Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie![]()
Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie
(12 422 03 90)
Ceny w złotych polskich (PLN).
Pozycje
sprzedane oznaczono gwiazdką (*)
1.ANTOLOGIA
poezji żydowskiej. Wybór oraz noty i przypisy S.Łastik. Red. i słowo wstępne
A.Słucki. War. 1983. PIW. 16d, s. 553, [3]. opr. oryg. kart. (Stan dobry) 24,00
2.ARCZYŃSKI
Marek, BALCERAK Wiesław — Kryptonim "Żegota". Z dziejów pomocy Żydom
w Polsce 1939-1945. Wyd.II popr. i rozsz. War. 1983. Czytelnik. 16d, s. 271,
[2], tablice. brosz. (Otarcia okł., stan dobry) 27,43
3.BAUMINGER
Róza — Przy pikrynie i trotylu. (Obóz pracy przymusowej w Skarżysku-Kamiennej).
Kr. 1946. Centr. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 62, [6]. brosz. CŻKH, nr 8 (19)
(Skrzypek 5182. Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Pamiętnik) 48,00
4.BORWICZ
Michał M. — Literatura w obozie. Kr. 1946. Centr. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 76,
[8]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., poza tym stan b.dobry) 40,00
5.BORWICZ
Michał M. — Organizowanie wściekłości. Słowo wstępne: Z.Nałkowska. War.
1947. Wyd. Ogólnopolskiej Ligi do Walki z Rasizmem. 8, s. 80, [3]. brosz. (Stan
dobry. Dot. hitlerowskiego antysemityzmu) 40,00
6.BRANDAWAJN-ZIEMIAN
Janina — Młodość w cieniu śmierci. Łódź 1995. Oficyna Bibliofilów. 8,
s. 117, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Autobiografia. Judaik) 5,00
7.BRANICKI
Xavier Korczak — La porte de la penitence elegie historique par L'Eminent
Rabbin Gabriel, Fils de Josue. Ouvrage imprime a Amsterdam en 1651, par Emmanuel
Benveniste. Traduit de l'hebreu par M. le Grand
Rabbin L.Wogue. Paris 1879. E.Dentu, Editeur. 8, s. [8], XXVI, [2], 72. brosz. (Przedarcia okł. i ubytki
grzbietu podklejone taśmą, wewnątrz stan niemal b.dobry. Podpis własn.) 42,20
8*.BRZEZINA
Maria — Polszczyzna Żydów. War.-Kr. 1986. PWN. 8, s. 616, tablice.
brosz. (Niewielkie
otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) 30,00
9*.BYCHOWSKI
Zygmunt — Ubój rytualny z punktu widzenia humanitarnego i sanitarnego. War.
1936. 8, s. 15, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan dobry. Referat wygłoszony 22 II
1928 na posiedzeniu komisji "dla zbadania całokształtu zagadnienia rzeźnianego
w Warszawie") 43,00
10.CASSEL
David — Hebräisch-deutsches Wörterbuch nebst Kurzer hebräischer Grammatik
mit Paradigmen der Substantiva und Verba von ... Siebente Aufl. Breslau 1903.
Heinrich Handel's Verlag. 8, s. [4], 360, [[4], 47. opr. oryg. psk. (Otarcia i niewielkie
naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) 84,40
11.CHRISTIANS
Ludwik — Piekło XX wieku. Zbrodnia, hart ducha i miłosierdzie. War. 1946.
Kat. Tow. Wyd. "Rodzina Polska". 8, s. 308, [1], tabl. 16. brosz.
(Skrzypek 5350. Poza zażółceniami okł. stan bardzo dobry. "Wspomnienia
lekarza, prezesa PCK w Lublinie, który kierował akcją pomocy dla
Majdanka" (Skrzypek)) 70,00
12*.CZAPSKA
Maria — Gwiazda Dawida. Dzieje jednej rodziny. Londyn 1975. Oficyna Poetów i
Malarzy. 8, s. 135, tabl. 4. brosz., obw. (Stan b.dobryOkł. i układ strony
tyt. proj. R.Cieślewicz) 24,00
13.DATNER
Szymon — Walka i zagłada białostockiego ghetta. Łódź 1946. Centr. Żyd.
Kom. Hist., Oddz. w Białymstoku. 8, s. 48, plan 1. brosz. (Okł. zakurzone,
stan dobry) 43,00
14*.DAWIDSOHN-DRAENGEROWA
Gusta — Pamiętnik Justyny. Kr. 1946. Woj. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 116, [3].
brosz. Książki WŻKH, nr 2 (Skrzypek 5455. Stan dobry. Spisany w celi więziennej
pamiętnik żydowskiej działaczki konspiracyjnych ugrupowań syjonistycznych) 40,00
DUBNOV Simon — Weltgeschichte des jüdischen
Volkes. Von seinem Uranfängen bis zur Gegenwart. In zehn Bänden. Berlin. Jüdischer
Verlag. 8.
opr. oryg. pł. (Okł. zakurzone, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru,
stan dobry)
15.Bd.3:
Die Geschichte des jüdischen Volkes im Orient vom Untergange Judäas bis zum
Verfall der autonomen Zentren im Morgenlande. Autorisierte Übersetzung aus dem
russischen Manuskript von A.Steinberg. 1926. s. 594, [1]. 60,00
16.Bd.4:
Die Geschichte des jüdischen Volkes in Europa. Von den Anfängen der abendländischen
Diaspora bis zum Ende der Kreuzzüge. Autorisierte Übersetzung aus dem
russischen Manuskript von A.Steinberg. 1926. s. 503, [1]. 60,00
17.Bd.5:
Die Geschichte des jüdischen Volkes in Europa. Vom XIII. bis zum XV.
Jahrhundert. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen Manuskript von
A.Steinberg. 1927. s. 526, [1]. 60,00
18.Bd.7:
Die Geschichte des jüdischen Volkes in der Neuzeit. Die zweite Hälfe des XVII.
und das XVIII. Jahrhundert. Autorisierte Übersetzung aus dem russischen
Manuskript von A.Steinberg. 1928. s. 546, [1]. 60,00
19.Bd.8:
Die neueste Geschichte des jüdischen Volkes. Das Zeitalter der ersten
Emanzipation (1789-1815). Autorisierte Übersetzung aus dem russischen
Manuskript von A.Steinberg. 1928. s. 443, [1]. 60,00
20.EBERHARTER
Andreas — Das Ehe-und Familienrecht der Hebräer. Mit rücksicht auf die
ethnologische Forschung Dargestellt. Münster i W. 1914. Aschendorffsche
Verlagsbuchhandlung. 8, s. X, [2], 205. opr. bibliot. ppł. Alttestamentliche
Abhandlungen. Herausgegeben von J.Finkel, Breslau. Bd.5, Heft 1-2. (Stan dobry) 84,40
21.FLAVIUS
Josephus — Geschichte des Jüdischen Krieges. Übersetzt und mit Einleitung
und Anmerkungen versehen von Heinrich Clementz. Berlin-Wien 1923. Verlag
Benjamin Harz. 16d, s. 695, tabl. 2. opr. oryg. pł. złoc. (Okł. otarte i zakurzone, zabrązowienia
papieru) 60,00
22.FLAVIUS
Josephus — Jüdische Altertümer. Übersetzt und mit Einleitung und
Anmerkungen versehen von Heinrich Clementz. Bd. 1. Berlin-Wien 1923. Verlag
Benjamin Harz.16d, s. 645, tabl. 2. opr. oryg. pł. złoc. (Okł. otarte i zakurzone, zabrązowienia
papieru) 60,00
23.FUKS
Marian, HOFFMAN Zygunt, HORN Maurycy, TOMASZEWSKI Jerzy — Polnische Juden. Geschichte
und Kultur. War.
1982. Interpress. 4, s. 204. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkieotarcia i
przedarcie obw., poza tym stan b.dobry) 60,00
24*.FUKS
Marian, HOFFMAN Zygunt, HORN Maurycy, TOMASZEWSKI Jerzy — Żydzi polscy.
Dzieje i kultura. War. 1982. Interpress. 4, s. 196. opr. oryg. pł., obw. (Stan
b.dobry) 80,00
25.FUKS
Paweł — Dziecko wojny. Łódź 1994. Oficyna Bibliofilów. 8, s. 162, tabl.
4. brosz. (Stan b.dobry. Opowieść o przedwojennych, wojennych i powojennych
losach autora. Judaik) 5,00
26*.GOLDKORN
Dorka — Wspomnienia uczestniczki powstania w getcie warszawskim. War.
1951. ŻIH. 8, s. 27. brosz. (Otarcia krawędzi okł., stan dobry) 30,00
27.GRAETZ
H[einrich] — Volkstümliche Geschichte der Juden in drei Bänden. Bd.1-2.
Leipzig [ca 1890]. O.Leiner.
16d, s. VI, XV, 609; [4], 614. w każdym tomie portret w stalorycie. opr. oryg.
pł. (Do kompletu brak t.3. Okł. zabrudzone, miejscami niewielkie zażółcenia
papieru, stan dobry) 80,00
28*.GRAVES
Robert, PATAI Raphael — Mity hebrajskie. Księga Rodzaju. Przeł. R.Gromacka. War. 1993. Cyklady. 8, s.
334. opr. oryg. kart. lakierowana. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan
b.dobry) 36,00
29*.GROSMAN
W. — Piekło Treblinki. Reportaż literacki. Kat. 1945. Lit.
Pol. 8, s. 31, [1]. brosz. (Niewielkie zaplamienia i ubytki krawędzi okł., miejscami zażółcenia
papieru) 31,65
30.GRYNBERG
Henryk — Kadisz. Kr. 1987. Znak. 16d, s. 143, [1]. brosz. (Stan
dobry) 10,55
31.HELLER
Otto — Der Untergang des Judentums. Die Judenfrage, ihre Kritik, ihre Lösung
durch den Sozialismus. Zweite, durchges. und erweit. Aufl. Wien-Berlin 1933.
Verlag für Literatur und Politik. 8, s. 392. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym
stan dobry) 64,00
32*.HERTZ
Aleksander — Żydzi w kulturze polskiej. [Kr.] 1987. Ofic. Wyd.
"Margines". 16, s. [7]-284, [1]. opr. oryg. pł. (Stan dobry.
Podziemny przedruk z wyd. paryskiego z 1981) 30,00
33*.HOLLENBERG
— Hebräisches Schulbuch. Bearbeitet von Karl Budde. Berlin 1929. Weidmannsche
Buchhandlung. 8,
s. VIII, 219, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko otarte i zakurzone, blok poluźniony)
32,00
34.HORN
Maurycy — Regesty dokumentów i ekscerpty z metryki koronnej do historii żydów
w Polsce (1697-1795). T.1-2. Wr. 1984-1988. Ossol. 8, s. IX,
[1], 165, [1]; [6], 210, [1]; [6], 200, [1]. brosz. (Stan b.dobry.
T.1: Czasy saskie (1697-1763), t.2, cz.1: Rządy Stanisława Augusta
(1764-1795), t.2, cz.2: Rządy Stanisława Augusta (1780-1794)) 76,00
35*.HORWITZ
M.H. — W kwestyi żydowskiej. Kraków 1907. Druk. Narod. 8, s. VIII, 100. opr.
wsp. ppł. (Stan dobry) 64,00
36.JAKUBOWSKA
Wanda — Ostatni etap. War. 1955. FAW. 8, s. 148, [4], tablice.
brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Okł. proj.
T.Trepkowski) 32,00
37.JAWORSKI
Kazimierz Andrzej — Serca za drutem (Wspomnienia z Sachsenhausen). Lublin
1959. Lubelska Sp. Wyd. 8, s. 162, [2]. brosz. (Stan dobry) 36,00
38*.KACENELSON
Ischak — Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie. Przekład, wstęp i
przypisy Jerzy Ficowski. War. 1986. Czytelnik. 16d podł., s. 102, [2]. brosz.,
obw. (Stan b.dobry) 20,00
39.KAPLUN-KOGAN
Wlad. W. — Die jüdische Sprach- und Kulturgemeinschaft in Polen. Eine
statistische Studie. Berlin-Wien 1917. R.Löwit-Verlag. 4, s. 23. brosz. (Okł. luzem z
ubytkami, blok w stanie dobrym. Egz. wymaga oprawy) 40,00
40.[KATALOG].
Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne. Władysław Klimczak, Aleksander
B.Skotnicki - Wystawa fotografii dokumentalno-historycznej: Społeczność żydowska
w Polsce - zwyczaje i udział w walce o Niepodległość. Kraków 2004. 4, k.
94. brosz. (Zagięcie narożnika tylnej okł., poza tym stan b.dobry) 24,00
41.[KATALOG].
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Żydowskie tematy Wojciecha Weissa. Katalog
wystawy. Kraków. VI-X 1999. 8, s. 35, [1], tabl. 6. brosz. (Stan b.dobry) 24,00
42.[KATALOG].
Muzeum Narodowe w Krakowie. Żydzi - polscy. VI-VIII 1989. Wystawa pod
protektoratem ministra kultury i sztuki A.Krawczuka. 8 podł., s. 99, tablice.
brosz. (Okł. lekko zakurzone, załamanie narożnika przedniej okł., stan
dobry. Wystaweę i katalog przygotowali: D.Dec, K.Moczulska, M.Rostworowski,
J.Wałek) 30,00
43*.KRAJEWSKA
Monika — A Ttribe of Stones. Jewish Cementeries in Poland. Photographs, text,
tombstone rubbings and selection of mottoes ... With an introduction by Rafael
Scharf. War. 1993. Polish Scientific Publ.
4, s. 242. opr. oryg. pł., obw. (Nieznaczne otarcia obw., poza tym stan b.dobry) 80,00
44.LEWIN
Izaak — Z historii i tradycji. Szkice z dziejów kultury żydowskiej. War.
1983. PWN. 16d, s. 240, [3]. brosz. Żydowski Inst. Hist. w Polsce. (Stan b.dobry) 26,00
45.LUDWIKOWSKI
Leszek — Ratusz dawnego miasta Kazimierza w Krakowie. War. 1980. Sport i
Turystyka. 16d, s. 39, [1]. brosz.
Zwiedzamy zabytki i muzea. (Stan dobry) 5,11
46.LUDWIKOWSKI
Leszek — Stara Bóżnica na Kazimierzu w Krakowie. War. 1980. Sport i
Turystyka. 16d, s. 38, [2]. brosz. Zwiedzamy zabytki i muzea. (Niewielkie załamanie
okł., stan dobry) 5,11
47.MARCHLEWSKI
J.B. — Antysemityzm a robotnicy. Kr. 1983. KAW. 8, s. 94. opr. oryg. pł.
(Stan b.dobry. Reprint wyd. z 1913 r.) 40,00
48.MARK
Bernard — Męczeństwo i walka Żydów w latach okupacji. Poradnik
bibliograficzny. War. 1963. Bibl. Narod., Inst. Bibliograf. 8, s. 44. brosz.
(Stan dobry. Bibliografia adnotowana obejmująca 114 tytułów. Indeksy) 43,00
49.MARK
B[ernard] — Ruch oporu w getcie białostockim. Samoobrona, zagłada,
powstanie. War.
1952. Żyd. Inst. Hist.
8, s. 283, [3], tabl. 23. brosz. (Stan b.dobry) 40,00
50*.MEISTER
Wilhelm — Księga win Judy. (Porachunki niemieckie). [...] przeł. I.O.Grabowski. War. 1922.
Księg. Perzyński, Niklewicz i S-ka. 8, s. VI, [2], 172. opr. pł. z epoki
(Niewielkie zaplamienia okł., stan dobry. Podpis własn. Publikacja
antysemicka) 60,00
51.MĘCZEŃSTWO,
walka, zagłada Żydów w Polsce 1939-1945. War. 1960. MON. 4, s. XIX, [303],
11, [3]. opr. oryg. pł. (Brak obw. Stan dobry. Scenariusz, teksty, wybór zdjęć
i dokumentów A.Rutkowski. Koncepcja graf., obw., okł., strona tyt. M.Berman) 80,00
52.MORCINEK
Gustaw — Listy spod morwy. (Sachsenhausen-Dachau). Wyd.II. Kat. 1946. Wyd.
"Literatura Polska". 8, s. 95, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Piecz. własn.
Okł. proj. J.Gierczakowski) 20,00
53*.NIEMOJEWSKI
Andrzej — Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu. Wyd.II uzup. War. 1920. Nakł.
autora. 8, s. XII, 198. brosz. (Niewielkie ubytki narożników pierwszych kart
(gryzonie). Piecz., podpis własn. Publ. antysemicka) 53,00
54.NOTH
Martin — Geschichte Israels. Gottingen. 1959. Vandenhoeck&Ruprecht. 8, s. 435, tabl.
rozkł. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielki ubytek obw., poza tym stan b.dobry) 46,00
55.NOWACKA
Maria — Radogoszcz. Łódź 1948. Czytaj. 8, s. 152. brosz. (Stan dobry. Na okł.
data 1949. Praca pośw. zbrodniom niem. w więzieniu w Radogoszczy w latach II
wojny) 40,00
56.NUSSBAUM
Hilary — Przewodnik judaistyczny obejmujący kurs literatury i religii skreślił
... War. 1987. WAiF. 8, s. [4], II, 323, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Reprint wyd.
z 1893 r.) 36,00
57.OBÓZ
koncentracyjny Oświęcim - Brzezinka (Auschwitz-Birkenau). Na podstawie
dokumentów i źródeł oprac. Jan Sehn. War. 1957. Wyd. Prawn. 8,
s. 133, [3]. brosz. (Stan b.dobry) 40,00
PALESTYNA i Bliski Wschód. Organ Polsko-Palestyńskiej Izby
Handlowej. War. Red. Leon Lewite, Józef Thon, P.Wasserman. 8. brosz.
(Niewielkie otarcia i odbarwienia krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry)
58.R.6,
nr 3: III 1937. s. [97]-135, [1]. 21,10
59.R.6,
nr 4: IV 1937. s. [137]-183, [1]. 21,10
60.R.6,
nr 7: VII 1937. s. [257]-295, [1]. 21,10
61.R.6,
nr 8-9: VIII-IX 1937. s. [297]-343, [1]. 21,10
62.R.6,
nr 10: X 1937. s. [345]-379, [1]. 21,10
63.R.6,
nr 11-12: XI-XII 1937. [381]-427, [1]. 21,10
64.PILARCZYK
Krzysztof — Talmud i jego drukarze w pierwszej Rzeczypospolitej. Z dziejów
przekazu religijnego w judaizmie. Kr. 1998. PAU. 8, s. 309. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry) 30,00
65.POZNAŃSKI
Jakub — Pamiętnik z getta łódzkiego. Łódź 1960. Wyd. Łódzkie. 16d, s.
285, [3], tablize, plan 1. brosz., obw. (Otarcia obw., niewielkie zażółcenia
papieru. Stan dobry) 40,00
66.RUBINOWICZ
Dawid — Pamiętnik. War. 1987. Książka i Wiedza. 8, s. 126, [2], tablice.
opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Słowo wstępne J.Iwaszkiewicz) 16,00
67.SADZEWICZ
Marek — Oflag. Pamiętnik jeńca wojennego. War. 1948. "Wiedza". 8.
s. 248, [1]. brosz. (Stan dobry) 36,00
68.SKOWRON
St. — Wspomnienia z pobytu w Dachau. Organizacja pracy "naukowej " w
obozie. Kr. 1945. S.Kamiński. 8, s. 32. brosz. (Niewielkie otarcia i
odbarwienia okł., stan dobry) 30,00
69.SPIEGEL
Natan — Złoty środek. Rozmowy i wspomnienia. Kr. 1992. Centrum Kult. Żydowskiej.
8, s. 175, [2]. opr. oryg. pł. Hereditas
polono-judaica, [t.] 1. (Stan dobry) 10,00
70.STRZELECKA
Kinga — Szalom. War. 1989. Verbinum. 8, s. 214. brosz. 7,00
71.SZEWCZYK
Roman — Mord na zamku lubelskim w dniu 22 lipca 1944. War.
1946. PIW. 8, s. 52, tabl. 8. brosz. Główna komisja badania zbrodni niemieckich w Polsce.
(Stan dobry. Piecz.) 30,00
72.TRZYDZIEŚCI
pięć lat działalności Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce Ludowej
(Dzieje Instytutu i jego zbiory). War. 1980. PWN. 8, s. 160, [1], LXIX, [1].
brosz. (Załamania
narożnika przedniej okł., stan dobry) 38,00
73*.UBÓJ
rytualny ze stanowiska gospodarczego. War. [1936?]. Druk. "Omnium". 8, s. 23, [1].
brosz. (Stan dobry. Otwiera oświadczenie rabinów wyjaśniające istotę uboju
rytualnego) 53,00
74.URBAŃCZYK
Stanisław — Uniwersytet za kolczastym drutem (Sachsenhausen-Dachau). Kr.
1946. S.Kamiński. 8, s. 140, [3]. brosz. (Niewielkie odbarwienie okł., wewnątrz
stan b.dobry) 36,00
75.VOGLER
Henryk — Wyznanie mojżeszowe. Wspomnienia z utraconego czasu. War. 1994. PIW.
8, s. 123, [5]. brosz. (Stan b.dobry) 10,00
76*.WÓJCICKA
Zofia — Listy z Majdanka. Lublin 1962. Wyd. Lubelskie. 16d, s. 54, [2].
brosz., obw. (Otarcia i podklejenia obw., poza tym stan dobry) 20,00
77*.Z
DZIEJÓW gminy starozakonnych w Warszawie w XIX stuleciu. T.1. Szkolnictwo. War.
1983. WAiF. 8, s. [4], V, [1], 283, [1], tablice. opr. oryg.
pł. (Okł. lekko
zaplamione, poza tym stan dobry. Reprint wyd. z 1907 r.) 35,00
78.ZADERECKI
Tadeusz — Legenda krwi. Analiza krytyczno-hist. tzw. "mordu
rytualnego". War. 1947. Ogólnopol. Liga do Walki z Rasizmem. 8, s. 44,
[1]. brosz. (Stan dobry) 34,00
79.ZBRODNIE
hitlerowskie w Krzesławicach w latach 1939-1941. Oprac. oparte na materiałach
Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Kr. 1956. Kr. Zakł.
Graf. 8, s. 44, [3]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry) 20,00
80.ZIEMIAN
Józef — Papierosiarze z Placu Trzech Krzyży. Łódź 1995. Oficyna Bibliofilów.
8, s. 140, [7], plan 1. brosz. (Stan b.dobry. Opowieść o losach dzieci żydowskich
po stronie aryjskiej warszawskiego getta) 6,00
81.Z
BADAŃ nad eksterminacją Żydów na Pomorzu i Kujawach. Bydgosz 1983. Woj.
Obywatelski Komitet Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa. 8, s. 58, [5].
brosz. (Stan b.dobry) 20,00
Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".