Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

LITERATURA PIĘKNA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(12 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN).

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

 

 

1.ABRAMOWICZ Władysław – Wybór najmłodszej poezji litewskiej. Nowogródek 1935. Związek Dziennikarzy i Literatów Woj. Nowogr. 16d, s. 118. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Obca dedykacja) cena: 42,20

 

2.ADAMCZEWSKI Stanisław – Sympozjon. Wybór prozaików polskich wieku dziewiętnastego i dwudziestego. Sporządził ... Wyd.II. Lw.-War. 1928. Książnica-Atlas. 8, s. 400, tablice. opr. pł. z epoki. (Niewielkie zabrudzenia okł., niewielki ubytek ostatniej karty, stan dobry) cena: 60,00

 

3*.ALBERTI Kazimiera Pochwała życia i śmierci. Poz. 1930. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. [4], 77, [2]. brosz. Czarnolas. (Stan b.dobry. Tom wierszy, m.in.: Harenda po śmierci Jana Kasprowicza) cena: 31,65

 

4.d'ALCOFORADO Marjanna – Listy miłosne ... Przekł. i wstęp S.Przybyszewskiego. Wyd.II. War. [i in.] 1921. Lektor. 16d, s. 66, [2]. brosz. (Ubytki grzbietu, karty luzem, egz. wymaga oprawy. Na okł. data 1922. Listy "zakonnicy portugalskiej do pewnego kapitana; typowa histerja" (L.)) cena: 36,00

 

5.ALMANACH "Heljonu". Jerzy Braun, Józef Aleksander Gałuszka, Maryla Krzetuska, Józef Łabuz, Helena Moskwianka, Adam Polewka, Marjan Sewi, Jan Sztaudynger, Witold Zechenter. Kr. 1926. Koło Art.-Lit. Heljon. 8, s. 32. brosz. (Okł. lekko zabrudzone, stan dobry) cena: 24,00

 

6.ALMANACH młodych 1958/59. War. 1960. Iskry. 8, s. 393, [6]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry. Skasowane piecz. bibliot. Wśród prezentowanych nazwisk: A.Międzyrzecki, W.Bieńko, J.Czajkowski, W.Czapelski, M.Czuma, A.Dzieduszycki, H.Gała, B.Grabowska, Z.Jerzyna, J.Kondratowicz, A.Kryński, J.Pollakówna, J.Russocka, J.Skolimowski, A.Schmidt, E.Zechenter, A.Brycht, R.Lassota, W.Sękulska) cena: 40,00

 

7.AMICIS Edmund de – Ze szkoły i z domu. Nowele dla rodziców i nauczycieli. Przeł. z upoważnienia autora Marya z Siemiradzkich Obrąpalska. Kr.-War. L.Zwoliński, T.Paprocki. 8, s. [4], 424. brosz. (Blok pęknięty, składki luzem, ubytki okł. Egz. wymaga oprawy) cena: 37,98

 

8.ANCZYC Władysław Ludwik – Chłopi arystokraci. Szkic dramatyczny w jednej odsłonie ze śpiewkami. Kr. 1862. J.Czech. 16, s. 93. brosz. wt. (Brak karty tyt. (opis bibliograf. na podst. E.XIX 1, 120), podklejenia pierwszej karty. Egz. przygotowany do oprawy, z wszytymi wyklejkami. Wyd.III) cena: 16,00

 

9.ANCZYC Wł[adysław] – Pieśni zbudzonych i inne poezye. Kr. 1916. K.Sechorz. 16d, s. [4], 99, [1]. opr. oryg. kart. (Karta tyt. luzem, stan dobry) cena: 31,65

 

10.ANDRZEJEWSKI Jerzy – Noc. Opowiadania. War. 1945. Spółdz. Wyd. "Czytelnik". 8, s. 219, [4]. brosz. (Niewielkie odbarwienie grzbietu, poza tym stan b.dobry. Piecz. i podpis własn.) cena: 20,00

 

11.ANIMA – Górnym szlakiem. Kartki z życia kobiety. Powieść psychologiczna. War. 1912. L.Biliński i W.Maślankiewicz. 16d, s. 185, [3]. brosz. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, miejscami niewielkie zażółcenia papieru) cena: 32,00

 

12*.ANTOLOGIA poezji żydowskiej. Wybór oraz noty i przypisy S.Łastik. Red. i słowo wstępne A.Słucki. War. 1983. PIW. 16d, s. 553, [3]. opr. oryg. kart. (Stan dobry) cena: 24,00

 

13.APOLINAIRE Guillaume – Zwierzyniec albo świta Orfeusza. Przeł. i posłowiem zaopatrzył A.Międzyrzecki. Kr. 1963. Wyd. Literackie. 16d, s. 52, [3]. opr. oryg. kart. (Poza niewielkimi otarciami okł. stan b.dobry. Ilustr. w tekście - drzeworyty R.Dufy) cena: 32,00

 

14*.ASANKA-JAPOŁŁ Michał – Mową włoskich poetów. Kr. 1925. Skł. gł. Geb. i Wolff. 16d, s. 84. opr.źn. ppł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Zaw. m.in.: Aleardo-Aleardi - Wenis topielica, Gabriello Chiabrera - śmiech, Vinzenzo da Filicaia Fiorentino - Sul Tempo, Ugo Foscolo - Własny wizerunek, Do Italji, Andrea Maffei di Riva di Trento - Do śpiącej dzieweczki, Paolo Buzzi - Cyganie) cena: 28,00

 

15.ASNYK Adam (El...y) – Dzieła poetyckie. Wyd. zupełne. Oprac. Z.Michałowski. T.1-3. War. [1947]. Wyd. J.Kubickiego. 16d, s. 294, [1]; 307, [5]; 267, [1]. opr. oryg. pł. (Okł. i grzbiety nieco podniszczone, wewnątrz stan dobry. Nieliczne podkreślenia w tekście) cena: 40,00

 

16.[ASNYK Adam]. El...y Jan Stożek [pseud.] – Gałązka heliotropu. Komedya w jednym akcie oryginalnie wierszem napisana przez ... Lw. 1882. Gubrynowicz i Schmidt. 16d, s. 70. brosz. (Niewielkie przedarcie okł. na grzbiecie, miejscami zażółcenia papieru. Egz. nierozcięty. Ekslibris) cena: 42,00

 

17.ASNYK Adam – Panna Leokadja (Opowiadanie hreczkosieja). Z przedm. W.Proekescha. Lw. i in. 1923. "Lektor" Inst. Literacki. 16d, s. [4], 140. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. E.Johna) cena: 60,00

 

18*.ASNYK Adam (El....y) – Pisma. Wyd. zupełne w układzie i z objaśnieniami F.Hoesicka i W.Prokescha, poprzedzone życiorysem i charakterystyką poety z kilkoma portretami. T.1-3. War. 1916. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. LXIV, 282, [4], tabl. 2; 312, [4], tabl. 2; 337, [5]. opr. oryg. kart. (Otarcia okł., poza tym stan dobry) cena: 120,00

 

19*.[ASNYK Adam]. El...y [pseud.] – Poezye. T.1-3. Lw. 1880-1886. Księg. Gubrynowicza i Schmidta. 16d, s. 240, [3] ; 246, [2]; [4], 237, [6]. opr. oryg. pł. zdob. (Zabrudzenia i zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. T.1 w wyd.V z 1888, t.2 w wyd.IV z 1886, t.3 wyd. z 1880) cena: 140,00

 

20.ASNYK Adam – Wybór poezyi. Wyd. nowe. War.-Kr. [ca 1918]. Geb. i Wolff. 16d, s. 49, [1]. brosz. Bibl. uniwersytetów ludowych, [nr] 96. (Okł. luzem z ubytkami, miejscami zażółcenia papieru) cena: 10,66

 

21.AWERCZENKO Arkadjusz – Humor dla głupców. Przeł. E.Cękalski. War. 1928. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 124, [3]. opr. późn. pł. (Kilka kart (s. 53-60) przedarte i podklejone bibułką, stan dobry) cena: 24,00

 

22.AWERCZENKO Arkadjusz – Moje uśmiechy. Przeł. J.M. War. [1922]. [Zakł. Graf. Z.Sakierski]. 16d, s. 122, [3]. brosz. Książki ciekawe, [nr 20]. (Okł. lekko otarte i zakurzone, stan dobry) cena: 40,00

 

23*.BABRIOSA – Ezopowe bajki. Przeł. z grec. Z.Węclewski. Poz. 1861. Komis, Księg. J.K.Żupańskiego. 16, s. 84. opr. późn. ppł. (Zabrązowienia papieru) cena: 40,00

 

24.BALCERZAN Edward – Granica na moment. Wiersze, przekłady, pastisze. Poz. 1969. Wyd. Pozn. 16d, s. 69, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Oprac. graf. J.Młodożeńca) cena: 50,00

 

25.BALICKI A.E. – Z żaka król. Ustępu starych kronik. Kr. 1936. [b.n.]. 8, s. 96. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., niewielkie ubytki okł. i grzbietu, wewnątrz stan b.dobry. Praca dedykowana Gimnazjum im. B.Nowodworskiego w Krakowie) cena: 36,00

 

26*.BALIŃSKI Karol – Męczeństwo zbawiciela. Poemat. Lw. 1863. Druk. Ossol. 8, s. [4], IV, 82, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Widoczne ślady zalania. Na okł. data 1864. Podpis własn., piecz. własn. (J.W.Gomulickiego)) cena: 50,00

 

27*.BALIŃSKI Stanisław – Wieczór na Wschodzie. War. 1928. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 63, [8]. brosz. Pod znakiem poetów, serja nowa (Okł. nieco zakurzona, poza tym stan dobry. Tom poezji członka grupy skamandrytów) cena: 53,00

 

28*.BALZAC – Jaszczur. Przeł. i wstępem opatrzył [T.] Boy-Żeleński. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 291, [2]. brosz. Komedia ludzka. (Okł. zaplamione z ubytkami krawędzi i grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 18,00

 

29*.BALZAC – Muza z zaścianka. Przeł. i wstępem opatrzył T.Żeleński-Boy. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 197. brosz. Komedia ludzka. (Okł. zaplamione z niewielkimi ubytkami krawędzi, wewnątrz stan dobry. Okł. proj. M.Piotrowski) cena: 18,00

 

30.BALZAC – Stara panna. Przeł. i wstępem opatrzył Boy (Tadeusz Żeleński). War. 1925. Bibl. Boy'a. 16d, s. IX, [3], 179, [4]. brosz. Komedja ludzka. (Okł. otarte i zaplamione, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

 

31.BANACH Andrzej – Hasior. Kr. 1964. WL. 16d, s. 269, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i ubytki obw., poza tym stan dobry. Ekslibris) cena: 36,00

 

32.BANACH Andrzej – Lekcja z nut. Kr. 1971. PWM. 8, s. 327, [5]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. nieco zakurzona, poza tym stan b.dobry. Obca dedykacja) cena: 37,98

 

33.BANACH Andrzej – O polskiej sztuce fantastycznej. Kr. 1968. Wyd. Lit. 16d, s. 340, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie odbarwienia i przedarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 30,00

 

34.BANACH Andrzej – O snach i nowej sztuce. Esej. Kr. 1959. Wyd. Lit. 16d, s. 261, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 30,00

 

35.BANACH Andrzej – Warszawa Cieślewskiego syna. War. 1962. WAiF. 16d, s. 269, [2]. opr. oryg. pł. (Obw. zakurzona, wewnątrz stan dobry. Zaw. m.in. spis drzeworytów T.Cieślewskiego) cena: 29,84

 

36.BANACH Andrzej – Zbierajmy pieniądze. Kr. 1970. Wyd. Lit. 16d, s. 405, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 30,00

 

37.BANACH Ela, BANACH Andrzej – Ostatnia podróż. Kr. 1976. Wyd. Lit. 16d, s. 329, [3], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., wewnątrz stan b.dobry) cena: 29,28

 

38.BANACH K., SZYMAŃSKI Z. – Pietrka Chytrosia dalsze dzieje i z kolegami pogwarki. War. 1933. Wojskowy Inst. Nauk.-Wyd. 16d, s. [4], 153, brosz. Bibl. żołnierza polskiego, t. 21. (Okł. zabrudzone, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 60,00

 

39.BARANOWICZ Jan – Łąka skowronków. Kat. 1948. Związek Zawodowy Literatów Polskich Oddz. śląski. 8, s. 92, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Poezje) cena: 16,00

 

40.BARAŃCZAK Stanisław – Dziennik poranny. Wiersze 1967-1971. Oprac. graf. W.Freudenreich. Poz. 1981. Wyd. Pozn. 16d, s. 81, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.II. Oprac. graf. W.Freudenreich) cena: 58,00

 

41*.BARAŃCZAK Stanisław – Wiersze prawie zebrane. [War.] 1981. Niezależna Oficyna Wyd. 8, s. 124, [4]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. W.Wołyńskiego) cena: 64,00

 

42.BARĄCZ Stanisław – Poezje. Lw. 1930. Wyd. "Posłańca św. Grzegorza". 16d, s. 77, [3]. brosz. (Okł. oraz składki luzem, ubytki grzbietu. Egz. wymaga oprawy) cena: 24,00

 

43.BARBEY d'Aurevilly J[ules] – Pięczątka z Onyksu. Część II cyklu "Plemię djabła". Wstępem zaopatrzył R.-L. Doyon. Przeł. K.Bukowski. War. 1922. Oddz. War. Inst. Lit. "Lektor". 16d, s. 102, [2]. opr. późn. pł. zdob. z zach. okł. brosz. (Stan dobry, piecz. i podpisy własn. Okł. brosz. rysował L.Ostrowski) cena: 40,00

 

44.BARBUSSE Henri – Ogień. Pamiętnik oddziału w okopach. Lw. 1919. H.Altenberg, G.Seyfarth, E.Wende i Ska. 16d, s. [4], 320, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. fragm. okł. brosz. (Fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy, oprawa z ubytkami i zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

 

45.BARBUSSE Henri – Szał miłości. Z upow. autora przeł. M.Męcińska. War. [1926]. Inst. Wyd. "Renaissance". 16d, s. 164, [4]. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Podpis i piecz. własn.) cena: 28,00

 

46.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE C[laude] [pseud.] – Markiza Yorisaka. Powieść. Tłum. R.Ściślak. War. i in. 1922. Oddz. Warszawski Inst. Lit. "Lektor". 16d, s. [4], 307, [1]. brosz. (Oratcia, zabrudzenia i niewielkie naddarcia okł., kilka składek luzem. Egz. wymaga zszycia. Okł. rys. L.Ostrowski) cena: 30,00

 

47.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE Claude [pseud.] – Na drugim brzegu ... (L'Autre Cote). Niezwykłe opowieści. Autoryzowany przekł. K.Bukowskiego. Lw. [1929]. Wyd. "Globus". 8, s. 212, [3]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., papier pożółkły) cena: 36,00

 

48.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE Claude [pseud.] – Opjum. Powieść. Przekład autoryz. J.Przybyszewskiej zaopatrzony wstępem J.H.Ewersa. Lw. [i in.] [1925]. Lector. 16d, s. [4], 247. brosz. (Otarcia i niewielkie przedarcia okł., blok polużniony. Okł. proj. I.Ewers-Wunderwald. "Niebezpieczna książka: wychwala palenie opium i unosi się nad rozkoszami, jakich dostępują palacze" (P.)) cena: 30,00

 

49.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE Claude [pseud.] – Panieństwo panny Dax. Kr.-War.-Lw. 1921. Lektor. 8, s. [4], 142. opr. bibliot. ppł. (Mocne otarcia okł. zaplamienia wewnątrz, zabrązowienia papieru) cena: 16,00

 

50.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE Claude [pseud.] – Panieństwo panny Dax. Powieść. Lw. i in. [nie po 1925]. Lector. 16d, s. [4], 240. brosz. (Okł. luzem, pierwsza składka luzem, niewielkie zabrudzenia i naddarcia krawędzi okł.. Egz. wymaga oprawy) cena: 20,00

 

51.[BARGONE Frederic Charles Pierre Edouard]. FARRÉRE Klaudjusz [pseud.] – Człowiek, który zabił. Powieść. War. i in. 1922. Oddz. Warszawski Inst. Lit. "Lektor". 16d, s. 272. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i naddarcia okł., blok wygięty, stan dobry. Podpis własn., piecz. Okł. rys. L.Ostrowski) cena: 30,00

 

52*.BARSZCZEWSKI Stefan – Jak być mogło. Nieurzeczywistniona opowieść lotnicza. War. 1926. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 139, [5]. opr. bibliot. ppł. Bibl. Domu Pol., r.2, t.37. (Otarcia okł., blok nadpęknięty) cena: 24,00

 

53.BARTKIEWICZ Zygmunt – Polityka w lesie. Wybór nowel. War. 1925. Geb. i Wolff. 16d, s. 48. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

 

54.BARTKIEWICZ Zygmunt – Słabe serce. Wyd.II. War. 1911. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], 380, [1]. opr. późn. pł. (Fragm. oryg. okł. brosz. naklejono na lico oprawy, niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 28,00

 

55*.BARTUSÓWNA Marya – Dzieła. T.1-2. Lw. 1914. Nakł. Macierzy Pol. 16d, s. [6], III, [4]-101; 160. razem opr. oryg. pł. zdob. (Okł. otarte i zabrudzone, egz. lekko zabrudzony, na kilku stronach wklejona kalkomania z kwiatami. T.1 zaw.: Stodor Adam - Marya Bartusówna. Szkic biograficzno-literacki, t.2 zaw. Wiersze liryczne, cz.1 oraz Przekłady) cena: 30,00

 

56.BAUDELAIRE Charles – Fanfarlo. Praha 1927. Odeon. 16d, s. 125, [4]. brosz. (Niewielkie otarcia okł, niewielki ubytek grzbietu, blok pęknięty) cena: 120,00

 

57.BAUDELAIRE Charles – Kwiaty zła. Wybór. Oprac. i wstępem opatrzył. M.Jastrun. War. 1970. PIW. 16d, s. 144, [4]. opr. oryg. kart. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

58.BAUER L. – Pokonani. Rozmowy dramatyczne. Tłóm. A.Strzelecki. War. 1905. M.Arct. 16, s. 116, [1]. brosz. (Ślad odklejonej nalepki papierowej na okł., poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 16,00

 

59.[BĄKOWSKA Józefa] – Złote myśli Zygmunta Krasińskiego. Zeb. przez Szczęsną [pseud.]. War. [1913]. Księg. S.Sadowskiego. 16d, s. XXV, [3], 136, [1]. opr. oryg. pł., zdob. (Poza lekkim nadpęknięciem bloku stan b.dobry) cena: 50,00

 

60.[BĄKOWSKI Klemens] Clemens Boncovius. – Germania sive de germanorum qui nunc sunt belli gerendi rationibus moribusque Barbaris. Cracoviae 1919. W.L.Anczyc. 16d, s. 57. opr. bibliot. ppł. (Fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

 

61.BĄKOWSKI Klemens – Mieszczanie i szlachta. Obraz z życia w XVIII w. Kr. 1913. Skł. gł. Księg. Sp. Wyd. Pol. 8, s. [4], 111. brosz. (Okł. lekko otarte i zakurzone, stan dobry) cena: 40,00

 

62.BĄKOWSKI Klemens – Opowieści Imci Pana Dymka, żaka i pisarza cechowego. Kr. 1908. Nakł. autora. 16d, s. 141, [2]. brosz. (Zabrudzenia i zaplamienia okł., niewielki ubytek grzbietu. Wewnątrz stan dobry. Utwór sceniczny wydany na szlachetnym, niebieskim papierze) cena: 50,00

 

63.BĄK Wojciech – Dłonie z wiatru. Łódź-Wr. 1948. Wyd. W.Bąka. 8, s. 118. opr. oryg. pł. (Odbarwienia okł., na grzbiecie długopisem wpisany autor i tytuł, poza tym stan niemal b.dobry) cena: 60,00

 

64.BĄK Wojciech – Syn ziemi. Łódź-Wr. [1946?]. Wyd. W.Bąka. 8, s. 136. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 16,00

 

65.BEDNARSKI Janusz – Wiersze i proza. Wyd. i wstępem zaopatrzył J.Ujejski. Lw. 1937. Wyd. oo.Dominikanów. 8, s. XXXI, 2], 343, tablice. brosz. (Okł. otarta i zabrudzona, ubytek grzbietu, blok nadpęknięty) cena: 40,00

 

66.BELMONT Leo – Królewska miłośnica. Dalsze losy Pani Dubarry. Powieść. War. [1928]. Inst. Wyd. "Renaissance". 8, s. 219, [5]. brosz. Wizerunki słynnych kobiet i mężów, t.7 (Okł. nieco otarte, poza tym stan dobry. Piecz. własn.) cena: 30,00

 

67.BELMONT Leo – Sprawa przy drzwiach zamkniętych. Powieść kryminalna. War. [1930]. "Renaissance-Universum". 16d, s. [2], 242, [12]. brosz. Bibl. dla wszystkich, [nr 7]. (Grzbiet i okł. uszkodzone, wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) cena: 21,32

 

68.BEŁCIKOWSKI Włodzimierz – W walce ze Złotym Smokiem. Powieść. War. 1925. Bibl. Domu Polskiego. 16d, s. 131, [1]. brosz. Bibl. Domu Pol., R.1, t.36. (Otarcia i ubytki okł. i grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

69*.BEŁZA Władysław – Poezje. Wyd. zupełne. Lipsk 1874. F.A.Brockhaus. 16d, s. IX, [1], 273. opr. bibliot. ppł. Bibl. pisarzy pol., t.68. (Otarcia i niewielkie zaplamienia okł., zażółcenia papieru. Podpis własn.) cena: 30,00

 

70.BEŁZA Władysław – Z chłopa król. Starą ale bardzo ucieszną historyę na swój sposób opowiedział ... (Z ilustr. J.Pstraka). Lw. [1912]. Tow. Piotra Skargi. 16d, s. 28, [4]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 16,00

 

71.BENSON R.H. – Tchórz. Przekł. autoryz. J.Sujkowskiej. T.1-2. War. [1929]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 162, [1]; 163. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, tylna wyklejka t.2 załamana. Okł. sygn. A.H) cena: 42,00

 

72.BERENT Wacław – Diogenes w kontuszu. War. [1937]. Geb. i Wolff. 16d, s. 279, [2]. brosz. (Okł. lekko nadkruszone, nieliczne podkreślenia w tekście ołówkiem. Ekslibris, podpis własn. Okł. proj. S.Ostoja-Chrostowski) cena: 33,76

 

73*.[BERGEL Rajmund]. Ramułt [pseud.] – Pan Majsterek. Humoreska sceniczna ze śpiewami w jednym akcie. Muzyka A.Wrońskiego. Poz. 1915. A.Cybulski. 16, s. 57, [1], 8, [6]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., blok poluźniony, zażółcenia papieru) cena: 20,00

 

74.BERNACKI Ludwik, CZAPELSKI Tadeusz – Obiad czwartkowy. Obraz literacki. War. 1926. Wyd. M.Arcta. 8, s. 38, [2], tabl. 14. brosz. (Niewielkie zaplamienie okł, ślad zawilgocenia na dolnym marginesie, poza tym stan dobry. Wydano 350 egz., ten nr 234. Okł. proj. R.Mękickiego) cena: 84,40

 

75*.[BERNATOWICZ Feliks] – Nałęcz. Romans z dziejów polskich. Przez autora "Pojaty" [pseud.]. Lw. 1848. Druk. narod. im. Ossolińskich. 16d, s. [4], 331. opr. wsp. ppł. (Wyraźne zaplamienia pierwszych kilku kart, na następnych większe i mniejsze zabrązowienia papieru. Piecz. Wyd.II) cena: 60,00

 

76*.BETTAUER Hugo – Uwodziciel kobiet. Romans. Kr.-War. [1930]. Wyd. "Beletrystyka". 16d, s. 152, [1]. brosz. (Okł. nadkruszone i otarte, wewnątrz stan dobry) cena: 27,43

 

77.BIAŁOSZEWSKI Miron – Było i było. War. 1965. PIW. 16d, s. 114, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 106,00

 

78.BIAŁOSZEWSKI Miron – Mylne wzruszenia. War. 1961. PIW. 16d, s. 101, [1]. brosz. (Okł. nieco otarta. Ekslibris) cena: 106,00

 

79*.BIAŁOSZEWSKI Miron – Odczepić się. War. 1978. PIW. 8, s. 142, [1]. brosz., obw. (Niewielkie zaplamienia obw. Obw. H.Tomaszewskiego) cena: 46,00

 

80.BIAŁOSZEWSKI Miron – Rachunek zachciankowy. War. 1959. PIW. 16d, s. 111, [1]. brosz. (Okł. nieco otarta, wewnątrz stan dobry) cena: 106,00

 

81*.BIBLIOTEKA poetów. Łódź 1957. Wyd. Łódzkie. 16d. Zawiera:

GOMULICKI Leon - Czas spopielały. s. 28, [4]. brosz., obw.

HUSZCZA Jan - Miłości dzień powszedni. s. 31, [1]. brosz., obw.

KASPROWICZ Antoni - Poemat łódzki. s. 30, [2]. brosz., obw.

KOSIŃSKI Zbigniew - Port egzotyczny. s. 30, [2]. brosz., obw.

SKOSZKIEWICZ Janusz - Na krawędzi czasu. s. 30, [2]. brosz., obw.

SŁOBODNIK Włodzimierz - Podróże wyimaginowane. s. 38, [2]. brosz., obw.

SAFRIN Horacy - Ośla szczęka. s. 30, [2]. brosz., obw.

OCHOCKI Mirosław - Nie ma Jerzego. s. 30, [2]. brosz., obw.

RYMKIEWICZ Jarosław Marek - Konwencje. s. 29, [3]. brosz., obw. Tomiki zebrane razem w płóciennej, wydawniczej tece. (Stan tomików b.dobry, teka nieco otarta, stan dobry) cena: 40,00

 

82.BIEGAS Bolesław – Owczarek. Lechit. Dwa obrazy dramatyczne. War. 1906. Druk. P.Laskauera i S-ki. 8, s. 104, [1]. brosz. (Ubytki i przedarcia okł., blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy. Na okł. reprod. rysunku B.Biegasa) cena: 63,30

 

83.BIELECKI Adam – Akwarjum ulic. Kr.War. 1934. Geb. i Wolff. 8, s. 62, [1]. brosz. (Okł. zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Dedykacja autora. Piecz.) cena: 60,00

 

84.BIELIWA – Sama ze sobą. [B.m., b.daty, b.w.]. 8, s. 36. brosz. (Maszynopis powiel. Na końcu informacja " Druczek ten na prawach rękopisu wytłoczono we własnej oficynie w 30 numerowanych egz. w upominku autorce [...]". Ten egz. nr 10) cena: 52,75

 

85.BIELOBRADEK Joanna – Ślepcy. War. 1978. Czytelnik. 16d, s. 73, [3]. brosz., obw. (Stan b.dobry) cena: 20,00

 

86*.BIEŃKOWSKI Zbigniew – Poezja i niepoezja. Szkice. War. 1967. PIW. 8, s. 286. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Na karcie tyt. odręczna dedykacja autora) cena: 38,00

 

87.BIEREZIN Jacek – Lekcja liryki. Łódź 1972. Wyd. Łódzkie. 16d, s. 57, [1]. brosz. (Okł. lekko otarte, poza tym stan b.dobry) cena: 64,00

 

88*.BIERNAT z Lublina – Ezop. Wyd. I.Chrzanowski. Z podobiznami karty tytułowej, 1 stronicy tekstu i 30 drzeworytów. Kr. 1910. AU. 8, s. XXI, [3], 541, tabl. 31. brosz. Bibl. Pisarzów Polskich, nr 55. (Okł. mocno zabrudzona wewnątrz stan niemal b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

 

89.BIURO stręczeń. Krotochwila w 1 akcie. Poz. 1921. Zjednoczenie Tow. Młodzieży Pol. 16d, s. 19. brosz. Teatr dla młodzieży żeńskiej, nr 6. (Okł. otarta i zabrudzona, blok luzem, egz. zakurzony) cena: 20,00

 

90.BŁAŻEJOWSKI Aleksander – Sąd nad antychrystem. Powieść sensacyjna. Kr. 1927. IKC. 8, s. 136. brosz. Bibl. "Ilustr. Kuryera Codziennego", nr 1. (Okł. lekko zakurzone z niewielkimi naddarciami krawędzi., stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 46,00

 

91.BOJARSKA Anna – Pięć śmierci. Biblioteka kwartalnika politycznego "Krytyka". War. 1990. Wyd. "Krąg". 8, s. 199, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry. Zaw.: Śmierć Cwietajewej, Śmierć Kościuszki, Śmierć Ognia, Śmierć Robespierre'a, Śmierć Sebastiana Melmotha. "Pięć śmierci pięciu osób - z różnych epok i krajów, różnego powołania i formatu" [od red.]) cena: 14,77

 

92.BOLESŁAW czyli dalszy ciąg Genowefy. Powieść moralna dla ludu. [B.m.] 1910. [b.w.]. 16d, s. 96. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielki ubytek narożnika, papier pożółkły. Druk jarmarczny. "Bibliografia polska" nie notuje) cena: 50,00

 

93.BON Mot. Dowcip francuski w panoramie wieków. War.-Kr. 1927. Wyd. J.Mortkowicza. 16d, s. [4], 83, [1]. brosz. wt. Bibl. humoru T-wa Wyd., r.1, książka 1. (Brak oryg. okł. Egz. przygotowany do oprawy (z wszytymi wyklejkami)) cena: 33,76

 

94*.BORGES Jorge Luis – Twórca. Przeł. Z.Chądzyńska, K.Rodowska-Wiesiołowska. War. 1974. Czytelnik. 16d, s. 99, [1]. opr. oryg. kart. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry.Oprac. graf. W.Brykczyński) cena: 24,00

 

95.BORNSTEINOWA Jadwiga – Wspólnemi siłami. War. 1934. "Płomyk". 16d, s. 71, [1]. brosz. (Składki luzem, niewielkie zażółcenia okł. Książeczka ukazała się jako "Odcinek powieściowy III tomy Płomyka rok szkolny 1934/35") cena: 24,00

 

96*.BOROWSKI Tadeusz – Czerwony maj. Opowiadania. War. 1953. PIW. 8, s. 244, [3]. brosz. (Otarcia okł. na krawędziach, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

 

97*.BOROWSKI Tadeusz – Mała kronika wielkich spraw. War. 1951. MON. 8, s. 169, [3]. brosz. (Otarcia okł., stan dobry. Okł. proj. J.Ostrowski) cena: 30,00

 

98.BOROWSKI Tadeusz – Na przedpolu. Artykuły i reportaże. War. 1952. MON. 8, s. 105, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Okł. proj. W.Tobis) cena: 30,00

 

99.BOROWY Piotr (Gazda z Orawy) – Sąd grzesznika sam nad sobą. Z drzeworytami Stanisława Jakubowskiego. [Kr. 1989]. Oficyna Podhalańska. 8, s. 31. brosz. (Stan b.dobry. Reprint z 1933 r.) cena: 10,55

 

100*.BORWICZ Michał M. – Pieśń ujdzie cało... Antologia wierszy o Żydach pod okupacją niemiecką. Oprac. i szkicem wstępnym poprzedził ... War.-Łódź-Kr. 1947. Centr. Żyd. Kom. Hist. 8, s. 286, tabl. 9. opr. pł. z epoki. Wyd. CŻKH, nr 32 (Niewielkie zabrudzenia okł., brak ostatniej karty (z wykazem publikacji CŻKH), papier pożółkły, miejscami niewielkie zaplamienia) cena: 106,00

 

101.[BORZEMSKI Wacław]. AGA [pseud.] – Bez drogowskazów. Sylwetki więzienne. Lw. 1902. Nakł. wyd. "Wieku Nowego". 8, s. 82. brosz. (Tylna okł. luzem, podklejenia taśmą, poza tym stan dobry. Reminiscencje z więzienia aktywnego galicyjskiego działacza narodowego, współorganizatora Polskiej Ligi Narodowej) cena: 48,53

 

102*.[BOY-]ŻELEŃSKI Tadeusz – Bronzownicy. War. 1930. Rój. 16d, s. 270, [2], tabl. 1. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

 

103.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Flirt z Melpomeną. (Wieczór pierwszy). Wyd.II. War. [przedm. 1920]. Geb. i Wolff. 16d, s. VI, 260. brosz. (Przednia okł. luzem, zabrudzenia okł., zagięcia i naddarcia krawędzi okł., ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egz. nieobcięty. Recenzje teatralne) cena: 40,00

 

104.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Flirt z Melpomeną i inne flirciki. (Wieczór trzeci). Kr. 1922. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. VII, [1], 255. brosz. (Tylna okł. luzem, odbarwienia okł., zagięcia i naddarcia krawędzi okł., tylna okł. luzem, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Egz. nieobcięty. Recenzje teatralne) cena: 40,00

 

105.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] – Flirt z Melpomeną. Wieczór szósty. War. 1926. Druk. "Krajowa". 16d, s. [6], 312. brosz. (Okł. zakurzone, zagięcia i naddarcia krawędzi okł., papier pożółkły. Egz. nieobcięty. Podpis własn. Recenzje teatralne) cena: 60,00

 

106.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] – Flirt z Melpomeną. (Wieczór dziesiąty). War. 1932. Bibl. Boya. 16d, s. [4], 258, [2]. brosz. (Okł. luzem zakurzone, zagięcia i naddarcia krawędzi okł., ubytki grzbietu. Egz. nieobcięty. Podpis własn. Recenzje teatralne) cena: 40,00

 

107.[BOY-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Gdy się człowiek robi starszy... Wierszyków porcya czwarta. Kr.-War. 1911. Nakł. autora. 16d, s. 80, [1], tabl. 1. opr. wsp. pł. (Podklejenia karty przedtyt. w grzbiecie, poza tym stan dobry) cena: 53,00

 

108.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Igraszki kabaretowe. Kr. 1908. Nakł. autora. 8, s. 96, [3]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Na okł. brosz. rys. W.Wojtkiewicza) cena: 85,00

 

109.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] – Ludzie żywi. War.-Kr. 1929. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 262, [6]. brosz. (Okł. zabrudzona i otarta z niewielkimi ubytkami krawędzi oraz grzbietu. Wewnątrz miejscami podkreślenia w tekście (kredką). Obca dedykacja) cena: 50,00

 

110.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Markiza i inne drobiazgi. Kr. 1914. S.A.Krzyżanowski. 16d, s. 89. brosz. (Okł. lekko zakurzone, stan dobry. Wiersze satyryczne oraz tekst prozą "Z tryumfalnych dni ś.p. polskiego kabaretu") cena: 60,00

 

111*.ŻELEŃSKI-BOY Tadeusz – Marysieńka Sobieska. War. 1958. PIW. 16d, s. 306, [2], tablice. brosz. (Stan niemal b.dobry. Okł. proj. M.Rudnicki) cena: 24,00

 

112.ŻELEŃSKI-BOY Tadeusz – Marzenie i pysk. War. 1930. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 223, [1]. brosz. (Stan dobry. Piecz. Zaw. m.in.: O Don Juanie, Teatr czysty i nieczysty, O literaturze niemoralnej, Plotka o "Weselu") cena: 64,00

 

113.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Nowe piosenki. (Trzecia serya). Z archiwum "Zielonego Balonika" w Krakowie i "Momusa" w Warszawie. Napisał Boy [pseud.]. Lw. 1910. Księg. Pol. B.Połonieckiego. 16d, s. 117, [2]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 53,00

 

114.BOY-ŻELEŃSKI Tadeusz – Obrachunki fredrowskie. War. [Od autora 1934]. Geb. i Wolff. 16d, s. 262, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł. oraz przedarcia grzbietu, poza tym stan dobry. Piecz. i podpis własn. Okł. proj. Z.Jakimowicz) cena: 40,00

 

115*.ŻELEŃSKI-(Boy) Tadeusz – Piekło kobiet. War. [przedm. 1930]. Bibl. Boy'a. 16d, s. 136, [7]. brosz. (Stan dobry. Piecz. Zbiór felietonów z końca 1929) cena: 53,00

 

116.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Piosenki i fraszki "Zielonego Balonika". Napisał Boy [pseud.]. Zdobił K.Sichulski. Kr. [1908]. Nakł. autora. 8, s. 101, [2]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Przednia okł. brosz. i karta przedtyt. podklejona przez introligatora, stan dobry) cena: 53,00

 

117.BOY-ŻELEŃSKI Tadeusz Słowa cienkie i grube. War. 1931. Tow. Wyd. "Rój". 8, s. 225, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz. i podpis. własn. Wyd. 2200 num. egz., ten nr 1378) cena: 40,00

 

118.BOY[-ŻELEŃSKI] Tadeusz – Słówka. Wyd. jubileuszowe. Przedm. i komentarzami opatrzył. ... War. [przedm. 1930]. J.Przeworski. 16d, s. XV, [1], 380, [1]. opr. bibliot. ppł. (Fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy. Okł. otarta, miejscami zażółcenia papieru. Stan dobry. Podpis własn.) cena: 60,00

 

119.BOY[-ŻELEŃSKI] Tadeusz – Słówka. New York [Od autora 1930]. Roy Publishers. 16d, s. XV, [1], 314, [1]. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

120*.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] – Słówka. Wyd. nowe. Przedm. i komentarzem opatrzył dr T.Żeleński. Wstęp J.Kotta. Kr. 1953. Wyd. Lit. 16d, s. XXIX, [1], 390. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Okł. proj. A.Młodzianowski) cena: 24,00

 

121.BOY[-ŻELEŃSKI] Tadeusz – Słówka. Wyd. nowe przedmową i komentarzami opatrzył ... Kr. 1962. WL. 16d, s. 497, [1], tabl. 1. brosz., obw. (Naddarcia obw. i niewielkie przedarcie przedniej okł., stan dobry) cena: 10,00

 

122*.BRANDOWSKI Stanisław – Bracia szlachta. Komedya szlachecka w 4 aktach. Kr. 1902. L.Poturalski. 8, s. 120. opr. oryg. pł. (Niewielkie zaplamienia, stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla radcy Arnolda des Loges) cena: 116,00

 

123.BRANDSTAETTER Roman – Wojna żaków z panami. Drzeworytami zdobiła M.Hiszpańska-Neumann. War. 1954. Iskry. 8, s. 180, [8]. brosz., obw. (Ubytki obw. podklejone papierem, poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

124.BRANDYS Marian – Koniec świata szwoleżerów. T.1-5 (w 6 wol.). War. 1972-1979. Iskry. 16d, s. 373, [2], tablice; 553, [2], tablice; 350, [1], tablice; 480, [3], tablice; 359, [1], tablice. 334, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. T.1: Czcigodni weterani. T.2: Niespokojne lata. T.3: Rewolucya w Warszawie. T.4: Zmęczeni bohaterowie. T.5, cz.1: Nieboska komedia. Odejścia i powroty. T.5, cz.2: Nieboska komedia. Ogień i popiół) cena: 140,00

 

125.BRANDYS Marian – Kozietulski i inni. T.1-2. War. 1967. Iskry. 8, s. 291, [2], tabl. 1; 322, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia i naddarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

126.BRANTOME – Żywoty pań swawolnych. Przeł. i wstępem opatrzył T.Żeleński (Boy). War. 1957. PIW. 16d, s. 657, [1]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Okł. i kartę tyt. proj. D.Staszewska) cena: 30,00

 

127.BRATNY Roman – Ślad. Nowele. War. 1946. Wyd. E.Kuthana. 8, s. 196, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

 

128.BRAUN Andrzej – Młodość. War. 1953. Czytelnik. 16d, s. 70, [2]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Zaw. m.in.: Komuna mieszkaniowa w bloku nr 25, Kombajn węglowy "Donbas", Do towarzysza Piotra Osiadacza z USP, Poseł chłopski przemawia za konstytucją, XIX Zjazd) cena: 40,00

 

129.BRAUN Andrzej – Szramy. Poezje. War. 1948. Spółdz. Wyd. Książka. 8, s. 61, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Skasowane piecz.) cena: 30,00

 

130.BRAUN Jerzy – Ballada o Warszawie. War. 1946. Zakł. Salezjański. 8, s. 14, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn. "Utwór ten został napisany w lecie 1943 r., a więc rok przed Powstaniem Warszawskim. Drukowany był w prasie podziemnej w jesieni 1943 r. Recytowany w sierpniu podczas powstania w konserwatorium na Powiślu" [przed tekstem]) cena: 40,00

 

131.BRAUN Jerzy – Ziemia i niebo MCMXXV-MCMXXVII. War. 1930. F.Hoesick. 16d, s. 55, [3]. brosz. (Stan dobry. Piecz. własn. Tomik poezji) cena: 24,00

 

132.BRAUN Mieczysław – Żywe stronice. War. 1936. F.Hoesick. 8, s. 65, [2]. brosz. (Zabrudzenia i nadkruszenia przedniej okł., brak tylnej okł., niewielkie ślady zalania. Poezje) cena: 12,26

 

133.BRECHT Bertold – Rekin zęby ma na wierzchu. Wiersze wybrane. Wyb. i przeł. z niem. R.Stiller. War. 1986. Nasza Księg. 8, s. 84, [3]. opr. oryg. kart. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Ilustr. E.Dwurnik) cena: 24,00

 

134*.BRECHT Bertold – Trzy dramaty. Matka Courage i jej dzieci. Pan Puntila i jego sługa Matti. Kaukaskie koło kredowe. War. 1953. PIW. 8, s. 427, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

135*.BRODOWSKI Stefan – Olchenwitze. Powieść z dni plebiscytowych na Górnym Śląsku. Kielce 1927. [Druk. św.Józefa]. 16d, s. 215. brosz. (Zabrudzenia i ubytki okł. oraz grzbietu, blok poluźniony. Egz. wymaga oprawy) cena: 30,00

 

136.BRODZIŃSKI Kazimierz – Poezye oryginalne i tłumaczone ... Wyd. K.J.Turowskiego. Sanok 1856. K.Pollak. 16d, s. [2], 474. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. Bibl. Polska (Oddz. poetyczny). (Miejscami zażółcenia papieru, stan dobry. Ekslibris. Na okł. brosz. data 1857) cena: 80,00

 

137.BRODZIŃSKI Kazimierz – Wiesław. Sielanka krakowska w pięciu pieśniach. Oprac. W.Jankowski. Brody [1905]. F.West. 8, s. 53, [2]. brosz. Arcydzieła Polskich i Obcych Pisarzy, t.30. (Otarcia okł., ubytki grzbietu, składki luzem. Egz. wymaga oprawy) cena: 30,00

 

138.BRONIEWSKI Władysław – Anka. War. 1959. PIW. 16d, s. 47, [5]. brosz. (Stan bardzo dobry. Wyd.II. Okł. proj. E.Frysztak-Lubelska. Ilustr. O.Siemaszkowa) cena: 48,00

 

139*.BRONIEWSKI Władysław – Bagnet na broń. Poezje 1939-1943. London, November 1943. M.I.Kolin (Publishers) Ltd. 16d, s. 46, [1]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 40,00

 

140.BRONIEWSKI Władysław – Bagnet na broń. Kr.-War. 1946. Spółdz. Wyd. Książka. 16d, s. 46, [1]. brosz. Pod znakiem poetów, s.3. J.Mortkowicza. (Blok luzem, ubytki grzbietu, egz. wymaga oprawy. Podpis własn.) cena: 30,00

 

141.BRONIEWSKI Władysław – Bagnet na broń. War. 1949. Książka i Wiedza. 16d, s. 39, [2]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 30,00

 

142.BRONIEWSKI Władysław – Drzewo rozpaczające. Kr. 1946. Sp. Wyd. "Książka", Wyd. J.Mortkowicza. 16d, s. 88, [4]. brosz. Pod znakiem poetów, s.3 (Otarcia okł., stan dobry. Zaw. m.in. cykl "Pejzaże palestyńskie") cena: 36,00

 

143.BRONIEWSKI Władysław – Drzewo rozpaczjące. War. 1950. Książka i Wiedza. 16d, s. 95, [1]. brosz. (Okł. otarte, egz. nieobcięty. Okł. proj. S.Bernaciński) cena: 53,00

 

144*.BRONIEWSKI Władysław – Krzyk ostateczny. War.-Kr. 1938. J.Mortkowicz. 16d, s. 43, [4]. brosz. (Miejscami zażółcenia papieru. Obca dedykacja. ślad po usuniętym przez cenzurę wierszu "Magnitogorsk albo rozmowa z Janem": brak s. 22-23 (zamiast nich strony o podwójnej paginacji 21-22 i 23-24), odklejony pasek papieru kryjący tytuł wiersza w spisie treści) cena: 40,00

 

145.BRONIEWSKI Władysław – Krzyk ostateczny. War. 1950. Książka i Wiedza. 16d, s. 40, [1]. brosz. (Otarcia okł., stan dobry) cena: 50,00

 

146.BRONIEWSKI Władysław – Młodym do lotu. Wybór wierszy. War. 1952. Książka i Wiedza. 8, s. 148, [2]., tabl. 1. brosz. (Okł. lekko zakurzona, stan b.dobry. Okł. proj. M.Rudnicki) cena: 20,00

 

147.BRONIEWSKI Władysław – Troska i pieśń. War. 1932. F.Hoesick. 8, s. 61, [2]. brosz. (Ubytek górnej części grzbietu, okł. nieco zabrudzone, poza tym stan dobry) cena: 46,00

 

148.BRONIEWSKI Władysław – Troska i pieśń. Łódź 1945. Sp. Wyd. "Książka". 8, s. 45, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. O.Siemaszkowej) cena: 17,06

 

149.BRONIEWSKI Władysław – Wiersze warszawskie. [War.] 1948. PIW. 8, s. 90, [4], portret 1. brosz. (Niewielkie uszkodzenie marginesu karty przedtyt., stan dobry. Podpis własn. Okł. proj. W.Wernerowej) cena: 40,00

 

150*.BRONIKOWSKI Alexander – Moina. Powieść z niedawno upłynionego czasu. Wolne tłum. z niemieckiego oryginału. Wr. 1828. W.B.Korn. 16d, s. [4], 152. opr. wsp. psk. Zbiór powieści i romansów, t.2 (Niewielki ślad zawilgocenia, stan dobry) cena: 120,00

 

151.BRUDZIŃSKI Wiesław – Miniatury. Ilustr. J.Srokowski. War. 1958. Spółdz. Wyd. Czytelnik. 16d, s. 134, [1]. brosz. Bibl. Satyry. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry. Okł. proj. J.Srokowski) cena: 24,00

 

152.BRUDZIŃSKI Wiesław Leon – Zatrute strzały. Humoreski. War. 1949. "Książka i Wiedza". 8, s. 120, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 17,06

 

153*.BRUUN Laurdis – Podróż van Zantena poprzez cuda dalekich wód. Autoryzowany przekł. MEB. 16d, s. 169, [7]. brosz. Bibl. powieściowa, nr 542. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, stan dobry. Piecz. własn. Rysunek na okł. proj. W.Daszewski) cena: 40,00

 

154.LA BRUYERE – Charaktery czyli obyczaje tego wieku. Podług pierwotnego tekstu przeł. Antoni Potocki. Lw. 1911. Księg. Pol. B.Połoniecki. 16d, s. 212, [4]. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz. Symposion. (Niewielkie zabrudzenia okł. brosz., poza tym stan b.dobry) cena: 120,00

 

155.BRYLL Ernest Po górach, po chmurach. War. 1969. Inst. Wyd. PAX. 16d, s. 109, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry. Obw., okł. i ilustr. A.Kilian) cena: 24,00

 

156.BRYLL Ernest – Rzecz listopadowa. War. 1968. PAX. 16d, s. 102, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry) cena: 18,00

 

157.BRZECHWA Jan – Liryka mego życia. War. 1968. Czytelnik. 16d, s. 362, [1], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

 

158*.BRZĘCZKOWSKI Jerzy – Wraki. Powieść. Z 10 ilustracjami i okładką M.Walentynowicza. War. 1931. Geb. i Wolff. 16d, s. 175. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., miejscami zażółcenia papieru) cena: 28,00

 

159.BRZOSTOWSKA Janina – Bezrobotni Warszawy. Powieść. War. 1933. F.Hoesick. 16d, s. 143, [1]. brosz., obw. (Zabrudzenia i ubytki obw., miejscami zażółcenia papieru. Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 36,00

 

160*.BRZOZOWSKI Stanisław – Teodor Dostojewski. Z mroków duszy rosyjskiej. Nap. ... Lw. 1906. Księg. H.Altenberga. 16d, s. [6], 120. brosz. (Niewielkie ubytki okł. i grzbietu, poza tym stan dobry. Odczyt pod tym tytułem autor wygłosił w 1905 r. w Krakowie) cena: 29,54

 

161.BRZUSKA Marja – Puhar ze srebrnym kurkiem. Obrazek z przeszłości Warszawy. War. 1934. "Płomyk". 16d, s. 38, [1]. brosz. (Składki luzem, niewielkie zażółcenia okł. Książeczka ukazała się jako "Odcinek powieściowy III tomy Płomyka rok szkolny 1934/35") cena: 26,00

 

162.BUCK Pearl S. – Błogosławiona ziemia. Wyd. nowe. Wr. 1946. L.Straszewicz. 8, s. 326, [1]. brosz. (Niewielki ubytek przedniej okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 24,00

 

163*.BUCZKOWSKI Marian Ruth – Warszawski dowcip w walce 1939-1944. War. 1946. Geb. i Wolff. 8, s. 63. brosz. (Okł. nieco zakurzona, poza tym stan b.dobry. Piecz. własn.) cena: 31,65

 

164.BUCZKÓWNA Mieczysława – Najwyższa góra. Ilustr. A.Strumiłło. War. 1967. Czytelnik. 8, s. 144, [3]. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 30,00

 

165.BUDZYŃSKI Włodzimierz – Koń biały. War. 1862. Druk. Gazety Pol. 16d, s. [4], IV, 110, [1]. opr. ppł. z epoki. (Okł. nieco zakurzone, wewnątrz stan dobry. Utwór poetycki) cena: 50,00

 

166.BUJAŃSKI Jerzy Ronard – Reduta żywego słowa. (Chorąży żywego słowa). War. 1929. Geb. i Wolff. 16d, s. 73, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. M.Różański

J.R.Bujański (1904-1986) - aktor, reżyser, poeta, teatrolog) cena: 52,00

 

167.BUNIKIEWICZ Witołd – Ballady. Lw. 1920. Wyd. Pol. 16d, s. [4], 90, [1]. brosz. (Przedarcia okł. podklejone taśmą, zabrudzenia okł.wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

 

168.BÜRGER Gotfryd August – Przygody Münchausena. Ilustr. G.Dore. Przekł. H.Januszewska. War. 1956. Nasza Księg.8, s. 142, [2]. brosz. (Okł. zakurzone, ubytek narożnika przedniej okł., stan dobry) cena: 28,00

 

169*.BYRON Jerzy Gordon – Don Juan. Przekład E.Porębowicza.War. 1885. S.Lewental. 8, s. XVIII, [19]-562, II. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 50,00

 

170.BYSTROŃ Jan Stanisław – Literaci i grafomani z czasów Królestwa Kongresowego 1815-1831. Dwanaście portretów. Z 14 ryc. Lw.-War. 1938. Książnica-Atlas. 8, s. 272. brosz. (Okładki luzem, kruchy papier, ubytki okł., wewnątrz stan dobry. Egz. wymaga oprawy. Na okładce barwny drzeworyt S.Ostoi-Chrostowskiego. Treść: Julian Ursyn Niemcewicz, Stanisłąw Kostka Potocki, Kajetan Koźmian, Ludwik Osiński, Franciszek Morawski, Aleksander Chodkiewicz, Ignacy Humnicki, Ferdynand Chotomski, Franciszek Salezy Dmochowski, Kajetan Jaksa Marcinkowski, Marcin Molski, Leon Newachowicz) cena: 46,00

 

171.BYSTRZYCKA Zofia – Zezem. Ilustr. K.Ferster. War. 1956. Czytelnik. 16d, s. 187, [3]. brosz. Bibl. satyry (Otarcia okł., ostatnia składka luzem) cena: 12,00

 

172.CAINE William – Anonim. Powieść. War. [1930]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 182. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., stan dobry) cena: 30,00

 

173.CALDERON de la Barca Pedro – Alkad z Zalamei. Nap. ... Tłum. L.H.Morstin. Rys. O.Axer. Wstępem opatrz. J.Iwaszkiewicz. War. 1954. Czytelnik. 8, s. 145, [3], tabl. opr. ppł. z zach. okł. brosz. (Poza niewielkimi otarciami okł. stan b.dobry) cena: 31,65

 

174.CALDWELL Erskine – Druga Ameryka. Droga tytoniowa. Tarapaty lipcowe. Kr. 1949. Spółdz. Wyd. Czytelnik. 8, s. 335, [2].. opr. późn. ppł. (Stan b.dobry. Ekslibris) cena: 40,00

 

175*.CAPOTE Truman – Inne głosy inne ściany. Tłum. B.Zieliński. War. 1958. Czytelnik. 16d, s. 223, [1]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., widoczny niewielki ślad zalania na dolnym marginesie, stan dobry. Obw. i karty tyt. proj. J.S.Miklaszewski) cena: 30,00

 

176*.CELLINI Benvenuto – Żywot własny spisany przez niego samego. Przeł. L.Staff. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 351, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Okł. i kartę tyt. proj. A.Sołtan) cena: 26,00

 

177*.CELLINI Benvenuto – Żywot własny spisany przez niego samego. Przeł. L.Staff. War. 1953. PIW. 8, s. 365, [1]. opr. późn. pł. złoc. z zach. okł. brosz., futerał. (Stan b.dobry) cena: 60,00

 

178.CHENG Zhang – OPowieść o małpie prawdziwej i małpie nieprawdziwej osnuta na motywach powieści Wu Cz'eng-ena "Wędrówka na Zachód". Ilustr. Zheng Jiasheng. Z ang. przeł. W.Bukato. War. 1987. Alfa. 16d, s. [166]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan b.dobry) cena: 16,00

 

179.CHLEBOWSKI Cezary – Gazda z Diabelnej. War. 1967. Nasza Księg. 8, s. 218, [1]. brosz., obw. (Naddarcia i niewielkie ubytki obw. Ilustr. H.Czajkowska. Powieść o tematyce narciarskiej) cena: 10,66

 

180.CHODŹKO Ignacy – Domek mojego dziadka. Śmierć mojego dziadka. Lw.-War.-Kr. 1926. Ossol. 16d, s. VI, 57. brosz. Nasza Bibl., nr 10. (Przedarcie na grzbiecie, wewnątrz stan dobry) cena: 12,00

 

181.CHORA fontanna. (Wiersze futurystów włoskich). Przekł. i esej wstępny Jalu Kurek. Posłowie H.Młynarska. Kr. 1977. Wyd. Lit. 8, s. 87. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia i przedarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

182.CHOROMAŃSKI Michał – Zazdrość i medycyna. Powieść. Poz. 1957. Wyd. Pozn. 16d, s. 281, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Okł proj. K.Sławiński) cena: 40,00

 

183*.CHWALIBÓG Feliks – Aforyzmy, refleksje i nowe przysłowia. S.1. Kr. 1929. Skł. gł.: Geb. i Wolff. 16d, s. 30. brosz. (Zabrudzenia okł., zamazany podpis na karcie tyt., stan dobry. Zaw. 64 aforyzmy i refleksje oraz 43 nowe przysłowia) cena: 18,00

 

184*.CHWALIBÓG Feliks – Aforyzmy, refleksje i nowe przysłowia. S.2. Kr. 1930. Skł. gł.: Geb. i Wolff. 16d, s. 32. brosz. (Dolny margines przedniej okł. nieco zabrudzony, zamazany podpis na karcie tyt., poza tym stan dobry. Zaw. 137 aforyzmów i refleksji oraz 30 nowych przysłów, np. "9. Same w tem życiu zasadzki kto się prześliźnie, ten chwacki") cena: 28,00

 

185*.CHWALIBÓG Feliks – Aforyzmy i refleksje. S.4. Kr. 1930. Skł. gł. Geb. i Wolff. 16d, s. 32. brosz. (Niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry. Zaw. 202 aforyzmy i refleksje) cena: 17,06

 

186.CIECHANOWSKA Elżbieta. E.C. [krypt.] – Wiersze niemodne. I: Z Wilna. Kr. 1925. Nakł. autora. 16d, s. 39. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

 

187.COLONNA-WALEWSKI Stanisław – Rdzawe blaski. War. 1937. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 299, [2]. brosz., obw. (Obw. lekko otarta, poza tym stan dobry. Piecz. własn.) cena: 40,00

 

188.CONDIVI Ascanio – Żywot Michała Anioła. Przeł. W.Jabłonowski. War. 1960. PIW. 16d, s. 118, [2]. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry) cena: 20,00

 

189*.CONRAD Joseph – Opowieści zasłyszane. Dusza wojownika, Książę Roman, Opowieść, Czarny sternik. Z przedm. G.Cunninghame'a Graham'a. Przeł. T.Sapieżyna i S.Wyrzykowski. War. 1928. Dom Książki Polskiej Sp. Akc. 16d, s. 149, [3]. opr. późn. ppł. Pisma zb. ... z przedm. S.Żeromskiego, t. 24. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 30,00

 

190*.CONRAD Joseph – Opowieści zasłyszane. Dusza wojownika, Książę Roman, OPowieść, Czarny sternik. Z przedm. G.Cunninghame'a. Przeł. T.Sapieżyna i S.Wyrzykowski. Wyd.II. War. 1938. "Bibl. Pol.". 8, s. 140, [1]. brosz. Pisma zb. ... pod red. S.Żeromskiego, t. 24 (Ubytki krawędzi okł., stan dobry. Piecz. własn.) cena: 28,00

 

191*.CONRAD Joseph – Wśród prądów. (Plantator z Malaty, Wspólnik, Gospoda "Pod Dwiema Wiedźmami", Z powodu dolarów). Przeł. T.Tatarkiewiczowa. War. 1928. Dom Książki Pol. 8, s. 229, [2]. brosz. Pisma zb. ... pod red. S.Żeromskiego (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 24,00

 

192*.CORTAZAR Julio – Opowieści o kronopiach i famach i inne historie. Przeł. Z.Chądzyńska. Ilustr. J.Młodożeniec. War. 1973. czytelnik. 16d podł., s. 139, [1]. brosz. (Niewielkie ślady zalania na tylnej okł., poza tym dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

193.CORTHIS Andre – Przebaczę. Powieść. Przekł. autoryz. J.Zydlerowej. War. [1928]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 154, [6]. opr. oryg. ppł. (Stan dobry) cena: 21,32

 

194*.CRAWFORD F. Marion – Zoroaster. War. 1891. Druk. "Wieku". 8, s. 200. brosz. (Blok pęknięty, składki luzem, Niewielkie zabrudzenia i ubytki krawędzi okł.. Egz. wymaga oprawy) cena: 60,00

 

195.de CROISSET Francis – Syngaleska bajka. Podróż morzem. Z upow. autora przeł. M.Wańkowiczowa. War. 1937. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 218, [5]. brosz., obw. (Bardzo niewielki ubytek obw., poza tym stan b.dobry. Piecz. i zapiski własn.) cena: 50,00

 

196.CURWOOD James Oliver – Złote sidła. Powieść. Przeł. K.Bukowski. Lw. 1925. Wyd. "Globus". 16d, s. 163, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. fragm. okł. brosz. (Okł. brosz. naklejona na lico oprawy, stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

197*.CUTLER U[viel] Waldo – O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Według Malory'ego "Morte Darthur" opowiedział ... a przeł. F.Kruszewska. Lw. 1937. Państw. Wyd. Książek Szk. 16d, s. [4], 239, [3]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., poza tym stan dobry. Ilustr. M.Byliny) cena: 40,00

 

198.CZAJKOWSKI Michał – Bułgarja. Powieść sławiańska. [Wyd. nowe]. Lipsk 1900. F.A.Brockhaus. 16d, s. [8], 304. opr. oryg. pł., grzbiet złoc. Pisma ..., t.10, Bibl. pisarzy pol., t.64 (Stan b.dobry) cena: 100,00

 

199*.CZAJKOWSKI Michał – Nemolaka. Powieść sławiańska. [Wyd. nowe]. Lipsk 1900. F.A.Brockhaus. 16d, s. [6], 282. opr. oryg. pł., grzbiet złoc. Pisma ..., t.11, Bibl. pisarzy pol., t.65 (Stan b.dobry) cena: 80,00

 

200.CZARNY Jan – Fraszki. Ilustr. G.Miklaszewski. War. 1952. PIW. 8, s. 42, [4]. brosz. (Stan dobry) cena: 14,92

 

201*.CZARTAK. Zbór poetów w Beskidzie. [Nr 3]. Poezja i proza J.Birkenmajera, J.Brzostowskiej, W.Hanysa, Z.Kossak-Szczuckiej, E.Kozikowskiego, T.Szantrocha, J.Wiktora, E.Zegadłowicza. Kr. 1928. Druk. "Czasu". 4, s. 217. opr. wsp. pł. (Fragm okł. brosz. naklejony na lico oprawy, wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn. Trzeci i ostatni numer pisma literackiego środowiska Czartaka. Do kompletu brak tablic w autolitografiach, które składają się na "Tekę autolitografij Czartaka". W ramach paginacji całostronicowe drzeworyty Z.Gedliczki i L.Misky'ego oraz rys. Z.Pronaszki i E.Porządkowskiego) cena: 240,00

 

202.CZARTORYSKI Adam – Myśli o pismach polskich z uwagami nad sposobem pisania w rozmaitych materyach. Wyd. K.J.Turowskiego. Kr. 1860. Wyd. Bibl. Pol. 16d, s. 124, [2], XIV, [4]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. zaplamiona, wewnątrz miejscami widoczne ślady zalania. Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 48,53

 

203.CZECHOWICZ Józef – Fraszki. Słowo wstępne J.Krzyżanowski. Lublin 1962. Wyd. Lub. 16d, s. 30, [1]. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 50,00

 

204.CZECHOWSKI Stanisław – Rytm mego serca. Złoczów 1933. Nakł. autora. 16d, s. 46, [2]. opr.źn. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Podpis) cena: 40,00

 

205.CZECZOT Andrzej – Gumno. 100 rysunków. War. 1979. Iskry. 16d, s. [128]. brosz., obw. Bibl. Stańczyka (Obw. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Zbiór rys. satyrycznych) cena: 20,00

 

206*.CZERKAWSKA Maryla – Poezye. Kr. 1908. Geb. i Wolff. 8, s. 124, [4]. opr. ppł. z epoki (Stan b.dobry. Piecz.) cena: 20,00

 

207*.CZERKAWSKA M[aryla]. – Sieci na wietrze. Kr. 1931. Krak. Sp. Wydawn. 16d, s. 79, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Poezje) cena: 30,00

 

208.CZERNECKI Konrad Adam – Przekłady z Heinego. Przedmowa (Do Księgi pieśni), Don Ramiro, Piosenka o skrusze, Donna Clara, Tannhauser, Piekło, Audjencja, Dobra rada. Kr. 1930. Nakł. tłumacza. 16d, s. 60, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., niewielkie ubytki grzbietu, stan dobry) cena: 40,00

 

209.CZERNIEWSKA Jadwiga – Odnowa. Powieść. Łomża 1939. Bibl. Dobrych Książek. 16d, s. 232. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 40,00

 

210.CZERNY Anna-Ludwika – Antologja nowej liryki francuskiej. Lw.-War.-Kr. 1925. Ossol. 8, s. X, [2], 143. brosz. (Okł. zaplamiona, ubytki okł. i grzbietu, blok pęknięty) cena: 28,00

 

211.CZERNY Anna-Ludwika – Uwrocie. Lw. 1929. Tow. Wyd. Ateneum. 8, s. 96. opr. oryg. pł.. (Wyraźny ślad wilgoci na oprawie, wewnątrz stan dobry. Podpis Jadwigi Czerny-Schmidtowej. Wyd. 500 egz., ten nr 111. Wiersze) cena: 43,00

 

212.CZUBEK Jan – Poezya Filomatów. Wyd. ... T.1-2. Kr. 1922. PAU. 16d, s. VII, [1], 359; [2], 416. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. Archiwum Filomatów cz.3, 1-2. (Pierwsza karta tekstu t.1 w odbitce kserograf., miejscami podkreślenia w tekście, poza tym stan dobry. Na wewnętrznej stronie okł. brosz. odręczna dedykacja podpisana "J.C. 22/11 1922") cena: 84,40

 

213.CZYŃSKI Jan – Cesarzewicz Konstanty i Joanna Grudzińska czyli jakubini polscy. War. 1956. Czytelnik. 8, s. 454, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 21,32

 

214.CZYŃSKI Jan – Jakobini polscy. Powieść z czasów rewolucyi 1830 r. War. 1907. Geb. i Wolff. 16d, s. 408. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry) cena: 42,20

 

215.CZYŻOWSKI Kazimierz Andrzej – Szara książeczka. Powieść dla młodzieży. War. 1929. Nakł. Biura Zjazdów Instytucji Oszczędnościowych w Polsce. 16d, s. 64, tabl. 6. brosz. (Okł. zabrudzone, wewnątrz stan dobry. Ilustr. Z.Glinicki) cena: 40,00

 

216.DAMROTH Konstanty (Czesław Lubiński) – Z niwy śląskiej. Wiersze. Wyd.III zupełne. Mikołów [przedm. 1922]. K.Miarka. 16d, s. X, 210. opr. oryg. pł. (Stan dobry) cena: 37,98

 

217.DANILEWSKIJ G[rigorij] P[etrovic] – Katastrofa w Szlisselburgu. Romans historyczny. Przekł. E.Jezierskiego [pseud.; nazw..: Edmund Krüger]. War. [1929]. Bibl. Nowości. 16d, s. 171, [5]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. Bibl. Nowości w War., nr 64. (Niewielkie otarcia okł., papier pożókły. Okł. proj. H[enryk] N[owina] Czerny) cena: 20,00

 

218.DANTE Alighieri – Pieśniarz. Przeł. i uwagami opatrzył J.Feldhorn. Kr. 1926. Italica. 8, s. [2], III, 87, [2]. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry) cena: 60,00

 

219.DAUDET A[lfons] – Listy z mojego wiatraka. Wybór opowiadań. War. 1961. Nasza Księg. 8, s. 70, [2]. opr. oryg. ppł. (Stan b.dobry) cena: 16,00

 

220*.DAUDET Alfons – Niezwykłe przygody Tartarena z Taraskonu. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 164, [4]. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Piecz. włan. Okł. i ilustr. J.Szancer) cena: 20,00

 

221.DĄBROWSKA Marja – Moja odpowiedź. Refleksje nad polemiką z "Rozdrożem". War.-Kr. 1938. J.Mortkowicz. 16d, s. [6], 111. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 36,00

 

222.DĄBROWSKA Marja – Tu i tam. Dwa opowiadania dla młodzieży. War.-Kr. 1938. Wyd. J.Mortkowicza. 16d, s. [4], 30, [2]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 10,00

 

223*.DĄBROWSKI Benedykt – 114-sta start! Kr. 1948. Sp. Wyd. "Czytelnik". 4, s. 63, [1]. brosz. Bibl. romansów i powieści, nr 4. (Okł. zaplamiona, wewnątrz stan dobry) cena: 20,00

 

224.DĄBROWSKI Ignacy – Chwila była przedwieczorna... Wrażenia. War. J.Fiszer. 8, s. [2], 112, [1]. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Szyldzik złocony na grzbiecie) cena: 50,00

 

225.DEEPING Warwick – Zatrute studnie. Powieść. Kat. 1947. Wyd. Awir. 8, s. 304. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., niewielkie ubytki grzbietu. Okł. proj. J.Karolak) cena: 18,00

 

226*.DELARUE Paul – Miłość trzech pomarańcz. War. 1955. Nasza Księg. 8, s. 148, [3]. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., stan dobry. Ilustr. A.Marczyński) cena: 20,00

 

227.DEMBY Stefan – Łany ojczyste. Wyjątki z pism autorów polskich. Książka dla młodzieży i dorosłych. Cz.1-2. Wyd.II. War. 1919. Wyd. M.Arcta. 16d, s. 271; [4], 275. razem opr. pł. z epoki. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz.) cena: 60,00

 

228.DEMCZYK Tadeusz Juljusz – Student z podwawelskiego grodu. Kr. 1931. Skł. gł. Dom Książki Pol. 8, s. 37, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 28,00

 

229.DICKENS Karol – Klub Pickwicka. Wyd. nowe. T.1-4 [w 2 wol.]. War. 1947. PIW. 8, s. 394, [1]; 371, [1]. opr. oryg. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. otarte i zabrudzone, grzbiety nadpęknięte, wewnątrz stan b.dobry. Na okł sygnatury R.Szałas 46.) cena: 80,00

 

230.DIDEROT – Kubuś Fatalista i jego pan. Przeł. i wstępem opatrzył T. Żeleński-Boy. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 276. brosz. (Stan b.dobry. Okł proj. M.Piotrowski) cena: 40,00

 

231*.DIDEROT Denis – Kuzynek mistrza Rameau. Przeł. L.Staff. War. 1979. PIW. 16d, s. 177, [3]. opr. oryg. ppł. (Stan b.dobry. Ilustr. J.Przybylski) cena: 20,00

 

232*.DŁUGOSZ Jan – Życie świętego Stanisława, biskupa krakowskiego. Londyn 1953. F.Mildner & Sons. 8, s. [2], 183, [1], tablice. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., blok jednostronnie odchodzi od okł. Egz. wymaga podklejenia) cena: 24,00

 

233.DŁUGOSZ Stanisław (Jerzy Tetera) – Przed złotym czasem... Z przedm. A.Struga. Kr. 1917. Nakł. rodziny. 8, s. XXIII, [1], 199, [5]. brosz. (Maliszewski 4005. Odbarwienia i zaplamienia okł., brak zdjęcia (?) przed przedmową. Zaw. m.in. "Urywki pamiętnika" dot. wydarzeń 1914-1915) cena: 48,53

 

234.DOBRACZYŃSKI Jan – Najeźdźcy. T.1-2. War. 1947. Oficyna Księgarska. 8, s. 447, [1]; 435. brosz. (Niewielkie naddarcia okł. na krawędziach grzbietu, poza tym stan dobry. Okł. proj. J.Knothe) cena: 40,00

 

235.DOBROWOLSKI Adam – Lećcie me pieśni. Poezye. Zaopatrzone portretem autora z przedm. J.Kasprowicza. Notatką biograficzną poprzedził i do druku przygotował J.Saloni. Lw. 1914. Księg. Gubrynowicza i syna. 16d, s. VII, [1], 239, tabl. 1. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

236.DOBROWOLSKI St[anisław] Ryszard – Spartakus. Dramat. War. 1947. Spółdz. Wyd. "Wiedza". 8, s. 135, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Okł. i ozdobniki I.Witz) cena: 20,00

 

237.DOMANIEWSKI Bogusław – Za własnym żaglem. Powieść. War. 1939. Wyd. Ligi Morskiej i Kolonialnej. 8, s. 121, [2]. brosz. (Stan dobry. Obca dedykacja) cena: 40,00

 

238.DORGELÉS Roland – Wielka parada. Powieść o wojnie. Tłum. Z.Iwanowicz. Lw. 1930. Przygoda. 16d, s. [4], 403. opr. późn. pł. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 36,00

 

239.DOROSZEWICZ Bł.[!] – Sąd kalifa nad tancerką. OPowieść wschodnia. Na język polski przeł. i w przedm. zaopatrzył Wł[odzimierz] Rewski. Chełm Lubelski 1938. Druk. "Zwierciadło". 8, s. 23. brosz. (Stan dobry) cena: 29,54

 

240.DOSTOJEWSKI Teodor – Biedni ludzie. War. 1929. Tow. Wyd. "Rój. 16d, s. 287, [1]. brosz. Dzieła, S.7 pod red. M.Wańkowicza. (Niewielkie otarcia i ubytki krawędzi okł., stan dobry. Całość składała się z 8 serii. Okł. w interesującym układzie typograficznym) cena: 85,00

 

241.DRDA Jan – Miesteczko na dłoni. Powieść. Kat. 1947. Wyd. Awir. 8, s. 287. brosz. (Niewielkie przedarcia okł. na krawędzi grzbietu, poza tym stan dobry. Okł. proj. J.M.Brzeski) cena: 36,00

 

242.DUMAS Aleksander – Neron. Romans historyczny. War. [193-?]. E.Wende. 16d, s. 98, [1]. opr. późn. ppł. (Stan dobry) cena: 40,00

 

243*.DUMAS Aleksander – Opowieści o duchach. Jeden dzień w Fontenay-aux-Roses. Tłum. S.Kuliński. War. 2007. Jirafa Roja. 16d, s. 191. brosz. (Stan b.dobry) cena: 8,00

 

244.DUMAS Aleksander – Wicehrabia de Bragelonne. Powieść historyczna z XVII wieku. T.1-2. War. 1953. Iskry. 8, s. 597, [3]; 703, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Piecz. własn. Okł. proj. S.Töpfer) cena: 70,00

 

245*.DUMAS Aleksander (ojciec) – Paulina. Powieść. War. 1928. Bibl. Rodzinna. 16d, s. 134, [1]. opr. bibliot. ppł. (Stan b.dobry) cena: 30,00

 

246.DURINI M. Anioł – Wybrane poezye [...] o Stanisławie Konarskim. Spolszczył jeden ze Zgromadzenia XX. Pijarów. Kr. 1885. Zgromadzenie XX. Pijarów. 8, s. 29. brosz. (Okł. zabrudzone, Ubytek narożnika przedniej okł. oraz kilku pierwszych kart, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy. Podpis własn.) cena: 20,00

 

247.DÜRRENMATT Friedrich – Obietnica. Kraksa. Sędzia i jego kat. Grek szuka Gerczynki. War. 1979. PIW. 16d, s. 412, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan b.dobry. Okł, obw. i strony tyt. proj. Z.Porada) cena: 36,00

 

248.DYGAT Stanisław – Disneyland. War. 1965. PIW. 16d, s. 246, [1]. brosz., obw. (Otarcia obw., niewielkie przedarcia na grzbiecie . Blok odszedł od okł., egz. wymaga podklejenia) cena: 18,00

 

249*.DYGAT Stanisław – Jezioro Bodeńskie. War. 1946. Spółdz. Wyd. Wiedza. 8, s. 290. brosz. (Otarcia i załamania okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 48,00

 

250.DYGAT Stanisław – Podróż. War. 1965. PIW. 16d, s. 274, [2]. brosz., obw. (Obw. lekko zakurzona, stan dobry. Obw. proj. A.Stefanowski) cena: 30,00

 

251.DYNOWSKA M[aria] – Po złote runo. Kr. 1939. Księg. Nauka i Sztuka. 16d, s. 227. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

 

252.[DZIAŁYŃSKA G.]. Wiersz na żałobną pamiątkę J. Panny Gabryeli Działyńskiey w Pradze r. 1813 dnia 6. grudnia zeszłey przez przyiaciela jey i rodziców ułożony. B.m. [1813?]. b.w. 8, s. [15]. brosz. (Okł. nieco zakurzone, wewnątrz stan bardzo dobry. Podpis własn.) cena: 63,30

 

253*.DZIKOWSKI Stanisław – Niemiec wyszydzony. War. [cop. 1946]. Wyd. L.Fiszera i J.Kubickiego. 8, s. 195, [3]. brosz., obw. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Popularne przysłowia, piosenki, opowiadania i fraszki o Niemcach, Piosenki i żarty podczas okupacji, Dowcip w służbie konspiracyjnej. Ilustr. A.Świdwińskiego oraz reprod. z wydawnictw konspiracyjnych) cena: 48,00

 

254.[EILE Marian]. Bracia Rojek [pseud.] – Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika. Ilustr. M.Eile. War. 1959. Iskry. 16d, s. 262, [2]. brosz. Bibl. Stańczyka (Okł. nieco zakurzona, brak pocztówek w tylnej kieszonce) cena: 40,00

 

255.EJSMOND Juljan – Antologia bajki polskiej. Oprac. i wstępem opatrzył ... War. [1915]. Geb. i Wolff. 16d, s. [6], V, [1], 198. opr. ppł. z epoki (Stan b.dobry) cena: 53,00

 

256*.EJSMOND Juljan – Miłość wieczna. Tor.-War.-Siedlce. 1922. Ignis. Druk. J.Buriana. 16d, s. 52, [3]. brosz. (Stan dobry. Okł. rys. T.Gronowski) cena: 37,98

 

257.EJSMOND Juljan – Patrząc na moich synków. Dziecięcy światek. War. 1931. Nakł. Juljanowej Ejsmondowej. 8, s. 84, [3], tabl. 1. brosz. (Niewielkie załamania narożnika kart, stan bardzo dobry. Zaw. gł. wiersze dla dzieci) cena: 48,00

 

258.ELIKSIR zmartwychwstania. Powieść. Czerniowce 1925. Druk. J.Filipescu. 8, s. 209. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 33,76

 

259*.ELUARD Paul – Wybór wierszy. Kr. 1950. Czytelnik. 16d, s. 75, [4], tabl. 1. brosz. (Odbarwienia okł., tylna okł. załamana, wewnątrz stan dobry) cena: 18,00

 

260.ENKAEŃSKIE zwierciadło czyli na ciężkie czasy lekkich żartów wiązanka. Kr. 1916. Nakł. Komitetu. 8, s. 51. brosz. (Niewielkie przedarcie grzbietu, poza tym stan dobry. Zbiór wierszy satyrycznych pośw. NKN ozdobiony karykaturami K.Witkiewicza. Zaw. teksty m.in. I.Kowalskiej, S.Meyera, K.Ostrowskiego. Druk na prawach rękopisu) cena: 42,20

 

261.EPITAPHIUM Ignacego Maciejowskiego Sewera lat przeżytych Rzeczypospolitej powołanego pisarza na służbie ducha ku odrodzeniu narodu zaprzysięgłej zgoonem z legionu żywych pojmanego druchowie przyjaciele a bracia młodsi myślą prześcigłą za onym się oglądając we wieńcu nieśmiertelnych idącym zebrali i w księgę zwarli. Kr. 1902. Nakł. autorów, Druk. UJ. 4, s. 101, [4], tabl. 1. brosz. (Przednia okł. luzem, niewielkie ubytki okł. oraz grzbietu, stan dobry. Autorzy: M.Zdziechowski, M.Siedlecki, W.Reymont, T.Miciński, W.Tetmajer, K.Tetmajer, A.Lange, K.M.Górski, L.Rydel, W.Perzyński, S.Żeromski, J.Żuławski, S.Wyspiański, W.Feldman, A.Szymański) cena: 42,20

 

262*.ERENBURG Ilia – Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca. Tłum. M.Popowska. War. 1957. Czytelnik. 8, s. 286, [1]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 16,00

 

263*.ERENBURG Ilja – Konwencjonalne cierpienia bywalca kawiarnianego. War. 1927. Skł. gł. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 162, [2]. brosz. (Zachowana przednia okł. brosz. luzem, niewielkie ubytki okł., blok pęknięty. Podpis własn. Egz. wymaga oprawy) cena: 16,00

 

264.ERENBURG Ilja – Oblicze wojny. War. 1926. Skł. gł. Dom Książki Pol. 16d, s. 210, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 48,00

 

265*.ERENBURG Ilia – Upadek Paryża. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 475, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Okł. proj. W.Daszewski) cena: 24,00

 

266.ESENIN Sergej – Zarjanka. Sbornik stichotvorenij. Moskva 1964. Izd. Malysz. 8, s. 71, [1]. opr. oryg. ppł., obw. (Obw. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

267.d'ESME Jan – Czerwone Bogi. Powieść. Czerniowce 1923. Druk. J.Filipescu. 8, s. 218. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 33,76

 

268.FALEŃSKI Felicjan – Poezje wybrane. Wyboru dokonał, wstępem i notą opatrzył J.W.Gomulicki. War. 1980. LSW. 16d, s. 153, [2]. brosz. Bibl. poetów. (Otarcia okł., stan dobry) cena: 10,66

 

269.FELIŃSKI Alojzy – Barbara Radziwiłłówna. Tragedya w 5. aktach wierszem. Wyd. J.Turowskiego. Sanok 1855. K.Pollak. 16d, s. VII, [1], 72, II. opr. wsp. pł. (Niewielkie ślady zalania widoczne na górnym marginesie, poza tym stan b.dobry. Podpis własn. Ekslibris) cena: 50,00

 

270.FERRERO Guglielmo – Przemowy do głuchych. Przekł. autoryzowany J.Kuryłowicz. Poz. [1929]. Wyd. Pol. R.Wegner. 16d, s. [4], 116, [8]. brosz.Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. Piecz. własn.30,00

 

271*.FICOWSKI Jerzy – Odczytanie popiołów. Wiersze. War. 1980. Niezależna Oficyna Wyd. 16d, s. 37, [1], tabl. 5. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, poza tym stan dobry. Przedruk z wyd. paryskiego z 1979. Na tabl. reprod. akwafort M.Chagalla) cena: 53,00

 

272.FICOWSKI Jerzy – Ptak poza ptakiem. War. 1968. Czytelnik. 8, s. 106, [5]. brosz., obw. (Niewielkie zaplamienie tylnej obw., poza tym stan dobry. ŚObw. proj. W.Brykczyński) cena: 30,00

 

273.FICOWSKI Jerzy – Śmierć jednorożca. War. 1981. PIW. 8, s. 120. brosz., obw. (Obw. nieco zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Obw. H.Tomaszewskiego) cena: 40,00

 

274.FIEDLER Arkady – Dziękuję Ci kapitanie. War. 1946. Czytelnik. 8, s. 236, [2], tablice. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

 

275.FIK Ignacy – Kłamstwa lustra. Kr. 1932. Geb. & Wolff. 8, s. 64, [2]. brosz. (Zabrudzenia okł., przedarcie fragm. grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

276*.FIK Ignacy – Plakaty na murze. Poezje. Kr. 1936. Okolica Poetów. 8, s. 79. brosz. Bibl. "Okolicy Poetów", nr 3. (Niewielki ubytek przedniej okł., stan dobry) cena: 53,00

 

277.FIK Ignacy – Wiersze. War. 1954. PIW. 8, s. 91, [1], tabl. 1. brosz. (Okł. lekko odbarwione, poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Wyd.I. Wybrał i wstępem opatrzył A.Włodek) cena: 48,00

 

278.FILAR Alfons, LEYKO Michał – Palace - katownia Podhala. Tajemnice lochów gestapowskiej placówki w Zakopanem. War. 1971. MON. 16d, s. 444, [4], tablice. opr. oryg. pł. (Zabrudzenia okł., stan dobry. Wyd.II) cena: 16,00

 

279.[FILIPOWICZ January] – Posiedzenia wiejskie we IVch niedzielach. Wyd. F.Luty [pseud.]. Wilno 1856. J.Zawadzki. 16, s. 135. brosz. (Blok nadpęknięty, niewielki ubytek przedniej okł.) cena: 60,00

 

280*.FILIPOWICZ Kornel – Pamiętnik antybohatera. War. 1964. Czytelnik. 16d, s. 94, [1]. brosz. obw. (Przedarcia obw. podklejone papierem, wewnątrz stan b.dobry. Na karcie tyt. odręczny podpis autora. Obw. proj. K.Mikulski) cena: 40,00

 

281.FIUT Aleksander – Czesława Miłosza autoportret przekorny. Rozmowy przeprowadził ... Kr. 1988. Wyd. Lit. 16d, s. 350, [2], tablice. brosz. (Stan dobry) cena: 20,00

 

282.FLESZAROWA Stanisława – Sen o morskiej potędze. (Poemat z czasów Władysława IV). Sopot 1948. Wyd. "Fregata". 16d, s. 92. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Tabl. w ramach paginacji. Skasowane piecz. bibliot.) cena: 25,58

 

283.FLIKOWSKI Stefan – Horyzont Afrodyty. Kr. 1947. Spółdz. Krak. Czytelnik. 8, s. 156, [4]. brosz. Bibl. dramatyczna Nowy Teatr, nr 2. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 24,00

 

284*.FLIS Łukasz – Drzwi uchylone. War. 1933. Księg. F.Hoesicka. 8, s. 188. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i ubytki krawędzi okł., stan dobry. Okł. proj. S.Szmaja) cena: 24,00

 

285.FLUKOWSKI Stefan – Oranżeria. Sztuka w 4 aktach. Kr. 1949. Spółdz. Pracy i użytkowników z O.U. "Placówka". 8, s. 56. brosz. Bibl. dramatyczna Nowy Teatr. (Stan dobry) cena: 20,00

 

286.FORSYTH Fredrick – Psy wojny. Tłum. S.Wilkosz. War. 1977. Czytelnik. 16d, s. 382, [2]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Obw. i okł. proj. A.Krauze) cena: 20,00

 

287.FRANCE Anatol – Bunt aniołów. Przeł. S.Flukowski. War. 1958. Czytelnik. 16d, s. 269, [1]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Okł. i kartę tyt. proj. J.S.Miklaszewski) cena: 20,00

 

288.FRANCE Anatol – Święty satyr. Tłom. St.Godlewski. War. [192-?]. Książki ciekawe. 16d, s. 79, [1]. opr. późn. pł. zdob. (Stan dobry) cena: 28,00

 

289.FRANCE Anatol – Zbrodnia Sylwestra Bonnard. War. 1949. Książka i Wiedza. 8, s. 183, [2]. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry. Podpis własn. Okł. proj. M.Piotrowski) cena: 33,76

 

290.FRASIK Józef Andrzej – Łąkami w górę. War.-Kr. 1936. Okolica Poetów. 8, s. 46, [1]. brosz. Bibl. "Okolicy Poetów", t.5.  (Niewielkie odbarwienia okł., stan dobry. Na karcie tyt. zaklejone zapiski, poniżej odręczna dedykacja autora) cena: 46,00

 

291.FREDRO Aleksander – Nocleg w Apeninach. Operetka w jednym akcie. Lw. 1897. Księg. Pol. 16d, s. 43. brosz. (Okł. zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 16,00

 

292*.FREDRO Aleksander – Pięć komedii. Pan Geldhab. Nowy Don Kiszot. Śluby panieńskie. Pan Jowialski. Zemsta. Ilustr. J.M.Szancer. War. 1954. PIW. 4, s. 432, [3], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie naddarcia obw, poza tym stan b.dobry) cena: 60,00

 

293.FRENKEL Mieczysław R. – Minuta milczenia. Powieść. Lw.-War. 1932. Księg. Lwowska. 16d, s. 222, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, jedna składka luzem. Na karcie przedtyt. dedykacja autora) cena: 36,00

 

294.FRONCZEK Zbigniew Włodzimierz – Spacer po linie. War. 1976. RSW "Prasa-Książka-Ruch". 8, s. 32, [1], tabl. 1. Arkusz 6. (Stan dobry. Wydano 217 egz., ten nr 74. Autograf autora) cena: 43,00

 

295.GAJDAR Arkady – Los Dobosza. War. 1954. Nasza Księg. 8, s. 119, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena: 26,00

 

296.GAJEWICZ Leon – Triolety. Z marzeń, uczuć i nastrojów. War.-Łódź [1928]. Nakł. autora. 8, s. 119. opr. ppł. z okł. brosz. nakl. na lico opr. (Okł. otarte, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

297.GALSWORTHY John – Walka. Dramat socjalny w 3-ch aktach. War.-Kr. 1922 Wyd. "Epoka". 16d, s. 125, [3]. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 26,00

 

298.GAŁCZYŃSKI Konstanty I[ldefons] – Młynek do kawy. Ilustr. S.Zamecznik. War. 1958. Czytelnik. 16d, s. 62, [1]. opr. oryg. kart. (Bardzo niewielkie otarcia okł., stan b.dobry. Wyd.I) cena: 44,00

 

299.GAŁCZYŃSKI Konstanty Ildefons – Pieśni. War. 1965. Czytelnik. 16d, s. 21, [3]. opr. oryg. kart., obw. (Stan b.dobry. Ilustr. M.Stachurski) cena: 30,00

 

300.GAŁCZYŃSKI K[onstanty] I[ldefons] – Satyra, groteska, żart liryczny. Ilustr. H.Tomaszewski. War. 1955. S.W."Czytelnik". 16d, s. 406, [6], tabl. 1. opr. pł., obw. (Otarcia i ubytki obw., poza tym stan b.dobry) cena: 48,00

 

301*.GAŁCZYŃSKI Konstanty Ildefons – Ślubne obrączki. War. 1949. Czytelnik. 16d, s. 101, [3]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) cena: 53,00

 

302.GAŁCZYŃSKI Konstanty Ildefons – Wiersze liryczne. War. 1952. Sp. Wyd.-Ośw. Czytelnik. 8, s. 61, [3]. brosz. (Okł. nieco zakurzone, niewielkie zaplamienie widoczne w górnej części przedniej okł. i górnym marginesie kilku pierwszych kart, poza tym stan dobry. Okł. i ilustr. J.Lenica) cena: 60,00

 

303*.GAŁCZYŃSKI Konstanty Ildefons – Wiersze. Okł. i ilustr. J.Knothe. War. 1946. Oficyna Księgarska. 8, s. 346, [7]. brosz. (Okł. otarte. Pierwsza powojenna krajowa prezentacja wierszy Gałczyńskiego) cena: 64,00

 

304.GAŁCZYŃSKI K[onstanty] I[ldefons] – Wiersze. War. 1956. Czytelnik. 16d, s. 743, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. przedarta, poza tym stan dobry. Wyd.I) cena: 40,00

 

305*.GAŁUSZKA Józef Aleksander – Biesiada kameleonów. Kr. [1921]. Druk. Związkowa. 8, s. 158. brosz. (Okł. luzem z ubytkami, ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy. Odręczna dedykacja autora. Wiersze) cena: 31,65

 

306.GAŁUSZKA Józef Aleksander – Ludzie bez twarzy. War. 1927. Geb. i Wolff. 16d, s. 64. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Okł. J.Fedkowicz) cena: 20,00

 

307.GAŁUSZKA Józef Aleksander – Uśmiechy Boga. Kr. 1922 [właśc. 1921]. Geb. i Wolff. 16d, s. 62, [2]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. otarta i zabrudzona, miejscami podkreślenia w tekście) cena: 24,00

 

308*.GARCZYŃSKI Stefan – Wacława dzieje. Poema. War. 1973. PIW. 16d, s. 97, [2]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena: 16,00

 

309.GASZYŃSKI Konstanty – Poezje. Wydanie zupełne. Lipsk 1868. F.A.Brockhaus. 16d, s. XXVIII, 220. opr. oryg. pł., grzbiet złoc. Bibl. pisarzy pol., t.52. (Miejscami zażółcenia papieru, ślady zalania okł. i na marginesach) cena: 38,38

 

310*.GAUTIER Teofil – Kapitan Fracasse. W oprac. W.Olszewskiej. Łódź 1948. Łódzki Inst. Wyd. 8, s. 272, [3]. brosz. (Okł. nieco otarta i zakurzona, poza tym stan dobry. Ilustr. J.M.Szancer) cena: 40,00

 

311.GAWALEWICZ M[aryan] – Drugie pokolenie. Powieść oryginalnie napisana. T.1-2. War. 1891. Geb. i Wolff. 16d, s. 283, [1]; [4], 239. razem opr. psk. z epoki. (Brak karty tyt. t.1, otarcia i zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru) cena: 50,00

 

312*.GAWALEWICZ Maryan – Poezye. Wyd.II. Kr. 1896. Sp. Wyd. Pol. 16d, s. [4], 268. opr. oryg. ppł. (Blok nadpęknięty, okł. lekko otarte, poza tym stan dobry) cena: 50,00

 

313.GAWALEWICZ Maryan – Preludyum Szopena. Obrazek dramatyczny w jednym akcie. War. 1907. Geb. i Wolff. 16d, s. 39. Teatr amatorski nr 87.

[oraz] GAWALEWICZ Maryan - Lekcya deklamacji. Fraszka sceniczna w 1-ej odsłonie. War. 1883. M.Orgelbrand. 16d, s. 32.

[oraz] PRZYBYLSKI Zygmunt - Banasiowa. Obrazek sceniczny w 1 akcie, osnuty na tle noweli Maryi Konopnickiej. War. 1908. Geb. i Wolff. 16d, s. 21. Teatr amatorski nr 98.

[oraz] PRZYBYLSKI Zygmunt - Bzy kwitną. Komedya w 1 akcie. Wyd.II. War. 1903. Geb. i Wolff. 16d, s. 26, [2].

[oraz] MAREK Andrzej - Wieczna bajka. Obrazek dramatyczny w 1 akcie. War. 1902. Geb. i Wolff. 16d, s. [2], 32. Teatr amatorski [nr] 65.

[oraz] DOMNIK Franciszek - Dzieci muzy. Wyd.III. War. 1908. Geb. i Wolff. 16d, s. 52. Teatr amatorski [nr] 31.

[oraz] MOSER Gustaw - Kusicielka. Komedya w 1 akcie. War. [cenz. 1900]. Geb. i Wolff. 16d, s. 59. Teatr amatorski [nr] 59.

[oraz] PRZYSŁUGA. Komedya w 1 akcie. Z franc. War. [cenz. 1892]. Geb. i Wolff. 16d, s. 56. Teatr amatorski, [nr 18].

[oraz] DWÓCH głuchych. Krotochwila w 1 akcie. Z franc. War. [cenz. 1904]. Geb. i Wolff. 16d, s. 36. Teatr amatorski nr 8.

[oraz] PRZYBYLSKI Zygmunt - Na przekór. Krotochwila w 1 akcie. Wyd.II. War. [cenz. 1900]. Geb. i Wolff. 16d, s. 29. Teatr amatorski, nr 10. razem opr. pł. z epoki. (Zabrudzenia okł., zapiski na wyklejkach, podkreślenia i zapiski w tekście. Egz. zakurzony. Piecz. i podpis własn.) cena: 30,00

 

314.GAWIŃSKI Antoni – Peregrynacje Andrzeja Wilczka. Powieść. Lw. 1937. Państw. Wyd. Książek Szkolnych. 16d, s. 196, [1], tablice. brosz. (Winietki tyt. wykonał autor. Okł. proj. W.Siemiątkowski) cena: 40,00

 

315.GAWLIK Jan Paweł – Powrót do Jamy. Kr. 1961. WAG. 8, s. 191, [5], tabl. 17. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., ubytek grzbietu, poza tym stan b.dobry. Dedykacja autora. Ilustr. D.Mróz) cena: 32,00

 

316.GĄSIOROWSKI Wacław (Wiesław Sclavus) – Bem. Powieść historyczna z XIX w. Wyd.III. War. 1930. Dom Książki Pol. 16d, s. [4], 390, [6], tabl. 1. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zaplamienia okł., blok nadpęknięty, kilka kart luzem) cena: 40,00

 

317*.GĄSIOROWSKI Wacław (Wiesław Sclavus) – Huragan. Powieść z epoki napoleońskiej w oprac. dla młodzieży dokonanym przez autora. War. 1955. Nasza Księg. 8, s. 587, [1]. opr. oryg. ppł.21,32

 

318*.GĄSIOROWSKI Wacław (Wiesław Sclavus) – Księżna łowicka. Powieść historyczna z XIX wieku. T.1-2. Kr. 1908. Geb. i Sp. 16d, s. [4], 267; [4], 290, [2]. opr. późn. psk. (Niewielkie otarcia okł., na grzbiecie mylnie wyzłocony tytuł "Księżna łowiecka" [!]) cena: 53,30

 

319.GĄSIOROWSKI Wacław (Wiesław Sclavus) – Pigularz. War. 1957. Nasza Księg. 8, s. 304, [3]. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobryIlustr. K.M.Sopoćko) cena: 36,00

 

320.[GĄSIOROWSKI Wacław] (Wiesław Sclavus) – Ugodowcy. Wyd.IV. War. 1920. Kasa Przezorności i Pomocy Warsz. Pomocników Księgarskich. 16d, s. [4], 488. opr. bibliot. ppł. (Zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 28,00

 

321.GEMBARZEWSKI Miłosz – Pieśni Słowianina. War. 1930. F.Hoesick. 16d, s. 44, [3]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, stan dobry) cena: 20,00

 

GENERACJE [seria wyd.]. War. 8. brosz., obw. (Stan dobry. Poetycka seria wydawnicza publikowana z okazji spotkań autorskich organizowanych w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki "Ruch" - Ściana Wschodnia przy współudziale DRN Warszawa-Śródmieście, ZG SZSP, Rady Nacz. ZSP. Staranny układ typograficzny, często na papierze czerpanym, w limitowanym nakładzie)

 

322.S.1, t.5: BALCERZAN Edward – Późny wiek. III 1972. s. 23, [1] (Autograf autora. Wydano 157 egz., ten nr 100) cena: 53,00

 

323*.S.2, t.3: HERMAN Michał – Wielkie naczynie krwionośne w rozpędzie. X 1972. s. 22, [2] (Odręczna obszerna dedykacja autora, dodatkowo dwa autografy autora. Wydano 221 egz., ten nr 60) cena: 53,00

 

324.S.2, t.5: [JANKOWSKI Jerzy]. Yeży Yankowski - Rytmy miasta. Wybór i opracowanie A.K. Waśkiewicz. XII 1972. s. 29, [3]. (Stan b.dobry. 4 grudnia 1972 odbył się wieczór poezji Jerzego Jankowskiego. Wprowadzenie A.K. Waśkiewicz, czytał W.Siemion. Wydano 221 egz. numerowanych, ten egz. nr 200) cena: 85,00

 

325.S.3, t.2: WITKIEWICZ Tadeusz – Półroczne oprawy mijania. IV 1973. s. 29, [2] (Egz. nr 57 (z 221). Wstęp S.Czycza. Tom poezji wskrzesiciela Zakonu Białego Kruka, syna Kazimierza Witkiewicza) cena: 53,00

 

326.S.5, t.7: KOPERSKI Jerzy – Drzewa z próchna nie poznasz. (Wybór wierszy). 1980. s. 36 (Wydano 367 egz. na papierze białym i czerpanym, ten bez numeru, na papierze czerpanym - z dodawanym do egzemplarzy specjalnych zdjęciem córki poety, której tom jest dedykowany) cena: 53,00

 

327*.GERMAN Juliusz – Lilith. Trzy akty. Lw. 1905. Pol. Tow. Nakł. 8, s. [8], 131, [5]. brosz. (Naddarcia i zaplamienia okł., blok pęknięty. Egz. wymaga podklejenia. Druk na papierze czerpanym. Dramat młodopolski wyróżniony w konkursie dramatycznym galic. Wydz. Krajowego w 1904) cena: 36,00

 

328.GIEŁGUD Val – Skarb carów. Z upow. autora przeł. L.Orłowska. War. 1935. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 217, [7]. brosz. (Frag, oryg. obw. naklejono na okł., okł. podklejona do bloku paskami papieru) cena: 36,00

 

329*.GINZBURG Eugenia – Stroma ściana. T.1. Przeł. A.Mandalian. War. 1990. Czytelnik. 8, s. 282, [4]. brosz. (Stan b.dobry. Wspomnieniowe relacje o więzieniach i łagrach stalinowskich) cena: 12,00

 

330.GIRAUDOUX Jean – Bella. Powieść. War. 1929. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 216, [8]. opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Okł. zabrudzona i otarta, przetarcia płótna na grzbiecie, egz. zakurzony, miejscami zażółcenia papieru. Piecz.) cena: 24,00

 

331.GLAESER Ernest – Rocznik 1902. Z up. autora przeł. A.Wat. War. 1930. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 318, [1]. opr. późn. pł. (Okł. zakurzone, wewnątrz stan dobry) cena: 16,00

 

332.GLUZIŃSKI Tomasz – Sonety zwrotne. Kr. 1972. Wyd. Lit. 8, s. 67, [1]. brosz. (Stan dobry. Notatki ołówkiem. Tom poezji poprzedzony mottami z Pascala i Brillouina, składający się z akrostychów: pierwsze litery kolejnych wersów każdego wiersza tworzą własne hasło (np. Kolacja z trocin, Po co ta pisanina, Złom dla Hasiora, A słowa jak ptaki, Fuga na długopis, Dupa dupa du, Gustaw Holoubek)) cena: 43,00

 

333*.[GNATOWSKI Jan]. ŁADA Jan [pseud.] – Oman. Czarodziejska historya o rycerzu-upiorze, o wodnicy-topielicy i o padewskim studencie. War. [1913]. Skł. gł. Księg. E.Wende i Sp. 8, s. 474. brosz. (Okł. zabrudzone, ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 60,00

 

334.GOETEL Ferdynand – Pątnik Karapeta. Wyd.II. War. 1930. Geb. i Wolff. 16d, s. 224, [1]. opr. późn. pł. (Stan dobry. Zaw.: Pątnik Karapeta, Kos na Pamirze, Komisja, Samson i Dalila) cena: 40,00

 

335.GOETHE Johann Wolfgang – Liryki i ballady. War. 1955. Nasza Księg. 16d, s. 130, [1]. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Ilustr. S.Brzęczkowski) cena: 18,00

 

336.GOJAWICZYŃSKA Pola – Dziewczęta z Nowolipek. T.1-2. Wyd.II. War. 1936. Rój. 16d, s. 241, [2]; 233, [6]. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., stan dobry) cena: 37,98

 

337*.GOLDING William – Władca much. Tłum. W.Niepokólczycki. War. 1967. "Czytelnik". 16d, s. 299, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry) cena: 26,00

 

338.GOLIŃSKI Leszek, FENIKOWSKI Franciszek – Odra szumi po polsku. Poz. 1946. Wyd. Zach. 88, s. 56. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 20,00

 

339.GOŁĘBIOWSKI Stefan – Kłos słońca. War.-Kr. 1937. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 48, [3]. brosz. (Stan niemal b.dobry. Piecz. i zapiski własn. Tomik poezji) cena: 24,00

 

340.GOMULICKI Wiktor – Życie dla ojczyzny. Powieść. Wyd. IV. z rysunkami S.Bagieńskiego. War. 1931. M.Arct. 16d, s. 251, [3], tablice. opr. wsp. pł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 48,00

 

341.GORKIJ Maxym – Chan i jego syn. Przekł. S.Miłkowskiego. Kr. 1903. D.E.Friedlein. 16d, s. [4], 140. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn. Nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 20,00

 

342.GORKIJ [Maksym], ANDREJEW [Leonidas], KOROLENKO [Włodzimierz] – Godziny więzienne. Zakazane utwory ... Przeł. Józef Mondschein. War.-Lw. 1906. Druk. P.Laskauera. 16d, s. 131, [4]. brosz. Książnica polska, t.2. (Otarcia i niewielkie zaplamienia okł., zaplamienia ostatniej czystej strony) cena: 52,75

 

343.GORKIJ Maksym – Na stepie. War. 1936. Rój. 16d, s. 283, [2]. brosz. (Blok poluźniony, okł. otarta z ubytkami) cena: 29,54

 

344.GOSŁAWSKI Maurycy – Poezye ... Z przedm. przez L.Zienkowicza. Pierwsze wyd. zb. i zup. Lipsk 1864. F.A.Brockhaus. 16d, s. XXIII, [1], 311. opr. późn. pł. Bibl. Pisarzy pol, t.26. (Otarcia i zaplamienia okł., ślady zalania, miejscami zażółcenia papieru, blok poluźniony. Piecz. własn., zapiski. Na grzbiecie omyłkowo wyzłocony autor "Gaszyński") cena: 48,00

 

345*.GOSŁAWSKI Maurycy – Poezye. Z przedm. przez L.Zienkowicza. Pierwsze wyd. zbiorowe i zupełne. Lipsk 1864. F.A.Brockhaus. 16d, s. XXIII, [1], 311. opr. oryg. pł., grzbiet złoc. Bibl. pisarzy pol., t.26. (Stan b.dobry) cena: 60,00

 

346.[GOSŁAWSKI Maurycy]. M.G. – Poezya ułana polskiego poświęcona Polkom. T.2. Paryż 1855. Druk. A.Pinard. 16d, s. [4], 98, [1]. opr. późn. ppł. (ślady zalania, zabrązowienia papieru. Tom zaw.: Tęsknota-Fantazya, Wiersze różne: Wieszcz Ukrainy, Dumka na wygnaniu, Nowy rok, Odstępca) cena: 120,00

 

347*.GOSZCZYŃSKI Seweryn – Dzieła. Wyd. nowe popr. T.1-2. Lipsk. 1900. F.A.Brockhaus. 16d, s. XIX, 275, [1]; VI, 306. brosz. Bibl. Pisarzy Pol., t.60-61. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietów, wewnątrz stan dobry) cena: 84,40

 

348.[GOSZCZYŃSKI Seweryn] – Sobótka . Z powieści pod napisem Kościelisko. Wr. 1852. Z.Schletter. 16d, s. [4], 40. brosz. (Przednia okł. zabrudzona, przedarta i luzem, tylna okł. zaplamiona. Blok pęknięty. Egz. lekko zakurzony, wymaga oprawy) cena: 48,00

 

349.GOULD Joanna – Gwiazda przewodnia. Powieść. Tłum. z ang. Z.Hartingh. Wyd. VI. War. 1927. Wyd. M.Arcta. 16d, s. 234, tablice. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł., karta przedtyt. oraz pierwsza tabl. luzem, blok lekko poluźniony, stan dobry. Obca dedykacja) cena: 30,00

 

350.GÓRNICKI Łukasz – Pisma prozaiczne. Wyd. K.J.Turowskiego. Kr. 1858. Wyd. Bibl. Pol. 8, s. [2], 38, 272, [1]. brosz. Bibl. Pol., [seria 3, z.32-35] (Ubytki grzbietu, okł. nadkruszone, przednia okł. przedarta, miejscami zażółcenia papieru) cena: 80,00

 

351.GRABOWSKI Ignacy – Sokół. Komedya heroiczna z czasów renesansu polskiego w 6 obrazach [...]. War. 1910. Geb. i Wolff. 8, s. X, 182, portret 1. brosz., obw. (Niewielkie ubytki oraz przetarcia krawędzi obw., poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Okł. proj. J.Bukowskiego) cena: 28,00

 

352.GRABSKI Władysław Jan – Saga o Jarlu Broniszu. T.1-3. Wyd.III. Poz. 1957. Pallotinum. 8, s. 315, [1]; 306, [1]; 363, [1]. brosz. (Niewielkie zagięcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięte. Okł. J.Knothe) cena: 60,00

 

353.GRABSKI Władysław Jan – Świat na podarunek. War. 1958. PAX. 16d, s. 46, [2]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry. Obw., okł. i stronę tyt. proj. D.Rewkiewicz-Niemirska) cena: 16,00

 

354*.GROCHOWIAK Stanisław – Agresty. War. 1963. Czytelnik. 16d, s. 95, [1]. brosz., obw. (Obw. lekko zaplamiona, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Obw. proj. A.Heidrich) cena: 58,00

 

355*.GROCHOWIAK Stanisław – Bilard. War. 1975. Czytelnik. 8, s. 175, [1]. opr. oryg. kart. (Naddarcie grzbietu, wewnątrz stan b.dobry. Okł. A.Heidricha) cena: 40,00

 

356.GROCHOWIAK Stanisław – Haiku-images. War. 1978. PIW. 8, s. 43, [5]. brosz., obw. (Niewielkie przedarcie obw., poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Obw. i okł. proj. H.Tomaszewski) cena: 58,00

 

357.GROCHOWIAK Stanisław – Kanon. War. 1965. PIW. 16d, s. 42, [1]. brosz. (Stan dobry. Wyd.I) cena: 40,00

 

358*.GROCHOWIAK Stanisław – Nie było lata. War. 1969. Czytelnik. 16d, s. 81, [2]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Wyd.I. Obw. i okł. proj. W.Brykczyński) cena: 58,00

 

359.GROCHOWSKI Stanisław – Wiersze i inne pisma co przebrańsze. Kr. 1859. Wyd. Bibl. Pol. 8, s. [161]-340. brosz. Bibl. Pol., S. na r. 1859, z. 34-35. Wyd. K.J.Turowskiego. (Ubytki okł., blok pęknięty, miejscami zażółcenia papieru. Egz. wymaga oprawy) cena: 50,00

 

360.GRODZKI Kazimierz – Jadą ułani. War. [po tekście Wsielub, 1927]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 148. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., blok nadpęknięty) cena: 36,00

 

361.GRONOWICZ Antoni – Melodia świtów. Poezje zebrane. War. 1939. Dom Książki. 16d, s. 144, [4]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, poza tym stan b.dobry. Obszerna dedykacja autora) cena: 25,58

 

362*.GROŃSKI Ryszard Marek – Od Siedmiu Kotów do Owcy. Kabaret 1946-1968. War. 1971. WAiF. 16d, s. 250, [3], tablice. brosz., obw. (Stan b.dobry) cena: 34,00

 

363.GRUBIŃSKI Wacław – Kochankowie. Dramat w trzech aktach. War. 1915. Skł. gł. Księg. E.Wende i Sp. 16d, s. 104. opr. oryg. kart. (Brak grzbietu, blok poluźniony. Piecz. Podpis własn.) cena: 30,00

 

364.GRYDZEWSKI Mieczysław – Listy do Tuwima i Lechonia (1940-1943). Oprac. J.Stradecki. War. 1986. PIW. 16d, s. 84, [4], tablice. brosz., obw. (Stan dobry. Obw., okł. i strony tyt. proj. M.Buszewicz) cena: 14,00

 

365.GULLA Jacek Luzar – Trójgłos. Kr. 1992. Polander Press. 4, s. 53, [2]. opr. oryg. pł. zdob. (Stan b.dobry. Wydano 200 num. egz., ten nr 110 z podpisem autora. Wersja oprawy czarna. Debiutancki tom polskiego poety i grafika mieszkającego w Nowym Jorku; pierwsza krajowa publikacja oficyny Polander Press. W tekście 6 całostronicowych linorytów J.Gulli sygn. ołówkiem przez artystę. Okł. proj. P.Panasiewicz) cena: 180,00

 

366.GUNNARSSON Gunnar – Ludzie z Borg. Powieść. Z up. autora przeł. L.Staff. War. [1930?] Inst. Wyd. "Renaissance". 8, s. 224. opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Okł. wykonał K.Hiller. Ekslibris) cena: 80,00

 

367.GUT-STAPIŃSKA Aniela – Inksy świat. War. 1949. Ex Libris. 8, s. 119, [1]. brosz. (Otarcia grzbietu, niewielkie ubytki okł. Opowiadania tatrzańskie spisane gwarą góralską) cena: 37,98

 

368.HARASYMOWICZ Jerzy – Budowanie lasu. War. 1965. PIW. 16d, s. 50, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Tom wierszy, m.in.: Budzenie się w górach, U rzeźbiarza Pecucha na Kasprusiach w Zakopanem, Bieszczady, Na połoninie, W górach) cena: 18,00

 

369.HARASYMOWICZ Jerzy – Ma się pod jesień. War. 1962. PIW. 16d, s. 82, [2]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry. Wyd.I. Okł. proj. E.Frysztak-Witowska) cena: 43,00

 

370.HARASYMOWICZ Jerzy – Na cały regulator. Kr. 1985. Wyd. Lit. 16d, s. 60, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. B.Kurdziel) cena: 16,00

 

371.HARASYMOWICZ Jerzy – Pastorałki polskie. Kr. 1966. PWM. 4, s. 52, [3]. brosz. (Stan dobry. Oprac. graf. i fragmentami polskich drzeworytów ludowych ozdobił W.Dulęba) cena: 30,00

 

372.HARASYMOWICZ Jerzy – Pastorałki polskie. Kr. 1980. PWM. 4, s. 52, [3]. brosz. (Stan dobry. Oprac. graf. i fragmentami polskich drzeworytów ludowych ozdobił W.Dulęba) cena: 26,00

 

373.HARASYMOWICZ Jerzy – Powrót do kraju łagodności. Kr. 1957. Wyd. Lit. 8, s. 40, [3]. brosz. (Okł. lekko odbarwione przy krawędziach, niewielkie załamanie marginesu pierwszych kart. Okł. J.Gawłowskiego i J.Gaja, ilustr. J.Gaj. Drugi tom poezji J.Harasymowicza) cena: 40,00

 

374.HARASYMOWICZ Jerzy – Wieża melancholii. Kr. 1958. Wyd. Lit. 16d, s. 117, [2]. brosz. (Okł. nieco otarta, wewnątrz stan bardzo dobry. Okł. i karta tyt. proj. D.Mróz. Podpis na odwrocie karty tyt.) cena: 43,00

 

375*.HARDY Tomasz – Z dala od zgiełku. Tłum. Róża Czekańska-Haymanowa. War. 1957. PIW. 16d, s. 477, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. E.Lubelska-Frysztak) cena: 30,00

 

376.HARTEN Henryk St[anisław] (Harvey) – Ojciec zadżumionych i inne parodje polityczne. War. 1930. Nakł. tyg. "Placówka". Druk. "Ars". 8, s. 31, [1]. brosz. (Okł. zabrudzone, wewnątrz papier miejscami zabrązowiony.Zbiór satyr politycznych wierszem publikowanych uprzednio w "ABC", "Placówce" i "Żółtej Musze". Parodie m.in. "Ojca zadżumionych", "Pana Tadeusza", "Konrada Wallenroda") cena: 60,00

 

377.HARTWIG Julia – Czuwanie. War. 1978. Czytelnik. 16d, s. 63, [5]. brosz., obw. (Obw. lekko zagięta na krawędziach, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Obw. i okł. proj. A.Heidrich) cena: 50,00

 

378*.HARTWIG Julia – Dwoistość. War. 1971. Czytelnik. 16d, s. 69, [3]. brosz., obw. (Obw. lekko naddarta na górnej krawędzi, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Obw. i okł. proj. A.Heidrich) cena: 50,00

 

379.HAWTHORNE N. – Mity greckie. Spolszczyła M.J.Lutosławska. Wyd.II po wojnie. War.-Łódź. 1948. Bibl. Pol., St.Jamiołkowski i T.J.Evert. 8, s.185, [3], tabl. 3. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry. Ilustr. i okł. J.Przeradzkiej) cena: 30,00

 

380*.HEARN Lafcadio – Czerwony ślub i inne opowiadania. Wybrał i przetł. z ang. J.Bandrowski. War. [192-?]. Wyd. Bibl. Groszowej. 16d, s. 183, [8]. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 14,00

 

381.HEBBEL Fryderyk Chrystyan – Dzienniki. Wybrał i przeł. K.Irzykowski. Lw. 1911. B.Połoniecki. 16d, s. [4], 230, [6]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., niewielkie naddarcie grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 37,43

 

382.HEIJERMANS Herman – Szczury wodne. Ezechiela Wildego osobliwa historja. Tłum. M.Bursowa. War.-Kr. [ca. 1924]. Skł. gł. Księg. J.Czerneckiego. 16d, s. [4], 168. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., papier pożółkły, pierwsza karta pokreślona ołówkiem) cena: 40,00

 

383.HEINE H. – Intermezzo liryczne (1822-1823). Przeł. Profanus [pseud.] [Gustaw Wolff]. War. [1927]. Geb. i Wolff. 16d, s. 86,[1]. opr. oryg. pł. zdob. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 32,00

 

384.HEMAR Marjan – Koń trojański. War. 1936. Wyd. J.Przeworskiego. 8, s. 191, [1]. opr. oryg. pł. (Brak obw., stan dobry. Wybór wierszy powst. w l. 1920-35. Tom dedykowany J.Tuwimowi "w hołdzie dla jego genjuszu". Okł. i rys. W.Daszewskiego (Pika)) cena: 106,00

 

385*.HEMAR Marian – Satyry patetyczne. Londyn 1947. Klub Orła Białego. 16d, s. 51. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 36,00

 

386*.HEMAR Marian – Wiersze staroświeckie. Elegie, wiersze wznowione, przygodne przekłady, zodiak wróżebny, fraszki na serio, wiersze ostatnie. Londyn 1971. Oficyna Poetów i Malarzy. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 48,00

 

387*.HEMINGWAY Ernest – Pożegnanie z bronią. Przeł. B.Zieliński. 16d, s. 340, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. A.Stefanowski) cena: 20,00

 

388.HENNEL Roman – Kpiarze pod Giewontem. Oprac. ... War. 1987. Iskry. 8, s. 535, [1]. opr. oryg. kart. (Stan dobry. Antologia satyrycznych tekstów dot. Podhala) cena: 25,32

 

389.HENRY O. – Rewolucja i miłość (Cabbages and kings). War. [192-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. [4], 306, [1]. opr. późn. ppł. (Okł. otarte i zabrudzone, miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Stan dobry. Podpis własn.) cena: 24,00

 

390*.HENRY O. – Szlachetny farmazon. Przeł. A.Wat. War. 1928. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 187, [5]. brosz. (Niewielkie otarcia okł. na krawędziach, poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Okł. S.Norblin. Zapiski i piecz. własn.) cena: 36,00

 

391*.HEN Józef – Nie boję się bezsennych nocy ... War. 1987. Czytelnik. 16d, s. 436, [3]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 14,00

 

392.HERTZ Paweł – Małe ody i treny. War. 1949. Książka i Wiedza. 16d, s. 61, [3]. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 50,00

 

393.HEYSE Paweł – Wybór pism. [T.] 1: Sabinki. Tragedya w pięciu aktach. Przeł. K.Kaszewski. War. 1879. S.Lewental. 8, s. 97, [1]. brosz., wt. Bibl. najcelniejszych utworów literatury europejskiej. Literatura niemiecka. (Niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

 

394.HIKMET Nazim – Wiersze. [War]. 1950. Czytelnik. 16d, s. 68, [3]. brosz. (Okł. lekko zakurzona i otarta, wewnątrz stan dobry) cena: 18,00

 

395.HOESICK Ferdynand – Wenus i Amor w feljetonach literackich. War. 1926. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. VIII, 356. opr. bibliot. ppł. (Okł. lekko zabrudzona, usunięty ekslibris na przedniej wyklejce. Piecz.) cena: 40,00

 

396.HOFMANNSTAHL Hugo – Przygoda marszałka de Bassompierre. Przeł. I.Wieniewska. Lw. 1919. Wyd. Pol. 16d, s. [2], 114, [1]. opr. kart. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan bardzo dobry. Na tylnej wyklejce naklejona obca dedykacja

Hugo Hofmannstahl (1874-1929) - poeta, dramaturg, autor librett operowych dla Richarda Straussa, prozaik i eseista austriacki) cena: 44,00

 

397.HOŁUJ Tadeusz – Dom pod Oświęcimiem. Sztuka w 4 aktach. War. 1948. Inst. Wyd. "Sztuka". 8, s. 86, [1]. brosz. Bibl. teatralna "Sztuki", t.6. 8, s. 86, [1]. brosz. (Blok poluźniony, stan dobry) cena: 14,00

 

398.HOMER – Iliada. Przeł. oraz opatrzył wstępem i słowniczkiem imion własnych I.Wieniewski. Rys. T.Terleckiego. Londyn 1961. B.Świderski. 8, s. XXXII, 415, tabl. 1. opr. oryg. pł. złoc. (Stan b.dobry) cena: 80,00

 

399.HOMER – Iliada. W przekł. F.K.Dmochowskiego. Objaśnił J.Korpanty. Kr. 1972. Wyd. Lit. 16d, s. 330, [2]. opr. oryg. pł. Bibl. Klasyki Polskiej i Obcej. (Stan b.dobry) cena: 24,00

 

400*.HOMER – Odyseja. Przekł. J.Parandowskiego. War. 1972. Czytelnik. 16d, s. 399, [5]. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

401*.HORDYŃSKI Jerzy – Egzorcyzmy. 1972. Wyd. Lit. 16d, s. 74, [2]. opr. oryg. kart. (Okł. nieco zakurzona, poza tym stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora. Wiersze) cena: 40,00

 

402.HORDYŃSKI Jerzy – Rozmowy z Chopinem. Kr. 1961. Wyd. Lit. 16d, s. 35, [4]. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 30,00

 

403.HULEWICZ Witold – Lament królewski. War. 1929. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. 59, s. [4]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i ubytki okł., wewnątrz stan dobry

Hulewicz Witold, pseud. Olwid (1895-1914) - literat i działacz kulturalny. Działalność literacką rozpoczął w Poznaniu, jako współzałożyciel (wraz ze starszym bratem Jerzym) ekspresjonistycznego czasopisma "Zdrój", w którym zamieszczał pierwsze swoje artykuły i szkice krytyczne (PSB)) cena: 50,00

 

404.HUMPERT Paweł – Krwawy siew. Dramat w 3 odsłonach z misyj indjańskich OO. oblatów w Górach Skalistych Póln. Ameryki. Z niem. przetłum. J.Pawołek. Krobia (Wielkopolska). [przedm. 1927]. Nakł. Klasztoru OO. Oblatów. 16d, s. 68. brosz. (Egz. z widocznym śladem zalania) cena: 32,00

 

405.HUSZCZA Jan – Łbem o ścianę. [Łódź] 1946. Książka. 8, s. 130. brosz. (Jedna składka luzem, stan dobry. Okł. proj. K.Grus) cena: 20,00

 

406.H.Ł. – Z szarej przędzy. Jarosław 1907. L.Wiśniewski. 16d, s. 38. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

407*.IBANEZ Wincenty Blasco – Czterech jeźdźców apokalipsy. Powieść. Z up. autora przetł. HAJOTA. T.1-3. War. [1925]. Księg. Bibl. Dzieł. Wyb. 16d, s. 172, [3]; 171, [3]; 183, [1]. opr. oryg. pł. Bibl. Dzieł Wyborowych, R.2, t.14-16. (Stan dobry) cena: 40,00

 

408*.IBSEN Henryk – Pani zamku Östrot. Dramat w 5 aktach. Tłóm. S.Kochanowski. Lw.-Złoczów. [ca 1904] W.Zukerkandl. 16d, s. 135, [1]. brosz. Bibl. Powsz., nr 479-480. (Okł. zakurzone, ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 12,00

 

409.IŁŁAKOWICZÓWNA Kazimiera – Poezje 1940-1954. War. 1954. PAX. 16d, s. 195, [1]. brosz. (Stan dobry) cena: 47,00

 

410.IŁŁAKOWICZÓWNA Kazimiera – Wiersze wybrane 1912-1947. Łódź-Poz. 1949. W.Bąk. 8, s. 286, [10]. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

 

411.IŁŁAKOWICZÓWNA Kazimiera – Z rozbitego fotoplastikonu. War. 1957. PIW. 8, s. 77. brosz. (Stan b.dobry) cena: 24,00

 

412.IREDYŃSKI Ireneusz – Wszystko jest obok. War. 1959. Iskry. 16d, s. 66, [2]. brosz. (Okł. nieco otarta, brak karty przedtyt. Debiutancki tom poetycki Iredyńskiego, wyróżniony nagrodą na Festiwalu Studenckim w Krakowie) cena: 80,00

 

413.IRZYKOWSKI Karol – Lżejszy kaliber. War. 1938. Tow. Wyd. "Rój".16d, s.254, [2]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia oraz ubytki krawędzi obw., poza tym stan dobry. Piecz. i zapiski poprzedniego właściciela) cena: 40,00

 

414.IRZYKOWSKI Karol – Słoń wśród porcelany. (Studja nad nowszą myślą literacką w Polsce). War. 1934. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 355, [2]. brosz., obw. (Przedarcia i niewielkie ubytki obw., ubytek narożnika tylnej okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

 

415.IWASZKIEWICZ Jarosław – Gawęda o książkach i czytelnikach. War. 1959. Czytelnik. 16d, s. 44, [4]. brosz., obw. (Niewielkie ubytki obw., poza tym stan b.dobry) cena: 17,06

 

416.IWASZKIEWICZ Jarosław – Krągły rok. Cykl wierszy. War. 1967. Czytelnik. 16d, s. 74, [4]. brosz., obw. (Niewielkie naddarcie obw., stan dobry) cena: 43,00

 

417.IWASZKIEWICZ Jarosław – Pasje błędomierskie. Powieść. War. 1938. Geb. i Wolff. 16d, s. 323, [4]. opr. bibliot. ppł. (Mocne otarcia okł., przetarcia płótna na krawędzi grzbietu, ubytki narożnika tylnej okł. i kilu ostatnich kart, miejscami zażółcenia papieru. Powieść dedykowana C.Miłoszowi) cena: 40,00

 

418*.IWASZKIEWICZ Jarosław – Sława i chwała. T.1-3. War. 1963. PIW. 16d, s. 528, [3]; 458, [2]; 405, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. z ubytkami i zakurzone, wewnątrz stany b.dobre) cena: 33,76

 

419.IWASZKIEWICZ Jarosław – Warkocz jesieni i inne wiersze. War. 1954. PIW. 16d, s. 42, [2]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, z niewielkim zaplamieniem, wewnątrz stan dobry. Wyd.I) cena: 40,00

 

420.IWASZKIEWICZ Jarosław – Warkocz jesieni. War. 1955. PIW. 16d, s. 47, [1]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Wyd.I (tak w stopce!, właśc. wyd.II)) cena: 36,00

 

421.IZDEBSKA Władysława z Rogozińskich – Jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami. Przysłowie w jednym akcie, prozą przez ... Wyd.II. War. 1914. M.Arct. 16d, s. 44. brosz. Teatrzyk dla dzieci i młodzieży, nr 43. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

 

422.JABŁONOWSKI A. – Z gimnazjalnego życia (szkice z niedawnej przeszłości). Tłum. z ros. M.Grabowska. Lw. 1904. Kurjer Lwowski. 16d, s. 248. opr. bibliot. ppł. (Zabrudzenia okł., papier pożółkły. Piecz.) cena: 21,32

 

423*.JABŁONOWSKI Ludwik Grzymała – Złote czasy i wywczasy. Pamiętnik szlachcica z pierwszej połowy XIX stulecia. Z przedm. S.Wasylewskiego. Lw. 1920. Wyd. Pol. 16d, s. XI, [1], 243, [1]. opr. bibliot. ppł. Gawędy o dawnym obyczaju [...]. (Niewielkie nadpęknięcie bloku, otarcia okł., niewielkie ślady zalania. Ekslibris, piecz. własn.) cena: 40,00

 

424.JACHOWICZ Stanisław – Pisma różne wierszem. War. 1853. Nakł. autora. 16d, s. [6], 292, VIII, [1]. opr. późn. ppł. (Okł. podniszczona, blok luzem, miejscami zażółcenia papieru. Egz. wymaga oprawy. Tom dedykowany Tytusowi Chałubińskiemu) cena: 50,00

 

425*.JACKIW Mychajło – Wieczorne psoty. Dziewczyna na czarnym rumaku i inne opowiadania. Z ukraińskiego przetł. S.Twerdochlib. War. [przedm. 1909]. Druk. Ed. Nich. 16d, s. 136. opr. bibliot. ppł. Bibl. Dzieł. Wyb. (Stan dobry) cena: 40,00

 

426.JAGIEŁŁO Michał – Bez oddechu. War. 1981. Czytelnik. 16d, s. 135, [1].brosz., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 10,55

 

427.JAMMES Francis – Romans zająca. Klara D'Ellebeuse. Almaida D'Etremont. Przeł. z franc. dr J.M. Przedm. opatrzył W.Moraczewski. 16d, s. XV, [2], 194, [1]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty. Okł. rys. E.John) cena: 18,00

 

428*.JANOWSKI Jerzy Strzemię – Karmazyny i żuliki. War. [wstęp 1934]. Bibl. prenumeratorów "Kurjera Porannego". 16d, s. 222, [1]. brosz. (Otarcia i niewielkie naddarcia krawędzi okł., miejscami zażółcenia papieru. Podpis własn.) cena: 40,00

 

429.JANTA Aleksander – Lustra i reflektory. Wybór i przedm. M.Sprusiński. War. 1982. Czytelnik. 16d, s. 530, [2], tablice. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 12,00

 

430.JAROSŁAWSKI Mieczysław – Szpital. Powieść. T.1. Sopot 1949. Księg. i Wyd. "Fregata". 8, s. 286. brosz. (Niewielkie naddarcia okł., poza tym stan dobry. Okł. proj. L.Kiernicki) cena: 30,00

 

431.[JARZYNA Stanisław] – Księga przysłów i cytatów zawierająca najwięcej używane przysłowia polskie, niemieckie, łacińskie, cytaty łacińskie, cytaty z różnych autorów i z Pisma świętego. Zebrał ks. S.J.S. Cieszyn [192-]. Nakł. autora. 8, s. 358, [1]. brosz. (Przedarcia i zabrudzenia i niewielkie ubytki okł., blok poluźniony. Podpis własn., na wewnętrznej stronie karty tyt. zaklejona dedykacja) cena: 28,00

 

432.JASENSKIJ Bruno – Slovo o Jakube Śele. Poemy i stichotvorenija. Perevod s polskogo. Moskva 1962. Gosud. Izd. Chudożestvennoj Literatury. 16d, s. 166, [1]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., stan dobry) cena: 20,00

 

433.JASIEŃSKI Bruno – Słowo o Jakubie Szeli. Łódź 1946. Wydz. Oś. i Kult. Zw. Młodz. Wiejsk. R.P. "Wici". 8, s. 52. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry poza zażółceniem okł. brosz. i niewielkim, kosnserwatorsko podklejonym fragmentem karty tyt.) cena: 40,00

 

434.JASIONOWSKA Irena – Przerwany lot. Poezje. Lublin 1939. Zakł. graf. J.Pietrzykowski. 8, s. 44, [1], tabl. 1. brosz. (Ubytki i zabrudzenia okł., stan dobry. Całkowity dochód ze sprzedaży pozycji przeznaczony był na L.O.P.P.) cena: 28,00

 

435.JASTRUN Mieczysław – Barwy ziemi. War. 1951. PIW. 16d, s. 74, [4]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 10,00

 

436.JASTRUN Mieczysław – Błysk obrazu. Kr. 1975. WL. 16d, s. 67, [1]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena: 24,00

 

437.JASTRUN Mieczysław – Dzienniki i wspomnienia. War. 1955. Czytelnik. 16d, s. 221, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Okł., karta tyt., winiety J.Jaworski) cena: 14,00

 

438.JASTRUN Mieczysław – Godła pamięci. War. 1969. PIW. 16d, s. 94, [2]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Wyd.I. Okł. proj. M.Urbaniec) cena: 50,00

 

439.JASTRUn Mieczysław – Gorący popiół. War. 1956. PIW. 16d, s. 62. brosz. (Okł. zakurzone, poza tym stan dobry. Okł proj. E.Lubelska-Frysztak) cena: 36,00

 

440.JASTRUN Mieczysław – Intonacje. War. 1962. PIW. 16d, s. 107, [1]. brosz., obw. (Okł. lekko zabrudzone, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Okł. proj. J.Wilkoń) cena: 53,00

 

441.JASTRUN Mieczysław – Poezja i prawda. War. 1955. Czytelnik. 16d, s. 126, [1]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Okł. proj. T.Wyszkowska) cena: 16,00

 

442.JASTRUN Mieczysław – [Poezje]. War. 1950. Zw. Literatów Pol. 8, s. 15, [1]. brosz. Arkusz poetycki, [nr] 2. (Stan dobry) cena: 30,00

 

443.JASTRUN Mieczysław – Rzecz ludzka. War. 1946. Spółdz. Wyd. "Książka". 8, s. 103, [3]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Okł. proj. O.Siemaszkowa. Podpis własn. Na okł. piecz.: "Egzemplarz recenzyjny") cena: 18,00

 

444.JASTRUN Mieczysław – Sezon w Alpach i inne wiersze. Kr. 1948. Sp. Wyd. "Książka". 16d, s. 119, [3]. brosz. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 17,06

 

445.JASTRUN Mieczysław, POLLAK Seweryn – Dwa wieki poezji rosyjskiej. Antologia. Ułoż. i oprac. ... Posłowiem opatrz. L.Gomulicki. Z 24 portretami. War. 1947. Czytelnik. 8, s. XI, [1], 487, [1], tablice. brosz. (Blok jednostronnie odchodzi od okładki, poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

446.JEROFIEJEW W. – Dach świata. (Podróż po Pamirze). Przekł. H.R.Winklan. T.1-2. War. [192-?]. Bibl. Groszowa. Polska Druk. w Białymstoku. 16d, s. 126; 114, mapy 2. razem opr. oryg. ppł. (Otarcia narożników okł., stan dobry) cena: 68,00

 

447*.JESKE-CHOIŃSKI Teodor – Gasnące słońce. Powieść z czasów Marka Aureliusza. T.3. War. 1905. Druk. J.Sikorskiego. 16d, s. 158.

[oraz] JESKE-CHOIŃSKI Teodor - Gasnące słońce. Powieść z czasów Marka Aureliusza. T.4. War. 1905. Druk. J.Sikorskiego. 16d, s. 156, [4].

[oraz] WASHINGTON Booker T. - Autobiografia murzyna. Przekład M.G. [= M.Grabowska?]. War. 1905. Druk. J.Sikorskiego. 16d, s. 159, [1]. razem opr. psk. z epoki. Bibl. dzieł wyb., nr 380-382. (Otarcia okł., przetarcie skóry na górnej krawędzi grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 50,00

 

448*.JESKE-CHOIŃSKI Teodor – Gasnące słońce. Powieść z czasów Marka Aureliusza. Kat. 1958. Wyd. "Śląsk". 8, s. 442, [1]. brosz., obw. (Obw. zniszczona: z przedarciami i ubytkami, przedarcia na grzbiecie okł., blok jednostronnie odchodzi od okł. Egz. wymaga podklejenia) cena: 12,00

 

449.JEŻ Teodor Tomasz – Po ciemku. Powieść. Kr. 1893. Bibl. Domowa. 16d, s. 129. brosz.  (Okł. lekko zabrudzona, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 36,00

 

450.JEŻ Teodor Tomasz – Uskoki. Powieść z dziejów Słowiańszczyzny Południowej. War. 1956. Czytelnik. 8, s. 497, [3]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 36,00

 

451.JIRÁSEK Alojzy – Stare podania czeskie. Z ilustr. M.Aleŝa i A.Procházki. Przeł. M.Erhardtowa. War. 1955. PIW. 8, s. 289, [3], tabl. brosz. (Stan dobry) cena: 16,88

 

452.JIRÁSEK Alojzy – Stare podania czeskie. Z jęz. czeskiego przeł. M.Erhardtowa. Wstępem opatrzył W.Nawrocki. Kat. 1989. Wyd. "Śląsk". 8, s. 235, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 10,55

 

453.JOBSIADA. Epos komiczne doktora Karola Arnolda Kortuma. Przekładania M.Konopnickiej. War. 1913. Geb. i Wolff. 16d, s. [8], 152. brosz. (Stan dobry. Obca dedykacja) cena: 21,32

 

454.JOHANNSEN Ernst – Czwórka piechurów. (Front zachodni 1918). Powieść. Autoryzowany przekł. K.Bukowskiego. Lw. [192-?]. Wyd. "Globus". 16d, s. 167, [1]opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. broszurowe przycięte, egz. z podkreśleniami (długopisem) w tekście z dopiskami pod tekstem. Zapiski i piecz. poprzedniego właściciela) cena: 24,00

 

455.JORDAN Wilhelm – Wdowa Agisa. Tragedya, w trzech aktach. Tłómaczył z niem. K.Kaszewski. War. 1874. S.Lewental. 8, s. 103. opr. psk. z epoki. (Otarcia okł., ślady kornika w grzbiecie, miejscami zabrązowienia papieru. Piecz. własn.) cena: 50,00

 

456*.JUNOSZA Klemens – Wdowa z placem (Obrazek z bruku). Wilno 1899. Księg. J.Zawadzkiego. 16d, s. 124. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) cena: 36,00

 

457*.JURANDOT Jerzy – Dzieje śmiechu. War. 1959. Iskry. 16d, s. 188, [1]. brosz., obw. Bibl. Stańczyka. (Obw. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Ilustr. J.Zaruba. Obw. proj. J.Stanny) cena: 26,00

 

458.JURASZ Tomasz – Porzekadła. War. 1977. Nasza Księg. 16d, s. 154, [[4]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry. Ilustr. i oprac. graf. A.Boratyński) cena: 20,00

 

459*.KACZKOWSKI Zygmunt – Olbrachtowi rycerze. Powieść historyczna. T.1-3. War. [1924?]. "Bibl. Pol.". 16d, s. 360; 353; 420. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., poza tym stan b.dobry) cena: 40,00

 

460.[KADEN Adam]. AKA [pseud.] – Fraszki. Kr. [spis treści 1917]. J.Czernecki. 16d, s. 157, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, blok poluźniony, miejscami zażółcenia papieru) cena: 27,43

 

461*.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – Lenora. Z cyklu: Czarne skrzydła. Powieść. Lw. 1928. Ossol. 16d, s. [4], 444. opr. psk. z epoki

[oraz] tenże – Tadeusz. Z cyklu: Czarne skrzydła. Powieść. Lw. 1929. Ossol. 16d, s. [4], 425, [2]. opr. psk. z epoki (Niewielkie otarcia okł., wyklejka "Tadeusza" i bok grzbietu "Lenory" pokreślone długopisem. Dwie powieści osnute wokół głośnej katastrofy w kopalni "Reden" w 1921 - "ujawniały napięcia polit.-społ. w samym centrum konfrontacji interesów kapitału i pracy w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim, wyzysk górników i egoizm przywódców" (LPPE)) cena: 170,00

 

462.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – Miasto mojej matki. Wyd.III. Lw.-War.-Kr. [1934]. Ossol. 16d, s. 162, [2], tabl. 6. brosz. (Okł. luzem, ubytki grzbietu, poza tym stan dobry. Ilustr. i okł. rys. T.Gronowski) cena: 46,00

 

463.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – Nad brzegiem wielkiej rzeki. Wyd.III. Lw. 1936. Ossol. 16d, s. 65, [2]. brosz. (Stan dobry. Obca dedykacja. Piecz. i zapiski własn.) cena: 26,00

 

464.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – Pióro, miłość i kobieta. War. 1931. Skł. gł. Ossol. 16d, s. 177, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz. i zapiski własn.) cena: 36,00

 

465.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – Wianki. Winieta tytułowa M.Kołaczkowskiej. War. 1920. Druk. J.Maja. 8, s. 48, [1]. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

 

466.KADEN-BANDROWSKI Juljusz – W cieniu zapomnianej olszyny. Wyd.II. Lw. [1928]. Ossol. 16d, s. 259, [1], tablice. brosz. (Niewielkie przedarcia okł., poza tym stan dobry. Ilustr. T.Gronowski) cena: 20,00

 

467.KADEN Juljusz – Zawody. Nowele. Kr. 1911. Sp. Nakł. "Książka". 16d, s. [2], 158, [1] + dodatek "Literatura piękna. Wyjątek z katalogu Sp. Nakł. "Książka" w Krakowie. s. XXIX. razem opr. bibliot. ppł. (Okł. lekko otarte, blok poluźniony) cena: 24,00

 

468.KAFKA Franz – Proces. Przeł. B.Schulz. War. 1971. PIW. 16d, s. 249, [2]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Okł. i strony tyt. proj. J.Bokiewicz) cena: 30,00

 

469.KAFKA Franz – Wyrok. Przeł. J.Kydryński. War. 1957. PIW. 16d, s. 198, [2]. brosz., obw. (Obw. lekko otarta, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Okł. i obw. proj. A.Stefanowski) cena: 32,00

 

470*.KALETA Roman – Anegdoty i sensacje obyczajowe wieku oświecenia w Polsce. Dokumenty, wspomnienia, facecje. Zebrał i oprac. ... Ilustr. M.Berezowska. 8, s. 388, tablice. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Piecz. Oprawę i kartę tyt. proj. A.Heidrich) cena: 32,00

 

471.KAMIENSKIJ Anatol – Ludzie bez maski. (Ludzie). Tłum. A.Ambrożewicz. War.-Kr. 1928. Księg. J.Czerneckiego. 16d, s. 165, [3]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., stan dobry) cena: 20,00

 

472*.KAMIEŃSKA Anna – Drugie szczęście Hioba. War. 1974. PIW. 16d, s. 165, [1]. brosz., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry. Wyd.I. Odręczna dedykacja autorki. Oprac. graf. J.Jaworski) cena: 48,00

 

473.[KAMIŃSKI Aleksander]. J.Górecki [pseud.] – Kamienie na szaniec. Wyd.III krajowe. War. 1946. Spółdz. Wyd. Wiedza. 8, s. 208. opr. wsp. ppł. z zach. fragm. okł. brosz. (Fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy, stan dobry. Okł. proj. W.Ostrowski) cena: 60,00

 

474.KAPŁANOWA Stefania – W zielonej kolebce. Wybór, oprac., posłowie D.Niewiadomski. Lublin 1985. Wyd. Lub. 16d, s. 135. brosz. Bibl. Stow. Twórców Lud., t.20. (Stan b.dobry. Tom wierszy poetki spod Wadowic, zaw. m.in.: Wiosna w Beskidach, Wiosenny poranek w Beskidach) cena: 6,33

 

475.KARCZEWSKA Wanda – Notatnik liryczny. Bydgoszcz 1949. Arkona. 8, s. 63. brosz. Bibl. Arkony, t.1. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry. Oprac. graf. S.Brzęczkowski. Rysunki Wacława Taranczewskiego) cena: 33,76

 

476.KARINTHY Frigyes – Grunt to dyskrecja. Przeł. T.Fangrat. War. 1959. Iskry. 16d, s. 121, [2]. brosz., obw. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

477.KARPOWICZ Tymoteusz – W imię znaczenia. Wr. 1962. Ossol. 8, s. 46, [3. brosz., obw. (Stan dobry. Tom poezji. Obw. i ilustr. proj. D.Kula-Przyboś) cena: 50,00

 

478.KARPOWICZ Tytus – Władca Doliny Morskiego Oka. Lublin 1975. Wyd. Lubelskie. 16d, s. 161, [3]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena: 16,88

 

479.KASPROWICZ Jan – Ballada o słoneczniku i inne nowe poezye. Lw. 1908. Tow. Wyd. 16d, s. [4], 208. opr. bibliot. ppł. (Okł. podniszczona: otarcia lica, odklejony fragment płótna na grzbiecie, wewnątrz stan dobry) cena: 50,00

 

480.KASPROWICZ Jan – Chrystus. Poemat społeczno-religijny. Kr. [1904]. "Książka". 16d, s. 81. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry. Wyd. londyńskie, inicjowane i zrealizowane przez PPS, ukazało się w maju 1904, bez inkryminowanych rozdziałów. Przeważającą część nakładu sprowadzono do Krakowa i po dodrukowaniu nowej karty tyt. rozpowszechniono jako druk "Książki" [NK]) cena: 40,00

 

481.KASPROWICZ Jan – Ginącemu światu. Lw. 1902. Tow. Wyd. 8, [4], 91. opr. wsp. pł. (Marginesy kilku kart wzmocnine bibułką, ubytek ostatniej karty, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 60,00

 

482*.KASPROWICZ Jan – Księga miłości. War. 1920. Bibl. Pol. 16d, s. [4], 274, [2]. opr. kart. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 10,00

 

483*.KASPROWICZ Jan – Księga ubogich. Wyd.III uzup. War. 1927. J.Mortkowicza. 16d, s. [4], 135, [8]. brosz. Pod znakiem poetów, s.nowa. (Przednia okł. z ubytkami luzemwewnątrz stan dobry, ubytek fragm. okł. tylnej, ubytki grzbietu, blok w stanie dobrym. Egz. wymaga oprawy) cena: 19,19

 

484*.KASPROWICZ Jan – Marchołt gruby a sprośny. Jego narodzin, życia i śmierci misterjum tragikomiczne w obrazach czterech zamknięte. Lw. 1920. Gubrynowicz i Syn. 8, s. [6], 287, [1]. opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., przetarcie płótna na grzbiecie, wewnątrz stan b.dobry. Okł. i zdobienia wewnątrz - W.Jarocki. Ekslibris) cena: 80,00

 

485*.KASPROWICZ Jan – Miłość. Wyd.III. Lw. 1911. Księg. B.Połoniecki. 16d, s. [4], 148. brosz. (Okł. zakurzona, niewielkie ubytki grzbietu, blok luzem nadpęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 40,00

 

486*.KASPROWICZ Jan – Moja pieśń wieczorna. Poezye. Lw. 1902. Księg. Pol. B.Połonieckiego. 4, s. 131, tabl. 1. opr. pł. z epoki. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. zakurzona, na okł. piecz. "Egzemplarz recenzyjny E.Wende i S-ka", miejscami niewielkie zażółcenia papieru) cena: 40,00

 

487.KASPROWICZ Jan – Mój świat. Pieśni na gęśliczkach i malowanki na szkle. Kr. 1930. W.Meisels. 169d, s. 180, [1]. opr. oryg. pł. Dzieła pod red. S.Kołaczkowskiego, t.18. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 29,54

 

488.KASPROWICZ Jan – Pieśń o Waligórze. Oprac. R.Loth. Kr. 1988. Wyd. Lit. 8, s. 39, [4]. opr. oryg. pł. zdob. (Stan b.dobry) cena: 27,43

 

489*.KASPROWICZ Jan – Salve Regina. Hymn św. Franciszka z Assyżu. Judasz. Marya Egipcyanka. Poezye. Lw. 1902. Księg. Polska. 8, s. 84. opr. oryg. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Wyd.I zbioru hymnów, stanowiących "szczytowe osiągnięcie tego okresu" oraz "zapowiadające wejście w ekspresjonistyczne studium modernizmu" (LPPE)) cena: 106,00

 

490.KASPROWICZ Jan – Wybór poezji. Ułożył L.Staff. Kr. 1948. Sp. Wyd. "Książka". 8, s. 144. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Okł. proj. Z.Rychlicki) cena: 48,00

 

491.KASPROWICZ Jan – Wybór poezyi. War. 1911. J.Mortkowicz. 16d, s. [6], 114, [4]. brosz. (Okł. otarte, niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 50,00

 

492.KATAJEW W[alenty] – Fatalna omyłka. Przekł. z ros. H.R.Winlan. War. [192-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. [4], 146, [2]. opr. oryg. ppł. (Niewielki ubytek narożnika przedniej okł., poza tym stan dobry. Okł. A.Chorowicza) cena: 36,00

 

493.KEPPLER Paweł-Wilhelm – Więcej radości. Tłum. ks. A.Kuleszo. Poz. [impr. 1928]. Skł. gł. Księg. św.Wojciecha. 16d, s. [4], 250. brosz. (Przednia okł. luzem, ubytki okł. i grzbietu, ślady zalania) cena: 20,00

 

494.KERN Ludwik Jerzy – Bajki... Bajki... Bajki... Kr. 1963. Wyd. Lit. 16d, s. 151. brosz., obw. (Niewielkie ślad zalania i otarcia obw., poza tym stan b.dobry. Ilustr. D.Mróz) cena: 26,00

 

495.KERN Ludwik Jerzy – Do widzenia zwierzęta! Kr. 1956. Wyd. Lit. 8, s. 90, [4]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. D.Mróz) cena: 36,00

 

496.KERN Ludwik Jerzy – Podglądanie rodaków. Kr. 1972. Wyd. Lit. 16 podł., s. 207, [1]. brosz. (Otarcia krawędzi okł., poza tym sta dobry. Wyd.I. Ilustr. D.Mróz) cena: 20,00

 

497.KERN Ludwik Jerzy – Tu są bajki. Kr. 1954. Wyd. Lit. 8, s. 129, [3]. brosz. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry.Okł. proj. B.Gawdzik-Brzozowska. Ilustr. D.Mróz) cena: 16,00

 

498.KERN Maksymilian – Tajemnica wyspy Celebes. Opowieść z życia wychodźców. Oprac. dla młodzieży B.Wierusz-Kowalska. War. [191-?]. Tow. Akc. Wyd. Świat. 16d, s. [4], 100. opr. oryg. pł. (Stan dobry. Na okł. cz.1, do kompletu brak cz.2) cena: 30,00

 

499.KESSEL J. – Armia cieni. Łódź 1947. Wyd. "Poligrafika". 8, s. 224. brosz. (Okł. nieco zakurzona, stan b.dobry) cena: 31,65

 

500.KEYSERLING E. – Parne dni. Przekł. autoryzowany z niem. Asten. War. [193-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 162. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł, stan dobry) cena: 30,00

 

501.KIEDRZYŃSKI Stefan – Żona i nie żona. Powieść. Poz. 1926. Wielkop. Księg. K.Rzepeckiego. 16d, s. 346. opr. oryg. pł. (Niewielkie oatrcia okł., wewnątrz stan dobry. Ilustr. K.Mackiewicza) cena: 37,98

 

502.[KIERSKI] Emil – Głosek czternaście o tem i owem. Skreślił Emil ...... Poz. 1867. J.K.Żupański. 8, s. 53, [2]. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz. (Podklejony niewielki ubytek tylnej okł. brosz., stan dobry. Zbiór poezji dedykowany "poczciwym córom naszej ziemi". Poszczególne utwory oznaczone literami, które układają się w hasło "Na krzyżu Polska") cena: 126,60

 

503.KIERSNOWSKI Ryszard – Zjazd w Nowogródku. Wiersze. Glasgow 1944. Nakł. "Dziennika Żołnierza". 16d, s. 36. brosz. (Niewielki ubytek górnek krawędziokł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 30,00

 

504.KIM Ven Kieou. Romans anamicki. Przeł. wg tekstu franc. L.Masse'a dr H.W. Wat. 1929. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 136, [4]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, stan dobry. Zapiski i piecz. poprzedniego właściciela) cena: 36,00

 

505*.KIPLING Rudyard – Zemsta Dungary. Nowele. Przeł. z ang. F.Chwalibóg. Lw. 1909. Słowo Polskie. 8, s. 87, [1]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., niewielkie przedarcie 2 pierwszych kart podklejono papierem, stan dobry. Piecz. własn.) cena: 40,00

 

506.KISCH Egon Erwin – Targ świata. Przekł. E.Grodzkiego. War. [193-?]. Wyd. Wsp. 16d, s. [4], 200. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Skasowana piecz. bibliot.) cena: 31,65

 

507.KISIELEWSKI Stefan – Przygoda w Warszawie. Kr. 1989. Wyd. Lit. 16d, s. 163. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Wyd.I) cena: 24,00

 

508.KISIELEWSKI Stefan (Staliński Tomasz) – Romans zimowy. War. 1989. Wyd. Pol. Pol. Dom Wyd. 8, s. 207. brosz. (Okł. lekko otarte, wewnątrz stan b.dobry) cena: 24,00

 

509.KISIELEWSKI Stefan – Sprzysiężenie. Powieść. War. 1947. Wyd. Panteon. 8, s. 367, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł. i naddarcia na krawędziach, stan dobry) cena: 48,00

 

510.KISIELEWSKI Stefan – Widziane z góry. War. 1989. Iskry. 8, s. 333, [1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., karta przedtyt. luzem, poza tym stan dobry) cena: 24,00

 

511.KISIELEWSKI Stefan – Wszystko inaczej. Powieść. War. 1986. Oficyna Liberałów. 8, s. 244. brosz. (Niewielki wygięcie bloku, stan dobry) cena: 24,00

 

512.KISIELEWSKI Zygmunt – Feliks Żwardoń. War. [1927]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 127. brosz. Okł. proj. J.Pohoski. (Okł. lekko zabrudzona, niewielki ubytek grzbietu, blok jednostronnie odchodzi od okładki. Ekslibris w formie piecz., podpis własn.) cena: 40,00

 

513.KISIELEWSKI Zygmunt – Krwawe drogi. Kr. 1916. NKN. 16d, s. [6], 127. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Wymarsz strzelców z Krakowa, J.Piłsudski, Bitwa, Na wzgórzu śmierci, Jeniec, W Lubelskiem, Stanica kresowa, Golgota Legionów) cena: 40,00

 

514.KITSCHMANN Adolf – Moszek z Małki pięcz kawałki czyli dobry koniec to grunt. Lw. 1923. Bibl. Utworów Wesołych. 16s, s. 72. opr. późn. pł. (Okł. zabrudzona, stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

515.KLACZKO Julian – Wieczory florenckie. Dzieło uwieńczone przez Akademię Francuską. Z up. autora tłum. S. Tarnowski. Wyd.IV popr. War. 1908. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. 319. opr. oryg. pł. (Brak kart przedtyt., blok nadpęknięty) cena: 46,00

 

516.KLEINER Juljusz – Sztychy. Lw. 1933. Ossol. 8, s. 173, [3]. brosz. (Okładka odbarwiona i nadkruszona, wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

 

517.KLESZCZYŃSKI Zdzisław – Podróż poślubna. Poemacik. War. 1920. Tow. Wyd. "Ignis". 16d, s. 29. brosz. (Okł. zabrudzone, przednia okł. luzem, wewnątrz stan dobry. Piecz. oraz podpis własn. "Odbito u Wł.Łazarskiego w Warszawie 1950 egz. na papierze zwyczajnym i 5 egz. numerowanych na papierze czerpanym w grudniu 1920 r.") cena: 24,00

 

518.KLĘSK A. – Zwierzenia histeryczki. Nowele i opowiadania. War.-Kr. [192-?]. Księg. J.Czerneckiego. 16, s. 129. opr. bibliot. ppł. z zach. fragm. okł. brosz. (Fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy. Podpis własn. i nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 32,00

 

519.KOCHANOWSKI Jan – Fraszki. Wybór. War. 1956. PIW. 4, s. 86, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Poza niewielkimi zażółceniami obw. stan b.dobry. Ilustr. M.Berezowska) cena: 36,00

 

520*.[KOCHANOWSKI Jan] – Psałterz Dawidowy ... Z ogłoszonych za życia autora i późniejszych przedruków wyd. i objaśnił L.Rzepecki. (Z wizerunkiem J.Kochanowskiego). Poz. 1867. Ks. Bażyński. 8, s. X, 229, [1], tabl. 1. opr. psk. z epoki (Otarcia i ubytki grzbietu. Piecz., m.in. J.A.Pukalskiego. Bardzo liczne ołówkowe marginalia z epoki w jęz. pol. i niem.) cena: 147,70

 

521.KOCHANOWSKI Jan – Szachy. Wstęp napisał J.Krzyżanowski. War. 1966. Czytelnik. 16d, s. 64, [1]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 40,00

 

522.KOCHANOWSKI Jan – Utwory łacińskie. Przeł. J.Ejsmond. War. 1953. PIW. 8, s. 375, [3]. brosz. (Otarcia i niewielkie przedarcia krawędzi okł., poza tym stan dobry) cena: 16,00

 

523.KOCHANOWSKI Jan – Wiersze. War. 1954. Nasza Księg. 16d, s. 173, [3], tablice. opr. oryg. kart. (Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry) cena: 32,00

 

524.KOCHANOWSKI Jan – Wybór utworów. Przyg. specjalnie do recytacji Zbigniew Bigo. Grudziądz 1930. Czcionkami Drukarni Rzemieślniczej. 8, s. 32. brosz. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry.Nad tytułem nadruk 1530-1930) cena: 26,00

 

525.KOCHANOWSKI Jan – ... za Twe hojne dary. Liryka religijna Jana Kochanowskiego. Lublin 1984. Wyd. Kurii Biskupiej. 4, s. 78, [2]. brosz. (Stan bardzo dobry. Wybór i posłowie R.Montusiewicz. Grafiki autorstwa: B.Bałdygi, G.Mazurka, Z.Strzałkowskiego, S.Bałdygi, M.Piątkowskiego, Z.Kopel-Szulc i H.Szulca) cena: 28,00

 

526*.KOLBUSZEWSKI Jacek – Wiersze z cmentarza. O wspólnej epigrafice wierszowanej. Wr. 1985. Pol. Tow. Ludozn. 8, s. 256, [2]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 19,19

 

527*.KOŁAKOWSKI Leszek – Rozmowy z djabłem. War. 1965. PIW. 16d, s. 121, [3]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Ilustr. D.Staszewska) cena: 30,00

 

528*.KOŁAKOWSKI Leszek – 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych. War. 1966. Czytelnik. 16d, s. 101, [3]. brosz., obw. (Niewielkie zabrudzenie obw., poza tym stan b.dobry. Proj. obw. i ilustr. A.Heidrich) cena: 26,00

 

529.KOŁŁĄTAJ Hugo – I. Do Prześwietnej Deputacyi dla ułożenia projektu konstytucyi Rządu polskiego od sejmu wyznaczonej. II. O sprawach moralnych człowieka (Z dzieła p.n. "Porządek fizyczno-moralny") na uczczenie setnej rocznicy śmierci H.Kołłątaja oprac. M.Janik. Brody [1913]. Księg. F.Westa. 8, s. 75. brosz. Arcydzieła polskich i obcych pisarzy, t.82. (Okł. nieco otarte z niewielkimi ubytkami, wewnątrz stan dobry) cena: 28,00

 

530*.KOŁODYŃSKI Andrzej – Seans z wampirem. War. 1986. WAiF. 8, s. 233, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

 

531.KONARSKI Kazimierz – Krzywe Koło. Powieść na tle życia Warszawy w latach 1939-1944. War. 1946. "Nasza Księgarnia". 8, s. 159. brosz. (Stan dobry. Piecz. własn. Ilustr. w tekście) cena: 36,00

 

532.KONCZYŃSKI Tadeusz – Demostenes. Tragedya. War.-Kr. 1911. S.Orgelbranda synowie. 16d, s.177, [1]. opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

 

533.KONCZYŃSKI Tadeusz – Pani Bella. Komedja w 4 aktach. War.-Kr. 1913. Tow. Akc. S.Orgelbranda Synów. 16d, s. 168, [2]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., przednia okł. luzem, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 20,00

 

534*.KONDRATOWICZ Ludwik (Syrokomla Władysław) – Poezye. Z portretem autora. T.1-6 (w 3 wol.). Mikołów-War. 1908. K.Miarka. 16d, s. XI, 263, [1], tabl.3; 327, [1]; 268, tabl.1; 334; [6]-412, tabl. 1; 328. opr. oryg. pł. zdob. Nowa Bibl. Pisarzy Pol., t.13-18. (Otarcia i zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru. Wol.1 zaw. t.1-2 w stanie dobrym. W wol.2 brak karty przedtyt. przed t.3, w t.4 brak strony ze spisem treści. W wol. 3 w t.5 brak pierwszych trzech kart w tym karty tyt. Egz. zakurzony, wyklejki pokreślone ołówkiem) cena: 50,00

 

535.[KONDRATOWICZ Ludwik]. Syrokomla Władysław [pseud.] – Stella Fornarina. (Córka piekarza). Ustęp z życia Rafaela. Mińsk 1859 [właśc. 1858]. Nakł. Braci Bejlinów. 16d, s. 87. brosz. wt. (Stan dobry) cena: 52,75

 

536*.[KONDRATOWICZ Ludwik] – Szkolne czasy. Nowe opowiadanie Jana Dęboroga przez Władysława Syrokomlę [pseud.]. Wil. 1859. Księg. p.f. R.Rafałowicza. 16d, s. XI, [4], 8-74. brosz. (Okł. luzem, niewielkie ubytki i zaplamienia okł., blok pęknięty. Podpis własn. Egz. wymaga oprawy. Wyd.I) cena: 46,00

 

537*.SYROKOMLA Władysław (Kondratowicz Ludwik) – Urodzony Jan Dęboróg i Szkolne czasy nowe opowiadanie Jana Dęboroga.Wyd. i objaśnił J.Krzyżanowski. War. 1925. Geb. i Wolff. 16d, s. 200. brosz. Pisarze polscy i obcy. (Zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 42,20

 

538.SYROKOMLA Władysław (Kondratowicz Ludwik) – Urodzony Jan Dęboróg. Dzieje jego rodu, głowy i serca, przez niego samego opowiadane. War. [192-]. Inst. Wyd. Bibl. Pol. 16d, s. 77, [2]. brosz. Wielka Bibl., nr 21. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 31,65

 

539.KONDRATOWICZ Ludwik – Urodzony Jan Dęboróg. Dzieje jego rodu, głowy i serca, przez niego samego opowiadane a rytmem spisane przez W[ładysława] S[yrokomlę]. Wyd.IV. War. 1931. Geb. i Wolff. 16d, s. 88. brosz.. Bibl. Uniw. Ludowych i Młodz. Szkolnej, [nr] 93. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

 

540.[KONDRATOWICZ Ludwik] – Urodzony Jan Dęboróg. Dzieje jego rodu, głowy i serca, przez niego samego opowiadane rytmem spisał Władysław Syrokomla [pseud.]. Illustrował E.M.Andriolli. War. 1986. WAiF. 4, s. 112. opr. oryg. kart. zdob. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., poza tym stan b.dobry. Reprint wyd.: War. 1880. Nakł. J.Ungra) cena: 84,00

 

541.KONOPIŃSKI Lech – Diabelskie sztuczki. Ilustr. M.Berezowska. Poz. 1968. Wyd. Poz. 16d, s. 50, tablice. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

542.KONOPNICKA Marya – Głosy ciszy. War. 1906. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], 153. opr. oryg. pł. (Okł. otarte, przednia wyklejka załamana. Podpis własn. na karcie tyt.) cena: 48,00

 

543.KONOPNICKA Marya – Imagina. Z przedmową A.Grzymały-Siedleckiego. Z wizerunkiem autorki [...]. War. [1912]. Geb. i Wolff. 16d, s. XII, 235, [1], portret 1. opr. oryg. pł. (NK 14, 335. Okł. nieco otarta, niewielki ślad wilgoci na marginesach. Wyd.I. Z przedm.: "Nie wiem ilu będzie Imagina miała czytelników, ale jestem pewny, że będzie miała czytelników wiernych") cena: 128,00

 

544*.KONOPNICKA Marya – Italia. Wyd.II. War.-Kr. 1911. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], 201. opr. późn. pł. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan dobry) cena: 46,00

 

545.KONOPNICKA Marja – Nowele. Moskwa 1944. Zw. Patrjotów Pol. w ZSRR. 16d, s. 94, [2], tabl. 1. brosz. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 30,00

 

546*.KONOPNICKA Maria – Poezje. Wybór i wstęp A.Brodzkiej. Ilustr. M.Piotrowski. War. 1954. Czytelnik. 16d, s. 337, [1]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Tłoczenia na okł i kartę tyt. proj. A.Heidrich) cena: 30,00

 

547*.KONWICKI Tadeusz – Władza. [Cz.1]. War. 1955. Czytelnik. 8, s. 491. opr. oryg. pł. (Okł. zabrudzona, naddarcie płótna na krawędzi grzbietu, wewnątrz stan dobry. Okł. i kartę tyt. proj. J.Lenica) cena: 20,00

 

548*.KORCZAK Janusz – Sława. OPowieść. Okł. i ilustr. J.Toma. Wyd. nowe. War. 1935. Tow. Wyd. 16d, s. 91. opr. późn. pł. (Egz. zakurzony. Piecz., podpis własn.) cena: 24,00

 

549.KORCZAK Janusz – Sława. OPowieść. Okł. J.Toma. Wyd. nowe. War.-Kr. 1945. Wyd. J.Mortkowicza. 8, s. 47. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 30,00

 

550.KORNEL Piotr – Cyd. Tragedya w 5 aktach wierszem. Przekł. L.Osiński. Oprac. J.Piątek. Brody 1907. Księg. F.Westa. 8, s. 72, tabl. 1. opr. bibliot. ppł. Arcydzieła Polskich i Obcych Pisarzy. (Otarcia okł., miejscami zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 20,00

 

551.KORNHAUSER Julian – Hurrraaa! Kr. 1982. Wyd. Lit. 16d, s. 49, [1]. brosz. (Okł. nieco otarte) cena: 32,00

 

552*.KORNHAUSER Julian – Nastanie święto i dla leniuchów. War. 1972. Iskry. 16d, s. 50, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I. Okł. J.Jaworowskiego) cena: 40,00

 

553*.KORNHAUSER Julian – W fabrykach udajemy smutnych rewolucjonistów. Kr. 1973. Wyd. Lit. 16d, s. 68. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I) cena: 40,00

 

554.KORNHAUSER Julian – Zasadnicze trudności. War. 1979. Czytelnik. 8, s. 61, [1]. brosz., obw. (Stan dobry. Okł. A.Heidricha) cena: 32,00

 

555.KORNHAUSER Julian – Zjadacze kartofli. Kr. 1978. Wyd. Lit. 16d, s. 67, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I) cena: 40,00

 

556*.KOROLEWICZ Wincenty – Pod piramidami. Kr. 1908. Geb. i Sp. 8, s. 34. brosz. (Niewielkie przedarcie okł., wewnątrz niewielki ślad zawilgocenia. Stan dobry) cena: 48,00

 

557.KORZENIOWSKI Józef – Konkurent i mąż. Komedya we dwóch aktach. Wilno 1859. Nakł. J.Zawadzkiego. 16d, s. 72. brosz. (Brak przedniej okł., karta przedtyt. zakurzona, ubytki tylnej okł., poza tym stan dobry. Wyd.I) cena: 42,20

 

558.KORZENIOWSKI Józef – Spekulant. War. [192-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 192. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., niewielkie zaplamienia przedniej wyklejki, stan dobry) cena: 30,00

 

559.KORZENIOWSKI Józef – Spekulant. War. [193-?]. Bibl. prenumeratorów "Kuriera Porannego". 16d, s. 192. opr. późn. ppł. z zach. okł. brosz. (Zabrudzenia okł., poza tym stan dobry. Piecz. własn.) cena: 28,00

 

560.KORZENIOWSKI Józef – Spekulant. Powieść z przedm. J.Wronieckiego. Lw. 1944. Wyd. M.Kowalski. 8, s. [2], IV, 295, [1]. brosz. (Okł. otarte na krawędziach, kilka składek luzem. Okł. proj. Z.Acedański. Piecz. własn.) cena: 30,00

 

561.KOSIDOWSKI Zenon – Królestwo złotych łez. War. 1960. Iskry. 8, s. 441, [1]. opr. oryg. pł. (Niewielkie zabrudzenia okł, stan dobry. Podpis własn.) cena: 24,00

 

562.KOSIŃSKI Kazimierz – Chrystus. Kr. 1912. Nakł. autora. 8, s. 31. brosz. (Stan dobry) cena: 10,00

 

563.KOSSAK Zofia – Bez oręża. T.1-2. War. 1956. PAX. 16d, s. 451, [4]. razem opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Obw., okł., stronę tyt. proj. T.Niemirski) cena: 30,00

 

564.KOSSAK Zofia – Dziedzictwo. [Cz.1]. War. 1963. Inst. Wyd. PAX. 16d, s. 242, [5], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. zabrudzona z ubytkami, poza tym stan dobry. Obw., okł. i kartę tyt. proj. T.Niemirski. Ilustr. J.Kossaka) cena: 24,00

 

565*.KOSSAK-SZCZUCKA Zofja – Dzień dzisiejszy. Powiastka współczesna. Kr. 1931. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. [4], 280. opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia okł., miejscami zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 36,00

 

566*.KOSSAK Zofia – Król trędowaty. War. 1956. PAX. 16d, s. 265, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Obw., okł., stronę tyt. proj. T.Niemirski) cena: 30,00

 

567*.KOSSAK Zofia – Krzyżowcy. T.1-4 [w 2 wol.]. War. 1956. PAX. 16d, s. 462, [1]; 522, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw. na krawędziach, poza tym stan b.dobry. Obw., okł., strony tyt. proj. T.Niemirski) cena: 48,00

 

568*.KOSSAK Zofia – Przymierze. War. 1957. PAX. 16d, s. 465, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry. Obw., okł., stronę tyt. proj. T.Niemirski) cena: 30,00

 

569*.KOSSAK Szczucka Zofia – Pożoga. Łódź 1990. Wyd. Artus. 8, s. 240, [1]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 16,00

 

570*.KOSSAK Zofia – Warna. Wyd. II. War. 1946. Czytelnik. 16d, s. 172, [4]. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie przetarcia i zabrudzenia płótna, charakterystyczne zażółcenia papieru. Okł. proj. K.M. Sopoćko) cena: 50,00

 

571*.KOSTECKI Tadeusz (Krystyn T.Wanad) – Zaułek mroków. War. 1958. Iskry. 8, s. 424, [3]. brosz. (Okł. luzem z ubytkami. Egz. wymaga oprawy) cena: 10,00

 

572.KOSZNICKI Leon – Pod skrzydłami d'Annunzia. War. [192-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. [4], 235. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł., blok lekko poluźniony. Okł. A.Horowicza) cena: 30,00

 

573*.KOTT Jan – Poezja polskiego oświecenia. Oprac. ... Rysunki J.P.Norblin. War. 1956. Czytelnik. 8, s. 499. opr. oryg. pł., obw. Z prac Inst. Badań Lit. PAN. (Niewielkie naddarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

 

574.KOWALEWSKI Stanisław – Czarne okna. War. 1985. Nasza Księg. 16d, s. 223, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Ilustr. Z.Januszewski) cena: 8,44

 

575.KOZIEBRODZKI Władysław – Komedye jednoaktowe. Wyd. nowe, przejrzane przez autora. War. 1882. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], III, [1], 334, [1]. opr. ppł. z epoki. Otarcia okł., pęknięcia grzbietu, ślady zalania widoczne na górnych marginesach (s. 280-334). Zaw.: Miłe złego początki, Zawierucha, W jesieni, Po ślubie, Stryj przyjechał.38,00

 

576.KRASICKI Ignacy – Pieśni Ossyana. Kr. 1882. K.Bartoszewicz. 16d, s. [2], 101. opr. późn. ppł. (Zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 40,00

 

577.KRASICKI Ignacy – Satyry i listy. Wyd. krytyczne L.Bernackiego. Z 11 podobiznami. Lw. 1908. Tow dla Popierania Kultury Pol. 8, s. [4], 252, [3], tabl. 11. opr. wsp. psk. (Stan b.dobry) cena: 120,00

 

578*.KRASIŃSKI Zygmunt – Dzieła. Wyd., objaśnił [...] T.Pini. T.1: Dzieła poetyckie. Z 4 ilustr. i 8 podobiznami autografów. War. 1934. Parnas Pol. 8, s. XL, 464, tablice. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena: 100,00

 

579.KRASIŃSKI Zygmunt – Dzieła. (Pisma wybrane). Układ i oprac. tekstu L.Piwiński. Przedm. M.Kridl. War. [193-?]. J.Przeworski. 8, s. XV, [1], 645, [5]. opr. oryg. pł. zdob. (Okł. otarte i zakurzone, ubytek narożnika jednej karty, poza tym stan dobry) cena: 100,00

 

580.[KRASIŃSKI Zygmunt] – Irydion. Nowe wyd. Naumburg 1861. J.J.Maurer. 16d, s. [2], 257, [2]. opr. bibliot. ppł. (NK 8, 139. Otarcia okł., niewielki ubytek karty tyt., zaplamienia pierwszych kart, niewielki ślad wilgoci w narożniku karty tyt. Częściowo zaklejona obca dedykacja. Piecz. własn.) cena: 191,00

 

581*.KRASIŃSKI [Zygmunt] – Listy do ojca. Oprac. i wstępem poprzedził S.Pigoń. War. 1963. PIW. 16d, s. 351, [3]. opr. oryg. pł., obw. Bibl. poezji i prozy. Korespondencja Z.Krasińskiego. (Obw. lekko otarta na krawędziach, poza tym stan b.dobry) cena: 18,00

 

582.KRASIŃSKI [Zygmunt] – Listy do plenipotenta i oficjalistów. Zebrał, oprac. i wstępem poprzedził Z.Suchodolski. War. 1994. PIW. 16d, s. 728, [1]. opr. oryg. pł., obw. Bibl. poezji i prozy. Korespondencja Z.Krasińskiego. (Obw. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

583.KRASIŃSKI Zygmunt – Moja Beatrice. Kr. 1878. Druk. "Czasu". 8, s. 46, [1]. brosz. (Ubytki grzbietu, blok pęknięty, wewnątrz stan dobry) cena: 42,20

 

584*.KRASIŃSKI Zygmunt – Pisma. T.1-4 (w 2 wol.). Lw. 1898. Gubrynowicz i Schmidt. 16d, s. [2], LVII, IV, [5]-359, [2]; [4], 409, [2]; [2], IV, 347; [2], 319. opr. oryg. pł. zdob. (Niewielkie zabrudzenia okł., bloki lekko nadpęknięty przy grzbiecie, stan dobry) cena: 160,00

 

585*.KRASIŃSKI Zygmunt – Pisma ... Za zezwoleniem rodziny poety wyd. T.Pini. Wyd. krytyczne zupełne ze słowem wstępnem J.Kallenbacha. T.1-VI. Lw. 1904. B.Połoniecki. 16d, s. XI, [1], 383, [2], tabl. 5; [6], 628, [1], tabl. 4; [6], 287, tabl. 4; [8], 447, [2], tabl. 4; [6], 326, [1], tabl. 1; XIII, [1], 406, [1], tabl. 1. opr. oryg. pł. zdob.

[oraz współwyd.] KALLENBACH Józef – Zygmunt Krasiński. Życie i twórczość lat młodych (1812-1838). T.1-2. Lw. 1904. B.Połoniecki. 16d, s. XVI, 363, tabl. 4; [6], 447, tabl. 5. opr. oryg. pł. zdob. (Okł. nieco otarte, złocenia zatarte, w t.3 wyklejki pęknięte w grzbiecie, poza tym stan dobry. Komplet wydawniczy. Oprawa wydawnicza sygnowana "Karol Wójcik/Introligator-Kraków") cena: 380,00

 

586.KRASIŃSKI Zygmunt – Pisma. Z portretem autora. T.3-4. Mikołów-Częstochowa 1912. K.Miarka. 16d, s. 382, [2]; 324. razem opr. oryg. pł. zdob. Nowa Bibl. Pisarzy Pol., t.11-12. (Otarcia i zabrudzenia okł. wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

587.KRASIŃSKI Zygmunt – Poezje. T.1. Lipsk 1883. F.A.Brockhaus. 16d,s. LIV, [2], 263. opr. oryg. pł., grzbiet złoc. Bibl. pisarzy pol., t.23. (Niewielkie otarcia okł. Stan dobry) cena: 38,38

 

588.KRASIŃSKI Zygmunt – Poezye wybrane. W układzie S.Wyrzykowskiego. Kr. 1911. J.Mortkowicz. 16d, s. [6], 117, [5]. brosz. Pod znakiem poetów. (Otarcia okł. na krawędziach, blok poluźniony) cena: 48,00

 

589.KRASIŃSKI Zygmunt – Przedświt. Oprac. F.Walczak. Brody [1909]. Księg. F.Westa. 8, s. 75. brosz. Arcydzieła Polskich i Obcych Pisarzy, t. 69. (Otarcia okł., ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga podklejenia. Podpis własn.) cena: 36,00

 

590.[KRASIŃSKI Zygmunt] – Resurrecturis. Paryż [1852]. Księg. Pol. 8, s. 14. brosz. (NK 8, 152. Egz. po konserwacji: widoczne podklejenia okł. i marginesów niektórych kart. Wyd.II (pierwodruk w 1851 w Poznaniu jako druk ulotny). Tekst w ozdobnej ramce. Dołączona kartka z informacją, że dochód będzie przeznaczony na budynek dla Biblioteki Polskiej w Paryżu) cena: 255,00

 

591.KRASZEWSKI Józef Ignacy – Czarna Perełka. Powieść. War. 1957. LSW. 8, s. 201, [2]. brosz. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry) cena: 8,44

 

592.KRAUZE Andrzej – Szczęście w aerozolu. Wybór rysunków z lat 1974-76. Wstęp J.Głowacki. War. 1977. Czytelnik. 16d, s. 102, [1]. brosz. Bibl. satyry (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 12,00

 

593.KRECHOWIECKI Adam – O tron. Powieść historyczna z XVII wieku. Lw.-Poz. [1925]. Wyd. Pol. 16d, s. [4], 293, tabl. 1; [4], 328. opr wsp. pł. z zach. fragm. okł. brosz. (Miejscami zażółcenia papieru. Piecz.) cena: 60,00

 

594*.KROH Antoni – O Szwejku i o nas. War. 2002. Prószyński i S-ka. 4, s. 189, [3]. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry) cena: 40,00

 

595.KRUCZKOWSKI Leon – Kordian i cham. Wyd.XI. Kr. 1952. Czytelnik. 8, s. 263, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., stan b.dobry) cena: 20,00

 

596.KRUCZKOWSKI Leon – Młoty nad światem. Kr. 1928. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 16d, s. 37, [3]. brosz. (Okł. nieco zakurzone, wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

 

597.KRUMŁOWSKI Konstanty – Wolne Miasto. Obraz historyczno-ludowy w 7 odsłonach. Ilustr. wg zdjęć fotograficznych. Kr. [193-?]. Księg. "Wiedza i Sztuka". 8, s. 178. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, grzbiet podklejony, wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 50,00

 

598.KRUSZEWSKA Teresa – Historie świeże i niezwyczajne. Oprac. ... Ilustr. E.Markowski. War. 1961. 8, s. 185, [3]. opr. oryg. pł. obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry. Zaw. m.in.: Antypasty małżeńskie; Różne historyje z różnych wiarygodnych autorów wybrane: O dowcipnej przewrotności białogłowskiej, O złośliwej świegotliwości białogłowskiej, O sztucznym ułowieniu złodzieja nocnego; O nadobnej Paskwalinie, jako prze gładkość swą od Wenusa wiele ucierpieć musiała; Historyje świeże i nieświeże: Skromna Agnieszka między filutami, Polityka i amory, Niezwykłe przypadki Karola de Rochefort) cena: 46,00

 

599.KRYNICKI Ryszard – Niewiele więcej. Wiersze z notatnika 78/79. Rys. L.Sobocki. Kr. 1981. Wyd. ABC. 16, s. 44. brosz. (Federowicz 2673; Brzeski 2110. Stan dobry. Wyd.II zm. i popr. Wyd. drugiego obiegu. Ilustr. na stronie www) cena: 50,00

 

600.KRZĄSZCZ Walenty – Sfałszowany testament. Powieść z życia ludu cieszyńskiego. Cieszyn 1920. Nakł. Dziedzictwa Bł. Jana Sarkandra dla ludu cieszyńskiego na Śląsku. 8, s. 110. brosz. (Zabrudzenia i zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 48,00

 

601.KRZYWICKI Ludwik – Takiemi będą drogi wasze! (Sic Itur ad Virtutem). Wyd.II. War. 1928. Zrzeszenie Uczestn. Studjum Pracy Społ.-Oświat. 16d, s. 50, [1]. opr. póżn. ppł. (Ostatnia strona zabrudzona, poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

 

602.KRZYWOSZEWSKI Stefan – Przywódca. Dramat w 3-ch aktach. War. [???]. Tow. Akc. S.Orgelbranda Synów. 16d, s. 82. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

 

603.KRZYWOSZEWSKI Stefan – Szał. Sztuka w 4-ch aktach. War. 1921. Księg. F.Hoesicka. 8, s. 77. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, na górnych marginesach widoczne brązowe plamki. Okł. proj. H.Uziembło) cena: 36,00

 

604.KUBIAK Tadeusz – Ballady i pieśni. Kr. 1950. Czytelnik. 16d, s. 67, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., blok odszedł od okł. Egz. wymaga podklejenia) cena: 16,00

 

605.KUBIAK Tadeusz – Ikaryjskie morze. War. 1964. PIW. 16d, s. 76, [4]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I. Okł. proj. E.Frysztak-Witowska) cena: 50,00

 

606.[KUBIK Wincenty] – Nuda, patronka szkoły wszechwładna bogini. Powieść z lat dawnych. Napiasł Nudzimir [pseud.]. Lw. 1907. Nakł. i Druk S.Bednarskiego, Skł. gł. Księg. Gubrynowicza i Schmidta. 8, s. [8], 223, [1]. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz. własn. i zapiski na karcie tyt.) cena: 42,20

 

607.KUCZYŃSKI Maciej – Wynalazek. War. 1978. Nasza Księg. 8, s. 142, [1]. brosz. (Stan dobry. Powieść dla młodzieży, akcja toczy się w Tatrach. Ilustr. K.Hałajkiewicz) cena: 14,77

 

608.KUCZYŃSKI Maciej – Wynalazek. War. 1983. Nasza Księg. 8, s. 142, [1]. brosz. (Stan dobry. Wyd.II. Ilustr. K.Hałajkiewicz) cena: 12,66

 

609.KULCZYCKI Zbigniew – Ucieczka myśli. (1939-1945). Wyd.II. Lubeka 1946. Wullenwever Druckverlag. 16, s. [4], 35. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

 

610.KUNCEWICZOWA Maria Dni powszednie państwa Kowalskich. Powieść radiowa. War. 1938. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. [2], VI, 294, [1]. brosz. (Niewielkie przedarcia okł., stan dobry) cena: 40,00

 

611.KUNCEWICZOWA Marja – Dyliżans warszawski. War. 1935. Tow. Wyd. "Rój".16d, s. 198, [8]. brosz. (Blok lekko poluźniony, stan dobry) cena: 30,00

 

612.KUNCEWICZOWA M[aria] – Twarz mężczyzny. Powieść. War.-Kr. 1928. J.Mortkowicz. 16d, s. [2], 159, [1]. brosz. (Stan niemal b.dobry. Zapiski i piecz. własn) cena: 30,00

 

613.KURAŚ Ferdynand – Wiązanka z chłopskiej niwy. Poezye chłopa z nad Wisły. Lw. 1910. Nakł. Macierzy Pol. 16d, s. 100. Bibl. Macierzy Pol., t. 51.

[oraz] ORKAN Władysław - Miłość pasterska. Lw.-War. 1908. Tow. Wyd. E.Wende i Sp., H.Altenberg. 16d, s. [4], 142, [1]. razem opr. późn. ppł. (Fragm. oryg. okł. brosz. "Wiązanki..." naklejono na lico oprawy. Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

 

614.KUREK Jalu – Boże mojego serca. Kr.-Wr. 1983. Wyd. Lit. 8, s. 82, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Wiersze z l. 1980-1982. Zaw. m.in.: Pismi i smreki, W naprawskim pejzażu, Gaździna, Pasterz gór, Panna Skalna) cena: 14,77

 

615.KUREK Jalu – Grypa szaleje w Naprawie. Powieść. Wyd.III. War. 1935. Geb. i Wolff. 16d, s. 273, [2]. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 37,98

 

616*.KUREK Jalu – Grypa szaleje w Naprawie. Kr. 1954. Wyd. Lit. 8, s. 221, [1]. brosz. (Stan dobry. Papier pożółkły. Wyd.VII) cena: 12,66

 

617.KUREK Jalu – Grypa szaleje w Naprawie. Kr. 1967. Wyd. Lit. 16d, s. 258, [1]. brosz., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry Wyd.IX) cena: 8,44

 

618*.KUREK Jalu – Nad Czorsztynem się błyska. O Kostce Napierskim oPowieść prawdziwa. War. 1953. PIW. 8, s. 195, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł. blok odchodzi od okł., wymaga podklejenia. Podpis własn.) cena: 29,54

 

619*.KUREK Jalu – Najkamienniejsze. Wiersze tatrzańskie. War. 1984. Czytelnik. 8, s. 90, [2]. opr. oryg. kart. (Stan dobry. Ilustr. J.Młodożeniec) cena: 12,66

 

620*.KUREK Jalu – Świnia Skała. Mitologia Tatr. War. 1970. LSW. 16d, s. 265, [1]. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., stan dobry. Wyd.I) cena: 8,44

 

621*.KUREK Jalu – Księga Tatr. War. 1966. Iskry. 8, s. 398, [2], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) cena: 12,66

 

622*.KUREK Jalu – Księga Tatr. War. 1972. Iskry. 16d, s. 423, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia i ubytki obw., poza tym stan dobry) cena: 12,66

 

623*.KUREK Jalu – Księga Tatr wtóra. Kr. 1978. Wyd. Lit. 8, s. 471, [1], tabl. 13. brosz., obw. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 25,32

 

624*.KUREK Jalu – Księga Tatr. War. 1978. Iskry. 8, s. 367, [2], tablice. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan b.dobry) cena: 10,55

 

625.KURNATOWSKI M. Ludwik – Tajemnica Belwederu. War. 1931. Rój. 16d, s. 171, [1]. brosz. wt. z zach. okł. oryg. (Otarcia okł. oryg., papier nieco pożółkły. Piecz. własn.) cena: 29,54

 

626.KUŚNIEWICZ Andrzej – Czas prywatny. War. 1962. PIW. 16d, s. 63, [1]. brosz. (Okł. lekko zaplamione, poza tym stan b.dobry. Wyd.I. Okł. proj. E.Frysztak-Witowska) cena: 50,00

 

627.KUŚNIEWICZ Andrzej – Diabłu ogarek. War. 1959. PIW. 16d, s. 122, [1]. brosz. (Okł. nieco otarta, stan dobry) cena: 43,00

 

628.KWIATKI świętego Franciszka z Asyżu. W przekł. i ze wstępem L.Staffa. Oprac. graf. A.Kilian. War. 1959. Inst. Wyd. PAX. 16d, s. 385, [1]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena: 40,00

 

629.KWIATKOWSKI Remigjusz – Liście bambusu. Poezje chińskie. War. 1922. Tow. Wyd. "Ignis". 16d, s. 90, [2]. brosz. (Okł. otarta i zakurzona, niewielki ubytek grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy. Okł. rys. T.Gronowski) cena: 24,00

 

630*.KWIATKOWSKI Remigjusz – Mój jedyny, mój kochany nosi kaftan z cze-sun-czy. Poezje chińskie. War. 1929. Tow. Wyd. "Polska Zjednoczona". 16, s.90, [5]. brosz. (Okł. lekko otarte i zakurzone, wewnątrz stan dobry) cena: 28,00

 

631*.KWIATKOWSKI Tadeusz – Siedem zacnych grzechów głównych. War. 1959. Iskry. 8, s. 298, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora. Ilustr. J.Skarżyński) cena: 30,00

 

632.KWIATKOWSKI Tadeusz – Ten cudny Paryż. Powieść. Kr. 1962. Wyd. Lit. 16d, s. 236, [2]. brosz., obw. (Niewielkie ubytki krawędzi obw., poza tym stan dobry. Okł. proj. D.Mróz. Dedykacja autora) cena: 40,00

 

633*.LACLOS Choderlos de – Niebezpieczne związki. Przeł i wstępem opatrzył T.Żeleński (Boy). War. 1960. PIW. 16d, s. 453, [3]. opr. oryg. pł., obw. Bibl. Arcydzieł, Najsławniejsze powieści świata. (Stan b.dobry. Okł. proj. E.Frysztak-Lubelska) cena: 24,00

 

634.LANDOR Walter Savage – Dyalogi fikcyjne. Z rozprawą W.E.Emersona. Przeł. i wstępem poprz. Marya Rakowska. Lw. 1911. Księg. Pol. B.Połonieckiego. 16d, s. XII, 240, [4]. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz. Sympozjon. (Zapiski ołówkiem na okł. brosz., poza tym stan b.dobry) cena: 120,00

 

635.LANGE Antoni – Gdziekolwiek jesteś. Rozmyślania. Wiersze różne. War.-Kr. 1931. J.Mortkowicz. 16d, s. [2], 184, [4], tabl. 1. brosz. Ostatni zbuiór poezyj. Cz.1-2. (Stan dobry. Zapiski i piecz. własn.) cena: 36,00

 

636.LANGE Antoni – Księga sonetów poetów polskich. Wybrał i ułożył ... War. 1899. M.Arct. 16, s. 206, [1]. opr. bibliot. ppł. (Okł. lekko otarta, wewnątrz stan b.dobry) cena: 37,98

 

637.LASKOWSKI Kazimierz – Licytanci. Szkice z życia. War. 1900. Księg. T.Paprockiego i S-ki. 16d, s. 118, [1]. opr. oryg. pł. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., blok lekko nadpęknięty) cena: 40,00

 

638.LASKOWSKI Kazimierz – Wieś. W ojców ślady. Powieść. War. 1900. Księg. A.G.Dubowskiego. 8, s. [2], 143. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

 

639.LASKOWSKI K[azimierz] (El.) – Wybór prac poetyckich. Z przedm. K.Przerwy-Tetmajera. T.5: "Pogrzeb" (Tryptyk sceniczny) i Fragmenty. War. 1909. Skł. gł. w Księg. M.Kuhnke i S-ka. 16d, s. 189. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. własn. "Z Księgozbioru Łuniewskich w Gnoynie", skasowana piecz. bibliot.) cena: 30,00

 

640.LASSOTA W. – Wielki deklamator polski. (Skarbiec poezyi polskiej). Wybór poezyi religijnych, narodowych, historycznych, lirycznych, humorystycznych itd. najznakomitszych naszych pisarzy, stosownych do deklamacyi w kółkach rodzinnych, na zebraniach towarzyskich, na uroczystych obchodach, na wieczornicach, dla starszych i młodzieży. Zebrał ... Poz. 1901. Fr. Chocieszyński. 16d, s. 42], 224, III. opr. pł. zbob. (Okł. zabrudzona i otarta, blok pęknięty jednostronnie odchodzi od okł. Piecz. własn.) cena: 38,00

 

641*.LAWRENCE D.H. – Kobieta i paw. Przekł. autoryzowany J.Sujkowskiej. War. [192-?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 292. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

 

642.LECHOŃ Jan – Poezje. Wybory dokonał i życiorysem poety poprzedził M.Toporowski. War. 1957. Czytelnik. 8, s. 202, tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry. Piecz. własn. Opr. i obw. proj. J.Jaworowski) cena: 40,00

 

643.LEC Stanisław Jerzy – Fraszkobranie. War. 1966. Iskry. 16d, s. 94, [1]. brosz., obw. Bibl. Stańczyka (Stan dobry. Oprac. graf. J.Młodożeńca) cena: 50,00

 

644.LEC Stanisław Jerzy – List gończy. War. 1963. PIW. 16d, s. 98. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., stan dobry) cena: 64,00

 

645.LEC Stanisław Jerzy – Nowe wiersze. War. 1950. Książka i Wiedza. 8, s. 47, [1]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

646*.LEC Stanisław Jerzy – Poema gotowe do skoku. War. 1964. PIW. 16d, s. 58, [2]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Obw. proj. A.Stefanowski. Wyd.I) cena: 30,00

 

647.LEC Stanisław Jerzy – Rękopis jerozolimski. War. 1956. "Czytelnik". 16d, s. 41, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I) cena: 26,00

 

648.LEJA Emilia – Kilka próbek poetycznych. War. 1861. Druk. J.Ungra. 8, s. 104. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

 

649.LEMAŃSKI Jan – Nowenna czyli dziewięćdziesiąt dziewięć dytyrambów o szczęściu. War.-Lw. 1906. Druk. P.Laskauera. 16d, s. 133, [3]. brosz. Książnica Polska, t.3. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 31,65

 

650.LEMAŃSKI Jan – Satyra polska. Antologia. Oprac. i wstępem opatrzył ... T.2. War. [1914]. Tow. Akc. S.Orgelbranda Synów. 16d, s. 235, [1]. opr. oryg. pł. zdob. Muzy - bibl. lit.-artyst. (Stan dobry. Do kompletu brak t.1) cena: 31,65

 

651*.LENARTOWICZ Teofil – Album włoskie. Lw. 1870. F.H.Richter. 16d, s. [8], 198. brosz. Bibl. narod., t.4. (Okł. nieco otarte, blok pęknięty, miejscami zażółcenia papieru. Poezje) cena: 24,00

 

652.LENARTOWICZ Teofil – Zachwycenie i Błogosławiona. Z ilustr. A.Zaleskiego. War. 1983. WAiF. 4, s. [2], 32, [1], tabl. 8. opr. org. kart. zdob. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Reprint wyd.: Poz. 1861. Księg. J.K.Żupańskiego) cena: 100,00

 

653*.LENARTOWICZ Teofil – Ze starych zbroic. Rytmy. Lw. 1870. F.H.Richter. 16d, s. [8], 301, [2]. brosz. Bibl. narod., t.3. (Przednia okł. luzem, okł. z niewielkimi ubytkami, ubytek grzbietu, miejscami zażółcenia papieru) cena: 24,00

 

654.LESAGE [Alain René] – Diabeł kulawy. Przeł. i wstępem opatrzył T.Żeleński-Boy. War. 1949. Ksiąka i Wiedza. 8, s. 230, [1]. brosz. (Niewielkie zagięcia krawędzi okł, niewielkie naddarcie dolnej części grzbietu, wewnątrz stan b.dobry. Okł. proj. M.Piotrowski) cena: 30,00

 

655.LE SAGE [Alain René] – Przypadki Idziego Blasa. Przeł. J.Rogoziński. War. 1950. Książka i Wiedza. 8, s. 637, [1]. brosz. (Stan dobry. Okł.proj. A.Marczyński) cena: 30,00

 

656.LESSING Doris – Pokój nr 19. Przeł. W.Niepokólczycki. Ilustr. A.Stefanowski. War. 1966. PIW. 16d, s. 132, [3]. opr. oryg. kart. Bibl. "Jednorożca". (Stan b.dobry) cena: 20,00

 

657*.LESZCZYŃSKI Edward – Ballady i pieśni. Kr. 1916. Centr. Biuro Wyd. N.K.N. 16d, s. 123, [3]. brosz. (Niewielkie otarcia i ubytki okł., poza tym stan dobry) cena: 33,76

 

658.LESZCZYŃSKI Edward – Radość samotna. War. 1923. Bibl. Pol. 16d, s. 144. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry) cena: 10,00

 

659*.LEŚMIAN Bolesław – Wybór poezyj. Ułożył i wstępem zaopatrz. L.Staff. War. [1946]. Sp. Wyd. "Książka". 8, s. 166, [2]. brosz. (Stan dobry. Na wewn. stronie okł. wklejona akwarelka, pod nią adnotacja "Ekslibris ...". Podpis własn.) cena: 40,00

 

660.[LEŚNIEWSKI Władysław]. Oracz [pseud.] – Czynu! War. 1918. Druk. "Rola" J.Buriana. 8, s. 70, [3]. brosz. (Przednia okł. luzem, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 12,79

 

661.LEWIK Włodzimierz – Wiersze własne i przekłady. Wybór. War. 1964. PIW. 16d, s. 110, [2]. opr. oryg. kart. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry) cena: 20,00

 

662.LEWIN Leopold – Sny o powrocie. War.-Kr. 1948. Wyd. E.Kuthana. 8, s. 45, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Tomik poezji) cena: 40,00

 

663*.LEWIN Leopold – Wyrąb lasu. War. 1931. F.Hoesick. 16d, s. 41, [2]. brosz. (Niewielkie zaplamienia i otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Odręczna dedykacja autora z 1932 dla Jerzego Bujańskiego, wybitnego reżysera teatralnego, pierwszego powojennego dyrektora Teatru Starego w Krakowie. Tom poetycki) cena: 128,00

 

664.LEWIN Leopold – Żołnierska droga. Poemat. War. 1953. Wyd. MON. 16d, s. 37, [3]. brosz. (Stan b.dobry. Wyd.I) cena: 12,00

 

665.LIBELT Karol – O miłości ojczyzny. Moskwa 1916. Nakł. Rady Zjazdu Polskich Organizacji Pomocy Ofiarom Wojny w Moskwie. 16d, s. 125. brosz. (Okł. zabrudzona, przedarcia grzbietu, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru) cena: 30,00

 

666.LICHTENBERGER Andrzej – Ofiara. Przekł. z franc. M.H. War. 1903. Geb. i Wolff. 16d, s. 176. opr. bibliot. ppł. (Okł. zabrudzona i otarta, na wyklejce oraz trzech pierwszych kartachzabrązowienie papieru, poza tym stan dobry) cena: 20,00

 

667.LIGOCKI Edward – Kuźnica Ilmarowa. Szkic dramatyczny w 5 obrazach. 8, s. 39. opr. bibliot. ppł. (Oprawa mocno otarta i zabrudzona, egz. zakurzony. Piecz.) cena: 20,00

 

668.LIGOCKI Edward – Laguna Morta. Powieść współczesna (nagrodzona pierwszą i jedyną nagrodą 1.000 rs. na konkursie "Bluszczu"). Wyd. nowe. War. 16d, s. [8], VIII, 404, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. podniszczona: przetarta i zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 26,00

 

669.LIGOCKI Edward – Noc na Palatynie. Powieść. War. 1923. Geb. i Wolff. 16d, s. 187, [2]. opr. bibliot. ppł. z zach. fragm. okł. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., płótno przetarte na grzbiecie, fragm. okł. brosz. naklejono na lico oprawy, blok nadpęknięty. Podpis własn. Nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 24,00

 

670.LIGOCKI Edward – Nowa legenda. War. 1921. "Bibl. Pol.". 8, s. 167, [1], mapa rozkł. 1. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok pęknięty, składki luzem. Egz. wymaga oprawy. Piecz. włąsn. Zaw. m.in.: Mare polonorum, Exegi monumentum harcerzom, Pułk 201-szy, Obrona Warszawy [w 1920]. Na końcu wybór materiałów źródłowych. Okł. proj. J.Mehoffera) cena: 48,53

 

671.LIGOCKI Edward – Thalassa. Powieść współczesna. War. 1917. Geb. i Wolff. 16d, s. [6], 302. opr. bibliot. ppł. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Nalepka bibliot. właściciela książki) cena: 30,00

 

672*.LIPSKA Ewa – Drugi zbiór wierszy. War. 1970. Czytelnik. 16d, s. 64, [4]. brosz., obw. (Stan dobry. Wyd.I. Okł. proj. A.Heidrich) cena: 53,00

 

673*.LIPSKA Ewa – Nie o śmierć tutaj chodzi, lecz o biały kordonek. Kr. 1983. Wyd. Lit. 16d, s. 76, [2]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 24,00

 

674*.LIPSKA Ewa – Trzeci zbiór wierszy. War. 1972. Czytelnik. 16d, s. 54, [2]. brosz., obw. (Obw. nieco zaplamiona, poza tym stan dobry. Wyd.I. Okł. proj. A.Heidrich) cena: 53,00

 

675*.LISIEWICZ Mieczysław – U 33. Kr. 1931. Tow. Miłośników Książki. 16d, s. 27. brosz. (Egzemplarz z mocnymi śladami zalania. Wiersze. Na karcie tyt. dedyukacja autora dla Tadeusza Hollendra. Książka z księgozbioru T.Hollendra z podpisem własn.) cena: 50,00

 

676.LOCKE William J. – Moordius i Ska. Przeł. z ang. W.Peszkowa. War. 1930. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 364, [4]. brosz. (Okł. leciutko otarte, poza tym stan b.dobry. Piecz. własn. Okł. proj. H.Czerny) cena: 30,00

 

677.LODWICH-LEDWA Ewald (Adam Kaszubski) "Przyjacielu mój, bracie!" Przekłady liryki rosyjskiej. Działdowo 1947. Sp. Naucz. "Oświata". 16d, s. 64. brosz. (Stan dobry. Dedykacja autora) cena: 20,44

 

678.LONDON Jack – Maleńka pani dużego domu. Autoryzowany przekł. W.Borudzkiej. War. 1928. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 417, [3]. opr. późn. pł. (Przetarcia płótna na grzbiecie, brak karty przedtyt., blok wygięty i poluźniony) cena: 20,00

 

679.LONDON Jack <