Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

JUDAIKA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(12 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN).

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

1.ANTOLOGIA poezji żydowskiej. Wybór oraz noty i przypisy S.Łastik. Red. i słowo wstępne A.Słucki. War. 1983. PIW. 16d, s. 553, [3]. opr. oryg. kart. (Stan dobry) 24,00

 

2.ARCZYŃSKI Marek, BALCERAK Wiesław — Kryptonim "Żegota". Z dziejów pomocy Żydom w Polsce 1939-1945. Wyd.II popr. i rozsz. War. 1983. Czytelnik. 16d, s. 271, [2], tablice. brosz. (Otarcia okł., stan dobry) 27,43

 

3.BAUMINGER Róza — Przy pikrynie i trotylu. (Obóz pracy przymusowej w Skarżysku-Kamiennej). Kr. 1946. Centr. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 62, [6]. brosz. CŻKH, nr 8 (19) (Skrzypek 5182. Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Pamiętnik) 48,00

 

4.BORWICZ Michał M. — Literatura w obozie. Kr. 1946. Centr. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 76, [8]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., poza tym stan b.dobry) 40,00

 

5.BORWICZ Michał M. — Organizowanie wściekłości. Słowo wstępne: Z.Nałkowska. War. 1947. Wyd. Ogólnopolskiej Ligi do Walki z Rasizmem. 8, s. 80, [3]. brosz. (Stan dobry. Dot. hitlerowskiego antysemityzmu) 40,00

 

6.BRANDAWAJN-ZIEMIAN Janina — Młodość w cieniu śmierci. Łódź 1995. Oficyna Bibliofilów. 8, s. 117, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Autobiografia. Judaik) 5,00

 

7.BRANICKI Xavier Korczak — La porte de la penitence elegie historique par L'Eminent Rabbin Gabriel, Fils de Josue. Ouvrage imprime a Amsterdam en 1651, par Emmanuel Benveniste. Traduit de l'hebreu par M. le Grand Rabbin L.Wogue. Paris 1879. E.Dentu, Editeur. 8, s. [8], XXVI, [2], 72. brosz. (Przedarcia okł. i ubytki grzbietu podklejone taśmą, wewnątrz stan niemal b.dobry. Podpis własn.) 42,20

 

8*.BRZEZINA Maria — Polszczyzna Żydów. War.-Kr. 1986. PWN. 8, s. 616, tablice. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) 30,00

 

9*.BYCHOWSKI Zygmunt — Ubój rytualny z punktu widzenia humanitarnego i sanitarnego. War. 1936. 8, s. 15, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan dobry. Referat wygłoszony 22 II 1928 na posiedzeniu komisji "dla zbadania całokształtu zagadnienia rzeźnianego w Warszawie") 43,00

 

10.CASSEL David — Hebräisch-deutsches Wörterbuch nebst Kurzer hebräischer Grammatik mit Paradigmen der Substantiva und Verba von ... Siebente Aufl. Breslau 1903. Heinrich Handel's Verlag. 8, s. [4], 360, [[4], 47. opr. oryg. psk. (Otarcia i niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) 84,40

 

11.CHRISTIANS Ludwik — Piekło XX wieku. Zbrodnia, hart ducha i miłosierdzie. War. 1946. Kat. Tow. Wyd. "Rodzina Polska". 8, s. 308, [1], tabl. 16. brosz. (Skrzypek 5350. Poza zażółceniami okł. stan bardzo dobry. "Wspomnienia lekarza, prezesa PCK w Lublinie, który kierował akcją pomocy dla Majdanka" (Skrzypek)) 70,00

 

12*.CZAPSKA Maria — Gwiazda Dawida. Dzieje jednej rodziny. Londyn 1975. Oficyna Poetów i Malarzy. 8, s. 135, tabl. 4. brosz., obw. (Stan b.dobryOkł. i układ strony tyt. proj. R.Cieślewicz) 24,00

 

13.DATNER Szymon — Walka i zagłada białostockiego ghetta. Łódź 1946. Centr. Żyd. Kom. Hist., Oddz. w Białymstoku. 8, s. 48, plan 1. brosz. (Okł. zakurzone, stan dobry) 43,00

 

14*.DAWIDSOHN-DRAENGEROWA Gusta — Pamiętnik Justyny. Kr. 1946. Woj. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 116, [3]. brosz. Książki WŻKH, nr 2 (Skrzypek 5455. Stan dobry. Spisany w celi więziennej pamiętnik żydowskiej działaczki konspiracyjnych ugrupowań syjonistycznych) 40,00

 

DUBNOV Simon — Weltgeschichte des jüdischen Volkes. Von seinem Uranfängen bis zur Gegenwart. In zehn Bänden. Berlin. Jüdischer Verlag. 8. opr. oryg. pł. (Okł. zakurzone, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru, stan dobry)

 

15.Bd.3: Die Geschichte des jüdischen Volkes im Orient vom Untergange Judäas bis zum Verfall der autonomen Zentren im Morgenlande. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von A.Steinberg. 1926. s. 594, [1]. 60,00

 

16.Bd.4: Die Geschichte des jüdischen Volkes in Europa. Von den Anfängen der abendländischen Diaspora bis zum Ende der Kreuzzüge. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von A.Steinberg. 1926. s. 503, [1]. 60,00

 

17.Bd.5: Die Geschichte des jüdischen Volkes in Europa. Vom XIII. bis zum XV. Jahrhundert. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von A.Steinberg. 1927. s. 526, [1]. 60,00

 

18.Bd.7: Die Geschichte des jüdischen Volkes in der Neuzeit. Die zweite Hälfe des XVII. und das XVIII. Jahrhundert. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von A.Steinberg. 1928. s. 546, [1]. 60,00

 

19.Bd.8: Die neueste Geschichte des jüdischen Volkes. Das Zeitalter der ersten Emanzipation (1789-1815). Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von A.Steinberg. 1928. s. 443, [1]. 60,00

 

20.EBERHARTER Andreas — Das Ehe-und Familienrecht der Hebräer. Mit rücksicht auf die ethnologische Forschung Dargestellt. Münster i W. 1914. Aschendorffsche Verlagsbuchhandlung. 8, s. X, [2], 205. opr. bibliot. ppł. Alttestamentliche Abhandlungen. Herausgegeben von J.Finkel, Breslau. Bd.5, Heft 1-2. (Stan dobry) 84,40

 

21.FLAVIUS Josephus — Geschichte des Jüdischen Krieges. Übersetzt und mit Einleitung und Anmerkungen versehen von Heinrich Clementz. Berlin-Wien 1923. Verlag Benjamin Harz. 16d, s. 695, tabl. 2. opr. oryg. pł. złoc. (Okł. otarte i zakurzone, zabrązowienia papieru) 60,00

 

22.FLAVIUS Josephus — Jüdische Altertümer. Übersetzt und mit Einleitung und Anmerkungen versehen von Heinrich Clementz. Bd. 1. Berlin-Wien 1923. Verlag Benjamin Harz.16d, s. 645, tabl. 2. opr. oryg. pł. złoc. (Okł. otarte i zakurzone, zabrązowienia papieru) 60,00

 

23.FUKS Marian, HOFFMAN Zygunt, HORN Maurycy, TOMASZEWSKI Jerzy — Polnische Juden. Geschichte und Kultur. War. 1982. Interpress. 4, s. 204. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkieotarcia i przedarcie obw., poza tym stan b.dobry) 60,00

 

24*.FUKS Marian, HOFFMAN Zygunt, HORN Maurycy, TOMASZEWSKI Jerzy — Żydzi polscy. Dzieje i kultura. War. 1982. Interpress. 4, s. 196. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry) 80,00

 

25.FUKS Paweł — Dziecko wojny. Łódź 1994. Oficyna Bibliofilów. 8, s. 162, tabl. 4. brosz. (Stan b.dobry. Opowieść o przedwojennych, wojennych i powojennych losach autora. Judaik) 5,00

 

26*.GOLDKORN Dorka — Wspomnienia uczestniczki powstania w getcie warszawskim. War. 1951. ŻIH. 8, s. 27. brosz. (Otarcia krawędzi okł., stan dobry) 30,00

 

27.GRAETZ H[einrich] — Volkstümliche Geschichte der Juden in drei Bänden. Bd.1-2. Leipzig [ca 1890]. O.Leiner. 16d, s. VI, XV, 609; [4], 614. w każdym tomie portret w stalorycie. opr. oryg. pł. (Do kompletu brak t.3. Okł. zabrudzone, miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry) 80,00

 

28*.GRAVES Robert, PATAI Raphael — Mity hebrajskie. Księga Rodzaju. Przeł. R.Gromacka. War. 1993. Cyklady. 8, s. 334. opr. oryg. kart. lakierowana. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry) 36,00

 

29*.GROSMAN W. — Piekło Treblinki. Reportaż literacki. Kat. 1945. Lit. Pol. 8, s. 31, [1]. brosz. (Niewielkie zaplamienia i ubytki krawędzi okł., miejscami zażółcenia papieru) 31,65

 

30.GRYNBERG Henryk — Kadisz. Kr. 1987. Znak. 16d, s. 143, [1]. brosz. (Stan dobry) 10,55

 

31.HELLER Otto — Der Untergang des Judentums. Die Judenfrage, ihre Kritik, ihre Lösung durch den Sozialismus. Zweite, durchges. und erweit. Aufl. Wien-Berlin 1933. Verlag für Literatur und Politik. 8, s. 392. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry) 64,00

 

32*.HERTZ Aleksander — Żydzi w kulturze polskiej. [Kr.] 1987. Ofic. Wyd. "Margines". 16, s. [7]-284, [1]. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Podziemny przedruk z wyd. paryskiego z 1981) 30,00

 

33*.HOLLENBERG — Hebräisches Schulbuch. Bearbeitet von Karl Budde. Berlin 1929. Weidmannsche Buchhandlung. 8, s. VIII, 219, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko otarte i zakurzone, blok poluźniony) 32,00

 

34.HORN Maurycy — Regesty dokumentów i ekscerpty z metryki koronnej do historii żydów w Polsce (1697-1795). T.1-2. Wr. 1984-1988. Ossol. 8, s. IX, [1], 165, [1]; [6], 210, [1]; [6], 200, [1]. brosz. (Stan b.dobry. T.1: Czasy saskie (1697-1763), t.2, cz.1: Rządy Stanisława Augusta (1764-1795), t.2, cz.2: Rządy Stanisława Augusta (1780-1794)) 76,00

 

35*.HORWITZ M.H. — W kwestyi żydowskiej. Kraków 1907. Druk. Narod. 8, s. VIII, 100. opr. wsp. ppł. (Stan dobry) 64,00

 

36.JAKUBOWSKA Wanda — Ostatni etap. War. 1955. FAW. 8, s. 148, [4], tablice. brosz.  (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Okł. proj. T.Trepkowski) 32,00

 

37.JAWORSKI Kazimierz Andrzej — Serca za drutem (Wspomnienia z Sachsenhausen). Lublin 1959. Lubelska Sp. Wyd. 8, s. 162, [2]. brosz. (Stan dobry) 36,00

 

38*.KACENELSON Ischak — Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie. Przekład, wstęp i przypisy Jerzy Ficowski. War. 1986. Czytelnik. 16d podł., s. 102, [2]. brosz., obw. (Stan b.dobry) 20,00

 

39.KAPLUN-KOGAN Wlad. W. — Die jüdische Sprach- und Kulturgemeinschaft in Polen. Eine statistische Studie. Berlin-Wien 1917. R.Löwit-Verlag. 4, s. 23. brosz. (Okł. luzem z ubytkami, blok w stanie dobrym. Egz. wymaga oprawy) 40,00

 

40.[KATALOG]. Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne. Władysław Klimczak, Aleksander B.Skotnicki - Wystawa fotografii dokumentalno-historycznej: Społeczność żydowska w Polsce - zwyczaje i udział w walce o Niepodległość. Kraków 2004. 4, k. 94. brosz. (Zagięcie narożnika tylnej okł., poza tym stan b.dobry) 24,00

 

41.[KATALOG]. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Żydowskie tematy Wojciecha Weissa. Katalog wystawy. Kraków. VI-X 1999. 8, s. 35, [1], tabl. 6. brosz. (Stan b.dobry) 24,00

 

42.[KATALOG]. Muzeum Narodowe w Krakowie. Żydzi - polscy. VI-VIII 1989. Wystawa pod protektoratem ministra kultury i sztuki A.Krawczuka. 8 podł., s. 99, tablice. brosz. (Okł. lekko zakurzone, załamanie narożnika przedniej okł., stan dobry. Wystaweę i katalog przygotowali: D.Dec, K.Moczulska, M.Rostworowski, J.Wałek) 30,00

 

43*.KRAJEWSKA Monika — A Ttribe of Stones. Jewish Cementeries in Poland. Photographs, text, tombstone rubbings and selection of mottoes ... With an introduction by Rafael Scharf. War. 1993. Polish Scientific  Publ. 4, s. 242. opr. oryg. pł., obw. (Nieznaczne otarcia obw., poza tym stan b.dobry) 80,00

 

44.LEWIN Izaak — Z historii i tradycji. Szkice z dziejów kultury żydowskiej. War. 1983. PWN. 16d, s. 240, [3]. brosz. Żydowski Inst. Hist. w Polsce. (Stan b.dobry) 26,00

 

45.LUDWIKOWSKI Leszek — Ratusz dawnego miasta Kazimierza w Krakowie. War. 1980. Sport i Turystyka.  16d, s. 39, [1]. brosz. Zwiedzamy zabytki i muzea. (Stan dobry) 5,11

 

46.LUDWIKOWSKI Leszek — Stara Bóżnica na Kazimierzu w Krakowie. War. 1980. Sport i Turystyka. 16d, s. 38, [2]. brosz. Zwiedzamy zabytki i muzea. (Niewielkie załamanie okł., stan dobry) 5,11

 

47.MARCHLEWSKI J.B. — Antysemityzm a robotnicy. Kr. 1983. KAW. 8, s. 94. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Reprint wyd. z 1913 r.) 40,00

 

48.MARK Bernard — Męczeństwo i walka Żydów w latach okupacji. Poradnik bibliograficzny. War. 1963. Bibl. Narod., Inst. Bibliograf. 8, s. 44. brosz. (Stan dobry. Bibliografia adnotowana obejmująca 114 tytułów. Indeksy) 43,00

 

49.MARK B[ernard] — Ruch oporu w getcie białostockim. Samoobrona, zagłada, powstanie. War. 1952. Żyd. Inst. Hist. 8, s. 283, [3], tabl. 23. brosz. (Stan b.dobry) 40,00

 

50*.MEISTER Wilhelm — Księga win Judy. (Porachunki niemieckie). [...] przeł. I.O.Grabowski. War. 1922. Księg. Perzyński, Niklewicz i S-ka. 8, s. VI, [2], 172. opr. pł. z epoki (Niewielkie zaplamienia okł., stan dobry. Podpis własn. Publikacja antysemicka) 60,00

 

51.MĘCZEŃSTWO, walka, zagłada Żydów w Polsce 1939-1945. War. 1960. MON. 4, s. XIX, [303], 11, [3]. opr. oryg. pł. (Brak obw. Stan dobry. Scenariusz, teksty, wybór zdjęć i dokumentów A.Rutkowski. Koncepcja graf., obw., okł., strona tyt. M.Berman) 80,00

 

52.MORCINEK Gustaw — Listy spod morwy. (Sachsenhausen-Dachau). Wyd.II. Kat. 1946. Wyd. "Literatura Polska". 8, s. 95, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Piecz. własn. Okł. proj. J.Gierczakowski) 20,00

 

53*.NIEMOJEWSKI Andrzej — Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu. Wyd.II uzup. War. 1920. Nakł. autora. 8, s. XII, 198. brosz. (Niewielkie ubytki narożników pierwszych kart (gryzonie). Piecz., podpis własn. Publ. antysemicka) 53,00

 

54.NOTH Martin — Geschichte Israels. Gottingen. 1959. Vandenhoeck&Ruprecht. 8, s. 435, tabl. rozkł. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielki ubytek obw., poza tym stan b.dobry) 46,00

 

55.NOWACKA Maria — Radogoszcz. Łódź 1948. Czytaj. 8, s. 152. brosz. (Stan dobry. Na okł. data 1949. Praca pośw. zbrodniom niem. w więzieniu w Radogoszczy w latach II wojny) 40,00

 

56.NUSSBAUM Hilary — Przewodnik judaistyczny obejmujący kurs literatury i religii skreślił ... War. 1987. WAiF. 8, s. [4], II, 323, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Reprint wyd. z 1893 r.) 36,00

 

57.OBÓZ koncentracyjny Oświęcim - Brzezinka (Auschwitz-Birkenau). Na podstawie dokumentów i źródeł oprac. Jan Sehn. War. 1957. Wyd. Prawn. 8, s. 133, [3]. brosz. (Stan b.dobry) 40,00

 

PALESTYNA i Bliski Wschód. Organ Polsko-Palestyńskiej Izby Handlowej. War. Red. Leon Lewite, Józef Thon, P.Wasserman. 8. brosz. (Niewielkie otarcia i odbarwienia krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry)

 

58.R.6, nr 3: III 1937. s. [97]-135, [1]. 21,10

 

59.R.6, nr 4: IV 1937. s. [137]-183, [1]. 21,10

 

60.R.6, nr 7: VII 1937. s. [257]-295, [1]. 21,10

 

61.R.6, nr 8-9: VIII-IX 1937. s. [297]-343, [1]. 21,10

 

62.R.6, nr 10: X 1937. s. [345]-379, [1]. 21,10

 

63.R.6, nr 11-12: XI-XII 1937. [381]-427, [1]. 21,10

 

64.PILARCZYK Krzysztof — Talmud i jego drukarze w pierwszej Rzeczypospolitej. Z dziejów przekazu religijnego w judaizmie. Kr. 1998. PAU. 8, s. 309. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry) 30,00

 

65.POZNAŃSKI Jakub — Pamiętnik z getta łódzkiego. Łódź 1960. Wyd. Łódzkie. 16d, s. 285, [3], tablize, plan 1. brosz., obw. (Otarcia obw., niewielkie zażółcenia papieru. Stan dobry) 40,00

 

66.RUBINOWICZ Dawid — Pamiętnik. War. 1987. Książka i Wiedza. 8, s. 126, [2], tablice. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Słowo wstępne J.Iwaszkiewicz) 16,00

 

67.SADZEWICZ Marek — Oflag. Pamiętnik jeńca wojennego. War. 1948. "Wiedza". 8. s. 248, [1]. brosz. (Stan dobry) 36,00

 

68.SKOWRON St. — Wspomnienia z pobytu w Dachau. Organizacja pracy "naukowej " w obozie. Kr. 1945. S.Kamiński. 8, s. 32. brosz. (Niewielkie otarcia i odbarwienia okł., stan dobry) 30,00

 

69.SPIEGEL Natan — Złoty środek. Rozmowy i wspomnienia. Kr. 1992. Centrum Kult. Żydowskiej. 8, s. 175, [2]. opr. oryg. pł. Hereditas polono-judaica, [t.] 1. (Stan dobry) 10,00

 

70.STRZELECKA Kinga — Szalom. War. 1989. Verbinum. 8, s. 214. brosz. 7,00

 

71.SZEWCZYK Roman — Mord na zamku lubelskim w dniu 22 lipca 1944. War. 1946. PIW. 8, s. 52, tabl. 8. brosz. Główna komisja badania zbrodni niemieckich w Polsce. (Stan dobry. Piecz.) 30,00

 

72.TRZYDZIEŚCI pięć lat działalności Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce Ludowej (Dzieje Instytutu i jego zbiory). War. 1980. PWN. 8, s. 160, [1], LXIX, [1]. brosz. (Załamania narożnika przedniej okł., stan dobry) 38,00

 

73*.UBÓJ rytualny ze stanowiska gospodarczego. War. [1936?]. Druk. "Omnium". 8, s. 23, [1]. brosz. (Stan dobry. Otwiera oświadczenie rabinów wyjaśniające istotę uboju rytualnego) 53,00

 

74.URBAŃCZYK Stanisław — Uniwersytet za kolczastym drutem (Sachsenhausen-Dachau). Kr. 1946. S.Kamiński. 8, s. 140, [3]. brosz. (Niewielkie odbarwienie okł., wewnątrz stan b.dobry) 36,00

 

75.VOGLER Henryk — Wyznanie mojżeszowe. Wspomnienia z utraconego czasu. War. 1994. PIW. 8, s. 123, [5]. brosz. (Stan b.dobry) 10,00

 

76*.WÓJCICKA Zofia — Listy z Majdanka. Lublin 1962. Wyd. Lubelskie. 16d, s. 54, [2]. brosz., obw. (Otarcia i podklejenia obw., poza tym stan dobry) 20,00

 

77*.Z DZIEJÓW gminy starozakonnych w Warszawie w XIX stuleciu. T.1. Szkolnictwo. War. 1983. WAiF. 8, s. [4], V, [1], 283, [1], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zaplamione, poza tym stan dobry. Reprint wyd. z 1907 r.) 35,00

 

78.ZADERECKI Tadeusz — Legenda krwi. Analiza krytyczno-hist. tzw. "mordu rytualnego". War. 1947. Ogólnopol. Liga do Walki z Rasizmem. 8, s. 44, [1]. brosz. (Stan dobry) 34,00

 

79.ZBRODNIE hitlerowskie w Krzesławicach w latach 1939-1941. Oprac. oparte na materiałach Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Kr. 1956. Kr. Zakł. Graf. 8, s. 44, [3]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry) 20,00

 

80.ZIEMIAN Józef — Papierosiarze z Placu Trzech Krzyży. Łódź 1995. Oficyna Bibliofilów. 8, s. 140, [7], plan 1. brosz. (Stan b.dobry. Opowieść o losach dzieci żydowskich po stronie aryjskiej warszawskiego getta) 6,00

 

81.Z BADAŃ nad eksterminacją Żydów na Pomorzu i Kujawach. Bydgosz 1983. Woj. Obywatelski Komitet Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa. 8, s. 58, [5]. brosz. (Stan b.dobry) 20,00

 

 

 

Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".

 

Strona główna