Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie
raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:
JAZZ
Pozycje
sprzedane oznaczono gwiazdkš (*)
1. ARMSTRONG Louis - Mein Leben - mein New Orleans. Hamburg 1957. Rowohlt Verlag. 8, s. 169, [1]. brosz., obw. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Drugie niem. wydanie. cena 80,00
2. ASRIEL Andre - Jazz. Analysen und Aspekte. Berlin 1985. Lied der Zeit Musikverlag. 8, s. 435, tabl. 16. opr. oryg. pl., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Szczegolowe i kompetentne omowienie poszczegolnych kierunkow muzyki jazzowej. cena 64,00
3. BALLIETT Whitney - The Sound of Surprise. 46 Pieces on Jazz. New York 1959. E.P.Dutton & Co. 16d, s. XIII, [3], 237. opr. oryg. kart., obw. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Zbior tekstow krytyka jazzowego, dlugoletniego wspolpracownika "The New Yorkera", uwaznego obserwatora amerykanskiej sceny jazzowej. Indeks nazwisk. cena 100,00
4. BERENDT Joachim Ernst - Das Jazzbuch. Entwicklung und Bedeutung der Jazzmusik. Frankfurt/M-Hamburg 1956. Fischer Bucherei. 16d, s. 237, [3]. brosz. Bucher des Wissens. Okl. nieco otarte, stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Klasyczny podrecznik jazzu (historia, wybitniejsi muzycy, osrodki, teoria, instrumenty, wydawnictwa) autorstwa jednego z pierwszych propagatorow jazzu w Niemczech. Pierwsze wyd. ukazalo sie w 1953, praca byla tlumaczona na 11 jezykow. cena 40,00
5. - Das neue Jazzbuch. Entwicklung und Bedeutung der Jazzmusik. Frankfurt/M-Hamburg 1959. Fischer Bucherei. 16d, s. 317, [11]. brosz. Bucher des Wissens. Okl. nieco otarte, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Rozszerzone wydanie "Das Jazzbuch". cena 40,00
6. BERENDT Joachim [Ernst] - The Jazz Book. Trans. by Dan Morgenstern, Helmut and Barbara Bredigkeit. London 1979. Paladin, Granada Publ. 8, s. XVI, [2], 459, [3]. brosz. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Angielski przeklad "Das Jazzbuch". cena 60,00
7. - The New Jazz Book. A History and Guide. Transl. by Dan Morgenstern. New York 1963. Hill and Wang. 8, s. VIII, 314, tabl. 16. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Drugie amerykanskie wyd. "Das neue Jazzbuch". cena 50,00
8. BERENDT J[oachim] E[rnst], GOTZE W[erner] - Jazz Kalender 1959. [Munchen]. Nymphenburger Verlagshandlung. 4, k. [42]. brosz. Otarcia i podklejenia okl., otarcia pierwszej karty. Zaw. calostronicowe fotogramy muzykow jazzowych oraz teksty ich dotyczace. Jedno zdjecie z festiwalu sopockiego w 1957. cena 80,00
9. BLESH Rudi - This Is Jazz. A Series of Lectures Given at the San Francisco Museum of Art. London [przedm. VIII 1945]. Jazz Music Books. 8, s. [2], 34. brosz. Otarcia przedniej okl., tylna - obca, slady po tasmie na grzbiecie, otarcia karty tyt. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 50,00
10. BORNEMAN Ernest - A Critic Looks at Jazz. London 1946. Jazz Music Books. 8, s. 53, [2]. brosz. Okl. nieco otarte i zaplamione. Piecz. J.Skarzynskiego. Przedruk tekstow drukowanych uprzednio w pismie "The Record Changer" pt. "Antropologist Looks at Jazz". Zaw. m.in.: The Historical Background, Afro-American Music, From Worksongs to Blues, From Minstrelsy to Jazz, From Jazz to Swing. cena 60,00
11. CERULLI Dom, KORALL Burt, NASATIR Mort - The Jazz Word. London 1962. D.Dobson. 8, s. 192. opr. oryg. kart., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Antologia tekstow literackich, pisanych przez muzykow i krytykow, poswieconych jazzowi. Wsrod autorow: M.Davies, J.Kerouac, N.Hentoff. cena 80,00
12. CONDON Eddie - We Called It Music. A Generation of Jazz. Narration by Thomas Sugrue. With illustrations. London 1948. P.Davies. 8, s. VIII, 287, tabl. 8. opr. oryg. pl., obw. Obw. uszkodzona, miejscami niewielkie zazolcenia papieru. Piecz. J.Skarzynskiego. Autobiografia wybitnego gitarzysty jazzowego, wspoltworcy brzmienia Chicago-Dixieland; wazne zrodlo do dziejow jazzu w USA. Wyd.I. cena 60,00
13. CREAM of the White Clarinets. London [1946?]. C.Jones & R.Venables. 8, s. 16. brosz. Discographical Society's Pamphltes. Otarcia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 36,00
14. DEXTER Dave - Jazz Cavalcade. The Inside Story of Jazz. With a foreword by Orson Welles. New York 1946. Criterion. 8, s. XI, [1], 258, tabl. 6. opr. oryg. pl. Grzbiet nieco splowialy, niewielkie zaplamienia. Piecz. J.Skarzynskiego. Jedna z wazniejszych ksiazek krytyka i popularyzatora jazzowego, piszacego o jazzie od lat 1930-tych. cena 160,00
15. FEATHER Leonard - The Encyclopedia Yearbook of Jazz. Foreword by Benny Goodman. New York 1956. Horizon Press. 4, s. 190. opr. oryg. ppl., obw. Obw. nieco zakurzona i otarta, poza tym stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Ilustr. w tekscie. Pierwszy rocznik wydawnictwa. cena 160,00
16. - The New Yearbook of Jazz. Introduction by John Hammond. New York 1958. Horizon Press. 4, s. 186, [1]. opr. oryg. ppl., obw. Podklejone przedarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Trzeci rocznik wydawnictwa. Ilustracje w tekscie. cena 100,00
17. GOFFIN Robert - Histoire du jazz. Montreal 1945. L.Parizeau & Comp. 16d, s. 337, [2]. brosz. Otarcia okl., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Nieliczne podkreslenia olowkiem. Dzieje jazzu napisane przez autora pierwszej w historii ksiazki o jazzie ("Aux frontieres du jazz" 1932) i wspolorganizatora pierwszej serii wykladow akademickich poswieconych historii jazzu. cena 60,00
18. GOLDMAN Elliott - Clarence Williams Discography. London [nie przed 1946]. Jazz Music Books. 8, s. 27, [1]. brosz. Otarcia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. Dyskografia jednego z najwybitniejszych pianistow, kompozytorow i wokalistow jazzowych. cena 40,00
19. HARRIS Rex - Jazz. Aylesbury 1957. Penguin Books. 16d, s. 272. brosz. Pelican Books, [nr] A247. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Popularny przewodnik po muzyce jazzowej od jej poczatkow do wspolczesnosci. cena 40,00
20. - The Story of Jazz. With an afterword and discography by Sheldon Meyer. New York 1955. Grosset & Dunlap. 16, s. VIII, 280. opr. oryg. kart., obw. The Little Music Library. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Krotka historia jazzu autorstwa brytyjskiego krytyka muzycznego i propagatora jazzu. cena 36,00
21. HEERKENS A. - Jazz. Alkmaar [195-?]. Arti. 16d, s. 64. opr. oryg. kart. Beeldencyclopedie, [t.] 17. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Dzieje jazzu w ilustracjach. cena 30,00
22. HODEIR Andre - Jazz: Its Evolution and Essence. Transl. by David Noakes. New York 1956. Grove Press. 8, s. IX, [1], 295. brosz. Niewielkie otarcia okl., stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 80,00
23. JAZZ Music. A Tribute to Huddie Ledbetter. London, IV 1946. Jazz Music Books. 8, s. 26, [2]. brosz. Otarcia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. Praca zbiorowa posw. gitarzyscie H.Ledbetterowi. cena 60,00
24. KEEPNEWS Orrin, GRAUER Bill - A Pictorial History of Jazz. People and Places from New Orleans to Modern Jazz. New York 1957. Crown Publ. 4, s. [6], 282. opr. oryg. ppl., obw. Obw. podniszczona, wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Dzieje jazzu amerykanskiego w ilustracjach. Indeks nazwisk. Wyd.III (pierwsze ukazalo sie w 1955). cena 120,00
25. LANG Iain - Jazz in Perspective. The Background of the Blues. London [194-?]. Hutchinson & Co. 16d, s. 148, tabl. 4. opr. oryg. pl. Otarcia i zaplamienia okl., nadpekniecia grzbietu, miejscami zazolcenia papieru. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 100,00
26. Le POINT. Revue artistique et litteraire. Paris. 4. brosz., obw
[Nr] 60: I 1952. Le jazz. s. 47, [1].
Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Numer magazynu "Le Point" poswiecony w calosci jazzowi. Zaw. teksty M.Gautier, G.Hermanta, M.Perrina, liczne zdjecia w tekscie. cena 60,00
27. LONGSTREET Stephen, DAUER Alfons M. - Knaurs Jazz Lexikon. 170 Zeichnungen [...], 1100 Stichworter, 60 Fotos. Munchen-Zurich 1957. T.Knaur Nachf. 8, s. 324, tabl. 8. opr. oryg. pl., obw. Otarcia i naddarcia obw. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 80,00
28. MALSON Lucien - Histoire du jazz moderne. Paris 1961. La Table Ronde. 8, s. 258, [4]. brosz. L'ordre du jours. Niewielkie zalamania okl., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 60,00
29. McCARTHY Albert - Jazzbook 1947. London. Editions Poetry. 16d, s. [8], 171, tabl. 7. opr. oryg. pl. Otarcia okl., blok lekko poluzniony. Piecz. J.Skarzynskiego. Druga edycja "Jazzbook" zaw. m.in. artykuly: W.Sidney "Blues in Disguise", L.Armstrong "Giant of Jazz", Tut Soper "The Philosophy of Chicago Jazz", F.Ramsey "Trumpet for America", L.Hughes "Here to Yonder", W.Saroyan "Jazz in the U.S.S.R.", H.Miller "Extract from the Colossus of Maroussi". cena 80,00
30. NEWTON Francis [wlasc. Eric Hobsbawm) - Une sociologie du jazz. Paris 1966. Flammarion. 8, s. 298. brosz. Nouvelle bibliotheque scientifique. Stan dobry. Podpis wlasn. J.Skarzynskiego. Przeklad z angielskiego (oryg. "The Jazz Scene", 1959). cena 60,00
31. NOBLE Peter - Transatlantic Jazz. A Short History of American Jazz and a Study of Its Leading Exponents and Personalities, Including a Guide to Classical Jazz Records and a Complete Bibliography. London [1947?]. Citizen Press. 16d, s. 96, tabl. 8. brosz. wt. Miejscami niewielkie zabrudzenia, zachowana oryg. przednia okl. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 60,00
32. OLIVER Paul - Le monde du blues. Preface de Sim Copans. Ouvrage illustre de 46 heliogravures et de 14 documents in texte. Paris 1962. Arthaud. 8, s. 334, [5], tabl. 20. brosz., obw. Signes des temps, [t.] 14. Stan dobry. Podpis wlasn. J.Skarzynskiego. Przeklad z angielskiego (oryg. "Blues Fell This Morning", 1960). Wysoko ceniona historia bluesa autorstwa wybitnego brytyjskiego dziennikarza jazzowego, tworcy Archiwum Bluesa przy Europejskim Stowarzyszeniu Jazzowym. cena 80,00
33. PANASSIE Hugues - Le jazz hot. Presente par Louis Armstrong. Preface par Eugene Marsan. Dessin de Roger Chastel. Paris [cop. 1934]. Ed. R.-A.Corra. 8, s. 432, [1], tabl. 11. opr. bibliot. ppl. Papier nieco pozolkly, stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego, piecz. bibliot. Nieczeste. cena 220,00
34. PANASSIE Hugues, GAUTIER Madeleine - Dictionnaire du jazz. Paris 1954. R.Laffont. 16d, s. 366, tabl. 16. brosz. Okl. nieco otarte, miejscami zazolcenia papieru wewnatrz. Piecz. J.Skarzynskiego. Wyd.I. Jeden z pierwszych slownikow tworcow i kierunkow jazzowych. Na tabl. zdjecia muzykow. cena 70,00
35. PERRIN Michel - Histoire du jazz. Paris 1967. Larousse. 16d, s. 347. brosz. Le livre de poche. Stan bardzo dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. cena 40,00
36. RAMSEY Frederic jr., SMITH Charles Edward - Jazzmen. Edited by ... With 32 pages of illustrations. New York [nie przed 1957, nie po 1960]. Harvest Book. 8, s. XV, [1], 360, [2], tabl. 16. brosz. Stan dobry. Podpis wlasn. J.Skarzynskiego. Praca zbiorowa zaw. artykuly poswiecone poszczegolnym tworcom (King Oliver, Louis Armstrong) i kierunkom w jazzie. Indeks osob i utworow muzycznych. cena 80,00
37. SHAPIRO Nat, HENTOFF Nat - Jazz erzahlt. Von New Orleans bis West Coast. Vorwort von Joachim Ernst Berendt. Munchen 1962. Deutscher Taschenbuch Verlag. 16d, s. 273, [15]. brosz. Niewielkie otarcia okl., stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Zbior autobiograficznych wypowiedzi najwybitniejszych przedstawicieli amerykanskiego jazzu. cena 40,00
38. - The Jazz Makers. Edited by ... New York 1957. Grove Press. 8, s. XIII, [1], 368, tabl. 8. brosz. Otarcia okl., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Zbior szkicow roznych autorow poswieconych 21 najwybitniejszym muzykom jazzowym (m.in. L.Armstrong, A.Tatum, B.Goodman, D.Ellington, J.Gillespie). Indeks nazwisk, biogramy autorow. cena 64,00
39. STEARNS Marshall W. - The Story of Jazz with an Expanded Bibliography and a Syllabus of Fifteen Lectures on the History of Jazz. New York 1964. Mentor Books. 16d, s. X, 11-272, tabl. 6. brosz. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Wyd.IV. cena 36,00
40. STOCK Dennis - Jazzwelt. Fotos von ... Text von Nat Hentoff. Teufen [1959]. A.Niggli. 4, s. 24, ilustr. 130. opr. oryg. pl., obw. Otarcia obw., wewnatrz stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Album fotografii muzykow jazzowych. Tekst wstepny tlumaczony z francuskiego. cena 220,00
41. TENOT Frank - Dictionnaire du jazz. Assiste de Philippe Carls. Paris 1967. Larousse. 16d, s. 255, [1]. brosz. Les dictionnaires de l'homme du XX-e siecle. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Biogramy ludzi jazzu, kierunki, instrumenty. Liczne ilustr. w tekscie. cena 64,00
42*. TYRMAND Leopold - U brzegow jazzu. Krakow-Warszawa [cop. 1957]. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 8, s. 256, [4]. brosz., obw. Okl. nieco otarte. Wstep S.Kisielewski, Obw. i ilustr. J.Skarzynski. cena 30,00
43. ULANOV Barry - A Handbook of Jazz. New York 1957. Viking Press. 8, s. [8], 248. opr. oryg. kart., obw. Obw. nieco zakurzona, wewnatrz stan bardzo dobry. Jeden z klasycznych podrecznikow jazzowych. Zaw. m.in.: The Instruments of Jazz, The Schools of Jazz, The Elements of Jazz. Na koncu krotki slownik biograficzny muzykow, bibliografia, tabele chronologiczne. cena 100,00
44. - A History of Jazz in America. New York 1957. Viking Press. 8, s. X, 382. opr. oryg. pl., obw. Stan dobry. Piecz. J.Skarzynskiego. Wyd.IV. cena 80,00
Ceny w złotych
polskich
Prices in PLN
Strona główna