Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

RELIGIOZNAWSTWO, HISTORIA KOŚCIOŁA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(12 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN)

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

  

 

1. ADHORTACJA apostolska papieża Pawła VI do wszystkich biskupów utrzymujących pokój i jedność ze Stolicą Apostolską o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny. Kraków 1974. [b.w.]. 8, s. 70, [1]. broszura. Stan dobry. Maszynopis powielany. Na karcie tytułowej nadruk: "143 Konferencja Episkopatu przyjęła i pozwala rozprowadzać". Warszawa, dnia 19 VI 1974 Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski. Cena 40,- zł

2. ALTANER Berthold – Patrologie. Freiburg im Breisgau. 1938. Herder & CO. G. M. B. H. Verlagsbuchhandlung. 8, s. XVIII, [2], 353, [2]. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie ubytki obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Skasowana pieczątka biblioteczna. Cena 29,54,- zł

 

 

3. ANALECTA Cracoviensia. [T.] 11. Kraków 1979. Polskie Towarzystwo Teologiczne. 8, s. 677, tablice. broszura. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Cena 48,- zł

4. APOSTOŁ młodzieży ks. Edward Szwejnic. Poznań [i inni] [1936]. Księgarnia św. Wojciecha. 16d, s. [8], 214, [2], tablica. broszura. Związek S. K. M. A. „Iuventus Christiana”. Grono im. Ks. Edwarda Szwejnica. Otarcia okładki, ubytki grzbietu, blok nadpęknięty. Cena 10,- zł

 

 

5*. AUGUSTYN św. - Wyznania. Przełożył z łacińskiego Michał Bohusz Szyszko. Wydanie nowe, uzupełnione i poprzedzone wstępem przez ks. Stanisława Miłkowskiego. Wilno 1912. Nakładem Księgarni Józefa Zawadzkiego. 16d, s. 325, [2]. oprawa biblioteczna półpłótno. Niewielkie zabrudzenia i otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 48,- zł

6. BANDURSKI Władysław – Wielki apostoł błogosławiony Jakób Strepa arcybiskup lwowski. Lwów 1909. Drukarnia J. Chęcińskiego. 16d, s. 127, [1], tablica 1. broszura. Otarcia i niewielkie zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 32,- zł

 

 

7*. BARTYNOWSKI Stanisław – Apologetyka podręczna. Obrona podstaw wiary katolickiej z odpowiedziami na zarzuty. Wyd.V, uzupełnione. Warszawa. [ Imprimatur Ianuarii 1939]. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 16d, s. 544. oprawa oryginalna płótno. Okładka zakurzona, blok lekko nadpęknięty. Cena 50,- zł

8*. KRUSZYŃSKI Józef - Proroctwo Nahuma, tłumaczył, wstępem i komentarzem opatrzył ks. …Lublin 1926. Nakładem Uniwersytetu Lubelskiego. 8, s.60, [3]. broszura. Biblioteka Uniwersytetu Lubelskiego, Wydz. Teolog., z.4. Cena 50,- zł.

 

 

9. BIELSKI Tomasz – Synopsa tekstów Soboru Watykańskiego II. Opracował... Poznań-Warszawa 1970. Pallottinum. 16d, s. 1810, [2]. oprawa oryginalna płótno. Stan bardzo dobry. Cena 50,- zł

10*. BIENIEK J. – Parafja t. zw. starokatolicka w Katowicach w oświetleniu historyczno-prawnem. Katowice 1934. Druk Księgarnia i Drukarnia Katolicka S.A. 8, s. 48. broszura. Niewielkie otarcia okładki, stan dobry. Cena 31,65,- zł.

 

 

11. BŁOGOSŁAWIONY Franciszek-Regis Klet, kapłan XX. Misyonarzy św. Wincentego a Paulo umęczony za wiarę św. w Chinach w r. 1820. Kraków 1900. Drukarnia Uniwersytetu Jagiellońskiego pod zarządem J. Filipowskiego. 16d, s. 127, [1], II, tablica 1. broszura. Niewielkie załamania okładki, poza tym stan dobry. Cena 30,- zł

12. BOGDALSKI Czesław – Bernardyni w Polsce. Zarys dziejów na tle współczesnych wydarzeń. Tom 1-2. Kraków 1933. Sumptibus proviciae. Odbito w Zakładach graficznych „Litodruk”. 4, s. XVI, 504, [2]; VIII, 608. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładek, niewielkie ubytki krawędzi okładek oraz grzbietów, wewnątrz stan bardzo dobry. Egzemplarze nierozcięte. Cena 240,- zł

 

 

13. BOLANDEN Konrad de - Kielnia albo krzyż. Opowiadanie dla ludu katolickiego. Przetłómaczył z niemieckiego za dozwoleniem autora i nakładcy Ks. E. B. z S. z Archidyecezyi Gnieźnieńskiej. Bytom 1872. Nakładem księgarni T. B. Garus. Druk: T. Heneczek w Niemieckich Piekarach. 16d, s. 60, [2]. broszura. Zaplamienia tylnej okładki, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Cena 50,- zł

 

 

14*. BOŻE Narodzenie. Materiały na obchody „drzewka i opłatka”. Zebrał: ks. J. K. M. Kraków 1947. Nakładem Red. i Adm. „Cześć Marii”. 8, s. 139. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan dobry. Cena 20,- zł

 

 

15. BRAUN Jerzy – O. Maksymilian Kolbe. Apostoł wiary i miłości. Rzym 1971. Tipografia P.U.G. 16d, s. 14, [1]. broszura. Stan dobry. Cena 10,- zł

 

 

16. BREYER Stanisław – Religia absolutna, czyli Polska filozofja religijna w nowem oświetleniu. W dodatku: Moje doświadczenia religijne i metapsychiczne. Kraków 1927. Skład główny: G. Gebethner i Sp. w Krakowie „Dom Książki Polskiej” w Warszawie. 16d, s. 109, [3]. broszura. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 30,- zł.

 

 

17. BREYER Stanisław – Zagadka człowieka. Kraków-Warszawa. 1929. Skład główny: Gebethner i Wolff i „Dom Książki Polskiej”. 16d, s. 72. broszura. Niewielkie zabrudzenia i załamania okładki, poza tym stan dobry. Cena 31,65,- zł

 

 

18. BRUNNER-TRAUT Emma – Pięć wielkich religii świata. Pod red. ... Przełożył Jan Doktór. Warszawa 1987. Instytut Wydawniczy PAX. 16d, s. 140, [4]. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 10,- zł

 

 

19. BRZEZIŃSKI Antoni – Mowa żałobna na pogrzebie X. Dr. Alexego Prusinowskiego powiedziana w Grodzisku dnia 19 lutego 1872 roku przez ... Poznań 1872. Czcionkami i w komisie T. H. Daszkiewicza. 8, s. [2], 8. oprawa współczesna płótno. Stan bardzo dobry. Ekslibrisy. Cena 30,- zł

 

 

20*. BRZOZOWSKI Jan ks. - Pokarm anielski. Nabożeństwo rzymsko-katolickie. Ułożył ... Warszawa-Winterberg-Nowy York. J.Steinbrener, Zakład Katolickich Wydawnictw i Drukarnia. 16, s. [20], 443, tablice 2. oprawa oryginalna skóra. Niewielkie przetarcia skóry na krawędzi grzbietu , stan dobry. Cena 80,- zł

 

 

21*. BUET Karol - Z życia wiejskiego proboszcza. Przekład z francuskiego Aliny Czeczott. Warszawa 1892. Drukarnia St. Niemiery. 16, s. 379, [3]. oprawa półpłótno z epoki. Otarcia i zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Pieczątka własnościowa. Cena 48,- zł

22. BYSTRZYCKI Jan - O poezyach i mowach pogrzebowych ks. Hieronima Kajsiewicza. Kraków 1902. Spółka Wydawnicza Polska. 8, s. 118, [1]. oprawa półpłótno z epoki. Otarcia okładki, na grzbiecie oraz przedniej okładce naklejki biblioteczne, wewnątrz stan dobry. Pieczątka. Dołączona karta informująca o wycofaniu egzemplarza z księgozbioru. Cena 50,- zł

 

 

23. CHESTERTON G. K. – Św. Franciszek z Asyżu. Tłumaczył Artur Chojecki. Wstępem i notami opatrzył dr Przemysław Mroczkowski. Katowice 1948. Nakładem Księgarni św. Jacka. 8, s. XXXII, 176. broszura. Otarcia okładki, niewielkie ubytki krawędzi grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 26,- zł

24*. CHOISNARD Paweł – Św. Tomasz z Akwinu i astrologia. Przełożył z francuskiego dr Stanisław Kostka. Warszawa 1939. Nakładem Polskiego Tow. Astrologicznego w Bydgoszczy. 8, s. 135, [3], tablica 1. broszura. Stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 46,- zł

 

 

25. CHRYZOSTOM Jan – O kapłaństwie. Z greckiego przetłumaczył, dał wstęp i objaśnienia ks. dr Wojciech Kania. Poznań 1949. Księgarnia Akademicka. 8, s. XLIX, 153, [2]. broszura. Pisma Ojców Kościoła, t. 23. Odbarwienia okładki, załamania krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Na karcie przedtytułowej odręczna dedykacja ks. Wojciecha Kani. Cena 46,- zł

26. CIEMNIEWSKI Jan – Etyka katolicka. Podręcznik do szkół średnich. Lwów-Warszawa 1930. Książnica-Atlas. 8, s. [4], 142. broszura. Okładka zabrudzona, niewielkie ubytki grzbietu. Stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 30,- zł

 

 

27*. CO Pismo Święte mówi o Powrocie Naszego Pana. Jego parousia, epifania i apokalupsis. Detroit, Mich. [przed 1939]. „Strażnica” Towarzystwo Biblijne i Broszur, 16d, s. 63, [1]. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki. Stan dobry. Cena 16,- zł

28. COWDEN-GUIDO Richard - John Paul II and the Battle for Vatican II. Report from the Synod. Manassas 1986. Cop. Trinity Communications. 8, s. 448. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Stan dobry. Cena 40,- zł

 

 

29. CZAPIŃSKI K. – Socjalizm a religja, oraz Rzym czy Polska. Odczyt wygłoszony w Chicago w czerwcu, 1921 roku, przez posła tow. ... Chicago 1921. Nakładem i drukiem Dziennika Ludowego. 8, s. 32. broszura. Niewielkie otarcia okładki, stan dobry. Cena 48,- zł

30. CZAPLEWSKI P. – Tytularny episkopat w Polsce średniowiecznej.. Poznań 1915. Czcionkami Drukarni Dziennika Polskiego. 8, s. 167, [4]. broszura. Odbitka z Rocznika Towarzystwa Przyjaciół Nauk Poznańskiego. Przednia okładka luzem, ubytki przedniej okładki, brak tylnej, blok pęknięty. Egzemplarz nierozcięty, wymaga oprawy. Cena 40,- zł

 

 

31. CZERWIŃSK, Grunwald. Dzieje Jasnej Góry Czerwińskiej. Warszawa [1933]. Wydawnictwa Salezjańskie. 16, s. 31, [1]. broszura. Kłosy z Bożej Roli. Krótkie Żywoty Ilustrowane. Monografje, nr 2. Niewielkie naddarcia okładki, poza tym stan dobry. Cena: 20,- zł

32*. CZUJ Jan – Poglądy św. Augustyna na wymowę kościelną. Warszawa 1936. Drukarnia Archidiecezjalna. 8, s. 55, [1]. broszura. Odbitka z „Przeglądu Katolickiego”. Zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 24,- zł

 

 

33*. CZUJ Jan – Spór św. Augustyna z św. Hieronimem. Studjum biblijno – patrystyczne. Poznań 1935. Skład główny w Księgarni św. Wojciecha. 8, s. 39, [1]. broszura. Niewielkie odbarwienia krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Odręczna dedykacja autora. Cena 30,- zł

34. CZUJ Jan – Święty Ambroży w świetle swoich listów. Warszawa 1939. Nakładem autora. 8, s. 103, [1]. broszura. Odbitka z „Przeglądu Katolickiego". Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Cena 40,- zł

 

 

35. DAMROTH Konstanty – Dzieje biblijne Starego i Nowego Testamentu dla szkół katolickich. Przerobił i uzupełnił ks. dr Bromboszcz. Wyd.III. Mikołów. [Imprimatur 22 Septembris 1923]. Nakładem i drukiem spółki wydawniczej K. Miarki.. 16d, s. 265, tablic 2. oprawa oryginalna półpłótno. Otarcia i zabrudzenia okładki, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru. Egzemplarz lekko zabrudzony. Ilustracje w tekście. Podpis własnościowy. Cena 40,- zł

36*. DĄBROWSKI Eugeniusz - Dzieje Pawła z Tarsu. Wyd.II, poprawione i uzupełnione. Warszawa 1953. PAX. 8, s. 685, tablice, mapa. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie otarcia okładki, jedna tablica luzem, stan dobry. Cena: 40,- zł

 

 

37*. DĄBROWSKI Eugeniusz – Synopsa łacińsko-polska czterech ewangelii. Opracował ... Poznań 1955. Pallottinum. 4, s. 332. oprawa współczesna półpłótno z zachowaniem okładki broszurowej. Stan bardzo dobry. Cena 80,- zł

38. DĄBROWSKI Eugeniusz – Święty Paweł. Życie i pisma. Poznań 1950. Pallottinum. 8, s. 328, [3]. broszura. Stan dobry. Cena 40,- zł

 

 

39*. DĄBROWSKI Eugeniusz – Życie Jezusa Chrystusa w opisie ewangelistów. Przekład i komentarz ... Poznań 1951. Pallottinum. 8, s. 327, [1], mapa 1. broszura. Niewielkie ubytki krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Cena 28,62,- zł

40*.DIRECTIONES et aliae indicationes Domorum Ordinis Fratrum Minorum. Claras Aquas [=Florencja] 1936. Typographia Coll. S.Bonaventurae. 8, s. [4], 294. oprawa półpłótno z epoki. Niewielkie nadpęknięcie okładki na grzbiecie, stan dobry. Księga adresowa domów Zakony\u Braci Mniejszych OFM (m.in. franciszkanie, kapucyni, bernardyni, obserwanci, reformaci) na całym świecie (w tym liczne adresy w Polsce). Cena 126,60,- zł

 

 

41*. DOBRACZYŃSKI Jan – Jezus Chrystus i Jego apostołowie. Warszawa 1958. Instytut Wydawniczy PAX. 16d, s. 329, [3]. broszura. Okładka częściowo odchodzi od bloku. Cena 12,- zł

42*. DOBROWOLSKI Kazimierz – Pierwsze sekty religijne w Polsce. Kraków 1925. Krakowska Spółka Wydawnicza. 8, s. 44. broszura. Zabrudzenia, zaplamienia i przedarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 36,- zł

 

 

43. DRAGAN Marcin – Rok 1046 w dziejach stosunku cesarstwa do papiestwa. Lwów 1914. Nakładem i drukiem Szczęsnego Bednarskiego. 8, s. 24, [2]. broszura. Grzbiet oklejony płótnem, okładka lekko zakurzona, na karcie tytułowej dedykacja autora. Cena 25,58,- zł

44. DUFFI Patrick – Theologia baio – ianseniana sev elenchvs propositionvm quibus potissimum in Belgio offensiones, scandala, contentiones, perturbationesque annis superioribus excitatae sunt [..]. Coloniae 1680. Typis Gullelmi Friessem. Folio, k. 34. broszura. Górny narożnik kart zaplamiony atramentem, niewielki ślad wilgoci. Cena 640,- zł

 

 

45. DWADZIEŚCIA pięć lat pasterzowania księcia metropolity Adama Stefana Sapiehy 1912-1937. Kraków 1937. Nakładem Komitetu Jubileuszowego. 8, s. 119, [2]. broszura. Zabrudzenia i otarcia okładki, blok nadpęknięty i lekko poluźniony. Zredagował ks. dr Ferdynand Machay. Okładkę, strony tytułowe i inicjały projektował F.Seifert. Cena 64,- zł

46*. DWIE godziny adoracyi Najświętszego Sakramentu w czasie czterdziestogodzinnego nabożeństwa, albo na Boże Ciało, oraz przy Grobie Pańskim na Wielki Piątek. Niemieckie Piekary 1868. Nakładem Wydawnictwa Dzieł Katolickich na Górnem Szlązku. Drukiem Teodora Heneczek. 16d, s. 108. broszura. Okładka lekko otarta i zakurzona, wewnątrz stan dobry Egzemplarz nierozcięty i nieobcięty. Cena 40,- zł

 

 

47. DWORAK Kazimierz – 1910-1935 dwudziestopięciolecie rządów J. E. Ks. Biskupa Augustyna Łosińskiego w Diecezji kieleckiej. Kielce 1935. Wydał Komitet Jubileuszowy. Odbito w drukarni „Jedność” w Kielcach. 8, s. 43, [1]. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan dobry. Ilustracje w tekście. Cena 40,- zł

48*. DZIEJE świętej inkwizycji, Z ilustracyami. Pittersburg, Pa. 1917. M. P. Paryski. 16d, s. [10], VIII, [2], 281, [3], III. oprawa oryginalna płótno. Otarcia i zaplamienia okładki, blok nadpęknięty. Tytuł okładkowy: "Dzieje świętej inkwizycji czyli okrutne tępienie herezyi w wiekach średnich". Cena 40,- zł.

 

 

49*. DZIURLA Henryk, BOBOWSKI Kazimierz – Krzeszów uświęcony łaską. Pod redakcją ... Wrocław 1997. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 4, s. 415. oprawa oryginalna kartonowa, lakierowana. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Cena 70,- zł

50. FALKE Robert – Do walki trzech religij świata Buddyzmu, Islamu, Chrześcijaństwa. Katechizm dla ludzi szukających prawdy. Spolszczył K.Mikulski. Łódź. [1923]. Tow. Wydawn. „Kompas”, Sp. Akc. 16d, s. 82. broszura. Naddarcia i ubytki okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 20,- zł

 

 

51. FIEDLER Emil – Dobry Bóg. Wyd. II. Kraków [1939]. Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy Księża Jezuici. 16d, s. 158, [2]. broszura. Stan dobry, egzemplarz nieobcięty. Cena 28,- zł

52. FIJAŁEK Jan – Zbiór dokumentów Zakony OO. Paulinów w Polsce. Opracował ... Zeszyt 1: 1328 – 1464. Kraków 1938. Nakładem OO. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. 4, s. 316. broszura. Niewielkie otarcia i naddarcia krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 126,60,- zł

 

 

53. FISCHER Karol Józef – Dwie mowy miane z okazyi srebrnego jubileuszu pontyfikatu Leona XIII. Przemyśl. 1903. Nakładem autora. Drukiem J. Styfiego. 16d, s. 28. oprawa współczesna plastik z zachowaniem okładki broszurowej. Stan dobry. Pieczątka oraz adnotacja "dubl.", ekslibris. Cena 31,65,- zł

54. FLORCZAK J. – Celibat duchowieństwa w Polsce. I. Czasy Reformacyi II. Od przejęcia postanowień sobory trydenskiego do ostatnich czasów. Al. Łętowski – Kościół Katolicki a Katarzyna II. Ateneum Kapłańskie 1914. 8, s. [17]-59, [1]. broszura wtórna. Grzbiet oklejony płótnem. Oprawiony rozdział z "Ateneum Kapłańskiego". Cena 30,- zł

 

 

55. FLORYAN O.- Święty Franciszek Seraficki w pieśni. Zebrał ... Wydanie ozdobione ilustracyami. Kraków 1901. Nakładem OO. Kapucynów. Z „Nowej Drukarni Jagiellońskiej”. 8, s. 225, [1], tablice. oprawa oryginalna płótno zdobione, złocone. Otarcia okładki szczególnie na krawędziach, miejscami zażółcenia papieru i niewielkie ślady zalania widoczne na marginesach. Cena 80,- zł

56*. GAJKOWSKI Kasimir – Mariavitensekte einige blätter aus der neuesten Kirchengeschichte Russisch-Polens. Krakau 1911. Universitäts-Buchdruckerei 8, s. [8], 99, [1]. broszura. Ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 63,30,- zł

 

 

57*. GAUME X. J. – Zasady i całość wiary katolickiej, czyli wykład jej historyczny, dogmatyczny, moralny, liturgiczny, apologetyczny, filozoficzny i socyalny, od stworzenia świata aż do naszych czasów. Przekład z francuskiego, podług szóstego wydania Paryzkiego, ostatecznie poprawnego i pomnożonego. T.3. Warszawa 1852. Nakładem i Drukiem J. Glucksberga, Księgarza Szkół Pub. W Król. Polskiem. 8, s. [6], 506. oprawa półpłótno z epoki. Okładka podniszczona, zabrudzona, wewnątrz widoczne ślady zalania. Cena 140,- zł

58. GILSON Etienne – Tomizm. Wprowadzenie do filozofii św. Tomasza z Akwinu. Warszawa 1960. Instytut Wydawniczy PAX. 8, s. 551, [1]. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Otarcia i niewielkie naddarcia obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 60,- zł

 

 

59*. GLEMMA Tadeusz – Synody prowincjonalne w Polsce przedrozbiorowej. Ich wpływ na życie katolickie w kraju. Poznań 1938. Biblioteczka Akcji Katolickiej nr 85. 8, s. 16. broszura. Niewielkie otarcia krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Cena 25,58,- zł

60.GNIAZDO Promieniste. Kraków 1933. Nakładem Związku Promienistego. 16d, s. 99. broszura. Okładki lekko zakurzone, poza tym stan dobry. Cena: 40,- zł

 

 

61. GOLIAN Zygmunt Jacek – Słowo w ruinach kościoła św. Trójcy z okoliczności poświęcenia pierwszego kamienia pod nowe filary tegoż kościoła powiedziane przez ... Kraków 1858. Czcionkami Karola Budweisera. 8, s. 11, [5]. broszura. Zabrudzenia okładki, zaplamienia marginesów, miejscami zażółcenia papieru. Egzemplarz nierozcięty. Cena 36,- zł

62. GRELA Kazimierz – Konkordacja Nowego Testamentu. Cz. 1-2. Kraków 1987. Polskie Towarzystwo Teologiczne. 8, s. 499; 548. broszura. Niewielkie otarcia krawędzi grzbietu, poza tym stan bardzo dobry. Cena 70,- zł

 

 

63*. GRELEWSKI Stefan – Kościół narodowy w Polsce. Jego zasady, organizacja i rozwój. Poznań 1931. Nakładem Związku Kapłanów „Unitas”. 8, s. 30, [2]. broszura. Wyd. czasopisma „Prawda katolicka.” T. 1. Okładki luzem, wewnątrz stan dobry. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 22,- zł

64*. GRUCHALSKI Stanisław – Ostatnie chwile Kordeckiego. Kraków 1904. Nakładem autora. 8, s. [2], 20, [2]. broszura. Niewielkie otarcia i zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 10,- zł

 

 

65. GRYGLEWICZ Feliks – Wstęp do Nowego Testamentu. Redagował ... Poznań-Warszawa 1969. Pallottium. 8, s. 656. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan dobry. Podpis własnościowy. Opracowali: ks. W.Gnutek, ks. F.Gryglewicz, ks. F.Jóźwiak, ks. J.Kudasiewicz, O. J.Rosłon, O. D.Szojda. Cena 48,- zł

66. GUITTON Jean – Maryja. Słowo wstępne napisał Ks. E. Dąbrowski. Warszawa 1956. PAX. 8, s. 237, [2], tablice. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Nieiwelkie otarcia krawędzi obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 30,- zł

 

 

67. HAJDUKIEWICZ Leszek – Karol Wojtyła w Uniwersytecie Jagiellońskim 1938-1954. Kraków 1983. Cop. Uniwersytet Jagielloński. 4, s. 45, [2] oraz załączniki. oprawa oryginalna płótno. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. "Wytłoczono w Krakowie w roku 1983, od założenia krakowskiego Studium Generale 619 na mocy uchwały Senatu Akademickiego w Drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego pod zarządem Stanisława Płatka przy współudziale Drukarni Wydawniczej oraz Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego "Starodruk", w 800 numerowanych egzemplarzach, z których numer pierwszy wręczono Jego Świątobliwości Papieżowi Janowi Pawłowi II w dniu 22 czerwca 1983 r., z okazji promocji na doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego". Cena 100,- zł

68. HALBAN Leon – Charakterystyka ideału społecznego dekretu Gracjana. Lublin 1948. Towarzystwo naukowe K.U.L. 8, s. 35. broszura. Niewielkie odbarwienia krawędzi okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 10,66,- zł

 

 

69. HISTORIA biblijna Nowego Testamentu. Dla uczczenia tysiąclecia chrześcijaństwa w Polsce. Brighton, England. 1962. Wyd.: X. J. Bystry, X. A. Jankowski, X. T. Wojtas. 8, s. 179, [1]. broszura. Niewielkie zaplamienia tylnej okładki, stan dobry. Cena 36,- zł

70. HISTORIA biblijna Starego i Nowego Testamentu dla szkoły i domu. Z poleceniem Jego Ekscelencji Józefa Gawliny Biskupa Polowego W. P. Uchodźców Polskich. Przedruk uzupełniony 103 ilustracje i 7 mapek. Wyd.I (1-10000). Schwabisch Gmund/Wurttemberg 1946. Nakład i wydawca: Ks. Ignacy Rabsztyn. 16d, s. 303, [1]. oprawa oryginalna płótno. Stan dobry. Pieczątka. Cena 30,- zł

 

 

71. HOFMANOWA Klementyna z Tańskich - Dzieła. T.7: Pismo święte wybrane z ksiąg Starego i Nowego Zakonu. Wyd. nowe pod red. Narcyzy Żmichowskiej [...]. Warszawa 1876. Nakładem Spółki Wydawniczej Księgarzy. 16d, s. 568, IX. oprawa współczesna półpłótno. Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, poza tym stan dobry. Cena: 68,- zł

72*. HOMOND L. - Nauka chrześcijańska podzielona na czytania duchowne, w którey wykładają się dowody religii, prawdy do wiary i obyczajów należące, tudzież sakramenta święte i modlitwa, dla użytku domów wychowania publicznego i rodzin chrześcijańskich. Napisana w języku francuzkim przez ... Przekład pośmiertny W.R. Karczewskiego [...] przeyrzany i wydany przez M.W.Kosickiego. Cz.1-3. Warszawa 1826. Nakładem i drukiem Zawadzkiego i Węckiego, uprzywilejowanych drukarzy i xięgarzy dworu Królestwa Polskiego. 16d, s. [4], 220, [4]; 198, [2], 205, [3]. oprawa półpłótno z epoki. Otarcia okładki, grzbiet luzem, miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Stan dobry. Cena: 360,- zł

 

 

73. HYNEK R. W. – Święty całun z Turynu. Męka Pańska w oświetleniu nauki. Spolszczył i opracował St. Karwowski. Wyd. II rozszerzone. Poznań [ i inni] 1938. Księgarnia św. Wojciecha. 8, s. VIII, 141, tablice. broszura. Niewielkie zabrudzenia i naddarcia okładki, przedarcie jednej tablicy, poza tym stan dobry. Cena 48 zł,-

74*. JACHIMECKI Zdzisław – Łacińska pieśń do św. Stanisława z XV wieku. Kraków 1935. Skład główny w Księgarni Gebethnera i Wolffa. 16d, s. 7, tablice 2. broszura. Okładka zakurzona, oderwany fragment naklejki biblioteczne na przedniej okładce, wewnątrz stan dobry. Cena 10,66 zł

 

 

75. JACKOWSKI K. Henr[yk] – Bazylianie i reforma dobromilska przez ... Odbitka z „Przeglądu Powszechnego”. Kraków 1884. Druk Wł. L. Anczyca i Spółki. 8, s. 47. broszura. Odbitka z "Przeglądu Powszechnego". Zabrudzenia okładki, grzbiet oklejony paskiem papieru, miejscami podkreślenia w tekście(kredką). Cena 40,- zł

76. JANKOWSKI Józef - Listy do wszystkich. [Cz.1]: Nowy kościół. Warszawa [cenzura 1900]. Nakład Drukarni W.Dunina i S-ki. 16d, s. 32. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena: 16,- zł

 

 

77. JAN PAWEŁ II, syn narodu polskiego. Londyn 1978. „Myśl Polska”. 8, s. 143. broszura. Stan dobry. Ilustracje w tekście. Cena 28,- zł

78. JEDNODNIÓWKA ku uczczeniu międzynarodowego Akademickiego Kongresu Misyjnego w Poznaniu, pod wysokim protektoratem Augusta Hlonda Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Poznańskiego, Prymasa Polski w dniach od 28 września do 2 października 1927 R. się odbywającego. Poznań 1927. Druk. św. Wojciecha. 4, s. [4], 184, [4]. oprawa współczesna płótno z zachowaniem okładki broszurowej. Okładka broszurowa i kilka pierwszych kart podklejonych przez introligatora, poza tym stan dobry. Podpis własnościowy "Dezydery Chłapowski". Tytuł i tekst w językach polskim i francuskim. Cena 80,- zł

 

 

79. JĘDRZEJEWSKI Alfons – Historia zakonu paulinów. (W 1600 rocznicę śmierci św. Pawła I Pustelnika) . Częstochowa 1939. Wydawca: Henryk Nagłowski. 8, s. 80, [1]. broszura. Okładka lekko zabrudzona, niewielkie naddarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 38,- zł

80*. KACZMARCZYK Józef Karol – Ewangelie. Studyum krytyczne. Kraków 1915. Spółka Wydawnicza Polska. 8, s. 341, [7]. oprawa oryginalna półpłótno. Okładka zniszczona, ubytki i przedarcia płótna na grzbiecie, otarcia okładki, blok luzem, składki luzem. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 14,- zł

 

 

81*. KAJSIEWICZ Hieronim – Kazania na niektóre niedziele i święta w roku. Wrocław- Paryż 1848. F. Hirt, K.Królikowski. 8, s. [4], 124, V, [1]. [oraz] KAJSIEWICZ Hieronim - Kazania i mowy przygodne. Wydanie Karola Królikowskiego. Z.2. Paryż 1848./ Księgarnia Katolicka Polska. 8, s. [146]-338, [1]. Razem oprawione, oprawa współczesna płótno. Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, poza tym stan bardzo dobry. Cena 60,- zł

82*. KALT Edmund – Archeologia biblijna. Przekład autoryzowany z niemieckiego. Kraków 1937. Drukarnia „Powściągliwość i Praca”. 8, s. 150, [2], tablic 4. oprawa późniejsza półpłótno. Wydawnictwo Koła Biblistów U.U.J.-L.4. Niewielkie otarcia okładki, stan dobry. Podpisy własnościowe. Cena 32,- zł

 

 

83*. KANCYONAŁ czyli Śpiewnik dla chrześcijan ewangelickich. Zatwierdzony przez Synod walny ewangelicki augs. wyzn. Wyd.VII. Cieszyn 1888. Nakładem c. k. Księgarni Karola Prochaski. 16d, s. 744. oprawa płótno. Niewielkie otarcia okładki, krawędzie karty tytułowej podklejone bibułką. Stan dobry. Cena 211,- zł

84*. KARAŚ Mieczysław, Perzanowski Zbigniew – Statuty Kapituły Norebrtańskiej z r. 1340 w tłumaczeniu polskim z r. 1541. Kraków 1970. Nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 8, s. XXXVII, [1], 579, [3], tablice. broszura, obwoluta. Prace językoznawcze, zeszyt 30. Otarcia i ubytki obwoluty, poza tym stan dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 40,- zł.

 

 

85. KATALOG wystawy sztuki religijnej i kościelnej w Częstochowie. V-IX 1934. Ruchoma Wystawa Sztuki. 8, s. [16], tabl. 10. broszura. Okładka mocno zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Na tablicach ilustracje. Cena: 50,- zł

86. KELLER Józef, Kotański Wiesław, Szafrański Włodzimierz, Szymański Edward, Tyloch Witold, Żbikowski Tadeusz – Religie wczoraj i dziś. Przedmową opatrzył prof. Dr Józef Keller. Warszawa 1971. Iskry. 16d, s. 523, [1]. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie ubytki obwoluty, poza tym stan dobry. Cena 12,- zł

 

 

87. KŁOCZOWSKI Jerzy, Mullerowa Lidia, Skarbek Jan – Zarys dziejów Kościoła katolickiego w Polsce. Kraków 1986. Wydawnictwo Znak. 16d, s. 470, [2], tablice. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie otarcia obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 28,- zł

88. KOCIEMSKI Leonard- Miasto watykańskie. Z 300 ilustracjami i 1 mapką. Rzym 1944. Dom Wydawniczy Dalmatia Luciana Marpurgio. 16d, s. 22, [6], tablice. broszura. Brak tablic, na tablicach 246 ilustracji, powinno być 300. Brak mapki. Blok luźny. Niewielkie ubytki okładki. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 32,- zł

 

 

89. KOMAR Edward - Ks. Stanisław Moszyński (jako kleryk i kapłan). Kraków 1908. Czcionkami Drukarni Czasu. 8, s. 66. broszura. Okładki z ubytkami luzem, blok pęknięty, składki luzem. Skasowana pieczątka biblioteczna. Dedykacja autora. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 30,- zł

90. KOMPF Adam - Nieśmiertelne świeczniki narodu polskiego. Trzydzieści opowiadań z życia świętych Polaków i Polek. Z ilustracjami. Wyd.II. Poznań 1910. Nakład Księgarni św. Wojciecha. 16d, s. X, 269, [3], tablice. oprawa oryginalna półpłótno. Otarcia i zabrudzenia okładki, zapiski po spisie treści, poza tym stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 46,- zł

 

 

91. KONSTYTUCYA i ustawy, czyli Statut Polskiego Narodowego Katolickiego Kościoła. Scaranton [nie przed 1935]. Druk „Straży”. 16d, s. 57. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 18,- zł.

92. KORYTKOWSKI Jan – Arcybiskupi gnieznienscy, prymasowie i metropolici od roku 100 aż do 1821, czyli do połączenia Arcybiskupstwa Gnieźnieńskiego z Biskupstwem Poznańskiem. Według źródeł archiwalnych opracował ... T.1. Poznań 1888. Nakładem i czcionkami Drukarni Kuryera Poznańskiego. 4, s. [10], 792. oprawa współczesna plastik z zachowaniem okładki broszurowej. Stan dobry. Skasowane pieczątki biblioteczne. Cena 360,- zł

 

 

93. KOSIBOWICZ Edward – Christianus Sum! Ostatnie rekolekcje wielkopostne ogłoszone w Warszawie w marcu 1944 r. Warszawa 1947. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 8, s. 140, [1]. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 28,- zł

94. KOSIDOWSKI Zenon - Opowieści biblijne. Warszawa 1968. Iskry. 16d, s. 396, [1]. broszura. Niewielkie otarcia i zabrudzenia okładki, poza tym stan dobry. Cena: 12,- zł

 

 

95. KOTOWSKI Józef - Kościół i parafia św. Marcina w Poznaniu. Poznań 1938. Drukiem Drukarni Św. Łazarskiej. 16d, s. 114, [2]. broszura. Niewielkie otarcia i odbarwienia okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Ekslibris. Cena 48,53,- zł

96*. KOWALEWSKI Marian – Mały słownik teologiczny. Poznań-Warszawa-Lublin 1960. Księgarnia św. Wojciecha. 8, s. VIII, 427.oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Ubytki obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 50,- zł

 

 

97*. KOWALEWSKI T. – Liturgika czyli Wykład Obrzędów Kościoła Katolickiego. Wyd.XIII. Płock [Imprimatur 1920]. Nakładem i drukiem firmy „B-cia Detrychowie”. 16d, s. 116. broszura. Stan dobry. Cena,- 30 zł

98*. KOZŁOWSKI S. – Kazania świąteczne i przygodne. Wyd.II. Żytomierz 1888. Nakładem księgarni J. Zawadzkiego. 16d, s. 330, [5]. oprawa oryginalna półpłótno. Otarcia i zabrudzenia okładki, miejscami zażółcenia papieru. Stan dobry. Cena 100,- zł

 

 

99. KRAUZE Zachariasz – Ksiądz patron Domański. Gorzów Wlkp. 1948. Nakładem Niższego Seminarium Duchownego. 8, s. 31, [1]. broszura. Przedruk z „Polski Zachodniej”. Przedarcia okładki na grzbiecie, otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Dedykacja autora. Cena 14,92- zł

100*. KRUSZYŃSKI J. – Proroctwo Jeremiasza. Lamentacje. Księga Barucha. Przekład z oryginału. Komentarz. Lublin 1935. KUL. 8, s. IX, [1], 390, [1]. broszura. Towarzystwo Naukowe KUL, t.5. Brak przedniej okładki broszurowej, tylna okładka zabrudzona, poza tym stan dobry. Cena 60,- zł

 

 

101. KRZESIŃSKI Andrzej – Problem misji katolickich na Dalekim Wschodzie. Na podstawie własnych badań. Z 80 ilustracjami. Poznań 1939. Księgarnia św. Wojciecha. 8, s. 217. broszura. Kultura chrześcijańska, t.3. Niewielki ubytek narożnika okładki broszurowej, poza tym stan dobry. Cena 37,98,- zł

102*. KSIĄŻKA do Nabożeństwa dla wszystkich katolików, szczególniej zaś dla wygody katolików archidyecezyi gnieźnieńskiej i poznańskiej. Z polecenia najprzewielebniejszego arcy-biskupa Dunin ułożona. Wyd.II. (Dla kobiet). Leszno–Gniezno 1844. W drukarni Ernesta Gunthera. 16d, s. [12], 782, [4]. oprawa skóra z epoki. oprawa zniszczona, brak skóry na tylnej okładce, brak grzbietu, zachowana przednia okładka. Egzemplarz zabrudzony, ze śladami zalania, blok pęknięty, ostatnie karty luzem. Egzemplarz wymaga zabiegów introligatorskich. Cena 80,- zł

 

 

103*. KSIĘGA pamiątkowa ku czci jego ekscelencji x. Biskupa Mariana Fulmana. Cz.3: Wydział Nauk Humanistycznych. Lublin 1939. KUL. 8, s. [6], 346, [2]. broszura. Odbarwienia, zabrudzenia okładki i naddarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena: 30,- zł

104. KSIĘGA pamiątkowa trzechsetlecia zgromadzenia księży misjonarzy (1625 – 17/IV – 1925) Kraków 1925. Nakład i Wydawnictwo Księży Misjonarzy. 4, s. 309, [3], XVIII, tablice. broszura. Niewielkie odbarwienia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 84,80 zł

 

 

105. KUBINA Teodor - Pod flagą papieską na Daleki Wschód. Listy z podróży na Powszechny Kongres Eucharystyczny w Manili. Potulice 1938. Nakładem Seminarium Zagranicznego. 16d, s. 175, [1], tablice. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 37,98 zł

106. KWIATKI św. Franciszka z Asyżu. W przekładzie i z wstępem Leopolda Staffa. Warszawa [1920]. Instytut Wydawniczy „Bibljoteka Polska”. 16d, s. XIV, 387. Okładka oryginalna kartonowa z zachowaniem okładki broszurowej. Otarcia okładki, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 27,43,- zł

 

 

107*. LANGKAMMER Hugolin – Słownik biblijny. Wyd.II poprawione i uzupełnione. Katowice 1984. Księgarnia św. Jacka. 8, s. 168, [1]. broszura. Stan dobry. Cena 40,- zł

108*. LEKSYKON religioznawczy. Warszawa 1988. Wydawnictwo Współczesne. 8, s. 318. broszura. Stan dobry. Cena 24,-

 

 

109. LEON XIII – Jego Świątobliwości Leona XIII papieża list do kardynała Gibbons’a biskupa baltymorskiego o amerykanizmie. Warszawa 1911. Skład w Księgarni Geberthnera i Wolffa i w Księgarniach katolickich. 16d, s. 20. broszura. Drogowskazy XIII. Otarcia okładki, podkreślenia w tekście. Skasowane pieczątki biblioteczne. Cena 20,- zł

110. LEON XIII Ojciec św.- Encyklika "Rerum Novarum" w kwestji socjalnej o położeniu robotników. Kraków 1931. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 16, s. 64. broszura. Niewielkie otarcia i odbarwienia okładki, stan dobry. Podpis własnościowy. Cena: 18,- zł

 

 

111. LIBIŃSKI H. – Jezuici. Kraków 1930. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 16d, s. 85. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 30,- zł

112. LIMON Jerzy - Kaszubska Madonna. Opracował i do druku podał ... Gdańsk 1991. Oficyna Wydawnicza Graf. 8, s. 148, [1]. broszura. Stan bardzo dobry. Cena: 12,- zł

 

 

113. LOTH Artur – Życiorys świątobliwej siostry Róży, zakonnicy konwerski PP. Norbertanek, założycielki Arcybractwa Mszy wynagradzającej. Opisany przez ... z zapisków Jej własnoręcznych. Tłómaczenie z francuskiego. Kraków 1891. Nakład i własność PP. Norbertanek na Zwierzyńcu pod Krakowem. 8, s. VIII, 286, [2]. broszura. Ubytki i zaplamienia okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 10,55,- zł

114*. LUTOSŁAWSKI Kazimierz – Hasła rewolucji w świetle nauki katolickiej. Głos kapłana do braci w Chrystusie o tem, jak w samym zaczątku uniknąć drogi, po której ojczyzna w przepaść bolszewizmu stoczyćby się musiała. Warszawa 1919. E. Wende i Spółka. 8, s. 42. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan dobry. Cena 36,- zł

 

 

115. ŁAZIŃSKI Aleksander – Cuda i łaski Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Zebrał i opracował ... Wyd.II poprawione. Częstochowa. [Imprimatur 1938]. Nakładem OO. Paulinów na Jasnej Górze. 16d, s. 151, [1]. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Cena 50,- zł

 116. ŁOMIŃSKI Leon – Matka Boża w katakumbach. Studjum archeologiczne. Wydane w XV-to wiekową rocznicę ogłoszenia dogmatu o boskim macierzyństwie Marji w Efezie (431-1931). W tekście 54 ryciny. Łódź 1931. Nakładem autora. 8, s. 138, [1]. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, wewnątrz stan niemal bardzo dobry. Cena 52,75,- zł

 

 

117*. MALCZEWSKI Antoni - Homilie na całoroczne niedziele i święta uroczyste. X. ... Proboszcza w Niźniowie. T.1-2. Lwów 1837-1838. Nakładem Franciszka Pillera. 16d, s. 193, [1]; 158, [2]. Razem oprawne, oprawa półskórek z epoki. Otarcia i zabrudzenia okładki, ubytek fragmentu grzbietu, widoczne niewielkie ślady zalania. Cena: 140,- zł

 118*. MALIŃSKI Mieczysław – Aby nie ustać w drodze. Kraków 1970. Znak. 16d, s. 334, [2], tablic 5. oprawa oryginalna płótno. Stan bardzo dobry. Opracowanie graficzne oraz drzeworyty Alina Kalczyńska. Cena 28,- zł

 

 

119*. MARYA Niepokalana naszym wzorem. Rozmyślania Nazaretanki. Kraków 1910. Drukarnia i litogr.: „Polonia”. 16d, s. 461, [3]. oprawa oryginalna płótno. Zabrudzenia okładki, niewielkie otarcia krawędzi okładki, miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Stan dobry. Cena 100,- zł

120*. MARYAWITA. Dwutygodnik dogmatyczno-ascetyczny ilustrowany. Kielce. 4. oprawa płótno zdobione z epoki.

R.2, nr 1-24: 1904/1905. s. 772.

Niewielkie otarcia i zabrudzenia okładki, na grzbiecie odręcznie wpisany numer. Stan dobry. Pieczątka własnościowa. Cena: 120,- zł

 

 

121*. MATERIAŁY do atlasu historycznego chrześcijaństwa w Polsce. T.1: Zakony męskie w Polsce w 1772 r. Ordines Regulares Virorum in Polonia anno 1772. Komitet redakcyjny: L.Bieńkowski, J.Kłoczowski, Z.Sułowski. Lublin 1972. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 8, s. 344, mapy. broszura. Niewielkie naddarcia okładki, stan dobry. Cena: 60,- zł

122. MATERIAŁY do atlasu historycznego chrześcijaństwa w Polsce. T.2, cz.1: Materiały do historii zgromadzeń zakonnych na ziemiach polskich w XIX i początku XX wieku. Opracowały: H.Dylągowa, E.Jabłońska-Deptuła, J.Gawrysiakowa, M.Mazurek, M.Wójcik. Lublin 1976. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 8, s. 415, [1], mapy. broszura. Stan dobry. Cena 60,- zł

 

 

123. MEMORJAŁ w sprawie likwidacji alumnatu „Paulinum”. Poznań [1925?]. Kuratorjum Zakł. „Paulinum” [i in.]. 8, s. 36, tabl. 2. broszura. Stan dobry. Tytuł i tekst równoległy polski i niemiecki. Przyczynek do dziejów kościoła ewangelickiego w Wielkopolsce. Cena: 42,20 zł

124*. MERCIER kardynał – Do moich alumnów. Przełożył z francuskiego ks. arcyb. Piotr Mańkowski. Kraków 1933. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 8, s. 206. Cena 36,- zł

 

 

125. MICHALSKI Wilhelm – Wstęp ogólny do ksiąg Starego Testamentu. Poznań [i inni] 1928. Nakładem Księgarni św. Wojciecha. 8, s. [4], 137, [2]. oprawa półpłótno z epoki. Stan bardzo dobry. Cena 32,- zł

126. MODLITEWNIK. Anonimowy rękopis z modlitwami z 1. 1860 – 1861. Rękopis na 46 stronach, następne 20 stron czyste, oprawa płótno z epoki. Zaw. m.in. modlitwy i pieśni: Do Św. Cecylii, Modlitwa Polski, Westchnienie do Matki Boskiej, O szczęśliwe powodzenie w Ojczyźnie naszej, Nie opuszczaj nasz, Hymn Polaków, Za pomyślność Kraju, Za Ojczyznę, Litanja do Boga, Hymn na rocznicę Unii Litwy z Koroną, Pieśń prosząca o pomoc Boga Królestwu Polskiemu, Litania Pielgrzyma. Całość zawiera mnóstwo elementów patriotycznych o dużym zabarwieniu emocjonalnym. Całość pisana odręcznie przez co najmniej 3 osoby atramentem, charakter pisma czytelny. Grzbiet oklejony papierem, wewnątrz stan dobry. „Modlitwa. Morze łez wyleliśmy, Panie! Płacząc nad Krajem naszym i pierś nam wyschła od skargi i narzekania, a przecież naród nasz, jak był tak jest nieszczęśliwy i łzy nic mu nie pomogły, a skargi nic nie wyjednały, bo ludziom, bo ludziom, a nie Tobie skarżyliśmy się Boże! I płakaliśmy swobód, a grzechów nie naszych. [...] Dla tego zdaje nam się Panie iż nadchodzi czas Twego zmiłowania, bo niedasz duchowi zagłady, nadużywać udzielonej mu nad nami mocy. Tyś mu dał władzę ukarania, a on nas morduje. Ty dopuściłeś na nas chłostę, a on poprzysiągł śmierć [...]”. Cena 480,- zł

 

 

127. MORACZEWSKI Jędrzej – Jezuici w Polsce. Rys historyczny. Wydał i przypisami pomnożył J. N. J. Paryż 1861. U Wydawcy, Rue des Fosses-Saint-Jacques. 8, s. VIII, 37. broszura wtórna. Grzbiet oklejony taśmą papierową, okładka otarta i lekko zakurzona, miejscami zażółcenia papieru, stan dobry. Cena 64,- zł

128*. MORCINEK Gustaw – Dwie korony. Rzecz o Ojcu Maksymilianie Maria Kolbem. Niepokalanów 1948. Nakładem Centrali „Milicji Niepokalanej.” 8, s. 173, [1]. broszura. Otarcia okładki, niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz widoczne ślady zawilgocenia. Cena 28,- zł

 

 

129. MORIN Don Germain – Ideał monastyczny a życie pierwszych chrześcijan. Za pozwoleniem autora z czwartego wydanie francuskiego przełożył X. Jan Korzonkiewicz. Kraków 1929. Księgarnia Krakowska. 16d, s. 147. broszura. Stan dobry. Cena 36,- zł

130. MROWIEC Karol – Polska pieśń kościelna w opracowaniu kompozytorów XIX wieku. Lublin 1964. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubleskiego. 8, s. 220. broszura. Zabrudzenia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 26,- zł

 

 

131*. MSZAŁ rzymski dla użytku wiernych obejmujący całoroczne nabożeństwo poranne. Przekład z łacińskiego. Wydanie wznowione. Kraków 1905. W drukarni "Czasu". 16, s. XXVIII, 1388, XI. oprawa skóra z epoki. Niewielkie otarcia krawędzi okładki, karta tytułowa luzem, brak karty przedtytułowej [?], poza tym stan dobry. Podpis własnościowy. Cena: 140,- zł

132*. MSZAŁ rzymski z dodaniem nabożeństw nieszpornych O.G.Lefebure, Benedyktyn. Przekład polski opracowali mnisi opactwa w Tyńcu. Tyniec-Bruges [imprimatur 1956]. Opactwo śś. Piotra i Pawła, Opactwo św. Andrzeja. 16d, s. 1847, [1], 315, [1], 62, [2], 26. oprawa oryginalna skóra. Stan bardzo dobry. Cena: 120,- zł

 

 

133. NABOŻEŃSTWO ku czci św. Antoniego Padewskiego. Kraków. [okres międzywojenny]. Nakładem OO. Reformatów (Br. Mniejszych). Drukarnia T. Tomaszewskiej. 16, s. 64. broszura. Niewielkie zaplamienia przedniej okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 20,- zł

134. NIECHAJ Michał – Kanonizacje i beatyfikacje Piusa XI. Lublin 1939. Towarzystwo Wiedzy Chrześcijańskiej. Ogólnego zbioru tom 50. 16d, s. 64. broszura. Nauka-Filozofia-Religia, t.17. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan dobry. Cena 17,06,- zł

 

 

135. NIR Roman – Stulecie Polskiego Seminarium w Orchard Lake w Stanach Zjednoczonych 1885-1985. Orchard Lake, Michigan 1987. Wydawnictwo Centralnego Archiwum Polonii Amerykańskiej w Orchard Lake. 8, s. 367. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Stan bardzo dobry. Cena 70,- zł

136*. NOWAK-DŁUŻEWSKI Juliusz - Polskie pieśni pasyjne. Średniowiecze i wiek XVI. Pod red. ... Tom 1-2. Warszawa 1977. Instytut Wydawniczy PAX. 4, s. 360, [3]; 258, [2]. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie otarcia krawędzi obwolut, poza tym stan bardzo dobry. T.1: Teksty i komentarze. Zebrał i oprac. Mirosław Korolko. Oprac. językowe J.Puzynina przy współudziale T.Dobrzyńskiej. Oprac. paleograficzne H.Kowalewicz. T.2: Opracowanie muzyczne. Podobizny fototypiczne tekstów średniowiecznych i warianty językowe. Oprac. muzyczne J.Węcowski. Oprac. wariantów językowych M.Korolko przy współudziale T.Dobrzyńskiej. Cena 100,- zł

 

 

137. NOWY Pasterz kielecki J. E. Ks. Biskup August Łosiński. Warszawa 1910. Wydał Ks. Ignacy Kłopotowski. Druk „Polaka-Katolika” i „Posiewu”. 16d, s. 30. oprawa półpłótno z epoki z zachowaniem okładki broszurowej. Niewielkie zabrudzenia okładki broszurowej, naddarcia kart podklejone taśmą papierową. Skasowana pieczątka biblioteczna. Cena 18,- zł.

138*. NOWY Testament Pana naszego Jezusa Chrystusa, z greckiego języka na polski pilnie i wiernie przetłumaczony, a teraz, podług wydania amsterdamskiego z roku 1660, zgodnie z Biblią Gdańską z roku 1632, dla wyznań ewangelickich przedrukowany. Warszawa 1834. W drukarni A.Gałęzowskiego i spółki. 8, s. [6], 377. oprawa skóra z epoki. Otarcia okładki miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry. Podpis własnościowy. Cena: 480,- zł

 

 

139. O NAŚLADOWANIU Chrystusa. Przekład z łaciny St. Fr. Michalskiego. Wyd.II przejrzane. Łódź 1947. Wydawnictwo K. Rutkowskiego. 16d, s. XXIII, 266. broszura. Biblioteka humanisty, [t.] 1. Przetarcia okładki na krawędzi grzbietu, poza tym stan dobry. Cena,- 32 zł

140. ORDO Divini Officii recitandi Sacrique Sacrique peragendi as usum Almae Ecclesiae Metropolitanae et Archidioeceseos Warsaviensis Pro Anno Domini 1924 bissextili. Warsaviae 1924. Sumpibus Seminarii Metropolitani. Imprimatur Varsaviae, die 23 Octobris 1923 anni. 16d, s. 64, 104. brosz. Okładki luzem, nadkruszone, zapiski na wewnątrznej stronie przedniej okladki. Piecz. i podpis własnościowy. Oficjalny wykaz kleru diecezji warszawskiej poprzedzony schematyzmem Kościła rzymsko-katolickiego w Polsce. Cena 52,75,- zł

 

 

141. OJCU Serafickiemu w hołdzie. Wydano z okazji uroczystości jubileuszowych z powodu siedemsetnej rocznicy śmierci św. Franciszka z Asyżu. Warszawa 1927. Staraniem i nakładem O.O. Franciszkanów. 8, s. 175, [1], tablice. oprawa późniejsza półpłótno z zachowaniem okładki broszurowej. Niewielkie zabrudzenia okładki broszurowej, niewielkie naddarcie tejże okładki podklejone bibułką, poza tym stan bardzo dobry. Cena 40,- zł

142. OKOŁO-KUŁAK Antoni – Kościół w Rosji. Dawniej, obecnie i w przyszłości. New Britain, Conn[ecticut] [nie przed 1923. Drukiem Przewodnika Katolickiego.. 16d, s. 31. broszura. Grzbiet podklejony, kilka kart luzem – wymaga intertwencji introligatora. Cena 34,- zł

 

 

143*. PACHUCKI Marjan – Papież Pius XI. Żywot i rządy. Poznań [i inni] [ok. 1929]. Nakład Księgarni św. Wojciecha. 4, s. [4], 123, tablice. broszura. Niewielkie ubytki krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Skasowana pieczątka biblioteczna. Cena 60,- zł

144. PACUSZKA Czesław – Papież a Polska. (Przyczynek do stosunku papieża Piusa XII do Polski w czasie drugiej wojny światowej). Płock 1946. Skład główny w Księgarni Diecezjalnej „Caritas”. 8, s. 61, [2]. broszura. Otarcia i odbarwienia okładki, poza tym stan dobry. Cena 24,- zł

 

 

145. [PIUS XII]. Papież Pius XII do biskupów niemieckich. Pełny tekst listu z dnia 1 marca 1948. Wstępem poprzedził Zdzisław Hierowski. Katowice [i inni] 1948. Nakładem Tygodnika „Odra”. 8, s. 16. broszura. Otarcia okładki, ubytek narożnika tylnej okładki, ślad złożenia broszury w pionie. Cena 20,- zł

146*. PIEKARSKI Stanisław – Wyznania religijne w Polsce. Administracje wyznań. Konstytucja a wyznanie. Wolność sumienia. Konkordat. Prawosławie. Ewangielicy. Żydzi. Inne wyznania. Rozporządzenia wykonawcze do konkordatu. Warszawa 1927. Wydawnictwo M. Arcta. 8, s. VI, [2], 158. broszura. Otarcia okładki, niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Cena 42,20,- zł

 

 

147. PIEKARY. Pamiątka koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Piekarskiej, która się odbyła dnia 15-go sierpnia 1925 roku. Piekary 1925. Nakładem Komitetu Przygotowawczego. 16d, s. 119, [1], tablica 1. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, nadkruszenia krawędzi okładki, grzbiet oklejony taśmą papierową, wewnątrz stan dobry. Obca dedykacja. Pieczątka. Cena 50,- zł

148. PIELGRZYMKA 1000 lecia od 12 do 16 maja 1966 r. Program. Vade-mecum pielgrzyma. Rzym 1966. Centralny Komitet Tysiąclecia Chrztu Polski. 16d, s. 124, [3]. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Praca pod red. Ks. Szczepana Wesołego. Cena: 36,- zł

 

 

149. PIROŻYŃSKI Marian – O. Bernard Łubieński (1846-1933). Wrocław 1946. Nakładem OO. Redemptorystów. 8, s. 283, [5]. broszura. Otarcia i ubytki okładki, wewnątrz stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 42.20,- zł

150. PIUS XI. Wielkiemu papieżowi w hołdzie. Poznań 1939. Naczelny Instytut Akcji Katolickiej. 8, s. 79, [1]. broszura. Okładka zakurzona, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 20,- zł

 

 

151. PLEHWE v. - Das Kloster der Schwarzen Madonna von Tschenstochau [= Częstochowa] von Oberstleutnant ... Stadtkommandant. 2. Aufl. Tschenstochau 1942. Druck. Tschenstochauer Kurier. 16d, s. 21, tablice 2. broszura. Okładki lekko zakurzone, poza tym stan bardzo dobry. Cena: 40,- zł

152*. PRAŻMOWSKI Kazimierz, WIERCIAK Zygmunt – Życie Brata Alberta w obrazach. Wyd. II uzupełnione. Kraków 1939. Nakładem B. B. Albertynów. 16 podłużna, s. 110, [1]. broszura. Okładka lekko zakurzona, wewnątrz stan dobry. Cena 40,- zł

 

 

153*. PRZECZYTAŃSKI Patrycy S. P. - Kazania przygodne i pogrzebowe przez ... na różnych mieyscach miane. Tom V. Za pozwoleniem Zwierzchności. Warszawa 1822. Drukarnia XX. Pijarów. 8, s. 274, [2]. broszura wtórna. Brak przedniej okładki, ślady zalania widoczne na kilkunastu pierwszych kartach. Egzemplarz nieobcięty. Cena 120,- zł

154. PRZYBYSZEWSKI Bolesław – Romańskie kościoły pielgrzymkowe. Kraków 1979. Polskie Towarzystwo Teologiczne. 8, s. 241, tablice (40 ilustracji na tablicach). broszura. Niewielkie odbarwienia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 48,- zł

 

 

155. PSALMY, kantyki. Układ według liturgii godzin. Przekład z tłumaczenia filologiczno-naukowego M.Skwarnicki, P.Galiński. Kraków 1976. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. 16d, s. 352. oprawa oryginalna plastik. Stan dobry. Cena: 60,- zł

156*. RAHNER Karl, VORGRIMLER Herbert – Mały słownik teologiczny. Przełożyli: Tadeusz Mieszkowski, Paweł Pachciarek. Słowo wstępne: ks. prof. Alfons Skowronek. Warszawa 1987. Instytut Wydawniczy PAX. 8, s. XXV, [3], szpalt 578. oprawa oryginalna plastik, obwoluta. Otarcia i niewielkie naddarcia krawędzi obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 32,- zł

 

 

157*. RANKE Leopold – Dzieje papiestwa w XVI-XIX wieku. Przełożyli: Jan Zarański i Zbigniew Żabicki. Wstępem opatrzył Marian H. Serejski. Warszawa 1974. Państwowy Instytut Wydawniczy. 8, s. 738. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Otarcia i ubytki obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 34,- zł

158. RATZINGER – The Ratzinger Report. An exclusive interview on the state of the church. Joseph Cardinal Ratzinger with Vittorio Messori. Translated by Salvator Attanasio nad Graham Harrison. San Francisco. Ignatius Press. San Francisco 1986. Ignatius Press. 8, s. 197. broszura. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Cena 48,- zł

 

 

159*. REINERS Feliks – Chleb żywota. Pokarm dusz w czasie ziemskiej pielgrzymki. Szczegółowy wykład o Najśw. Sakramencie Ołtarza, środowisku i słońcu wiary katolickiej niezgłębionem źródle łask Kościoła Świętego. Opracował ... ze współudziałem innych kapłanów. Przełożył na polskie ks. dr. W. Galant, profesor teologii w Przemyślu i podkomorzy jego świątobliwości Piusa X. Dzieło zdobione licznemi illustracyami, jako też 17 obrazkami dodatkowymi, w kolorach i jednobarwnymi. Mikołów-Częstochowa. Nakładem K. Miarki. 4, s. [112 - wiele paginacji], tablic 15. oprawa płótno. Egzemplarz sygnalny, zawierający projekt oryginalnej płóciennej, bogato zdobionej oprawy, przykładowe strony tekstu oraz tablic z ilustracjami. Przedarcia kilku stron podklejone paskami papieru, niewielkie naddarcia w grzbiecie kilku tablic. Cena 120,- zł

160*. REKOLLEKCYE dla duchownych. Z Roskazu J.W. Jmć. Xiędza Antoniego Okęckiego [...] do druku podane. Warszawa 1784. W drukarni xx.Missyonarzów. 16d, s. [18], 723, [7]. oprawa półskórek z epoki. Otarcia okładki, ślady kornika na okładce, brak 12 kart przedmowy [Estreicher podaje 21 kart nieliczbowanych], karta tytułowa zabrudzona, miejscami zażółcenia papieru. Cena: 633,- zł

 

 

161*. RETTEL Leonard - Cyryl i Metody. Streszczenie najnowszych poszukiwań. Paryż 1871. Nakładem Biblioteki Kórnickiej. 16d, stro. [4], 216. broszura. Stan bardzo dobry. Cena: 80,- zł

162*. RIEHM J. – Potop. Studyum etnologiczne i przyrodnicze. Przełożył ks. Józef Zalewski. Poznań 1908. Nakładem i czcionkami Drukarni i Księgarni św. Wojciecha. 16d, s. 78, [1]. broszura. Głosy na czasie, [nr] 10. Odbarwienia okładki, przedarcia grzbietu, blok nadpęknięty. Cena 21,31,- zł

 

 

163. ROWE Gilbert T. – Istota metodyzmu. Warszawa 1939. Southern Trade. 16d, s. [4], 154. broszura. Niewielkie odbarwienia okładki, poza tym stan dobry. Cena 43,- zł

164. RUDLOFF Leon von – Mała dogmatyka dla świeckich. Z oryginału niem. przełożył ks. Teodor Czaputa. Warszawa 1937. Wydawnictwo Księży Jezuitów. 16d, 277, [3]. oprawa biblioteczna półpłótno. Niewielkie otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 31,75,- zł

 

 

165*. SAINT-PROJET Duilhe de - Apologia naukowa wiary chrześcijańskiej. Przekład z 3-go wydania francuskiego, poprzedzony słowem wstępnem Je. X. Michała Nowodworskiego Biskupa Płockiego. Warszawa 1894. Nakładem Gebethnera i Wolffa, Druk: S. Orgelbranda Synów. 16d, s. [4], XVIII, 435. oprawa półskórek z epoki. Otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Przekreślony podpis własnościowy. Cena 70,- zł

166*. SALEZY Franciszek św. - Wskazówki i rady na każdy dzień roku. Kraków 1939. Nakładem Arcybr. Straży Honorowej. 16, s. 126, [2]. oprawa płótno z epoki. Otarcia okładki, przetarcia płótna na krawędzi grzbietu, blok nadpęknięty. Cena 30,- zł

 

 

167*. STACYE Jerozolimskie, czyli droga Krzyża Świętego, to jest: Nabożeństwo, które każdy kto nabożnie odprawi, otrzyma te odpusty, które otrzymują nawiedzający miejsce święte w Jeruzalem. To pozwolili Ojcowie święci i Papieże, a osobliwie Ojciec święty Papież Klemens XII. W Bochni [186-]. Nakładem i drukiem Wawrzyńca Pisza. 16, s. 24. oprawa półpłótno z epoki. Otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Cena 40,- zł

168. SCHILGEN T. J. – Na usługach stwórcy. Wiązanka myśli dla katolików nowożeńców i małżonków. Wyd.II. Kraków 1927. Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów. 16d, s. 134, [1]. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie otarcia okładki, stan dobry. Cena 28,- zł

 

 

169*. SCHLETZ Alfons – Kardynał Karol Wojtyła. Szkic biograficzny i bibliografia prac. Kraków 1967. Odbitka z „Naszej Przeszłości”. 8, s. 24, tablica. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 16,- zł

170. SCHMITZ P. – Wszechislam. Z 30 ilustracjami i mapami. Przełożył dr Stanisław Kozicki. Warszawa [193-]. Trzaska, Evert i Michalski S. A. 8, s. 224, tablice, mapa. oprawa oryginalna płótno. Biblioteka Wiedzy, t.41. Stan bardzo dobry. Pieczątka własnościowa oraz zapiski właściciela. Cena 48,- zł

 

 

171*. SCHRYVERS C. SS. R. – Boski przyjaciel. Myśli rekolekcyjne. Przekład z francuskiego. Wyd.III. Kraków 1928. Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów. 16d, s. 255. oprawa późniejsza płótno. Stan dobry. Cena 40,- zł

172. SCHURE Edward – Wielcy wtajemniczeni. Rama – Kryszna – Hermes- Mojżesz – Orfeusz – Pitagoras – Platon – Chrystus. [Cz.1]. Warszawa 1939. Towarzystwo Bibliotek Zespołowych. 16d, s. 292, [1]. oprawa biblioteczna półpłótno. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan dobry. Cena 40,- zł

 

 

173*. SIENIATYCKI M. – Zarys dogmatyki katolickiej. O łasce i cnotach wlanych. Kraków 1930. Nakładem autora. 8, s. 287, [5]. Cena 30,- zł

174*. SŁOWNIK do nowego psałterza. Stalinogród [= Katowice] 1955. Nakładem Kurii Diecezjalnej w Stalinogrodzie. 8, s. 85, [2]. oprawa oryginalna płótno. Zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 25,58,- zł

 

 

175*. SMOLIKOWSKI Paweł – Bóg w historji. Tom I-III. Kraków 1926. Zakładem Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. 8, s. [4], 227, [2]; [4], 248; [4], 267. broszura. Zabrudzenia okładek, ubytki grzbietów, blok t.2 poluźniony, poza tym stan dobry. Cena 64,- zł

176. SOBALKOWSKI Szczepan – Z zagadnień powstania i dziejów religii. (Historia religii). Wykłady wygłoszone w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej w Kielcach w r. 1938/1939. Kielce 1939. Wydawnictwo Instytutu Wyższej Kultury Religijnej w Kielcach. 8, s. 188, [3]. oprawa biblioteczna półpłótno. Otarcia i zaplamienia okładki, miejscami podkreślenia w tekście, poza tym stan dobry. Podpis własnościowy. Cena 26,- zł

 

 

177*. SOBÓR Watykański Drugi. Konstytucje, dekrety, deklaracje. Tekst łacińsko-polski. Paris 1967. Editions du Dialogue. 4, s. 781, [2]. oprawa oryginalna płótno, Stan bardzo dobry. Cena 100,- zł

178. SÓL polskiej ziemi. Dzieje sług Bożych. Warszawa 1937. Koło Studiów Katolickich. 16d, s. XIV, [2], 282, [1]. oprawa współczesna półpłótno z zachowaniem fragmentu okładki broszurowej. Fragment okładki broszurowej naklejono na oprawę, wewnątrz stan bardzo dobry. Podpis własnościowy. Cena 32,- zł

 

 

179. SPOTKANIA. Niezależne pismo młodych katolików. Warszawa – Lublin – Kraków 1981. Nr. 15. 4, s. 108, [4]. Maszynopis powielany. Numer wydany z okazji nadania przez KUL tytułu doktora honoris causa Czesławowi Miłoszowi. Wydawnictwo drugiego obiegu. Cena 120,-

180. SPRAWOZDANIE Pierwszego Zjazdu Naukowo-Pedagogicznego sióstr nauczycielek Zgromadzenia Najśw. Rodziny z Nazaretu odbytego w Akademii Najśw. Rodziny w Chicago, Illinois w dniach 25, 26, 26, 28 i 29 czerwca 1941 r. pod protektoratem Najprzewielebniejszej Marii Laurety Lubowidzkiej Przełożonej Generalnej. [b.m.] 1941 [b.w.]. 8, s. 194, [3]. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie otarcia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Pieczątki. Cena 20,- zł

 

 

181. STAROWIEYSKI Marek – Apokryfy Nowego Testamentu. Pod red. ... T.1 cz. 1-2: Ewangelie apokryficzne. Lublin 1986. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwesytetu Lubelskiego. 8, s. 406; [6], [407]-756, [4]. Okładki lekko zakurzona, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 60,- zł

182*. [WYSZYŃSKI Stefan]. Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski. Wyd. II, poprawione i uzupełnione. Warszawa 1986. Instytut Pracy i Wydawnictw „Novum”. 4, s. 187, [1]. Cena 46,- zł

 

 

183. STEPA Jan – Poznawalność świata rzeczywistego w oświetleniu św. Tomasza. (Studjum z zakresu teorji poznania). Lwów 1930. Nakładem autora. 8, s. 119. broszura. Odbarwienia i niewielkie naddarcia krawędzi okładki, wewnątrz stan dobry. Egzemplarz nieobcięty. Cena 27,43 zł

184. STRASZEWICZ Ludwik – Nieprzejednani. Tkanka z dumań przed obrazem Ary-Scheffera "Kuszenie Chrystusa". [b.m.] [192-]. 16d, s. 19, tablica 1. broszura. Stan dobry. Na okładce pod tytułem nadruk: "Przedruk na offsecie procesem Straszewiczów". Cena 26,- zł

 

 

185. STUART Janet Erskine – Towarzystwo Najświętszego Serca Jezusowego (Sacre Coeur). Szkic charakterystyczny. Przekład z angielskiego. Warszawa 1922. Nakładem T. N. Serca Jezusowego. 16d, s. 122, [3]. broszura. Stan dobry. Na okładce data 1923. Cena 31,65,- zł

186. SWIĄTOBLIWE życie przewielebnej jej mści panny Zofiej z Granowa Sieniawskiej fundatorki i pierwszej xieniej Klasztoru sendomirskiego reguły S. Benedykta z Kassynu reformacyej chełmińskiej według rękopisu z roku 1630. Kraków-Warszawa 1911. Wydał ks. Jan Gajkowski. Odbito w Drukarni „Polonia” we Lwowie. 8, s. [2], 194, [2]. broszura. Niewielkie naddarcia krawędzi grzbietu, poza tym stan dobry. Egzemplarz nierozcięty. Cena 26,- zł

 

 

187*. SZAFRANIEC Sykstus – Konwent Paulinów Jasnogórskich 1364-1864. Rzym 1966. Instytut Studiów Kościelnych. 8, s. 162, [1], tablice. broszura. Archivum Ordinis Sancti Pauli Primi Eremiate Dissertationes, [t.] 1. Niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan dobry. Cena 24,- zł

188*. SZCZEPAŃSKI Władysław – Bóg-człowiek w opisie ewangelistów. Nowy synoptyczny przekład czterech ewangelii w jednej. Na podstawie tekstu greckiego z objaśnieniami opracował ... Z przedmową J.E. Ks. Arcybp. Metropolity J.Bilczewskiego. Rzym 1914. Papieski Instytut Biblijny. 4 podłużna, s. XL, 467, [1], tablic luzem 33. oprawa oryginalna płótno zdobione. Grzbiet pęknięty, brak jednej tablicy oraz mapy. Egzemplarz wymaga reperacji okładki. Cena: 126,60 zł

 

 

189*. SZCZEPAŃSKI Władysław – Bóg-człowiek w opisie ewangelistów. Nowy synoptyczny przekład czterech ewangelij w jednej. Na podstawie tekstu greckiego opracował i objaśnił ... z przedmową śp. Arcyb. J. Bilczewskiego. Wyd. III. Kraków. [Imprimatur 1936]. Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy. 16d, s. 447. oprawa oryginalna płótno złocone. Niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan bardzo dobry. Cena 50,- zł

190*. SZCZĘSNY Z. – Wiara i niewiara w stosunku do szczęścia osobistego. Lwów 1886. Nakładem Księgarni Gubrynowicza i Schmidta. 16d, s. XV, 360, [1]. oprawa późniejsza półpłótno. Otarcia okładki, miejscami zażółcenia papieru, na karcie przedtytułowej oraz ostatniej karcie ślady po taśmie. Miejscami podkreślenia w tekście, na tylnej wyklejce zapiski. Cena 54,- zł

 

 

191. SZELIGIEWICZ Stanisław – Kaznodziejstwo św. Jana Chryzostoma i zainteresowanie się niem w Polsce. Kielce 1939. Odbitka z „Przeglądu Homiletycznego”. 8, s. 16. broszura. Niewielkie ubytki krawędzi okładki, niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan dobry. Dedykacja autora. Cena 18,- zł

192. SZPETNAR Stanisław – Ks. Wojciech Surman. Pierwszy proboszcz parafji Najświętszej Rodziny w Gdyni. Toruń [Imprimatur 1933]. Drukarnia Spółdzielcza. 16d, s. 82. broszura. Stan dobry. Liczne ilustracje w tekście. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na pomnik ks. Surmana na gdyńskim cmentarzu. Cena 36,- zł

 

 

193. SZYMAŃSKI Antoni – Studya i szkice społeczne. Warszawa 1913. Nakład Biblioteki Dzieł Chrześcijańskich. 8, s. [4], 246, [1]. oprawa oryginalna płótno z zachowaniem okładki broszurowej. Biblioteka Dzieł Chrześcijańskich, z.151. Niewielkie otarcia i zabrudzenia okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Cena 60,- zł

194. SZYMAŃSKI Józef – Kapituła Kolegiacka w Wojniczu 1465-1786. Lublin 1962. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 8, s. 258, [2]. broszura. Prace Instytutu Geografii Historycznej Kościoła w Polsce, [nr] 3. Okładka zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Cena 42,20,- zł

 

 

195*. ŚPIEWNIK dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Wyd. II, niezmienione. Warszawa. [przedmowa 1899]. Wydanie Kasy Wdów i Sierot po Pastorach. Nakładem Księgarni W.Mietke. 16d, s. 447, [9]. oprawa oryginalna płócienna. Niewielkie otarcia okładki, stan dobry. Tytuł okładkowy: „Warownym grodem jest nasz Bóg”. Cena 120,- zł

196. ŚWIECHOWSKI Zygmunt – Opactwo sulejowskie. Monografia architektoniczna. Poznań 1954. Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 8, s. [2], 69, [1], tablice. oprawa oryginalna półpłótno. Okładki lekko zakurzone, poza tym stan dobry. Cena 36,- zł

 

 

197. TAZBIR Janusz – Historia kościoła katolickiego w Polsce (1460-1795). Warszawa 1966. Wiedza Powszechna. 16d, 209, [3], tablice, mapa. oprawa późniejsza płótno z zachowaniem okładki broszurowej. Stan dobry. Cena 31,65,- zł

198*. TERESA od Dzieciątka Jezus i od Najśw. Oblicza – Dzieje duszy, czyli żywot bł. ... karmelitanki bosej 1873-1897 przez nią samą skreślony. Listy- poezje. Tłumaczone z francuskiego. Wyd.IV. Poznań [i in.] 1924. Nakład Księgarni św. Wojciecha. 16d, s. 415, tablic 3. oprawa oryginalna półpłótno. Mocne otarcia okładki, przetarcia płótna na grzbiecie, blok poluźniony. Egzemplarz wymaga zabiegów introligatorskich. Cena 60,- zł

 

 

199. TERLAGA Jan – Działalność ks. Jakóba Wujka T. J. jako rektora Kolegjum Poznańskiego. Kraków 1936. Nakładem autora. 8, s. 116. broszura. Niewielkie ubytki krawędzi okładki oraz grzbietu, poza tym stan dobry. Cena 40,- zł

200. TILLMANN Fritz – Die katholische Sittenlehre. Die Verwirklichung der Nachfolge Christi. Die Pflichten gegen Gott. Dusseldorf 1935. Druk und Verlag L. Schwann. 8, s 316. oprawa oryginalna płótno. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Skasowana pieczątka biblioteczna. Cena 42,20,- zł

 

 

201. TISCHNER Józef – Etyka Solidarności. Paris 1982. Spotkania. 8, s. 91, [3]. broszura. Otarcia okładki, poza tym stan dobry. Cena 31,65 zł

202*. TREPKOWSKI Alfons – Benedykt XV i Pius XI. Wyd.II. Warszawa 1922. „Księgarnia Polska” Towarzystwa Polskiej Macierzy Szkolnej. 8, s. 16. broszura. Odbitka z miesięcznika „Polska Macierz Szkolna”. Otarcia i niewielkie odbarwienia okładki, stan dobry. Cena 8,- zł

 

 

203*. URBAŃCZYK Stanisław – Religia pogańskich Słowian. Kraków 1947. Wydawnictwo Studium Słowiańskiego Uniw. Jagiell. 8, s. [4], 89, [1]. broszura. Niewielkie zabrudzenia i naddarcia okładki, przednia okładka luzem, poza tym stan dobry. Cena 30,- zł

204*. URBAŃSKI Albert – Duchowni w Dachau. Wspomnienia z przeżyć około dwóch-tysięcy księży w hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Kraków 1945. Nakładem OO. Karmelitów. 8, s. 126, [1]. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, miejscami zażółcenia papieru. Cena 30,- zł

 

 

205. UTH Grzegorz – Szkic historyczno-biograficzny zakonu augustjańskiego w Polsce. Z 10 tablicami i 61 rycinami w tekście. Kraków 1930. Nakładem OO. Augustjanów w Krakowie. 8, s. VIII, 379. broszura. Niewielkie zabrudzenia i naddarcia okładki, wewnątrz stan bardzo dobry. Egzemplarz nierozcięty. Do egzemplarza dołożono broszurę (s. 12) wydaną przez autora: Mój "Szkic historyczno-biograficzny zakonu augustjańskiego w Polsce" w oświetleniu krytyki. Cena 148,- zł

206*. VRCHLICKY Jarosław – Legenda o św. Prokopie. Przełożył i objaśnił Dr. Fr. Krcek. Lwów 1900. Nakładem Redakcyi „Przyjaciela Młodzieży”. Czcionkami Drukarni Ludowej. 16d, s. 132, [1]. broszura. Blok pęknięty, okładki oraz składki luzem. Egzemplarz wymaga oprawy. Pieczątka: "Główny skład w księgarni Gubrynowicza i Schmidta we Lwowie". Na przedniej okładce broszurowej dedykacja tłumacza. Cena 30,- zł

 

 

207. W SPRAWIE św. Stanisława Biskupa. Ankieta zainicjowana przez Redakcję „Przeglądu Powszechnego.” Wyd. II. Kraków 1926. Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów. 8, s. 148, [1]. broszura, Otarcia i załamania okładki, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz załamania narożników. Stan dobry. Cena 50,64,- zł

208. WACŁAW z Sulgostowa – Kazanie miane podczas professyi zakonnej s. Anny Joachimy do Dzieciątka Jezus, Karmelitanki bosej ze świata Klementyny Poraj Biernackiej z Warszawy w Kościele Karmelitanek Bosych w Krakowie na Wesołej dnia 3 Października 1899 roku przez X. ... Kraków 1900. Nakładem autora. Druk W. L. Anczyca i Spółki. 8, s. 27, [1], tablica 1. broszura. Zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 30,- zł

 

 

209*. WAJSBLUM Marek – Dyteiści małopolscy. (Stanisław Farnowski i Farnowianie.) Kraków 1928. Krakowska Spółka Wydawnicza. 8, s. 74.broszura, Zabrudzenia i naddarcia okładki, poza tym stan dobry. Cena 40,- zł

210*. WAPPLER Antoni – Historya kościoła katolickiego. Przełożył na język polski ksiądz Władysław Jakubowicz. Wyd.IX. Warszawa 1906. Druk Synów St. Niemiry. 16d, 292. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie zabrudzenia okładki, blok nadpęknięty. Cena 50,- zł

 

 

211. WARSZEWICKI Krzysztof – Dwie mowy pogrzebowe. Wydanie Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1858. Nakładem Wydawnictwa Biblioteki Polskiej. 16d, s. 34, [1], 18, [2], II. oprawa półpłótno z epoki. Zabrązowienia papieru. Podpis własnościowy. Zaw.: Chrysztofa Warszewickiego po śmierci króla Stefana, na pierwszym i głównym zjeździe Mazowieckim mowa. O śmierci Anny Rakuszanki, polskiej i szwedzkiej królowej oracya. Cena 40,- zł

212. WARSZEWICKI Krzysztof – Dwie mowy pogrzebowe. Wydanie Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1858. Nakładem Wydawnictwa Biblioteki Polskiej. 16d, s. 34, [1], 18, [2], II. broszura. Brak przedniej okładki broszurowej, tylna okładka luzem, blok poluźniony, miejscami zażółcenia papieru. Egzemplarz wymaga oprawy. Zaw.: Chrysztofa Warszewickiego po śmierci króla Stefana, na pierwszym i głównym zjeździe Mazowieckim mowa. O śmierci Anny Rakuszanki, polskiej i szwedzkiej królowej oracya. Cena 24,- zł

 

 

213. WIECZOREK Paweł – Św. Stanisław Szczepanowski. Dramat historyczny z XI. Wieku w 9 obrazach scenicznych. Ze śpiewami układu ks. Franciszka Walczyńskiego. Szczepanów 1936. Nakładem ks. Wł. Mendrali. 16d, s. 127, [1]. broszura. Stan dobry. Cena 40,- zł

214. WIKTOR z Wity – Historja prześladowania wiary w Afryce. Pisma ojców Kościoła tom XIV. Poznań 1931. Jan Jachowski Księgarnia Uniwersytecka. 8, s. 129, [1]. broszura. Pisma ojców kościoła w polskiem tłumaczeniu [...], t. 14. Niewielkie odbarwienia krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Egzemplarz nieobcięty. Cena 40,- zł

 

 

215*. WILCZEK Józef – Pastoralna o homiletyce. T.1. Kraków 1864. Czcionkami Karola Budweisera. 8, s. [4], 264, [7]. broszura. Niewielkie otarcia okładki, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egzemplarz nieobcięty. Cena 50,- zł

216. WINOWSKA Maria – Brat Albert albo Znieważane Oblicze. Tłumaczenie z francuskiego przez Ks. Czartoryską [...]. Paryż 1952 [właść. Kraków 1957]. PTMB. 4, s. [2], 237, tablica. Stan bardzo dobry. Maszynopis powielany. Cena 63,30,- zł.

 

 

217. WITKIEWICZ Stanisław – Chrześcijaństwo i katechizm. Warszawa 1957. Książka i Wiedza. 16d, s. 115, [1]. broszura. Miejscami podkreślenia w tekście, stan dobry. Cena 16,- zł

218*. WUJEK Jakub – Nowy Testament w przekładzie ... z roku 1593. Wstępem i uwagami poprzedził ks. dr Władysław Smereka. Kraków 1966. Polskie Towarzystwo Teologiczne. 16d, s. [1076] wiele paginacji. oprawa oryginalna płótno. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Cena 60,- zł

 

 

219. WYCZAWSKI Hieronim Eug. – Słownik polskich pisarzy franciszkańskich. (Bernardyni i Franciszkanie śląscy, Franciszkanie konwentualni, Klaryski, oraz Zgromadzenia III reguły.) Warszawa 1981. Archiwum Prowincji OO. Bernardynów. 8, s. 570, [2]. oprawa oryginalna płótno. Stan bardzo dobry. Cena 100,- zł

220. WYSZYŃSKI Stefan – Duch pracy ludzkiej. Myśl o wartości pracy. Poznań 1957. Księgarnia św. Wojciecha. 16d, s. 206, [2], tablice. broszura, obwoluta. Otarcia i niewielkie naddarcia obwoluty, poza tym stan dobry. Cena 40,- zł

 

 

221. [WYSZYŃSKI Stefan]. Stefan kardynał Wyszyński Prymas Polski. Wyd.II, poprawione i uzupełnione. Warszawa 1986. Instytut Pracy i Wydawnictw „Novum”. 4, s. 188. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Otarcia krawędzi obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 46,- zł

222*. WYSZYŃSKI Stefan, kardynał – Zapiski więzienne. Paris 1982. Editions du Dialogue. Societe D’Editions Internationales. 8, s. 254, [2]. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 30,- zł

 

 

223. Z DAWNA Polski Tyś Królową. Przewodnik po sanktuariach maryjnych. Koronowane wizerunki Matki Bożej 1717-1985. Materiały zebrały i opracowały S. M. Grażyna od Wszechpośrednictwa M. B., S. M. Gizela od Niepokalanego Serca Maryi. Niepokalanki. Szymanów 1986. 8, s. 899, [1], tablice. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie otarcia krawędzi obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena: 84,40 zł

224*. Z PIELGRZYMKĄ do Polski. Bydgoszcz [193-]. Drukiem Zakładów Graficznych „Bibljoteka Polska”. 16d, s. 24. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Skasowana pieczątka biblioteczna. Okładka i układ graficzny B.Surałło. Zdjęcia fotograficzne: J.Bułhak, Augustynowicz, H.Poddębski. Wydano w nakładach: polskim, francuskim i niemieckim. Cena 40,- zł

 

 

225. ZAHORSKA Anna – Ilustrowane żywoty świętych polskich. Opracowane przez ... Potulice 1937. Nakładem Seminarium Zagranicznego w Potulicach. 8, s. 355, [4]. broszura. Otarcia i zabrudzenia okładki, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Cena 63,96 zł

226*. ZAKRZEWSKI Tadeusz - Poświęcenie kościoła zgodnie z pontyfikałem rzymskim w języku łacińskim i polskim podał ... Poznań [i inni]. [Imprimatur 1930]. Nakład Księgarni św. Wojciecha. 16, s. VIII, 152, [2]. broszura. Niewielkie otarcia okładki, dwie pierwsze karty luzem, poza tym stan dobry. Cena: 24,- zł

 

 

227. ZARYS historyi klasztoru PP. Benedyktynek w Staniątkach. Skreślony z okazyi Pierwszego Kongresu Maryańskiego we Lwowie. Kraków 1905. Nakładem PP. Benedyktynek w Staniątkach. 8, s. [4], 204, [1]. oprawa oryginalna płótno. Zabrudzenia i otarcia okładki, karta tytułowa luzem, poza tym stan dobry. Cena 60,- zł

228. ZAWIEYSKI Jerzy – Ave Maria. Rozważania o Matce Bożej. Poznań 1938. Pallottinum. 8, s. 86, [2]. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 10,- zł

 

 

229. ZAWISZYNA Marya – Pismo Święte w streszczeniu i wyjątkach. Ułożyła ... Lwów 1900. Nakładem A Zawiszy. 8, s. [4], 284. oprawa oryginalna płótno. Zabrudzenia i otarcia okładki, stan dobry. Dedykacja autorki. Cena 60,- zł

230. ŻUKIEWICZ Konstanty Marja – 1221-1921. Dwie dominikańskie rocznice: siedemsetna zgonu św. O. Dominika i siedemsetna urodzin kaznodziejskiego zakonu na ziemiach polskich. Uświetnione koronacją cudownego obrazu Matki Boskiej Różańcowej w Krakowie. Kraków 1921. Nakładem OO. Dominikanów. 16d, s. 118, [1]. broszura. Niewielkie zabrudzenia okładki, stan dobry. Cena 24,- zł

 

 

231. ŻUKIEWICZ Konstanty Marja - Cudowny obraz Matki Boskiej Różańcowej w kościele krakowskich OO. Dominikanów. Kraków 1921. Nakładem OO. Dominikanów. 8, s. 213, [2], tablica 1. broszura. Niewielkie zabrudzenia i otarcia okładki, stan dobry. Cena 40,- zł

232. ŻYCHLIŃSKI Aleksander – Wtajemniczenie w umiejętność świętych. Praktyczne wskazówki dla życia wewnętrznego. Poznań [i in.]. [Imprimatur 23 maja 1933]. Nakład księgarni św. Wojciecha. 16, s. [6], 148, [3]. broszura. Brak tylnej okładki, blok pęknięty, składki luzem. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 28,- zł

 

 

233*. ŻYWOT Pana i Boga naszego Jezusa Chrystusa to jest droga zbawienna, którą Pan Zbawiciel i Odkupiciel nasz Jezus Chrystus za przyiściem swoim na świat dla Okupu i wybawienia z mocy szatańskiey Rodzaiu Ludzkiego, będąc iako się sam mianował, Joan: 14. Drogą, Prawdą, i Żywotem, nas do Nieba prowadził, nauczał, i ożywiał, Według Historyi Ewangelistow Swiętych opisana. A teraz z dozwoleniem Starszych Roku Pańskiego 1808. Przedrukowana. Częstochowa 1808. w Drukarni Jasnej Gory Częstochowskiey. 8, 311, [1]. oprawa półskórek z epoki. Okładka zniszczona, mocno otarta z ubytkami skóry na grzbiecie, grzbiet pęknięty, wewnątrz stan dobry. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 460,- zł

 

 

 

DODATEK

 

  234. BALICKI A.E. - Skarga pośród nas. Ustępy z pism księdza Piotra Skargi wybrał i słowo wstępne napisał ... Kraków 1936. WAM. 4, s. 189, [1], tabl. 1. oprawa oryginalna płótno. Stan bardzo dobry. Cena 80,- zł

 

 

 

235*. BARTOSZEWICZ Michał - Kościoły warszawskie rzymsko-katolickie opisane pod względem historycznym. Wizerunki kościołów i celniejsze w nich nagrobki rytował na drzewie M.Starkman. Kraków-Warszawa Struga 1988. Reprint, Wydawnictwo Michalineum. 16d, s. [2], 381, [1], tablice. oprawa oryginalna imitacja skóry ze złoceniami. Stan bardzo dobry. Ekslibris W.O.Poray-Biernackiego, pieczątka własnościowa. Reprint wydania: Warszawa 1855 r. Cena 30,- zł 

236*. BOROWSKI A. - Warunkowe szafarstwo sakramentalne. Z przedmową J.E. Ks. Biskupa Leo R. Smith. Londyn [Imprimatur 1962]. Katolicki Ośrodek Wydawniczy "Veritas". 8, s. 103. oprawa oryginalna płótno, obwoluta. Niewielkie zabrudzenia obwoluty, poza tym stan bardzo dobry. Cena 30,- zł

 

 

237. BROŻ Adam - Historia lat świętych. Rzym 1983. Dom Polski Jana Pawła II. 16d, s. 112. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 12,- zł

238. BUKOWIŃSKI Władysław - Wspomnienia z Kazachstanu. London 1979. Spotkania. 8, s. 79. broszura. Niewielkie zaplamienia okładki, poza tym stan dobry. Cena 36,- zł

 

 

239. CIECISZOWSKI Kasper Kazimierz – [List pasterski w sprawie postu 40-dniowego]. Inc.: "Kiedy w porządku świętych ustanowień...". Łuck, 4 II 1829. 8, s. [8]. broszura. (Zalane rogi okładki, mocno zabrudzony egzemplarz, grzbiet podklejony papierem, niewielkie ubytki) cena 24,- zł

240. DAR Polski Białorusinom, Rosjanom i Ukraińcom na Tysiąclecie ich Chrztu Świętego. London 1989. Polonia. 8, s. 279, [1]. broszura. Stan bardzo dobry. Praca zbiorowa pod redakcją K.Podlaskiego we współpracy z A.Drawiczem i J.Jarco. Cena 36,- zł

 

 

241. JAWORSKI Jan - Kongresy - 1985. Newcastle 1986. Nakładem Serafica. 16d, s. 143. broszura. Stan bardzo dobry. Cena 16,- zł

242. KOLENDY, piosenki żołnierskie i ludowe w inscenizacjach. Rzym 1946. Polska Y.M.C.A.16d, s. 39, [1]. broszura. Stan dobry. Cena 24,- zł

 

 

243. KRASIŃSKI Walerjan - Zarys dziejów powstania i upadku reformacji w Polsce. T.1-2 (w 3 woluminach). Warszawa 1986. Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe. 8, s.[4], VI, V, [1], 254; [4], VI, [2], 252; [6], III, [1], 263, [1], mapa 1. oprawa oryginalna imitacja półskórka. Stan bardzo dobry. T.2 w dwóch woluminach. Reprint wydania z lat 1903-1905. Cena 110,- zł

244. LIST pasterski. Do wiernych Dyecezyi Kieleckiej o czci św. Józefa. Kielce 1917. [b.w.]. 16d, s. 16. oprawa biblioteczna półpłótno. Otarcia okładki, wewnątrz stan dobry. Skasowana pieczątka biblioteczna, podpis własnościowy. Cena 18,- zł

 

 

245. [MILESKI Wacław]. BOJOMIR W. [pseud.] - Mesyanizm polski a kościół katolicki. Kraków 1916. Nakładem autora. 8, s. 47. broszura. Niewielkie naddarcia okładki, ubytki grzbietu, poza tym stan dobry. Cena 40,- zł

246. ORZECHOWSKI Emil - Polskie Jasełka. Buffalo 1992, opis inscenizacji, scenariusz. Buffalo 1993. Skład komputerowy Polograph. 8, s. 56. broszura. Stan dobry. Cena 20,- zł

 

 

247*. PASTORAŁKI i kolędy czyli piosnki wesołe ludu w czasie Świąt Bożego Narodzenia po domach śpiewane, a przez ks. M.M. zebrane. Czerpane z rękopisów od roku 1695. Pieśni do kościelnego użytku. Wyd.VI. Kraków [Imprimatur 1916]. Nakładem Ks. Ks. Misyonarzy. 16 podłużna, s. 709, XI. oprawa oryginalna półpłótno. Otarcia okładki, blok poluźniony. Cena 60,- zł

248. PETRANI Aleksy - Nauka prawa kanonicznego w Polsce w XVIII i XIX wieku. Lublin 1961. Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 8, s. 396. broszura. Rozprawy Wydziału Teologiczno-Kanonicznego, [nr] 25. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Cena 42,20 zł

 

 

249. RITUALE Vratislaviense ad asum Romanum accomodatum, pro sacramentorum administratione aliisque Eclesiae publicis functionibus Jussu & authoritate [...] domini Antonii Ferdinandi de Rothkirch et Panthen [...] Editum. Vratislaviae [=Wrocław] 1794. Impr. Joann. Franciscus Kreuzer [...]. 4, s. 368. oprawa skóra z epoki

[oraz] Pars altera Ritualis Vratislaviensis de benedictionibus processionibus, nec non exorcismis [...] Vratislaviae [= Wrocław] [po tekście 1796]. Typis Johann. Francisci Kreuzer. 4, 250, [4]. oprawa skóra z epoki. Brak indeksu w cz.1, brak  zapinki w cz.2. Na końcu cz.2 czyste karty z zapiskami z epoki. Cena 1.688,- zł

250. SIEDLECKI Jan - Śpiewnik kościelny z melodjami na 2 głosy. Zawiera pieśni polskie i śpiewy łacińskie oraz różne nabożeństwa i modlitwy. Wyd. jubileuszowe (1878-1928). Opracował W.Świerczek ze współudziałem B.Wallek Walewskiego. Kraków 1931. Nakład i własność Zgrom. Księży Misjonarzy. 16d, s. XIV, [2], 526, [1]. oprawa oryginalna płótno. Otarcia okładki, nadpęknięcia grzbietu, blok luzem. Egzemplarz wymaga oprawy. Cena 50,- zł

 

 

251. SZOŁDRSKI Władysław - Święty Władysław, król węgierski. Kraków 1917. Nakładem oo. Redemptorystów. 16d, s. [4], 132, [1], tablica 1. oprawa oryginalna płótno. Niewielkie zabrudzenia okładki, stan dobry. Ilustracje w tekście. Cena 110,- zł

252*. ŚPIEWNIK dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Królestwie Polskiem. Warszawa [cenz. 1899]. Nakładem Kasy Wdów i Sierot po Pastorach. 16d, s. [2], X, 450, [8]. oprawa skóra z epoki. Niewielkie otarcia krawędzi okładki, poza tym stan dobry. Brzegi kart złocone.  Cena 140,- zł

 

 

253. WERYŃSKI Henryk - Trąd i kwiaty. W 50 rocznicę śmierci Ks. J.Beyzyma, T.J. Londyn [przedm. 1963]. Nakładem Katolickiego Ośrodka Wydawniczego "Veritas". 16d, s. 59, [3]. broszura. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Cena 21,32 zł

254. ZŁOTA księga Zjednoczenia Polsko Narodowego. New York 1953. Druk Spółki Wydawniczej "Czas". 4, s. 336. oprawa oryginalna płótno zdobione. Okładka lekko zakurzona, poza tym stan bardzo dobry. Wydanie z okazji 50-lecia istnienia Zjednoczenia. Cena 200,- zł

 

         

 

 

Wykorzystanie opisów katalogowych zawartych w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".

Strona główna