Antykwariat
"Rara Avis" w Krakowie![]()
Aukcja odbyła się 20 lutego 2010
Ceny wywoławcze w złotych polskich (PLN).
CZASOPISMA
684.AKCJA
Literacka. Miesięcznik. Red. W.Korab-Lamparski. 8. numery luzem
R.1, nr 1-4: I-IV 1935 (Czas.BJ 1, 16 (tylko 2 numery); Czas.BUW 5, 7. Niewielkie naddarcia i ubytki okł., poza tym stan dobry. Każdy numer obj. 32 s. Komplet wydawniczy. Zaw. teksty m.in. M.Czuchnowskiego, S.Czernika, W.Bocheńskiego. Artykuły programowe, komentarze życia literackiego, recenzje, utwory oryginalne) cena wywoławcza: 180
685.ARBEITEN
des allgemeinen landwirtschaftlichen Vereins im Kreise Oels [= Oleśnica].
Durch die
Redaktions-Kommission für den Druck geordnet, und auf Kosten des Vereins hrsg.
Jahrgang 1860. Schnellpressendruck von A.Ludwig. 8, s. XXV, [1], 168. opr. psk.
złoc. z epoki (Stan dobry.
Piecz. bibliot. Na początku
wykaz członków Stowarzyszenia, na końcu zbiorczy spis treści) cena
wywoławcza: 300
686.ARSENAŁ. Kwartalnik Koła Miłośników Dawnej Broni i Barwy przy Muzeum Narodowym w Krakowie. Kraków. 8. razem opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz.
R.1, nr 1-5. 1957-1958. s. [4], 140, tabl. 14 (Czas.BJ 1, 53. Stan dobry. Piecz. Komplet wyd. Zaw. m.in.: Najstarszy zachowany polski mundur wojskowy, Statki powstańczych wypraw morskich w l. 1830/31 i 1863/64, Twierdza z r. 1632 w Dankowie koło Krzepic, Nieznany typ szabli polskiej z w. XVIII, Szable radziwiłłowskie, Pierwszy album wojsk polskich Księstwa Warszawskiego) cena wywoławcza: 180
687.ATENEUM. Czasopismo poświęcone sprawom kultury. Warszawa. Red. S.Eiger-Napierski. 8. brosz.
R.1, nr 1-6: III-XI 1938. s. 974
R.2, nr 1 (7)-3 (9): I-V 1939. s. 540 (Czas.BJ 1, 54. Okł. nieco otarte, niektóre zaplamione, stan dobry. Komplet wydawniczy. Pismo literackie, w którym swoje teksty zamieszczali m.in.: L.Chwistek, J.Tuwim, B.Leśmian, J.Przyboś, C.Miłosz, W.Gombrowicz, J.Czechowicz, S.I.Witkiewicz, K.Wyka, J.Iwaszkiewicz, T.Czyżewski, G.Herling-Grudziński, K.Wierzyński, K.I.Gałczyński, K.Irzykowski. Na jednym z numerów podpis K.A.Jaworskiego. Jeden numer łączony: (4/5: VII-IX 1938)) cena wywoławcza: 280

688.CZARNO
na Białym [i] ZEBRA. Magazyn graficzno-literacki. Kraków. Red. T.Śliwiak. 4.
numery luzem
[R.1], nr 1-15. 1957
R.2, nr 1 (16)-2 (17), 4/5 (19/20). 1958 (Stan dobry i bardzo dobry. Niemal komplet (brak jednego numeru) krakowskiego pisma poświęconego młodej literaturze i plastyce. Pierwsze dwa numery ukazały się pt. "Czarno na białym", pozostałe jako "Zebra". Zaw. teksty m.in. J.Czechowicza, J.Harasymowicza, A.Bursy, L.Herdegena, K.I.Gałczyńskiego, J.Himilsbacha, J.Zycha, J.Panka, W.Szymborskiej, J.Kurka, J.Przybosia, C.Miłosza [!], T.Karpowicza, A.Osieckiej, W.Dymnego, S.Czycza, I.Iredyńskiego, H.Poświatowskiej, W.Gombrowicza, T.Bujnickiego, E.Brylla, S.Mrożka, S.Grochowiaka, a także przekłady z Pirandella, Cendrarsa, Sartre'a, Rilkego. Ilustracje (prace oryginalne lub reprodukcje obrazów, rzeźb i fotografii) m.in. A.Macedońskiego, E.Olszaka, L.Mianowskiego, S.Wójtowicza, J.Panka, A.Pawłowskiego, F.Bunscha, M.Wejmana, S.Wałacha, J.Gaja, D.Leszczyńskiej-Kluzy, M.Maliny, K.Wiśniaka, J.Bruchnalskiego, A.Wróblewskiego, B.Gawdzik, J.Tarasina, J.Lebensteina, A.Szapocznikow, K.Masalskiego, D.Mroza, E.Piaseckiego. Okładki proj. J.Panka, K.Wiśniaka, J.Bruchnalskiego, S.Berdaka, D.Mroza. Artykuły pośw. m.in. twórczości F.Masereela, G.Rouaulta, P.Klee, P.Gauguina, J.Szajny, P.Picassa, A.Caldera, S.Becketta, kubizmowi, jazzowi. W nr 6 pojawiła się jednorazowo kolumna "Piwnica" oddana do dyspozycji artystom zgromadzonym wokół "Piwnicy Pod Baranami") cena wywoławcza: 480
689.DZIENNIK Rządowy Narodowy Rzeczypospolitej Polskiej. Kraków. [Wyd. Rząd Narodowy?]. 4
R.1846, nr 1: 24 II. s. 4 (Czas.BJ 2, 151. Rozprasowane załamania prawego marginesu, stan dobry. Zaw. odezwy Rządu Narodowego, Ustawę Rewolucyjną, apel J.Tyssowskiego do narodu, informację o założeniu Klubu Rewolucyjnego Polskiego. Ukazał się tylko jeden numer) cena wywoławcza: 160
GRAFIKA Polska. Miesięcznik poświęcony drukarstwu, litografji i pokrewnym sztukom graficznym. Warszawa. Red. L.Bogusławski, L.Gardowski [i in.]. 4. brosz. (Czas.BJ 3, 313. Okł. nieco zakurzone, miejscami zażółcone, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięte)
690.R.3, z.6: VI 1923. s. 99-123, [[7], tabl. 2 (Na jednej z tabl. linoryt Z.Loreca, na drugiej reprod. plakatu wystawy "Warszawa za Stanisława Augusta") cena wywoławcza: 100
691.R.3, z.7: VII 1923. s. 125-148, [8], tabl. 6 (Na jednej z tabl. linoryt J.Toma (załamania marginesów arkusza), na innej reprod. plakatu Pol. Zw. Handlowego) cena wywoławcza: 100
692.R.3, z.8: VIII 1923. s. 149-170, [6], tabl. 1 (Na tabl. barwny linoryt W.Rożena) cena wywoławcza: 100
693.R.3, z.9: IX 1923. s. 171-186, [8] (Brak planszy z drzeworytem S.Brzęczkowskiego) cena wywoławcza: 60
694.R.3, z.10: X 1923. s. 187-201, [13], tabl. 2 (Na jednej z tabl. drzeworyt E.Bartłomiejczyka) cena wywoławcza: 100
695.R.3, z.11: XI-XII 1923. s. 203-216, [[6], tabl. 4 (Na jednej z tablic linoryt L.Bogusławskiego, na innej kalendarz na r. 1924) cena wywoławcza: 100
696.GRAFIKA.
Dwumiesięcznik. Organ Związku Polskich Artystów Grafików i Zrzeszenia
Kierowników Zakładów Graficznych. Warszawa. Red. F.Siedlecki
R.3, z.1. 1933. s. 56, tabl. 10. brosz. (Brak jednej tablicy (mapa Gdyni), poza tym stan dobry. Podpis własn. Okł. T.Gronowskiego. Zaw. m.in.: J.Stebnowski "Historja druku map", W.Skoczylas "Drzeworyt") cena wywoławcza: 100
697.JEDNODNIÓWKA z okazji pierwszego Zjazdu Członków b. Policji Górnego Śląska. Katowice, 24 VIII 1930. Kom. Zjazdu Członków b. Policji Górnego Śląska. 4, s. 24. brosz. wt. z zach. okł. oryg. (Otarcia okł., podklejone naddarcia marginesów kart. Liczne ilustr. w tekście) cena wywoławcza: 60
698.[JEDNODNIÓWKA]. Nieznanemu żołnierzowi. Red. J.Białynia Chołodecki. Lwów, 31 X 1925. Woj. Kom. Obywat. [...] dla uświetnienia uroczystości ekshumacji i przewiezienia zwłok Nieznanego Żołnierza z pobojowiska lwowskiego do Warszawy. 4, s. 40. opr. kart. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Egz. lwowskiego introligatora W.J.Romanowskiego (ekslibris, piecz.) we własnej oprawie. Zaw. teksty m.in. J.Kasprowicza, K.Makuszyńskiego, S.Wasylewskiego, M.Opałka, A.Schroedera) cena wywoławcza: 120
699.KADRA.
Czasopismo literackie. Warszawa-Lublin-Łódź. Red. W.Wernic. 8. numery luzem
R.1, nr 1-2: I-III 1930 (Czas.BJ —; Czas.BUW 6, 1. Okł. nieco otarte. Do kompletu brak nr. 3. Zaw. teksty W.Czereśniewskiego, J.Szczawieja, L.Frydego) cena wywoławcza: 80
[KALENDARZ]. Józefa Czecha kalendarz krakowski [...]. Kraków. Nakł. Druk. "Czasu", Tow. Miłośników Historyi i Zabytków Krakowa. 8 (Tomy kalendarza stanowiącego często niezastąpione źródło wiadomości o Krakowie i jego mieszkańcach II poł. XIX i pocz. XX w. Tomy zawierają m.in. szematyzmy kościelne i miejskie, wykazy domów z podaniem ich właścicieli, bogaty dział ogłoszeniowy)
700.R.56: [...] na rok 1887. s. [2], 191. opr. oryg. pł. zdob., obcięcie złoc. (Okł. nieco otarte i odbarwione, wewnątrz czysty egz.) cena wywoławcza: 120
701.R.73: [...] na rok 1904. s. [4], 328. opr. oryg. ppł. (Wyraźne otarcia okł., brak części reklamowej, jedna karta luzem) cena wywoławcza: 80
702.R.80: [...] na rok 1911. s. [20], 232, 96, tabl. 12. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, okł. i pierwsze karty nadkruszone, wiele kart luzem) cena wywoławcza: 80
703.KALENDARZ górnośląski na rok Pański 1921. Red. Kasper Wojnar. Mikołów. Druk Sp. Wyd. K.Miarki. 8, s. [16], 160. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, otarcia i zaplamienia okł., rdzawe zaplamienia przy zszywkach. Podpis własn. Zaw. m.in.: Polska, jej ziemie, najważniejsze grody i ludy, "Dobrodziejstwa pruskie" wobec Polaków, O "Wojnie" i innych arcydziełach A.Grottgera, Polskość Śląska Górnego, Dwie rzeczy, które każdy człowiek na Górnym Śląsku powinien wiedzieć i zrobić przy plebiscycie, Polska - krainą zboża, Autonomiczne Województwo Śląskie. Ilustr. w tekście) cena wywoławcza: 80
704.KALENDARZ informacyjny dla urzędników państwowych na rok 1939. Rok wydawnictwa IX. Oprac. J.Meksz. Warszawa [1938]. Zakł. Druk. W.Piekarniaka. 16, s. [12], 476, [2]. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Piecz. własn. H.Bednarskiego) cena wywoławcza: 80

705.KALENDARZ
naukowy Karola Langiego. Rok 1: 1865. Przemyśl. Skł. gł.: Księg. Braci Jeleniów.
8, s. [18], 225, [1]. brosz. (Otarcia i miejscowe przebarwienia okł., wewnątrz
dobry. Zaw. m.in.: O wpływie rozmaitych rozmiarów posiadłości ziemskich na
gospodarstwo społeczne, Ze statystyki Galicyi, Ryś - obrazek górski, O bobrach,
Nowe truskawki, Wykopaliska w Pompeji, Koleje życia noty bankowej. Drzeworyty w
tekście) cena wywoławcza: 120
706.[KALENDARZ]. Kalendarzyk Policji województwa śląskiego. 1930. [Katowice]. Nakł. Zw. Funkcjonariuszów Policji Wojew. Ślaskiego "Samopomoc". 16d, s. 539, tabl. 8, tabl. kol. 1. opr. oryg. pł. (Jedna tabl. podklejona taśmą, brak ołóweczka, poza tym stan dobry. Prócz kalendarium zawiera artykuły o treści historycznej, obszerny dział policyjny oraz reklamowy) cena wywoławcza: 100
KWADRYGA. Miesięcznik literacki. Warszawa. Red. W.Sebyła. 8 (Czas.BJ 4, 360; Czas.BUW 6, 44. Pismo programowe grupy literackiej o tej samej nazwie, utworzonej z inicjatywy S.R.Dobrowolskiego)
707.[R.3, nr 1-6: 1929-1930]. s. 256, tabl. 5. razem opr. pł. z epoki (Otarcia okł., blok nieco poluźniony, naddarcia jednej karty, ślady używania. Zeszyty bez oryg. okł. brosz, gdzie podano numer i datę wydania) cena wywoławcza: 120
708.R.3, nr 1. 1929. s. 38, [2], tabl. 1. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, poza tym stan bardzo dobry) cena wywoławcza: 50
709.R.3, nr 2. 1929. s. 41-87, [1], tabl. 1. brosz. (Stan bardzo dobry) cena wywoławcza: 50
710.LUCIFER.
Miesięcznik artystyczno-literacki. Lublin. Red. S.Zakrzewski. 4. brosz. wt. z
zach. okł. oryg.
R.1, nr 2/4: III 1922. s. [2], 36, [2] (Naddarcia krawędzi i otarcia okł., niewielkie zaplamienia wewnątrz. Okł. proj. J.Wydry. Pierwszy numer został skonfiskowany, ukazał się tylko niniejszy. Zaw. m.in. teksty T.Nałęcza, J.Brzechwy, J.Zakrzewskiej. Rzadkie) cena wywoławcza: 180
711.MIESIĘCZNIK Literatury i Sztuki. Organ Kom. Artystycznej Zw. Nauczycielstwa Pol. Red. Józef Czechowicz. Warszawa. 8. numery luzem
R.1, nr 1-9: IX 1934-V 1935. s. 284, [4]
R.2, nr 1-8/9: IX 1935-IV/V 1936. s. 260, IV (Czas.BJ 5, 113. Niewielkie zaplamienia, stan dobry. Podpisy własn. K.A.Jaworskiego. Komplet wydawniczy redagowanego przez J.Czechowicza miesięcznika kulturalnego, w którym swoje teksty zamieszczali m.in.: G.Morcinek, G.Timofiejew, S.Piętak, J.Zawieyski, B.Miciński, M.Opałek, A.Rudnicki, J.Andrzejewski, J.Przyboś, W.Iwaniuk, I.Fik, K.A.Jaworski, J.Putrament oraz J.Czechowicz. Zamieszczono także wiersze J.R.Rimbauda, G.Apollinaire'a, M.Jacoba, H.Arpa. W każdym roczniku, w ostatnim numerze zbiorcza karta tyt. i spis treści) cena wywoławcza: 220
712.NOWA
Kwadryga. Czasopismo artystyczno-literackie. Warszawa. Księg. F.Hoesicka. Red.
S.R.Dobrowolski. numery luzem
R.1, nr 1-4/5: II-VI 1937. s. 175, [1], tabl. 4 (Czas.BJ 5, 288. Otarcia i zaplamienia okł., załamania i naddarcia krawędzi okł. Komplet wydawniczy lewicującego pisma literackiego, zamkniętego przez władze po wydaniu czterech zeszytów. "Nowa Kwadryga" była próbą wznowienia działalności grupy skupionej wokół pisma "Kwadryga" (1927-1931). Na łamach "Nowej Kwadrygi" ukazały się utwory m.in. S.R.Dobrowolskiego, W.Słobodnika, L.Szenwalda, A.Maliszewskiego, A.Rudnickiego, L.Piwowara. Na tablicach reprod. prac. T.Kulisiewicza, L.Malarewiczówny, M.Dunin i J.Wydry) cena wywoławcza: 200
713.OJCZYZNA. Pismo polityczno-informacyjne. [Warszawa. Grupa "Ojczyzna"]. 4
Nr 4: XII 1944. s. 9 (Dobroszycki 539. Załamanie narożnika, stan dobry. Maszynopis powiel. Wydawnictwo konspiracyjne. Ostatni numer pisma? (Dobroszycki więcej nie odnotowuje)) cena wywoławcza: 50
714.OKOLICA
Poetów. Miesięcznik. Ostrzeszów Wlkp. Red. S.Czernik. 8. numery luzem
R.1, nr 1-4/5: 15 I-VII/VIII 1935
R.2, nr 2 (11)-9 (18), 12 (21): 15 II-15 XII 1936
R.3, nr 1 (22)-2 (23), 4 (25), 6 (27)-8/9 (29/30): 15 I-VIII/IX 1937
[R.4], nr 1 (31)-7 (37), 9 (39): IV-XII 1938
[R.5], nr 3 (42): III 1939 (Czas.BJ 6, 39. Otarcia okł. niektórych numerów,brak okł. nr. 2, zaplamienia, ostatni numer z ubytkami okł. Oferowany zespół zawiera 30 numerów (w 28 zeszytach) z 42 wydanych (brak nr. 6-10, 19-20, 24, 26, 38, 40-41). "Okolica Poetów" ukazywała się w ograniczonym nakładzie (do 300 egz.), umieszczane w piśmie drzeworyty nadawały jej charakter bibliofilski. Z czasem miesięcznik przekształcił się w ośrodek propagowania autentyzmu stojącego w opozycji do poglądów wyznawanych przez twórców awangardowych. Na łamach "Okolicy" publikowali m.in.: S.Czernik, G.Timofiejew, M.Czuchnowski, K.Iłłakowiczówna, J.Przyboś, S.Młodożeniec, J.Tuwim, K.I.Gałczyński, J.Czechowicz, T.Peiper, J.Wit, A.Janta-Połczyński, E.Kozikowski, J.Sztaudynger. Linoryty okładkowe wykonali J.Wroniecki, W.Taranczewski, A.M.Swinarski, J.Rutterówna, A.Serbeński, P.Steller) cena wywoławcza: 600
PAMIĘTNIK Towarzystwa Tatrzańskiego. Kraków. Nakł. Tow. Tatrz. 4. brosz.
715.T.28: 1907. s. [2], 57, [1], 65, [2], tabl. 10 (Okł. luzem, blok luźny, czysty egz.) cena wywoławcza: 100
716.T.31: 1910. s. [8], LXXX, 104, [8], tabl. 9 (Grzbiet oklejony papierem, stan dobry) cena wywoławcza: 100
717.PONOWA. Pismo poświęcone poezji i sztuce. Warszawa. Red. R.Czekańska-Heymanowa, J.N.Miller, E.Zegadłowicz [i in.]. 8. razem opr. bibliot. ppł. z epoki
Nr 1: V 1921. s. 79, [1]. zach. okł. zesz.
Nr 2: VI-VII 1921. s. [81]-175, [1]
Nr 3: XII 1921. s. [177]-287, [1]
Nr 4: IV 1922. s. [289]-368. zach. okł. zesz.
Nr 5: VI 1922. s. [369]-448. zach. okł. brosz. (Czas.BJ 6, 248 (bez nr 3). Otarcia okł., zaplamienia wyklejek, egz. dość mocno obcięty (co widoczne zwłaszcza na zach. okładkach), zaplamienia wewnątrz. Komplet wydawniczy. "W programie dominowały tendencje tradycjonalistyczne: regionalistyczno-ludowe i antyurbanistyczne, pokrewne neoromant. ekspresjonizmowi, reprezentowanemu przez wcześniejszą grupę "Zdroju" i podjętemu następnie przez grupę "Czartaka" [...]. Poza członkami zespołu red. współpracowali m.in. B.Leśmian, K.Iłłakowiczówna, J.A.Gałuszka, J.Ejsmond, E.Kozikowski i in., w dziale eseju zwracały uwagę teksty K.Irzykowskiego [m.in. "Futuryzm a szachy" i "Futurystyczny tapir"] i S.Kołaczkowskiego" (LPPE). Swoje teksty zamieścili także J.Brzechwa, I.Tuwimówna, A.Fischer) cena wywoławcza: 300

718.PROM.
Miesięcznik poetycki. Poznań. Red. E.Morski, E.Herbert. 8. brosz.
R.1, nr 4: 1932. s. 61-79, [1]
R.2, nr 1 (5)-2 (6): 1933. s. [2], 81-136, [1]
R.3, nr 1/2 (7-8)-3 (9): 1935. s. 138-185
R.4, nr 1 (10)-2 (11): 1936-1937. s. 186-233
R.5, nr 2 [sic!] (12): 1938. s. [234]-260, [1]
R.8 [sic!], nr 1/2 (13/14): 1939. s. 263-298 (Czas.BJ 6, 372. Okł. kilku zeszytów zakurzone, wewnątrz stan bardzo dobry. Do kompletu brak pierwszych trzech numerów - zestaw zaw. 11 numerów (9 zeszytów). Nieregularne pismo poznańskiego Klubu Poetów Prom. Próby reaktywowania grupy po zakończeniu II wojny nie powiodły się. Winieta tytułowa proj. E.Czarneckiego i W.Gawęcki, godło Klubu oprac. S.Kuglin. Na łamach pisma publikowali m.in. M.Czuchnowski, B.Przyłuski, A.Janta-Połczyński, K.A.Jaworski (tłum.), J.Czechowicz (tłum.), A.Świrszczyńska, S.Czernik) cena wywoławcza: 220
719.PRZEGLĄD Turystyczny. Organ Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Kraków. Red. Z.Grabowski. 4. numery luzem
[R.1], nr 1-3: 15 VI-1 XII 1932
R.2, nr 1 (4)-4 (7): 15 II-1 XII 1933
R.3, nr 1 (8)-4 (11): 15 II-15 XII 1934 (Czas.BJ 6, 541. Pierwsza strona pierwszego numeru pożółkła, ubytek narożnika jednej karty, poza tym stan dobry. Każdy numer obj. 12-24 s. Komplet wznowionego po czteroletniej przerwie pisma poświęconego tematyce tatrzańskiej (wcześniej ukazało się 10 numerów w l. 1925-1928). Wśród autorów: J.A.Szczepański, W.Mileski, J.Golcz, S.Leszczycki, K.Sosnowski) cena wywoławcza: 160
SKAMANDER. Miesięcznik [późn. kwartalnik] poetycki. Warszawa. Red. M.Grydzewski. 8. brosz. (Czas.BJ. 7, 263. Jedno z najważniejszych pism literackich dwudziestolecia międzywojennego. Ukazywało się nieregularnie od 1920 do wybuchu II wojny. W początkowym okresie redagowane było faktycznie przez głównych członków grupy Skamandra (J.Iwaszkiewicz, J.Lechoń, A.Słonimski, J.Tuwim, K.Wierzyński) i prezentowało głównie ich utwory; w późniejszych latach na łamach pisma pojawiały się teksty przedstawicieli bardzo wielu nurtów literackich. Debiutował tu m.in. J.Przyboś, A.Ważyk, M.Jastrun. Wydano 110 numerów (wiele łączonych, w 62 zeszytach))
720.T.1, z.2: II 1920. s. [65]-128 (Grzbiet oklejony papierem, tylna okł. obca, niewielkie ubytki narożników przedniej okł.. Podpis własn. Okł. Z.Pronaszki. Zaw. m.in. kontynuację artykułu S.I.Witkiewicza "Wstęp do teorji czystej formy w teatrze") cena wywoławcza: 100
721.T.2, z.5-6: II-III 1921. s. [97]-192 (Przednia okł. obca, tylna zaplamiona, miejscami zażółcenia papieru) cena wywoławcza: 100
722.T.2, z.7-9: IV-VI 1921. s. [193]-320. brosz. wt. (Brak okł., zażółcenia papieru. M.in. tekst S.I.Witkiewicza "Bliższe wyjaśnienie w kwestji czystej formy na scenie") cena wywoławcza: 100
723.T.2, z.14-15: XI-XII 1921. s. [401]-488 (Podklejenia i otarcia okł., grzbiet oklejony papierem, miejscami zażółcenia papieru. Okł. T.Gronowskiego. M.in. kontynuacja artykułu S.I.Witkiewicza "Wstęp do teorji czystej formy w teatrze") cena wywoławcza: 100
724.T.3, z.17: II 1922. s. [65]-128 (Okł. miejscami zażółcona. Okł. W.Borowskiego) cena wywoławcza: 100
725.T.3, z.19: IV 1922. s. [193]-272 (Grzbiet oklejony papierem, podklejone ubytki okł., papier pożółkły. Zapiski na okł. Okł. W.Borowskiego) cena wywoławcza: 100
726.T.3, z.20-21: V-VI 1922. s. [273]-400 (Podklejenia przedniej okł., tylna obca, grzbiet oklejony papierem, miejscami papier pożółkły. Okł. W.Borowskiego) cena wywoławcza: 100
727.T.3, z.25-26: X-XI 1922. s. [469]-556 (Niewielkie zaplamienia okł. i zażółcenia papieru. Okł. Z.Kamińskiego) cena wywoławcza: 100
728.T.3, z.27: XII 1922. s. [557]-614, [6] (Otarcia i niewielkie zaplamienia okł., podklejenia krawędzi tylnej okł. Okł. W.Borowskiego. Na końcu spis treści całego tomu) cena wywoławcza: 100
729.T.4, z.28: IV 1923. s. 64. brosz. wt. (Brak oryg. okł, papier pożółkły. Niewielkie zapiski) cena wywoławcza: 100
730.T.4, z.34-36: X-XII 1924. s. [193]-258 (Okł. nieco zaplamione, niewielki ubytek grzbietu. Okł. T.Gronowskiego) cena wywoławcza: 100
731.T.5, z.37: I 1925. s. 64 (Miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry. Okł. T.Gronowskiego (podano mylnie nazwisko E.Lindemana)) cena wywoławcza: 100
732.T.5, z.38: II 1925. s. [65]-128 (Miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry. Okł. T.Gronowskiego) cena wywoławcza: 100
733.T.5, z.39: III 1925. s. [129]-192 (Miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry. Okł. T.Gronowskiego. Zaw. m.in. in. dramat "Wariat i zakonnica" S.I.Witkiewicza) cena wywoławcza: 100
734.T.5, z.40: X 1925. s. [193]-256 (Niewielkie odbarwienia okł., stan dobry. Okł. T.Gronowskiego) cena wywoławcza: 100
735.T.5, z.41: XI 1925. s. [257]-320 (Grzbiet zabrązowiony, wewnątrz stan dobry. Okł. J.Celbarda) cena wywoławcza: 100
736.T.5, z.42: XII 1925. s. [321]-384 (Blok nieco wygięty, okł. lekko zaplamione. Podpis własn. Okł. T.Gronowskiego) cena wywoławcza: 100
737.T.6, z.43: I 1926. s. 64 (Zaplamienia okł., papier pożółkły) cena wywoławcza: 100
738.T.6, z.44-46: II-IV 1926. s. [65]-128 (Okł. nieco otarte, stan dobry) cena wywoławcza: 100
739.T.8, z.55: I-III 1928. s. 64 (Załamania krawędzi okł., stan dobry. Okł. W.Daszewskiego) cena wywoławcza: 100
740.T.8, z.56: IV-VI 1928. s. [65]-128 (Okł. nieco otarte i zaplamione, wewnątrz stan dobry. Okł. W.Daszewskiego) cena wywoławcza: 100
741.T.9, z.59: VI 1935. s. [161]-240, tabl. 4. brosz. wt. (Brak oryg. okł., egz. nieznacznie obcięty. Na tabl. reprod. prac R.Malczewskiego) cena wywoławcza: 100
742.T.9, z.60: VII 1935. s. [241]-320, tabl. 4 (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Okł. I.Kuczborskiej, ilustr. F.Topolskiego) cena wywoławcza: 100
743.T.9, z.61: VIII 1935. s. [321]-384, tabl. 4 (Załamania i naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Okł. M.Żuławskiego, ilustr. F.Topolskiego, na tabl. reprod. prac M.Kislinga) cena wywoławcza: 100
744.T.9, z.62: IX 1935. s. [385], tabl. 4 (Okł. nieco zakurzona, naddarcia krawędzi okł. Ilustr. F.Topolskiego, okł. E.Różańskiej) cena wywoławcza: 100
745.T.9, z.65: XII 1935. s. [593]-655, [1], tabl. 2 (Otarcia okł., naddarcie dolnej krawędzi przedniej okł., wewnątrz stan dobry. Okł. A.Wajwóda. Na tabl. reprod. drzeworytów T.Kulisiewicza) cena wywoławcza: 100
746.T.10, z.71-73: VI-VIII 1936. s. [257]-320, tabl. 2 (Niewielki ubytek narożnika okł., stan dobry. Okł. E.Manteuffla, ilustr. J.Raynefelda. Zaw. m.in. wiersze B.Leśmiana i wiersz "Przebudzenie" C.Miłosza) cena wywoławcza: 100
747.T.10, z.75: X 1936. s. [385]-448 (Niewielkie otarcia okł., niewielkie ubytki narożników okł., wewnątrz stan dobry. Okł. A.Wajwóda. Zaw. m.in. "Wiosnę" B.Schulza, wiersz "Bieg" C.Miłosza) cena wywoławcza: 100
748.T.10, z.77: XII 1936. s. [513]-576 (Naddarcia i załamania krawędzi okł., niewielkie ubytki, wewnątrz stan dobry. Okł. E.Różańskiej) cena wywoławcza: 100
749.T.11, z.78-80: I-III 1937. s. 64 (Naddarcia i załamania krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Okł. A.Wajwóda) cena wywoławcza: 100
750.T.11, z.81-83: IV-VI 1937. s. [65]-128 (Okł. lekko zakurzona, niewielkie naddarcia krawędzi tylnej okł. Okł. spółki Levitt-Him) cena wywoławcza: 100
751.R.11, z.84-86: VII-IX 1937. s. [129]-192 (Podklejenia grzbietu, naddarcia i niewielkie ubytki krawędzi okł. Okł. M.Obrębskiej) cena wywoławcza: 100
752.T.11, z.87-89: X-XII 1937. s. [193]-256 (Okł. nieco zakurzona, niewielkie naddarcia krawędzi, wewnątrz stan dobry. Okł. J.Jankowskiej. Zaw. m.in. "Na kuchennych schodach" W.Gombrowicza) cena wywoławcza: 100
753.T.12, z.90-92: I-III 1938. s. 64 (Podklejone naddarcie przedniej okł., załamania krawędzi okł. Okł. J.Raynefelda) cena wywoławcza: 100
754.T.12, z.96-98: VII-IX 1938. s. [129]-192 (Niewielki ubytek grzbietu, niewielkie naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Okł. J.Hładkówny. Zaw. m.in. fragment "Iwony, księżniczki Burgunda" W.Gombrowicza (pierwodruk) i recenzję "Ferdydurke" autorstwa B.Schulza) cena wywoławcza: 100
755.T.12, z.99-101: X-XII 1938. s. [193]-256 (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Okł. A.Wajwóda) cena wywoławcza: 100
756.T.13, z.102-104: I-III 1939. s. 64 (Niewielki ubytek przedniej okł., niewielkie naddarcia krawędzi okł. Okł. J.Woźniakowskiego) cena wywoławcza: 100
757.SKAWA.
Czasopismo literackie. Warszawa. Red. J.Brzostowska. 8. numery luzem
R.1, nr 1-7: XI/XII 1938-VII/VIII 1939 (Czas.BJ 7, 266; Czas.BUW 7, 63. Okł. lekko zaplamione, wewnątrz stan dobry i bardzo dobry. Numery obj. 24-32 s. Komplet wydawniczy miesięcznika/dwumiesięcznika literackiego, w którym publikowali m.in. S.I.Witkiewicz (fragment "Niemytych dusz"), J.Brzostowska, K.A.Jaworski, R.Bailly, S.Baczyński, A.Janta-Połczyński) cena wywoławcza: 320
758.SKRZYDLATA
Polska. Warszawa. 4. razem opr. pł. zdob. z zach. okł. brosz.
R.7 (13): 1936. s. 4, 364 (Niewielkie uszkodzenia i zaplamienia przedniej okł., wewnątrz stan dobry. Oprawa wykonana przez firmę Drawdzik i Mościcki w Warszawie (naklejka na tylnej okł.). Na początku zbiorczy spis treści rocznika) cena wywoławcza: 320
759.ŚWIATOWID. Ilustrowany Kuryer Tygodniowy. Wyd. M.Dąbrowski. Red. J.Flach. Kraków. folio. numery luzem
R.16, nr 1-34: 1 I-20 VIII 1939 (Czas BJ 461. Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry. Do kompletu brak 2 ostatnich numerów. Każdy numer obj. s. 24, poza nr 15, 26 (s. 32) i 29 (s. 28)) cena wywoławcza: 360
TATERNIK. Organ Klubu Wysokogórskiego Pol. Tow. Tatrz. Lwów, Kraków, Warszawa. 8
760.[R.8]: 1915-1921. s. 38, [1]
[oraz] R.9, nr 1/2-3/4: 15 V-31 XII 1922. s. 64
[oraz] R.10: 1923-1924. s. 48
[oraz] R.11, nr 1/2: 1 IX 1925. s. 32. razem opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Razem 5 zeszytów pisma) cena wywoławcza: 240
761.R.19, z.3: II 1935. s. [81]-104. brosz. (Stan bardzo dobry) cena wywoławcza: 40
762.R.21, z.5: VII 1937. s. [137]-200, tabl. 2, mapa rozkł. 1. brosz. (Blok luźny, okł. luzem) cena wywoławcza: 40
763.TYGODNIK
Wileński. Wilno-Warszawa. Red. Witold Hulewicz. folio. razem opr. ppł. z
epoki
R.1, nr 1-18: 12 IV-27 IX 1925 (Czas.BJ 8, 109. Stan dobry. Zapiski na przedniej wyklejce. Ekslibris - egz. Stanisława Cywińskiego (1887-1941) - filozofa, historyka literatury, publicysty czasopism wileńskich (m.in. "Tygodnika Wileńskiego"), zmarłego w sowieckim łagrze. Komplet wydawniczy poprzedzony prospektem reklamowym czasopisma. Każdy numer obj. 6-16 s. Wśród autorów: T.Boy-Żeleński, J.Kleiner, M.Jehanne-Wielopolska, S.Pigoń, E.Zegadłowicz, S.Kołaczkowski, T.Peiper, W.Lutosławski, M.Dąbrowska) cena wywoławcza: 280
764.VIERTELJAHRSSCHRIFT
für Heraldik, Sphragistyk und Genealogie. Hrsg. vom Verein "Herold" redigirt von
A.M.Hilderbrandt. Berlin.
C.Heymanns Verlag. 8.
opr. luksusowa psk. złoc. z epoki z zach. okł. brosz.
Jg.11, Heft 1. 1883. s. 143, tabl. 11 (Niewielkie otarcia narożników okł., stan bardzo dobry. Tom berlińskiego kwartalnika genealogiczno-heraldycznego zaw. trzy artykuły: Die Wappen der Grossherzoglichen Häuser Mecklenburg-Strelitz und Mecklenburg-Schwerin, Excerpte aus Kirchenbüchern, Das Polnische Wappenwesen) cena wywoławcza: 400
765.WIADOMOŚCI Polskie. Cieszyn [późn. Piotrków]. Wyd. i red. T.Wiedeń [późn. S.Kot]. Druk. P.Mitręgi [późn. Druk. Państw. pod zarządem Dep. Wojsk. NKN]. 4. opr. w 3 wol. ppł. z epoki
R.1, nr 1-56: 9 XII 1914-6 XII 1915
R.2, nr 57/58-106: 25 XII 1915-12 XII 1916
R.3, nr 107/108-157: 26 XII 1916-14 XII 1917 (Czas.BJ 8, 226. Niewielkie zaplamienia wewnątrz, stan dobry. Spis treści r.3 pozostawiono w ostatnim numerze; w pozostałych rocznikach umieszczono go na początku woluminu. W pierwszym roczniku dodano na końcu specjalne wyd. numeru 57/58 na lepszym papierze i z okł. zeszytową drukowaną złotą farbą. Pierwsze trzy roczniki pisma wydawanego przez NKN. Ukazywało się do 1919, wyszły 204 numery) cena wywoławcza: 220
Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".
Sztuka, rzemiosło, kolekcjonerstwo (poz.
1-156)
Nowa literatura, nowa sztuka (poz.
157-247)
Okupacja w Krakowie (poz. 552)
Książki rękopiśmienne (poz. 766-768)
Wydawnictwa XIX-XX w. (poz. 769-1328)
Księgoznawstwo, bibliografie (poz.
1329-1345)