Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

ARCHIWUM

Katalog aukcyjny nr 90

Aukcja odbyła się 15 maja 2010

 

Ceny wywoławcze w złotych polskich (PLN).

 

 

NOWA SZTUKA, NOWA LITERATURA

 

134. BARYKADY. Miesięcznik literacko-społeczny. Lublin. Red. J.Łobodowski. 8. brosz.

R.1, nr 1: 1 X 1932. s. 47, [1] (Czas.BJ 1, 66. Stan bardzo dobry. Okł. w linorycie Jana S. Miklaszewskiego. Numer zaw. teksty m.in. J.Czechowicza, J.Łobodowskiego (utwory oryginalne i przekłady), M.Czuchnowskiego, M.Piechala, G.Timofiejewa. Wszystkie teksty wydrukowano bez użycia wielkich liter. Numer drugi został w całości skonfiskowany przez cenzurę, numer trzeci ukazał się w formie gazetowej w III 1933. Nieczęste) cena wywoławcza: 220.-

135. [BERMAN Mieczysław]. KNICKERBOCKER H.R. — Walka z czerwonym handlem. Państwowy monopol sowiecki handlu zagranicznego. Praktyki i rezultaty. Przeł. Z.Szymanowski. Warszawa 1932. Księg. M.Fruchtmana. 8, s. 293, [2]. brosz. (Okł. nieco otarta, podklejony ubytek fragmentu grzbietu, niewielkie zaplamienie przedniej okł., miejscami zażółcenia papieru. Obca dedykacja. Okł. proj. Mieczysława Bermana z wykorzystaniem fotomontażu) cena wywoławcza: 100.-

136. BRZASK epoki. W walce o nową sztukę. T.1: 1917-1919. Poznań 1920. Nakł. Zdroju. 8, s. 259, [5]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Grońska 17. Pierwsze karty podklejone w grzbiecie, stan dobry. Papier pożółkły. Antologia grupy literackiej Bunt, zaw. wybór tekstów z pierwszych 9 tomów "Zdroju". Więcej nie wyszło. Zaw. artykuły m.in. J.Hulewicza, S.Przybyszewskiego, E.Zegadłowicza, P.Claudela, W.Kandinsky'ego, J.Tuwima, K.Wierzyńskiego. Ilustr. m.in. P.Picassa, O.Kokoschki, A.Archipenki, L.Chwistka i T.Czyżewskiego oraz oryginalne drzeworyty J.Hulewicza, S.Szmaja, J.J.Wronieckiego, S.Kubickiego i W.Kandinsky'ego) cena wywoławcza: 320.-

137. BRZĘKOWSKI Jan — Kilométrage de la peinture contemporaine 1908-1930. Paris 1931. Libr. Fischbacher. 16d, s. [12], tabl. 15. brosz. (Stan bardzo dobry. Na ostatniej stronie nadruk: "Odbito w Drukarni Polskiej 'Ognisko' [...]" (której właścicielem był Leon Mickum; w tej samej drukarni odbito numery "Cercle et Carré"). Okładka Hansa Arpa. Na tablicach reprod. prac m.in. P.Picasso, H.Matisse'a, L.Marcoussisa, J.Lipchitza, P.Mondriana, T. van Doesburga, K.Malewicza, W.Strzemińskiego, H.Stażewskiego, H.Arpa, M.Ernsta. Rzadkie) cena wywoławcza: 2.000.-

138. BUJAŃSKI Jerzy Ronard — Autor, aktor i reżyser. (Profile ludzi teatru niemieckiego). Skrót wędrówek, rozmyślań i impresji teatralnych. Łódź 1939. "Druk. Pol." L.Mazurkiewicza. 84, [2], tabl. 6. brosz. Z warsztatu reżysera, cz.1 (Druk funkc. 199. Stan dobry. Sylwetki m.in. czołowych przedstawicieli nowoczesnego teatru niemieckiego: Leopolda Jessnera, Maxa Reinhardta, Karla Heinza Martina. Przykład łódzkiego druku funkcjonalnego: okł. dwubarwna czerwona i czarna, układ typograf. prawdopodobnie Stefana Wegnera) cena wywoławcza: 100.-

139. CZYŻEWSKI Tytus — Noc-dzień. Mechaniczny instynkt elektryczny. Kraków 1922. Druk. "Czasu". 8, s. [2], 41. brosz. (SPKL 97. Okł. nieco zabrązowiona, tylna okł. z niewielkim zaplamieniem, wewnątrz stan bardzo dobry. Układ. typograf. autora) cena wywoławcza: 300.-

140. CZYŻEWSKI Tytus — Pastorałki. Drzeworyty Tadeusza Makowskiego. Paryż, I 1925. Pol. Tow. Przyjaciół Książki. 4, s. 34, [3]. brosz., obw. (Grońska 368; SPKL 239. Naddarcia krawędzi obw., niewielki ubytek grzbietu obw., papier pożółkły. Wydano łącznie 520 egz., ten nr 7 z podpisami członków zarządu Towarzystwa: S.P.Koczorowskiego i B.Mońkiewiczówny. Pierwsza publikacja Towarzystwa. Druk na papierze ręcznie czerpanym z papierni Joseph Joubert-Fournier w Auvergne ze znakiem wodnym Towarzystwa, obw. w kolorze ciemnobeżowym. W tekście 12 drzeworytów Tadeusza Makowskiego, w tym 6 całostronicowych; ponadto drzeworyt tytułowy na obw. Na karcie tyt. godło Towarzystwa w drzeworycie K.Brandla. "Poetycki, zaczarowany nastrój szopkowy [Pastorałek] znakomicie oddał Makowski drzeworytami o formie prostej, niemal szkicowej. Swobodnie, dość grubymi liniami obrysował postacie, uprościł ich kształty, zrytmizował fragmenty, zbudował pierwsze i drugie plany" (Grońska, s.153). Nieczęste) cena wywoławcza: 2.800.-

141. ELUARD Paweł — Pablowi Picasso. Warszawa 1948. Zarz. Gł. Zw. Pol. Art. Plast. 8, s. 61, [7], tabl. 1. brosz., obw. (Niewielkie otarcia i przebarwienia obw., poza tym stan dobry. Ilustr. P.Picasso. Obw. w kolorze ciemnoczerwonym) cena wywoławcza: 100.-

142. [FOTOMONTAŻ]. LAN Alina — Kometa Halleya. Lwów 1934. Nakł. Filomaty. 16d, s. [2], 106, [1]. opr. oryg. ppł. (Podklejenia przedniej wyklejki, stan dobry. Podpis własn. Zaw. 14 całostronicowych fotomontaży autorstwa Jerzego Janischa i Aleksandra Krzywobłockiego. Okł. autorstwa Zygmunta Acedańskiego - odmienna niż w wariancie oferowanym na naszej poprzedniej aukcji) cena wywoławcza: 360.-

143. GŁOS Plastyków. Czasopismo ilustrowane poświęcone sztuce plastycznej. Organ ZZPAP. Warszawa. 4. brosz.

R.8, XII 1947. s. 88, [3], tabl. 1 (Otarcia okł. Skasowane piecz. bibliot. Okł. proj. T.Kantora. Na tablicy autolitografia F.S.Kowarskiego sygn. na kamieniu. Zaw. m.in. artykuły autorstwa T.Czyżewskiego i jego dotyczące (np. tekst o "Pastorałkach"), teksty o L.Chwistku, wspomnienia o Witkacym, artykuł M.Jaremy o H.Wicińskim) cena wywoławcza: 250.-

144. HULEWICZ Jerzy — Kain. Dramat ... Wyd.II. Poznań 1922. Nakł. Zdroju. 8, s. 98, [1]. opr. oryg. kart. (Grońska 254 (wyd.I z 1920). Niewielkie zaplamienie ostatnich kart, stan dobry. Winieta tytułowa i trzy całostronicowe ekspresjonistyczne drzeworyty Jerzego Hulewicza) cena wywoławcza: 600.-

145. JASIEŃSKI Bruno — Słowo o Jakóbie Szeli. Paryż 1926. Druk. "Impr. Menilmontant". 8, s. [92]. brosz. (Rypson 22; SPKL 433. Otarcia okł., miejscami wyraźne zażółcenia papieru. Podpis i piecz. K.A.Jaworskiego. Komunizujący poemat z barwną okł. brosz. proj. Z.Waliszewskiego stylizowaną na ludową wycinankę. "Kres twórczości poetyckiej B.Jasieńskiego. Kres i zarazem jej szczyt" (J.Sawicka "Na skrzyżowaniu dwóch epok" w: "Poeci dwudziestolecia międzywojennego", t.1-2, War. 1982, t.1, s. 399)) cena wywoławcza: 300.-

146. KASZTELOWICZ Stanisław — Tragicy doby bez kształtu. O współczesnej twórczości literackiej. Ekspresjonizm. Warszawa 1933. Nakł. autora. Druk. P.Mitręgi, Cieszyn. 8, s. 152, [1]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. Bibl. Gazety Lit., t.3 (Niewielkie zaplamienia wewnątrz, stan dobry. Praca S.Kasztelowicza (1900-1956) - historyka literatury, charakteryzująca poglądy i twórczość literacką polskich ekspresjonistów (grupa "Zdroju")) cena wywoławcza: 120.-

[KATALOGI].

147. Centre d'Art Cybernetique. [Henryk] Berlewi. Temoignages. Paris, V 1965. 8, s. [16]. brosz. (Stan bardzo dobry. Teksty m.in. N.Strzemińskiej, N.Baudy, R.Hausmanna, R.Massata. 15 reprod. w tekście) cena wywoławcza: 120.-

148. Centre Georges Pompidou. Presences polonaises. Witkiewicz, Contructivisme, Les Contemporains. L'Art vivant autor du Musee de Łódź. Paris, VI-IX 1983. 4, s. 335. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Obszerny, bogato ilustrowany katalog prezentujący czołowych artystów polskiej awangardy. Tekst w jęz. franc.) cena wywoławcza: 200.-

149. Galeria Współczesna. Nowa sztuka czasów rewolucji październikowej. Warszawa, XI-XII 1967. 8, s. [39]. brosz. (Stan dobry. Odręczne poprawki we wstępie. Zaprezentowano awangardowe książki, czasopisma, ulotki, grafiki, obrazy, fotografie twórców radzieckich) cena wywoławcza: 50.-

150. Institut Polonais de Paris. Henryk Stażewski (1894-1988). Paris, V-VII 1997. 8 podł., s. [48]. brosz. (Stan bardzo dobry. Katalog paryskiej wystawy H.Stażewskiego. 23 barwne reprod. w tekście, zdjęcia z pracowni malarza) cena wywoławcza: 100.-

151. Muzeum Literatury im. A.Mickiewicza w Warszawie. Bruno Schulz 1892-1942. Rysunki i archiwalia ze zbiorów ... Układ całości i tekst W.Chmurzyński. Warszawa 1992. 4, s. 407. brosz.

[oraz] Bruno Schulz 1892-1942. Katalog-pamiętnik wystawy "Bruno Schulz. Ad memoriam" [...]. Pod red. W.Chmurzyńskiego. Warszawa 1995. 4, s. 326. brosz. (Załamanie narożnika cz.1, poza tym stan bardzo dobry. Katalog zaw. m.in. opis blisko 400 obiektów (grafik, rysunków, zdjęć, karykatur, obwolut, ilustracji książkowych)) cena wywoławcza: 480.-

152. Muzeum Narodowe w Warszawie. Formiści. Pod red. I.Jakimowicz. Warszawa 1989. Muz. Narod., Arkady. 4, s. 82, [4], tabl. barwnych 8, ilustr. 347. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie naddarcia obw., poza tym stan bardzo dobry. Katalog najobszerniejszej prezentacji dorobku formistów (wystawiono ponad 3.000 obiektów)) cena wywoławcza: 120.-

153. Muzeum Sztuki w Łodzi. Konstruktywizm w Jugosławii. Zenit i jego krąg 1921-1926. Łódź, XI 1986. 8, s. [24]. brosz. (Stan bardzo dobry. Ilustr. w tekście) cena wywoławcza: 40.-

154. Stadtgalerie Klagenfurt. The Pure Art of Painting. Kazimir Malevich. Klagenfurt, X 1999-I 2000. 4, s. 97, [5]. brosz. (Niewielkie zarysowania okł., poza tym stan bardzo dobry. Starannie zredagowany katalog dużej wystawy prac K.Malewicza. Tekst równoległy niem. i ang.) cena wywoławcza: 120.-

* * *

155. KUREK Jalu — Andrzej Panik, morderca Amundsena. Powieść autobiograficzno-sensacyjna. Wyd.II. Kraków 1931. b.w. 8, s. VIII, 46, [1]. brosz. (Okł. zakurzone, otarte, przednia załamana, ubytki grzbietu. Piecz. na obu okładkach. Wydano 270 egz., ten nr 112, z podpisem autora. Pierwsze wydanie ukazało się w 1926 nakładem "Zwrotnicy") cena wywoławcza: 240.-

156. KUREK Jalu — Wiersze awangardowe. (Retrospektywa). Kraków 1977. Wyd. Literackie. 8, s. 158, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla Tadeusza Kwiatkowskiego. Wybór wierszy z przedwojennych tomów J.Kurka w układzie i ze wstępem S.Jaworskiego) cena wywoławcza: 80.-

157. MŁODOŻENIEC Stanisław — Futuro-gamy i futuro-pejzaże. Warszawa 1934. Nakł. wyd. "Wąkopy". 8, s. 125, [3]. brosz. (SPKL 257. Otarcia i załamania okł., zaplamienia wewnątrz. Piecz. Okł. proj. autor. Tom poezji) cena wywoławcza: 360.-

158. MŁODOŻENIEC Stanisław — Kreski i futureski. Warszawa 1921. Nakł. Klubu Futurystów "Katarynka". 8, s. [16]. brosz. (Rypson 16; SPKL 258. Okł. podklejone w grzbiecie, miejscami wyraźne zażółcenia papieru. Podpis K.A.Jaworskiego. Okł. i układ typograf.. autora. Pierwszy zbiór poetycki współtwórcy pol. futuryzmu. Rzadkie) cena wywoławcza: 300.-

159. MŁODOŻENIEC Stanisław — Kwadraty. Zamość 1925. Nakł. Zam. Koła Mił. Książki. 8, s. 30, [2]. brosz. (Ślad zawilgocenia na okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. K.A.Jaworskiego. Okł. proj. Wandy Młodożeniec (żony poety). Drugi - po "Kreskach i futureskach" - tom poezji S.Młodożeńca. Nieczęste) cena wywoławcza: 360.-

160. PEIPER Tadeusz — Tędy. Warszawa 1930. Księg. F.Hoesicka. 8, s. 419, [3]. brosz. (Otarcia i zaplamienie okł., załamanie tylnej okł., wewnątrz stan dobry. Zbiór artykułów, m.in.: Miasto, masa, maszyna, Metafora teraźniejszości, Droga rymu, Sztuka a proletarjat, Futuryzm, W Bauhausie, Czysta forma w teatrze, Nowe formy w drukarstwie) cena wywoławcza: 400.-

161. PIWOWAR Lech — Śmierć młodzieńca w śródmieściu. Dąbrowa Górnicza 1934. Nakł. St. Święcki. 8, s. 32. brosz. (Okł. nieco zaplamione, bardzo niewielkie ubytki narożników dwóch pierwszych kart. Okł. Henryka Wicińskiego. Odręczna dedykacja autora

L.Piwowar (1909-po 1939) - poeta "związany z krakowskim środowiskiem lewicowej awangardy literackiej, należał [...] do koła lit.-artyst. Litart [...], był jednym z autorów szopek polit. dla teatru Cricot" (LPPE)) cena wywoławcza: 240.-

162. [PROSPEKT wydawniczy zbioru poezji "A" Tadeusza Peipera z 1924] (Druk jednostronny na ark. 16x11,4 cm. W górnej części reprod. okładki "A" w układzie typograf. K.Podsadeckiego, poniżej tekst: "Nakładem 'Zwrotnicy' ukazał się zbiór poezyj Tadeusza Peipera p.t. 'A' ozdobiony rysunkami Kislinga. Książka ta, której zawartość literacka i rysunkowa, zrodzona z poszukiwania nowych form artystycznych, stanowić będzie jeden z najciekawszych dokumentów sztuki nowoczesnej, wnosi także w dziedzinę układu drukarskiego nowe i płodne wartości [...], wytworna ta książka stanie się w krótkim czasie rzadkością bibljograficzną [...]". Stan bardzo dobry. Nieczęste) cena wywoławcza: 300.-

163. REFLEKTOR. Czasopismo literackie. Warszawa-Lublin. Red. K.Bielski. Wyd. W.Gralewski. 8. brosz.

Nr 1: XI 1924. s. 39, [1] (Czas.BJ 7, 21. Niewielkie załamania dolnej krawędzi okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: K.Bielski "Polityka", J.Czechowicz "Zabawa", K.Szymanowski "F.Chopina mit o duszy polskiej", W.Husarski "Podstawowe zagadnienia malarstwa współczesnego", A.Stern "Uwagi o teatrze i kinie", W.Majakowski "Wojna i pokój". Jeden z 4 numerów pisma, którego "program [...] zbieżny był częściowo z futuryzmem i tendencjami reprezentowanymi przez grupę 'Almanachu Nowej Sztuki'" (LPPE). Więcej o "Reflektorze" w T.Kłak "Czasopisma awangardy", Wr. 1978-1979, cz.1, s.69. Rzadkie) cena wywoławcza: 400.-

164. SCHULZ Bruno — Sklepy cynamonowe. Warszawa 1934. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 220, [2]. brosz. wt. (Brak oryg. okł. i obw., niewielkie zaplamienia wewnątrz. Ekslibris T.Kwiatkowskiego. Wyd.I) cena wywoławcza: 240.-

165. [STAŻEWSKI H.]. Henryk Stażewski. Warszawa 1965. Biuro Wyd. "Ruch". 16d podł., s. [2], tabl. 9. oryg. etui kart. (Stan dobry. Wstęp W.Starzewskiego, dziewięć barwnych reprodukcji wklejonych w kartonowe okł. Ilustr. na etui J.Stannego) cena wywoławcza: 100.-

166. STERN Anatol — Bieg do bieguna. Warszawa 1927. F.Hoesick. 16d, s. 106, [2]. brosz. (Niewielkie ubytki grzbietu, niewielkie zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru. Tom wierszy. Zaw. m.in. pierwsze książkowe wydanie poematu "Europa", który ukazał się samoistnie dwa lata później w oprac. graf. M.Szczuki) cena wywoławcza: 180.-

167. WAŻYK Adam — Człowiek w burem ubraniu. Warszawa 1930. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. 230, [3]. brosz. (Otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu. Piecz. K.A.Jaworskiego. Zbiór opowiadań - nowatorskie prozatorskie eksperymenty formalne) cena wywoławcza: 120.-

168. WINKLER Konrad — Formiści polscy. Z 32 reprod. Warszawa 1927. Gebethner i Wolff. 16d, s. 19, [1], tabl. 32. brosz. Monografie artyst., t.14 (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Zapiski na tylnej okł. Krótka monografia artystyczna formistów krakowskich, warszawskich i lwowskich; ich ideologii, środków przekazu, nowatorstwa artystycznego i kierunków twórczych poszukiwań. Jedna z pierwszych prób całościowej oceny dorobku artystów tej formacji po jej rozpadzie w 1922) cena wywoławcza: 60.-

169. WITKIEWICZ Stanisław Ignacy — Nienasycenie. Powieść. Cz.1-2. Warszawa 1930. Dom Książki Pol. 8, s. 272, [4]; 343, [5]. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. nieco zakurzone i zaplamione, poza tym stan bardzo dobry. Wydano 3.000 egz., ten nr 1573. Cz.1: Przebudzenie, cz.2: Obłęd. Groteskowa, fantastyczna wizja świata pobitego w znacznej części przez Chińczyków, przygotowujących inwazję na Europę. Powieść jest ironiczną krytyką struktur państwowych niezdolnych przeciwstawić się narastającemu złu) cena wywoławcza: 480.-

170. WITKIEWICZ Stanisław Ignacy — Teatr. Wstęp do teorji Czystej Formy w teatrze. O twórczości reżysera i aktorów. Dokumenty do historji walki o czystą formę w teatrze. Dodatek: O naszym futuryźmie. Kraków 1923. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. VIII, 278, [2]. brosz. (Grzbiet oklejony tworzywem, podklejone krawędzie okł., miejscami zażółcenia papieru. Pierwsze wydanie szkiców przedstawiających system poglądów filozoficznych i estetycznych Witkacego. Pełny wykład zastosowania "Czystej Formy" w twórczości teatralnej. W umieszczonym na końcu "Dodatku" m.in.: O skutkach działania naszych futurystów, Dalszy ciąg polemiki z L.Chwistkiem) cena wywoławcza: 160.-

171. ZAGRODZKI Janusz — Henryk Stażewski w kręgu awangardy 1921-1933. Blok, Praesens. a.r., Cercle et Carré, Abstraction-création. Lublin-Łódź 1999. Galeria Stara BWA, Muz. Sztuki. 8, s. 33, [3], 38. brosz., obw. (Stan bardzo dobry. Monografia H.Stażewskiego towarzysząca wystawom jego prac w Lublinie i Łodzi. Liczne ilustr. w tekście (m.in. projekty typografii funkcjonalnej). Tytuł i tekst po pol. i ang.) cena wywoławcza: 80.-

172. [ZAPROSZENIE 1]. Pod protektoratem Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie urządza Jalu Kurek pokaz filmów awangardy angielskiej [...], [1931?] (Druk jednostronny na ark. 12x15 cm. Zaproszenie na zamknięty pokaz filmów w krakowskim kinie "Sztuka" przy ul. św. Jana 6. Przewidziano prezentację obrazów m.in. B.Wrighta, A.Cavalcanti'ego, L.Moholy-Nagy'a poprzedzoną wykładem J.Kurka. Miejsce na datę oraz nazwisko pozostały niewypełnione. Stan bardzo dobry) cena wywoławcza: 100.-

173. [ZAPROSZENIE 2]. Pod protektoratem konsula Republiki Czechosłowackiej [...] urządza grupa awangardy "Linja" w Krakowie [...]. [1934] (Druk jednostronny na ark. 16x22,3 cm. Zaproszenie na zamknięty pokaz filmów w krakowskim kinie "Sztuka" przy ul. św. Jana 6 dn. 1 III 1934. Przewidziano prezentację obrazów m.in. K.Plickiego, O.Vavry'ego. M.Fricy poprzedzoną wykładem J.Kurka i S.Jeżka. Miejsce na wpisanie nazwiska pozostało niewypełnione. Stan bardzo dobry) cena wywoławcza: 100.-

ZDRÓJ. Dwutygodnik poświęcony sztuce i kulturze umysłowej. Poznań. Red. J.Hulewicz. Nakł. Sp. "Ostoja". 4. brosz. (Czas.BJ 9, 283)

a90-0174.jpg (302273 bytes)174. R.1, z.6: XII 1917. s. [161]-192 (Okł. nieco otarta, wewnątrz stan dobry. Skasowana piecz. Teksty m.in. W.Berenta. Ilustr. i okł. J.Hulewicza. Podkreślenia) cena wywoławcza: 280.-

175. R.2, z.1: I 1918. s. 32 (Otarcia i zabrudzenia okł., zszywki przerdzewiałe, wewnątrz stan dobry. Teksty S.Przybyszewskiego, Z.Przesmyckiego, W.Berenta i in. Ilustr. S.Kubickiego i J.Hulewicza. Okł. W.Jarockiego) cena wywoławcza: 280.-

176. ZEGADŁOWICZ Emil — U dnia, którego nie znam, stoję bram. Poema symfoniczne wysnute z misterji snów nadrannych [...]. Poznań 1921. Nakł. "Zdroju". 8, s. 27, [5]. brosz. (Grońska 509; SPKL 345. Okł. lekko zakurzona, stan dobry. Odręczna dedykacja autora. Wydano 300 egz., ten nr 271 z podpisem autora. Na okładce ekspresjonistyczny drzeworyt Władysława Skotarka. Nieczęste) cena wywoławcza: 240.-

 

 

Sztuka, rzemiosło, kolekcjonerstwo (poz. 1-133)

Ekslibrisy (poz. 177-194)

Fotografie (poz. 195-352)

Plakaty (poz. 353-417)

Druki ulotne (poz. 418-450)

  Rysunki Janiny Pawluk-Nowakowej (poz. 451-463)

Varia (poz. 464-503)

Kartografia (poz. 504-529)

Czasopisma (poz. 530-606)

Wydawnictwa XVIII-XX w. (poz. 607-1175)

Księgoznawstwo (poz. 1176-1197)

 

Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".