIEDLER Arkady – Zdobywamy Amazonkę. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 197, [3], tabl. 12. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry). (8047/6). cena: 48.-

Zdobywamy.jpg (40000 bytes)

Zwierzeta.jpg (49500 bytes)

 

57. FIEDLER Arkady – Zwierzęta z lasu dziewiczego. Kraków 1949. Czytelnik. 8, s. 142, [3]. brosz. (Załamania krawędzi okł., brak karty przedtyt., Obca dedykacja, piecz. Wyd.VIII popr. przez autora). (8108/52). cena: 32.-

58. FIJAŁKOWSKI Gracjan – Pieśń Swantibora. Baśnie i podania Pomorza Zachodniego. Ilustr. A.Kilian. Poznań 1964. Wyd. Poznańskie. 8, s. 201, [1]. opr. oryg. ppł. (Brak przedniej wyklejki, okł. nieco otarte). (8338/2). cena: 36.-

Fijalkowski-Piesn swantibora.jpg (64439 bytes)

Ofiara.jpg (28597 bytes)

 

59. FINN Fr[ancis] J[ames] – Ofiara dziecka. Przekład z angielskiego Stelli K[ozłowska]. Poznań [1929]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. [4], 133, [2], tablice. opr. oryg. ppł. (Jedna składka poluźniona, stan dobry). (6303/9). cena: 22.-

60. FLETCHER Sydney E. – Le grand livre du Far-West. Texte et illustrations de ... Paris 1955. Editions Gautier-Languereau. 4, s. [16]. opr. oryg. kart. (Niewielkie ubytki górnej i dolnej części grzbietu, wewnątrz stan bardzo dobry). (6297/4). cena: 30.-

Legrand.jpg (60901 bytes)

Fontaine.jpg (23445 bytes)

 

61. LA FONTAINE Jean – Bajki. Wybór. Z ilustr. Grandville’a. Warszawa 1955. PIW. 8, s. 379, [2]. opr. pł. (Zaplamienia, otarcia). (8297/2). cena: 46.-

62. FONTENEAU M., THEUREAU S. — Świat dziecka. Moja pierwsza encyklopedia. Zawiera objaśnienia 2500 łatwych słów, ponad 1500 kolorowych tablic i obrazów. Warszawa 1960. Wiedza Powsz. 4 podł., s. 193. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., stan dobry. Przystosowane do polskich realiów tłumaczenie z francuskiego). (8348/7). cena: 80.-

Fonteneau.jpg (48547 bytes)

Foreman-Znad gornej.jpg (50806 bytes)

 

63. FOREMAN-LEWIS Elżebieta – Znad górnej Jang-Tse-Kiang. Ho-Ming, dziewczę Nowych Chin. Przekład z ang. Kraków [1948]. Wyd. Apostolstwa Modlitwy. 8, s. 307, [1]. brosz. (Stan dobry. Obca dedykacja. Na karcie tyt. nadruk: „Dzieło nagrodzone jako najlepsza książka dla młodzieży w r. 1933 w Stanach Zjedn.”). (8316/42). cena: 40.-

64*. FREDRO Aleksander – Bajki. Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli, Osiołkowi w żłobie dano, Wieczerza z gwoździa, Sowa. Łódź 1949. Wyd. F.Owczarka. 8, s. 23, [1]. brosz. (Zabrudzenia i zaplamienia okł., wewnątrz miejscami niewielkie zażółcenia papieru). (7440/46). cena: 30.-

Fredrobajki.jpg (47135 bytes)

Dobosz.jpg (39607 bytes)

 

65. GĄSIOROWSKI Wacław – Dobosz woltyżerów. Powieść historyczna z epoki napoleońskiej dla młodzieży. Z illust. Stanisława Sawiczewskiego. Warszawa [1912]. Nakł. Tow. Wyd. "Świat". 16d, s. [4], 214, tabl. 6. opr. oryg. ppł. (Okł. mocno otarte, niektóre karty lekko naddarte, okł. luzem. Piecz. i podpisy własn.). (7769/23). cena: 40.-

66. GERMAN Juliusz – O Pawełku który się dziwił. Bajka dla dzieci z ilustracjami. Wyd.II. Katowice 1947. Wyd. M.Kowalski. 8, s. 32. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. Z.Acedański, ilustr. w tekście A.Chybińskiej). (7792/7). cena: 30.-

Opawelku.jpg (47636 bytes)

Finek1947.jpg (34287 bytes)

 

67. GRABOWSKI Jan – Finek. Opowiadanie o psie. Wyd. VII. Warszawa 1947. Nasza Księg. 8, s. 117, [3]. brosz. (Okładka zaplamiona, wewnątrz stan dobry. Okładka i ilustracje Ksawerego Koźmińskiego. Na karcie tytułowej dedykacja autora?). (6828/17). cena: 30.-

68. GRABOWSKI Jan – Finek. Opowiadanie o psie. Wyd.VIII. Warszawa 1950. Nasza Księg. 8, s. 127, [1]. brosz. (Blok luźny, okł. luzem, grzbiet nadkruszony, wewnątrz stan dobry. Ilustr. K.Koźmińskiego, okł. S.Rozwadowskiego). (7792/5). cena: 18.-

Finek.jpg (38670 bytes)

Imieniny.jpg (25197 bytes)

 

69*. GRABOWSKI Jan – Imieniny Haneczki. Ilustr. H.Matuszewska. Warszawa 1960. Czytelnik. 8, s. 106, [1]. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry). (8234/12). cena: 36.-

70. GREY OWL – Szara Sowa – Sejdżio i jej bobry. Warszawa 1938. J.Przeworski. 8, s. 232, [1], tablice. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry. Podpis własn.). (4810/8). cena: 36.-

Sejdzio2.jpg (52689 bytes)

Sejdzio1.jpg (28805 bytes)  

71*. GREY OWL – Szara Sowa – Sejdżio i jej bobry. Tłum. W.Grosz. Warszawa 1957. Nasza Księg. 8, s. 162, [2], tabl. 20. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., stan dobry. Wyd.I. Ilustr. autora). (7547/60). cena: 20.-

 

72*. GRIMM A[lbert] L[udwig] – Ali Baba. Zabawka rysunkowa. Tekst na podst. bajki: "Historia o Ali Babie i czterdziestu rozbójnikach" układu ... Ilustr. A.Zbrożek. 16d podł., s.[32]. brosz. Przeczytaj i namaluj. (Otarcia, zaplamienia, ilustracja pokolorowane kredkami i akwarelą). (8268/7). cena: 4.-

Alibaba.jpg (52166 bytes)

Grimm.jpg (41435 bytes)

 

73*. GRIMM A[lbert] L[udwig] – Powiesci [!] z tysiąca i jednej nocy. Dla młodzieży. Przekład polski na podst. ... Wyd.VII z sześcioma ryc. kolorowanemi. Warszawa [1925?]. Gebethner i Wolff. 16d, s. [4], 421, [2], tabl. 4. opr. oryg., ppł. (Brak grzbietu, okł. mocno otarte, blok luźny, brak 2 tablic – wymaga interwencji introligatora. Podpis własn.). (8081/2). cena: 50.-

74. GRIMM [Jacob], GRIMM [Wilhelm] – Baśnie braci Grimm. Przeł. E.Bielicka i M.Tarnowski. Posłowie i komentarze H.Kapełuś. T.1-2. Iustr. E.Murawska. Warszawa 1982. LSW. 8, s. 465, tabl. barwnych 14; 381, tabl. barwnych 10. opr. oryg. pł., obw. (Stan bardzo dobry). (8385/5). cena: 130.-

Grimm-Basnie1-2.jpg (56643 bytes)

Grimm-Basnie.jpg (71003 bytes)

 

75*. GRIMM [Jacob], GRIMM [Wilhelm] – Baśnie dla dzieci i młodzieży. Według oryginału niem. oprac. C.Niewiadomska. Wyd.III z szesnastu ryc. w tekście. Warszawa 1909. Gebethner i Wolff. 16d, s. [8], 282, [1]. opr. uszkodzona oryg. ppł. (Stan zły: brak grzbietu, okł. wyraźnie otarte, blok luźny, zaplamienia i rysunki ołówkiem i kredkami – wymaga oprawy). (8381/10). cena: 30.-

76*. GRUDZIŃSKA Anna – Pokora. Powieść historyczna dla młodzieży. Z 4-ma rys. Warszawa 1911. M.Arct. 16d, s. 176, [1], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony, niewielkie zaplamienie jednej karty). (8442/2). cena: 36.-

Grudzinska-Pokora.jpg (51858 bytes)

Malybohater.jpg (29819 bytes)

 

77*. [GRUSZECKI Artur] – Mały bohater. Powieść dla młodzieży. Napisał Artur Lubicz [pseud.]. Wyd.II. Warszawa 1905. Nakł. M.Arcta. 16d, s. 29, [3]. opr. bibliot. ppł. z epoki. Zajmujące czytanki dla młodzieży. (Miejscami zaplamienia. Piecz., zapiski własn.). (8117/4). cena: 32.-

 

78*. HAUFF Wilhelm – Opowieść o kalifie bocianie i inne baśnie. Ilustr. O.Siemaszkowa. Warszawa 1958. Nasza Księg. 8, s. 109, [2], tabl. barwnych 8. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Tytuł okł.: "Kalif-bocian i inne baśnie"). (8236/9). cena: 65.-

Kalif.jpg (90209 bytes)

Bazant.jpg (53368 bytes)

 

79. HERTZ Benedykt – Bażant złocisty. Ilustr. K.Mackiewicza. Warszawa 1949. L .Fiszer. 8, s. 46. brosz. (Okł. otarta i zabrudzona, blok odszedł od okł. Obca dedykacja). (5967/2). cena: 36.-

80*. HOESICK-HENDRICHOWA Jadwiga – Bunt zabawek. Bajki dla dzieci. 5 ilustr. w tekście. Kraków 1938. Skł. gł.: Księg. Gebethnera i Wolffa. 8, s. 99, [2], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony, zaplamienia, brak jednej tabl. Ilustr. B.Kołłątaja i S.Halbińskiego). (7863/8). cena: 40.-

Buntzabawek.jpg (43257 bytes)

Homolacs-Wigilia.jpg (107500 bytes)

 

81. HOMOLACS Karol — Wigilia Wojtusia. Bajka dla dzieci. (Rysunki autora). Kraków 1945. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 28, [3]. brosz. (Otarcia okł.) cena: 43.-

 

82*. IZDEBSKA Władysława z Rogozińskich – Pamiętnik babuni. Dziełko poświęcone dorastającej młodzieży. Z ryciną. Warszawa 1875. Gebethner i Wolff. 16d, s. [4], III, [1], 236, tabl. 1. opr. oryg. ppł. (Stan zły: okł. luzem, zaplamienia, naddarcia, ślady zawilgocenia. Piecz. biblioteki Podwysockich). (8381/11). cena: 24.-

Izdebska-Pamietnik.jpg (40358 bytes)

Wilk.jpg (20260 bytes)

 

83*. JACOBSON August – Wilk i jeleń. Bajka filmowa. Warszawa 1954 [w stopce 1955]. Filmowa Agencja Wyd. 16d, s. [24]. brosz. (Grzbiet nieco nadpęknięty). (8282/2). cena: 30.-

84. JANCZARSKI Czesław – Jak Wojtek został strażakiem. Ilustr. Bohdan Bocianowski. Warszawa 1954. Nasza Księg. 8, s. 19, [1]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Wyd.V). (7792/13). cena: 24.-

JakWojtek.jpg (50758 bytes)

Januszewska-Flisak.jpg (66138 bytes)

 

85. JANUSZEWSKA Hanna – Flisak i Przydróżka. Lustr. J.M.Szancer. Warszawa 1972. Nasza Księg. 8, s. 39, tabl. barwne 4. brosz. (Otarcia grzbietu, stan dobry. Zapiska inwentarzowa). (8414/37). cena: 36.-

86. JANUSZEWSKA Hanna – O krakowskim kocie. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1970. Biuro Wyd. "Ruch". 8 podł., s. [24]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Wyd.II). (8082/39). cena: 40.-

Okocie.jpg (36663 bytes)

Wswiat.jpg (36511 bytes)

 

87. JARECKA Gustawa – Szósty oddział jedzie w świat. Powieść dla dzieci od lat 11-13. Warszawa. Rok szkolny 1935/36. "Płomyk".n 16d, s. 48. brosz. (Zabrudzenia okł., przedarcie grzbietu, załamanie karty tyt., wewnątrz stan dobry. Tytuł okł.: "W świat". Okł. i ilustr. K.Sopoćki). (7252/26). cena: 10.-

88. JAWORCZAKOWA Mira – Majka z Siwego Brzegu. Ilustrowała Hanna Krajnik. Warszawa 1973. Nasza Księg. 8, s. 170, [4]. opr. oryg. kart. (Grzbiet oklejony papierem, podklejenia taśmą trzech kart, przednia wyklejka i karta tytułowa pokreślone długopisem). (5136/111). cena: 14,77

Majka.jpg (52012 bytes)

Ojczyzna.jpg (27223 bytes)

 

89. JEZIERSKI Edmund – Ojczyzna. Powieść dla młodzieży z ilustr. A.Grottgera. Wyd.II. Lwów-Warszawa 1921. Książnica Pol. Tow. Nauczycieli Szkół Wyższych. 8, s. 330. opr. bibliot. ppł. z epoki. (Otarcia okł. Obca dedykacja). (8117/3). cena: 40.-

90. JODEŁKA-BURZECKI Tomasz – Baśnie polskie. Wybór i oprac. … Warszawa 1968. LSW. 8, s. 502, [5], tabl. 8. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry. Ekslibris. Oprac. graf. J.Stanny i T.Wilbik). (7836/58). cena: 40.-

Basniepolskie.jpg (24659 bytes)

Adasia.jpg (88727 bytes)

 

91*. JOTEYKO-RUDNICKA Zofja – Na łonie przyrody czyli pamiętnik Adasia. Opowieść przyrodnicza dla młodego wieku. Warszawa 1912. Wyd. M.Arcta. 16d, s. [4], 203, [1]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł., miejscami niewielkie zaplamienia wewnątrz. Ilustracje w tekście). (8222/5). cena: 86.-

92. JÓZEFOWICZ Marian – Przedziwne wędrówki Hacusia. Opowieść prawie prawdziwa. Ilustrowali W.Bartoszewicz i A.Oleś. Częstochowa 1947. W.Nagłowski. 8, s. 171, [4]. brosz., obw. (Obwoluta lekko zabrudzona i naddarta, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty). (6306/11). cena: 40.-

Przedziwne.jpg (42346 bytes)

Oczterech.jpg (58992 bytes)

 

93*. JURGIELEWICZOWA Irena – O czterech warszawskich pstroczkach. Ilustr. S.Töpffer. Warszawa 1954. Nasza Księg. 8, s. 154, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Wyd.II popr. i uzup.). (4577/1). cena: 29,54

94*. KAMIŃSKI Aleksander – Antek Cwaniak. Książka o zuchach. Ilustr. W.Czarnecki. Katowice 1932. Nakł. "Na Tropie". 16d, s. 266. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., zaplamienia wewnątrz, egz. nieco podniszczony). (7841/1). cena: 48.-

Antek.jpg (38774 bytes)

Basnosrebrnorogim.jpg (41261 bytes)

 

95. KANN Maria – Baśń o srebrnorogim jeleniu. Warszawa 1962. Nasza Księg. 8, s. 82, [6], tablice kolorowe. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Wyd.III. Ilustr. Ali Bunsch). (7824/4). cena: 26.-

96*. KARNAUCHOWA I. – O wojach i witeziach. Oprac. … Warszawa 1951. Nasza Księg. 4, s. 131, [4], tabl. 9. opr. oryg. kart. (Otarcia grzbietu i krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Przekład z ros.). (8338/3). cena: 48.-

Owojach.jpg (67446 bytes)

Gwiazda.jpg (37502 bytes)

 

97*. KARWICKA J. – Gwiazda przewodnia. Opowiadania dla młodzieży. Warszawa-Kraków [1928]. Nakładem Księg. J. Czerneckiego. 8, s. 55. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okładki, wewnątrz stan dobry. Na karcie przedtyt. zapiski kredką, podpis własn.). (7242/25). cena: 40.-

98. KĄCZKOWSKA Marja – Życie zuchów. Pogadanki religijne. Rysunki wykonał M.Tetmajer "Szopa". Warszawa 1934. Harc. Biuro Wyd. 4, s. 103, [1], tablice barwne. brosz. (Brak okładek, blok luźny., pierwsza i ostatnia karta bez narożników. Egzemplarz wymaga oprawy. Zawiera m.in. opowiadanie tatrzańskie "Franek"). (5043/45). cena: 42,20

Zyciezuchow.jpg (34760 bytes)

Kern-Karampuk.jpg (55923 bytes)

 

99. KERN Ludwik Jerzy — Karampuk. Ilustr. J.Stanny. Warszawa 1968. Nasza Księg. 4, s. 135, [1]. opr. oryg. ppł. (Poza lekko otartymi narożnikami stan bardzo dobry. Wyd.I). (8345/1). cena: 90.-

100*. KINGSLEY Charles – Heroje czyli klechdy greckie o bohaterach. Opowiedział dzieciom swoim ... Przeł. W.Berent. Warszawa 1926. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 8, s. 188, [1], tabl. 11. opr. oryg. pł. zdob. (Niewielkie zaplamienie ilustr. na okł., stan dobry. Piecz. Barwne secesyjne ilustr. W. Russela Flinta). (8047/7). cena: 100.-

Heroje2.jpg (85987 bytes)

Kipling.jpg (29288 bytes)

 

101. KIPLING Rudyard – Księga dżungli. Przekład autoryz. Józefa Birkenmajera. Warszawa 1957. Nasza Księg. 8, s. 194, [2]. opr. oryg. pł.

[oraz] tenże – Druga księga dżungli. Przekład autoryz. Józefa Birkenmajera. Warszawa 1957. Nasza Księg. 8, s. 230, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Ilustr. K.Latałło). (7709/82). cena: 70.-

102. KOBYLIŃSKA Eugenia – Jak I B odkryła nowy ląd. Powieść dla młodzieży. Poznań 1948. Księg. św.Wojciecha. 16d, s. 287, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Blok lekko poluźniony, nadpęknięcie w grzbiecie, poza tym stan dobry. Ślad zatartej piecz. bibliot.). (736/4/U). cena: 24.-

JakIb.jpg (63495 bytes)

Coslonko.jpg (31119 bytes)

 

103. KONOPNICKA Maria – Co słonko widziało. Warszawa 1954. Nasza Księg. 8, s. 119, [1]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. B.Zieleniec). (8234/2). cena: 30.-

104. KONOPNICKA Maria – Jak to ze lnem było. Lustr. K.Henisz. Warszawa 1951. Nasza Księg. 16d podł., s. 36. opr. oryg. kart. (Otarcia okł., miejscami zaplamienia wewnątrz, niewielkie zakreślenia kredką). (8338/4). cena: 30.-

Konopnicka-Jak.jpg (71074 bytes)

Okrasnoludkach.jpg (49164 bytes)

 

105. KONOPNICKA Maria – O krasnoludkach i o sierotce Marysi. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa 1954. Nasza Księg. 4, s. 153, [3], tabl. barwnych 9. opr. oryg. kart. (Grzbiet nieco nadpęknięty, wewnątrz stan bardzo dobry). (8338/1). cena: 60.-

106. KORCZAK Janusz – Bankructwo małego Dżeka. Powieść. Wyd.IV. Kraków 1948. J.Mortkowicz. 8, s. 198, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry). (7651/14). cena: 30.-

Bankructwo.jpg (37595 bytes)

KossakPurpurowy.jpg (70266 bytes)

 

107. KOSSAK Zofia — Purpurowy szlak. Ilustr. J.M.Szancer. Warszawa [1966]. Ruch. 4, s. 31, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. otarte, kilka kart poluźnionych, poza tym wewnątrz stan dobry. Wyd.I. Ostatnia książka wydana za życia autorki). (8338/9).  cena: 36.-

108. KOSSAK Zofia – Puszkarz Orbano. Warszawa 1958. Nasza Księg. 8, s. 161, [2], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., karta tyt. lekko zaplamiona, poza tym stan dobry. Ilustr. J.Srokowski). (7659/12). cena: 40.-

Puszkarz.jpg (36216 bytes)

PodrozeMacka.jpg (33514 bytes)

 

109. KOSZUTSKA Halina – Podróże Maćka. Warszawa 1953. Nasza Księg. 8, s. [2], 106, [3]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okładki, stan dobry. Wyd.II. Ilustr. T.Jodłowski). (6304/8). cena: 32.-

110. KOSZUTSKA Halina – Zaczarowane pantofelki. Wyd.II uzupełnione. Warszawa 1951. Nasza Księg. 8, s. 48, [2]. brosz. (Mocne otarcia i zabrudzenia okładki, blok nadpęknięty. Ilustr. T.Jodłowski). (7792/17). cena: 20.-

Zaczarowane.jpg (43471 bytes)

Bajkikrasicki.jpg (46028 bytes)

 

111. KRASICKI Ignacy – Bajki i przypowieści. Z 15 drzeworytami wykonanemi wg rysunków B.Zaleskiego i K.Pilatego. Warszawa 1985. WAiF. 8, s. [4], 99, [3], tablice kolorowe. opr. oryg. kart. (Stan dobry. Reprint wydania XIX w.). (6696/12). cena: 36.-

112*. KRZEMIENIECKA Lucyna – Jak to nad Bałtykiem bywa. Warszawa 1950. Nasza Księg. 8, s. 29, [2]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. B.Zieleniec). (7937/1). cena: 43.-

Jaktonad.jpg (32884 bytes)

Krzemieniecka-Kariera.jpg (60450 bytes)

 

113*. KRZEMIENIECKA Lucyna — Kariera Franka Żyrafy. Ilustr. C.Wielhorski. Kraków 1945. Czytelnik. 8, s. 31, [1]. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, okł. nieco otarte). (8445/1). cena: 52.-

114. LAGERLÖFF Selma – Cudowna podróż. Przekład J.Mortkowiczowej. Cz.1-3. Warszawa-Kraków 1938, 1922, b.r. Tow. Wyd. 8, s. 161, [2]; 157, [2]; [4], 135, [2]. razem opr. oryg. pł. (Okł. nieco poluźnione, stan dobry). (8378/5). cena: 110.-

Lagerlof-Cudowna.jpg (37384 bytes)

Klechdysezamowe.jpg (85532 bytes)

 

115. LEŚMIAN Bolesław – Klechdy sezamowe. Ilustr. J.Lenica. Warszawa 1959. Czytelnik. 8, s. 208, [3], tabl. barwnych 8. opr. oryg. pł. (Stan bardzo dobry). (8236/7). cena: 86.-

116*. LEŚMIAN Bolesław – Przygody Sindbada Żeglarza. Ilustr. i okł. M.Piotrowskiego. Warszawa 1950. Czytelnik. 4, s. 211, [2]. brosz. (Otarcia i zaplamienia okł., miejscami zażółcenia papieru). (4637/2). cena: 31,65

Sindbad.jpg (65934 bytes)

Lesniewska-Entuzyastka.jpg (57872 bytes)

 

117. LEŚNIEWSKA Al. – Entuzyastka. Powieść z niedalekiej przeszłości, z czterema ilustr. Poznań 1916. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. VIII, 212, tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Okł. otarte, luzem, blok pęknięty, kilka kart luzem). (8442/1). cena: 28.-

118*. LISIEWICZ Mieczysław – Alarm na wybrzeżu. taka sobie historia. Kraków-Warszawa [1939]. Księg. Powsz. 8, s. 409, [3]. opr. oryg. ppł. Podróże i przygody, t.4. (Otarcia okł., grzbiet podklejony, ubytek narożnika jednej karty – ze szkodą dla tekstu. Ilustr. Z.Pronaszko, okł. proj. Charlie (K.Ferster)). (7831/5). cena: 50.-

Alarm.jpg (23926 bytes)

Trop.jpg (25990 bytes)

 

119. LISIEWICZ Mieczysław – Trop nad jeziorem. Opowieść naroczańska. Ilustr. Z.Pronaszko. Kraków [1938]. Księg. Powsz. 8, s. 347, [5]. opr. oryg. ppł. Podróże i przygody, t.1. (Otarcia okł., blok poluźniony, niewielkie zaplamienia wewnątrz). (7839/9). cena: 50.-

120*. LÖFTING Hugh – Opera doktora Dolittle. Kraków 1948. Spółdz. Wyd. "Książka". 8, s. 240, [4]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okładek, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Okładka T.Roszkowskiej). (6531/7). cena: 40.-

Dolittle.jpg (72379 bytes)

Sercekobiety.jpg (39861 bytes)

 

121. LONDON Jack – Serce kobiety (The Grit of Women). Warszawa-Kraków 1948. Wyd. E.Kuthana. 8, s. 193, [2]. brosz., obw. (Stan bardzo dobry. Przekł. z jęz. angielskiego S.Kuszelewska-Rajska). (7715/24). cena: 40.-

122. ŁUSZCZEWSKA Jadwiga (Deotyma) – Panienka z okienka. Starodawny romansik. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 288, [3]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., niewielkie zaplamienie pierwszych dwóch kart., wyklejki nadpęknięte w grzbiecie. Ilustr. J.Grabiański). (7590/7). cena: 24.-

Panienka.jpg (26614 bytes)

Pobudka.jpg (45532 bytes)

 

123. MACHCZYŃSKA Antonina — Pobudka. Opowiadania dla dorastającej młodzieży. Cz.1-2. Lwów 1909. Pol. Tow. Pedagog. 8, s. 61, [2], tabl. 5; [4], 47, tabl. 3. opr. kart. z epoki (Brak karty tyt. cz.1, zaplamienie narożnika oprawy cz.1; w obu częściach jedną tablicę naklejono na oprawę). (8451/2). cena: 128.-

124. MAKARCZYK Janusz – Dżafar z Bagdadu. Kraków 1950. T.Zapiór i S-ka. 8, s. 203, [1]. brosz. (Stan bardzo dobry). cena: 36.-

Dzafar.jpg (44997 bytes)

Awantura.jpg (58992 bytes)

 

125. MAKUSZYŃSKI Kornel – Awantura o Basię. Warszawa 1956. Iskry. 16d, s. 269, [3]. opr. oryg. kart. (Stan dobry. Piecz. własn. Okł. R.Cieślewicza, ilustr. K.Sopoćki). (3969/6). cena: 27,43

126. MAKUSZYŃSKI Kornel – Awantury arabskie. Kraków 1957. Wyd. Literackie 8, s. 140, [3]. brosz. (Stan bardzo dobry. Okł. projektowała B.Biernat). (6551/4). cena: 36.-

Awantury.jpg (28242 bytes)

Bardzodziwne.jpg (33193 bytes)

 

127. MAKUSZYŃSKI Kornel – Bardzo dziwne bajki. Ilustr. M.Wieczorek-Heidrich. Warszawa 1958. Czytelnik. 8, s. 169, [6]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry). (7404/19). cena: 36.-

128. MAKUSZYŃSKI Kornel – Bezgrzeszne lata. Z ilustr. K.Mackiewicza. Poznań [1928]. Wyd. Pol. (R.Wegner). 8, s. [8], 226, [5], tabl. 6. opr. oryg. pł. zdob. (Przetarcia płótna na grzbiecie, blok lekko poluźniony, jedna tablica luzem). (7252/13). cena: 40.-

Bezgrzeszne.jpg (50130 bytes)

Koziolek.jpg (49478 bytes)

 

129. MAKUSZYŃSKI K[ornel], WALENTYNOWICZ M[arian] – 120 przygód Koziołka Matołka. Kraków 1983. Wyd. Literackie. 8 podł., s. [22]. brosz. (Stan dobry. Wyd.V po 1944 r.). (8268/6). cena: 8.-

130*. M[ARCISZEWSKA]-POSADZOWA Stefanja – Legendy i obrazki historyczne dla małych dzieci. Poznań 1925. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. 73, [2]. brosz. Bibl. wych. przedszkolnego, z.6. (Otarcia i zabrudzenia okł., rdzawe zaplamienia przy zszywkach, przedarcia w grzbiecie. Egz. wymaga oprawy). (7501/2). cena: 24.-

Legendy.jpg (48011 bytes)

Markowska-Basnie.jpg (46926 bytes)

 

131. MARKOWSKA Wanda, MIILSKA Anna – Baśnie księżycowe. Ilustr. W.Andrzejewski. Warszawa 1972. Nasza Księg. 4, s. 243, [3], tabl. barwnych 8. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., stan bardzo dobry). (8385/6). cena: 46.-

132. MARKOWSKA W., MILSKA A. – Baśnie zagadki-łańcuszki. Oprac. ... Ilustr. Adam Marczyński. Warszawa 1954. Czytelnik. 8, s. 109, [3]. brosz. (Grzbiet lekko podklejony, poza tym stan dobry. Wyd.II). (7807/28). cena: 30.-

Basniezagadki.jpg (44658 bytes)

May.jpg (25161 bytes)

 

133. MAY Karol – Hadżi halef Omar. Opowieści wschodnie. Warszawa 1925. Orient. 16d, s. 142, [2]. Zbioru ogólnego ..., t.5: Na obcych drogach

[oraz] tenże – Benito Juarez. Cykl Ród Rodriganda. Powieść. Warszawa 1928. Orient. 16d, s. 138, [6]. Zbioru ogólnego ..., t.8, Benito Juarez

[oraz] tenże – Czarny Gerard. Cykl Ród Rodriganda. Powieść. Warszawa 1926. East. 16d, s. 135, [9]. Zbioru ogólnego ..., t.8, Benito Juarez. razem opr. ppł. z epoki. (Nieliczne podklejenia kart w grzbiecie). (7318/2). cena: 80.-

134. MEISSNER JanuszPierwsze kroki i inne opowiadania. Warszawa 1956. Iskry. 8, s. 318, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz. Ilustr. i okł. J.Grabiańskiego). (3916/55). cena: 21,32

Pierwszekroki.jpg (61866 bytes)

Nyhavn.jpg (40697 bytes)

 

135. MICHAËLIS Karin – Dzieci z Nyhavn. Z 50 ilustr. M.Hjuler. Warszawa 1948. Wiedza. 8, s. 201, [3]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Tytuł wpisany odręcznie na grzbiecie. Piecz.). (7928/7). cena: 40.-

136. MICKIEWICZ Adam – Bajki i powiastki. Warszawa 1947. Wyd. S.Arcta. 16m podł., s. 47, [1]. brosz. Bajki, baśnie, przypowieści, podania, t.3. (Egz. zakurzony, stan dobry. Zdobienie M.Szczawińska, okładka M.Bilińska). (6188/3). cena: 10.-

Mickiewicz-bajki.jpg (79001 bytes)

Bajkimick.jpg (26141 bytes)

 

137. MICKIEWICZ Adam – Bajki. Warszawa 1952. Nasza Księg. 4, s. 44, [3]. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Ilustr. L.Maciąg. Wyd.II). (8297/6). cena: 36.-

138. MILNE A[lan] A[lexander] – Kubuś Puchatek. Przekład Ireny Tuwim. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 132, [3]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Wyd.III. Okładkę proj. Z.Rychlicki). (7072/146). cena: 24.-

Kubus.jpg (55387 bytes)

Bulandra.jpg (28772 bytes)

 

139. MORCINEK Gustaw – Jak górnik Bulandra diabła oszukał. Baśnie śląskie. Ilustr.: fragmenty obrazów T.Ociepki. Warszawa 1968. Nasza Księg. 8, s. 221, [2], tabl. 6. opr. oryg. kart. (Otarcia grzbietu, mimo to stan dobry). (7709/26). cena: 32.-

140*. NA WYCIECZKĘ!. B.m. [192-?]. b.w. 8, s. [8]. brosz. (Przednia okładka luzem, niewielkie ubytki tylnej okładki. Na czterech stronach barwne całostronicowe ilustracje, na pozostałych czarno-białe). (4417/127). cena: 24,53

Nawycieczke.jpg (49829 bytes)

Pozyczalscy.jpg (71077 bytes)

 

141. NORTON Mary – Pożyczalscy idą w świat. Warszawa 1963. Nasza Księg. 16d, s. 221, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan bardzo dobry). (7394/8). cena: 28.-

142*. OPPMAN Artur (Or-Ot) – Pan Twardowski. Ilustr. i okł. wykonał W.Kalicki. Warszawa-Kraków 1947. Wyd. E.Kuthana. 8, s. 110, [2]. opr. oryg. ppł. z zach. okł. brosz. (Brak tablic, poza tym stan dobry). ( 7483/15). cena: 40.-

PanTwardowski.jpg (45467 bytes)

Stoliczku.jpg (33626 bytes)

 

143*. OPPMAN Artur (Or-Ot) – Stoliczku nakryj się. Ilustr. S.Töpfer. Warszawa 1956. Nasza Księg. 8, s. [24]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan bardzo dobry. Wyd.II). (7792/6). cena: 36.-

144*. OSSENDOWSKI Ferdynand Antoni – Słoń Birara. Warszawa 1958. Nasza Księg. 8, s. 146, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Ilustr. S.Rozwadowski, okł. projektował S.Töpfer). (6292/29). cena: 24.-

Slonbirara.jpg (64602 bytes)

Bohaterski.jpg (44661 bytes)

 

145. OSTROWSKA Bronisława – Bohaterski miś, czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie. Dla dzieci od lat 10 do 100. Wyd.V. Lwów-Warszawa [ca 1935]. Książnica-Atlas. 8, s. 143, [1]. brosz. (Okł. uszkodzona, brak grzbietu, ubytek ostatniej karty i tylnej okł., blok luźny. Egz. wymaga oprawy. Piecz. i podpis własn. Okł. K.Sopoćki. Ilustr. K.Mackiewicza).  (7271/172). cena: 30.-

146*. OSTROWSKA Iza – O wiaterku Wicherku. Baśń. Kraków [1946]. Nakł. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 29, [1]. brosz. (Stan dobry. Okł. i rys. J.Jurjewicza). (7792/3). cena: 28.-

Owiaterku.jpg (60191 bytes)

Wspolzawodniczki.jpg (32748 bytes)

 

147. PAGE Brenda – Współzawodniczki. Powieść dla młodzieży. Przekład S.Heymanowej. Kraków [1933]. Księg. Powszechna. 16d, s. 230, [1], tablice. opr. oryg. ppł. (Mocne otarcia i zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru). ( 7152/1). cena: 20.-

148*. PAWŁOWICZ Bohdan – Franek na szerokim świecie. Przygody na morzu i lšdzie. Wyd.III przejrzane i poprawione. Warszawa 1938. Nasza Księg. 8, s. 178, [2]. brosz. (Niewielkie przetarcia okładki, miejscami charakterystyczne zażółcenia papieru. Okł. K.M.Sopoćki. Ilustr. w tekście). (6769/8). cena: 32.-

Franek.jpg (35427 bytes)

Peregrynacja.jpg (30170 bytes)

 

149. PAWŁOWSKA Wanda – Peregrynacja królewicza JM-ci. Wrocław-Warszawa [194-]. Książnica-Atlas. 8, s. 67. brosz. (Stan dobry). (8077/2). cena: 26.-

150*. POLEWKA Adam – Serce z czerwonego korala. Opowieści o św. Mikołaju, Gwiazdce i Nowym Roku. Na okł. i w tekście drzeworyty oryginalne artysty malarza Jozefa Kluski. Kraków [1928]. Bibl. Premjowa. 16d, s. 118, [2]. brosz. (Ubytki okł. i grzbietu, miejscami zażółcenia papieru, blok poluźniony. Odręczna dedykacja autora). (7862/11). cena: 60.-

Polewka.jpg (47047 bytes)

Przezfjordy.jpg (26243 bytes)

 

151*. PORASKA Marya (Alita) – Przez fjordy do Nordkap. Kartki z podróży, dla młodzieży. Kijów 1917. Nakł. Naszego Świata. 8, s. 102, [2]. opr. późn. ppł. (Brak karty przedtyt., podklejenia kilku kart. Piecz. Ilustr. S.Korwin-Pawłowska). (8282/8). cena: 56.-

152*. PORAZIŃSKA Janina – Kichuś majstra Lepigliny. Wyd.V. Warszawa 1948. Nasza Księg. 8, s. 172, [4]. brosz. (Otarcia okł., dwie karty uszkodzone, z ubytkami, rysunki ołówkiem. Podpis własn. Lustr. M.Bylina). (8414/43). cena: 28.-

Porazinska-Kichus.jpg (65342 bytes)

Macius.jpg (25722 bytes)

 

153*. PORAZIŃSKA J[anina] – Maciuś Skowronek. Z rys. S.Bobińskiego. Wyd.II. Warszawa 1946. Nasza Księg. 8, s. 68. opr. ppł. z zach. okł. brosz. (Miejscami zaplamienia. Zapiski inwentarzowe). (8082/6). cena: 20.-

154. PORAZIŃSKA Janina – Starodzieje. Ilustrowała Maria Neuman-Hiszpańska. Warszawa 1962. Nasza Księg. 8, s. 92, [4]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan bardzo dobry. Wyd.I). (6960/2 ). cena: 34.-

Starodzieje.jpg (51516 bytes)

Szewczyk.jpg (31048 bytes)

 

155. PORAZIŃSKA Janina – Szewczyk Dratewka. Ilustr. B.Zieleniec. Warszawa 1982. Nasza Księg. 4, s. [27]. brosz. Moje książeczki. (Niewielkie zaplamienia tylnej okł., okł. nieco otarte). (8268/11). cena: 8.-

156*. PORAZIŃSKA Janina – W Wojtusiowej izbie. Z rysunkami Stanisława Bobińskiego. Wyd.V. Warszawa 1938. M .Arct. 8, s. 54, [2]. opr. oryg. ppł. (Blok luźny. Egzemplarz wymaga oprawy, ilustracje pokolorowane kredkami). (6146/5). cena: 40.-

Wwojtusiowej.jpg (44669 bytes)

Wesola1938.jpg (18982 bytes)

 

157*. PORAZIŃSKA Janina – Wesoła gromada. Rys. [...] wykonał M.Bylina. Wyd.IV. Warszawa 1938. 8, s. 159, [1]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., miejscami niewielkie zaplamienia). (8085/15). cena: 42.-

158*. PORAZIŃSKA Janina – Wesoła gromada. Rys. [...] wykonał M.Bylina. Wyd.V. Warszawa 1939. 8, s. 159, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry). (7932/15). cena: 51.-

Wesola1939.jpg (78955 bytes)

Poslanie.jpg (43558 bytes)

 

159*. POSŁANIE z piątej planety. Warszawa 1964. Nasza Księg. 8, s. 162, [4]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Ilustr. D.Mroza. Antologia polskich opowiadań science fiction). (7836/2). cena: 36.-

160. PRZEWORSKA Janina, HERTZ Amelia – Od Wisły do Nilu. Powieść dla młodzieży z początku XII w. przed Chr. Warszawa 1939. Bibl. Pol. 8, s. 232. opr. oryg. ppł. (Niewielkie zaplamienia okładki, miejscami zażółcenia papieru. Ilustrowała Janina Rosen). (5674/6). cena: 42,20

Odwisly.jpg (46599 bytes)

Lelum.jpg (55420 bytes)

 

161. PRZYBOROWSKI Walery – Lelum-polelum. Opowiadanie historyczne z X wieku. Warszawa 1959. LSW. 16d, s. 263, [2]. opr. oryg. pł. Powieści o dziejach ojczystych, t.4. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan bardzo dobry. Oprac. graf. T.S.Kobyliński). (7659/13). cena: 24.-

162*. PRZYBOROWSKI Walery Myszy króla Popiela. Opowiadanie przedhistoryczne. Z winietą okł. i czterema ilustr. S.Sawiczewskiego. Wyd.III. Poznań [1929]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. 204, [3], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Okł. otarte, poluźnione, brak przedniej wyklejki, tylna pęknięta w grzbiecie, blok poluźniony). (8082/8). cena: 40.-

Myszykrola.jpg (33488 bytes)

Namioty.jpg (28885 bytes)

 

163. PRZYBOROWSKI Walery – Namioty wezyra. Warszawa 1983. LSW. 16d, s. 182, [4]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Oprac. graf. M.Jędrczak). (7659/14). cena: 14.-

164*. PRZYBYLSKI Seweryn – Goniec królewski. Powieść historyczna. Lwów-Warszawa 1931. Książnica-Atlas. 8, s. [4], 151, [1], tabl. barwne 3. opr. oryg. ppł. Bibl. Iskier, [t.] 35 (Niewielkie zaplamienie wewnątrz, stan dobry. Obca dedykacja. Ilustr. J.Petry-Przybylskiej). (8377/3). cena: 65.-

Przybylski-Goniec.jpg (58676 bytes)

Bajkaocarze.jpg (30678 bytes)

 

165*. PUSZKIN Aleksander – Bajka o carze Sałtanie, o jego synu sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej księżniczce łabędzicy. Przeł. J.Brzechwa. Ilustr. E.Bartłomiejczyk. Warszawa 1951. Nasza Księg. 4, s. 61, [1]. brosz. (Stan bardzo dobry). (8236/6). cena: 110.-

166. ROGOSZÓWNA Zofia – Dzieci pana majstra. Z 52 ryc. czarnemi i 2 kolorowemi K.Mackiewicza. Wyd.V. Warszawa 1939 [właśc. 1943?]. Gebethner i Wolff. 8, s. 166, [2], tabl. barwne 2. opr. oryg. ppł. (Wyraźne otarcia okł., wewnątrz zażółcenia papieru. Na odwrocie karty tyt. nadruk: "R. 1943"). (7792/20). cena: 40.-

Dziecipana.jpg (50137 bytes)

Jaktobylo.jpg (44251 bytes)

 

167*. ROGOSZÓWNA Zofia – Jak to było w Krakowie. Kraków 1946. Nakł. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 14. brosz. (Okł. lekko zaplamione, stan dobry. Okł. i rys. wykonała J.Jankowska-Małkowska). (7792/4). cena: 26.-

168. ROSINKIEWICZ Kazimierz (Rojan) – Hultaj. Powieść dla mniejszych i większych czytelników. Z 6 ilustr. M.Artwińskiej. Wyd.II. Poznań-Warszawa [1921]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. [4], 298, [2], tabl. 6. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Podpis własn.). (7769/21). cena: 38.-

Hultaj.jpg (44153 bytes)

StaryCwirk.jpg (57223 bytes)

 

169. ROSINKIEWICZ Kazimierz (Rojan) – Stary Ćwirk. Wyd.III. Kraków 1944. Księg. T.Gieszczykiewicz. 16d, s. 225, [3]. opr. oryg. ppł. (Niewielki ubytek grzbietu okładki, przetarcia i zaplamienia okładki, papier miejscami pożółkły, na kilku kartach bazgroły ołówkiem. Okładka J. Piętkówny, rysunki J. Piętkówny i S.Sawiczewskiego). (6939/38). cena: 38.-

170. ROSINKIEWICZ Kazimierz – Wesoły turniej. Powieść dla młodzieży. Z winietą okładkową i 4 ilustracjami prof. Stan. Sawiczewskiego. Poznań [1928]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. 210, [1], tablice. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., niewielkie zaplamienia wewnątrz. Obca dedykacja). (6827/3). cena: 40.-

Wesolyturniej.jpg (51153 bytes)

Uczniowie.jpg (44006 bytes)

 

171. RUDNICKA Halina – Uczniowie Spartakusa. Warszawa 1951. Nasza Księg. 8, s. 292, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Ilustr. J.Czerwiński). (7644/9). cena: 30.-

172*. RYBOWSKI Mikołaj –  Baśni ludu polskiego. Wyd.III. Lwów 1922. Księg. Nauk. 8, s. 173, [2]. brosz. wt. (Brak oryg. okł.). (8199/17). cena: 40.-

Basniludu.jpg (16571 bytes)

Ferenike.jpg (67039 bytes)

 

173. RYDEL Lucjan – Ferenike i Pejsidoros. Opowieść kulturalno-obyczajowa na tle igrzysk olimpijskich. Wyd.III. Warszawa-Lwów 1936. PWKS. 8, s. 123, [1]. brosz. (Okładki nieco otarte, przyklejone do bloku. Okł. W.Czarnockiego). (5726/11). cena: 19,19

174. RYDEL Lucyan – Pan Twardowski. Poemat w XVIII pieśniach. Kraków 1923. Księg. S.A.Krzyżanowskiego. 8, s. 88, VI, [1], tabl. 4. opr. oryg. ppł. (Mocne otarcia i zaplamienia okładek, grzbiet nowy, wyklejki także, zabrudzenia kart. Ilustracje sygnowane W.T.). (7076/3). cena: 85.-

Pan-Twardowski.jpg (49739 bytes)

Pietnascie.jpg (35397 bytes)

 

175. SALTEN Feliks – Piętnaście zajęcy. Opowieść leśna. Przeł. M.Tarnowski. Ilustr. Charlie [=K.Ferster]. Kraków-Warszawa [1938]. Księg. Powszechna. 16d, s. 279. opr. wsp. ppł., okł. brosz. naklejona na oprawę. (Stan dobry. Podpis własn. Właśc. nazwisko autora: Felix Salzmann). (3458/51). cena: 26.-

176. SAT-OKH – Biały Mustang. Baśnie i legendy indiańskie. Ilustr. M.Stachurski. 8, s. 98, [2], tabl. 4. brosz. (Niewielkie otarcia okł., załamania narożników). (8234/9). cena: 28.-

Mustang.jpg (40160 bytes)

Koszyk.jpg (33556 bytes)

 

177*. SCHMID Christof – Koszyk kwiatów. Powieść dla młodzieży. Tłom. [...] przez M.Osmanskiego. Brodnica 1857. C.A.Köhler. 16d, s. 180. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., zaplamienia, podklejenia ostatnich kart w grzbiecie. Podpis własn.). (8135/4). cena: 120.-

178. SCHRENZEL E.H. – Bracia z całego świata. Mała etnografia. Przekład autoryzowany Z.Nowakowskiego. Z 77 ilustr. Lwów 1938. PWKS. 8. s. 296. opr. oryg. kart. Książnica Naukowa Młodzieży, "Bibl. potrójnego węzła", s.1, t.3. (Otarcia okł., niewielkie przedarcie grzbietu, wewnątrz stan dobry. Okładka proj. Anny i Franciszka Seifertów, rysunki w tekście E.Tintnera). (6539/9). cena: 60.-

Bracia.jpg (55127 bytes)

Dzielnyrogacz.jpg (36866 bytes)

 

179. SETON Ernest Thomas – Dzielny rogacz i inne opowiadania z życia zwierząt. Spolszczyła Marja Arct-Golczewska. Warszawa 1926. Wydawnictwo M.Arcta. 16d, 208, [4]. opr. oryg. ppł. (Blok lekko poluźniony, nieznaczne przetarcia i zabrudzenia). (5967/28). cena: 36.-

180*. SIEROSZEWSKI Wacław – Bajki. Z 50 ryc. Winieta okładkowa rys. Jana Rembowskiego, oryginalnie wykonana sposobem litografji. Rys. w tekście Jana Małachowskiego. Kraków [1910]. Sp. Nakł. "Książka". 16d, s. [4], 252, [8], tabl. 9. opr. ppł., jedna ilustr. naklejona na lico oprawy. (Brak 1 tabl.?, okł. otarte, karty zaplamione, nieliczne zapiski ołówkiem. Podpis własn. Ilustr. w tekście). (7769/20). cena: 44.-

Sieroszewskibajki.jpg (26461 bytes)

Sikora-Bajeczne.jpg (59362 bytes)

 

181*. SIKORA Jerzy – Bajeczne dzieje Polski. (Wierszem dla młodzieży). Lustr. I. Z. Acedańscy. Tarnów 1946. Wyd. kobiece „Mój Dom”. 8, s. 23. brosz. (Stan bardzo dobry). (8414/26). cena: 20.-

182. SŁOBODNIK Włodzimierz – O zbójniku Janosiku, o siwku srebrnogrzywku i o pięknej cesarzowej. Ilustr. Adam Kilian. Warszawa 1973. Nasza Księg. 8, s. 32, [4]. opr. oryg. kart. (Przetarcia grzbietu i krawędzi oprawy, składki poluźnione, obca dedykacja. Wyd.II). (5136/460). cena: 21,10

Ozbojniku.jpg (53727 bytes)

Krzywdazuli.jpg (45631 bytes)

 

183. SOLSKA Karolina – Krzywda Zuli. Warszawa [1927]. Zakł. Graf. "Polska Zjednoczona". 16d, s. 95, [2]. opr. oryg. ppł. Bibl. Książek Różowych, nr 15. (Okł. lekko otarte, blok nadpęknięty, brak karty przedtyt. i przedniej wyklejki. Ilustr. w tekście Leona Chejfeca). (7803/5). cena: 24.-

184*. SPYRI Joanna – Kornelli. Powieść dla młodzieży. Przeł. T.Barmińska. Nakł. II. Kraków 1943. Księg. Powsz. 8, s. 215, [1]. opr. oryg. kart. (Otarcia grzbietu i okł., wewnątrz stan dobry). (8338/14). cena: 48.-

Spyri-Kornelli.jpg (70727 bytes)

Czarnastrzala.jpg (44809 bytes)

 

185. STEVENSON Robert Louis – Czarna strzała. Przeł. T.J.Dehnel. Warszawa 1971. Iskry. 16d, s. 234, [2]. brosz. (Stan bardzo dobry. Wyd.III). (7807/31). cena: 20.-

186. STEVENSON Robert Louis – Katriona. Część druga "Porwanego za młodu". Przeł. J.Meysztowicz. Warszawa 1956. Iskry. 16d, s. 342, [2], tablice. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Okł. i ilustr. proj. Stanisław Töpfer). (7807/30). cena: 30.-

Katriona.jpg (37466 bytes)

Wyspa1.jpg (46294 bytes)

 

187. STEVENSON Robert L[ouis] – Wyspa skarbów. Z ang. przeł. J.Birkenmajer. Warszawa 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 295, [3]. brosz. (Blok luźny, wymaga zszycia, niewielki ślad zawilgocenia na ostatnich kartach. Obca dedykacja). (4621/23 ). cena: 17,06

188. STILLER Robert – Narzeczony z morza. Baśnie skandynawskie. Ilustr. A.Strumiłło. Warszawa 1971. Nasza Księg. 8, s. 261, [6]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry). (7709/24). cena: 50.-

Stiller.jpg (51037 bytes)

Magiczne.jpg (19531 bytes)

 

189. SUTIEJEW W. – Magiczne zabawki. Bajka filmowa. Warszawa 1955. Filmowa Agencja Wyd. 16d, s. 35, [1]. brosz. (Naddarcia i niewielkie zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry). (8250/1). cena: 36.-

190. [SWIFT Jonathan] – Podróże Guliwera. Tłum. P. Sz. [krypt.]. Warszawa-Kraków-Lwów [1931]. Druk. Sikora. 16d, s. 186, tabl. 1. opr. oryg. ppł. Bibl. dla dzieci (Brak kilku tablic?, ubytki okł..i wyklejek, egz. wymaga przeoprawienia. Podpis własn.). (7739/1). cena: 26.-

PodrozeGuliwera.jpg (51929 bytes)

Swift-Podroze.jpg (83227 bytes)

 

191. SWIFT Jonatan – Podróże Gulliwera. Przekład anonima z roku 1784, z oryginałem porównał, uwspółcześnił i wstępem poprzedził J.Kott. Warszawa 1956. PIW. 16d, s. 379, [1], tabl. 4. opr. oryg. pł. (Stan bardzo dobry). (7836/66). cena: 28.-

192*. SZALAY-GROELE Walerja – Bohaterski Staszek. Powieść dla młodzieży. Z 9 ryc. F.Szewczyka. Poznań 1928. Wielkopol. Księg. Nakładowa K.Rzepeckiego. 16d, s. 153, [2]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., brak karty przedtyt., zaplamienia i podklejenia kart, stan niezbyt dobry. Liczne piecz.). (8136/5). cena: 24.-

Staszek.jpg (34424 bytes)

Strasznedziedzictwo.jpg (62619 bytes)

 

193. SZALAY-GROELE Walerja – Straszne dziedzictwo. Powieść dla młodzieży z czasów Władysława Jagiełły. Wyd.III. Poznań 1931. Nakł. K.Rzepeckiego. 16d, s. 216. opr. oryg. ppł. (Brak karty przedtyt., niewielkie zaplamienia papieru, blok poluźniony, okł. otarte. Ilustr. w tekście). (7803/4). cena: 24.-

194. SZAYEROWA Halina – Baśń o cudownej lampie Alladyna. Ilustrował C.Wielhorski. Warszawa 1962. Biuro Wyd. "Ruch". 4, s. [32]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., rdzawe ślady po zszywkach, poza tym stan dobry. Wyd.III). (7644/3). cena: 18.-

Alladyn.jpg (64450 bytes)

Szopka.jpg (68241 bytes)

 

195. SZELBURG-ZAREMBINA Ewa – Szopka Adacha. Warszawa [1937]. Gebethner i Wolff. 16d, s. 71, [1]. brosz. Biblioteczka Uniwersytetów Ludowych, nr 260. (Okładka nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry). (6915/49). cena: 14.-

196. SZELBURG-ZAREMBINA Ewa – Tajemnica Czeremoszu. Wyd.VI. 8 ilustr. Warszawa 1939. Gebethner i Wolff. 16d, s. 71, [1], tabl. 3. brosz. Polska i świat wsp., Bibl. młodzieży, [t.] 29. (Zaplamienia okł. Piecz.). (8085/3). cena: 40.-

Czeremosz.jpg (35626 bytes)

Zuch.jpg (32815 bytes)

 

197. SZELBURG-ZAREMBINA Ewa – Zuch. Powieść dla młodzieży. Z rys. T.Gronowskiego. Warszawa 1935. Nasza Księg. 16d, s. 142, [1]. opr. bibliot. ppł. (Przedarcia kilku kart podklejone taśmą papierową, poza tym stan dobry. Piecz.). (7407/11). cena: 40.-

198. SZKLARSKI Alfred – Tomek na tropach Yeti. Katowice 1961. Wyd. Śląsk. 8, s. 321, [3]. brosz. (Stan bardzo dobry. Ilustr. J.Marek. Wyd.I). (8385/1). cena: 36.-

Szklarski-Yeti.jpg (55697 bytes)

Amazonki.jpg (34912 bytes)

 

199. SZKLARSKI Alfred – Tomek u źródeł Amazonki. Katowice 1967. Śląsk. 8, s. 283. brosz. (Otarcia okł., stan dobry. Ilustr. J.Marek. Wyd.I). (8234/4). cena: 36.-

200. SZKLARSKI Alfred – Tomek wśród łowców głów. Katowice 1965. Śląsk. 8, s. 256. brosz. (Otarcia grzbietu, niewielki ślad zawilgocenia ostatnich kart, mimo to stan dobry. Ilustr. J.Marek . Wyd.I). (8234/5). cena: 32.-

Lowcow.jpg (34687 bytes)

Gizela.jpg (45848 bytes)

 

201*. SZWACZKOWA Zofia – Gizela. Dziecię ludu polskiego. Powieść. Kraków 1946. Skł. gł. Księg. St.Kamińskiego. 8, s. 310. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry). (7651/11). cena: 28.-

202*. SZYMANOWSKI Wacław – Obrazki z życia znakomitych ludzi dla młodego wieku zebrał i ułożył z różnych autorów … Wyd.III ozbobione 10 ryc. Warszawa 1899. Gebethner i Wolff. 16d, s. [4], 295, [2], tabl. 10. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony, brak przedniej wyklejki, kilka kart luzem). (8442/3). cena: 36.-

Szymanowski-Obrazki.jpg (51918 bytes)

Krak.jpg (56703 bytes)  

203. ŚWIRSZCZYŃSKA Anna – Jak Krak Kraków zbudował. Ilustr. J.Zieliński. Łódź 1984. Wyd. Łódzkie. 8, s. [32]. brosz. (Okł. nieco otarte). (8268/5). cena 6.-

204. TEODOROWICZ Feliks – Dziwy świata gzybowego. Z 50 rys. według akwarel z natury […]. Warszawa 1928. M.Arct. 16d, s. 107, [2]. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco zakurzone, wewnątrz stan dobry). (946/18/u). cena: 26.-

Dziwyswiata.jpg (50492 bytes)

Dworzanin.jpg (94541 bytes)

 

205. TERESA Jadwiga [właśc. Papi Teresa Jadwiga] – Dworzanin królewicza Jakóba. Powieść dla młodzieży z czasów panowania Jana Sobieskiego. (Z ilustr. L.Ilnicza). Warszawa 1928. Druk. Społ. 8, s. 162. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Całostronicowe ilustr. w ramach paginacji). (8204/3). cena: 86.-

206. TOLKIEN J.R.R. – Rudy Dził i jego pies. Aegidii Ahenobarbi Julii Agricole de Hammo [...] czyli w języku pospolitym Wywyższenie i cudowne przygody Rudobrodego Dżila z Ham, Pana oswojonego smoka, Króla Małego Królestwa. Przeł. M.Skibniewska. Ilustr. P.D.Bayes. Warszawa 1965. Iskry. 8, s. 79, [3], tabl. 2. opr. oryg. ppł. (Stan dobry). (8113/7). cena: 48.-

Rudy.jpg (49071 bytes)

RobinHood.jpg (45272 bytes)

 

207. TREASE G[eoffrey] – Robin Hood. Warszawa 1957. Nasza Księg. 8, s. 137, [2], tabl. barwnych 8. brosz. (Stan bardzo dobry. Piecz. Przekład Z.Glinki. Ilustr. Z.Rychlicki. Wyd.III). (7750/3). cena: 43.-

208*. TRZECIAK Paulina – Biblioteczka dla najmłodszych. Rysunki wykonała M.Gutkowska-Rychlewska. Kraków [po 1945]. Gebethner i Wolff. 16d, s. 68. brosz. (Okł. zabrudzona, załamania marginesów dwóch kart, poza tym wewnątrz stan dobry). (5073/6). cena: 20.-

Trzeciak.jpg (37104 bytes)

Ukleja-Papierowe.jpg (75743 bytes)

 

209*. UKLEJA Roman – Papierowe łódki i okręty. Warszawa 1963. Biuro Wyd. "Ruch". 8, s. [24]. brosz. Mały majsterek (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Kilkanaście wzorów łódek papierowych do wykonania przez dzieci). (8218/12). cena: 52.-

210. UMIŃSKI Władysław – Balonem do bieguna. Warszawa 1955. Nasza Księg. 8, s. 186, [4], tabl. 1. opr. oryg. ppł. (Niewielkie zaplamienia tylnej okł., niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Zapiski na pierwszych kartach. Ilustr. M.Kościelniak). (8338/8). cena: 40.-

Uminski-Balonem.jpg (50346 bytes)

Gwiazdapoludnia.jpg (44740 bytes)

 

211. VERNE Juliusz – Gwiazda Południa. Tłum. A.Iwaszkiewiczowa. Warszawa 1957. Nasza Księg. 8, s. 206, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry. Wyd.I. Ilustr. S.Rozwadowski). (7824/2). cena: 38.-

212. VERNE Juliusz – W 80 dni dookoła świata. Warszawa 1952. Nasza Księg. 16d, s. 296. brosz. (Stan bardzo dobry. Ilustr. M.Kościelniaka. Wyd.II) cena: 52.-

Verne-W80.jpg (107097 bytes)

Verne wyprawa.jpg (107984 bytes)

 

213. VERNE Juliusz – Wyprawa do wnętrza Ziemi. Przeł. L.Duninowska. Warszawa 1959. Nasza Księg. 8, s. 310, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., niewielkie załamania marginesów kilku kart. Ilustr. D.Mroza. Wyd.I z tymi liustracjami). (8338/7). cena: 40.-

214*. [VICTOR Metta Victoria] – Dziennik psotnego Jurka. Przekład z ang. Zofji S. z […] rys. St. Biedrzyckiego. Wyd.III. Warszawa 1922. Stow. Pracowników Księg. 16d, s. 272. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., miejscami zaplamienia wewnątrz, ilustr. pokolorowane kredkami i farbkami). (7769/17). cena: 40.-

Dzienniki psotnego Jurka.jpg (28819 bytes)

Cinq.jpg (63748 bytes)

 

215. VIGNY Alfred de – Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII. Tłum. J.Karczmarewicz-Fedorowska. Warszawa 1964. Nasza Księg. 8, s. 363, [4], tablice. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok nieco wygięty, lekko poluźniony). (7547/62). cena: 12.-

216*. VOLBEHR Teodor – Król Bob. Opowiadanie z puszczy afrykańskiej. Illustrow. przez P.Neuenborna. Spolszczyła S.Maybaumowa. Warszawa 1909. Druk. P.Laskauera i Sp. 4, s. [6], 68, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., niewielkie ubytki papieru okleinowego przy grzbiecie, niewielkie zaplamienia wewnątrz). (7763/8). cena: 106.-

Bob.jpg (49761 bytes)

Wandycz-Fula.jpg (75393 bytes)

 

217*. WANDYCZOWA Stefanja – Fula w piątej klasie. Historja jednego roku szkolnego w klasztorze S.S. Niepokalanek. Kartę tyt. i ilustr. wykonała Z.Marsówna. Kraków 1922. F.Zemanek. 16d, s. [8], 231, tabl. 2. opr. oryg. ppł. (Wyraźne otarcia okł., blok poluźniony. Zapiski inwentarzowe na karcie tyt. Kontynuacja „Dzieciństwa Fuli”). (8381/16). cena: 28.-

218*. WARDASÓWNA Maria – Dziewczyna z chmur. Powieść lotnicza dla młodzieży z przedm. G.Morcinka. Wyd.II uzup. Katowice 1948. Księg. św. Jacka. 8, s. 148. brosz. (Otarcia krawędzi okł., poza tym stan dobry). (7651/12). cena: 28.-

Dziewczyna.jpg (44769 bytes)

Zielonykuferek.jpg (42684 bytes)

 

219*. WASILENKO J. – Zielony kuferek. Warszawa 1955. Nasza Księg. . 8, s. 73, [2]. brosz. (Okł. nieco zakurzone, poza tym stan bardzo dobry. Wyd.II. Przeł. z jęz. rosyjskiego M.Górska, ilustr. Jan Batley). (7792/9). cena: 24.-

220. WASILEWSKA Wanda – Kryształowa kula Krzysztofa Kolumba. Wyd.VII. Warszawa 1953. Nasza Księg. 8, s. [2], 99, [2]. brosz. (Blok odchodzi od okładek, stan dobry. Okł. i ilustr. T.Gronowskiego). (6041/4). cena: 32.-

Krysztalowakula.jpg (85235 bytes)

Krysztalowa1.jpg (73565 bytes)

 

221. WASILEWSKA Wanda – Kryształowa kula Krzysztofa Kolumba. Wyd.VII. Warszawa 1953. Nasza Księg. 8, s. [2], 99, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz. Okł. i ilustr. T.Gronowskiego). (7412/4). cena: 32.-

222. WOLPIN M., ERDMAN N. – Niegrzeczny Fiedia. Przełożył St. Strumph Wojtkiewicz. Bajka filmowa. Warszawa 1953. Filmowa Agencja Wydawnicza. 16d, s. 47, [1]. brosz. (Okładka luzem, okładka i karta tyt. nieco zakurzone, wewnątrz stan dobry. Okł. i ukł. graf. J.M.Brzeskiego). (7792/15). cena: 30.-

NiegrzecznyFiedia.jpg (56268 bytes)

Przyjaciolki.jpg (24603 bytes)

 

223. WORONKOWA L. - Przyjaciółki idą do szkoły. Warszawa 1953. Nasza Księg. 4, s. 52, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., blok pęknięty, ostatnie karty luzem). (7863/4). cena: 30.-

224*. Z PAMIĘTNIKA urwisza. Przekład z angielskiego. Przemyśl [192-?]. Druk. J.Styfiego. 16d, s. 144. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. Książki zajmujące, nr 8-10. (Okł. otarte, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.). (7769/12). cena: 28.-

Urwisz.jpg (59084 bytes)

Zagadki.jpg (39723 bytes)

 

225. ŻABIŃSKI Jan – Zagadki biologiczne. Warszawa 1957. Wiedza Powsz. 8, s. 140, [4]. brosz. (Brak karty przedtytułowej, stan dobry. Okł. i ilustr. M.Berezowskiej). (5599/3). cena: 10,66

226. ŻELICHOWSKA W[iera] – Spłacony dług. Powieść. Opracowanie dla młodzieży. Łódź-Katowice. [1935]. Księg. L.Fiszera. 8, s. 254, [1]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., naddarcia płótna na grzbiecie, wewnątrz stan dobry. Obca dedykacja). (7072/130). cena: 36.-

Splacony.jpg (42665 bytes)

ZukowskiBasnie.jpg (75667 bytes)

 

227*. ŻUKOWSKI W.A. – Baśnie. Przeł. A.Stern. Warszawa 1961. Nasza Księg. 4, s. 95, [1]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie ubytki papieru okleinowego w grzbiecie, otarcia krawędzi okł. Ilustr. M.Bylina). (8385/4). cena: 48.-

228*. ŻUKROWSKI Wojciech – Ognisko w dżungli. Opowieści i baśnie z Wietnamu. Ilustr. K.Latałło. Warszawa 1962. Nasza Księg. 4, s. 50, [2], tabl. 8. opr. oryg. kart. (Niewielkie zabrudzenia i otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Obca dedykacja. Wyd.II). (7480/43). cena: 38.-

Ognisko.jpg (40725 bytes)

Porwanie1.jpg (75195 bytes)

 

229. ŻUKROWSKI Wojciech – Porwanie w Tiutiurlistanie. Wyd.II. Ilustr. Adam Marczyński. Kraków 1947. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 216. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry). (7824/1). cena: 40.-

230. ŻUKROWSKI Wojciech – Porwanie w Tiutiurlistanie. Wyd.II. Ilustr. Adam Marczyński. Kraków 1947. Księg. S.Kamińskiego. 8, s. 216. brosz., obw. (Ubytki i podklejenia obw, wewnątrz stan dobry). (7312/8). cena: 36.-

Porwanie2.jpg (72720 bytes)

Porwanie3.jpg (64025 bytes)

 

231. ŻUKROWSKI Wojciech – Porwanie w Tiutiurlistanie. Wyd.V. Ilustr. Adam Marczyński. Warszawa 1961. Nasza Księg. 8, s. 216, [3]. opr. oryg. ppł. (Stan bardzo dobry). (8385/3). cena: 48.-

232*. ŻYCKI-MAŁACHOWSKI Leonard – Talizman Twardowskiego. Warszawa-Kraków [1939]. Księg. Powsz. 16d, s. 261, [2]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie zabrudzenia okładki, otarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry). (7857/9). cena: 36.-

Talizman.jpg (27395 bytes)

 

Wykorzystanie opisów katalogowych zawartych w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".

Strona główna