Plakaty

416.
W SOBOTĘ d. 2 Czerwca 1906 r. [...] na Dynasach Wesele krakoskie [!], rychtyk jak pod Krakowem!!! [...]. 1906.
Plakat teatralny form. 99,4x70 cm, nieznanego autorstwa. Ozdobna trójbarwna bordiura z czerwonymi kwiatami maku na czarnym tle, wewnątrz tekst informujący o przedstawieniu, po rosyjsku ("Krakovskaja svadba") i po polsku: "Nasamprzódy psyjadom se państwo młodzi z gościami, a jak se trocha pohulajom, poksepiom sie w karcmie 'Pod kogutkiem', u Mośka. Bedzie ci ta i oracyja organisty z Cielentników i psyśpiwki i cepiny [...]. Do tońca [...] bedzie groł sam kmoter Karól Namysłowski [...] przyńdźta, same obacycie jak to bedzie pieknie". Wewnątrz bordiury w prawym dolnym narożniku: "N-o 105", nieco wyżej nadruk: "Impr. et. Lit. Jean Cotty, Varsovie". Rozprasowane ślady złożenia i załamania arkusza, podklejone naddarcia i ubytki (także w obrębie tekstu i bordiury). Bardzo rzadkie.
1.200.–
417.
DYNASY. W czwartek, dnia 7 Czerwca [...] Wesele krakoskie [!] Słuchajta! Pedziołem Wom juze w Sobote, jako dyszcz i pierony jasne popsowały całkom naszom robote. Aleśma na duchu nie upadli i pokażema Wom we czwartek jeszcze piekniejsze różności [...]. Kmoter Namysłowski przyszykował świże wyrwasy [...]. 1906.
Plakat teatralny form. 103x69 cm, nieznanego autorstwa. Ozdobny arkusz z kompozycją roślinną w geometrycznej bordiurze, na nim nadrukowany czerwono tekst po rosyjsku ("Krakovskaja svadba") i po polsku. Plakat wykonano w Drukarni i Litografii Jana Cotty w Warszawie, przy ul. Kapucyńskiej 7 (nadruk w prawym dolnym narożniku). Rozprasowane ślady złożenia i załamania arkusza, podklejone naddarcia i ubytki, zaplamienia. Rzadkie.
980.–
418.
DYNASY, w sobotę, d. 16 Czerwca 1906 r., Wesele krakowskie. Początek o godzinie 7-ej wieczorem [...]. 1906.
Plakat teatralny form. 99x70,7 cm, nieznanego autorstwa. Z lewej strony sylwetka krakowiaka w sukmanie i czapce z piórem (malowana odręcznie przy pomocy szablonu). Tekst po rosyjsku ("Krakovskaja svadba") i po polsku przy prawej krawędzi. Plakat wykonano w Drukarni i Litografii Jana Cotty w Warszawie, przy ul. Kapucyńskiej 7 (nadruk w prawym dolnym narożniku). Rozprasowane ślady złożenia i załamania arkusza, otarcia (widoczne zwłaszcza na sylwetce z lewej), podklejone naddarcia i ubytki, zaplamienia. Bardzo rzadkie.
800.–
419.
NA WSI. Dynasy. Na dochód Uniwersytetu Ludowego P. M. S. Wielka Zabawa. Koncert orkiestry Teatru Wielkiego, wyścigi cyklistów, przedstawienie teatralne [...], walka kwiatowa, wielka illuminacja [...]. 1907.
Plakat okolicznościowy form. 100x69,7 cm, autorstwa L. Barskiego. Zagroda wiejska z unoszącym się dymem z komina, wśród brzóz. Tekst po rosyjsku i po polsku. Zabawę zorganizowano 1 czerwca 1907. Plakat odbito w Zakładach Fotochemicznych B. Wierzbicki i S-ka w Warszawie (nadruk na dolnym marginesie z lewej. Rozprasowane ślady złożenia i załamania arkusza, podklejone naddarcia i ubytki, zaplamienia. Rzadkie
2.200.–
420.
HERBATA z wieżą. Szarski i Syn w Krakowie. [192-?].
Plakat reklamowy form. 95,5x62 cm, autorstwa Józefa Pochwalskiego. W tle dalekowschodnia wieża, na pierwszym plamie kompozycja liternicza w kolorze żółtym. Wariant wydawniczy: wieża w kolorze ciemnozielonym. Plakat odbito w Litografii Zielińskiego i sp. w Krakowie. Plakat za szkłem, oprawiony we wsp. ramę drewnianą. Stan bardzo dobry.
3.600.–
421.
HERBATA z wieżą. Szarski i Syn w Krakowie. [192-?].
Plakat reklamowy form. 95,5x62 cm, autorstwa Józefa Pochwalskiego. W tle dalekowschodnia wieża, na pierwszym plamie kompozycja liternicza w kolorze żółtym (kompozycja jw.). Wariant wydawniczy: wieża w kolorze czerwonym. Plakat odbito w Litografii Zielińskiego i sp. w Krakowie. Plakat za szkłem, oprawiony we wsp. ramę drewnianą. Stan bardzo dobry.
3.600.–
422.
ZAPISZ się na członka LOPP. Zorganizowanym i przygotowanym do obrony przeciwlotniczo-gazowej nic grozić nie będzie. [1928].
Szablowska I 304. Plakat propagandowy form. 70x49,6 cm, autorstwa Zygmunta Kosmowskiego. Członek LOPP ubrany w kombinezon ochronny i maskę przeciwgazową, w tle zielono-żółta szachownica i sylwetki kilku osób podczas ataku gazowego. Plakat odbito w Zakładach Graficznych F. Regulskiego w Warszawie. Niewielkie zaplamienia marginesów, podklejone naddarcia arkusza. Nieczęste.
1.600.–
Sprzedano za: 4.200.–
423.
JAK ORGANIZUJE LOPP miasto i wieś. Zorganizowanym i przygotowanym do obrony przeciwlotniczo-gazowej nic grozić nie będzie [...]. [1933?].
Wilanów 223. Plakat propagandowy form. 99,8x70 cm, autorstwa Zygmunta Kosmowskiego. Kompozycja złożona z ok. 20 niewielkich ilustracji i układu literniczego. Ilustracje ukazują zakres działalności LOPP: szkolenie ludności, zawody lotnicze, zajęcia modelarskie, organizację zawodów drużyn obrony cywilnej, czasopiśmiennictwo itp. Plakat odbito w Zakładach Graficznych B. Wierzbicki i S-ka w Warszawie. Podklejone naddarcia i ubytki marginesów. Rzadkie.
2.200.–
Sprzedano za: 2.200.–
424.
SKRZYDŁA husarza i skrzydła samolotu, hełm z przyłbicą i maska gazowa - to w różnych epokach narzędzia tej samej sprawy: obrony potęgi i pomyślności Państwa. I. Mościcki. XI Tydzień LOPP. [1934].
Plakat propagandowy form. 99,9x70 cm, autorstwa Zygmunta Kosmowskiego. Stylizowane godło państwowe, na jego tle cytat z pism I. Mościckiego. Całość utrzymana w stylistyce art-deco. Plakat odbito w Zakładach Graficznych Straszewiczów w Warszawie. Drobne zaplamienia, podklejone dwa ubytki marginesów. Rzadkie.
2.200.–
Sprzedano za: 4.200.–
425.
ZORGANIZOWANYM i przygotowanym do obrony przeciwlotniczo gazowej nic grozić nie będzie. XI Tydzień LOPP. [1934].
Plakat propagandowy form. 100,4x70,2 cm, autorstwa Zygmunta Kosmowskiego. Sylwetka członka LOPP w kombinezonie ochronnym, z odkażaczem w doni, w tle inni członkowie LOPP, na niebie samoloty. Plakat odbity w Zakładach Graficznych B. Wierzbicki i S-ka w Warszawie. Drobne zaplamienia, podklejone przedarcie i ubytek dolnego marginesu. Rzadkie.
2.400.–
Sprzedano za: 4.000.–
426.
MIKOŁAJ Kopernik. Widowisko sceniczne, Wawel, 5. VI. - 25. VI. 1939. 1939.
Dydo III 30. Plakat teatralny form. 69,4x49,7 cm, autorstwa Ottona Swobody. Na dolnym marginesie nadruk "Odbito na Wydz. Spec. Grafiki P. I. S. P. w Krakowie [...]". Kopernik z cyrklem w dłoni, stojący przy astrolabium w swoim fromborskim obserwatorium. Kompozycja stylizowana na zabytkowy witraż. Rozprasowane ślady złożenia, poza tym stan dobry.
1.200.–
427.
ŁOPATA naszą bronią przeciw żydowsko-bolszewickiej niewoli [...]. Ojczyznę naszą, której jeszcze przed kilku tygodniami groziło, że stanie się ona zabawką w ręku bolszewickich hord, uratowało w ostatniej chwili męstwo żołnierza niemieckiego przed dalszym naporem bolszewików [...]. [1944].
Dwubarwny, czarno-czerwony hitlerowski plakat propagandowy form. 62,8x95 cm, nieznanego autorstwa. Wydały niemieckie władze okupacyjne. Tekst zachęcający do wyjazdu do pracy przy budowie umocnień na Wschodzie ozdobiony 15 fotografiami pracującej i odpoczywającej młodzieży. Wśród zdjęć sielankowe obrazki: Wesołą grupka opalonych dziewcząt, Pierwsza zupa z nowej kuchni polowej, Tylko po pracy fizycznej w słońcu i na świeżym powietrzu można mieć taki apetyt, Wręczanie ważnego dokumentu - legitymacji dla sypiących szańce. Ślady złożenia, podklejone niewielkie naddarcie prawej krawędzi.
360.–
Sprzedano za: 2.800.–
428.
SPRAWNE kolejnictwo przyspieszy odbudowę kraju. 1945.
Plakat form. 84,9x59 cm, autorstwa Witolda Kalickiego. Otwarty semafor i przejeżdżający pod nim pociąg towarowy; w tle budynki w rusztowaniach. Plakat drukowany w Zakł. Graficznych B. Kotkowski i S-ka w Łodzi. Niewielka piecz. "Biuro personalne" wewnątrz kompozycji. Ślady złożenia, podklejone niewielkie naddarcia na zgięciach, na odwrocie ślady po kleju w narożnikach arkusza. Nieczęste.
480.–
Sprzedano za: 700.–
429.
POLSKIE morze wzywa Was. 1946.
Plakat polityczny form. 52x35,3 cm, autorstwa Józefa Kaczmarczyka. Biało-czerwona flaga, pod nią schematyczna mapa polskiego wybrzeża z zaznaczonymi miastami: Szczecinem, Kołobrzegiem, Słupskiem, Gdynią i Gdańskiem. W prawym dolnym narożniku odręczna sygnatura ołówkowa artysty. Niewielkie uszkodzenia narożników i krawędzi (ślady po odklejeniu plakatu z podkładu), rozprasowane ślady złożenia. Nieczęste.
480.–
Sprzedano za: 1.200.–
430.
NADZIEJA. 1947.
Plakat filmowy form. 84,5x59 cm, sygnowany "Werben". Jaśniejąca kotwica widziana zza kraty. Film francusko-hiszpański (oryg. "L'espoir"). Reż. A. Malraux wg własnej powieści. Wyst. A. Mejuto, N. Rodriguez. Ślady złożenia, poza tym stan dobry.
360.–
Sprzedano za: 360.–
431.
WYSTAWA Ziem Odzyskanych. Wrocław [...]. 1948.
Plakat wystawowy form. 100x69,8 cm, autorstwa Eugeniusza Pichella. Kamienny słup graniczny, w tle powtarzające się nazwy Nysa i Odra. Plakat wydany nakładem Informacji Gospodarczej Ingos, odbity w Państwowych Wrocławskich Zakładach Graficznych, Okręg Północ. Plakat zdobył I miejsce w konkursie na plakat i znaczek towarzyszący wystawie. Ślady złożenia, naddarcia krawędzi. Rzadkie.
1.200.–
Sprzedano za: 2.000.–
432.
PROJEKT Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. 1951.
Hryńczuk II 3; Folga 530. Plakat propagandowy form. 98,7x68,7 cm, autorstwa Włodzimierza Zakrzewskiego. Robotnik i kobieta wiejska z dłońmi wspartymi na projekcie konstytucji, śmiało patrzący w przyszłość. Jeden z najbardziej znanych polskich plakatów socrealistycznych. Dolny margines nieco zabrudzony, ślady złożenia, nieznaczny ubytek górnego marginesu, niewielkie otwory w narożnikach. Nieczęste.
800.–
433.
NAPRZÓD młodzieży świata. 1952.
Dydo II 205; Szemberg 182; Kowalski 118; Tomaszewski 332. Plakat filmowy form. 135,5x100 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Gołębie na niebie i wielobarwne flagi państwowe. Rosyjsko-NRD-owski film dokumentalny (oryg. "Vpered, molodeži mira"). Reż. J. Pyrjew i J. Ivens. Film relacjonował przebieg II Światowego Zlotu Młodych Bojowników o Pokój. Załamania, naddarcia, niewielkie ubytki. Wymaga konserwacji. Bardzo rzadkie.
600.–
Sprzedano za: 950.–
434.
WŁADZA należy do ludu pracującego miast i wsi. [1952].
Hryńczuk II 5; Szemberg 226.Plakat propagandowy form. 99,7x34,1 cm, autorstwa Włodzimierza Zakrzewskiego (niesygnowany). Dwoje młodych ludzi z uniesionym sztandarem w dłoniach. Socrealizm sztandarowy. Poprzeczne ślady złożenia.
480.–
Sprzedano za: 800.–
435.
REWIZOR. 1953.
Dydo I 241; Dydo II 265; Tomaszewski 334; Szemberg 179; Kowalski 117; MPP MŚ 79; Folga 609; Schubert 79; Hryńczuk II 430. Plakat filmowy form. 85,7x61,4 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Główny bohater przed swoim urzędem i kura przy jego stopach. Film radziecki (oryg. "Revizor") – ekranizacja opowiadania M. Gogola. Reż. W. Szwelidze. Wyst. I. Gorbaczew, J. Tołubiejew, A. Gribow. Ślady złożenia, niewielkie naddarcie i takiż ubytek prawej krawędzi.
480.–
Sprzedano za: 480.–
436.
7-XI-1917. Wrogów ludu zwyciężył rękami swymi lud. 1953.
Hryńczuk II 427. Plakat polityczny form. 86x60 cm, autorstwa Tadeusza Trepkowskiego. Wieże Kremla, głownia miecza z czerwonym sztandarem, pęknięte okowy. Plakat wydany w rocznicę wybuchu rewolucji październikowej. Ślady złożenia. Nieczęste.
600.–
437.
VI MIĘDZYNARODOWY Kolarski Wyścig Pokoju. Praha, Berlin, Warszawa. 1953.
Hryńczuk II 310. Plakat sportowy form. 100x70 cm, autorstwa Pawła Świątkowskiego. Grupa kolarzy na wirażu, nad nimi łopocące flagi z tytułami gazet patronackich. W tej edycji imprezy (startującej wbrew informacji umieszczonej na plakacie z Bratysławy) zwyciężył Christian Pedersen z Danii. Ślady złożenia, podklejone naddarcia i dwa niewielkie ubytki krawędzi.
1.200.–
Sprzedano za: 3.800.–
438.
PRZYGODA na Mariensztacie. 1954.
Dydo II 261; Szemberg 114; Kowalski 60. Plakat filmowy form. 86,3x59,4 cm, autorstwa Eryka Lipińskiego. Cień pary w uścisku. Film polski. Reż. L. Buczkowski. Wyst. L. Korsakówna, T. Szmidt. Ślady złożenia, dwa bardzo niewielkie otwory, naddarcia krawędzi.
950.–
439.
CAŁY naród buduje swoją stolicę. 1955.
Hryńczuk II 120. Plakat propagandowy form. 68,3x100,1 cm, autorstwa Mariana Stachurskiego. Kamieniczki Mariensztatu i górujący nad nimi Pałac Kultury. Ślady złożenia, niewielkie naddarcia krawędzi, nieznaczny ubytek prawej krawędzi.
360.–
Sprzedano za: 900.–
440.
22 LIPCA. [1955].
Hryńczuk II 602. Dwuczęściowy plakat propagandowy form. 69,5x98,5 i 67,5x98,5 cm, autorstwa Włodzimierza Zakrzewskiego (niesygnowany). Młoda kobieta z młotem i snopem zboża. Rzadkie.
800.–
Sprzedano za: 2.200.–
441.
DZIEŃ Kolejarza 11 IX 1955. 1955.
Plakat okolicznościowy form. 98x69 cm, autorstwa Tadeusza Gronowskiego. Wielobarwne semafory przystrojone bukietem kwiatów. Plakat wydany nakładem Ministerstwa Kolei. Autor uwidoczniony w nadruku nad dolną krawędzią z lewej: "Rys. Tadeusz Gronowski". Niewielkie naddarcia krawędzi.
1.300.–
Sprzedano za: 1.700.–
442.
JA NIE wracam! 1955.
Hryńczuk II 560. Plakat propagandowy form. 58,3x85,3 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Szkielet Władysława Andersa w generalskim berecie tkwiący w oczodole zwierzęcej czaszki. Rzadkie.
1.200.–
Sprzedano za: 1.200.–
443.
OPOWIEŚĆ atlantycka. [1955].
Kowalski 130. Plakat filmowy form. 85,4x58,7 cm, autorstwa Stanisława Zamecznika (niesygnowany). Zdjęcie dwóch bohaterów filmu i sylwetka idącej przez pustkowie kobiety. Film polski. Reż. W. Jakubowska. Wyst. D. Damięcki, M. Bustamante, M. Stoor. Ślady złożenia.
240.–
444.
DITTA. [1956].
Dydo I 231; Dydo II 210; Szemberg 176; Hryńczuk II 359; Kowalski 113; Tomaszewski 332;MPP MŚ 509 (wszędzie wersja duża z 1952). Plakat filmowy form. 70,4x50 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Przedruk plakatu wydanego po raz pierwszy w 1952 w znacznie większym formacie. Dziewczynka z warkoczykami, widziana od tyłu, na brzegu morza, w tle łodzie rybackie. Film duński (oryg. "Ditte menneskebarn") - ekranizacja powieści M. Nexö. Reż. B. Genning-Jensen. Wyst. T. Paulsen, R. Ottesen. Ślady złożenia. Na odwrocie fragment plakatu "Młodzieży, zdobywaj zawód".
240.–
Sprzedano za: 340.–
445.
KONSTYTUCJA P. R. L. z 1952 r. [...]. [1956].
Hryńczuk II 44. Plakat polityczny form. 82x115,6 cm, autorstwa Bronisława Kierzkowskiego i Juliana Pałki. Mocarne ramię trzymające otwartą konstytucję na rozdziale I. Podkreślenia fragmentów tekstu. Druk na cienkim papierze. Ślady złożenia, poza tym stan bardzo dobry. Rzadkie.
600.–
Sprzedano za: 1.300.–
446.
1 MAJ. Budujemy Polskę socjalistyczną, Ojczyznę wolnych ludzi pracy. 1957.
Tomaszewski 338. Plakat polityczny form. 99,4x67,4 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Kompozycja z wazonem z kwiatami. Niewielkie naddarcia krawędzi, niewielki ubytek dolnej krawędzi.
360.–
Sprzedano za: 600.–
447.
FEDRA. 1957.
Dydo I 266; Dydo III 68; MPP MŚ 252; Wilanów 94; Lenica 17; Schubert 199; Folga 651. Plakat teatralny form. 98,8x67,1 cm, autorstwa Jana Lenicy. Stylizowana bohaterka dramatu z kwiatem w dłoni. Plakat do przedstawienia tragedii J. Racine'a w Teatrze Narodowym w Warszawie (premiera 9 XI 1957, reż. W. Horzyca). Naddarcia krawędzi, niewielki ubytek prawej krawędzi, załamanie dolnego marginesu.
320.–
Sprzedano za: 550.–
448.
AIDA. [1958; późniejszy przedruk?].
Dydo I 268; Dydo III 77; MPP MŚ 386; Schubert 183; Folga 629. Plakat teatralny form. 97,3x67,3 cm, autorstwa Józefa Mroszczaka. Plakat do opery Giuseppe Verdiego wystawianej w Państwowej Operze w Warszawie. Dwa profile egipskie. Plakat wydany przez WAG, druk w WDA 2 w Warszawie. Nieznaczny ubytek górnej krawędzi, poza tym stan bardzo dobry.
480.–
Sprzedano za: 480.–
449.
JAJKO. 1958.
Dydo III 69; Lenica 19; Schubert 160. Plakat teatralny form. 84,3x58,4 cm, autorstwa Jana Lenicy (niesygnowany). Mężczyzna celujący z rewolweru do jajka. Plakat do sztuki F. Marceau wystawianej w Teatrze Komedia w Warszawie (prapremiera 26 I 1958, reż. C. Szpakowicz). Ślady złożenia, niewielkie otarcia. Nieczęste.
360.–
Sprzedano za: 460.–
450.
MALWA. [1958].
Plakat teatralny form. 84,4x58,5 cm, autorstwa Jana Młodożeńca. Uśmiechnięte stylizowane słońce, pod nim zdjęcie głównej bohaterki. Na dole napis: "Hanna Skarżanka w 'Malwie' M. Gorkiego". Plakat do sztuki M. Gorkiego wystawianej w Teatrze Komedia w Warszawie (premiera 5 XI 1958, reż. J. Rakowiecki). Naddarcia i niewielkie załamania krawędzi, drobne zaplamienia.
1.200.–
451.
OSTATNI etap. [1958].
Plakat filmowy form. 84,8x59,4 cm, autorstwa Tadeusza Trepkowskiego. Przedruk plakatu wydanego po raz pierwszy w 1948 (Dydo I 219; Dydo II 140; Kowalski 120; Trepkowski 16; Szemberg 199; Wilanów 67; Folga 619). Sygnatura cenzora: A-45. Złamany goździk na tle obozowego pasiaka. Film polski. Reż. W. Jakubowska. Wyst. W. Bartówna, A. Górecka. Jeden z najbardziej znanych polskich plakatów filmowych. Niewielkie naddarcia, poza tym stan dobry.
240.–
Sprzedano za: 460.–
452.
PAN Puntila i jego sługa Matti. [1958].
Plakat teatralny form. 69x48 cm, autorstwa Tomasza Rumińskiego. Anioł i diabeł przed automobilem. Plakat do sztuki B. Brechta wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (premiera 28 VIII 1958, reż. K. Swinarski). Podklejone naddarcia, niewielkie otwory w narożnikach.
480.–
Sprzedano za: 550.–
453.
1 MAJA. 1958.
Tomaszewski 339. Plakat propagandowy form. 121,4x83 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Biały gołąbek siedzący na szarfie. Ślady złożenia, niewielkie załamanie dolnego narożnika. Nieczęste.
600.–
Sprzedano za: 600.–
454.
POLICJANCI albo dramat ze sfer żandarmeryjnych. 1958.
Plakat teatralny form. 69,8x49,8 cm, autorstwa Sławomira Mrożka (niesygnowany). Stylizowany but z ostrogą i kwiatkiem wetkniętym za cholewę. Plakat do sztuki S. Mrożka wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (prapremiera 27 VI 1958, reż. J. Świderski). Rzadki przykład, by autor sztuki był jednocześnie autorem towarzyszącego jej plakatu. Podklejone naddarcia, ślad załamania prawego marginesu. Rzadkie.
480.–
Sprzedano za: 480.–
455.
MISS Polonia. [1960].
Schubert 93. Plakat teatralny form. 86x59,8 cm, autorstwa Józefa Mroszczaka. Kobieta piękna niczym róża. Plakat do przedstawienia muzycznego M. Sarta w Operetce Warszawskiej (premiera 18 II 1961, reż. T. Bursztynowicz). Stan bardzo dobry.
980.–
456.
MŁODE lwy. [1960].
Starowieyski 36. Plakat filmowy form. 84,9x57,5 cm, autorstwa Franciszka Starowieyskiego. Stylizowana sylwetka z twarzami trzech głównych bohaterów i tarczą strzelniczą. Film amerykański (oryg. "The Young Lions"), ekranizacja powieści I. Shawa. Reż. E. Dmytryk. Wyst. M. Brando, M. Clift, D. Martin. Rozprasowane ślady złożenia.
400.–
Sprzedano za: 400.–
457.
HARLEM Globetrotters. Czarne Błyskawice. Słynny zawodowy zespół koszykarzy USA w Polsce. Już wkrótce. [1961].
Plakat sportowy form. 83x29,1 cm, autorstwa Rosława Szaybo (niesygnowany). Sylwetka czarnoskórego koszykarza z piłką i walizką w dłoniach. Czarny nadruk na ciemnoczerwonym tle. Zespół wystąpił w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Stan bardzo dobry.
200.–
Sprzedano za: 360.–
458.
OEDIPUS Rex. 1961.
Dydo III 98; MPP MŚ 13. Plakat teatralny form. 97,5x67,9 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Stylizowana sylwetka w antycznej todze. Plakat do wykonania oratorium Igora Strawińskiego na scenie Teatru Wielkiego (premiera 21 I 1962). Nieznaczne naddarcia krawędzi, stan dobry. Piecz. na odwrocie. Nieczęste.
320.–
459.
POLSKIE Linie Lotnicze LOT, Polish Airlines. 1961.
Plakat reklamowy form. 98x67 cm, autorstwa Tomasza Rumińskiego z wykorzystaniem fotografii Jerzego Proppe. Chłopczyk z rozpostartymi ramionami, patrzący w niebo. Pierwsze wydanie jednego z najbardziej znanych lotowskich plakatów reklamowych (litery granatowe). Ślady złożenia. Na odwrocie odręczny napis: "Plakaty na komisję artystyczną WAG". Rzadkie.
800.–
Sprzedano za: 1.100.–
460.
WILL Stark. 1961.
Tomaszewski 343. Plakat teatralny form. 69,8x49,9 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Tekst wkomponowany pomiędzy różowe poziome pasy, na dole granatowa gwiazda. Plakat do sztuki Roberta Penna [na plakacie jest błędnie "Pen"] Warrena w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (premiera 24 I 1962, reż. L. René). Stan bardzo dobry. Rzadkie.
850.–
461.
JAZZ 62. Warszawa, październik 1962. 1962.
Wilanów 44. Plakat muzyczny form. 83,3x58 cm, autorstwa Rosława Szaybo. Kompozycja liternicza. Rozprasowane ślady złożenia.
420.–
Sprzedano za: 2.600.–
462.
ZAMEK Sinobrodego. 1962.
Dydo III 115. Plakat teatralny form. 95,7x66 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Stylizowana postać Sinobrodego (?). Plakat do opery Beli Bartoka wystawianej w Teatrze Wielkim w Warszawie (premiera 16 II 1963; właśc. tytuł "Zamek księcia Sinobrodego"). Stan bardzo dobry. Piecz. na odwrocie. Rzadkie
420.–
Sprzedano za: 950.–
463.
CICHY wspólnik. [1963].
Plakat filmowy form. 57,8x39,7 cm, autorstwa Liliany Baczewskiej. Pistolet typu parabellum i kilka strzałek. Film angielski (oryg. "The Secret Partner"). Reż. B. Cearden. Wyst. S. Granger, B. Lee. Stan bardzo dobry.
160.–
Sprzedano za: 160.–
464.
CZAS pogaństwa. 1963.
Plakat filmowy form. 83,6x58,5 cm, autorstwa Eryka Lipińskiego. Stylizowana sylwetka mężczyzny. Film prod. USA (oryg. "Time of the Heathen"). Reż. P. Kass. Wyst. J. Heffernan, B. Collins. Stan bardzo dobry.
180.–
Sprzedano za: 180.–
465.
DYPLOMACI. 1963.
Plakat teatralny form. 84,7x57,8 cm, autorstwa Jerzego Zaruby. Lokaj w ukłonie wskazuje szanownemu państwu drogę. Plakat do sztuki Z. Skowrońskiego (na motywach komedii W. Perzyńskiego "Polityka") wystawianej w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (premiera 6 VI 1963, reż. J. Chojnacka). Poprzeczne załamanie dolnego marginesu.
240.–
466.
POŚLUBNY rejs. [1963].
Świerzy 217. Plakat filmowy form. 82,7x57,7 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Czworo pasażerów w łodzi. Film angielski (oryg. "Double Bank"). Reż. C. Pennington-Richards. Wyst. I. Carmichael, J. Scott, S. James. Niewielkie załamania prawej krawędzi.
400.–
467.
POWIATOWA lady Makbet. 1963.
Plakat filmowy form. 83,8x58,2 cm, autorstwa Marka Mosińskiego. Kompozycja z samowarem. Film jugosłowiański (oryg. "Sibirska ledi Magbet"). Reż. A. Wajda. Wyst. O. Markovic, B. Stupica. Stan dobry.
160.–
Sprzedano za: 220.–
468.
RANCHO w dolinie. [1963].
Schubert 240. Plakat filmowy form. 83,8x58,3 cm, autorstwa Marka Freudenreicha. Sylwetka rewolwerowca na żółtym tle. Western amerykański (oryg. "Jubal"). Reż. D. Daves. Wyst. G. Ford, E. Borgnine, R. Steiger. Stan bardzo dobry.
320.–
469.
ROZKWIT i upadek miasta Mahagonny. 1963.
Dydo III 129. Plakat teatralny form. 97,7x68 cm, autorstwa Tadeusza Gronowskiego. Fragment sceny z poszarpanym sztandarem na tle jaśniejącego słońca. Plakat do sztuki B. Brechta i K. Weila wystawianej w Operze Warszawskiej. Stan bardzo dobry. Rzadkie.
1.300.–
470.
SAMOCHODAMI przez czarny ląd. [1963].
Plakat filmowy form. 58,4x41,7 cm, autorstwa Władysława Janiszewskiego. Sylwetka czarnoskórej Afrykanki. Dokumentalny film czechosłowacki (oryg. "Kolona pro Afriku"). Reż. K. Pixa i J. Svoboda. Stan bardzo dobry.
160.–
Sprzedano za: 420.–
471.
WIZJE Simony Machard. 1963.
Tomaszewski 345. Plakat teatralny form. 84,8x53,5 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Kompozycja niebiesko-biało-czerwona, tytuł umieszczony na tle fotografii zmiętej kartki papieru. Plakat do sztuki B. Brechta wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (premiera 20 XI 1963, reż. L. René). Stan bardzo dobry. Rzadkie.
1.300.–
472.
WŁÓCZYKIJ. [1963].
Schubert 277. Plakat filmowy form. 67,9x47,5 cm, autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego-Onegina. Profil męski i dwie czarno-białe dłonie. Film włoski (oryg. "Accatone"). Reż. P. P. Pasolini. Wyst. F. Citti, F. Pasut. Stan bardzo dobry.
120.–
Sprzedano za: 120.–
473.
DYLEMAT. [1964].
Plakat filmowy form. 82,6x28,7 cm, autorstwa Macieja Hibnera. Zdjęcie głównego bohatera i cień Afrykańczyka. Film duński (oryg. "Dilemma"). Reż. H. Carlsen. Wyst. E. Frank, M. Haakman, I. Jackson. Stan bardzo dobry.
100.–
Sprzedano za: 130.–
474.
IKARIA X B 1. 1964.
Plakat filmowy form. 84x28,1 cm, autorstwa Marii Syskiej. Rakieta z wkomponowaną sylwetką głównego bohatera w kombinezonie kosmonauty. Film czechosłowacki (oryg. "Ikarie X B 1"). Reż. J. Polak. Wyst. Z. Stepanek, R. Lukavsky, D. Medricka. Niewielkie otarcia krawędzi.
100.–
Sprzedano za: 100.–
475.
KTO uratuje "Wieśniaka". 1964.
Tomaszewski 346. Plakat teatralny form. 83,4x58,4 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Stylizowany portret młodej pary. Plakat do sztuki Franka D. Gilroy'a wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (premiera 28 X 1964, reż. J. Świderski). Niewielkie poprzeczne załamania papieru, niewielkie naddarcie prawej krawędzi. Rzadkie.
650.–
476.
"M" - morderca. 1964.
Plakat filmowy form. 84,3x28,8 cm, autorstwa Jerzego Treutlera. Zdjęcie głównego bohatera. Film niemiecki z 1931 (oryg. "M"). Reż. F. Lang. Wyst. P. Lorre, O. Wernicke. Stan bardzo dobry.
200.–
Sprzedano za: 950.–
477.
PIESKI świat. Mondo cane. 1964.
Dydo I 310; Dydo II 483; Schubert 165; Zamecznik 172; Folga 713. Plakat filmowy form. 83,2x57,7 cm, autorstwa Wojciecha Zamecznika (sygn. monogramem "WZ"). Profil młodej kobiety. Głośny włoski film dokumentalny (oryg. "Mondo cane"). Reż. G. Jacopetti. Niewielkie naddarcia prawej krawędzi, niewielki ubytek tamże.
240.–
Sprzedano za: 480.–
478.
WOZZECK. 1964.
Dydo I 306; Dydo III 141; Dydo IV 33; Lenica 46; Szablowska II 116; MPP MŚ 259; Wilanów 144; Schubert 284; Folga 728. Plakat teatralny form. 97x67,2 cm, autorstwa Jana Lenicy. Stylizowana głowa z otwartymi ustami. Plakat do opery Albana Berga wystawianej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Plakat zdobył złoty medal na I Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w 1966 r. Niewielkie naddarcia krawędzi. Piecz. na odwrocie.
420.–
Sprzedano za: 1.300.–
479.
FAUST. 1965.
Dydo I 305; Dydo III 139; Lenica 43. Plakat teatralny form. 97x66,7 cm, autorstwa Jana Lenicy. Stylizowana postać liściasta. Plakat do opery Charlesa Gounoda wystawianej w Teatrze Wielkim (premiera 6 IV 1966). Niewielkie naddarcia prawej krawędzi, poza tym stan dobry. Piecz. na odwrocie.
240.–
Sprzedano za: 380.–
480.
JEZIORO łabędzie. [1965].
Dydo III 148; MPP MŚ 21. Plakat teatralny form. 97,3x67,7 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Stylizowany łabędź. Plakat do baletu Piotra Czajkowskiego wystawianego w Teatrze Wielkim w Warszawie (premiera 15 I 1966). Stan dobry. Piecz. na odwrocie.
240.–
Sprzedano za: 600.–
481.
ŚWIĘTO wiosny. [1965].
Dydo III 118; Lenica 39; Schubert 197. Plakat teatralny form. 94,7x67,3 cm, autorstwa Jana Lenicy. Przedruk plakatu z 1962. Stylizowane drzewo. Plakat do baletu Igora Strawińskiego wystawianego w Teatrze Wielkim w Warszawie (w innej niż w 1962 reżyserii) (premiera 11 XII 1965, reż. K. Swinarski). Stan dobry. Piecz. na odwrocie.
320.–
Sprzedano za: 600.–
482.
KOCHANKOWIE z Marony. 1966.
Plakat filmowy form. 83,7x57,3 cm, autorstwa Wiktora Górki. Dwie połączone twarze. Film polski wg powieści Jarosława Iwaszkiewicza. Reż. J. Zarzycki. Wyst. B. Horawianka, A. Antkowiak. Podklejone naddarcia górnego narożnika, rozprasowane załamania tamże.
500.–
483.
POLSKIE Linie Lotnicze LOT, Polish Airlines. 1966.
Plakat reklamowy form. 95,8x66,3 cm, autorstwa Jerzego Zbijewskiego. Czarny pies. lotowska torba podróżna i sylwetka samolotu w locie. Niewielkie załamania krawędzi, stan dobry.
480.–
Sprzedano za: 1.200.–
484.
POLSKIE Linie Lotnicze LOT, Polish Airlines. 1966.
Plakat reklamowy form. 96,3x66,8 cm, autorstwa Karola Syty. Na czarnym tle dawna mapa nieba ze znakami Zodiaku, poniżej biało-czerwona sylwetka samolotu. Stan bardzo dobry.
360.–
Sprzedano za: 750.–
485.
PZU ubezpiecza Twój pojazd od wypadku, od uszkodzenia, od kradzieży, od pożaru. 1967.
Tomaszewski 349. Plakat reklamowy form. 97,7x67,3 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Dwa rysunki przedstawiające samochód i jego właściciela. Drobne załamania krawędzi. Nieczęste.
800.–
486.
SPAGHETTI i miecz. 1967.
Plakat teatralny form. 84,4x58,3 cm, autorstwa Jana Młodożeńca. Pistolet maszynowy z siedzącym nań stylizowanym ptakiem. Plakat do sztuki Tadeusza Różewicza wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (premiera 16 VII 1967, reż. W. Skaruch). Stan bardzo dobry.
650.–
487.
XXI MIĘDZYNARODOWY Kolarski Wyścig Pokoju. 9-24. V. 1968. Berlin-Praha-Warszawa. 1968.
Schubert 252. Plakat sportowy form. 94,5x68 cm, autorstwa Leszka Hołdanowicza. Koncentryczne kręgi i stylizowana sylwetka kolarza. Zawody wygrał Axel Peschel z NRD. Zaplamienie górnej krawędzi.
220.–
Sprzedano za: 800.–
488.
XXV-LECIE PRL w Sztuce Dziecka. Ogólnopolska Wystawa Pokonkursowa [...]. 1969.
Tomaszewski 351. Plakat wystawowy form. 97x66,8 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Dziecko z biało-czerwoną flagą pod zielono-czerwonym słonkiem. Wystawę prezentowano w salach ASP w Warszawie w dn. 5-14 IX 1969. Stan dobry.
1.300.–
489.
ELEKTRA. 1969.
MPP MŚ 262; Schubert 286; Folga 727. Plakat teatralny form. 96x67,5 cm, autorstwa Jana Lenicy. Stylizowana postać tytułowej bohaterki. Plakat do opery Richarda Straussa wystawianej w Teatrze Wielkim. Stan dobry. Piecz. na odwrocie.
320.–
490.
RENA Rolska. [koniec lat 60. XX w.?].
Plakar kulturalny form. 99,7x69,4 cm, nieznanego autorstwa. Portret fotograficzny popularnej piosenkarki.Niewielkie załamania lewej krawędzi.
140.–
491.
CYRK. Gwiazdy areny. [1970].
Plakat Dydo I 339; Schubert 210; VG 222; Cyrk 56; Wilanów 244.
Plakat cyrkowy form. 97,6x67 cm, autorstwa Macieja Urbańca. Wariant znanego plakatu przestawiającego Monę Lizę w pozie cyrkowej (Dydo I 339; Wilanów 244; Plakat cyrk. 56; Schubert 210; Folga 805). Tu, w górnej części dodano nazwę imprezy: "Gwiazdy areny" oraz podano nazwę i adres Teatru Rozrywki w Warszawie. Załamanie dolnej części arkusza.
600.–
492.
JAZZ Jamboree 70. 1970.
Wilanów 145. Plakat muzyczny form. 96,8x66,4 cm, autorstwa Jana Młodożeńca. Kompozycja liternicza z falistą piramidą. Plakat towarzyszący 13 Międzynarodowemu Festiwalowi Jazzowemu w Warszawie. Naddarcia górnej krawędzi, poprzeczny ślad złożenia.
220.–
Sprzedano za: 300.–
493.
LA CHASSE aux mouches. (Polowanie na muchy). [197-?].
Plakat filmowy form. 93,7x67,5 cm, autorstwa Marka Freudenreicha. Stylizowany portret młodej kobiety w okularach w męskim otoczeniu. Plakat towarzyszący projekcjom filmu w krajach francuskojęzycznych. Film polski z 1969. Reż. A. Wajda. Wyst. M. Braunek, Z. Malanowicz. Poprzeczne załamania arkusza (wada papieru), niewielkie załamania prawej krawędzi.
220.–
494.
NO TO CO, Piotr Janczerski. So What. 1970.
Plakat muzyczny form. 98,5x69 cm, autorstwa Jana Heydricha. Zdjęcie zbiorowe członków grupy skifflowej "No To Co". Stan dobry.
140.–
495.
TRUBADUR. [1970].
Plakat teatralny form. 97,3x66,5 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Forma liściasta w czerwieni i zieleni. Plakat do opery Giuseppe Verdiego wystawianej w Teatrze Wielkim (premiera 9 V 1970). Stan bardzo dobry. Piecz. na odwrocie.
140.–
Sprzedano za: 360.–
496.
3 MIĘDZYNARODOWE Biennale Plakatu. 1970.
MPP MŚ 395. Plakat wystawowy form. 97,5x66,7 cm, autorstwa Józefa Mroszczaka. Logo imprezy w otoczeniu falistych linii. Data biennale wydrukowana na osobnej kartce naklejonej na górną część arkusza. Załamania dwóch narożników, niewielkie zabrudzenie farbą górnej części arkusza.
600.–
Sprzedano za: 600.–
497.
JAZZ Jamboree 71. 1971.
MPP MŚ 523; Tomaszewski 352; Folga 764; Dydo IV 61; Wilanów 146. Plakat jazzowy form. 98,5x66 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Stylizowana trąbka. Plakat towarzyszył XIV Międzynarodowemu Festiwalowi Jazzowemu w Warszawie. Niewielkie naddarcie górnej krawędzi, poza tym stan bardzo dobry.
260.–
Sprzedano za: 1.200.–
498.
MŁYNARSKI 71. [1971].
Plakat muzyczny form. 96,2x67 cm, z wykorzystaniem rysunku Jerzego Dudy-Gracza. Charakterystyczna sylwetka Wojciecha Młynarskiego. Plakat reklamujący cykl koncertów organizowanych przez Stołeczną Estradę. Stan dobry.
320.–
Sprzedano za: 700.–
499.
CUDOWNY mandaryn. [1972].
Dydo III 136. Plakat teatralny form. 97,4x67,5 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Plakat do opery Beli Bartoka wystawianej w Teatrze Wielkim w Warszawie (premiera 16 IV 1972). Stylizowana sylwetka mandaryna z barwnymi elementami geometrycznymi nad głową. Niewielkie naddarcia krawędzi, poza tym stan dobry. Piecz. na odwrocie.
240.–
Sprzedano za: 420.–
500.
ŁUCJA z Lammmermooru. [1972].
Plakat teatralny form. 94,3x65,8 cm, autorstwa Jana Lenicy. Kompozycja falista w kształcie drzewa. Plakat do opery Gaetana Donizettiego wystawianej w Teatrze Wielkim (premiera 5 III 1972). Stan bardzo dobry. Piecz. na odwrocie.
220.–
Sprzedano za: 480.–
501.
WSPÓŁDZIAŁAJ z nami, bądź członkiem PCK. 1972.
Plakat społeczny form. 66x48,4 cm, autorstwa Stanisława Zagórskiego. Splecione dłonie na tle czerwonego krzyża. Stan dobry.
120.–
502.
26 MIĘDZYNARODOWY Kolarski Wyścig Pokoju. Praha-Warszawa-Berlin. Maj 1973. 1973.
Plakat sportowy form. 97,5x67,5 cm, autorstwa Lecha Majewskiego. Pochylona sylwetka kolarza powtórzona pięciokrotnie w odmiennej kolorystyce. Ryszard Szurkowski zwyciężył. Górna część arkusza nieco zaplamiona.
220.–
Sprzedano za: 850.–
503.
GRAŻYNA Bacewicz. Pożądanie. 1973.
Plakat teatralny form. 96x65,8 cm, autorstwa Iwo Dobieckiego. Kompozycja niefiguratywna w bieli, czerni i czerwieni. Plakat do przedstawienia baletowego Grażyny Bacewicz wystawianego w Teatrze Wielkim (premiera 18 III 1973). Niewielkie załamania krawędzi, niewielki ślad zawilgocenia na odwrocie. Piecz. na odwrocie .
160.–
504.
MŁODA Polska & Boy. 1973.
Szablowska II 137; MPP MŚ 458; Starowieyski 129. Plakat wystawowy form. 67,3x89,5 cm, autorstwa Franciszka Starowieyskiego. Młodopolski pejzaż i secesyjne wykrętasy w dolnym narożniku. Wystawę prezentowano w Muzeum Literatury w Warszawie. Stan bardzo dobry.
600.–
505.
TEATR Wielki w Warszawie, Muzeum Teatralne, Fragmenty teatru Karola Szymanowskiego. Wystawa [...]. 1973.
Plakat wystawowy form. 96,5x66,5 cm, nieznanego autorstwa (Jana Lenicy?). Stylizowany pegaz. Wystawę prezentowano w dn. 6 X 1972-28 I 1973. Ślad zawilgocenia na odwrocie, niewielkie naddarcia krawędzi. Piecz. na odwrocie.
200.–
506.
19 X 1825 Położenie kamienia węgielnego pod gmach Teatru Wielkiego [...], 19 X 1975 10-lecie Teatru Wielkiego w odbudowanym gmachu. 1975.
Plakat teatralny form. 96,8x66,4 cm, autorstwa Jana Lenicy. Stylizowania postać (skrzydlata?). Plakat towarzyszący imprezom jubileuszowym Teatru Wielkiego. Prawa krawędź naddarta i nieco zakurzona, załamania prawego narożnika. Piecz. na odwrocie.
200.–
Sprzedano za: 200.–
507.
OJCIEC chrzestny II. 1976.
Dydo II 586. Plakat filmowy form. 83,5x57,6 cm, autorstwa Andrzeja Klimowskiego z wykorzystaniem fotografii D. Shejbala. Sylwetka siedzącego mężczyzny niewyraźnie odbita w lustrze. Film prod. USA (oryg. "The Godfather, Part 2"). Reż. F. Coppola. Wyst. Al Pacino, R. de Niro, D. Keaton. Stan bardzo dobry.
500.–
Sprzedano za: 500.–
508.
30 JUBILEUSZOWY Wyścig Pokoju. Warszawa-Berlin-Praha. Maj 1977. 1977.
Plakat sportowy form. 97,5x67,3 cm, autorstwa W. Mysyrowicza. Barwna sylwetka cyklisty w kasku. Tę edycję wyścigu wygrał A. Pikkuus z ZSRR. Zaplamienie górnej krawędzi.
200.–
Sprzedano za: 650.–
509.
31 WYŚCIG Pokoju. Berlin-Praha-Warszawa. Maj 1978. 1978.
Plakat sportowy form. 97,7x68 cm, autorstwa Jarosława Jasińskiego. Stylizowana sylwetka kolarza powtórzona siedmiokrotnie w różnych kolorach. Tryumfował A. Awierin z ZSRR. Poprzeczne załamanie arkusza, plakat nieco zakurzony.
220.–
Sprzedano za: 800.–
510.
32 WYŚCIG Pokoju. Praga-Warszawa-Berlin. 9-24 maja 1979. 1979.
Plakat sportowy form. 97x66,9 cm, autorstwa Karola Śliwki. Stylizowana sylwetka kolarza. Zwyciężył S. Suchoruczenkow z ZSRR. Stan dobry.
220.–
Sprzedano za: 700.–
511.
SOLIDARNOŚĆ. Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia 1970 r. w Gdyni. [1980].
Dwubarwny plakat społeczny form. 70x50 cm proj. Henryka Fajlhauera (Feilhauera) z wykorzystaniem zdjęcia T. Lademana. Pod górną krawędzią napis "Solidarność" wydrukowany charakterystyczną czcionką, poniżej zdjęcie gdyńskiego pomnika, nazwa komitetu i numery kont bankowych. Druk w Prasowych Zakł. Graf. w Gdańsku. Ślady złożenia, załamanie prawej krawędzi.
160.–
Sprzedano za: 200.–
512.
IX NADZWYCZAJNY Zjazd PZPR. [VII 1981].
Anonimowy plakat polityczny form. 99x68,8 cm. Druk w kolorze czerwonym. W górnej części "IX", gdzie "I" przybiera formę książki z nadrukiem "Lenin" na grzbiecie. W prawym dolnym narożniku logo KAW. Plakat wydany przed IX Zjazdem; funkcję I sekretarza PZPR pełnił wówczas S. Kania. Ślady złożenia, niewielki ubytek krawędzi arkusza, podklejone naddarcia.
160.–
Sprzedano za: 320.–
513.
JUTRO wybory. Zachodźże czerwone słoneczko. 1990.
Schubert 507. Plakat wyborczy form. 42,7x57,2 cm, autorstwa Macieja Buszewicza. Stylizowane zachodzące na czerwono słońce. Plakat wydany przed wyborami samorządowymi w V 1990 (często mylnie kojarzony z wyborami parlamentarnymi w 1989; data przy sygnaturze artysty nie pozostawia wątpliwości: "'90"). Nieznaczne naddarcie lewej krawędzi, stan dobry.
220.–
514.
LEPIEJ podnieś dziś kartkę niż jutro pięść. 1990.
Plakat wyborczy form. 67,7x47,7 cm, autorstwa Macieja Bieniasza. Uniesiona dłoń z kartą do głosowania. Plakat wydany przez Katowicki Komitet Obywatelski "Solidarność" przed wyborami samorządowymi w V 1990. Podklejone naddarcie lewej krawędzi, drobne załamania.
120.–
Sprzedano za: 140.–
515.
WYBORY tuż-tuż. Nie zrezygnowałeś? Nie zapomniałeś? Nie wyjechałeś? Nie śpij! 1990.
Plakat wyborczy form. 67,7x47,9 cm, autorstwa Macieja Bieniasza. Budzik wskazujący zbliżającą się godz. 12. Plakat wydany przez Katowicki Komitet Obywatelski "Solidarność" przed wyborami samorządowymi w V 1990. Podklejone naddarcie lewej krawędzi, drobne naddarcia tej samej krawędzi.
120.–
Sprzedano za: 200.–