Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog tematyczny:

TEATRALIA

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(012 422 03 90)

 

Ceny w złotych polskich (PLN)

 

Pozycje sprzedane oznaczono gwiazdką (*)

1.BOGUSŁAWSKI Woyciech — Dzieie teatru narodowego na trzy części podzielone oraz Wiadomości o życiu sławnych artystów. War. 1965. WAiF. 8, s. 358, [2], XXI, [2]. opr. oryg. kart. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Reprint wyd. 1820 r.) cena: 40,00

2.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] — Flirt z Melpomeną. (Wieczór pierwszy). Wyd.II. War. [przedm. 1920]. Geb. i Wolff. 16d, s. VI, 260. brosz. (Zabrudzenia okł., zagięcia i naddarcia krawędzi okł., ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egz. nieobcięty. Recenzje teatralne) cena: 40,00

3.BOY[-ŻELEŃSKI Tadeusz] — Flirt z Melpomeną i inne flirciki. (Wieczór trzeci). Kr. 1922. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. VII, [1], 255. brosz. (Odbarwienia okł., zagięcia i naddarcia krawędzi okł., tylna okł. luzem, ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Egz. nieobcięty. Recenzje teatralne) cena: 40,00

4.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] — Flirt z Melpomeną. Wieczór szósty. War. 1926. Druk. "Krajowa". 16d, s. [6], 312. brosz. (Okł. zakurzone, zagięcia i naddarcia krawędzi okł., papier pożółkły. Egz. nieobcięty. Podpis własn. Recenzje teatralne) cena: 60,00

5.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] — Flirt z Melpomeną. (Wieczór dziesiąty). War. 1932. Bibl. Boya. 16d, s. [4], 258, [2]. brosz. (Okł. zakurzone, zagięcia i naddarcia krawędzi okł., ubytki grzbietu, tylna okł. luzem. Egz. nieobcięty. Podpis własn. Recenzje teatralne) cena: 40,00

6.DZIKOWSKI Stanisław — O tańcu. Rozważania kulturalno-obyczajowe. War. [1925]. Księg. Bibl. Dzieł. Wyborowych. 16d, s. 154, [5]. opr. oryg. pł. Bibl. Dzieł Wyb., R.2, t.34. (Okł. zakurzona, stan dobry) cena: 40,00

7*.ESTREICHER Karol — Teatra w Polsce. Wyd.II fotooffsetowe. T.1-3. War. 1953. PIW. 16, s. IX, [7], 427; [8], 718, [1]-33; [8], 741, [1], [1]-24, [1]-13. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry) cena: 52,75

8.FILLER Witold — Randez-vous z warszawską operetką. War. 1961. PIW. 16d, s. 353, [2]. opr. oryg. pł., obw. Bibl. Syrenki. (Otarcia i ubytki obw., poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Przyjazd Pięknej Heleny, Śliwińskiego praca od podstaw, Messalka i Ćwiklińska, Powojenne kłopoty pana Ludwika i pani Lucyny, Ersatz-operetka, Premiery operetek (wykaz)) cena: 24,00

9*.FRENKIEL Tadeusz — Mieczysław Frenkiel. War. 1939. F.Hoesick. 8, s. 216, [3], tablice. brosz. obw. (Otarcia i ubytki obw., niewielkie zaplamienia wewnątrz) cena: 42,20

10.GALLE Leon — Wojciech Bogusławski i repertuar Teatru Polskiego w pierwszym okresie jego działalności (do roku 1794) ze słowem wstępnem prof. Bronisława Gubrynowicza. Z portretem autora. War. 1925. Wyd. M.Arcta. 8, s. [2], VI, [2], 238, [2], portret 1. brosz. (Blok pęknięty, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 26,00

11.GAWLIK Jan Paweł — Twarze teatru. Wr. 1963. Ossol. 8, s. 333, [3], tablice. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. Podpis własn. Liczne ilustr. na tabl. Wśród prezentowanych artystów: Kazimierz Witkiewicz, Danuta Michałowska, Aleksander Dzwonkowski, Halina Gryglaszewska, Henryk Bąk, Stanisław Igar, Jerzy Nowak, Maria Bednarska, Ida Kamińska, Kazimierz Rudzki, Elżbieta Barszczewska, Jacek Woszczerowicz, Zofia Mrozowska, Halina Mikołajska, Maria Kościałkowska, Jan Świderski, Gustaw Holoubek) cena: 30,00

12.GĘBALA Stanisław — Teatr Różewicza. Wr. 1978. Ossol. 8, s. 233, [2]. brosz. Prace Wroc. Tow. Nauk., S.A, nr 192. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 36,00

13.GOT Jerzy — Teatr krakowski pod dyrekcją Hilarego Meciszewskiego 1843-1845. Repertuar, recenzje, dokumenty. Oprac. ...Wr.-Kr.-War. 1967. Ossol. 4, s. XVI, 346. brosz. (Otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu, wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 46,00

14.KASZYŃSKI Stanisław — Teatr łódzki w latach 1945-1962. Łódź 1970. Wyd. Łódzkie. 8, s. 559, [1], tablice. opr. oryg. pł. (Ubytek płótna na górnej krawędzi grzbietu, niewielkie ślady zalania widoczne na górnym marginesie od s. 433 do 559 oraz tylnej okł. Podpis własn.) cena: 30,00

15.[KATALOG]. Teatr Wielki w Warszawie, Muzeum Teatralne, Towarzystwo Przyjaciół Książki. Teatr polski XIX wieku. Wystawa bibliofilska. Katalog. Warszawa, V-VII 1969. 16d, s. 54, [1], tabl. 4. brosz. (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Dwie tablice omyłkowo powtórzone) cena: 31,65

16.KELERA Józef — Komu warto kibicować. Szkice o teatrze i dramacie. Kr. 1978. Wyd. Lit. 16d, s. 281, [1], tablice. brosz., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry. Podpis własn) cena: 20,00

17.KIJOWSKI Andrzej Tadeusz — Chwyt teatralny (Zarys instrumentalnej teorii teatru). Kr. 1982. Wyd. Lit. 16d, s. 220, [2] . brosz., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Poetyka rekwizytu, Instrument gry, Twarze i maski, Teatr totalny) cena: 24,00

18.KOWZAN Tadeusz — Jules Renard i jego teatr. Wr.-War.-Kr. 1966. Ossol. 4, s. 214, tablice. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

19.KRUK Stefan — Życie teatralne w Lublinie (1782-1918). Lublin 1982. Wyd. Lub. 8, s. 302, [1], tablice.opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

20*.KUCHTÓWNA Lidia — Irena Solska. War. 1980. PIW. 8, s. 280, [3], tablice. opr. oryg. pł., obw. Artyści. (Otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry. Podpis własn. Biografia wspaniałej polskiej aktorki. "Była dla mnie symbolem Młodej Polski- napisał o Solskiej Jarosław Iwaszkiewicz. Gwiazda modernizmu, muza poetów i malarzy, jedna z najwybitniejszych aktorek w dziejach naszej sceny - to także fascynująca postać kobieca. [...] Pisanop dla niej sztuki sceniczne (Żuławski), opiewano w powieściach (Witkacy), utrwalono w licznych portretach (Gerson, Wyspiański, Wyczółkowski, Kossak, Witkacy, Pronaszko), rzeźbiono (Laszczka)" [Ze wstępu]) cena: 24,00

21.KYDRYŃSKI Juliusz — Gwiazda dwóch kontynentów. War. 1973. Nasza Księg. 8, s. 228, [3], tablice. opr. oryg. kart., obw. (Obw. naddarta, poza tym stan b.dobry. Dotyczy H.Modrzejewskiej) cena: 20,00

22.LORENTOWICZ Jan — Teatr Polski w Warszawie 1913-1938. War. 1938. Inst. Wyd. "Biblioteka Polska". 4, s. LXXV, [1], 194. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Obca dedykacja. Liczne ilustracje) cena: 126,60

23.NATANSON Wojciech — Chwyty i zachwyty. Kr. 1934. S.A. Krzyżanowski. 16d, s. 262, tablice. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok poluźniony, jednostronnie odchodzi od oprawy) cena: 31,98

24.NATANSON Wojciech — Świat Jerzego Szaniawskiego. Łódź 1971. Wyd. Łódzkie. 16d, s. 310, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Zabrudzenia i ubytki obw., poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 20,00

25*.POLSKI afisz teatralny 1765-1939. War. 1974. WAiF. folio, k. 4, faksymilowych reprod. afiszów teatralnych 22. oryg. teka ppł. (Teka lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. "Wydano w pięćsetną rocznicę sztuki drukarskiej w Polsce, staraniem Wydawnictw Artystycznych i Filmowych w Warszawie. Afisze wybrała i wstępem opatrzyła Ewa Makomaska. Opracował edytorsko i typograficznie M.Sztuka. Złożono czcionką Plantin i tłoczono 2241 + 200 egz. w Doświadczalnej Oficynie Graficznej PSP w Warszawie [...]") cena: 120,00

26.[PROJEKTY scenograficzne]. Dwie teczki z odręcznymi projektami kostiumów do sztuk teatralnych wykonanymi przez Zbigniewa Klimczyka w 1959 (Plansze form. 32x22 cm w dwóch nieco większych teczkach kart. Projekty kostiumów do "Wujaszka Wani" A.Czechowa (5 plansz) i "Ewa narodzi się jutro" L.Candoniego (7 plansz). Rys. wykonane temperą i ołówkiem, sygn. ołówkiem lub pieczęcią imienną artysty.) cena: 211,00

27.RABSKI Władysław — Teatr po wojnie. Premjery warszawskie 1918-1924. War. [1925]. Księg. Bibl. Dzieł. Wyborowych. 16d, s. 238, [2]. opr. oryg. pł. Bibl. Dzieł Wyb., R.2, t.33. (Okł. zakurzona, stan dobry) cena: 20,00

28*.RAPACKI Wincenty — Sto lat sceny polskiej w Warszawie. 110 ilustr. War. 1925. Inst. Wyd. "Biblioteka Polska". 8, s. [4], 208, [1], tablice. brosz. (Okł. zakurzone, niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan b.dobry. Okł. proj. A.S. Procajłowicz) cena: 40,00

29.SCHILLER Irena — Stanisławski a teatr polski. War. 1965. PIW. 8, s. 393, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i ubytki obw., poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Stanisławski po raz pierwszy z teatrem artystycznym w Warszawie (1906), W kręgu Stanisławskiego, O Stanisławskim zza "czerwonej kurtyny") cena: 30,00

30.SCHILLER Leon — Na progu nowego teatru 1908-1924. Oprac. Jerzy Timoszewicz. War. 1978. PIW. 8, s. 485, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., okł. lekko zabrudzone, poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Mała kronika życia i twórczości Leona Schillera 91887-1924), Nowy teatr w Polsce: Stanisław Wyspiański. Przeł. M.Skibniewska, Drogowskazy teatru krakowskiego, Teatr wojenny w Berlinie, Przeszłość i przyszłość Teatru Polskiego, Carlo Goldoni, Teatr Polski w Warszawie 1913-1923) cena: 24,00

31.SCHRÖDER Artur — Tajemnice teatru. Lw. 1922. Wyd. "Nowa Era". 16d, s. 99, [1]. opr. bibliot. ppł. (Okł. otarte, papier miejscami zażółcony, poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

32.SIEDLECKI Franciszek — Helena Modrzejewska. War. [po 1927]. Związek Artystów Scen Polskich. 16d, s. 171, [5], tablice. opr. wsp. pł. Polski Instytut Teatrologiczny, Monografie wybitnych artystów scen polskich, t.1. (Egzemplarz lekko zabrudzony i ze śladami wilgoci, choć ogólny stan dobry) cena: 37,98

33.SOLSKA Irena — Pamiętnik. Wstęp i oprac. L.Kuchtówna. War. 1978. WAiF. 16d, s. 211, [2], tablice. opr. oryg. kart. (Otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn. Liczne ilustr. na tabl.) cena: 24,00

34.SREBRNY Stefan — Teatr grecki i polski. Wybór i oprac. S.Gąssowski. Wstęp J.Łanowski. War. 1984. PWN. 8, s. 768, tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry) cena: 36,00

35.STRAUS Stefan — Bibliografia tytułów czasopism teatralnych. Wr. 1953. Ossol. 4, s. 156, tabl. 1. brosz. (Okł. luzem, otarte. Podpis własn.) cena: 28,00

36*.STRZELECKI Zenobiusz — Polska plastyka teatralna. [T.1-3]. War. 1963. PIW. 8, s. 79, [3], ilustr. 1-229; [6], ilustr. 231-1027; 647, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry) cena: 120,00

37.STUDENCKI Władysław — Twórczość dramatyczna Emila Zegadłowicza. Wr. 1962. Ossol. 8, s. 195, [1], tablice. brosz. Prace Opolskiego Tow. Przyj. Nauk, Wydz. Języka i Lit. (Okł. nieco otarte i naddarte na grzbiecie, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 24,00

38.SURER Paul — Współczesny teatr francuski. Inscenizatorzy i dramatopisarze. Przeł. K.A.Jeżewski. War. 1973. PIW. 8, s. 278. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

39.SZCZEPKOWSKA Malwina — 20 lat teatru na Wybrzeżu. Wspomnienia i obserwacje. Gdynia 1968. Wyd. Morskie. 8, s. 398, [2], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn. Liczne ilustr. na tabl.) cena: 36,00

40*.SZYFMAN Arnold — 55 lat w teatrze. War. 1961. WAiF. 8, s. 296, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., niewielki ubytek fragm. grzbietu, poza tym stan dobry. Podpis własn) cena: 20,00

41.SZYJKOWSKI Marjan — Dzieje komedji polskiej w zarysie. Kr. 1921. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. 126, [1]. brosz. wt. (Stan dobry. Egz. przygotowany do oprawy (z wszytymi wyklejkami)) cena: 16,00

42.ŚWIERCZEWSKI Eugenjusz — Karol Adwentowicz 1899-1934. Wydawnictwo zbiorowe pod red. ... 9 ilustr. w tekście. War. 1934. Nakł. Komitetu Jubileuszowego. 8, s. 80. brosz. (Okł. nieznacznie zaplamione, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

43*.ŚWIERCZEWSKI Eugenjusz — Mieczysław Frenkiel 1878-1928. Wyd. staraniem Komitetu Jubileuszowego pod red. ... War. 1928. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. 61, [2], tabl. 29. brosz. (Otarcia i naddarcia krawędzi okł., zażółcenia ostatnich kart) cena: 12,00

44.TERRY Ellen — Historia mojego życia. Przeł. M.Skibniewska. War. 1989. PIW. 16d, s. 390, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan b.dobry. "Opowiadając historię swego życia wielka aktorka angielska Ellen Terry (1847-1928) koncentruje się przede wszystkim na sprawach teatru. [...] Wspominając po latach swoje życie w teatrze Ellen Terry barwnie interesująco, z humorem i sentymentem rysuje sylwetki kolegów-aktorów, opisuje losy zespołów teatralnych, przybliżając czytelnikowi radości i smutki ludzi teatru swojej epoki". [Ze wstępu]) cena: 30,00

45.WARSZAWSKI Teatr Sułkowskich. Dokumenty z lat 1774-1785. Przygotował M.Rulikowski. Oprac., wstępem i komentarzem opatrzyła B.Król. Wr. 1957. Ossol. 4, s. XXIII, [1], 362, [1], tablice. brosz. Materiały do dziejów teatru w Polsce, t.5. (Niewielkie otarcia okł., niewielkie zaplamienie kilku pierwszych kart, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 48,00

46.[WITTE Karol] — Pamiętnik sceny warszawskiej na rok 1840. Przez K... W... War. 1841. 16d, s. 201, [3]. opr. pł. z epoki. (Grzbiet uszkodzony, zaplamienia wewnątrz, podklejony ubytek karty tyt., Ślady kornika) cena: 40,00

47.WÓJCICKI Kazimierz Władysław — Teatr starożytny w Polsce. T.1. War. 1841. G.Sennewald. 16d, s. [4], 334, [1]. brosz. (Otarcia , zabrudzenia i ubytki okł., wewnątrz stan dobry. Na okł. i karcie tyt. zapiski. Egz. nieobcięty. Do kompletu brak t.2) cena: 80,00

 

Wykorzystanie opisów katalogowych zawartych w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".

Strona główna