Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie
raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:
FILM
Zamówienia na
wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić
telefonicznie
(12 422 03 90)
Ceny w złotych polskich
(PLN).
Pozycje
sprzedane oznaczono gwiazdką (*)
1. AGEL Henri - Le cinema. 5-e edition revue. [Belgia] 1963. Casterman. 16d, s. 412, tabl. 24. brosz. Syntheses contemporaines. Okl. nieco otarte, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 48,00
2. BESSY Maurice - Histoire en 1.000 images du cinema. Paris 1962. Pont Royal. 8, s. 319, [1]. opr. oryg. kart. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 60,00
3*. BEYLIN Stefania - Nowiny i nowinki filmowe 1896-1939. Warszawa 1973. WAiF. 8, s. 298, [1], tabl. 16. brosz., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
4*. BLUM Daniel - A Pictorial History of the Talkies. New York 1958. Grosset & Dunlap. 4, s. 318. opr. oryg. ppl. Otarcia okl., wewnatrz stan dobry; zachowane fragmenty obw. Piecz. J.Skarzynskiego. Ksiazka niemal w calosci wypelniona fotosami z filmow. cena 100,00
5*. BOGDANOVICH Peter - John Ford. London 1967. Studio Vista. 16d, s. 144. brosz. Movie Paperbacks. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Tom serii wydawanej przez I.Camerona. Liczne ilustr. w tekscie. cena 36,00
CINEMATHEK. Augewahlte Filmtexte. Hrsg. von Enno Patalas.
Hamburg. Marion von Schroder Verlag. 16d. brosz. Okl. nieco pozolkle i otarte, stan dobry. Piecz.
J.Skarzynskiego. Ilustr. w tekscie. Tomy serii prezentujacej
scenariusze filmowe najwybitniejszych tworcow kina swiatowego.
6. - Bd.1: BERGMAN Ingmar
- Wie in einem Spiegel. Drehbuch. Mit einem Nachwort von Reinold E.Thiel. 85, [2]. cena 50,00
7. - Bd.2: CLAIR Rene - Schweigen ist Gold. Drehbuch. Mit einem Vorwort und einem Kommentar des Autors und einem Nachwort von Jean Mitry. 1962. s. 116. cena 50,00
8. - Bd.3: LANG Fritz - M. Protokoll. Mit einem Interview des Regisseurs von Gero Gandert. 1963. s. 127, [1]. cena 50,00
9. - Bd.4: BUNUEL Luis - Viridiana. Drehbuch. Mit Ausserungen des Autors und einem Nachwort von Theodor Kotulla. 1962. s. 95, [1]. cena 50,00
CINEMA d'aujourd'hui. Collection dirigee par Pierre
Lherminier. Paris. Editions Seghers. 16d. brosz. Jesli nie zaznaczono inaczej: otarcia okl., wewnatrz stan
dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Tomy cenionej serii
popularyzatorskiej zawierajacej kompetentne monografie
wybitnych tworcow swiatowego kina.
10. - Nr 25: Keaton & Cie. Les burlesques americans du "muet". Presentation par J.-P.Coursodon. Choix de propos [...], chronologie, filmographie, bibliographie, documents iconographiques. 1964. s. 205, [2], tabl. 8. cena 40,00
11*. - Nr 7: Jacques Tati. Presentation par A.-J.Cauliez. Choix de textes et propos [...], filmographie, bibliographie, documents iconographiques. 1962. s. 222, tabl. 8. cena 40,00
12. CLAIR Rene - Cinema d'hier, cinema d'aujourd'hui. Paris 1970. Gallimard. 16d, s. 372, [9]. brosz. Collection Idees, [t.] 227. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 50,00
13. - Po namysle. Warszawa 1957. Filmowa Agencja Wyd. 8, s. 204. brosz., obw. Odciety niewielki fragment skrzydelka obw., poza tym stan dobry. Tlum. z francuskiego I.Nomanczukowej. Fikcyjna rozmowa R.Claire'a z lat dwudziestych z R.Claire'm z lat piecdziesiatych. Tematem dialogu jest kino i jego rola w spoleczenstwie. cena 50,00
14. CZECZOT-GAWRAK Zbigniew - Zarys dziejow teorii filmu pierwszego piecdziesieciolecia 1895-1945. Wroclaw 1977. Ossolineum. 8, s. 333, [1]. brosz. Studia z teorii filmu i telewizji, t.6. Grzbiet pozolkly, niewielkie zabrudzenia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
15*. DICKENS Homer - Marlene Dietrich. Trad. de l'anglais par H.Daussy. Paris 1974. H.Veyrier. 4, s. 223. brosz. Stan dobry. Podpis wlasn. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 100,00
16. DICTIONNAIRE du cinema. Paris 1962. Editions Seghers. 16d, s. 388, [4], tabl. 16. brosz. Collection Seghers. Okl. nieco otarte. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 60,00
17. DREYER-SFARD Regina - Montaz w tworczosci Eisensteina. Warszawa 1964. WAiF. 8, s. 238, tabl. 4. brosz., obw. Otarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Praca firmowana przez Instytut Sztuki PAN, Zakl. Historii i Teorii Filmu. cena 50,00
18*. EBERHARDT Konrad - Jean-Luc Godard. Warszawa 1970. WAiF. 8, s. 148, [1], tabl. 12. brosz. X muza. Okl. nieco zakurzona, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 32,00
19. EISENSTEIN Sergei M. - The Film Sense. Translated and edited by Jay Leyda. London 1948. Faber and Faber Ltd. 8, s. 228, tabl. 9. opr. oryg. pl., obw. Otarcia, ubytki i podklejone naddarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Przedruk pierwszego wydania z 1943. cena 64,00
20*. EISENSTEIN Sergiej - Nieobojetna przyroda. Przedmowa poprzedzil Ilja Wajsfeld. Przel. z ros. M.Kumorek. Warszawa 1975. WAiF. 8, s. 526, [1], tabl. 1. opr. oryg. pl., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 64,00
21*. ESTETYKA i film. Warszawa 1972. WAiF. 8, s. 303. brosz. Studia z teorii filmu, t.4. Otarcia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. Praca zbiorowa oprac. pod patronatem Instytutu Sztuki PAN. Zaw. teksty m.in. J.Tynianowa, R.Jakobsona, E.Panofsky'ego, R.Ingardena, G.Lukacsa. cena 40,00
22. FORD Charles - Histoire populaire du cinema. [Tours] 1955. Mame. 16d, s. 351, tabl. 1. brosz., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 48,00
23. FRAENKEL Heinrich - Unsterblicher Film. Die grosse Chronik von der Laterna Magica bis zum Tonfilm. Bildteil von W.Winckel. Munchen 1956. Kindler Verlag. 4, s. 471. opr. oryg. pl., obw. Otarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Dzieje sztuki filmowej, liczne ilustracje, szczegolowa chronologia wazniejszych wydarzen. cena 100,00
24. GARBICZ Adam, KLINOWSKI Jacek - Cinema, the Magic Vehicle: a Guide to Its Achievement. Journey 1: The Cinema Through 1949. Metuchen 1975. Scarecrow Press. 8, s. XXVII, [28]-551, tabl. 1. opr. oryg. pl. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Do kompletu brak t.2. cena 60,00
25. GREGOR Jozef, FULOP-MILLER Rene - Amerykanski teatr i kino. Dwa obrazy z dziejow kultury. Przeklad autoryz. S.Wasylewskiego. Poznan [1931]. Wyd. Pol. R.Wegnera. 4, s. 119, tabl. 150. opr. ppl. w 2 wol. Grzbiet jednego wol. odchodzi od opr., okl. otarte, wewnatrz czysty egz. Osobno oprawiono tekst i ilustracje. Ponad 550 ilustr. na tabl., w tym wiele barwnych. Najobszerniejsze opracowanie tematu w naszym pismiennictwie. Nieczeste. cena 211,00
26. GWOZDZ Andrzej - Niemiecka mysl filmowa. Antologia 1: Niemcy do roku 1945. Republika Federalna Niemiec, Niemiecka Republika Demokratyczna. Wybor, wstep i oprac. ... Poslowie G.Bentele. Kielce 1992. Wyd. Szumacher. 8, s. 287, [1]. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
27. HANISCH Michael - Vom Singen im Regen. Filmmusical gestern und heute. Berlin 1980. Henschelverlag 1980. 8, s. 295, [1]. opr. oryg. kart. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Bogato ilustrowane dzieje filmu muzycznego. cena 64,00
28*. HELMAN Alicja - Akira Kurosawa. Warszawa 1970. WAiF. 8, s. 177, tabl. 11. brosz. X muza. Okl. nieco zakurzone, tylna zalamana. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
29. HITCHCOCK [Alfred], TRUFFAUT [Fran‡ois] - Hitchcock/Truffaut. Avec la collaboration de Helen Scott. Edition definitive. B.m. 1984. Ramsay. 4, s. 311. opr. oryg. pl., obw. Wyrazne naddarcia obw., wewnatrz stan dobry. Podpis wlasn. J.Skarzynskiego. Piecz. bibliot. Wywiad-rzeka. Liczne ilustr. w tekscie. cena 90,00
30. JACCARD Roland - Louise Brooks. Portrait d'une anti-star. Paris 1977. Phebus. 4, s. 153, [6]. opr. oryg. pl., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 100,00
31*. JACKIEWICZ Aleksander - Antropologia filmu. Krakow 1975. Wyd. Lit. 8, s. 351, [3]. brosz., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
32. JAMEUX Charles - F.W.Murnau. Paris 1965. Ed. Universitaires. 16d, s. 188, [1], tabl. 16. brosz. Classiques du cinema, t.19. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
33. JEANNE Rene, FORD Charles - Histoire illustree du cinema. [T.] 1-3. Vervieres [Belgia] 1966. Marabout Universite. 16d, s. 317, [2]; 317, [3], 365, [3]. brosz. Okl. nieco otarte, stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego w t.1. Bogato ilustrowane dzieje kina. T.1: Le cinema muet 1895-1930, t.2: Le cinema parlant 1927-1945, t.3: Le cinema d'aujourd'hui. cena 90,00
34*. JEWSIEWICKI Wladyslaw - Kronika kinematografii swiatowej 1895-1964. Warszawa 1967. WAiF. 8, s. 394, [1], tabl. 24. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 46,00
35. JUTKIEWICZ Siergiej - Kontrapunkt rezysera. Z ros. przel. A.Drawicz. Warszawa 1985. WAiF. 8, s. 302, [2], tabl. 12. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
36*. KAEL Paulins - 5001 Nights at the Movies. A Guide from A to Z. New York 1982. Holt, Rinehart and Winston. 8, s. VIII, [2], 676. opr. oryg. ppl., obw. Obw. nieco otarta. Piecz. bibliot., piecz. J.Skarzynskiego. Krotkie omowienie 5.001 filmow przez dlugoletnia wspolpracownice dzialu filmowego The New Yorkera, autorke wielu ksiazek dotyczacych kina. cena 100,00
37*. KALBUS Oskar - Vom werden deutscher Filmkunst. Berlin 1935. Der Tonfilm. 4, s. 136, tabl. kol. 2. opr. oryg. kart. Brak karty tyt. i 27 wklejek. cena 63,30
38. KNIETZSCH Horst - Filmgeschichte in Bildern. Berlin 1971. Henschelverlag. 8, s. 438, [2]. opr. oryg. pl., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 54,00
39. KNIGHT Arthur - The Liveliest Art. A Panoramic History of the Movies. New York 1959. Mentor Book. 16d, s. VII, [8]-352, tabl. 8. brosz. Otarcia okl., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
40*. KOLODYNSKI Andrzej - 100 filmow angielskich. Warszawa 1975. WAiF. 8, s. 157, [3]. brosz., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
41*. KOPPEL Helga - Sophia Loren. Portrat einer Schauspielerin. Berlin 1966. Henschverlag. 8, s. 24, tabl. 20. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
42*. KRACAUER Siegfried - Teoria filmu. Wyzwolenie materialnej rzeczywistosci. Warszawa 1975. WAiF. 8, s. 371, [1], tabl. 8. opr. oryg. pl. Okl. nieco otarte, brak obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 50,00
43*. KSIAZEK-KONICKA Hanna - Michelangelo Antonioni. Warszawa 1970. WAiF. 8, s. 129, tabl. 8. brosz. X muza. Okl. nieco zakurzona, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 32,00
44*. LANG Fritz - Metropolis. London-Boston 1989. Faber and Faber. 8, s. 131. brosz. Ilustracje w tekscie. Stan bardzo dobry. cena 40,00
45. LEVIN Richard - Television by Design. London 1961. Bodley Head. 4, s. 205, [2]. opr. oryg. pl., obw. Otarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 100,00
46. LHERMINIER Pierre - L'art du cinema. Paris 1961. Editions Seghers. 8, s. 631, tabl. 12. opr. oryg. pl., obw. Obw. nieco otarta, poza tym stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 120,00
47. MANVELL Roder - Film. London-Aylesbury 1946. Penguin Books. 16d, s. 240, tabl. 32. brosz. Pelican Books, [nr] A126. Otarcia i odbarwienia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. Powiekszone wyd., nowe ilustracje. cena 36,00
48. MANVELL Roger - Film. Hermondsworth 1950. Penguin Books. 16d, s. 287, [1], tabl. 40. brosz. Pelican Book, [nr] A126. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Wyd.IV uaktualnione (pierwsze ukazalo sie w 1944). cena 36,00
49. - New Cinema in the USA. The feature film since 1946. London 1968. Studio Vista, Dutton Pictureback. 16d, s. 160. brosz. Niewielkie otarcia okl., stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 40,00
50. - The Film and the Public. Aylesbury 1955. Penguin Books. 16d, s. 351, [1], tabl. 16. brosz. Pelican Book, [nr] A334. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
51. MILLER Maud M. - Winchester's Screen Encyclopedia. Sixteen illustrations in colour and sixty-four in monochrome. London 1948. Winchester Publ. Ltd. 8, s. X, 404, tabl. 8. opr. oryg. ppl. Otarcia okl., okl. poluznione. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 60,00
52. MITRY Jean - Dictionnaire du cinema. Paris 1963. Larousse. 16d, s. 327. opr. oryg. kart. Dictionnaire de l'homme du XX-e siecle. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Ilustr. w tekscie. cena 48,00
53*. MORIN Edgar - Le cinema ou l'homme imaginaire. Essai d'anthropologie. Paris 1965. Editions Gonthier. 16d, s. 186, [5]. brosz. Bibl. mediations. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
54*. NOA Wolfgang - Marlene Dietrich. Berlin 1964. Henschelverlag. 8, s. 22, tabl. 18. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 30,00
55. O'LEARY Liam - The Silent Cinema. London 1968. Studio Vista, Dutton Pictureback. 16d, s. 160. brosz. Niewielkie otarcia okl., stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 40,00
56*. PLAZEWSKI Jerzy - Jezyk filmu. Wyd.II uzup. Warszawa 1982. WAiF. 8, s. 586, [1], ilustr. 267. opr. oryg. pl., obw. Zalamania kart jednej skladki (wada fabryczna), poza tym stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
PREVIEW. London. World Film Publications Ltd. 8. Okl. otarte, wewnatrz stan dobry. Bardzo liczne ilustracje
kolorowe i czarnobiale.
57. - R. 1947. s. [126]. brosz. cena 40,00
58. - R. 1950. s. 157, [3]. opr. oryg. pl., obw. cena 60,00
59. REINERT Charles - Kleines Filmlexikon. Kunst, Technik, Geschichte, Biographie, Schrifttum. Im Verbindung mit J.P.Brack und P.F.Portmann hrsg. von ... Mit Texbildern und 16 Taf. Einsiedeln-Zurich 1946. Benziger & Co. 16d, s. 424, tabl. 8. opr. oryg. pl. Ubytki okleiny, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 50,00
60. RENOIR Jean - Moje zycie, moje filmy. Warszawa 1978. WAiF. 8, s. 275, [1], tabl. 8. brosz., obw. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Tlum. z francuskiego K.Eberhardta i W.Dluskiego. cena 40,00
61*. SADOUL Georges - Vie de Charlot. Charles Spencer Chaplin, ses films et son temps. Paris 1952. Les Editeurs Fran‡ais Reunis. 16d, s. 207. brosz. Otarcia okl., zaplamienia karty przedtyt. Piecz. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 30,00
62*. SCHMIDT Georg, SCHMALENBACH Werner, BACHLIN Peter - The Film. Its Economic, Social and Artistic Problems. London 1948. Falcon Press. 4, s. VIII, k. 62, s. IX-XVI. opr. oryg. pl., obw. Obw. podniszczona, egz. uzywany. Piecz. J.Skarzynskiego. Tlumaczenie z niemieckiego. cena 60,00
SCREEN WORLD. New York. 8. opr. oryg. pl., obw. Otarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego.
Omowienie filmow wyprodukowanych w roku poprzednim. Setki
zdjec, indeksy osobowe.
63. - Vol.13: 1962. Chilton Comp. s. 240. Oprac. D.Blum. M.in.: 101 dalmatynczykow, Latajacy profesor, Dziala Navarony, Sniadanie u Tiffany'ego, West Side Story, Popiol i diament, Dolce vita. cena 80,00
64. - Vol.25: 1974. Crown Publ. s. 240, [16]. Oprac. J.Willis. M.in.: Pat Garret i Billy Kid, Papierowy ksiezyc, Planeta malp, American Graffiti, Wejscie smoka, Jesus Christ Superstar, Egzorcysta, Papillon, Zadlo, Serpico, Ostatnie tango w Paryzu, Dzien Szakala, Lucky Man. cena 80,00
65. SEMOULE Jean - Bresson. Paris 1960. Ed. Universitaires. 16d, s. 190, [2]. brosz. Classiques du cinema, t.7. Zalamanie naroznika przedniej okl., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
66*. SIMON Karl Gunter - Jean Cocteau oder die Poesie im Film. Berlin 1958. Rembrandt-Verlag. 16d, s. 59, [5]. Opr. oryg. kart. Rembrandt-Reihe Buhne und Film, Bd.8. Obrarwienia okl., poza tym stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Ilustr. w tekscie. cena 36,00
67*. SISKA Heinz von - Wunderwelt Film. Kunstler und Werkleute einer Weltmacht. Hrsg. ... Mit Beitragen von [...]. Mit 48 Bildtafeln. Heidelberg-Berlin-Leipzig [1939?]. Verlagsanstalt Huthig & Co. 4, s. 119, [1], tabl. 24. opr. oryg. kart. Welt des Films, Welt der Buhne. Niewielki ubytek grzbietu, poza tym stan dobry. Obca dedykacja. cena 0,00
68. SKWARA Janusz - Hitchcock. Warszawa 1974. WAiF. 16d, s. 140, [3], tabl. 8. brosz. Okl. nieco otarte. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 30,00
69*. - Swiat "czarnego filmu". Warszawa 1977. Ksiazka i Wiedza. 16d, s. 182, [2]. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 30,00
70*. SMITH John M., CAWKWELL Tim - The World Encyclopedia of the Film. London 1972. A&W Visual Library. 4, .s X, [2], 444. brosz. Okl. nieco otarte. Piecz. J.Skarzynskiego. Liczne ilustr. w tekscie. cena 80,00
SPEED F. Maurice - Film Review. London. Macdonald & Co. 8. opr. oryg. pl. Okl. nieco otarte. Piecz. J.Skarzynskiego. Bogato ilustrowany
przeglad produkcji filmowej ubieglego roku.
71*. - [R.] 1949-50. s. 160. Brak naroznika ostatniej karty, zachowane fragmenty obw. cena 64,00
72*. - [R.1948]. s. 160. Niewielkie zaplamienia wewnatrz. cena 64,00
73. SPROXTON Vernon - Watching Films. London 1948. SCM Press. 16d, s. 56. brosz. Okl. nieco zakurzone. Piecz. J.Skarzynskiego. Zaw. m.in.: A Survey of the Cinema, The Language of Film, Be Your Own Film Critic, The Christian Approach to the Cinema. cena 30,00
74. STAPLES Donald E. - The American Cinema. Edited by ... Washington 1981. Voice of America. 8, s. IX, [1], 407. brosz. Forum Series. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Uzupelnione i przejrzane wydanie tekstow audycji radiowych emitowanych przez rozglosnie Voice of America w 1972 i po raz pierwszy opublikowanych w formie ksiazkowej rok pozniej. Ilustr. w tekscie. cena 40,00
75. TALBOT Daniel - Film: an Antology. Compiled and edited by ... New York 1959. Simon and Schuster. 8, s. XIV, 649, [2]. opr. oryg. ppl., obw. Niewielkie otarcia obw, poza tym stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Obszerna antologia tekstow dotyczacych roznych aspektow sztuki filmowej. Wsrod autorow: A.Nicoll, J.Grierson, V.Pudovkin, S.Eisenstein, R.Clair, J.Cocteau, H.Miller. cena 120,00
76*. TOEPLITZ Jerzy - Historia sztuki filmowej. T.1-5. Warszawa 1955-1970. Filmowa Agencja Wyd., WAiF. 8, s. 251; 467; 511; 536; 555, tablice w kazdym tomie. opr. oryg. pl., obw. Otarcia i naddarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego w kazdym tomie. T.1: 1895-1918, t.2: 1918-1928, t.3: 1928-1933, t.4: 1934-1939, t.5: 1939-1945. Najobszerniejsza w naszym pismiennictwie historia kina. cena 220,00
77. - Skrypt z historii filmu wedlug wykladow ... z lat 1947/8 - 1948/9. Lodz [po 1949]. Bratnia Pomoc Studentow Wyzszej Szkoly Filmowej. 4, s. [2], 192. opr. kart. Maszynopis powielany. Okl. nieco przytarte, grzbiet wymagajacy naprawy. cena 63,30
78. VIGO Jean - Un Chien Andalou. Luis Bunuel and Salvador Dali. Foreword by ... Trnscription and introduction by P. Drummond. London-Boston 1994. Faber and Faber. 8, s. 38. brosz. Ilustracje w tekscie. Stan bardzo dobry. cena 40,00
79. WINDELER Robert - Mary Pickford. Sweetheart of the World. London 1973. Star Book. 16d, s. XII, 226, [2], tabl. 4. brosz. Zalamania tylnej okl. i ostatnich kart. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
80*. [PROGRAMY FILMOWE 1]. Zbior 32 polskich programow kinowych do amerykanskich filmow wytworni National Film Corporation i United Artists z konca lat 1920-tych i lat 1930-tych. Cztery programy wymagaja konserwacji, pozostale w stanach dobrych i bardzo dobrych. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: Huragan (rez. J.Ford), Folies Bergere (wyst. M.Chevalier), Oskarzona (wyst. D.Fairbanks), Ostatni Mohikanin (rez. H.Goetz), Slepy zaulek (wyst. H.Bogart), Precz z kryzysem! (rez. E.Sutherland), Pani i cowboy (wyst. G.Cooper), Zabronione szczescie (wyst. D.Niven), Ogrod Allaha (wyst. M.Dietrich), Dylizans (wyst. J.Wayne), Przygody Tomka Sawyera (rez. D.Selznick), Wzgardzona (wyst. B.Stanwyck), Marco Polo (wyst. G.Cooper), Serca wiecznie mlode (wyst. M.Pickford), Zew krwi (wyst. C.Gable), Rodzina Rotszyldow (wyst. B.Karloff). Na kilku programach piecz. kin krakowskich i odrecznie wpisane daty produkcji. Dolaczono trzy barwne naklejki kolekcjonerskie z filmow Marco Polo, Pani i cowboy, Przygody Tomka Sawyera. cena 180,00
81*. [PROGRAMY FILMOWE 2]. Zbior 42 polskich programow filmowych do amerykanskich filmow wytworni Fox i 20th Century Fox z lat 1930-tych. Piec programow wymaga naprawy, pozostale w stanach dobrych i bardzo dobrych. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: 42-ga ulica (wyst. R.Vallee), Kawalkada (rez. F.Lloyd), Czterech djablow (rez. F.Murnau), Za glosem serca (rez. J.Ford), Mala miss Broadway (wyst. S.Temple), Trzech muszkieterow (rez. A.Dwan), Maly buntownik (wyst. S.Temple), Jej pierwsza milosc (wyst. R.Taylor), Nasze sloneczko (wyst. S.Temple), Zlotowlosy brzdac (wyst. S.Temple), Pod dwiema flagami (rez. F.Lloyd), Jesse James (wyst. H.Fonda), Buziaczek (wyst. S.Temple), Slowiczek (wyst. S.Temple), Pies Baskerwillow (rez. S.Lanfield), Bialy motyl (wyst. S.Henie). Na kilku programach piecz. kin krakowskich i odrecznie wpisane daty produkcji. Dolaczono dwie naklejki kolekcjonerskie ze zdjeciami aktorow. cena 220,00
82*. [PROGRAMY FILMOWE 3]. Zbior 8 polskich programow kinowych do amerykanskich filmow wytworni Radio Pictures oraz RKO Radio Films z lat 1930-tych. Polowa programow wymaga naprawy, pozostale w stanie dobrym. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: Drapiezne malenstwo (wyst. K.Hepburn, C.Grant), Becky Sharp (rez. R.Mamoulian), Gunga Din (wyst. D.Fairbanks), Ostatnie dni Pompei (rez. E.Schoedsack). Dolaczono trzy naklejki kolekcjonerskie ze zdjeciami G.Roberts (2 szt.) i F.Astaire'a. cena 60,00
83*. [PROGRAMY FILMOWE 4]. Zbior 24 polskich programow kinowych do filmow produkcji angielskiej z konca lat 1920-tych i z lat 1930-tych. Trzy programy wymagaja naprawy, pozostale w stanie dobrym i bardzo dobrym. Na kilku piecz. krakowskich kin. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: Upior na sprzedaz (rez. R.Clair), Swiat mowi o nas (rez. R.Clair, wyst. M.Chevalier), Kala Nag (rez. R.Flaherty), Prywatne zycie Henryka VIII (rez. A.Korda), Hrabina Wladinow (wyst. M.Dietrich), Katarzyna Wielka (wyst. D.Fairbanks), Don Juan (rez. A.Korda), Ulica potepionych dusz (wyst. P.Negri), Zaczarowany dywan (wyst. Pat i Patachon). Na kilku programach wpisane odrecznie przez prof. J.Skarzynskiego daty powstania filmow (najstarsza - 1926). cena 100,00
84*. [PROGRAMY FILMOWE 5]. Zbior 17 polskich programow kinowych do filmow produkcji wloskiej, niemieckiej i austriackiej z poznych lat 1920-tych, lat 1930-tych i poczatkowego okresu okupacji. Piec programow wymaga naprawy (slady wilgoci, zalamania, naddarcia) pozostale w stanie dobrym. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: Nowoczesny Casanova (rez. M.Obal), Golgota milosci (rez. G.Asagaroff), Walka o Zloty Rog (wyst. L.Trenker), Spowiedz kapelana (wyst. I.Sym), Gielda milosci (wyst. I.Sym), Rinaldo Rinaldini (rez. M.Obal), Czarny korsarz (wyst. C.Verratti), Niedokonczona symfonja (wyst. M.Eggerth). Na niemal wszystkich programach wpisane odrecznie przez prof. J.Skarzynskiego daty powstania filmow (najstarsze pochodza z 1926). cena 60,00
85. [PROGRAMY FILMOWE 6]. Zbior 55 polskich programow kinowych do filmow produkcji francuskiej z poznych lat 1920-tych i z lat 1930-tych. Trzynascie programow wymaga naprawy (slady wilgoci, zalamania, naddarcia, w niektorych przypadkach ubytki) pozostale w stanie dobrym. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: W piaskach Sahary (rez. J.Renoir), Trujace usta (wyst. R.Meller), Niech zyje wolnosc! (rez. R.Clair), Tajny kurjer (wyst. I.Mozzuchin), Romans szulera (wyst. S.Guitry), Niewolnica Sznghaju (rez. G.W.Pabst), Dama od Maksyma (rez. A.Korda), 14 lipca (rez. R.Clair), Don Kiszot (wyst. F.Szalapin), Casanova (wyst. I.Mozzuchin), Towarzysze broni (rez. J.Renoir), Krolowa jazzbandu (rez. F.Zelnik), Cud wilkow (rez. R.Bernard). Dolaczono afisz do filmu Bestia ludzka z S.Simon i J.Gabin w rez. J.Renoira (nieco podniszczony). Na niemal wszystkich programach wpisane odrecznie przez prof. J.Skarzynskiego daty powstania filmow (najstarsze pochodza z 1925). cena 160,00
86. [PROGRAMY FILMOWE 7]. Zbior 19 polskich programow kinowych do filmow produkcji radzieckiej z poznych lat 1920-tych i z lat 1930-tych. Cztery programy wymagaja naprawy, pozostale w stanie dobrym. Zbior zaw. m.in. reklamowki filmow: Dekabrysci (wyst. M.Maksimow), Turbina 50.000 (wyst. W.Gardin), Nowi ludzie ((wyst. J.Zejmo), Ostatni ataman Annienkow (rez. M.Berezniew), Kain i Artem (rez. P.Bytow), Karawana niewolnic (rez. S.Eisenstein), Dzieweczka z pudelkiem (wyst. A.Sten), Zywy trup (wyst. W.Pudowkin). Na niektorych programach piecz. kin krakowskich, na niektorych daty powstania filmow (najstarsze z 1929). cena 100,00
Ceny w złotych
polskich
Prices in PLN
Strona główna