Antykwariat
"Rara Avis" w Krakowie![]()
Aukcja odbyła się 10 października 2009
Ceny wywoławcze w złotych polskich (PLN).
SZTUKA, RZEMIOSŁO, KOLEKCJONERSTWO
1.ALBUM malarstwa polskiego. Album de l'art polonais. Paris [1913]. Éd. I.Lapina & C-ie. Druk "Gerold", S[ankt]-P[etersburg]. folio, s. [4], 29, tabl. 50. oryg. teka pł. zdob. (Zaplamienia teki, naddarcia i ubytki papieru okleinowego wewnątrz teki, załamania i niewielkie ubytki karty tyt. Tekst pol. i franc. Przedm. T.Jaroszyńskiego. Każdej tabl. z barwną reprodukcją towarzyszy karta z tekstem objaśniającym. Okł. i karta tyt. proj. J.Bukowskiego) cena: 600
2.ARTHUR i Wanda. Dzieje miłości Arthura Grottgera i Wandy Monné. Listy, pamiętniki ilustrowane licznemi, przeważnie nieznanemi dziełami artysty. Podali do druku M.Wolska i M.Pawlikowski. T.1-2. Medyka-Lwów 1928. Nakł. "Bibl. Medyckiej". 8, s. [2], 484, tabl. 5; [4], 367, tabl. 5. opr. oryg. pł. Bibl. Medycka, opus 4 (Maliszewski 3590. Okł. t.1 lekko odbarwiona, stan bardzo dobry) cena: 240
3.BANACH Andrzej — Erotyzm po polsku. Warszawa 1974. Wyd. Artystyczne i Filmowe. 16d podł., s. 205. brosz., obw. (Stan bardzo dobry. Dzieje polskiej sztuki erotycznej, liczne ilustr. w tekście) cena: 60
4.BATOWSKI Zygmunt — Aleksander Kucharski. Z 9 tabl. poza tekstem. Warszawa 1948. Tow. Nauk. Warsz. 4, s. [4], 41, tabl. 9. brosz. Prace z hist. sztuki, [t.] 3 (Okł. nieco zaplamiona, wewnątrz stan bardzo dobry. Monografia XVIII w. malarza portrecisty) cena: 50
5.BATOWSKI
Zygmunt — Norblin. Z 148 ilustr. Lwów 1911. Wyd. Tow. Nauczycieli Szkół
Wyższych. 8, s. [2], 219, [1], tabl. 22. opr. oryg. ppł. Nauka i Sztuka, t.13
(Brak karty przedtyt., niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan bardzo
dobry. Podpis własn. Oprawa w kolorze zielonym) cena: 160
6.BLUM Helena — Twórczość Władysława Skoczylasa 1833-1934. Warszawa 1937. Inst. Propagandy Sztuki. 4, s. [2], [87]-117, tabl. 2. brosz. Odb. z "Nike" (Stan bardzo dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 120
7.BOEHN Max — Puppen. Mit 266 Abb. und 15 Farbtaf. München [cop. 1929]. F.Bruckmann. 8, s. VII, [1], 293, [1], tabl. 15; [6], 292, [3], tabl. 15. opr. oryg. kart. (Brak karty przedtyt., poza tym stan dobry. Bogato ilustrowana praca pośw. lalkom) cena: 120
8.[BOZNAŃSKA
Olga]. The American Magazine of Art "Art and Progress". New York. The American
Federation of Arts. 4. brosz.
Vol.8, No.12: X 1917. s. [10], 469-506 (Stan dobry. Numer amerykańskiego miesięcznika pośw. sztuce; zaw. m.in. artykuł A.D.Defries "Olga de Boznanska" (s.494-497)) cena: 160
9.BRYL Mariusz — Grupa artystów plastyków "Świt". Z dziejów kultury artystycznej międzywojennego Poznania. Poznań 1992. Pozn. Tow. Przyjaciół Nauk. 8, s. 159, [1]. brosz. (Stan bardzo dobry. Monografia jednego z najbardziej znaczących towarzystw artystycznych międzywojennego Poznania, założonego w 1921 (pierwszym prezesem był F.Pautsch) i działającego do 1926. Artyści, w większości mieszkający w Poznaniu, wywarli znaczący wpływ na kształt sztuki polskiej w tym okresie. 103 ilustr. w tekście) cena: 80
10.BYSTROŃ Jan St[anisław] — Typy ludowe J.P.Norblina. 27 tabl. i 4 ryc. w tekście. Kraków 1934. Muz. Etnograf. 4, s. 66. opr. oryg. pł. Wyd. Muz. Etnograf., nr 6 (Niewielki ubytek grzbietu, okł. zaplamione, wewnątrz stan bardzo dobry. Tablice w ramach paginacji) cena: 80
11.CICHOWICZ Wiesława, ORAŃSKA Józefa — Wielkopolska w grafice K.W.Kielisińskiego. Stroje ludowe, krajobrazy. Kórnik 1953. Bibl. Kórnicka. 16d podł., s. 19, [1], tabl. 5. brosz. (Stan dobry) cena: 40
12.[CYBIS
Jan]. Katalog aukcyjny Hotel Druot w Paryżu z 25 XI 1930 z podpisem, notatkami i
dwoma szkicami ołówkowymi J.Cybisa (Katalog: "Catalogue des tableaux modernes
par Chaplin (Ch.), Corot (C.-J.-B.), [...], groupe en bronze par A.-J.Dalou,
pastel par Maurice Quentin de la Tour [...]". 8, s. 16, tabl. 8. brosz., obw. Na
karcie przedtyt. odręczny podpis "Jan Cybis", przy poszczególnych
pozycjach aukcyjnych wpisane odręcznie ołówkiem osiągnięte ceny, na ostatniej
czystej karcie dwa szkice: siedząca kobieta i scena w kawiarni. Katalog i
zawarte w nim rysunki pochodzą z okresu, gdy Cybis z grupą kapistów przebywał w
Paryżu (od 1924). Stan dobry) cena: 800
13.CZAPSKI Józef — Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, wypowiedzi o sztuce. [Warszawa] 1936. M.Arct. 8, s. 205, tabl. 46. opr. oryg. pł. (Otarcia i niewielkie zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. Na tabl. 155 reprodukcji prac Pankiewicza. Jedna z najlepszych monografii twórczości artysty) cena: 180
14.DOBROWOLSKI Tadeusz — Sztuka na Śląsku. Z 173 ilustr. Katowice-Wrocław 1948. Wyd. Inst. Śl. 8, s. 392, [3]. opr. oryg. ppł. Pam. Inst. Śl., s.2, [t.] 12 (Stan bardzo dobry) cena: 60
15.DUTKIEWICZ Józef E. — Materiały do dziejów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1816-1895. Pod red. ... Wrocław 1959. Ossolineum 8, s. 289, [3], tabl. 16. brosz., obw. Źródła do dziejów sztuki polskiej, t.10 (Podklejenia obw., stan bardzo dobry. Podstawowa praca do historii ASP w Krakowie w XIX w. wraz z indeksem i danymi uczniów Akademii (miejsce i data urodzenia, lata nauki, nagrody itd.)) cena: 100
16.GRABOWSKI Lech — Rysunki Henryka Grunwalda. Warszawa 1962. WAiF. 16d podł., s. 18, [3], ilustr. 49. brosz. (Okł. nieco otarte) cena: 40
17.HERMANSDORFER Mariusz — Józef Gielniak. Wrocław 1975. Galeria EM. 4, s. 71, [1]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. Seria 2: Monografie artystyczne (Stan dobry. Ekslibris W.Dziulikowskiego. Zaw. tekst pośw. twórczości graficznej artysty, reprodukcje prac, obszerne i szczegółowe kalendarium życia i twórczości. Nakł. 400 egz.) cena: 100
18.HEYDUK Bronisław — Dahlbergh w Polsce. Dziennik i ryciny szwedzkie z dziejów "Potopu" 1656-1657. Wstęp A.Przybosia. Wrocław 1971. Ossolineum. 8 podł., s. 205, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Stan bardzo dobry. Liczne reprod. sztychów i rysunków przedstawiających miasta polskie w czasach szwedzkiego potopu) cena: 150
19.IWANOYKO Eugeniusz — Jeremiasz Falck Polonus. Ze studiów nad grafiką polską XVII w. Poznań 1952. Pozn. Tow. Przyj. Nauk. 4, s. [4], 56, [1], tabl. 13. brosz. Prace Kom. hist. szt., t.2, z. 3 (Stan dobry. Na tablicach reprod. 46 prac J.Falcka) cena: 48
20.JAKRZEWSKA Zofia, FABIANI-MADEYSKA Irena, PELCZAR Marian — Portrety i sceny polskie w sztychach Falcka i Hondiusza. Oprac. ... Gdańsk 1955. Ossolineum. 4, s. 124, [4]. brosz. S. graficzna, nr 4 (Otarcia okł., naddarcia krawędzi, papier pożółkły. Opracowanie monograficzne poloniców w twórczości dwóch wybitnych sztycharzy gdańskich: Jeremiasza Falcka Polonusa (1610-1677) oraz Wilhelma Hondiusza (1597-ok.1660). Opis, zestawienie i reprodukcje portretów osobistości polskich, frontispisy ksiąg, widoki (m.in. wnętrz kopalni w Wieliczce) oraz sceny przedstawione na kartuszach map) cena: 80
[KATALOGI].
21.Bénézit
M., Galerie. Joseph Czapski. Peintures, dessins. Paris, XI 1952. 8, s. [8].
brosz. (Niewielkie zaplamienia ostatniej karty. Na karcie tyt. odręczna
dedykacja artysty. Tekst wstępny D.Halévy, spis 23 wystawionych obrazów.
Nieczęste) cena: 220
22.Biblioteka Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Rysunki i akwarele artystów polskich XVII-XX w. Katalog. Oprac. M.Radojewski. Wrocław 1969. Ossolineum. 8, s. 301, ilustr. 163. opr. psk. złoc. Katalogi rysunków w zbiorach ..., t.2 (Stan bardzo dobry. Katalog obejmuje 1.338 obektów, indeksy) cena: 300
23.Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa malarstwa - Roman Artymowski. Łódź 1972. 8, s. [16]. brosz. (Stan dobry) cena: 48
24.Biuro Wystaw Artystycznych. Kazimierz Mikulski. Malarstwo, rysunek, collage. Łódź, IV-V 1987 [i in.]. 4, s. [44], tabl. 65. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan dobry. Katalog dużej wystawy K.Mikulskiego prezentowanej w wielu miastach Polski do I 1988) cena: 120
25.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Tadeusz Kulisiewicz. Rysunki z Chin i ze Szlembarku. Warszawa 1954. 8, s. [8], tabl. 10. brosz. (Stan dobry) cena: 60
26.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Redakcja "Szpilki". "Szpilki". Wystawa 1935-1955. Warszawa, II 1956. Wyd. Sztuka. 8, s. 9, [3], ilustr. 24. brosz. (Stan dobry. Katalog wystawy zorganizowanej w 20-lecie istnienia tygodnika satyrycznego. Zaw. wstęp E.Lipińskiego, wykaz autorów publikujących w "Szpilkach" i 24 reprod. rysunków satyrycznych) cena: 48
27.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Jan Cybis. Wystawa malarstwa. Warszawa, II 1956. Wyd. "Sztuka". 4, s. 23, [1], tabl. 15. brosz. (Załamanie narożnika tylnej okł., stan dobry. Na karcie przedtyt. odręczna dedykacja artysty (po niem.)) cena: 120
28.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa malarstwa Zbigniewa Pronaszki. Warszawa, V-VI 1957. 8, s. 39, [1], tabl. 17 + k. luzem [2]. brosz. (Stan dobry. Obszerny wstęp Z.Kępińskiego, opis 118 prac) cena: 80
29.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Andrzej Wróblewski. Wystawa pośmiertna. Kraków, I 1958. 8, s. 76, tabl. 1. brosz. (Okł. nieco pożółkłe, poza tym stan dobry. Prócz wykazu prezentowanych na wystawie prac zaw. katalog dzieł niewystawionych obejmujący blisko 1.500 obiektów) cena: 80
30.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy. Warszawa, IX 1958. 8, s. [23]. brosz. (Otarcia okł., stan dobry. Biogram artysty, wykaz prac, ilustracje) cena: 48
31.Centralne
Biuro Wystaw Artystycznych. Tadeusz Gronowski, Witold Stefan Zaczeniuk.
Malarstwo, plakat, malarstwo dekoracyjne, grafika. Warszawa, VI 1959. 8, s.
[16]. brosz. (Stan dobry. Biografie artystów, wykaz 16 prac Gronowskiego i 34
prac Zaczeniuka, reprodukcje) cena: 64
32.Centralne
Biuro Wystaw Artystycznych. Grupa Artystów Plastyków "Powiśle". Wystawa
malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki i tkaniny. Warszawa [1960]. 8, s. 39, [3],
ilustr. 53. brosz., obw. (Niewielkie naddarcia krawędzi obw., obw. nieco
zakurzona, wewnątrz stan dobry. Katalog prezentuje wybrane prace polskich
artystów plastyków z warszawskiej grupy "Powiśle" nawiązującej do postawy i
działalności Bloku Zawodowych Artystów Plastyków, organizacji powołanej do życia
w Warszawie w 1934 r. Na szczególną uwagę zasługują trzy oryginalne autografy
artystów występujące przy reprodukcjach ich prac: Edwarda Kokoszko, Jana
Zamoyskiego (obaj członkowie przedwojennego Bloku Zawodowych Artystów Plastyków)
oraz Wacława Waśkowskiego. Ukł. graf. katalogu: T.Bochen) cena: 100
33.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. XI wystawa-subskrypcja grafiki Expressu Wieczornego i podsekcji grafiki artystycznej Okręgu Warszawskiego Z.P.A.P. Warszawa 1962. 8, s. [52]. brosz. (Okł. nieco otarte, niewielki ubytek narożnika pierwszej karty. Zaw. krótkie informacje dot. technik graficznych oraz reprod. prac m.in. A.Balcerzaka, E.Bors, W.Ficowskiej, J.Kondrackiej, W.Lipszyc, Z.Mróz) cena: 50
34.Centralne
Biuro Wystaw Artystycznych. Niestety aktualne. Wystawa fotomontaży Johna
Heartfielda, NRD. Warszawa, II 1964. 8, s. [32], tabl. 8. brosz., obw.
(Niewielkie załamania obw., wewnątrz stan dobry. Katalog wystawy Johna
Heartfielda - wybitnego niem. twórcy nowoczesnego fotomontażu i nowoczesnej
typografii. Autorami tekstów w katalogu są: I.Witz, M.Berman, W.Herzfelde. We
wstępie M.Berman pisze: "Nazwisko Johna Heartfielda na trwałe związane jest z
walką, jaką w XX wieku proletariat, a wraz z nim awangarda intelektualna i
artystyczna toczą z terrorem politycznym i niesprawiedliwością społeczną.
Wystawa jego prac, którą wreszcie po raz pierwszy możemy ujrzeć w Warszawie,
stanowi dla nas - polskich uczestników wielkiego ruchu w obronie humanistycznych
wartości świata - wydarzenie o wielkiej doniosłości. Jest dokumentem i
świadectwem - a równocześnie sprawdzianem słuszności artystycznych poszukiwań w
służbie postępowej ideologii". Katalog zaw. opis 172 prac i reprod. 24
fotomontaży) cena: 50
35.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa gobelinów Magdaleny Abakanowicz. Warszawa, III 1965. 8, s. [24]. brosz. (Ślady zawilgocenia. Wstęp W.Borowskiego, kalendarium życia i twórczości, reprodukcje, wykaz 14 pokazywanych prac) cena: 48
36.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Nikifor. Warszawa, VI 1967. 8, s. [103], tabl. barwnych 12. brosz. (Ślad zawilgocenia. Liczne obce dedykacje. Wstęp J.Zanozińskiego, artykuł "Twórczość magiczna Nikifora" A.Banacha, pełne kalendarium dotychczasowych wystaw artysty, bibliografie wydawnictw książkowych, artykułów prasowych, notatek, wierszy i filmów o Nikiforze, opis 290 wystawionych prac. Artysta zmarł rok później) cena: 60
37.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Anna Güntner. Malarstwo. Kraków, I 1967. 8, s. [24]. brosz. (Stan bardzo dobry. Biogram artystki, wykaz 30 prac, 12 reprod.) cena: 48
38.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Alina Szapocznikow. Rzeźba. Warszawa, VII 1967. 8, s. [19]. brosz. (Rdzawe zaplamienia przy zszywkach, poza tym stan dobry. Wstęp P.Restany, 11 reprodukcji, nota biograficzna, wykaz 50 eksponowanych prac) cena: 50
39.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Tadeusz Dominik. Malarstwo. Warszawa, I 1969. 16d podł., s. [35]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan bardzo dobry. Tekst wstępny J.Hryniewieckiego, biogram artysty, reprod. 18 prac, spis 83 obrazów prezentowanych na wystawie) cena: 48
40.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Jerzy Tchórzewski. Malarstwo. Warszawa, IV 1969. 8, s. [23]. brosz. (Stan bardzo dobry. Wstęp M.Porębskiego, kalendarium życia i twórczości, wykaz 42 prac, 12 reprod.) cena: 60
41.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Alfons Karny. Rzeźba. Warszawa, XI 1972. 8 podł., s. [46], tabl. 19. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Zapiski na przedniej okł. Zaw. m.in. wykaz wszystkich prac artysty (553 rzeźby)) cena: 60
42.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Alfred Lenica. Malarstwo. Warszawa, III 1974. 8, s. [82]. brosz. (Stan dobry. Wstęp U.Czartoryskiej i W.Borowskiego, tekst programowy artysty, kalendarium życia i twórczości, bibliografia, katalog ponad 800 prac malarskich, reprodukcje) cena: 80
43.Centralne
Biuro Wystaw Artystycznych. Ogólnopolski Salon Architektury Wnętrz ZPAP.
Wnętrza, meble, tkaniny, ceramika, różne. Kraków, V-VI 1958. 16d, s. [12].
brosz. (Stan dobry. Nieczęste) cena: 60
44.Centralne Biuro Wystaw Artystycznych. Zbiorowa wystawa grafiki i rysunków Tadeusza Kulisiewicza. Warszawa, III 1952. 8, s. 20, [1], tabl. 13. brosz. (Stan bardzo dobry. Podpis własn. Wykaz 138 wystawionych prac) cena: 80
45.Desa, Galeria Pryzmat w Krakowie. B.W.Linke. Malarstwo i grafika. Kraków, III 1975. 8, s. [6]. brosz. (Stan dobry. Biogram artysty, reprod. 4 prac, wykaz 58 wystawianych obrazów, dzieje wystaw w Galerii Pryzmat) cena: 40
46.D'Arcy Galleries. 17 Polish Painters. New York 1966-1967. 16d, s. [111]. brosz. (Niewielkie otarcia okł. Katalog nowojorskiej wystawy nowoczesnego malarstwa polskiego przygotowanej przez Desę. Zaprezentowano prace T.Brzozowskiego, T.Dominika, S.Gierowskiego, Z.Gostomskiego, T.Kantora, B.Kierzkowskiego, A.Lenicy, Z.Makowskiego, A.Mazurkiewicza, E.Markowskiego, K.Mikulskiego, J.Nowosielskiego, T.Pągowskiej, H.Stażewskiego, J.Tarasina, J.Tchórzewskiego, R.Ziemskiego) cena: 280
47.Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bydgoszczy. [Zbiór 13 wydawnictw własnych galerii z l. 1979-1981] (Zbiór zaw. "Manifest obojętny w trzech punktach" z X 1979, katalog wystawy prac J.Solińskiego (3-29 V 1980) oraz 11 plakatów i afiszy towarzyszących wystawom i innym imprezom:
* Nagroda specjalna [...] Laleczki, II-III 1981
* Zanim kiedy zacząć, kiedy skończyć potem, 1981
* W 100 rocznicę urodzin J.Solińskiego i J.Kaji do r. 2057, 1981
* Góral nad morzem, 1981
* Poczekaj, 1981
* Przejście w XXI wiek, VII 1981
* Poza Art, VII-VIII 1981
* Ostatnie wieczerza, VIII 1981
* Wojna Laleczek z Bóbkami, X 1981
* BSBSB [...], 1981-1982
* Morfina, opium, kokaina [...]
Stan dobry i bardzo dobry) cena: 280
48.Germanische Nationalmuseum, Nürnberg. Von Danzig bis Riga. Ansichten, Stadtpläne und Landkarten von Ost- und Westpreussen, Danzig und der Baltikum aus der Graphischen Sammlung des ... Katalog: Karin Holzamer. Nürnberg [cop. 1982]. 8, s. [2], 199. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog map, planów i widoków miast Prus Wsch. i Zach., Gdańska, krajów bałtyckich. Opis i reprod. 346 obiektów) cena: 200
49.Germanische Nationalmuseum, Nürnberg. Von Stettin bis Breslau. Ansichten und Landkarten von Pommern, Östlicher Mark Brandenburg und Schlesien aus der Graphischen Sammlung des ... Überarbeitete und erweiterte Neuausg. Katalog: Ursula Timann. Nürnberg 1988. 8, s. 353. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog map, planów i widoków miast Pomorza, Brandenburgii i Śląska. Opis i reprod. 605 obiektów) cena: 200
50.Komitet
Uczczenia Pamięci F.Ruszczyca. Katalog wystawy pośmiertnej prac malarskich i
rysunkowych Ferdynanda Ruszczyca. Wilno, X 1937. 8, s. 40, tabl. 18. brosz.
(Grzbiet oklejony papierem, otarcia i naddarcia okł., załamania narożników.
Katalog oprac. oraz fotografie wykonał J.Bułhak. Zaw. opisy 336 obrazów i
rysunków, plakatów, sztandarów, projektów dekoracji teatralnych i ilustracji
książkowych, pokazanych na wystawie retrospektywnej po śmierci artysty. Okł.
E.Kuczyńskiego) cena: 70
51.Kunsthalle, Darmstadt. Roman Cieslewicz. Plakate, Affiches, Posters, Collages. Darmstadt IX-XI 1984. Braus, Hazan, Rancilio. 4, s. 148. brosz. (Niewielkie otarcia. Obszerna, całostronicowa odręczna dedykacja Romana Cieślewicza dla Jerzego Panka (niewymienionego z nazwiska), bez którego "grafiki polskiej by nie było") cena: 200
52.Lambert, Galerie. [zbiór 40 katalogów wystaw z l. 1964-1969]. Paryż (Stan dobry i bardzo dobry. Katalogi różnych formatów, obj. 2-8 s. Wiele katalogów poświęconych twórcom polskim; w Galerie Lambert wystawiali m.in.: S.Krzyształowski, M.Rudnicki, S.Fijałkowski, W.Ładniewska, J.Baszkowski, J.Zabłocki, R.Artymowski, T.Brzozowski, W.Paklikowska-Winnicka, H.Musiałowicz, J.Ekiert, A.Wejchert, Grupa Wrocławska) cena: 240
53.Lipert Gallery. Sigmund Menkes. New York [cop. 1993]. 4, s. 35, [2], tabl. 46. opr. oryg. pł. (Stan bardzo dobry. Zaw. wstęp, opis i barwne reprod. 92 prac Z.Menkesa) cena: 80
54.Magistrat von Gross-Berlin. Ausstellung Otto Nagel, zusammen mit Käthe Kollwitz, Heinrich Zille. [Berlin?], VI-VII 1947. 8, s. 16, ilustr. 48. brosz., obw. Kunst der Gegenwart, [Bd.] 7 (Stan dobry. Wydawnictwo towarzyszące wystawie O.Nagla. Zaw. tekst wstępny L.Justi i 48 reprod. obrazów. Odręczna dedykacja artysty dat. w 1951 w Warszawie) cena: 120
55.Maison
de la Pensée Française. Paris. Cent cinquante céramiques originales. Paris,
III-VI 1958. 8, s. 59. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan
bardzo dobry. Katalog paryskiej wystawy ceramiki Picassa. Ilustr. w tekście)
cena: 160
56.Museum Bochum, Muzeum Narodowe w Warszawie. Tadeusz Makowski (1882-1932). Bochum, VII 1990; Warszawa 1991. 8, s. 189. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan bardzo dobry. Obszerny, starannie wydany katalog pierwszej retrospektywnej prezentacji dzieł T.Makowskiego w Europie Zach. Na wystawie pokazano 182 prace malarskie i rysunkowe, obrazujące kolejne etapy twórczości artysty: od symbolizmu, przez kubizm i prymitywizujące malarstwo rodzajowe, do ostatniej, dojrzałej i najbardziej znanej twórczości przełomu lat 1920/1930. Katalog poprzedzony jest kilkoma opracowaniami na temat artysty oraz obszernym, szczegółowym kalendarium jego życia i pracy. Tekst po pol. i niem. Blisko 180 reprod. w tekście) cena: 300
57.Museum of Modern Art. The Art of Assemblage. By William C.Seitz. New York, X-XI 1961. 8, s. 176. opr. oryg. pł., obw. (Naddarcia obw., wewnątrz stan dobry. Pierwsza tak obszerna prezentacja sztuki asemblażu i kolażu. Wystawę pokazywano także w Dallas i San Francisco. Wśród prezentowanych prac znalazły się trzy polskie: B.Kierzkowskiego, T.Rudowicz i M.Warzechy. Liczne ilustr. w tekście, obszerny wstęp krytyczny) cena: 220
58.Musée des Beaux-Arts de Mons. Autour du surréalisme polonais. Mons, III-IV 1980. 4, s. [63]. brosz. (Okł. nieco otarte, stan dobry. Oprac. M.Hermansdorfer. Ilustracje, kalendarium wydarzeń. Katalog belgijskiej wystawy polskiej sztuki nadrealistycznej) cena: 60
59.Musée Galliera. Peinture moderne polonaise. Sources et recherches. Paris 1969. 8, s. [100]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Katalog jednej z najważniejszych prezentacji polskiego malarstwa nowoczesnego w Europie Zach. Pokazano prace S.I.Witkiewicza, K.Hillera, W.Strzemińskiego, H.Stażewskiego, K.Kobro, W.Linkego, M.Jaremy, T.Kantora, J.Nowosielskiego, E.Krasińskiego, A.Wróblewskiego, W.Hasiora, Z.Makowskiego, Z.Gostomskiego, R.Winiarskiego, J.Dobkowskiego. Układ graf. katalogu R.Cieślewicza) cena: 220
60.Muzeum Narodowe w Kielcach. Stefan Mrożewski. Grafika ze zbiorów ... Katalog wystawy. Oprac. M.Samek. Kielce 1992. 16d podł., s. 72. brosz. (Okł. nieco otarte. Tekst równoległy pol. i niem. Opis 55 prac artysty) cena: 48
61.Muzeum Narodowe w Krakowie. Katalog wystawy pamiątkowej dzieł Maurycego Gottlieba. Kraków, III 1932. 16d, s. 11, [25]. brosz. (Stan dobry. Wstęp i opis 94 prac. Na końcu dział reklamowy) cena: 60
62.Muzeum Narodowe w Krakowie. Wystawa dzieł Artura Grottgera w setną rocznicę urodzin 1837-1937. Kraków 1937. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 16d, s. 23, [1], tabl. 1. brosz (Niewielkie zaplamienia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Opis 180 obiektów) cena: 40
63.Muzeum Narodowe w Krakowie. Katalog dzieł Jana Matejki wystawionych w salach ... w Sukiennicach podczas uroczystości ku uczczeniu setnej rocznicy jego urodzin. Kraków 1938. 8, s. 20, tabl. 13. brosz. (Stan bardzo dobry. Opis 91 eksponatów) cena: 50
64.Muzeum Narodowe w Krakowie. Wystawa miniatur na tle wnętrz pałacu hr. Pusłowskich. Oprac. K.Buczkowski, Z.Przeorska-Exnerowa. Kraków 1939. 8, s. 95, [1]. brosz. (Stan bardzo dobry. Opis 559 obiektów. Ilustr. w tekście. Indeks) cena: 60
65.Muzeum Narodowe w Krakowie. Katalog wystawy rysunków, akwarel, obrazów Piotra Michałowskiego urządzonej w setną rocznicę śmierci artysty [...] 1855-1955. Kraków, XI-XII 1955. 8, s. 56, tabl. 44. brosz. (Stan dobry. Opis 190 obiektów. Tytuł okł.: "Piotr Michałowski. Wystawa rysunków, akwarel i obrazów olejnych urządzona w setną rocznicę śmierci artysty 1855-1955") cena: 44
66.Muzeum Narodowe w Krakowie, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jan Stanisławski i jego szkoła w pięćdziesięciolecie śmierci artysty. Kraków, III-IV 1957. 8, s. 42, ilustr. 22. brosz. (Okł. przebarwiona, wewnątrz stan bardzo dobry) cena: 48
67.Muzeum Narodowe w Krakowie. Wojciech Weiss. Obrazy olejne, akwarele, rysunki, grafika, rzeźby. Katalog wystawy. Kraków, XII 1962. 8, s. 118, [3], tabl. 25. brosz. (Niewielkie naddarcia i niewielki ubytek obw., poza tym stan dobry. Opis ponad 200 obiektów, bibliografia, indeks. Tytuł okł.: "Katalog wystawy Wojciecha Weissa") cena: 70
68.Muzeum Narodowe w Krakowie. Ekspresjonizm w grafice polskiej. Kraków 1976. 8, s. 70, [2], tabl. 36. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog wystawy towarzyszącej VI Biennale Grafiki w Krakowie (72 ilustr. na tabl.). Pokazano prace graficzne m.in. S.Wyspiańskiego, W.Weissa, T.Niesiołowskiego, L.Markusa, W.Wojtkiewicza, K.Brandla, F.Siedleckiego, J.Hryńkowskiego, J.Hulewicza, B.Schulza, B.Linkego, T.Kulisiewicza, M.Jaremy. Patrz też poz. 289) cena: 60
69.Muzeum Narodowe w Poznaniu. Wojciech Weiss 1875-1950. Wystawa monograficzna. Poznań, VI-IX 1977. 8, s. 385, [2]. brosz., obw. (Stan dobry. Opis ponad 400 obiektów, kalendarium życia, obszerna bibliografia. Ponad 300 ilustr. w tekście) cena: 80
70.Muzeum Narodowe w Warszawie. Przewodnik po dziale sztuki zdobniczej. Oprac. T.Mańkowski i S.Gebethner. Warszawa 1936. 8, s. 50, tabl. 17. brosz. (Stan bardzo dobry) cena: 50
71.Muzeum Narodowe w Warszawie. Aleksander Gierymski 1850-1901. Katalog wystawy. Oprac. J.Starzyński. Warszawa 1938. 8, s. 42, tabl. 48. brosz. (Niewielkie zaplamienia pierwszej tablicy, poza tym stan bardzo dobry) cena: 80
72.Muzeum Narodowe w Warszawie. Pamięci Artura Grottgera w setną rocznicę urodzin. Katalog wystawy oprac. J.Sienkiewicz. Drugi nakład. Warszawa 1938. 8, s. 22, tabl. 8. brosz. (Niewielki ubytek narożnika przedniej okł., wewnątrz stan bardzo dobry) cena: 60
73.Muzeum Narodowe w Warszawie. Adam Chmielowski, brat Albert 1846-1916. Katalog wystawy oprac. J.Sienkiewicz. Warszawa 1939. 8, s. 47, tabl. 19. brosz. (Stan bardzo dobry) cena: 60
74.Muzeum Narodowe w Warszawie. Stanisław Ostoja-Chrostowski. Katalog wydany z okazji wystawy pośmiertnej [...]. Warszawa 1948. 8, s. 166, 1], tabl. 24. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Opis ponad 400 prac. Dołączono zaproszenie na wernisaż) cena: 50
75.Muzeum Narodowe w Warszawie. Jubileuszowa wystawa prac Xawerego Dunikowskiego (1898-1948). Warszawa, XII 1948-I 1949. 8, s. 23, [1], tabl. 24. brosz. (Niewielki ślad wilgoci na ostatniej tabl., stan dobry) cena: 60
76.Muzeum Narodowe w Warszawie. Konstanty Brandel. Katalog wystawy grafiki i malarstwa. Warszawa, VI-VII 1958. 8, s. 23, tabl. 5. brosz. (Stan dobry. Wstęp biograficzny i opis 88 obiektów) cena: 50
77.Muzeum Narodowe w Warszawie. Drzeworyt japoński XVII-XX w. Katalog wystawy. Warszawa, II-III 1960. 8, s. [4], 60, tabl. 8. brosz. (Stan bardzo dobry. Opis 345 grafik) cena: 60
78.Muzeum Narodowe w Warszawie. Polska grafika współczesna 1900-1960. Katalog. Warszawa, IX-X 1960. 8, s. 69, [1], tabl. 16. brosz. (Stan bardzo dobry. Tytuł i tekst również po franc. Opis ponad 300 prac (również plakatów)) cena: 60
79.Muzeum Narodowe w Warszawie. Ferdynand Ruszczyc 1870-1963 [właśc. 1936]. Katalog. Warszawa 1964. 8, s. 164, [1], tabl. 19. brosz. (Stan bardzo dobry) cena: 80
80.Muzeum Narodowe w Warszawie, Galeria Sztuki Współczesnej. Wacław Wąsowicz (1891-1942). Katalog. Warszawa 1969. 8, s. 238, [2], tabl. barwne 4, ilustr. 48. brosz. (Stan bardzo dobry. Obszerny wstęp krytyczny, opis kilkuset prac (malarstwo, rysunek, grafika)) cena: 80
81.Muzeum Narodowe w Warszawie. Tadeusz Kulisiewicz. Wystawa prac. Katalog. Warszawa, IV-V 1971. 16d podł., s. [164], tabl. barwnych 6. brosz. (Załamanie narożnika przedniej okł., poza tym stan dobry. Liczne ilustr. w tekście. Zaw. m.in. szczegółową biografię artysty, obszerną bibliografię (m.in. książki ilustrowane przez T.Kulisiewicza); katalog obejmuje grafikę i rysunki. Wystawa odbyła się przy wsparciu Min. Kultury i Sztuki) cena: 70
82.Muzeum Narodowe w Warszawie. Maksymilian Gierymski 1846-1874. Malarstwo i rysunek. Wystawa monograficzna zorganizowana w setną rocznicę śmierci artysty. Katalog oprac. H.Stępień. Warszawa 1974. 8, s. 80, [3], tabl. barwne 2, ilustr. 79. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 60
83.Muzeum Narodowe w Warszawie, Galeria Sztuki Współczesnej. Andrzej Jurkiewicz 1907-1967. Katalog oprac. M.Sitkowska. Warszawa, XI-XIII 1980. 8, s. 84, [1], tabl. 36 [w tym 6 barwnych]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 60
84.Muzeum Narodowe w Warszawie. Jacek Mierzejewski 1883-1925. Katalog wystawy monograficznej. Warszawa, V-VI 1989. 8, s. 112, tabl. 8. brosz. (Stan bardzo dobry. Opis blisko 300 obiektów, liczne ilustr. w tekście) cena: 60
85.Muzeum Okręgowe w Białymstoku. Katalog wystawy malarstwa i rzeźby Ludomira Sleńdzińskiego. Oprac. katalogu: I.Kołoszyńska. Białystok 1972. 8, s. 97, [1]. brosz. (Otarcia okł. 34 reprod. na końcu katalogu) cena: 50
86.Muzeum Okręgowe w Bielsku-Białej, Muzeum Diecezjalne w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach. Adam Bunsch 1896-1969. Bielsko-Biała 1992. 8, s. 246, [5], tabl. 10. brosz. (Stan dobry. Katalog najobszerniejszej prezentacji twórczości A.Bunscha - malarza, grafika, projektanta witraży) cena: 60
87.Muzeum Pomorskie w Gdańsku. Daniel Chodowiecki. Katalog oprac. A.Gosieniecka. Gdańsk, XII 1951-II 1952. 8, s. 94, tabl. 28. brosz. (Załamania tylnej okł., poza tym stan dobry. Opis ponad 750 prac D.Chodowieckiego) cena: 60
88.Muzeum
Śląskie. Józef Gielniak. Grafika. Wrocław 1968. 8 podł., s. [29], tabl. 15.
brosz. (Niewielkie zaplamienia. Odręczna dedykacja Józefa Gielniaka dla
"uwielbianego" Jerzego Panka) cena: 250
89.Muzeum Śląskie. Józef Gielniak. Grafika. Wrocław 1968. 8 podł., s. [61]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Ekslibris. Pierwsza duża wystawa retrospektywna Gielniaka; opis 67 prac (oprac. S.Pasternak), ilustracje) cena: 70
90.Muzeum Świętokrzyskie w Kielcach. Zbiory malarstwa polskiego. Katalog. Oprac. B.Modrzejewska i A.Oborny. Warszawa 1971. Arkady. 8, s. 90, ilustr. 121, tabl. barwnych 8, opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i niewielkie ubytki obw., stan dobry. Starannie wydany katalog zbiorów malarstwa polskiego od XVIII do XX w. z Muzeum Świętokrzyskiego w Kielcach. Zawiera szczegółowy opis 279 obrazów poprzedzony obszernymi biografiami malarzy) cena: 80
91.Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Stanisław Ignacy Witkiewicz. Twarze. Wystawa. Zakopane 1985. 4, s. [28]. brosz. (Stan dobry. Liczne ilustr.w tekście) cena: 60
92.Muzeum w Grudziądzu. Malarstwo polskie XIX i XX wieku. Katalog wystawy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Grudziądz 1966. 16 podł., s. 62, [1]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 48
93.Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jerzy Tchórzewski. Wrocław 1980. 4, s. 82, [1]. brosz. (Stan dobry. Reprod. w tekście) cena: 60
94.Powszechna Wystawa Krajowa. Katalog illustrowany Wystawy Sztuki Współczesnej we Lwowie 1894. Wyd.I. Lwów 1894. Nakł. Dyrekcyi Pow. Wyst. Krajowej. 8, s. 45, [2], tabl. 33. brosz. (Grzbiet oklejony płótnem, otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Dosyć wczesny katalog zawierający reprodukcje i opisy prac czołowych artystów polskich przełomu wieków) cena: 100
95.Powszechna Wystawa Sztuki Polskiej we Lwowie. Katalog ... Lwów, V 1910. 8, s. [69], tabl. 36. opr. ppł. z epoki (Okł. nieco otarte, zaplamienia wewnątrz. Prezentacja prac najlepszych artystów polskich pocz. XX w.) cena: 140
96.Société des Artistes Indépendants. Catalogue de la 30-me exposition. [Paris], III-IV 1914. 16d, s. 342, [6]. brosz. (Otarcia i zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. Nieliczne podkreślenia w tekście, zapiski na okł. (indeks nazwisk). Wśród polskich artystów m.in.: F.Antoniak, Z.Bukowska, A.Geisler, G.Gwozdecki, M.Kisling, L.Marcoussis, J.Rembowski, Z.Roguska, J.Rubczak, W.Ślewiński (łącznie 52 polskie nazwiska)) cena: 120
97.Société Moderne. Catalogue des oeuvres exposées par les artistes membres de la ... dans les Galeries Durand-Ruel. Préface d'A.Alexandre. Paris, II 1909. 8, s. [30]. brosz. (Niewielkie otarcia i zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. Nieliczne zapiski ołówkiem. Katalog wymienia m.in. 8 obrazów Eugeniusza Zaka) cena: 100
98.Stedelijk
Museum. Poolse schilderkunst van nu. Amsterdam, X-XI 1959. 4, s. [11], ilustr.
16. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog wystawy nowoczesnego malarstwa polskiego
w prestiżowym amsterdamskim muzeum. Zaprezentowano prace m.in. T.Makowskiego,
K.Hillera, W.Strzemińskiego, H.Stażewskiego, P.Potworowskiego, J.Cybisa. Okł.
katalogu z reprodukcją pracy M.Jaremy) cena: 100
99.Stowarzyszenie
Historyków Sztuki, Oddz. w Krakowie. Ikony, Nikifor, Nowosielski. Katalog
wystawy. Kraków, VI 1959. 8, s. 20. brosz. (Okł. nieco pożółkła, stan dobry.
Nieliczne podkreślenia. Podpis własn. malarza Kazimierza Podsadeckiego. Zaw.
wstęp Z.Maślińskiej-Nowakowej, 10 reprod., wykaz 23 ikon, 51 prac Nikifora i 7
obrazów Nowosielskiego) cena: 60
100.La Strozzina. La nuova figurazione. Mostra internazionale di pittura sotto gli auspici del Comune di Firenze. Firenze, VI-VII 1963. Vallecchi Editore. 16d podł., s. [85], tabl. 35. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog obszernej wystawy malarstwa "nowej figuracji" ("neofiguracji"). Wśród wystawiających artystów znalazła się T.Pągowska i J.Lebenstein) cena: 200
101.[Sztuka najnowsza]. Biuro Wystaw Artystycznych w Sopocie. Ekspresja lat 80-tych. Sopot, VI-VII 1986. Wyd. A.Bonarski (Warszawa 1990). 4, s. 116. brosz.
[oraz] Muzeum Narodowe w Warszawie. Realizm radykalny, abstrakcja konkretna. Sztuka drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Warszawa, XII 1987-I 1988. Wyd. A.Bonarski (Warszawa 1990). 4, s. 67. brosz.
[oraz] Centrum Sztuki Współczesnej. Raj utracony. Sztuka polska w roku 1949 i 1989. Warszawa, VI-VII 1990. Wyd. A.Bonarski. 4, s. 79. brosz., wspólny oryg. futerał kart. (Otarcia i naddarcia futerału, katalogi w stanie dobrym. Wydawniczo zebrane katalogi trzech wystaw prezentujących współczesną sztukę polską pod hasłem "Sztuka najnowsza"; wystawy zostały przygotowane przez R.Ziarkiewicza i - w przypadku "Realizmu radykalnego" - także J.Zagrodzkiego. W każdym katalogu wstęp krytyczny, wykaz wystawionych prac, reprodukcje) cena: 240
102.Towarzystwo Artystów Grafików Krakowskich. Nowoczesna grafika polska. Kraków [po 1935]. 8, s. 62, [3]. brosz. (Stan dobry. Katalog sprzedażny Zw. Art. Graf. w Krakowie. Wśród oferowanych prac znajdują się grafiki m.in. A.Bunscha, W.Chomicza, T.Cieślewskiego syna, W.Komorowskiej, L.Kowalskiego, T.Korpala, L.Misky'ego, J.Pochwalskiego, S.Raczyńskiego, Z.Stankiewicz, P.Stellera, W.Zakrzewskiego. Reprodukowano 100 grafik. Biogramy artystów, ceny) cena: 100
103.Towarzystwo
Artystów Polskich "Sztuka". XXXVI wystawa ... Kraków, V-VI 1926. 16d, s. 15,
[1], tabl. 12 [litografie]. brosz. (Grońska 27. Okł. po fachowej
konserwacji, niewielkie zabrudzenia tablic. Okł. w litografii W.Weissa. Na tabl.
litografie: W.Weiss - Dziewczyna z owocami, J.Mehoffer (?) -
Dziewczyna na balkonie, I.Pieńkowski - Martwa natura z dzbanem i
kwiatami, F.S.Kowarski - Dwa akty, Akt na kanapie, F.Pautsch (?) -
Akt, Martwa natura z ptakiem i owocami [i in.], T.Axentowicz - Para
staruszków, W.Jarocki - Hucułka, Kobieta na łodzi żaglowej) cena: 320
104.Towarzystwo Polska Sztuka Stosowana. Katalog I. wystawy ... Kraków 1902. Muz. Narod. 8, s. 31, [2]. brosz. (Otarcia i zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. Opis ponad 200 obiektów (rzemiosło lud.). Okładka reprod. w: J.Sowiński "Sztuka typograficzna Młodej Polski", Wr. 1982, ilustr. 47) cena: 48
105.Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Salon 1938. Kraków, VI-VIII 1938. 8, s. 17, [1], tabl. 8. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł., stan dobry) cena: 40
106.Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wystawa retrospektywna Zdzisława Przebindowskiego. Kraków, IV-V 1958. 8, s. [7], tabl. 6. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry) cena: 40
107.Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Józef Gielniak. Wystawa grafiki. Warszawa, VII 1962. 16d, s. [8]. brosz. (Stan dobry. Piecz. i podpis na przedniej okł. Wstęp I.Witza, wykaz 21 prac, 5 reprod.) cena: 60
108.Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Salon doroczny 1921/2. Warszawa, XII 1921-I 1922. 16d, s. [27]. brosz. (Niewielkie zaplamienie przedniej okł., stan dobry. Odnotowuje 337 dzieł autorstwa 175 artystów) cena: 40
109.Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Salon doroczny 1924. Warszawa 1924. 8, s. [20], tabl. 30. brosz. (Otarcia i zaplamienia okł., jedna tabl. pokreślona ołówkiem) cena: 50
110.Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Nr 35. Przewodnik po wystawie ... Warszawa, IV-VIII 1928. 8, s. 15, [5], tabl. 4. brosz. (Okł. nieco otarte. Katalog wystawy prac Wojciecha Kossaka (110 prac) i wystawy ogólnej) cena: 50
111.Towarzystwo
Zachęty Sztuk Pięknych, Towarzystwo Polsko-Irańskie. Przewodnik nr 103: Sztuka
perska (irańska) i jej wpływy. Warszawa, V 1935. 8, s. 107, tabl. 13. brosz.
(Stan bardzo dobry. Na wystawie prezentowano m.in. kobierce, tkaniny, broń,
zbroje, rękopisy, biżuterię) cena: 60
112.Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Leon Wyczółkowski 1852-1936. Dzieła malarskie. Przewodnik 125. Warszawa, IX 1937. 8. s. 74, [1], tabl. 16. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Katalog wystawy zmarłego w 1936 Wyczółkowskiego. Opis 319 prac wraz z wykazem właścicieli zaprezentowanych dzieł) cena: 80
113.Związek Artystów Plastyków. Wystawa pośmiertna polskich artystów plastyków zamordowanych przez Niemców. Kraków, IV 1945. 8, s. 15, [1]. brosz. (Otarcia i ubytek narożnika okł., naddarcia w grzbiecie, papier pożółkły) cena: 50
114.Związek Polskich Artystów Plastyków. Galeria Sztuki. Jerzy Tchórzewski. Malarstwo. Warszawa, II 1966. 16d podł., s. [16]. brosz. (Stan bardzo dobry. Wstęp M.Porębskiego, 7 reprod., nota biograficzna, wykaz 47 prezentowanych prac) cena: 48
115.Związek Polskich Artystów Plastyków. IV Ogólnopolska Wystawa Grafiki w Warszawie. Warszawa, XI-XII 1969. 8 podł., s. [154]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Obszerne biogramy twórców, liczne reprodukcje) cena: 80
116.Związek Polskich Artystów Plastyków, Dyrekcja Naczelna PSP. 30 lat Grafiki Warszawskiej. Katalog. Warszawa [1976?]. 8, s. [86]. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Wstęp I.Jakimowicz, reprodukcje prac, biogramy twórców) cena: 60
117.KATALOG obrazów wywiezionych z Polski przez okupantów niemieckich w latach 1939-1945. [T.] 1: Malarstwo obce. Zestawił W.Tomkiewicz. Warszawa 1949. Min. Kult. i Sztuki. 8, s. 77, [3], tabl. 169. brosz. Prace i mat. Biura Rewindykacji i Odszkodowań, nr 9 (Stan dobry) cena: 60
* * *
118.KATALOG obrazów wywiezionych z Polski przez okupantów hitlerowskich w latach 1939-1945. [T.] 2: Malarstwo polskie. Pod red. Wydziału Wydawnictw. Warszawa 1951. Min. Kult. i Sztuki. 8, s. 70, tabl. 133. brosz. Prace i mat. Biura Rewindykacji i Odszkodowań, nr 11 (Załamanie i niewielki ubytek narożnika przedniej okł., wewnątrz stan dobry) cena: 80
119.KOPERA Feliks — Malarstwo w Polsce XIX i XX wieku. Z 556 ryc. w tekście i 103 tabl. [...]. Kraków 1929. Nakł. Druk. Narod. 4, s. XII, 572, tabl. 103. opr. wsp. pł. Dzieje malarstwa w Polsce, cz.3 (Miejscami zaplamienia, zachowane elementy oryg. oprawy. Jedno z najobszerniejszych opracowań tematu) cena: 540
120.KOSACKA Daniela — Plany Warszawy XVII i XVIII w. w zbiorach polskich. Katalog. Warszawa 1970. Nacz. Dyr. Archiwów Państw., AGAD. 8, s. 200, [4], plan 1, planów barwnych luzem 10. opr. oryg. pł., obw. (Stan bardzo dobry. Szczegółowy opis blisko 400 najstarszych planów Warszawy (drukowanych i rękopiśmiennych), indeksy) cena: 120
121.KOZAKIEWICZ Stefan — Warszawskie wystawy sztuk pięknych w latach 1819-1845. Oprac. ... Wrocław 1952. Ossolineum. 4, s. XXXVI, 420, tabl. 64. opr. wsp. pł. Źródła do dziejów sztuki polskiej, t.1 (Brak karty przedtyt., podklejony margines karty tyt., kilka kart podklejonych w grzbiecie, papier nieco pożółkły) cena: 80
122.KOZICKI Władysław — Henryk Rodakowski. Z 8 tabl. i 131 ryc. w tekście. Lwów 1937. Ossolineum. 8, s. VII, [3], 564, tabl. 8. opr. wsp. psk. złoc. (Niewielkie zaplamienia ostatniej strony, poza tym stan bardzo dobry. Do dziś podstawowa, najobszerniejsza monografia H.Rodakowskiego (1823-1894)) cena: 240
123.KREJČA Aleš — Techniki sztuk graficznych. Podręcznik metod warsztatowych i historii grafiki artystycznej. Warszawa 1984. WAiF. 4, s. 200. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., blok lekko poluźniony. Bardzo liczne ilustr. w tekście) cena: 160
124.LAM
Władysław — Rozważania o sztuce. Poznań 1927. Tłocznia Poradnika Gospodarskiego.
8, s. [8], 45. opr. skóra zdob., futerał (Stan bardzo dobry. Oprawa Ignacego
Kozłowskiego, egzemplarz własny introligatora (ekslibris, piecz. i dedykacja
z 1970). Ekslibris R.Ziemby. Skóra zielona, ze srebrzoną bordiurą i napisami,
grzbiet zdobiony ornamentem geometrycznym. Wydano 150 egz. na papierze
mirkowskim, ten egz. nr 121.
I.Kozłowski - poznański introligator, wydawca "Polskiej Gazety Introligatorskiej") cena: 840
125.LEITGEBER Witold — Rozmowy z Brandlem. Warszawa 1979. Muz. Narod. 8, s. 106, [1], tabl. 19. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan bardzo dobry) cena: 60
126.ŁUKASZEWICZ Piotr — Zrzeszenie artystów plastyków Artes 1929-1935. Wrocław 1975. Ossolineum. 8, s. 197, [2], ilustr. 205. opr. oryg. pł., obw. Studia z hist. sztuki, t.24 (Stan bardzo dobry. Monografia nowatorskiej lwowskiej grupy artystycznej, której członkami był m.in. M.Włodarski, H.Lille, O.Hahn) cena: 80
127.[MALCZEWSKI J.]. Jacek Malczewski. Kraków [191-?]. Nakł. Rafała Malczewskiego. Druk. Narod. 16d podł., tabl. 16. brosz. (Załamanie tylnej okł., stan dobry. Album z 16 reprodukcjami obrazów J.Malczewskiego. Tytuły obrazów po pol. i franc.) cena: 80
128.MAYER Ferdinand — Daniel Chodowiecki der Peintre-Graveur. Im Lichte seiner und unserer Zeit dargestellt. Mit 18 Illustr. und dem Portrait des Künstlers. Berlin 1888. R.Mückenberger. 8, s. [8], 114, [2], tabl. 5. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony. Skasowane piecz. bibliot.) cena: 60
129.MONOGRAFJE artystyczne pod redakcją Mieczysława Tretera. T.1-20. Warszawa 1926-1928. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 8. brosz. (Stan dobry i bardzo dobry. Każdy tomik zawiera 20-30 s. tekstu i 32 tabl. Zestaw zawiera: 1: S.Wasylewski "Portret kobiecy", 2: S.Zahorska "Matejko", 3: S.Rutkowski "E.Wittyg", 4: S.Woźnicki "W.Skoczylas", 5: T.Szydłowski "J.Malczewski", 6: M.Treter "K.Krzyżanowski", 7: W.Tatarkiewicz "A.Orłowski", 8: W.Husarski "Karykatura w Polsce", 9: M.Sterling "J.Stanisławski", 10: W.Tatarkiewicz "M.Płoński", 11: H.Piątkowski "W.Czachórski", 12: S.Rutkowski "J.Mierzejewski", 13: W.Kozicki "H.Rodakowski", 14: K.Winkler "Formiści", 15: S.Zahorska "E.Zak", 16: W.Kozicki "W.Jarocki", 17: E.Frankowski "Sztuka ludu polskiego", 18: T.Czyżewski "W.Ślewiński", 19: W.Kozicki "K.Sichulski", 20: M.Wallis "S.Noakowski") cena: 460
130.[MROŻEWSKI Stefan]. Le Courrier Graphique. Revue des arts graphiques. Paris. Red. A.Cymboliste. 4. brosz.
Année 6 (12), nr 31: V-VI 1947. s. VIII, 95, [1] (Stan dobry. Zaw. m.in. ilustrowany artykuł Pierre'a Moranda "Stéfane Mrozewski" (w cyklu "Les Artistes du Livre")) cena: 160
131.PIWOCKI Ksawery — Historia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 1904-1964. Wrocław 1965. Ossolineum. 8, s. 238, [2], tabl. 21. opr. wsp. pł. (Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry. Podstawowe opracowanie historii ASP w Warszawie do roku 1965. Zawiera szczegółowe spisy wykładowców i studentów akademii) cena: 100
132.PORCELANA. Kraków 1937. Druk. "Fortuna". 8, s. 20. brosz. (Stan bardzo dobry. Podstawowe wiadomości o technologii produkcji porcelany) cena: 40
133.POTOCKI Antoni — Grottger. Lwów 1907. Nakł. Księg. H.Altenberga. 8, s. VIII, 236, tabl. 205 [w tym 13 barwnych]. opr. oryg. psk. zdob., górne obcięcie złoc. (Otarcia grzbietu, blok lekko poluźniony) cena: 320
134.POTWOROWSKI
Peter — 5 Letters. London 1948. Anthony Froshaug. 16d, s. 14, [2]. brosz., obw.
(Stan bardzo dobry. Wydano 105 egz., ten nr 51. Bibliofilsko wydane teksty 5
listów artysty do nieznanego adresata z okresu 28 II 1947-16 III 1948. Na okł. i
w tekście 3 linoryty P.Potworowskiego. Nieczęste
P.Potworowski (1898-1962) - malarz i scenograf, studia w krakowskiej ASP w pracowni J.Pankiewicza i w Paryżu u F.Légera, związany z grupą kapistów, uczestnik kampanii wrześniowej, od 1939 przebywał w Szwecji, od 1943 w Wielkiej Brytanii; do kraju powrócił w 1958) cena: 1.200
135.PRO Arte. Polish Art in the Western World. Sztuka polska w świecie. New York. Wyd. E. i W.Fibak. Red. Z.M.Legutko. 4. brosz.
[Nr 2-5]: jesień 1987-lato 1988. s. [47]-195 [pag. ciągła] (Stan dobry. Do kompletu brak nr 1. Ukazywało się w nakł. 400 egz. numerowanych. Liczne tabl. i ilustr. Zaw. artykuły dot. G.Gwozdeckiego, B.Biegasa, T.Łempickiej, S.Szukalskiego, S.Eleszkiewicza. Grafiki oryg. A.Czeczota, C.Czaplińskiego (fotogram), B.Korczowskiego, T.Łapińskiego) cena: 200
136.RASTAWIECKI Edward — Słownik rytowników polskich tudzież obcych w Polsce osiadłych lub czasowo w niej pracujących. Warszawa 1980. WAiF. 8, s. VIII, 316, tabl. 1. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Reprint wydania z 1886 w Poznaniu) cena: 80
137.[REKUCKI M.]. Michael Rekucki and His Paintings. Chicago 1953. I.J.Paderewski Fundation of New York. 4, s. [4], 112. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Album zaw. reprod. 233 obrazów artysty. Jedyna ksiażkowa prezentacja malarstwa Michała Rekuckiego (1884-1971) - malarza Tatr i Nowego Targu, z przedmową i życiorysem w jęz. polskim pióra M. Rafacza. Artysta, urodzony i tworzący w Nowym Targu, malował pejzaże Podhala i Tatr, widoki Nowego Targu, sceny rodzajowe i portrety górali. Od 1924 do 1959 mieszkał i tworzył w Chicago, zajmując się głównie malarstwem portretowym. Największy zbiór jego prac posiada Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu) cena: 120
138.RYSZKIEWICZ Andrzej — Początki handlu obrazami w środowisku warszawskim. Wrocław 1953. Ossolineum. 4, s. 122, [2], ilustr. 23. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. Studia z hist. sztuki pol., t.4 (Stan dobry) cena: 60
139.SIEDLECKI Franciszek — Grafika polska w świetle krytyki zagranicznej. Warszawa 1927. Nakł. Zw. Pol. Artystów Grafików. 8, s. 31, [1], tabl. 24. brosz. (Okł. nieco odbarwione, poza tym stan dobry. Omówienie twórczości m.in. E.Bartłomiejczyka, K.Brandla, T.Cieślewskiego, J.Gumowskiego, W.Jarockiego, J.Pankiewicza, J.Rapackiego, J.Rubczaka, K.Sichulskiego, F.Siedleckiego, W.Skoczylasa, Z.Stryjeńskiej, J.Wojnarskiego, L.Wyczółkowskiego) cena: 50
140.SŁOWNIK artystów polskich i obcych w Polsce działających. Malarze, rzeźbiarze, graficy. T.1-8 + Uzupełnienia i sprostowania do t.1-6. Wrocław [i in.] 1971-2007. Ossolineum [i in.]. 4, s. XXII, 417, [1]; VIII, [2], 531, [1]; VIII, 417, [1]; VIII, [2], 469, [1]; IX, [1], 683, [1]; IX, [1], 484; IX, [1], 463; X, 374; 197. opr. oryg. pł. i kart. (Tomy w stanie dobrym i bardzo dobrym. W t.1-4 wkładki uzupełniające. Obejmuje litery A-Ri) cena: 1.800
141.[SPRAWOZDANIE]. Państwowa Szkoła Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Sprawozdanie z roku szkolnego 1925/1926. Zakopane. Nakł. grona nauczycielskiego. 8, s. 23, [1], tabl. luzem 3. brosz. (Okł. nieco otarte, zaplamienie tylnej okł. Naklejka inwentarzowa na przedniej okł. Na tablicach trzy oryginalne drzeworyty: dwa S.Barbasia "Taniec" i "Walka" i jeden A.Suchonka "Janosik z frajerką") cena: 120
142.STATTLER Wojciech K. — Pamiętnik ... Studya malarskie w Krakowie i Rzymie przed 100 laty. Wyd. M.Szukiewicz. Kraków 1916. Tow. Miłośników Historyi i Zabytków Krakowa. 8, s. 118, 41, tabl. 1. opr. ppł. z epoki. Bibl. krakowska, [nr 52] (Maliszewski 1550. Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 48
143.STRATY wojenne. Kolekcja Jacoba Kabruna. Oprac. ... T.1-3. Poznań 2000. Min. Kultury i Dziedzictwa Narod. 8, s. 50, [10], 194, [2]; 579; 256. opr. oryg. kart. Polskie dziedzictwo kult., s.A: Straty kultury polskiej (Stan dobry. Opis bardzo bogatej kolekcji grafiki gdańskiego kupca, obejmującej blisko 5.300 obiektów. W ostatnim tomie reprodukcje dawnych sztychów. Tekst równoległy pol. i ang.) cena: 180
144.STUDIO. London. 4. brosz.
Vol.107, No.493: IV 1934. s. [167]-226 (Stan dobry. Numer brytyjskiego miesięcznika zaw. obszerny i bogato ilustrowany artykuł W.Borowego "The Genius of Poland" poświecony współczesnej sztuce polskiej. Barwne reprod. prac Z.Stryjeńskiej, J.Fałata i R.Malczewskiego) cena: 160

145.SWIEYKOWSKI
Emmanuel — Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1854-1904.
Pięćdziesiąt lat działalności dla ojczystej sztuki. Wyd.II. Kraków 1905. Nakł.
Tow. Przyj. Sztuk Pięknych. 8, s. CII, [2], 344, [1], tabl. 2. opr. wsp. pperg.,
futerał (Stan dobry. Piecz. Zaw.: Historya Tow., Spis artystów polskich, których
prace wystawiono, opatrzony wzmiankami biograficznemi, Uzupełnienia. Lektura
obowiązkowa dla kolekcjonerów polskiego malarstwa XIX/XX w.) cena: 320
146.SYGIETYŃSKI
A[ntoni] — Maksymilian Gierymski. Z 92 ilustr. Warszawa 1906. Tow. Naucz. Szkół
Wyższych. 8, s. [2], 104, tabl. 21. opr. oryg. pł. Nauka i sztuka, t.4 (Stan
dobry) cena: 120
147.SZUMAN
Stefan — Dawne kilimy w Polsce i na Ukrainie. 67 tabl. ilustr. w tem 7
kolorowych. Poznań 1929. Fiszer i Majewski. 8, s. [12], 138, [1], tabl. 67. opr.
oryg. kart., futerał (Stan bardzo dobry. Dwa ekslibrisy znanych
introligatorów: Ignacego Kozłowskiego i Ryszarda Ziemby. Karta tyt. również
po franc.) cena: 800
148.SZYDŁOWSKI Tadeusz — Stanisław Wyspiański. Z 32 reprod. Warszawa 1930. Gebethner i Wolff. 16d, s. 27, [5], tabl. 32. brosz., obw. Monografje artyst. (Niewielki ubytek obw., poza tym stan bardzo dobry. Podpis własn.) cena: 50
149.TOMKOWICZ Stanisław — Henryk Rodakowski. Wspomnienie pośmiertne. Kraków 1895. Nakł. autora. 16d, s. 23. brosz. Odb. z "Czasu" (Grzbiet oklejony papierem, tylna okł. obca, poza tym stan dobry) cena: 50
150.TOWARZYSTWO Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie członkom swoim za rok 1939. Kraków 1939. TPSP. folio, tabl. 7. oryg. teka kart. (Zaplamienia okł., pęknięcie grzbietu, załamania jednej tabl., pozostałe tabl. w stanie bardzo dobrym. Barwne - poza pracą J.Matejki - reprod. obrazów naklejone na kartonowe podkłady, każdej tabl. towarzyszy karta z krótkim opisem. Zaw.: T.Axentowicz "Święcone", W.Kossak "Rokitna", J.Matejko "Portret własny", J.Mehoffer "U wodopoju", F.Ruszczyc "Młyn", W.Weiss "Modelka", S.Wyspiański "Macierzyństwo") cena: 140
151.TRETER Mieczysław — Grafika Leona Wyczółkowskiego. 35 reprod. w tekście i trzy rotograwjury [...]. Kraków 1925. Red. "Sztuk Pięknych". 4, s. [2], 42, tabl. 3. brosz. (Otarcia okł., podklejenia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Na odwrocie strony tyt. odręczna notatka (ręką autora?): "Odbito 100 egz., z których 60 oddano do sprzedaży księgarskiej, nr 26. M.T.". Odręczna dedykacja Wandy z Treterów Złotowskiej) cena: 100
152.TURNAU Irena — Kultura materialna oświecenia w rycinach Daniela Chodowieckiego. Wrocław 1968. Ossolineum. 16d podł., s. 132, [1], ilustr. 193. brosz. Źródła do historii kultury materialnej (Stan dobry. Zaw. m.in. opis 193 rycin Chodowieckiego (wszystkie reprodukowane)) cena: 60
153.TYSZKOWSKI Kazimierz — Bibljoteka Chrzanowskich w Moroczynie. Kraków 1925. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 16d, s. 20, tabl. 2. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Na karcie przedtyt. odręcznie "Od autora". Uzupełniona nadbitka z "Silva rerum" wydana w 150 egz.) cena: 48
154.WALDMAN Mojżesz — Maurycy Gottlieb 1856-1879. Biografja artystyczna. Kraków 1932. Wyd. Komitetu Wystawy Pamiątkowej [...]. 4, s. 86, tabl. 2. brosz. (Podklejone krawędzie okł., grzbiet oklejony papierem, wewnątrz stan dobry) cena: 180
155.WARCHAŁOWSKI Jerzy — Zofja Stryjeńska. Z 32 reprod. Warszawa 1929. Gebethner i Wolff. 16d, s. 31, [3], tabl. 32. brosz. Monografje artyst. (Stan bardzo dobry) cena: 50
156.WEGNER Jan — Józef Chełmoński w świetle korespondencji. Oprac. ... Wrocław 1953. Ossolineum. 4, s. 179, [1], ilustr. 41. brosz. Źródła do dziejów sztuki polskiej, t.6 (Okł. nieco otarte, stan dobry) cena: 50
157.WILDER Hieronim — Grafika. Drzeworyt, miedzioryt, litografja. Wskazówki dla bibljotekarzy i miłośników sztuki [...]. Lwów 1922. Księg. Wyd. H.Altenberga. 4, s. 87, tabl. 36. opr. ppł. z epoki (Okł. otarte, papier miejscami zażółcony. Piecz. własn. Jeden z podstawowych podręczników technik graficznych. Zaw. m.in. 2 oryg. litografie L.Wyczółkowskiego, drzeworyt W.Skoczylasa i J.Holewińskiego) cena: 320
158.WITKIEWICZ Stanisław — Juljusz Kossak. 260 rys. w tekście, 8 intagliodruków, 6 facsimili kolorowych [...]. Wyd.II rozsz. Warszawa 1912. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 4, s. [4], 212, [1], tabl. 16. opr. oryg. pł. zdob. (Banach 908. Grzbiet reperowany, oklejony tworzywem, wyklejki nowe, niewielkie zaplamienia wewnątrz. Obca dedykacja) cena: 320
159.WITKIEWICZ
Stanisław — Matejko. Z 275 ilustr. Lwów 1908. Tow. Naucz. Szkół Wyższych. 4, s.
[8], 273, tabl. 32. opr. oryg. [?] pł. zdob. Nauka i sztuka, t.9 (Niewielkie
otarcia okł., napis tytułowy nieco zatarty. Oprawa z wykorzystaniem barwnej
krajki) cena: 120
160.WOJCIECHOWSKI Aleksander — Roman Cieślewicz. Warszawa 1966. WAG. 8, s. [10], tabl. 12. brosz. Współczesna grafika pol. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 50
161.WOŹNICKI Stanisław — Władysław Skoczylas. Z 32 reprod. Warszawa 1925. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 16d, s. 23, [1], tabl. 32. brosz. Monografje artyst., t.4 (Okł. nieco otarta, wewnątrz stan bardzo dobry) cena: 50
162.ZWIEROWICZ W. — Ignacy Łopieński. Szkic biograficzny. Z 11 reprod. Warszawa [ok. 1932]. Nakł. Zw. Pol. Artystów Graf. 8, s. 16, tabl. 10. brosz. (Stan bardzo dobry. Krótka monografia artysty grafika działającego m.in. w Paryżu i Monachium w końcu XIX i pocz. XX w.) cena: 60
163.ŻYGULSKI Zdzisław (jun.) — Dzieje zbiorów puławskich (Świątynia Sybilli i Dom Gotycki). Kraków 1962. Muz. Narod. 8, s. 264, [1]. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Liczne ilustr. w tekście) cena: 64
Nowa literatura, nowa sztuka (poz.
164-305)
Śląsk
Cieszyński (poz. 816-949)
Wydawnictwa XIX-XX w. (poz.
950-1631)
Księgoznawstwo, bibliografie (poz.
1632-1665)
Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".