Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

 

Katalog aukcyjny nr 93

Aukcja odbyła się 19 lutego 2011

 

Ceny wywoławcze w złotych polskich (PLN).

  

CZASOPISMA

 

595.ARCHITEKT. Miesięcznik poświęcony architekturze, budownictwu i przemysłowi artystycznemu. Kraków. Red. J.Warchałowski, W.Ekielski. Nakł. Krak. Tow. Techn. 4. opr. psk. z epoki

R.9: 1908. s. [2], II, 156, tabl. 46 (Czas.BJ 1, 43. Niewielkie otarcia krawędzi okł., zaplamienia i zażółcenia papieru wewnątrz. Kompletny rocznik znakomitego pisma fachowego, które ukazywało się do 1931. Zaw. m.in. teksty dot. restauracji Wawelu, dworu w Opinogórze, kamienic krakowskich). cena wywoławcza: 300.-

a93-0596.jpg (57094 bytes)596.CZARTAK. Zbór poetów w Beskidzie. Poezje J.Brzostowskiej, E.Kozikowskiego, T.Szantrocha, E.Zegadłowicza. Warszawa 1925. Nakł. Czartaka. Druk. "Krajowa". 4, s. 110, [1]. brosz. (Grońska 24. Niewielkie ubytki tylnej okł. i ostatnich kart. Wydano 505 egz. Zaw. m.in. grafiki J.Hrynkowskiego (okładka, portret T.Szantrocha), L.Misky'ego (portret J.Brzostowskiej), E.Porządkowskiego (portret E.Kozikowskiego), J.Hulewicza (portret E.Zegadłowicza)). cena wywoławcza: 500.-

a93-0597.jpg (102866 bytes)597.DWUTYGODNIK Literacki. Kraków. Red. W.Kurowski. 16d. razem opr. wsp. psk.

T.1: 1844. s. [4], 388, tabl. 1

T.2: 1845. s. [4], 396 (Czas.BJ 2, 99. Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry. Piecz. w t.2. Zach. okł. brosz. t.1. Komplet wydawniczy jednego z najciekawszych pism okresu Rzeczypospolitej Krakowskiej. Zaw. m.in.: Kary i męki w miastach dawnej Polski, Krótka wiadomość o towarzystwach religijno-naukowych u Żydów (F.Trojański), O dwóch rzadkich medalach polskich, Początek biczowania się w Polsce (J.Muczkowski), Wielki gość w Tatrach, Bractwa jezuickie i akademickie w Krakowie (J.Muczkowski), O bibliach Szarfenbergerowskich (J.Muczkowski)). cena wywoławcza: 240.-

598.DZIENNIK Literacki. Lwów. Wyd. W.Maniecki. 4. opr. wsp. ppł.

R.1856, t.1-2. s. [4], 432; 344 (Czas.BJ 2, 115. Brak nr. 4 oraz dwóch kart w nr. 2 - poza tym kompletny rocznik lwowskiego pisma ukazującego się dwa razy w tygodniu (półtygodnika?) o charakterze literacko-społecznym. Kompletny rocznik powinien zawierać 97 numerów. Do niemal wszystkich numerów dodawano "Przewodnik" - tu zachowane nr. 1-4, 6-11, 15-17, 19-21 (z 92 opublikowanych) (nr 1 niekompletny). Na początki t.1 karta tyt. i spis zawartości t.1 - t.2 pozbawiony tych dodatków. Piecz.). cena wywoławcza: 240.-

599.GONIEC Krakowski. Dziennik polityczny, historyczny i literacki. Kraków. Red. K.Majeranowski. 8. opr. psk. z epoki

T.7, nr 131-181: 2 X-30 XII 1830. s. [1043]-1522 (Czas.BJ 3, 292. Okł. nieco otarta, miejscami zażółcenia papieru. Począwszy od nr. 168 liczne doniesienia z ogarniętej zrywem powstańczym Warszawy). cena wywoławcza: 420.-

600.ILUSTRACYA Polska. Kraków. Wyd. L.Szczepański. 4. brosz.

R.3, nr 26: 16 VI 1903. s. 36 (Podklejony niewielki ubytek przedniej okł., grzbiet oklejony papierem, otarcia okł. Numer specjalny, poświęcony IV Zlotowi Sokolstwa Polskiego we Lwowie w dn. 28-29 VI 1903. Liczne artykuły dot. historii i aktualnej działalności "Sokoła", liczne ilustr. w tekście). cena wywoławcza: 120.-

a93-0601.jpg (60770 bytes)601.JEDNODNIÓWKA. Pamięci 29 listopada 1830 r. i bitwy pod Krzywopłotami w listopadzie 1914 r. wydana staraniem "Ligi Kobiet" w Olkuszu. Olkusz 1915. Druk. Narod., Kraków. 4, s. 10. brosz. (Okł. lekko otarte, stan dobry. Na przedniej okł. barwna kompozycja z ułanem klęczącym przy mogile powstańczej. Zaw. m.in.: Powstanie listopadowe, 29 listopada 1830-1915, Krzywopłoty, Złoty róg gra). cena wywoławcza: 100.-

602.JEDNODNIÓWKA. U mogił czuwa straż!.. Lwów, 25 VI 1922. Nakł. "Straży Mogił Polskich Bohaterów". Red. A.Medyński. 4, s. 32. brosz. (Stan niemal bardzo dobry. Podpis własn. Dotyczy obrony Lwowa. Ilustr. w tekście). cena wywoławcza: 100.-

603.[JEDNODNIÓWKA]. Zamość w mundurze harcerskim. Zamość, VI 1936. Wyd. Hufców Harcerek i Harcerzy. 4, s. 24. brosz. (Błażejewski —. Grzbiet pożółkły, niewielki ubytek narożnika jednej karty. Ilustr. w tekście. Wydano z okazji Zlotu Hufców Harcerek i Harcerzy w Zamościu w dn. 13-14 VI 1936). cena wywoławcza: 48.-

a93-0604.jpg (68857 bytes)604.[JEDNODNIÓWKA]. 50 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Rypinie. Rypin, VIII 1931. 4, s. 37, [3]. opr. oryg. ppł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Tekst drukowany farbą w kolorze złotym (egz. specjalny?). Zaw. m.in. dzieje rypińskiej straży pożarnej, historię miasta, artykuł "Pożar w opisach literackich", spis członków straży, liczne ilustr. w tekście). cena wywoławcza: 120.-

[KALENDARZ]. Józefa Czecha kalendarz krakowski [...]. Kraków. Nakł. Druk. "Czasu", Tow. Miłośników Historyi i Zabytków Krakowa. 8. brosz. (Tomy kalendarza stanowiącego często niezastąpione źródło wiadomości o Krakowie i jego mieszkańcach II poł. XIX i pocz. XX w. Tomy zawierają m.in. szematyzmy kościelne i miejskie, wykazy domów z podaniem ich właścicieli, bogaty dział ogłoszeniowy)

605.R.79: [...] na rok 1910. s. [20], 320, 96, tabl. 9 (Niewielkie zaplamienia. Zaw. m.in.: Kazimierz Wielki, Helena Modrzejewska, Wskazówki dla udających się na audyencye w Wiedniu i we Lwowie). cena wywoławcza: 100.-

606.R.81: [...] na rok 1912. s. 239, [1], 132, 96 (Niewielkie zaplamienia grzbietu, brak pierwszych kart z reklamami. Piecz. Zaw. m.in.: Znaczenie Piotra Skargi dla Krakowa, Maryan Sokołowski, Kronika domów krakowskich). cena wywoławcza: 100.-

607.R.83: [...] na rok 1914. s. [20], s. 260, 112, 80, tabl. 8 (Stan dobry. Zaw. m.in.: Kronika domów krakowskich, Krakowskie kalendarze XVI w., Książę Jóżef Poniatowski - uroczystości w Krakowie). cena wywoławcza: 120.-

608.R.86: [...] na rok 1917. s. [4], 208, 120, 32 (Miejscami zażółcenia. Ostatni rocznik kalendarza. Zaw. m.in. pośmiertne wspomnienia zmarłych w roku 1916 H.Sienkiewicza i cesarza Franciszka Józefa I). cena wywoławcza: 120.-

609.KALENDARZ szlachty zagrodowej na rok 1939. Przemyśl. Nakł. "Pobudki". 8, s. 304, tabl. 1. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł. i karty tyt., tablica (godło państwowe) luzem, stan dobry. Zaw. m.in. liczne artykuły historyczne i krajoznawcze, materiały dot. E.Śmigłego-Rydza i J.Piłsudskiego, dane o działalności Związku Szlachty Zagrodowej i Kas Stefczyka, porady gospodarcze). cena wywoławcza: 120.-

610.[KALENDARZ]. Kalendarzyk Policji województwa śląskiego. 1934. Oprac. [...] pod red. J.Jeziorskiego. Katowice. Nakł. "Samopomocy" Policji [...]. 16d, s. 480, tabl. 3. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Prócz kalendarium zawiera artykuły o treści historycznej i obszerny dział policyjny). cena wywoławcza: 100.-

a93-0611.jpg (44879 bytes)611.KUŹNIA Młodych. Czasopismo młodzieży szkolnej. Warszawa. Red. nacz. W.Junosza-Bieliński. 4. brosz.

R.1, nr 7/8: 15 VI-15 VII 1932. s. 32, tabl. luzem 1 (Okł. nieco zakurzone, niewielki ubytek narożnika i naddarcie przedniej okł., niewielkie zaplamienia. Zaw. teksty m.in.: J.Zawirskiej, M.Jankowskiego, A.Klukowskiego, S.Vincenza, J.Kotta, Z.Szymsiaka, R.Matuszewskiego. Na s. 14 wydrukowano wiersz ówczesnego ucznia Gimn. im. T.Czackiego Jana Twardowskiego "Skarga" - będący debiutem późniejszego wybitnego poety; spod jego pióra wyszły też teksty zamieszczone w rubryce "Poradnik literacki"). cena wywoławcza: 150.-

LUTNIA Szkolna. Ilustrowane czasopismo literacko-naukowo-artystyczne, sportowe i fotograficzne młodzieży Gimnazjum Państwowego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Wadowice. Red. K.Krobicki. 4. brosz. (Czas.BJ 5, 32 (tylko trzy pierwsze numery). Okł. lekko zakurzone i nieco naddarte, wewnątrz stan dobry. W tekście liczne drzeworyty uczniów gimnazjum)

     

612.R.1926, nr 1. s. 16, tabl. 6. cena wywoławcza: 60.-

613.R.1926, nr 2. s. 28 (Ślad zawilgocenia na marginesach). cena wywoławcza: 60.-

614.R.1928, nr 4. s. 28. cena wywoławcza: 60.-

615.R.1928, nr 5. s. 28. cena wywoławcza: 60.-

a93-0616.jpg (83981 bytes)616.MISYE Katolickie. Czasopismo miesięczne ilustrowane. Kraków. Red. M.Czermiński. Druk. "Czasu". 4. opr. oryg. pł. zdob.

R.28: 1909. s. 344 (Stan niemal bardzo dobry. Skasowane piecz. bibliot. Liczne ilustr. w tekście. Oprawa wydawnicza Emila Schrotta, introligatora z Krakowa. Zaw. m.in.: Misya w Konstantynopolu i okolicy, List Polki z Chin, Na wyspie Sancian, Zwyczaje i obyczaje w Kaffie, Z podróży wizytacyjnej dyecezyi indyjskich, Misya australska Beagle-Bay, Amazonia - wycieczka misyjna do Menerua, Rzeź w Adanie r. 1909. Tytuł okł.: "Missye Katolickie"). cena wywoławcza: 360.-

OGRODNICTWO. Organ Towarzystwa Ogrodniczego w Krakowie. Kraków. Red. J.Brzeziński. 8. numery luzem (Czas.BJ 6, 35. Okł. nieco zakurzone, poza tym stan dobry. Liczne ilustr. w tekście. Miesięcznik)

617.R.1: 1898. s. 144 (Ukazało się 6 numerów (od VII 1898)). cena wywoławcza: 240.-

618.R.4, nr 1-6, 8-12: 1901. s. 384 (Brak jednego numeru). cena wywoławcza: 200.-

619.R.8, nr 1-5, 7-12: 1905. s. 384 (Brak jednego numeru). cena wywoławcza: 200.-

620.R.9: 1906. s. [12], 384. cena wywoławcza: 240.-

621.R.10: 1907. s. [12], 388. cena wywoławcza: 240.-

622.R.11: 1908. s. [12], 384. cena wywoławcza: 240.-

PAMIĘTNIK Towarzystwa Tatrzańskiego. Kraków. Nakł. Tow. Tatrz. (Czas.BJ 6, 104. Stan bardzo dobry, jeśli nie zaznaczono inaczej. Piecz. i podpisy własn.)

623.T.9: 1884. 4, s. [4], XLVIII [jest mylnie XVLIII], 80, tabele rozkł. 2, tabl. 3. opr. nieco późn. ppł. z zach. okł. brosz.. cena wywoławcza: 180.-

624.T.14: 1893. 8, s. [2], LXXXVI, 57, tabl. 1. brosz. (Grzbiet oklejony papierem). cena wywoławcza: 100.-

625.T.15: 1894. 8, s. [2], LXXX, 135, [1]. brosz. (Okł. pożółkła, zaplamiona). cena wywoławcza: 100.-

a93-0626.jpg (20528 bytes)626.T.28: 1907. 4, s. IV, 57, [1], 65, [2], tabl. 10. opr. nieco późn. ppł. z zach. okł. brosz.. cena wywoławcza: 180.-

627.T.29: 1908. 4, s. LXXIV, [75]-115, [13], tabl. 8. opr. nieco późn. ppł. z zach. okł. brosz.. cena wywoławcza: 180.-

a93-0628.jpg (44445 bytes)628.PION. Tygodnik literacko-społeczny. Warszawa. Red. T.Święcicki [późn. W.Antoniewicz, L.Piwiński, R.Kołoniecki, L.Pomirowski]. folio. numery luzem

R.1: 1933, nr 8-9, 11

R.2: 1934, nr 15, 18-20, 25, 27, 31, 33-34, 37, 44-46

R.3: 1935, nr 1-7, 9-17, 19-27, 29-38, 50-51

R.6: 1938, nr 1, 3, 11-12, 14, 17-18, 20, 22, 24-25, 28, 30, 37, 39-40, 42, 44, 47-52

R.7: 1939, nr 4, 8-9, 11-12, 17 (Czas.BJ 6, 130. Kilka numerów wymaga konserwacji, pozostałe w stanie dobrym (złożone na pół). Do r.3 dodana zbiorcza karta tyt. i spis zawartości. Zbiór 82 numerów (z 290 wydanych) jednego z ważniejszych, po "Wiadomościach Literackich", tygodników kulturalnych okresu międzywojennego. "Gł. celem 'Pionu' byłą szeroka informacja o aktualnym życiu kult. i nauk. w Polsce [...]. Pismo, związane z obozem rządowym, starało się dorównać randze niezależnych 'Wiadomiości Lit.', zapewniając sobie współpracę wielu wybitnych pisarzy, krytyków i uczonych [...], m.in. W.Borowego, H.Elzemberga, L.Frydego, J.Kleinera, J.Krzyżanowskiego, T.Peipera [...]. Najważniejszą rolę w 'Pionie' odgrywali J.E.Skiwski (dział publicystyki) i K.Irzykowski" (LPPE). Prezentowany zbiór zaw. teksty m.in. L.Chwistka, L.Różyckiego, Z.Nałkowskiej, E.Kozikowskiego, J.Przybosia, J.Bystronia, M.Jasnorzewskiej, R.Ingardena, M.Wańkowicza, C.Miłosza, J.Twardowskiego, J.Brzękowskiego, K.Winklera, G.Herlinga-Grudzińskiego). cena wywoławcza: 400.-

629.POLSKI Przegląd Kartograficzny. Warszawa. Red. E.Romer. 8. razem opr. ppł. z epoki

T.4 (nr 25-32): 1929-1930. s. VII, [1], 232, mapy 2

T.5 (nr 33-40): 1931-1932. s. VII, [1], 310 (Czas.BJ 6, 233. Grzbiet wypłowiały, stan dobry. Piecz. Na początku każdego rocznika zbiorcza karta tyt. i spis treści. Dwa kompletne roczniki przedwojennego "Przeglądu Kartograficznego" (w 1969 wznowiono jego wydawanie po długiej przerwie). Zaw. artykuły najwybitniejszych polskich kartografów i historyków kartografii, do dziś stanowi nieocenione źródło wiedzy dla badaczy i kolekcjonerów zabytkowych map). cena wywoławcza: 240.-

630.ROCZNIK Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Wilnie. 1911-1914. Wilno 1914. Druk J.Zawadzkiego. 8, s. [4], 424, [1], tabl. 4, mapa rozkł. 1. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., miejscami zaplamienia wewnątrz. Podpis własn. Zaw. m.in.: Pilkalnia pod wsią Petraszunami, Z refleksji o Wilnie i o baroku polskim, W Inflantach i pod Smoleńskiem w 1609 r., Ze studjów nad dziejami ekonomji królewskich na Litwie, Z dziejów Trynitarzy polskich, List nieznany Tadeusza Kościuszki (z r. 1815), Bibljografja ludoznawstwa litewskiego). cena wywoławcza: 120.-

ROCZNIK Towarz[ystwa] Przyjaciół Nauk w Przemyślu [...]. Przemyśl. Red. F.Przyjemski, J.Smołka. 8. brosz. (Tytuł okł.: "Rocznik Przemyski". Wydano 500-600 egz.)

a93-0631.jpg (77528 bytes)631.T.4: [...] za rok 1923. s. [4], 152 (Niewielkie ubytki narożników przedniej okł. i pierwszych kart. Zaw. m.in.: Fryderyk Jacimirski, miecznik sanocki, O herbie miasta Przemyśla). cena wywoławcza: 100.-

a93-0632.jpg (55713 bytes)632.T.5: [...] za rok 1924. s. 160, tabl. 4 (Stan dobry. Zaw. m.in.: Górnictwo na Rusi halickiej w XV i pierwszej poł. XVI w., Z przeszłości cechów lubelskich, Warowny klasztor Karmelitów bosych w Starym Zagórzu). cena wywoławcza: 100.-

633.ROCZNIK Ziem Wschodnich. Warszawa. Red. E.Rühle. Wyd. Zarz. Gł. Tow. Rozw. Ziem Wsch. 8. brosz.

R.3: 1937. s. [12], 325, [7] (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. Zaw. m.in.: Przemysł we wschodniej połaci Rzeczypospolitej, Przemysł ludowy w województwach wschodnich, Zielarstwo, Osadnictwo wojskowe, Łowiectwo na Ziemiach Wschodnich, Winnice podolskie, Potrzeby turystyczne Polesia, Komendant na Wołyniu, Rydz-Śmigły - syn Ziemi Brzeżańskiej). cena wywoławcza: 100.-

a93-0634.jpg (60271 bytes)634.RÓŻOWE Domino. Tygodnik satyryczno-humorystyczny. Lwów. Wyd. F.H.Richter. Red. W.Zagórski. razem opr. ppł. z epoki

R.1, nr 1, 8-53: 1882

R.2, nr 2-24, 27-52: 1883 (Czas.BJ 7, 201. Okł. luzem, brak jednej karty w nr. 24/1883, ślady kornika w grzbiecie, wiele kart z podklejonymi naddarciami, niektóre karty pokreślone ołówkiem. Piecz. Dwa pierwsze (niekompletne) roczniki lwowskiego tygodnika satyrycznego. Litografie w tekście. Ukazywało się do 1890). cena wywoławcza: 360.-

635.SAD i Owoce. Miesięcznik poświęcony sprawom produkcji owoców, warzyw i ziół, przechowalnictwa, przetwórstwa i handlu, spożycia oraz zastosowań w dietetyce i lecznictwie. Warszawa. Red. W.F.Rogowski, wyd. J.Slaski. 8. opr. ppł. złoc. z epoki

[R.1]: 1938. s. 268 (Czas.BJ 7, 229. Stan bardzo dobry. Piecz. Kompletny rocznik (6 numerów) miesięcznika pomologicznego. Liczne ilustr. w tekście). cena wywoławcza: 220.-

a93-0636.jpg (49225 bytes)636.SYGNAŁY. Miesięcznik [późn. dwutygodnik]. Sprawy społeczne, literatura, sztuka. Lwów. Red. T.Holleder [późn. K.Kuryluk]. folio. numery luzem

[R.1]: 1933, nr 1-2

[R.2]: 1934, nr 3, 6-10/11, 13

[R.3]: 1936, nr 14-20, 22-24

R.4: 1937, nr 25-34, 36

R.5: 1938, nr 37-39, 41-46, 48-49, 51-59

R.6: 1939, nr 60-73, 75 (Czas.BJ 7, 400 (tylko l. 1936-1939). Nr 1 mocno zniszczony, kilkanaście procent pozostałych numerów wymaga konserwacji (przedarcia, zaplamienia, naddarcia, załamania). Od nr. 39 zmiana częstotliwości na dwutygodnik. Zbiór zaw. 66 numerów z 75 wydanych. "Pismo zał. z inicjatywy grupy studentów UJK i młodych działaczy społ. [...] w pierwszym okresie istnienia [...] miało charakter [...] zbliżony do liberalno-demokratycznego profilu 'Wiadomości Lit.'. Drukowało autorów różnych orientacji, gł. ze środowiska lw. [...], wiele uwagi poświęcało kulturze ukr. [...]. Po przerwie [...] zradykalizowało swój program i [...] stało się ogólnopol. pismem inteligencji lewicowej [...]. Gł. miejsce zajmowała publicystyka na tematy społ., hist., filozof., kult. i lit., recenzje, utwory prozą (m.in. B.Schulz), aktualna satyra, rzadziej poezja" (LPPE)). cena wywoławcza: 600.-

SZKÓŁKA Niedzielna. Pismo czasowe poświęcone włościanom. Leszno. Red. T.Borowicz. Nakł. E.Günthera. 8 (Czas.BJ 7, 424. Skasowane piecz. Na początku każdego rocznika zbiorcza karta tyt. i spis treści)

a93-0637.jpg (51689 bytes)637.R.1: 1837. s. [6], 208. opr. ppł. z epoki (Otarcia okł., grzbiet nadpęknięty, wewnątrz stan dobry, mimo niewielkich zaplamień. Zaw. m.in.: O chędożeniu i myciu bydła rogatego, O chowaniu koni, O owcach, O powtórnem roieniu się pszczół, O męczeniu zwierząt, Balsam dla koni, Jak leczyć członki odmrożone, Lekarstwo przeciwko piiaństwu, Sposoby na krety, Zaraza na drobiazg). cena wywoławcza: 240.-

638.R.10: 1846. s. [4], 208. opr. psk. z epoki (Grzbiet oklejony papierem, okł. mocno otarte, ubytek narożnika karty tyt., zaplamienia. Podkreślenia. Zaw. m.in.: Jak robić pity miód i ocet miodowy, , Lekarstwo na mokrzenie krwią, Gazeta drukowana na płótnie, Jak ratować uderzonych piorunem, Żebracy, O przyaresztowanym żebraku w Paryżu). cena wywoławcza: 200.-

639.ŚPIEWAK Śląski. Dwutygodnik [późn. miesięcznik] literacko-muzyczny. Organ kół śpiewackich na Śląsku. Bytom G.-Ś. [późn. Katowice]. Zw. Śląskich Kół Śpiewackich. 4. razem opr. ppł. z epoki

R.1, nr 1-3: 15 XI-15 XII 1920. [każdy numer obj. 8 s.]

R.2, nr 1-18: 1 I-15 XII 1921. s. 144

R.3, nr 1-16: 1 I- 15 XI 1922. s. 128

R.4, nr 1-7: 15 III-X 1923. s. 56

R.5, nr 1/2-3/4, 6/7-12: I/II-XII 1924. s. 56

R.6, nr 1/2-12: I/II-XII 1925. s. 64 (Czas.BJ 7, 444 [jako "Śpiewak"; późniejsze roczniki]. Przednie wyklejki pokreślone ołówkiem, stan dobry. Sześć pierwszych roczników pisma (z brakiem nr. 5/1924). Na początku zbiorcza karta tyt. do pierwszych dwóch roczników). cena wywoławcza: 240.-

a93-0640.jpg (63770 bytes)640.ŚWIAT i Prawda. Ilustrowane pismo miesięczne poświęcone sprawom narodowym, społecznym, wiedzy popularnej i literaturze, z działem nowel i powieści. Grudziądz. Red. Z.Gałkowski. 4. numery luzem

R.3, nr 1 (18)-12 (29): 1925. s. 122, 122, 130, 121, [5], 134, 176, 664, [2], tablice (Czas.BJ 7, 450. Ubytki grzbietów kilku numerów, stan dobry. Począwszy od nr. 7 na okładce umieszczano barwne reprodukcje obrazów. Zaw. m.in.: Z życia naszych na Sachalinie, Na pamiątkę gdy człowiek okrążył świat na żelaznym ptaku, Precz z antysemitami, Homoseksualność - czy to zbrodnia czy choroba?, Błędy językowe, Drogi wodne w Polsce, Rozpaczliwy stan na Kresach Wschodnich, Plany domów i ogrodów, Kłusownik i myśliwy, Święto pułkowe 67 pułku piechoty w Brodnicy nad Drwęcą, Czarownik wśród poczciwych Łemków). cena wywoławcza: 280.-

641.TATERNIK. Organ Sekcji Turystycznej Pol. Tow. Tatrz., organ oficjalny sekcyj taternickich AZS w Krakowie i Warszawie. Kraków. Red. S.K.Zaremba. 8. opr. ppł. z epoki

R.14: 1930. s. [4], 140, tabl. 2, oleat 1 (Czas.BJ 8, 14. Stan bardzo dobry. Piecz. K.Roupperta). cena wywoławcza: 120.-

a93-0642.jpg (79934 bytes)642.TĘCZA. Ilustrowane pismo tygodniowe. Poznań. Red. J.Drobnik. Księg. św. Wojciecha. 4. numery luzem

R.4, nr 1-48, 51-52. 1930 (Ubytek narożnika okładki jednego numeru, niewielkie zaplamienia; stan ogólny dobry i bardzo dobry. Do pełnego rocznika brak dwóch numerów. Każdy numer obj. ca 30 s. Na uwagę zasługują barwne okładki zeszytowe projektowane m.in. przez E.Johna (np. statek, automobil, samolot, wioślarze, grająca w golfa, dyskobol), Z.Kamińskiego, S.Raczyńskiego, S.Repety, L.Pawlikowskiej, K.Idczaka - utrzymane często w stylistyce art deco). cena wywoławcza: 320.-

a93-0643a.jpg (32364 bytes)643.WĘDROWIEC. Pismo tygodniowe illustrowane. Warszawa. Red. S.J.Sikorski. folio. numery luzem

R.40: 1902. s. 1040, IV, IV (Naddarcia marginesów pierwszego numeru, niewielkie zaplamienia trzech numerów, brak dwóch kart w nr. 47. Zachowane wszystkie okładki ochronne (jedna z niewielkim ubytkiem) z bogatym materiałem reklamowym oraz zbiorcze karty tyt. i spisy treści do każdego półrocznika. Rocznik zaw. wszystkie 52 numery tygodnika. Zaw. m.in.: Nieznany portret Chopina, Kuropatwy, Z Kazimierza nad Wisłą, Jazda polska - Dragoni w Polsce, Józef hrabia Gozdzki, Podania o rozbójnikach, U Rodziewiczówny w Hruszowej, O Henryku Siemiradzkim, Polacy na morzu Bałtyckiem, Spór o Morskie Oko, Wilno, Ubiory ludowe na wystawie gier i zabawek, Jubileusz Maryi Konopnickiej w Krakowie, Nieco o bibliotece A. hr. Tyszkiewicza i archiwum A. ks. Czartoryskiego, Dwory i dworki, Kolej Kaliska, Książki dla dzieci, Jazda polska - pułki wojewódzkie, Artyzm w książce). cena wywoławcza: 280.-

644.WIERCHY. Rocznik poświęcony górom i góralszczyźnie. Lwów. Oddz. Lwowski PTT. Red. J.G.Pawlikowski. 4. brosz., obw.

R.2: 1924. s. VI, [2], 268, tabl. 1 (Obw. nieco otarta, wewnątrz stan dobry). cena wywoławcza: 180.-

ZEBRA. Magazyn graficzno-literacki. Kraków. Red. T.Śliwiak. 4. numery luzem (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Numery krakowskiego pisma poświęconego młodej literaturze i plastyce. Pierwsze dwa numery ukazały się pt. "Czarno na białym", pozostałe jako "Zebra". Ukazało się 20 numerów)

645.[R.1], nr 12: 23 IX 1957. s. 15, [1] (Załamanie bloku, ubytek narożnika tylnej okł. Teksty m.in. A.Włodka, H.Poświatowskiej, J.Zycha). cena wywoławcza: 48.-

646.R.2, nr 2 (17): II 1958. s. 21, [3] (Teksty m.in. H.Poświatowskiej, S.Stanucha, okł. J.Bruchnalskiego (nieco uszk.)). cena wywoławcza: 48.-

647.R.2, nr 3 (18): III 1958. s. 21, [3] (Teksty m.in. T.Peipera, J.Stoberskiego, ilustr. D.Mroza, okł. J.Szajny). cena wywoławcza: 48.-

a93-0648.jpg (40783 bytes)648.ZET. Sztuka, kultura, sprawy społeczne. Dwutygodnik [późn. miesięcznik]. Warszawa. Red. J.Braun. folio i 4. numery luzem

R.1: 1932/1933, nr 19, 21

R.2: 1933/1934, nr 1-3, 5, 10, 13, 18-20, 22-23

R.3: 1934/1935, nr 1, 3-5, 7, 9-10, 12-13, 15, 17-24

R.4: 1935/1936, nr 4-5, 9, 15/16

R.5: 1936/1937, nr 4-6, 10-11, 13-19

R.6: 1937, nr 1-9

R.7: 1938, nr 2, 5/6-8

R.8: 1939, nr 4/5-6 (Czas.BJ 9, 321. Ślady złożenia, niektóre numery z naddarciami i niewielkimi ubytkami. Od nr. 6/7 z 1937 zmiana formatu na quatro i częstotliwości (na miesięcznik, właśc. dwumiesięcznik). Oferowany zbiór zawiera 65 numerów (w 59 wydaniach - kilka numerów łączonych) spośród 140 opublikowanych. Rocznik 6 - kompletny. Pismo, którego "głównym celem [...] było propagowanie mesjanistycznej 'filozofii absolutnej' J.M.Hoene-Wrońskiego poprzez ogłaszanie przekładów jego pism oraz ich obszerne omawianie [...]. Do zespołu red. należeli m.in. T.Kudliński i C.Jastrzębiec-Kozłowski; współpracowali: B.Miciński [...], K.Homolacs [...], J.Czechowicz [...]. Pismo opublikowało kilkanaście rozpraw filozof. i estet. S.I.Witkiewicza, mimo iż ten nie zgadzał się z programem redakcji. W 1932-33 prowadziło kampanię przeciwko T.Boyowi-Żeleńskiemu i 'Wiadomościom Lit.'" (LPPE)). cena wywoławcza: 380.-

 

Sztuka, rzemiosło, kolekcjonerstwo (poz. 1-98)

  Popiersia mężów znakomitych (poz. 99-106)

Nowa literatura, nowa sztuka (poz. 107-152)

Listy M.Dąbrowskiej i A.Kowalskiej (poz. 153)

Fotografie (poz. 154-389)

Druki ulotne i plakaty (poz. 390-437)

Varia (poz. 438-478)

Kartografia (poz. 479-574)

Starodruki (poz. 575-594)

  Ekslibrisy (poz. 649-675)

Wydawnictwa XIX-XXI w. (poz. 676-1388)

 

Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".