
![]()
Czerwiec 2010
Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie
(tel. 12 422 03 90).
Ceny w złotych polskich (PLN).
KSIĘGOZNAWSTWO, BIBLIOGRAFIE,
INTROLIGATORSTWO
1.ADAMCZYK Danuta — Wydawnicza
i kulturotwórcza działalność Spółki Nakładowej "Książka" 1904-1914. Z
dziejów wydawnictw PPS. War.-Kr. 1988. PWN. 8, s. 267, [1], ilustr. 16. brosz.
(Stan b.dobry) cena: 37,98
2.ALBERTINUM. Czasopismo poświęcone kulturze czytelnictwa. Poz. Księg. św. Wojciecha. Red. K.Sosnowski. 8. opr. wsp. ppł.
R.1, nr 2: III-IV 1939. s. [25]-50,
[2]. (Ostatnia karta zakurzona. Piecz. Ukazały się jedynie 3 numery) cena:
17,06
3.AMEISENOWA Zofja — Minjatury włoskie Bibljoteki Jagiellońskiej.
Trecento. Kr. 1929. Druk. W.Anczyca i Sp. 4, s. 59, tabl. 20. brosz. (Stan
dobry. Wydano 520 egz., ten bez numeru. Dedykowane IV Zjazdowi Bibljofilów Pol.
w Poznaniu. Czwarty druk bibliofilski Drukarni W.L.Anczyca i Sp.) cena:
51,00
4.ARCT Michał jr. — Jak powstaje książka. Opowiedziane czytelnikom
"Mojego Pisemka". Z 32 rys. War. 1929. Wyd. M.Arcta. 8, s. 66, [5].
brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., przednia okł. oraz karta tyt. luzem,
niewielkie ślady zawilgocenia) cena: 30,00
5.ARCT Stanisław — Odbudowa książki w Polsce. Podstawy faktyczne i
liczbowe. War. 1946. Wyd. S.Arcta. 8, s. 74. brosz. Biblioteka Odbudowy.
(Niewielkie odbarwienia okł., niewielkie naddarcie grzbietu, stan dobry) cena:
34,00
6.AUGUSTYNIAK Jan — Księga pamiątkowa Miejskiej Bibljoteki Publicznej
w Łodzi 1917-1927. Pod red. ... Łódź 1927. Druk. Pol. 4, s. 76, tabl. 7. opr.
wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Podklejone dolne marginesy pierwszej karty, stan
dobry. Wydano 600 egz. Zaw. m.in.: Bibljoteka Publiczna w Łodzi w okresie lat
1917-1927, Dział polonistyczny w Miejskiej Bibljotece Publicznej w Łodzi, O
starych księgach w Miejskiej Bibljotece Publicznej w Łodzi) cena: 90,00
7.BAR Adam — Słownik pseudonimów i kryptonimów pisarzy polskich oraz
Polski dotyczących. Oprac. ... przy współudziale W.T.Wisłockiego i
T.Godłowskiego. T.1-3. Kr. 1936-1938. Krak. Koło Zw. Bibljotekarzy Pol. 4, s.
XXXVIII, [2], 230, [1]; [4], 240; [4], 150. brosz. Prace bibljot. [t.] 7-9.
(Okł. lekko zakurzone, stan niemal b.dobry) cena: 120,00
8.BAR Adam — Słownik pseudonimów i kryptonimów pisarzy polskich oraz
Polski dotyczących. Oprac. ... T.1-3. War. 1980. WAiF. 8, s. XXXVIII, [2], 230,
[2]; [4], 240, [2]; [4], 150, [2]. opr. oryg. pł. Prace bibl. [t.] 7-9. (Stan
b.dobry. Wyd. 1500 egz. Reprint wydania: Kr. 1936-1938) cena: 70,00
9.BAR Irena — Przewodnik po Bibliotece Jagiellońskiej. Oprac. ... Kr.
1964. UJ. 8, s. 104, [3]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena:
10,00
10.BEDNARCZUK Eugeniusz — Graficzny rozwój litery. War. 1956. WPL. 8,
s. 231, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan
b.dobry) cena: 36,00
11.BERGER-MAYEROWA Janina — Nie znane Estreicherowi
"polonica" i "silesiaca" w starodrukach Biblioetki
Śląskiej. Seria 1. Kat. 1961. Śl. Inst. nauk. 8, s. 72. brosz. Kom.
Bibliograf., Biuletyn nr 24. (Okł. lekko zabrudzone, wewnątrz stan b.dobry.
Opis 100 tytułów, indeksy) cena: 16,00
12.BIBLIOGRAFIA publikacji Wydawnictwa Literackiego 1953-1967. 16d,
s. 223, [3]. brosz., obw. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena:
12,00
13.BIBLIOTEKI Wielkopolski. Poz. 1983. Stow. Bibliotekarzy Pol. 8, s.
318. brosz. Bibl. Kroniki Wielkopolski (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Red.
nauk. S.Kubiak) cena: 30,00
14.BIEŃKOWSKI Władysław — O pseudo-nauce bibliologii i o najlepszych
zadaniach bibliografii. War. 1953. ZBiAP. 8, s. 50. brosz. (Ubytki grzbietu i
okł., wewnątrz stan dobry) cena: 12,00
BIULETYN Biblioteki Jagiellońskiej. Kr. Bibl. Jagiellońska. Red. I.Bar. 8. brosz.
15.R.10, nr 2: VII-XII 1958. s. 69, [1]. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Zaw. m.in.: A.Lewicka-Kamińska - Stare druki w bibliotekach Czechosłowackich. E.Schnayder - Profesor Marian Łodyński w Bibliotece Jagiellońskiej. J.Tyszkowska - Polska książka historyczna w l. 1945-1958. K.Maksymowicz - Z polskiej turkologii. I.Bar - Adam Asnyk (1838-1897)) cena: 10,00
16.R.11, nr 1-2: I-VI 1959. s. 111, [1], tablice. (Zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry. Zaw. m.in.: K.Estreicher, Dyrekstor Biblioteki Jagiellońskiej - Raport do Ministerstwa o potrzebach Biblioteki. A.Mściszowa - Katalogowe postulaty K.Estreichera, cz.1. L.Komorowska - Marginalia bibliograficzne K.Estreichera. M.Kowalczyk - Skonfiskowane numery czasopism z l. 1889-1905. W.Berbelicki - Dary dla Biblioteki Jagiellońskiej w l. 1868-1905) cena: 12,00
17.BOGUSŁAWSKI L[ucjan] — Przygotowanie rękopisu do druku. War. 1951.
Pol. Wyd. Gospodarcze. 8, s. 88. brosz. Bibl. Wydawcy, t.3. (Podkreślenia w
tekście, stan dobry) cena: 24,00
18.BORNSTEINOWA Jadwiga — Jak urządzić bibljotekę szkolną i domową?
War. 1921. "Nasza Księg.". 8, s. 85, [2]. brosz. (Stan dobry) cena:
36,00
19.BRZESKI Jan, ROLIŃSKI Adam — Katalog druków zwartych drugiego
obiegu wydawniczego 1976-1990 ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej. Wstęp i
oprac. ... Kr. 2001. BJ. 8, s. 469, [3]. brosz. Bibliotheca Jagiellonica.
Fontes et Studia, t.12. (Stan b.dobry) cena: 40,00
20.BUDZYK Kazimierz — Studia z zakresu bibliografii i księgoznawstwa.
War. 1948. Sp. Wyd. "Wiedza". 8, s. 149, [3]. opr. bibliot. ppł. z
zach. okł. brosz. Książka w dawnej kulturze pol., t.2. (Stan dobry) cena: 29,54
21.BYSTROŃ Jan St[anisław] — Człowiek i książka. Z 12 ilustr. War.
1935. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 200, [8], tabl. 12. brosz. (Stan
dobry. Brak obw. (zachowane tylko jej skrzydełka)) cena: 40,00
22.CHŁĘDOWSKI Adam Tomasz — Spis dzieł polskich opuszczonych lub źle
oznaczonych w Bentkowskiego Historyi Literatury Polskiey. War. 1982. WAiF. 16d,
s. 176, [2]. opr. oryg. imit. skóry. (Stan b.dobry. Reprint wydania z 1818 we
Lwowie) cena: 32,00
23.CHOJECKA Ewa — Dekoracja malarska ksiąg promotionum i
diligentiarum Uniwersytetu Jagiellońskiego XVI-XVII wieku. Kr. 1965. UJ. 8, s.
162, [1]. brosz., obw. Prace z Hist. Sztuki, z.3. (Stan dobry) cena: 28,00
24.CIEŚLAKIEWICZ Jadwiga, FALKOWSKA Hanna, PACZKOWSKI Andrzej —
Polska prasa konspiracyjna (1939-1945) i Powstania Warszawskiego w zbiorach
Biblioteki Narodowej. Katalog. War. 1984. Bibl. Narod. 8, s. 205, [2]. brosz.
(Okł. zakurzone, wewnątrz stan dobry. Maszynopis powiel. Opis ponad 700
tytułów) cena: 43,00
25.CIEŚLAK Tadeusz — Z dziejów prasy polskiej na Pomorzy Gdańskim w
okresie zaboru pruskiego. Gdańsk 1964. Gdańskie Tow. Nauk. 8, s. 184, [1].
brosz. Seria monografii, nr 19. (Okł. lekko zakurzone, stan dobry) cena:
40,00
26.COHEN Marcel — Pismo. Zarys dziejów. War. 1956. PWN. 8, s. 105,
tablice. brosz. (Niewielkie otarcia grzbietu, stan dobry) cena: 30,00
27.CSAPODI Csaba, CSAPODI-GÁRDONYI Klára — Bibliotheca Corviniana.
Biblioteka króla Macieja Korwina. Dzieje Biblioteki Corviniany.
[War.-Budapeszt] 1981. Ossol.-Corvina-Magyar Helikon. 4, s. 326, [2]. opr.
oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry.
Liczne barwne ilustr.) cena: 100,00
28.CZACHOWSKA Jadwiga — Rozwój bibliografii literackiej w Polsce. Wr.
1979. Ossol. 8, s. 217. brosz. (Stan b.dobry. Publikacja oprac. w IBL) cena:
30,00
29.CZERWIEŃ Henryk — Drukarnia Paulinów w Częstochowie w latach
1730-1863. Bytom 1998. Help-pol. 4, s. 183. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza
tym stan b.dobry) cena: 63,30
30.CZYŻYCKI Walenty — Introligatorstwo. Wskazówki techniczne z
licznymi rysunkami i tablicami w tekście. War. 1948. Nasza Księg. 8, s. 184.
brosz. Z praktyki szkolnej, [nr] 56. (Stan b.dobry. Piecz. własn.) cena:
65,00
31.ĆWIEKOWA Jadwiga, PRZELASKOWSKI Ryszard — Polskie biblioteki
naukowe. (Zarys problematyki). War. 1971. Państw. Ośr. Kształcenia
Korespondencyjnego Bibliotekarzy. 8, s. 92. brosz. (Stan dobry) cena: 10,00
32.DAHL Svend — Dzieje książki. Pierwsze wyd. pol., znacznie rozsz.
Wr. 1965. Ossol. 8, s. 455. opr. oryg. pł. (Niewielki ślad wilgoci w narożniku
okł., stan dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 106,00
33.DAWNE Biblie w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, rękopisy,
stare druki. Wystawa zorganizowana z okazji 350-lecia Colloquium Charitativum,
Toruń 13-27.10.1995. Uniwersytet Mikołaja Kopernika. 8, s. 88, [1]. brosz.,
obw. (Stan b.dobry. Bogato ilustrowany katalog wystawy) cena: 24,00
34.DEBES Dietmar — Zimelien. Bücherschätze der
Universitäts-Bibliothek Leipzig. 262 Abb. Leipzig 1988. E.A.Seemann. 4, s. 364.
opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry. Cymelia ze zbiorów lipskiej Bibl. Uniw.) cena:
64,00
35.DEMBOWSKA Maria — Metoda Bibliografii polskiej Karola Estreichera.
War. 1954. PWN. 8, s. 80, [1], tabl. 1. brosz. (Okł. zakurzone, poza tym stan
dobry) cena: 24,00
36.DĘBICKI Zdzisław — Książka i człowiek. War. 1916. Geb. i Wolff.
16d, s. [6], 119, [2]. brosz. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Książki dla nikogo,
Tajemnica bibljotek, Bibljoteka domowa, Umiejętność czytania, Książki dla
dzieci i młodzieży, Wrogowie książki, Oprawa książki) cena: 50,00
37.DŁUGOSZ Józef — Rękopiśmienne dedykacje autorskie w księgozbiorze
Ossolineum. Zebrał i oprac. ... O dedykacji napisał J.Trzynadlowski. Wr. 1967.
Ossol. 16d, s. 191, [1]. brosz. (Zabrudzenia okł., poza tym stan dobry) cena:
40,00
38.DOBROWOLSKI Kazimierz — Przyczynki do dziejów średniowiecznej
kultury polskiej z rękopisu szczyrzyckiego. Kr. 1927. Księg. Geb. i Wolffa. 8,
s. 48. brosz. (Stan dobry) cena: 30,00
39.DOBROWOLSKI Kazimierz — Z dziejów książki polskiej na obczyźnie w
wiekach średnich. Kr. 1929. Tow. Miłośników Książki. 4, s. 40, [1], tabl. 2.
brosz. Odb. z "Przegl. Bibljot." (Stan dobry. Wydano 350 egz., ten nr
213) cena: 31,65
40.DOBRZYCKI Jerzy — Adam Gieryk Podebrański, sztychator, typograf i
bibliopola J.Kr.Mości, ostatni alchemik Krakowa. Kr. 1939. Druk. W.L.Anczyca i
Sp. 4, s. [2], 5, [2], tabl. 2. brosz. Odb. z "Silva Rerum". (Okł.
zakurzona, ubytki narożników okł., poza tym stan dobry) cena: 34,00
41.DOBRZYNIECKA Janina — Drukarnie Uniwersytetu Jagiellońskiego
1674-1783. War.-Kr. 1975. PWN. 8, s. 313, [1]. brosz. Zesz. nauk. UJ, nr 405,
Prace hist., z.53. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena:
46,00
42.DRABCZYŃSKi Marian, GALEWSKI Tadeusz, TRZASKA Filip — Od rękopisu
do książki. Wr. 1958. WPLiS. 8, s. 359, [1], tablice. opr. oryg. ppł.
(Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 46,00
43.DRUŹDZIEL Mieczysław, FIJAŁKOWSKI Tadeusz — Zecerstwo. Wr. 1988.
Ossol. 8, s. 242, [1], tabl. rozkł. 1. opr. oryg. ppł. Inwentarium wiedzy o
poligarfii, t.1. (Stan b.dobry. Ilustr. w tekście) cena: 26,00
44.DUBOWIK Henryk — Książka i czasopismo współczesne. War. 1969.
Państw. Ośr. Kształcenia korespondencyjnego Bibliotekarzy. 8, s. 100. brosz.
(Okł. zabrudzone, ślad zalania wewnątrz) cena: 10,00
45.DUNIN Janusz — Papierowy bandyta. Książka kramarska i brukowa.
Łódź 1974. Wyd. Łódz. 8, s. 306, [2], tablice. opr. oryg. pł. (Stan dobry) cena:
29,54
46.FISCHER Adam — Institut National Ossoliński. Esquuisse historique.
Traduit du §olonais par Jean Narkiewicz Jodko. Leopol 1928. Ossol. 8, s. [2],
115, [4]. brosz. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena:
24,00
47.FISZER Ludwik — Wspomnienia stergo księgarza. War. 1959. Spółdz.
Wyd. Czytelnik. 16d, s. 261, [2]. brosz., obw. (Otarcia i niewielkie przedarcia
obw., poza tym stan dobry) cena: 32,00
48.FRANTZ Wiktor — W gnieździe drukarstwa polskiego. Kr. 1974. Wyd.
Lit. 8, s. 127, [5], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie naddarcia i
zabrudzenia obw., poza tym stan dobry) cena: 12,00
49.[GIŻYCKI Jan Marek] — Materyały do dziejów Akademii Połockiej i
szkół od niej zależnych. Zebrał I.G. [krypt.]. Kr. 1905. Druk. W.L.Anczyca i
Sp. 4, s. [4], 288, tabl. 10. brosz. Fontes et commentationes historiam
scholarum superiorum in Polonia illustrantes, , [t.] 9 (Ubytek grzbietu,
niewielkie odbarwienia okł., poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Piecz.) cena:
127,00
50.GOLKA Bartłomiej — Z dziejów drukarstwa prasowego w Polsce. War.
1978. KAW. 4, s. 30 + tabl. luzem 7. opr. oryg. kart., teka kart. (Otarcia
teki, wewnątrz stan dobry. Na tabl. reprod. starych czasopism) cena: 42,20
51.GOŁĘBIOWSKI Jan — Nauka pisania na nowych poglądach. Lw. 1917. Pol.
Tow. Pedagog. 8, s. 103, [1]. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., poza
tym stan dobry. Piecz. własn. Zaw.: Z dziejów pisma, O piśmie ozdobnem, O
piśmie użytkowem) cena: 48,00
52.GÓRSKA Barbara, SKURA Adam — Książka polska wydawana na Śląsku w
XV-XVIII wieku. Wstępem poprzedził A.Skura. Wr. 1975. Ossol. 8, s. 169, [2].
opr. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Katalog wystawy zaw. opisy adnotowane
271 druków śląskich. Ilustr. w tekście) cena: 64,00
53.GRYCZ Józef — Bibliotekarstwo praktyczne w zarysie. Podręcznik i
poradnik. Wyd.II przerobione. Wr. 1951. Ossol. 8, s. [2], 290. brosz.
(Obbarwienia okł., niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena:
14,92
54.GRYCZ Józef — Historia bibliotek w zarysie. War. 1949. Sp. Wyd.
"Chłopski Świat". 8, s. 96. opr. ppł. z epoki (Brak ostatnich kart z
wykazem cytowanej literatury, poza tym stan dobry) cena: 24,00
55.GRYCZ Józef — Porównanie polskich przepisów katalogowania.
Zestawił ... Kr. 1936. Krak. Koło Zw. Bibljotekarzy Pol. 4, s. 51. brosz. Prace
bibljot. [t.] 2. (Niewielkie naddarciegrzbietu, poza tym stan b.dobry) cena:
36,00
56.GRYCZ Józef — Przewodnik dla korzystających z bibljotek oraz Spis
dzieł pomocniczych. Kr. [przedm. 1925]. Tow. Szkoły Ludowej. 8, s. IX, [1],
153, [1]. brosz. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, blok poluźniony) cena:
40,00
57.GRYCZ Józef — Zamek Kórnicki i jego zbiory. [Poz.] 1929. Bibl.
Kórnicka. 16d, s. 24, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., przedarcia
grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 48,00
58.GRYCZ Józef — Z dziejów i techniki książki. Wr. 1951. Ossol. 8, s.
271. brosz. (Stan dobry. Ekslibris) cena: 30,00
59.GRZEGORCZYK Piotr — Index lexicorum Poloniae. Bibliografia
słowników polskich. War. 1967. PWN. 8, s. 286. opr. oryg. pł., obw. (Obw.
uszkodzona, z ubytkami, wewnątrz stan dobry) cena: 53,00
60.HAJDUKIEWICZ Leszek, HULEWICZ Jan — Studia z dziejów drukarni
Uniwersytetu Jagiellońskiego 1783-1974. Książka zbiorowa pod red. ... Kr. 1974.
Nakł. UJ i Druk. UJ. 4, s. 283, [4], tabl. 1. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena:
80,00
61.HAŁACIŃSKI Kazimierz — Introligatorzy krakowscy obrońcami miasta.
Kr. 1930. Nakł. Tow. Miłośników Książki. 4, s. [4], 7-14, tabl. 2. brosz.
(Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 40,00
62.HANCKO Regina — Kronika Centralnej Biblioteki Wojskowej 1946-1965.
Oprac. ... War. 1967. CBW. 4, s. 78, [1]. brosz. (Okł. nieco otarte, wewnątrz
stan b.dobry) cena: 29,54
63.JACHOWSKI Jan — Wspomnienia poznańskiego księgarza i wydawcy.
Odczyt wygłoszony 9 marca 1959 r. w Towarzystwie Miłośników miasta Poznania w
ramach wykładów o Poznaniu (cykl drugi). Poz. 1959. Tow. Miłośników miasta
Poznania. 16d, s. 128. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan dobry) cena:
28,00
64.JACKOWSKI Romuald — Książka powstaje. Praktyczne wskazówki dla
autorów, wydawców, redaktorów, grafików, kreślarzy i korektorów. Łódź 1948. 8,
s. 238, [35], tablice. opr. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 50,00
65.JANKOWERNY Wojciech — Bibliotheca Patria. Biblioteka Narodowa w
Warszawie. War. 1978. Bibl. Narod. 16d, s. 13, [2], ilustr. 15. brosz. (Stan
b.dobry. Informator o dziejach, statusie i zbiorach BN) cena: 10,00
66.JAROSŁAWIECKA-GĄSIOROWSKA Maria, WIERZBICKI Marek — Oprawy
artystyczne XIII-XVIII w. w zbiorach Czartoryskich w Krakowie. Wybór zabytków.
Kr. 1952. Muzuem Narodowe w Krakowie. 8, s. [2], 10, tabl. 19. brosz. (Stan
dobry) cena: 48,00
67.JAROWIECKI Jerzy — Konspiracyjna prasa w Krakowie w latach
okupacji hitlerowskiej 1939-1945. Kr. 1980. Wyd. Lit. 8, s. 427, [1], tablice.
brosz., obw. (Naddarcia obw., ubytek grzbietu obw., poza tym egz. w stanie
b.dobrym) cena: 30,00
68.JAROWIECKI Jerzy — Prasa podziemna w latach 1939-1945. Studia i
szkice. Kr. 1975. Wyd. Nauk. WSP. 8, s. 163. brosz. Prace monograf. WSP, t.13.
(Stan b.dobry. Maszynopis powiel.) cena: 40,00
69.JARZĘBOWSKI Leonard — Druki toruńskie XVI wieku. War. 1969. PIW.
4, s. 190, [3]. brosz. (Okł. zakurzona, stan dobry. Ilustr. w tekście. Opis 154
poz.) cena: 53,00
70.JAULME André — Les beaux livres d'autrefois. Le XV-éme Siecle. Lettre
préface de L.Barthou. Paris 1929. H.Babou. 4, s. [2], 35, [4], tabl. 40. oryg.
teka ppł. (Otarcia okł., grzbiet pęknięty, wewnątrz stan dobry. Egz. nr 750. W
pierwszej części krótkie omówienie początków książki drukowanej, na tablicach
światłodrukowe faksymila najstarszych druków ksylograficznych i
typograficznych) cena: 189,90
71.JĘDRYCH Alicja — Polskie serie literackie i paraliterackie
1901-1939. Cz.1-2. Łódź 1991. Wyd. Uniw. Łódzkiego. 8, s. VIII, 483; 200.
brosz. Wyd. Bibliograf., [t.] 32. (Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry.
Cz.1: Wykaz serii. Cz.2: Indeksy) cena: 64,00
72.KACZOROWSKI Wojciech — Polskie druki bibliofilskie. Broszury i
druki ulotne. Wr. 1996. Muzeum Narod. 4, s. 86, [6]. brosz. Katalogi zbiorów
Muz. Narod. (Stan b.dobry) cena: 40,00
73.KAFEL Mieczysław, SZULCZEWSKI Michał — Z gazetą na ty. War. 1961.
Biuro Wyd. Ruch. 8, s. 113, [3]. brosz. (Stan dobry) cena: 20,00
74.KANTYKA Jan — Biblioteka Śląska 1922-1972. Pod red. ... Kat. 1973.
Wyd. "Śląsk". 8, s. 330, [2]. opr. oryg. ppł. (Zapiski na tylnej
wyklejce. Ilustr. w tekście) cena: 26,00
75.KAPR Albert — Buchkunst der Gegenwart. Tendenzen der
Internationalen Buchkunst-Austellung 1977 in Leipzig. Mit 228 Abb. und einem
Geleitwort von R.gehrke und S.Hoffmann. Leipzig 1979. Veb Fachbuchverlag. 4, s.
168. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Ekslibris) cena: 60,00
76.[KATALOG]. Muzeum Narodowe w Krakowie. Barbara Miodońska,
Katarzyna Płonka-Bałus - Puławska kolekcja rękopisów iluminowanych księżnej
Izabeli Czartoryskiej. Kr. 2001. 4, s. 81. brosz. (Stan b.dobry. Bogato
ilustrowany katalog wystawy ze zbiorów Biblioteki Książąt Czartoryskich z
okazji 200-lecia Muzeum) cena: 30,00
77.[KATALOG]. Współczesna polska sztuka książki. War. 1998. ZPAP,
Okręg Warszawski. 8, s. 174, [10]. brosz. (Stan b.dobry. Bogato ilustrowany
katalog wystawy towarzyszącej 43 Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie) cena:
40,00
78.KAWECKA-GRYCZOWA Alodia, KOROTAJOWA Krystyna, SÓJKA Jan — Drukarze
dawnej Polski. od XV do XVIII wieku. T.3, cz.1: Wielkopolska. Oprac. ... Wr.
1977. Ossol. 8, s. XV, [1], 305, [1], tabl. 13, mapa 1. (Okł. lekko zakurzona,
poza tym stan b.dobry) cena: 53,00
79.KŁOSSOWSKI Andrzej — Anatol Girs - artysta książki. Warszawa,
Monachium, Detroit, West Chesterfield. Wyd.II poszerz. War. 1989. Bibl. Narod.
8, s. 190. brosz. (Niewielkie otarcia grzbietu, poza tym stan b.dobry) cena:
24,00
80.KŁOSSOWSKI Andrzej — The National Library in Warsaw. Collection
and Programmes. War. 1981. Bibl. Narodowa. 8, s. 214, [2]. brosz. (Stan
b.dobry) cena: 12,00
81.KMIECIK Zenon — Prasa warszawska w latach 1908-1918. War. 1981.
PWN. 16d, s. 501, [3]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena:
40,00
82.KOCOWSKI Bronisław, BURBIANKA Marta, GŁOMBIOWSKI Karol — Z dziejów
książki na Śląsku. Wr. 1953. Wr. Tow. Nauk. 8, s. 146. brosz. Prace Wr. Tow.
Nauk., s.A, nr 52. (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 36,00
83.KOLANKOWSKI Zygmunt — Przewodnik po zespołach i zbiorach Archiwum
PAN. Stan na dzień 1 stycznia 1977 r. Oprac. zespołowe pod kier. ... Wr. 1978.
Ossol. 8, s. IX, [1], 357, tabl. 12. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena:
64,00
84.KORPAŁA Józef — Zarys dziejów bibliografii w Polsce. Wr. 1953.
Ossol. 4, s. 231, [1], tabl. 2. brosz. Książka w dawnej kulturze pol., [t.] 5.
(Niewielkie odbarwienia okł., wewnątrz stan dobry. Zaw. m.in.: U źródeł
bibliografii polskiej. Pierwsi bibliografowie polscy: J.A.Załuski i
J.D.Janocki. Prace F.Bentkowskiego J.M.Ossolińskiego. Bibliografia Adama
Jochera. Karol Estreicher - twórca "Bibliografii polskiej". Bibliografia
polska w okresie okupacji od 1939 do 1945 r.) cena: 33,76
85.KORZON Krystyna — Ludwik Bernacki, bibliolog i edytor. Wr. 1974.
Ossol. 8, s. 303, [3], tablice. brosz. (Stan b.dobry) cena: 26,00
86.KOSMANOWA Bogumiła — Książka i jej czytelnicy w dawnej Polsce.
War. 1981. LSW. 16d, s. 322, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko zakurzona,
poza tym stan b.dobry) cena: 32,00
87.KOSMAN Marceli — Z dziejów Biblioteki Kórnickiej. Wr. 1984. Ossol.
8, s. 326, [3]. brosz. (Niewielkie otarcia grzbietu, poza tym stan b.dobry) cena:
30,00
88.KOTULA Rudolf — Instrukcja o katalogach alfabetycznych bibljotek
naukowych. Oprac. ... Lw. 1924. Tow. Nauk. 8, s. XIII, [1], 130. opr. wsp. ppł.
z zach. okł. brosz. (Niewielkie ubytki karty tyt. uzupełnione masą papierową,
stan dobry) cena: 40,00
89.KOWALIK Jan — Bibliografia czasopism polskich wydanych poza
granicami Kraju od września 1939 r. T.5: 1973-1984 i Suplement do t.1-4. Lublin
1988. KUL. 8. s. 272. brosz. (Stan dobry. Całość składała się z 5 tomów) cena:
21,32
90.KSIĘGA pamiątkowa Stowarzyszeń Drukarzy Krakowskich wydana w roku
jubileuszowym 80-lecia Stowarzyszeń Drukarzy i Pokrewnych Zawodów oraz 60-lecia
Stow. Emerytalnego "Siła". Kr. 1930. Stow. Druk. [...]. 4, s. VI,
[2], 256, [1], tabl. 20. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan
b.dobry. Bogaty materiał ilustracyjny w tekście i na tablicach) cena: 140,00
91.KURKOWA Alicja — Grafika ilustracyjna gdańskich druków
okolicznościowych XVII wieku. Wr. 1979. Ossol. 8, s. 251, [1]. brosz.
(Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena:
34,00
92.LACHOW Wola Nikołajewicz — Szkice z teorii sztuki książki. Wr.
1978. Ossol. 16d, s. 243, [4], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie
odbarwienia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 32,00
93.LAM Stanisław — Polskie znaki księgarskie. [B.m. 198-?]. 16d, s.
28, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Anonimowy reprint wydania z 1921 w Warszawie) cena:
12,00
94.LANKAU Jan — Prasa staropolska na tle rozwoju prasy w Europie.
1513-1729. Z 32 ilustr. Kr. 1960. PWN. 8, s. 264, [1]. opr. oryg. pł., obw.
Bibl. wiedzy o prasie, t.1. (Przedarcia i ubytki obw., poza tym stan dobry) cena:
42,20
95.LENCZOWSKI Artur — Organizacja i technika udostępniania zbiorów
bibliotecznych. Wyd.II popr. War. 1978. Stow. Bibliotekarzy Pol. 8, s. 88, [4].
brosz. (Stan dobry) cena: 6,00
96.LEWANDOWSKA Stanisława — Polska konspiracyjna prasa
informacyjno-polityczna 1939-1945. War. 1982. Czytelnik. 8, s. 445, [2],
tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., stan dobry) cena:
32,00
97.LISTY bibliofilskie. Łódź 1983. Wyd. Łódzkie. 8, s. 233. brosz.,
obw. (Stan dobry. Zaw. m.in.: J.Potemska "Polonika XVI-wieczne w
księgozbiorze Bibl. Uniw. w Łodzi", J.Dunin "Moja kolekcja książek
dla dzieci", A.Gupieniec "Bibliofilskie rara w naszej bibliotece
domowej", B.Szyndler "Szkic o stalorycie") cena: 53,00
98.LORIOWA Marja — Materjały do bibljografji piśmiennictwa kobiet
polskich (do roku 1929). Nauki matematyczno-przyrodnicze i nauki stosowane. Pod
red. ... Lw. 1934. Oddz. Lwowski Pol. Stow. Kobiet z Wyższem Wykształceniem. 4,
s. [8], 274, [1]. brosz. (Brak przedniej okł., blok pęknięty, składki luzem.
Egz. wymaga oprawy) cena: 20,00
99.ŁASKARZEWSKA Hanna, FIGIEL Martyna — Edward Chwalewik. Z moich
wspomnień o zbieractwie. Oprac. ... War. 2006. Biblioteka Narodowa. 16d, s. 99,
[1]. brosz., obw. (Stan b.dobry) cena: 12,00
100.ŁODYŃSKI Marjan — Nowoczesne bibljotekarstwo wojskowe. Kr. 1927.
Druk. W.L.Anczyca i Sp. 4, s. 41. brosz. Prace bibljot. Krak. Koła Zw. Bibljotekarzy
Pol., [nr] 3. (Stan b.dobry) cena: 42,20
101.ŁODYŃSKI Marjan — U kolebki polskiej polityki bibljotecznej
(1774-1794). War. 1935. Nakł. Tow. Nauk. Warsz. 8, s. 81. brosz. Prace Tow.
Nauk. Warsz., nr 23. (Stan b.dobry) cena: 29,54
102.MENDRZYCKI Dawid — Reprodukcja dokumentu. War. 1955. MKiS. 8, s.
34, [2]. brosz. Państw. korespondencyjny kurs bibliotekarski, skrypt nr 16.
(Niewielkie zaplamienie kart. Ilustr. w tekście) cena: 10,66
103.MIEJSKA Biblioteka Publiczna im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu
1829-1979. War.-Poz. 1979. PWN. 8, s. 121, [3], tablice. opr. oryg. pł., obw.
(Otarciai niewielkie naddarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 63,00
104.MIGOŃ Krzysztof — Nauka o książce. Zarys problematyki. Wr. 1984.
Ossol. 16d, s. 319, [1]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 20,00
105.MIGOŃ Krzysztof — Recepcja książki orientalistycznej na Śląsku do
końca XVIII wieku. Wr. 1969. Ossol. 8, s. 219, tablice. brosz. Monografie z
dziejów nauki i techniki, t.62. (Stan b.dobry) cena: 21,32
106.MISIORA Marek — Bibliografia komiksów wydanych w Polsce w latach
1905-1999. Albumy, magazyny komiksowe, fanziny i książki o komiksie. Tarnów
2003. [Nakł. autora]. 8, s. 108. brosz. (Stan b.dobry. Publikacja wydana
techniką kserograficzną. Ukazało się w nakł. 150 egz. numerowanych. Jedyne
opracowanie bibliograficzne komiksu wydanego w Polsce. Zaw. wykaz tytułowy (w
formie tabeli), spis chronologiczny, listę książek o komiksie, reprodukcje
okładek rzadszych publikacji. Wykaz zaw. ponad 1.500 komiksów i serii) cena:
36,00
107.MUSZKOWSKI Jan — Życie książki. Wyd.II ilustr. i rozsz. Kr. 1951.
T.Zapiór. 8, s. 467, [1], tablice. opr. bibliot. ppł. (Okł., karta przedtyt. i
tablica luzem, okł. nadkruszona, niewielki ubytek grzbietu) cena: 30,00
108.NA CZEŚĆ Jana Gutenberga drukarze krakowscy. War. 1983. WAiF. 8,
s. LXX, [2], tabl. 8. brosz. (Niewielkie otarcia okł. Reprint wydania z r.
1900) cena: 5,00
109.NOWAKOWSKI Zygmunt — Bibljoteka dawnego Banku Polskiego
1828-1885. Zarys hitorji i ogólna charakterystyka księgozbioru. War. 1936.
Nakł. Bibl. Uniw. 8, s. 51, [13], tabl. 3. brosz. (Okł. nadkruszone, wewnątrz
stan dobry) cena: 37,98
110.OLKIEWICZ Joanna — Od A do Z czyli o encyklopediach i
encyklopedystach. War. 1988. LSW. 8, s. 208, [4], tablice. brosz., obw. (Obw.
nieco zakurzona, stan dobry) cena: 24,00
111.OSIĘGŁOWSKI Janisław — Konserwacja książki w Polsce
przedrozbiorowej. Poz. 1985. Uniw. im. A.Mickiewicza. 8, s. 192, [1]. brosz.
Prace Bibl. Uniw., nr 11. (Stan b.dobry. Piecz. własn.) cena: 52,00
112.PAZDUR Jan — Polskie czasopiśmiennictwo techniczne do około 1870
roku. Wr. 1978. Ossol. 8, s. 186, [5]. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym
stan b.dobry) cena: 50,00
113.PETERS Stanisław — Grafika małej prasy. Kr. 1956. Stow.
Dziennikarzy Pol. 8, s. 95, [1]. brosz. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Ogólne
wiadomości o druku. Przygotowanie rękopisu do druku. Rozmieszczenie materiału
redakcyjnego na stronie) cena: 24,00
114.PIROŻYŃSKI Jan — Księżna brunszwicka Zofia Jagiellonka
(1522-1575) i jej biblioteka. Studium z dziejów kultury. Kr. 1986. Uniw. Jag.
8, s. 216. brosz. Rozprawy habilitacyjne, nr 118 (Niewielki ślad wilgoci na
górnym marginesie. Wydano 272 egz.) cena: 43,00
115.POLONIA typographica saeculi sedecimi. Zbiór podobizn zasobu
drukarskiego tłoczni polskich XVI stulecia. Z. 3: Pierwsza drukarnia Floriana
Unglera 1510-1516. Tablice 61-120. Kr.-Wr.-War. 1959. Ossol. 8 [tekst], folio
[tablice], s. 36, [4], tabl. [2], 60. oryg. teka kart. (Niewielkie naddarcia
teki, brak jednego skrzydełka , wewnątrz stan b.dobry) cena: 160,00
POLSKA Gazeta Introligatorska. Organ Centr. Związku Cechów Introligatorskich [...]. Poz. Red. S.Haremza. Wyd. I.Kozłowski. 4. brosz. (Czas.BJ 6, 217. Stan dobry. Zeszyty jedynego polskiego fachowego periodyku introligatorskiego, wychodzącego w l. 1928-1934)
116.R.4, nr 7: 20 VII 1931. s. [94]-104. cena: 65,00
117.R.4, nr 8: 20 VIII 1931. s. [105]-116. cena: 65,00
118.R.4, nr 9: 20 IX 1931. s. [117]-132. cena: 65,00
119.R.4, nr 11: 20 XI 1931. s. [149]-164 cena: 65,00
120.POLSKA ilustracja książkowa. Polish book illustrations.
Illustrations des livres en Pologne. Polnische Buchillustration. War. 1964.
WAiF. 4, s. 164. opr. oryg. pł. (Zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Komitet
red. M.Bylina, J.Czerwiński, R.Tomaszewski. Oprac. graf. S.Bernacińsk. Wstęp
K.Rusinek. Bogato ilustrowany album zawierający częśc dorobku polskich
artystów-grafików, których prace prezentowane były na Wystawie Książki i
Ilustracji w warszawskiej Zachęcie 1962 r. Wśród artystów: M.Bylina, M.Berezowska,
J.C.Bieniek, J.Brosz-Włodarska, B.Bocianowski, A.Boratyński, B.Butenko,
S.Bądaruk, J.Czerwiński, R.Dudzicki, B.Dutkowska-Bocianowska, Z.Fijałkowska,
E.Frysztak-Witowska, J.Grabiański, M.Hiszpańska-Neumann, J.Jaworski,
S.Jakubowski, D.Konwicka-Lenicowa, T.Kulisiewicz, I.Kuran-Bogucka,
F.M.Nowowiejski, Z.Lengren, A.Lipińska, E.Lipiński, A.Marczyński,
O.Siemaszkowa, J.Skarżyński, J.Stanny, J.Wilkoń, B.Zieleniec) cena: 60,00
121.PRZYGOŃSKI Antoni — Prasa konspiracyjna PPR. Zarys, katalog,
życiorysy. War. 1966. Książka i Wiedza. 8, s. 322, [4]. brosz. (Otarcia okł.
Zakreślony podpis własn. Ilustr. w tekście. Praca wydana pod egidą Zakł.
Historii Partii przy KC PZPR) cena: 32,00
122.PUCZYŃSKA-WENDTLANDOWA Hanna — Książka w zabawie i pracy. Jak
prowadzić czytelnictwo od rozrywki do samokształcenia. Wyd.II. War. 1948. Sp.
"Światowid". 8, s. 98, [1]. brosz. Bibl. zasad pracy umysłowej. (Egz.
nierozcięty. Okł. nieco zakurzone, poza tym stan dobry) cena: 20,00
123.RODKIEWICZÓWNA Janina — Cech Introligatorów w Wilnie. Zarys
historyczny. Wilno 1929. Wyd. Magistratu m. Wilna. 8, s. [4], 55, [1]. brosz.
Bibl. wileńska, nr 1. (Karta tyt. pożółkła, stan dobry. Piecz. własn.) cena:
86,00
124.ROMANOW Andrzej — Prasa polska w Wolnym Mieście Gdańsku
(1920-1939). Gdańsk 1979. Gd. Tow. Nauk. 8, s. 244, [3], tabl. 1. brosz. Studia
i materiały do dziejów Gdańska, [t.] 8 (Stan b.dobry) cena: 50,00
125.ROSPOND Stanisław — Druki mazurskie XVI w. Z pierwodruku i
rękopisu wyd., wstępem, komentarzem i charakterystyką językową opatrzył ...
Olsztyn 1948. Wyd. Inst. Mazurskiego. 8, s. [2], 126. brosz. Prace Inst.
Mazurskiego, nr 2 (Papier nieco pożółkły, stan dobry. Piecz. Teksty trzech prac
mazurskich: J.Seklucjan "Katechizm prosty dla ludu" (1545), J.Malecki
"Katechizm to jest nauka krześciańska" (1546), J.Malecki
"Defensio verae translationis corporis catechismi" (1547)) cena:
60,00
126.ROTTEROWA Maria — Księgarnia i wydawnictwo Zygmunta Schlettera we
Wrocławiu 1833-1855. Wr. 1956. PWN. 4, s. 105, [5], tabl. 6. brosz. Śląskie
prace bibliograf. i bibliotekozn., t.3. (Okł. zabrudzona i przedarta, wewnątrz
stan dobry) cena: 34,00
127.ROZPRAWY i sprawozdania Muzeum Narodowego w Krakowie. T.12. Kr.
1980. Muz. Narod. 8, s. 229, [3], ilustr. 133. brosz. (Stan dobry. Piecz.
własn. Zaw. m.in. obszerne artykuły: M.Krynicka "Oprawy książkowe z
herbami ostatnich Jagiellonów w zbiorach Muz. Narod. w Krakowie" i
A.Homecki "Historia 'Archiwum Domowego' Czartoryskich 1879-1953") cena:
53,00
128.RUDNICKA Jadwiga — Biblioteka Ignacego Potockiego. Wr. 1953. Ossol.
4, s. VI, 89, [1]. tabl. 9. brosz. Książka w dawnej kulturze pol., [nr] 4.
(Okł. lekko odbarwione, ubytki krawędzi okł. oraz grzbietu, wewnątrz stan
dobry) cena: 53,00
129.RUDNICKA Jadwiga — Biblioteka Stanisława Augusta na Zamku
warszawskim. Wr. 1988. Ossol. 8, s. 347, tablice. brosz. Archiwum Literackie,
t.26. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Piecz.) cena: 28,00
130.RUDNICKA Jadwiga — Biblioteka Wilanowska. Dwieście lat jej
dziejów (1741-1932). War. 1966. Bibl. Narod. 16d, s. 215, [1], tabl. 16. brosz.
(Okł. nieco zakurzona) cena: 26,00
131.RULIKOWSKI Mieczysław — Księgoznawstwo. Przeszłość oraz stan
obecny wiedzy o książce i nowe w niej kierunki. War. 1935. Księg. F.Hoesicka.
16d, s. 81, [6]. brosz. (Okł. zabrudzona z ubytkami, blok luzem. Egz wymaga
oprawy) cena: 36,00
132.RUPPEL Aloys — Stanislaus Polonus. Polski drukarz i wydawca
wczesnej doby w Hiszpanii. Wyd. pol. rozszerzone oprac. T.Zapiór. Kr. 1970.
PWN. 4, s. 275, [2], tabl. 13. opr. oryg. ppł., obw., futerał (Otarcia
futerału, poza tym stan b.dobry. Wzorowo wydana monografia hiszpańskiego
drukarza polskiego pochodzenia zaw. m.in. spis jego druków, obszerną
bibliografię przedmiotową. Druk tekstu ze składu ręcznego. Jedna z piękniej
wydanych książek w Polsce powojennej) cena: 170,00
133.RUTKOWSKI Zenon — Kartki z dziejów polskich bibliotek wojskowych. Dla upamiętnienia dwóchsetlecia polskich bibliotek wojskowych 1767-1967. Oprac. ... War. 1967. CBW. 4, s. 34, [2], tabl. 22. brosz.
[oraz] FRAGMENTY dawnych polskich
księgozbiorów wojskowych 1767-1831 w Centralnej Bibliotece Wojskowej w
Warszawie. Katalog. War. 1967. CBW. 4, s. 48. brosz. (Stan dobry. Całość we
wspólnej obwolucie. Odręczna dedykacja Z.Rutkowskiego) cena: 50,00
134.SADKOWSKI Wacław — Wśród książek z literatury angielskiej i
amerykańskiej. Poradnik bibliograficzny. War. 1971. Bibl. Narod. 8, s. 153.
brosz. (Niewielkie zabrudzenia okładki, poza tym stan dobry) cena: 16,00
135.SAWICKA Stanisława — Straty wojenne zbiorów polskich w dziedzinie
rękopisów iluminowanych. War. 1952. Min. Kult. i Sztuki. 8, s. 97, [2], tabl.
130. brosz. Prace i materiały Biura Rewindykacji i Odszkodowań, nr 10.
(Zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry. Opis 218 zaginionych obiektów. Indeksy)
cena: 64,00
136.SERUGA Józef — Hołd introligatorów warszawskich w dniu imienin
Stanisława Małachowskiego w roku 1791. Kr. 1946. Cech Introligatorów i
Miłośników Książki. 4, s. [10]. brosz. (Okł. nieco zakurzone, wewnątrz stan
b.dobry. Praca wydana w 200 egz. z okazji 50-lecia pracy w zawodzie P.Grzywy) cena:
53,00
137.SIEKIERSKI Stanisław — Książka literacka. Potrzeby społeczne i
ich realizacja w latach 1944-1986. War. 1992. PWN. 8, s. 484. brosz. (Stan
dobry) cena: 28,00
138.SŁOWNIK biograficzny pracowników książki polskiej. Zeszyt próbny.
Łódź 1958. Min. Szk. Wyższ. 4, s. 135, [4]. brosz. (Okł. lekko zabrudzone,
ubytki grzbietu) cena: 16,00
139.SŁOWNIK pracowników książki polskiej. War.-Łódź 1972. PWN. 8, s.
XVIII, [2], 1042, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry. Zaw. w sumie ponad
3.500 haseł osobowych) cena: 100,00
140.SOWIŃSKI Janusz — Polskie drukarstwo. Wr. 1988. Ossol. 16d podł.,
s.326, [1], tabl. 48. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym
stan b.dobry) cena: 36,00
141.STOKOWA Maria — Przegląd Społeczny 1906-1907, Społeczeństwo
1907-1910. Bibliografia zawartości. Oprac. ... Wr. 1954. Ossol. 4, s. XVIII,
164, [2], tablice. brosz. Materiały Bibliograficzne, [t.] 5. (Stan dobry) cena:
30,00
142.STRAUS Stefan — Bibliografia tytułów czasopism teatralnych. Wr.
1953. Ossol. 4, s. 156, tabl. 1. brosz. (Okł. luzem, otarte. Podpis własn.) cena:
28,00
143.SYGA Teofil — Te księgi proste. Dzieje pierwszych polskich wydań
książek Mickiewicza. War. 1956. PIW. 8, s. 327, [4], tabl. 1. opr. oryg. pł.
(Niewielkie otarcia okł, wewnątrz stan b.dobry) cena: 48,00
144.SZCZĘSNY Ryszard — Materiałoznawstwo introligatorskie. War. 1983.
Wyd. Nauk.-Techn. 8, s. 168, [1]. brosz., obw. (Stan b.dobry. Piecz. własn.) cena:
65,00
145.SZELIŃSKA Wacława — Drukarstwo krakowskie. Kr. 1974. Kom. Obchodów
500-lecia. Druk. Pol. 16d, s. 90, [25]. brosz. (Bardzo niewielki ślad zalania,
stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 14,00
146.SZWEJKOWSKA Helena — Książka drukowana XV-XVIII w. Zarys
historyczny. Wyd.III popr. Wr.-War. 1980. PWN. 8, s. 347, [1]. brosz. (Stan
dobry. Egz. z biblioteki prof. K.Rymuta, bez znaków własn.) cena: 30,00
147.TACIKOWSKI Władysław — Słownik poligraficzy rosyjsko-polski.
Oprac. ... War. 1955. Państw. Wyd. Techn. 16d, s. XII, [2], 304. opr. oryg. pł.
(Stan dobry) cena: 30,00
148.TOEPLITZ Krzysztof Teodor — Sztuka komiksu. Próba definicji
nowego gatunku artystycznego. War. 1985. Czytelnik. 8, s. 158, [2]. brosz.
(Poza niewielkimi otarciami krawędzi okł. stan b.dobry) cena: 40,00
149.TREPIŃSKI Antoni — Ostatki polskie. Tragedia książki. Kr. 1946.
Księg. T.Wilczyńskiego. 16d, s. 33, [2]. brosz. (Stan dobry. Ilustr.
E.Głowackiego) cena: 16,00
150.ULEWICZ Tadeusz — O reklamie wydawniczej w pierwszej połowie XVI
wieku, krakowskich impresorach-nakładcach oraz o polskich listach dedykacyjnych
oficyny Wietora. [Kr. ] 1957. UJ. 8, s. [29]-87, tablice. brosz. Odbitka z
Zeszytów Naukowych UJ, Filologia, z.3. (Stan dobry. Na wewnętrznej stronie okł.
dedykacja autora) cena: 36,00
151.VRTEL Stefan — Bibliografia historyi literatury i krytyki literackiej
polskiej za rok 1905. Zestawił ... Lw. 1907. Tow. Lit. im. A.Mickiewicza. 8, s.
135, [2]. brosz. (Mocne zabrudzenia przedniej okł., wewnątrz stan dobry. Egz.
nierozcięty) cena: 48,00
152.VRTEL-WIERCZYŃSKI Stefan — Polska bibliografia literacka za lata
1944/45. Oprac. zespół poznańskiej pracowni bibliograf. IBL pod kier. ... Wr.
1957. Ossol. 4, s. XXVI, 464. opr. oryg. pł. (Okł. otarta i zabrudzona,
wewnątrz stan dobry) cena: 37,98
153.WIERZEWSKI Wacław — Drukarnia Związkowa w Krakowie, najstarsza spółdzielnia
pracy w Polsce. Kr. 1976. Druk. Zw. 4, s. 116. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie
zabrudzenia i naddarcia obw., poza tym stan b.dobry. Bogato ilustrowana
monografia drukarni wydana w jubileuszowym roku stulecia istnienia) cena:
60,00
154.WIĘCKOWSKA Helena — Akademickie kształcenie bibliotekarzy. Zarys
historyczny. War. 1979. Stow. Bibliotekarzy Pol. 8, s. 75. brosz. (Stan
b.dobry) cena: 10,00
155.WIĘCKOWSKA Helena — Rękopisy batignolskie Bibljoteki Narodowej.
War. 1932. Bibl. Narod. 8, s. 31, tabl. 3. brosz. (Przedarcie grzbietu okł.,
wewnątrz stan dobry) cena: 29,54
156.WISŁOCKI Władysław Tadeusz — Tajne druki Zakładu Ossolińskich. W
stulecie procesu o zdradę stanu. Lw. 1935. Nakł. Tow. Przyjaciół Ossolineum. 8,
s. 80. brosz. Odb. z "Pam. Lit." (Zaplamienia okł., niewielkie ubytek
górnego marginesu tylnej okł oraz kilku ostatnich kart, poza tym stan dobry.
Szczegółowe omówienie poszczególnych pozycji (książki, ryciny, nuty) wydanych
potajemnie w Ossolineum. Ilustr. w tekście) cena: 86,00
157.WOŁKOWSKI Stanisław — Podręcznik dla maszynistów drukarskich.
Oprac. L.Straszyński. War. 1950. Państw. Wyd. Techn. 4, s. 200, tablice. brosz.
(Załamanie okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. Ilustr. w tekście) cena: 31,65
158.X.L.Ż. — Apostolstwo książki czyli rzecz o kolportażu książki
religijnej w kościele. Oprac. ... Bibliografję i wskazówki praktyczne podała
Księgarnia św. Wojciecha - Oddz. Wileński. Wilno 1931. Księg. św. Wojciecha. 8,
s. 155, [1]. tabl. 1. brosz. (Stan dobry. Autor - Leon Żebrowski?) cena:
33,76
159.ZAKŁAD imienia Ossolińskich. 1827-1956. W dziesięciolecie
działalności we Wrocławiu. Wr. 1956. Ossol. 4, s. 228, [2], tablice. opr. oryg.
pł., obw. (Naddarcia krawędzi obw., stan dobry) cena: 48,00
160.ZAKRZEWSKI Tadeusz — Księga pamiątkowa Ogólnopolskiego Zjazdu
Bibliofilów w Toruniu 23-24 września 1978 r. Red. ... Toruń 1982. Tow.
Bibliofilów im. J.Lelewela. 8, s. 185, [2], tabl. 18. brosz. (Stan dobry.
Wydano 200 egz., ten nr 127) cena: 42,20
161.ZAMBRZYCKI Władysław — W Oficynie Elerta. Luźne zapiski
księgarskie z roku 1650. War. 2007. Antykwariat Książek www.cytat.pl. 16d, s.
203, [2]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 24,00
162.ZAWADZKI Konrad — Gazety ulotne polskie i Polski dotyczące
XVI-XVIII w. Bibliografia. T.1: 1514-1661. Wr. 1977. Ossol. 8, s. XIX, [1],
228, [2], tablice. brosz. Książka w dawnej kulturze pol., [t.] 17. (Stan dobry.
Egz. nierozcięty) cena: 60,00
163.ZAWISZA Jerzy Wojciech — Panegiryczny druk okolicznościowy epoki
stanisławowskiej. Wr. 1984. Ossol. 8, s. 147. brosz. Wroc. Tow. Nauk., Śląskie
prace bibliograf. i bibliotekozn., t.18. (Stan b.dobry) cena: 30,00
164.ZDZITOWIECKA-JASIEŃSKA Halina — Bibljoteki dawniej i dzisiaj. Lw.
1933. Nakł. Państw. Wyd. Książek Szk. 16d, s. 37, [3]. brosz. Bibl. Szkoły
Powsz., Z cyklu: Przedmioty mówią, nr 68. (Nadkruszenia okł., wewnątrz stan
dobry) cena: 10,00
165.ZERBE Walter — E.R. Weiss der Schrift und Buchkünstler der auch
Maler und Dichter War. Bern 1947. Verlag des Schweizerischen Gutenbergmuseum.
8, s. 72. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Ekslibris. Liczne ilustr. w tekście) cena:
30,00
166.ZYSKA Bronisław — Kwaśny papier. Zagrożenie dla druków XIX i XX
wieku. Kat. 1995. Wojew. Bibl. Publ. w Kat. 8, s. 40, [5], tabl. 2, mapa 1.
brosz. (Stan b.dobry) cena: 20,00
GASTRONOMIA
167.ALBINOWSKA Juliuszowa —
Najnowsze sposoby przyrządzania i przechowywania zapasów domowych. Lw. 1917. Nakł.
Macierzy Pol. 16d, s. 216. bez opr. Bibl. Macierzy Pol., nr 103 (Egz. wymaga
opr., karty luzem, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00
168.BIERBAUM Otto — Conditorei-Lexikon. Alfabetisches Hand- und
Nachslagebuch über alle Erzeugnisse der Conditorei und verwandter Vranchen für
Conditoren, Fein- und Pastetenbäcker, Lebküchler und Hausfrauen von ...
Strassburg 1898. Strassburger Druckerei und Verlagsanstalt. 8, s. [4], XXIV, 896,
[4]. opr. oryg. pł., zdob., brzegi kart barwione (Fragment grzbietu i tylnej
okł. nieco odbarwione, poza tym stan dobry. Wyd.I) cena: 280,00
169.BOHLENDER Heinrich — Die Kunst im Fleicherhandwerk. Ein Lehrbuch
über die Anfertigung dekorativer Arbeiten und die rationelle
Rouladenfabrikation. Herausgegeben unter Mitarbeit von ... [...] Walter
Dobbertin [...] Wilhelm Spröde [...], mit einem Vorwort Otto Ahlert [...] Mit
48 farbigen Tafeln nach photographischen Aufnahmen in natürlichen Farben von
Julius Hollos, 32 Doppeltontafeln und 96 Textillustrationen. Berlin 1932.
C.A.Weller, Verlagsbuchhandlung. 4, s. XII, 88, [4], tabl. 80. opr. oryg. pł.
zdob. (Stan b.dobry) cena: 320,00
170.CIEŚLAK Jan — Od abboccato do żubrówki. Wszystko o napojach. War.
1978. Wyd. Nauk.-Techn. 8, s. 370, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. naddarta,
poza tym stan b.dobry. Oprac. graf. K.Dobrowolski. Ilustr. w tekście) cena:
40,00
171.CZERNY Zofia — Książka kucharska. Wyd.II. uzup. War. 1954. Pol.
Wyd. Gospodarcze. 8, s. 494, [1], tabl. opr. oryg. ppł. (Niewielkie
nadpęknięcie w grzbiecie, poza tym stan dobry) cena: 40,00
172.CZERNY Zofia — Polish Cookbook. War. 1975. Państw. Wyd. Ekonom.
8, s. 494, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie ślady wilgoci, stan
dobry) cena: 30,00
173.ĆWIERCIAKIEWICZOWA Lucyna — Jedyne praktyczne przepisy konfitur,
różnych marynat, wędlin, wódek, likierów, win owocowych, miodów oraz ciast
według wydania z 1885 roku. War. 1988. Wyd. "Alfa". 16d, s. [4], XI,
[1], 336. brosz. (Stan dobry) cena: 16,00
174.ERHARDT M., MATHIS A. — [Grosses Illustriertes Kochbuch für den
einfachen bürgerlichen und den feineren Tisch. Zur Bereitung guter,
schmackhafter und wohlfeiner Speisen, Getränke und Backwerke, über 2000
erprobte und bewährte Rezepte nebst vielen Original-Rezepten der süddeutschen,
rheinischen, thüringer, Hamburger, Wiener, französichen und englischen Küche,
der Fasten- und Heilkost, sowie praktische Winke und Ratschläge [...] des
täglischen Tisches und des Festtafel]. [Berlin 19-?]. [Harlet u. Hetzel?]. 8,
s. [ok. 650]. opr. oryg. pł., zdob. (Brak karty tyt. i kilku kart na początku.
Grzbiet lekko naddarty, okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.
Ilustr. w tekście. Na kilku ostatnich kartach odręczne przepisy w jęz.
niemieckim) cena: 80,00
175.ESCOFFIER A[uguste] — Le guide culinaire. Aide-memoire de cusine
pratique. Paris [cop. 1921]. Flammarion, Editeur. 8, s. XII, [2], 942, [2].
opr. oryg. pł., złoc. (Grzbiet uszkodzony, wymaga interwencji introligatora,
poza tym stan dobry. Prezentowana pozycja to jeden z podstawowych podręczników
klasycznej kuchni francuskiej autorstwa szefa kuchni i jednego z
najważniejszych propagatorów kuchni francuskiej, preferującego kuchnię
lekkostrawną) cena: 100,00
176.FLORENTYNA i WANDA — Praktyczne przepisy pieczenia ciast świątecznych a mianowicie bab, babek, placków [...] i tortów oraz strucli, chleba, bułek, rogali i różnych przysmaków do kawy, herbaty [...] zebrane przez ... Wyd.VI znacznie pomnożone. Lw. [1892?]. Nakł. autorek. 16d, s. [2], 270, XV
[oraz] — jw. Doświadczone sekreta
smażenia konfitur i soków oraz robienia konserw, kompotów, lodów, galaret,
marmolad owocowych, owoców suszonych i owoców na wódce i occie. Zebrane przez
... Wyd.IV pomnożone i ulepszone. Lw. [1892?]. Nakł. autorek. 16d, s. [2], 174,
[8]. razem opr. ppł. (Ezg. wymaga interwencji introligatora, blok luźny, papier
pożółkły i nadkruszony. W pracy pierwszej s. 17-18 uszkodzona ze szkodą dla
tekstu, w pracy drugiej brak s. 159-162) cena: 60,00
177.FREDERICK Christine — Naukowa organizacja w gospodarstwie domowem
(The New Housekeeping). Z przedm. i zakończeniem H. le Chatelier. Z upoważ.
autorki tłum. M.Romanowa. War. 1926. Nakł. Inst. Nauk. Organizacji. 8, s. XV,
[1], 217, tabl. 1. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zaplamione, wewnątrz stan
b.dobry. Podpis własn. Ilustr. w tekście) cena: 60,00
178.GNIEWKOWSKA Alina — Współczesna kuchnia domowa. Skarbczyk
kulinarny potraw mięsnych, jarskich, ciast, marynat oraz ważniejszych sekretów
gospodarskich. Wyd.III. Bielsko-Biała 1990. Beskidzka Oficyna Wyd. 8, s. 332,
[4]. brosz. (Stan dobry. Reprint wydania z 1927) cena: 48,00
179.HORN Friedrich, SCHMITT Werner — Diätvorschriften für Gicht-und
Rheumakranke von ... mit einem Geletwort von H.Ronge. Hannover [cop. 1939].
Bruno Wilkens Verlag. 8, s. 46, [2]. brosz. (Okł. nieco nadkruszone, papier
lekko zaplamiony, poza tym stan dobry) cena: 24,00
180.KAKUZO Okakura — Księga herbaty. Przeł. M.Kwiecińska. Przedm.
opatrzyła K.Okazaki. War. 1986. PIW. 16d, s. 98, [2]. brosz., obw. (Obw. nieco
otarta, stan dobry) cena: 24,00
181.KIEHNLE Hermine — Kiehnle-Kochbuch. Grosse illustrierte Ausgabe
für die bürgerliche und seine Küche mit Haushaltungskunde von ... 2405 erprobte
und bewährte Original-Rezepte [...] Jubiläums-Ausgabe 106. bis 117 Tausend.
Neubearbeitet und erweitert. Stuttgart und Leipzig 1934. W.Hädecke Verlag. 8,
s. 688, tablice. opr. oryg. pł., złoc, (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry)
cena: 84,40
182.KIESLINGER Emilia — Przepisy na sporządzanie Knorra środków spożywczych.
Wyd.III pomnożone i popr. Wels 1911. Nakł. Fabryki środków spoż. C.H.Knorr.
16d, s. 83. brosz. (Otarcia i zaplamienia przedniej okł., tylna okł. obca,
zaplamienia wewnątrz) cena: 50,00
183.KOCH Hermann — Die Fabrikation feiner Fleisch- und Wurstwaren.
Unter Mitwirkung vieler hervorragender Wurstfabrikanten bearb. von
Fleischmeister ... Siebente Aufl. Berlin [190-?]. Verlag Allgemeine
Fleischer-Zeitung. 8, s. XXXIV, 604. opr. oryg. pł. (Okł. nieco otarta i
zakurzona, wewnątrz stan dobry. Obszerny podręcznik dla rzeźników i
wędliniarzy. Osobne rozdziały pośw. kuchni koszernej i przygotowywaniu konserw
mięsnych) cena: 105,50
184.KONUPKOVA-DADAKOVA Marie — Kucharka ceskoslovenske hospodyne.
Sbirka vyzkousenych predpisu pro obcanskou kuchyni. Sedme vydani. Milotice nad
Becvou 1948. Nakł. Milotickeho Hospodare. 8, s. 324, [12]. opr. bibliot. ppł.
(Okł. otarte, papier zabrązowiony, kilka kart zaplamionych) cena: 40,00
185.KOPTA Antonina, ŁUSZCZKI Barbara — Technologia gastronomiczna dla
ZSZ. Cz.II. War. 1977. WSiP. 8, s. 493, [3]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 40,00
186.LAMPRECHT H[yazintha]. — Kochbuch für drei und mehr Personen.
Eine Anleitung, gut, aber auch sparsam für kleinere Haushaltungen zu kochen. Besonders
fÚr junge Frauen. Neue, durchgesehene und erweiterte Aufl. München [192-?].
Verlag von R.Dienstbier. 8, s. XVI, 329, [3]. opr. oryg. pł. (Okł. otarte,
grzbiet naddarty, papier miejscami zabrązowiony, brak na końcu karty z
reklamami) cena: 46,00
187.LEMNIS Maria, VITRY Henryk — Old Polish Traditions in the Kitchen
and at the Table. War. 1981. Interpress Publ. 16d, s. 303, [1]. opr. oryg. ppł.
(Stan b.dobry) cena: 12,00
188.LEMNIS Maria, VITRY Henryk — W staropolskiej kuchni i przy
polskim stole. War. 1983. Interpress Publ. 16d, s. 332, [2]. brosz. (Stan
b.dobry) cena: 16,00
189.ŁOSIŃSKA J. — Książka kucharska. Przepisy gotowania. Oprac. i
wypróbowała ... Poz. [193-?]. Nakł. firmy Maggi. 16d, s. 159. brosz. (Grzbiet z
ubytkiem, okł. otarte) cena: 30,00
190.ŁYŻKA za cholewą a widelec na stole. Mała kulinarna silva rerum.
Kr. 1977. Wyd. Lit. 8, s. 91, [5]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko zażółcona,
poza tym stan b.dobry. Autorzy: S. i T. Przypkowscy, M.Samozwaniec. Ilustr.
M.Berezowskiej. Wyd.II) cena: 18,00
191.OBIADY i kolacje na jedno - lub dwupłomiennej kuchence gazowej.
War. 1938. Nakł. Gazowni Miejskiej m.st. Warszawy. 8, s. 76, [1]. brosz.
(Przednia okł. i karta przedtyt. lekko naddarta, poza tym stan dobry) cena:
40,00
192.PAPÉE Julja — Bezmięsna kuchnia. Sześćset trzydzieści ośm
przepisów do sporządzania potraw jarskich. [...] Wyd.III. Lw.-War.-Poz.
[192-?]. Wyd. "Kultura i sztuka". 16d, s. 191, [1]. opr. pł. z epoki.
(Okł. otarta i zabrudzona, brak grzbietu, brak jednej karty (s. 15-16), miejscami
podkreślenia w tekście) cena: 36,00
193.PENDELTON ROCKWELL Helen — The Amateur Epicure's Cook Book by ...
Foreword by R.S.McCutchen. New York [cop. 1958]. Roy Publ. 8, s. XIV, 274. opr.
oryg. pł., obw. (Obw. nadkruszona, poza tym stan b.dobry. Ilustr. I.Lorentowicz.
Ilustr. w tekście) cena: 40,00
194.PODSTAWY racjonalnego odżywiania i przepisy przyrządzania potraw.
Zeszyt 1. Łódź 1938. Stow. Służba Obywatelska Koło Łódzkie. 8, s. [2], 56, [1].
brosz. (Okł. nieco otarte, poza tym stan dobry) cena: 40,00
195.POSPIESZYŃSKA Katarzyna — Przygoda kulinarna. War. 1987.
Zrzeszenie Księgarstwa. 8, s. 427, [5]. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zaplamione,
poza tym stan dobry) cena: 28,00
196.PRATO Katharina — Die Süddeutsche Küche auf ihrem gegenwärtigen
Standpunkte mit Berücksichtigung des Thee's und einem Anhange über das moderne
Servieren [...] Anfängerinnen sowie für praktische Köchinnen zusammengestellt
von ... Achtzehnte neu bearbeitete und vermehrte Auflage. Gratz 1885. Aug.
Hesse's Buchhandlung A.Zimmermann. 8, s. VIII, 694. opr. pł. z epoki (Okł.
nieco otarte, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 85,28
197.PRZEPISY kulinarne. Z.6: Potrawy z jaj i potrawy z grzybów. War.
1957. Pol. Wyd. Gosp. 8, s. 119. brosz. (Stan dobry. Praca oprac. w Inst.
Handlu Wewn. przez Z.Czernego, M.Dudzik i E.Fronczaka) cena: 20,00
198.ROGULSKA Maria — Torty. Przepisy podane przez ... Jędrzejów 1988.
Tow. Przyjaciół Muzeum. 16d, s. [12]. brosz. Seria "Z Pomianem", z.2
(Stan b.dobry. "W Oficynie Wydawniczej "EXBUD" przy Muzeum im.
Przypkowskich w Jędrzejowie wydrukowano wg proj. Elżbiety
Chodkiewicz-Przypkowskiej 1000 egz., w tym 500 ręcznie numerowanych na papierze
czerpanym z papierni w Jeziornie oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Antykwą
toruńską do druku złożył Zygmunt Wieliński, odbijał Józef Obierzyński i
Krystyna Furowa, która wykonała równieą prace introligatorskie. Na okł suchy
tłok - fragment rewersu medalu zaprojektowanego przez art. plast. Annę
Jarnuszkiewicz, przedstawiający zmodyfikowany herb Pomian - symbol Działu
Gastronomicznego Muzeum im. Przypkowskich, obrany dla upamiętnienia Edwarda
Pomiana-Pożerwskiego (1875-1964), gastronoma francuskiego polskiego pochodzenia
[...]". Jeden z 500 egz. na papierze czerpanym) cena: 42,20
199.SADOWSKA Halina — Potrawy z mleka, sera i śmietany. Wyd.III. War.
1957. Pol. Wyd. Gospodarcze. 8, s. 70, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 16,00
200.SEHT Luise von — Diät für Säugling und das Kleinkind in gesunden
und kranken Tagen. Einführung von ... Stuttgart 1938. K.Thienemanns Verlag. 8,
s. 18, [2]. brosz. Thienemanns Diät-Kochbücher (Okł. otarte, poza tym stan
dobry) cena: 14,00
201.SPOSÓB użycia oryginalnego szybkowara "Silesia". Kat.
[193-?]. "Silesia" Wyrób i sprzedaż opatentowanych nowości. 8, s. 14.
brosz. (Okł. zaplamione, poza tym stan dobry) cena: 30,00
202.SZCZEPAŃSKI Ludwik — Nowa uniwersalna książka kucharska. A-Z w
kuchni i spiżarni. Z ilustr. Kr. 1949. Ist. Wyd. "Glob". 8, s. 299,
[1]. opr. późn. pł. (Ślady zalania, kilka kart luzem, zażółcenia papieru.
Ubytki karty przedtyt. oraz ostatniej karty podklejone papierem) cena: 60,00
203.WIRKOWSKI Eugeniusz — Kuchnia Żydów polskich. War. 1988.
Interpress. 8, s. 109. opr. oryg. kart. lakierowana. (Stan b.dobry) cena:
24,00
204.WYROBEK Emil — Nowoczesna kuchnia domowa. Najnowszy poradnik w
sztuce kulinarnej z objaśnieniami naukowemi o witaminach, o wartości
kalorycznej pokarmów [...], o jarstwie, o poznawaniu pokarmów spożywczych i ich
przechowaniu. Pod red. ... oprac. A.Piętkowa i J.Piętka. 247 ilustr. jedno i
wielobarwnych. Wyd.VII przejrz. i powiększone [...]. War. 1939. Wyd.
J.Przeworskiego. 8, s. 738, tablice. opr. psk. z epoki (Ślady wilgoci, grzbiet
nadpęknięty oklejony taśmą przeźr., wewnątrz stan dobry) cena: 100,00
205.ZAWADZKA Wincenta — Kucharka litewska. Przedm. poprz. W.Odyniec.
Olsztyn 1987. Wyd. Pojezierze. 8, s. XV, [1], 379, [3]. brosz. (Stan dobry.
Reprint wydania z 1938) cena: 48,00
206.ZWEHL Thekla von — Diät bei Darmkrankheiten. Einführung von ...
[...]. 3 Aufl. Stuttgart 1941. K.Thienemanns Verlag. 8, s. 32. brosz.
Thienemanns Diät-Kochbücher (Okł. nieco otarte, poza tym stan dobry) cena:
14,00
ŻYCIE Praktyczne. Wydawnictwo pośw. sprawom prowadzenia domu i gospodarstwa kobiecego. Warszawa. Tow. Wyd. "Bluszcz". 8. brosz.
207.[Nr 16?]: Konfitury, kompoty i inne konserwy owocowe. Oprac. Pani Elżbieta [= E.Kiewnarska]. [1928?]. s. 34, [2] (Okł. nieco pożółkła) cena: 40,00
208.Nr 34: Napoje gorące. Zebrała i ułożyła W.D. [= W.Dobrzańska]. [1928]. s. 29, [3]. brosz. wt. z zach. okł. oryg. (Egz. podniszczony) cena: 40,00
209.Nr 40: Zimne leguminy. Opracowała Pani Elżbieta [= E.Kiewnarska]. [1928?]. s. 30, [2]. brosz. (Okł. nieco otarte) cena: 24,00
210.Nr 61: Dyspozycje śniadań, obiadów i kolacyj. Oprac. W.D. [= W.Dobrzańska]. [1929]. s. 34, [2] (Otarcia i zaplamienia okł.) cena: 40,00
211.Nr 86: Co, kiedy i jak podawać. Cz.2. Oprac. W.M. [1931?]. s. 45, [3] (Tylna okł. nieco zaplamiona, poza tym stan b.dobry) cena: 40,00
212.Nr 102: Pomidory ich zastosowanie i hodowla. 71 przepisów gospodarskich. Zebrała i ułożyła A.D. [1932?]. s. 27, [2] (Stan dobry) cena: 42,00
WYDAWNICTWA XVIII-XXI W.
213.AKTA radzieckie poznańskie. [T.] 3:
1502-1506. Wyd. K.Kaczmarczyk. Poz. 1948. Pozn. Tow. Przyj. Nauk. 4, s. IX,
[1], 367, [1]. brosz. Wyd. źródłowe Kom. Hist., t.9. (Otarcia okł., stan dobry.
Egz. nie rozcięty. Dedykacja autora na przedniej okł. brosz.) cena: 50,00
214.ANCZYC Władysław Ludwik — Życie i pisma. Oprac. M.Szyjkowski.
T.1-6. Kr. 1908. Nakł. rodziny. Księg. G.Geb. i sp. 8, s. [2], 378, tablice;
[4], 390; [4], 257, [2]; [4], 288, [1]; [4], 325, [2]; [4], 515, [1]. brosz.
(Okł. lekko zabrudzone, naddarte z niewielkimi ubytkami, pęknięty blok t.5,
wewnątrz stany poszczególnych tomów więcej niż dobre) cena: 400,00
215.ANUSZ Antoni — Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski
budowniczy i wskrzesiciel państwa polskiego. War. 1927. Wojsk. Inst. Nauk.-Wyd.
16d, s. 20. opr. wsp. pł., okł. brosz. naklejona na lico opr. (Stan dobry) cena:
32,00
216.[ARCISZEWSKI Krzysztof]. Przyjmij laur zwycięski. Krzysztof
Arciszewski w służbie Holenderskiej Kompanii Zachodnio-Indyjskiej. Kr. 2001.
Muz. Etnogr. 8, s. 51, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Album towarzyszący wystawie
pod takim samym tytułem zorganizowanej w dn. 23 V-5 IX 2001 w Krakowie przez
Muzeum Etnograficzne przy współpracy Ambasady Królestwa Niderlandów) cena:
20,00
217.ARCT M[ichał] — Słownik wyrazów obcych. 33.000 wyrazów, wyrażeń i
przysłów cudzoziemskich. Wyd.XV podług zasad pisowni z roku 1936. War. 1937.
M.Arct. 8, s. XII, 408. opr. oryg. pł. zdob. (Stan b.dobry. Wersja oprawy
czerwona) cena: 80,00
218.ARCT-GOLCZEWSKA Marja — Botanika na przechadzce. 208 rysunków
roślin na 20 tablicach. Wyd.III. Z tekstem objaśniającym, przejrzanym i
uzupełnionym przez dr. J.Kołodziejczyka. War. [1929?]. M.Arct. 8, s. 39, [1],
tabl. 20. brosz. (Okł. zakurzone, niewielkie naddarcie i ubytki grzbietu,
wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 48,00
219.ASNYK Adam (El...y) [pseud.] — Pisma. Wydanie nowe zupełne. W
układzie i z objaśnieniami F.Hoesicka poprzedzone życiorysem i charakterystyką
poety z kilkoma portretami. T.1-3. War. 1924. Nakł. Księg. F.Hoesicka. 16d, s.
[2], XXXVIII, 282, [4], tabl.1; 312, [4], tabl. 1337, [5]. opr. oryg. pł. (Stan
dobry. Piecz. własn.) cena: 80,00
220.[ATLAS]. ATLAS do historyi i geografii starożytney podług planu
Joachima Lelewela. War. 1828. Inst. Litograf. Szkolny. 8 podł., s. [2], map 14.
opr. psk. z epoki (Grzbiet uszkodzony, podklejenia bloku, ślady wilgoci, opr.
otarta, Piecz. i podpis własn. Wszystkie mapy w litografiach kolorowanych
liniowo) cena: 120,00
221.[AUDIN] — Fables heroiques ou sont renfermées les plus
importantes maximes de la Politique & de la Morale; avec des Discours
Historiques sur chaque Fables; Ouvrage orné de figures en Taille Douce.
Nouvelle Edition [...]. T.1-2. A Amsterdam 1720. Chez Jean Pauli. 8, s. [18],
232, frontispis w miedziorycie, portret 1; [6], 228, frontispis w miedziorycie.
razem opr. kart. z epoki (Otarcia okł., ubytek narożnika jednej karty,
poprzeczne przedarcie dwóch kart, miejscami niewielkie zaplamienia; brak 2 kart
w t.2. Stary podpis własn. Na frontispisie pierwszego tomu data 1721. Zbiór 60
bajek, każda z nich ozdobiona półstronicowym miedziorytem (brak jednego).) cena:
530,00
222.AUTO i Technika Samochodowa. Organ Automobilklubu Polski oraz klubów afiliowanych. War. Red. T.Grabowski. 4. opr. pł. z epoki z zach. okł. zesz.
[R.16]: 1937. s. [4], 684 (Okł.
nieco otarte. Liczne ilustracje w tekście. Poprzednie roczniki ukazały się jako
"Auto. Ilustrowane czasopismo sportowo-techniczne") cena: 200,00
223.BADECKI Karol — Średniowieczne ludwisarstwo lwowskie. Lw. 1921. Druk. W.Łozińskiego. 16d, s. 59. uzup. odb. z "Gaz. Lwowskiej"
[oraz] tenże — Ludwisarstwo
lwowskie za Zygmunta I. Lwów 1921. Wyd. Ossolineum, Druk. W.Łozińskiego. 16d,
s. 106. odb. z "Gaz. Lw.". razem opr. ppł. z epoki z zach. okł.
brosz. (Karta przedtyt. t.1 przyklejona do okł. brosz., stan dobry. Piecz.
Kilka ilustr. w tekście) cena: 80,00
224.BALAWELDER Romuald — Tajemnice Mahrebu. (Wrażenia z podróży do Algierji). War. 1928. Druk. M.S.Wojsk. 16d, s. [4], 47. Odb. z "Jednoty"
[oraz] tenże — Ku Saharze. Wrażenia z podróży do Północnej Afryki. War. 1929. Druk. M.S.Wojsk. 16d, s. 79. Odb. z "Jednoty"
[oraz] tenże — Piec świata.
Wrażenia z podróży do Północnej Afryki. War. 1931. Gł. Druk. Wojsk. 16d, s. 53.
Odb. z "Jednoty". razem opr. ppł. z epoki (Stan dobry) cena:
106,00
225.[BALZER Oswald]. Sprawozdanie komitetu ku czci uczczenia pamięci
ś.p. Oswalda Balzera. Z reprodukcją tablicy. Lw. 1936. Nakł. Komitetu. 8, s.
11, tabl. 1. brosz. (Stan b.dobry) cena: 28,00
226.BANACH Ella, BANACH Andrzej — Historia o Nikiforze. Kr. 1966.
Wyd. Lit. 16d, s. 341, [7]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko otarta, poza tym
stan b.dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 32,00
227.BANACH Stefan — Mechanika w zakresie szkół akademickich. T.1-2.
Wyd.III niezmienione. War. 1949. "Czytelnik". 8, s. IX, [1], 234,
[7]; [4], [235]-555. brosz. Monogr. matemat., t.8 i 9 (Brak karty przedtyt. w
t.1, poza tym stan dobry. Na okł. brosz. rok wydania 1950) cena: 70,00
228.BARANIECKI Maryan-Aleksander — Teorya wyznaczników
(determinantów). Kurs uniwersytecki. Wyłożył ... Paryż 1879. Nakł. właściciela
Bibl. Kórnickiej. 8, s. XXII, [2], 600, [5]. brosz. (Otarcia i zabrudzenia
okł., ślady zalania. Egz. nierozcięty) cena: 60,00
229.BARWIŃSKI Eugeniusz — Zygmunt Kaczkowski w świetle prawdy
(1863-1871). Z tajnych aktów b. Austryackiego Ministerstwa Policyi. Lw. 1920.
H.Altenberg. 8, s. [4], 148. brosz. (Ubytki grzbietu, okł. nadkruszone,
wewnątrz stan dobry. Egz. nieobcięty i częściowo nierozcięty) cena: 30,00
230.BARYCZ Henryk — Wincenty Pol jako profesor geografii na
Uniwersytecie Jagiellońskim. Kr. 1949. PAU. 4, s. 87, [1], tabl. 1. brosz.
Prace Kom. Historii Medycyny i Nauk Matemat.-Przyrodn., t.3, nr 2. (Okł. luzem
nadkruszone, niewielkie zaplamienia marginesów. Egz. nierozcięty, wymaga
oprawy. Skasowane piecz. bibliot.) cena: 16,00
231.BARYCZ Henryk — Władysław Pociecha (1893-1958). Wr. 1958. PWN. 8,
s. 26, tabl. 1. brosz. Odb. z "Roczn. Bibliot." (Stan dobry. Egz.
nierozcięty) cena: 20,00
232.BATOWSKI Zygmunt — Malarki Stanisława Augusta. Z przedm.
S.Lorentza. Wr. 1951. Ossol. 8, s. VII, [1], 71, [3], tabl. 18. brosz. (Stan
b.dobry. Ekslibris) cena: 40,00
233.BĄKOWSKI Józef — Mięczaki zebrane na Podolu na stepie Pantalichy
i w Toutrach w roku 1880. Kr. 1881. Druk. UJ. 8, s. 13. brosz. Odb. ze
Sprawozdań Kom. fizyjogr. Akad. umiej., t.15 (Okł. przykurzone, ubytek górnego
fragmentu karty tyt.) cena: 40,00
234.BECKER Hofrath — Noth- und Hilfsbuch, oder: lehrreiche Freunden
und Trauergeschichte der Einwohner zu Mildheim; welches lehret, wie man
vergnügt leben, mit Ehren reich werden, und sich und andern in allerhand
Nothfällen helfen kann. Für Katholiken eingerichtet von Placidus Muth. Pest
1814. J.Leyrer. 16d, s. 415. opr. kart. z epoki (Otarcia okł., ostatnia czysta
strona zabrudzona, ślad zawilgocenia pierwszych kart) cena: 338,00
235.BERNATZIK H.A. — Laponia. Z 90 ilustr. i mapą. War. [1939]. TEiM.
8, s. XVI, 169, [5], tablice. opr. oryg. pł. zdob. Bibl. podróżnicza, [t.] 20.
(Niewielka plamka na przedniej okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 80,00
236.BIEŃKOWSKA Danuta — Lekarz starej Warszawy. War. 1964. Czytelnik.
16d, s. 282, [2], tablice. brosz., obw. (Niewielkie naddarcia obw., poza tym
stan dobry. Biografia T.Chałubińskiego) cena: 21,32
237.BILKOWSKI Józef — Co zyskał robotnik pod rządami Marszałka
Piłsudskiego? War. [1930?]. [BBWR?]. Druk. Współczesna. 16d, s. 27, [4]. brosz.
(Przednia okł. luzem, poza tym stan dobry) cena: 20,00
238.BIRKENMAJER Ludwik Antoni — Mikołaj Kopernik jako uczony, twórca
i obywatel. W 450-tą rocznicę jego urodzin. Kr. 1923. AU. 8, s.[2], 126. brosz.
(Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 42,00
239.BIRKENMAJER Ludwik Antoni — Stromata Copernicana. Studja,
poszukiwania i materjały biograficzne. Z jedną ryc. w tekscie. Kr. 1924. PAU.
8, s. [2], 402, [1]. okł. brosz. (Karta tyt. z dużym ubytkiem, brak 5 s. na
początku, kilka początkowych kart uszkodzonych, okł. lekko nadkruszone,
pozostały stan zadowalający) cena: 48,00
240.BŁOŃSKI Jan — Romans z tekstem. Kr. 1981. Wyd. Literackie. 16d,
s. 319, [2]. brosz. (Stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora) cena: 86,00
241.BOAS J.E.V. — Podręcznik zoologii dla uczących się i
nauczających. Za upow. autora z oryg. niem. przeł. i uzup. J.Nusbaum. Z 378
rysunkami w tekście. War. 1893. Wyd. "Przeglądy Tygodniowego". 8, s.
XIV, [2], 623, IX. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena:
120,00
242.BOCHENEK Leon — W hołdzie I.J. Paderewskiemu. W 75-lecie Urodzin.
Poz. 1935. Nakł. Przewodnictwa Dzielnicy Wielkopolskiej Tow. Gimnast.
"Sokół". 16d, s. 32. brosz. (Grzbiet lekko nadkruszony, poza tym stan
dobry) cena: 24,00
243.BOGATYŃSKI Władysław — Hetman Jan Tarnowski. (W czterechsetlecie
bitwy pod Obertynem). Kr. 1931. Geb. i Wolff. 8, s. 14, tabl. 1. brosz. Odb. z
"Przegl. Wsp.". (Naddarcia i zabrudzenia okładki, charakterystyczne
zażółcenie papieru, nieliczne zapiski piórem. Piecz. własn) cena: 33,76
244.BOGATYŃSKI Władysław — Kazimierz Pułaski obrońca wolności dwóch
światów. W 150 rocznicę bohaterskiego zgonu (11.X.1779). Kr. [1929]. Nakł. Tow.
Szkoły Lud. 16d, s. 20. brosz. (Okł. lekko zaplamione, poza tym stan dobry) cena:
20,00
245.BOGUSŁAWSKI Woyciech — Dzieie teatru narodowego na trzy części
podzielone oraz Wiadomości o życiu sławnych artystów. War. 1965. WAiF. 8, s.
358, [2], XXI, [2]. opr. oryg. kart. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan
b.dobry. Reprint wyd. 1820 r.) cena: 40,00
246.BOLESŁAW III Krzywousty. W 900 rocznicę urodzin. Oprac.
J.Chojnacki. Płock 1988. Tow. Nauk. Płockie. 8, s. 181, [1]. brosz. (Stan
dobry. Ilustr. w tekście) cena: 16,00
247.BORDEN Mary — Technika małżeństwa. War. 1935. Tow. Wyd.
"Rój". 8, s. 299, [5]. brosz. (Okł. zakurzona, naddarcia krawędzi
okł. wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 100,00
248.BOREK Henryk — Wśród śląskich nazw. Opole 1991. Tutor. 8, s. 95,
[1]. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł., stan dobry) cena: 24,00
249.BOROWY Wacław — Ignacy Chodźko (Artyzm i umysłowość). Kr.-War.
1914. Skł. gł. Księg. G.Geb. i Sp., Geb. i Wolff. 8, s. VI, [2], 132. brosz.
Prace hist.-lit., nr 4. (Niewielkie zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, blok
poluźniony) cena: 36,00
250.BOSACKI Zenon — Władysław Zamoyski fundator Kórnika i Zakopanego.
Poz. 1986. KAW. 8, s. 51, tablice, mapa 1. brosz. (Stan dobry) cena: 10,55
251.BREYER Stanisław — Leczenie hypnozą i usuwanie wad psychicznych.
Leczenie metodą homeopatyczną i emanacyą radu. Duch a zdrowie ciała. Najbliższa
przyszłość medycyny. Kr. 1908. Nakł. autora. 8, s. 28. brosz. (Stan b.dobry) cena:
40,00
252.BREYER Stanisław — Zagadka człowieka. Kr. 1929. Geb. i Wolff.
16d, s. 72. brosz. (Okł. zakurzone, załamanie narożnika. Rzecz o Najwyższej
Zasadzie Twórczych Wyłonień) cena: 30,00
253.BRONIEWSKI Tadeusz — Historia architektury w zarysie. Wr. 1959.
Ossol. 8, s. 570. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Ilustr. w tekście) cena:
48,00
254.BRONIEWSKI Władysław — Drzewo rozpaczające. Londyn 1945. Wyd.
Światowego Związku Polaków z zagranicy. 16d, s. 63. brosz. (Stan b.dobry.
Piecz. i podpis własn. Okł. proj. W.Jastrzębowski) cena: 50,00
255.BRUDERER W. — Złoża ropy w Polsce. Gisements de petrole en
Pologne. Kosmacz. Z 4 rys. i 2 tabl. w tekście. Borysław 1926. Nakł. Stacji
Geologicznej. 8, s. 36, tabl. 2. brosz. Stacja Geologiczna Borysław, Biuletyn
[nr] 14 (Stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 48,00
256.BRUZEN de la MARTINIERE [Antoine-Augustin] — Introduction a
l'histoire de l'Asie, de l'Afrique et de l'Amerique pour servir de suite a
l'introduction a l'histoire du Baron de Pufendorff. Seconde edition
revue & corrigiee. T.1-2. Amsterdam 1739. Z.Chatelain. 8, s. XXII [w tym
frontispis w miedziorycie], [2], 504, mapa 1; [2], 427, [1]. mapy 3. opr. skóra
z epoki (Grzbiety lekko nadpęknięte, opr. nieco otarta, poza tym stan b.dobry.
Piecz. i podpisy własn. W t.1 mapa Azji, w t.2 mapy: Afryki, Ameryki
Południowej i Ameryki Środkowej, gdzie Kalifornia jest jeszcze wyspą. Mapy
opracowane przez francuskiego kartografa N.Sansona d'Abbeville) cena:
1.200,00
257.BRÜCKNER Aleksander — Dzieje kultury polskiej. T.1-4. War. 1939 i
Kr. 1946. J.Przeworski i F.Pieczątkowski i Ska. 8, s. IX, [3], 661; [4], 660;
[4], 456; XVI, [2], 639. opr.: t.1-3: oryg. ppł. zdob., t.4: oryg. pł. zdob.,
obw. (Szyldziki na grzbietach t.1-3 nieco otarte, podklejenia obwoluty t.4,
stan ogólny dobry. T.1-3 - wyd.II, t.4 - wyd.I. Obejmuje okres od czasów
prehistorycznych po rok 1914) cena: 450,00
258.BRYLA Stefan — Verrieres soudees dans un immeuble de Varsovie
d'apres ... 1930. 4, s. [4], brosz. Extrait de la revue "Le Soudeur -
Coupeur", nr 4: IV 1930 (Stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 20,00
259.BRZECHWA Jan — Piołun i obłok. War.-Kr. 1935. Wyd. J.Mortkowicza.
16d, s. [4], 60, [4]. brosz. (Stan dobry. Tom poezji zaw. cykle: Imię
wielkości, Modlitwa o powrót miłości i Pieśni Białoksiężnika) cena: 85,00
260.BUKOWSKI Julian — Żywot ś. Jana Kantego. W 500-letnią rocznicę
Jego urodzin z franc. oryg. p. Benoit przeł. i uzup. ... Z 2 rycinami. Kr.
1890. Druk. Czasu. 16d, s. XV, [1], 357, tabl. 2. brosz. (Zabrudzenia i
przedarcia okł., poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00
261.[BUSZCZYŃSKI Stefan]. Stefan Buszczyński i jego testament.
Przyczynek do dziejów naszych (z portretem). Kr. 1892. Druk. Związkowa. 4, s.
[4], 94, [3], tabl. 1. opr. bibliot. ppł. (Oprawa uszkodzona: mocne otarcia
okł., naderwane płótno na grzbiecie, wewnątrz portret luzem, poza tym stan dobry)
cena: 36,00
262.[BUTKIEWICZ Piotr] — 5,000,000 de Polonais forcés par la czarine
Catherine, les czars Paul, Alexandre et récemment Nicolas. D'abjurer leur foi
religieuse [...] par P.B......, Lithuanien [pseud.]. Paris-Strasbourg 1845.
Libr. Slave [...]. 16d, s. [4], XII, 126, [1]. opr. wsp. ppł. (Miejscami
zabrązowienia papieru, podklejenie pierwszych kart w grzbiecie, poza tym stan
dobry. Ekslibris. "Podaje przedruk artykułu zamieszczonego w czasop.
genewskim Le Federal [...] przez N.R., nie opublikowaną odpowiedź na ten
artykuł przez N.N. de B., przekład mowy Godebskiego z dnia 29 list. 1844,
wyjątek z dzieła Les mysteres de la Russie oraz Notes et pieces justificatives.
Czy autorem jest Nakwaski Mirosław Henryk?" (E.XIX 2, 638)) cena:
170,00
263.BÜCHS Jerzy — Browar Książęcy Tychy. Przegląd dziejów
300-letniego rozwoju. Kat. [1929]. Nakł. Kattowitzer Buchdruckerei. 4, s. [4],
43, [1], tabl. 47. opr. oryg. pł. złoc. (Opr. nieco otarta, blok lekko
nadpęknięty, poza tym stan dobry) cena: 260,00
264.BYKOWSKI Piotr Jaxa — Lepsze dobre imię, niźli maście drogie.
Historya starej Bramy Zamkowej. Dwie części w jednym tomie. War. 1883. Geb. i
Wolff. 16d, s. [6], 229, [2]. opr. oryg. psk. (Okł. i grzbiet z ubytkami,
wewnątrz stan dobry. Piecz. własn.) cena: 80,00
265.BYSTROŃ Jan St[anisław] — Historja w pieśni ludu polskiego. War.
1925. Geb. i Wolff. 16d, s. 116. [1]. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty i
nieobcięty) cena: 48,00
266.CELINE Louis-Ferdinand — Mea culpa i życie i dzieło F.I.
Semmelweisa. Autoryz. przekł. z franc. K.Bukowskiego. Lw.-War.-Kr. [po 1937].
Wyd. "Globus". 16d, s. 134, [1]. opr. bibliot. ppł. z epoki (Stan
dobry) cena: 38,00
267.CEPNIK Henryk — Józef Piłsudski twórca niepodległego państwa
polskiego. Zarys życia i działalności (5.XII.1867-12.V. 1935). War. 1936. Gł.
Księg. Wojsk. MSW. 16d, s. 306, [1], tabl. 1. brosz. (Blok pęknięty, okł.
nadkruszone, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00
268.CHMAJ Ludwik — Samuel Przypkowski na tle prądów religijnych XVII
wieku. Kr. 1927. PAU. 8, s. [2], 240. brosz. (Niewielkie ubytki grzbietu, stan
dobry. Biografia myśliciela i działacza braci polskich, propagatora
socynianizmu) cena: 40,00
269.CHMIELOWSKA Marja — Wykapka. Podręcznik harcerskiego
wycieczkowania. War. 1935. Harc. Biuro Wyd. 16d, s. 132, [3]. brosz. (Zaklejony
fragment karty tyt., okł. nieco otarte, poza tym stan dobry) cena: 40,00
270.CHODKIEWICZ K[azimierz] — Michał Nostradamus, jego życie, dzieła
i przepowiednie. Lwów-Wisła 1939. Druk. P.Mitręgi. 8, s. [4], 52. brosz. Bibl.
"Lotosu", nr 15 (Okł. nieco zaplamione. Zakreślenia fragmentów
tekstu. Ilustr. w tekście) cena: 53,00
271.CHOJNACKI Kazimierz, KRZEMIŃSKA Maria, MATUSZYK Andrzej —
Bronisław Czech (1908-1944). Materiały Konferencji Naukowej poświęconej
uczczeniu pamięci Bronisława Czecha, Kr., listopad 1979. Kr. 1983. Akademia
Fych. Wyz. 8, s. 45. brosz. Zesz. nauk, nr 29 (Stan b.dobry) cena: 14,77
272.[CHOŁONIEWSKI Stanisław Myszka] — Artykuł nadesłany. Obraz z galeryi życia mego. (Poprzedzony listem S.Witwickiego do Wydawcy). Wyd. J.N.Bobrowicza. Lipsk 1846. Nakł. Księg. Zagr. 16d, s. VI, [2], 104. brosz. (Miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry. Piecz. herald. K.Mielżyńskiego, podpis własn.
Stanisław Chołoniewski (1791-1846)
- ksiądz, literat, dziekan kapituły krzemienieckiej, moralista, przyjaciel
A.Mickiewicza i J.I.Kraszewskiego, "posiadał umysł głęboki, talent
pisarski oryginalny, żywe zainteresowanie współczesnymi zagadnieniami, które
poddawał charakterystycznej krytyce" (PSB)) cena: 85,00
273.CHRZANOWSKI Ign[acy] — Jan Śniadecki jako nauczyciel narodu.
Odczyt, wygłoszony na publicznem posiedzeniu Polskiej Akademji Umiejętności
dnia 12 czerwca 1930 r. Kr. 1930. Nakł. PAU. 16d, s. 25. brosz. (Okł.
nadkruszone, podkreślenia czerwoną kredką i zapiski w tekście) cena: 10,00
274.CHRZANOWSKI Ignacy — Joachim Lelewel człowiek i pisarz. Do druku
przygot. i przedm. poprzedził S.Pigoń. War. 1946. Czytelnik. 8, s. 197, [3].
brosz. (Ubytki okł. przedniej, brak tylnej, wewnątrz stan dobry) cena: 26,00
275.CHWALIBÓG Prosper — Żywot wzorowy Józefa Chwaliboga. Opisał i
pisma jego zebrał i ułożył ... Lw. 1847. Druk. Stauropigiańska. 8, s. 434, [1].
brosz. (Brak przedniej okł. i portretu, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena:
62,38
276.CHYBIŃSKI Adolf — Karol Szymanowski a Podhale. War. 1980. PWM.
16d, s. 81, [3], tablice. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 8,44
277.CHYLIŃSKA Teresa — Zakopiańskie dni Karola Szymanowksiego
1894-1936. Oprac. ... War. 1976. PWM. 8, s. 98, [6]. brosz. (Stan dobry.
Ilustr. w tekście) cena: 8,44
278.CIEPIELOWSKI Jerzy — Kazimierz Pułaski. (W 150-letnią rocznicę
jego bohaterskiej śmierci). Poz. 1929. Tow. Wiedzy Wojsk. 8, s. 64. brosz.
(Okł. zaplamione, poza tym stan dobry) cena: 38,00
279.COPERNICUS Nicolaus — Über die Umdrehungen der Himmleskörper. Aus
seinen Schriften und Briefen. Posen 1923. Im Verlag der Deutschen Bücherei. 4,
s. [2], 77, [3], tabl. 1. brosz. (Okł. i grzbiet nadkruszone, poza tym stan
dobry. Praca z okazji 450-lecia urodzin astronoma) cena: 50,00
280.CORNISH J.P. — Świat zwierząt. [T.1]: Zwierzęta ssące. Wyd. pol.
pod red. J.Sosnowskiego. Z 13-tu kolorowemi rycinami i 550 illustracyami w
tekście. War.-Kr. [191-?]. Geb. i Wolff., G.Geb. i Sp. 4, s. [4], VIII, 380,
[1], tablice. opr. oryg. pł. zdob. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan
dobry. Wersja oprawy płótno czerwone) cena: 180,00
281.CORNISH J.P. — Świat zwierząt. T.2: Ptaki, gady, ryby itd. Z 12
kolorowemi ryc. i 600 ilustracyami w tekście. War. [191-]. Geb. i Wolff. 4, s.
[4], 386, tablice. opr. oryg. pł. zdob. (Okł. lekko zakurzona, stan dobry) cena:
180,00
282.CYPRIAN Tadeusz — Podręcznik fotografii amatorskiej. Wyd.II uzup.
i popr. War. [1937]. Nakł. Sp. Wyd. "Pion". 16d, s. [2], 148, [4].
brosz. (Grzbiet z ubytkiem , blok poluźniony, poza tym stan dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 30,00
283.CZAJKOWSKI Michał — Koszowata i Ukrainki. Wyd. nowe. Lipsk 1899.
F.A.Brockhaus. 16d, s. X, [2], 274. opr. oryg. pł. bordowe, grzbiet złoc. Pisma
..., t.7, Bibl. pisarzy pol., t.19 (Stan b.dobry) cena: 106,00
284.CZARTKOWSKI Adam — Księżna łowicka. Portret biograficzny
(1791-1831). Z 15 ilustr. Poz. [1930]. Wyd. Pol. R.Wegner. 16d, s. [12], 168,
tablice. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 37,98
285.CZEMPIŃSKI Jan — Kazimierz Pułaski. W 150 rocznicę bohaterskiego
zgonu rycerza wolności na polu chwały. War. 1929. Druk. Artyst. 8, s. 80.
brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., grzbiet nadkruszony, wewnątrz stan dobry) cena:
36,00
286.CZEREŚNIEWSKI Wawrzyniec — Morze Jońskie. "Motywów
greckich" zeszyt trzeci. Londyn 1964. Księg. Orbis. 8, s. 21. brosz. (Stan
b.dobry. Odręczna dedykacja autora dla K.A.Jaworskiego) cena: 54,00
287.CZERMAK Wiktor — Ostatnie lata Jana Kazimierza. Oprac. i wstępem
poprzedził A.Kersten. 8, s. 474, tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie
naddarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry) cena: 40,00
288.DARWIN Karol — O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego
czyli o utrzymaniu się doskonalszych ras w walce o byt. Przeł. S.Dickstein i
J.Nusbaum. War. 1955. PWRiL. 8, s. IX, [1], 526, [2], tabl. 2. opr. oryg. pł.
PAN, Bibl. Klasyków Biologii (Stan dobry) cena: 64,00
289.DASZKIEWICZ-CZAJKOWSKA Stanisława — O wielki cel harcerstwa.
Referat wygłoszony na II Walnym Zjeździe Oddziału Warszawskiego Z.H.P. [...].
War. 1922. Zarz. Oddz. Warsz. ZHP. 16d, s. 23, []. brosz. wt. (Błażejewski 803.
Papier pożółkły. Piecz. IX Męskiej Drużyny Harc. Chorągwi Krak.) cena: 44,00
290.DĄBROWSKA Krystyna — Karol z Atmy. War. 1977. Iskry. 16d, s. 167,
[5], tablice. brosz., obw. (Stan dobry) cena: 14,92
291.DEKOWSKI Jan Piotr — Strój piotrkowski. Wr. 1954. Nakł. Pol. Tow.
Ludoznawczego. 4, s. 87, [3], tabl. kol. 1. brosz. Atlas polskich strojów
ludowych, cz.4, z.3 (Stan dobry. Egz. nierocięty. Ilustr. w tekście) cena:
48,00
292.DICTIONNAIRE du ballet moderne. Paris 1957. Fernand Hazan. 8, s.
[8], 360. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry)
cena: 74,00
293.DIDEROT Denis — Kuzynek mistrza Rameau. Z rozprawą J.W.Goethego.
Przeł. L.Staff. Lw. 1910. Księg. Pol. B.Połoniecki. 16d, s. XXII, 140, [4].
opr. pł. z epoki z szyldzikiem. Symposion. (Okł. lekko zabrudzona, stan dobry.
Podpis własn.) cena: 80,00
294.Die KATHOLISCHE Kirche Schlesiens dargestellt von einem
katholischen Geistlichen. Nebst einem Anhange, enthaltend einige Wünsche eines
vieljährigen Seelforgers. Altenburg 1826. Hofbuchdruckerei. 8, s. [2], 405.
brosz. (Okł. nieco otarta, stan dobry. Egz. lekko obcięty) cena: 343,00
295.DIE PROPINATIONS-ABLÖSUNG. Separat-Abdruck aus den
"Bukowinaer Nachrichten". Czernowitz 1888. Druck und Verlag Czernowitzer
Buchdruckerei-Gesellschaft. 16d, s. 55. brosz. (Stan dobry) cena: 42,20
296.[DMOWSKI Roman]. Mowa wygłoszona przez Ks. Prałata Aleksandra
Syskiego na Akademii Żałobnej ku czci ś.p. Romana Dmowskiego urządzonej
staraniem Komitetu Obywatelskiego w Domu Polskim, Buffalo, N.Y. 26 marca 1939.
Buffalo 1939. National Printing Co. 8, s. 16. brosz. (Okł. luzem, ezg. wymaga
opr.) cena: 27,43
297.DOBOSIEWICZ B., TOKARSKI J., WIECZORKIEWICZ B. — Kultura języka.
War. 1952. PZWS. 8, s. 146, [1]. brosz. (Okł. nieco otarte, niewielkie ubytki
grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 12,00
298.DOMEJKO Ignacy — Z korespondencyi .... z Waleryanem Chełchowskim.
Kr. 1883. Druk. "Czasu" 8, s. 17. brosz. (Zabrudzenia, naddarcia i
załamania okł., egz. zakurzony) cena: 60,00
299.DONIN [DUNIN] Ludwik — Zbawiciel na modlitwie. Katolicka książka
do modlenia dla wszystkich stanów podług niemieckiego wydania ... Wiedeń 1864.
Czcionkami K.Goryszka. 16, s. XVI, 495. opr. pł. zdobione z epoki. (Otarcia
okł., miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 60,00
300.DUBISZ Stanisław — Stylizacja gwarowa w polskiej prozie
trzydziestolecia powojennego. (Nurt ludowy w l. 1945-1975). Wr. 1986. Ossol. 8,
s. 209, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 26,00
301.DUSZA Edward — O ludziach i książkach. Wisconsin 1985. Wilde
Publ. Group., Inc. 8, s. 328. opr. oryg. pł., obw. (Obw. leciutko otarta, poza
tym stan b.dobry. Indeksy zestawił D.Koliński. Ilustr. w tekście) cena:
16,00
302.DYBOSKI Roman — Byron. Studjum. Lw. [1927]. Tow. Wyd.
"Ateneum". 16d, s. 113, [6]. brosz. (Otarcia okł., przedarcia
grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00
303.[DZIAŁYŃSKA G.]. Wiersz na żałobną pamiątkę J. Panny Gabryeli
Działyńskiey w Pradze r. 1813 dnia 6. grudnia zeszłey przez przyiaciela jey i
rodziców ułożony. B.m. [1813?]. b.w. 8, s. [15]. brosz. wt. (Okł. nieco
zakurzone, wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 63,30
304.DZIESIĘCIOLECIE Polski Odrodzonej. Księga pamiątkowa 1918-1928.
Kr.-War. 1928. Wyd. IKC. folio, s. [2], 1207, [2]. opr. oryg. pł. zdob. (Opr. i
grzbiet nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Wszechstronne podsumowanie
pierwszego dziesięciolecia II RP. Bardzo bogaty materiał ilustracyjny. Oprawa
wydawnicza R.Jahody) cena: 280,00
305.EJSMOND Juljan — Moje przygody łowieckie. Z ilustr.
K.Mackiewicza. Poz. [1939]. Księg. św. Wojciecha. 8, s. [4], 315, tabl. 6. opr.
oryg. pł. złoc. z zach. okł. brosz. (Okł. nieco otarte i poluźnione, niewielkie
zaplamienia wewnątrz) cena: 300,00
306.ERNST M. — Kosmografia. Wykład elementarny z 76 rycinami. Wyd.II
poprawione i uzup. Lw.-War. 1917. Gubrynowicz i Syn, Geb. i Wolff. 8, s. IV,
181, [1]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie ubytki grzbietu oraz krawędzi tylnej
okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00
307.[ERZBERGER Matthias] — Zmartwychwstanie Polski. [Katowice?] 1914.
b.w. 16d, s. 48, tabl. kol. 6. brosz. (Okł. nieco zaplamione, wewnątrz stan
dobry) cena: 31,65
308.ESTREICHER [Karol] — Tomasz Kajetan Węgierski (1755-1787). Lipsk
1883. Druk. F.A.Brockhausa. 16d, s. [2], 83. brosz. (Brak przedniej okł., blok
luzem. Egz. wymaga opr.) cena: 37,98
309.ESTREICHER Stanisław — Michał Bobrzyński. War. 1936. "Druk.
Pol.". 8, s. 93. brosz. Odb. z "Przeglądu Wsp." (Stan dobry) cena:
40,00
310.FELDMAN Józef — Stanisław Leszczyński. Kr. 1934. b.w., 8, s. 24.
brosz. Odb. z "Przeglądu Wsp." (Odbarwienia i niewielkie otarcia
okładki, wewnątrz stan dobry) cena: 36,00
311.FERSKI Antoni — Informator adresowy miast i gmin wiejskich
Rzeczypospolitej Polskiej. Praca zbiorowa pod red. ... T.1-2. War. 1948. Inst.
Wyd. "Kolumna". 4, s. 339, [1]; 435, [1]. brosz. (Otarcia okł.,
miejscami zabrudzenia wewnątrz, niewielkie ślady zawilgocenia. Zaw. spis
miejscowości RP oraz wykazy pol.-niem. i niem.-pol. nazw miejscowości Ziem
Odzyskanych) cena: 520,00
312.FILLER Witold — Randez-vous z warszawską operetką. War. 1961.
PIW. 16d, s. 353, [2]. opr. oryg. pł., obw. Bibl. Syrenki. (Otarcia i ubytki
obw., poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Przyjazd Pięknej Heleny,
Śliwińskiego praca od podstaw, Messalka i Ćwiklińska, Powojenne kłopoty pana
Ludwika i pani Lucyny, Ersatz-operetka, Premiery operetek (wykaz)) cena:
24,00
313.FILLER Witold, GROŃSKI Ryszard Marek, WITTLIN Jerzy — Dykcyonarz
teatralny. Rysunki w tekście S.Kobyliński. Karykatury E.Mańczak. Okł. A.Dudziński.
War. 1978. WAiF. 16d, s. 104. brosz. (Okł. zakurzone, stan dobry) cena:
24,00
314.FRANKIEWICZ Czesław — Działania wojenne w Wielkopolsce w roku
1848. Cz.1-2. Poz. 1926. Wielkop. Księg. Nakł. K.Rzepeckiego. 8, s. [8], 103;
[4], 84. razem opr. pł. Boje polskie, t.10-11 (Stan b.dobry. Cz.1: Wzięcie
Książa, cz.2: Miłosław-Sokołowo) cena: 128,00
315.GAJKOWSKI Jan — List św. Hieronima do Eustochium o zachowaniu
dziewictwa. Z łac. na język polski przeł. alumni kursów teolog. seminaryum
sandomierskiego.Przejrzał, poprawił i wydał ... War. 1903. Druk. Synów St.
Niemiry. 16d, s. 71. brosz. (Okł. lekko zakurzona, stan b.dopbry. Egz.
nierozcięty, nieobcięty) cena: 40,00
316.GALICZ Jan — Generał Józef Bem, jego życie i czyny. Z 19 ilustr.
w tekście i mapką orjentacyjną wsch. Węgier i Siedmiogrodu. Cieszyn 1927. Nakł.
"Macierzy Szk. Ks. Cieszyńskiego". 8, s. 176, tabl. 15, mapa 1. opr.
bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Zapiski po tekście) cena:
106,00
317.GALLE Leon — Wojciech Bogusławski i repertuar Teatru Polskiego w
pierwszym okresie jego działalności (do roku 1794) ze słowem wstępnem prof.
Bronisława Gubrynowicza. Z portretem autora. War. 1925. Wyd. M.Arcta. 8, s.
[2], VI, [2], 238, [2], portret 1. brosz. (Blok pęknięty, wewnątrz stan dobry.
Egz. nierozcięty) cena: 26,00
318.GALL Anonim — Kronika. Podobizna fotograficzna rękopisu
Zamoyskich z wieku XIV. Wydał i wstępem opatrzył J.Krzyżanowski. War. 1948.
Tow. Nauk. Warsz. 4, s. 27, [2], tabl. 69. brosz. (Okł. zakurzona, niewielkie
naddarcia grzbietu, wewnątrz stan b.dobry) cena: 120,00
319.GAŁCZYŃSKI K[onstanty] I[ldefons] — Wiersze. War. 1956.
Czytelnik. 16d, s. 743, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko otarta,
poza tym stan b.dobry. Ekslibris) cena: 60,00
320.GARBOWSKI Tadeusz — Entomologia według wykładów ... [Kr.? pocz.
XX w.]. Wyd. K.Flisa i Konopnickiego 8, s. 263, [1], 90, [1]. opr. bibliot.
ppł., okł. brosz. naklejona na lico opr. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan
dobry. Rękopis powielany. Ilustr. w tekście) cena: 80,00
321.GARBOWSKI Tad[eusz] — Zasady embryologii. Kr. 1902. Odbito w
Litogr. M.Salba. 8, s. [4], 393. opr. bibliot. ppł. (Okł. nieco otarte,
wewnątrz stan dobry. Rękopis powielany. Ilustr. w tekście) cena: 80,00
322.GARLICKI Apolinary — Kościuszko. Odczyt, wygłoszony w setną rocznicę
śmierci Naczelnika, w czasie uroczystego obchodu w sali na Zamku przemyskim.
Przemyśl 1917. Zjedn. Tow. Polskich. 8, s. 16. brosz. (Okł. zabrudzona,
wewnątrz zaplamienia i zabrązowienia papieru) cena: 24,00
323.GASZYŃSKI Konstanty — Poezje. Wydanie zupełne. Lipsk 1868.
F.A.Brockhaus. 16d, s. XXVIII, 220. opr. oryg. pł. Bibl. pisarzy pol., t.52.
(Miejscami zażółcenia papieru, ślady zalania okł. i na marginesach) cena:
38,38
324.GAWENDA Jerzy August — Legalizm Polski w świetle prawa publicznego.
Londyn 1959. Printed by White Eagle Press Ltd. 8, s. 127. brosz. (Stan dobry.
Piecz. własn.) cena: 40,00
325.GAWLIK Jan Paweł — Twarze teatru. Wr. 1963. Ossol. 8, s. 333,
[3], tablice. brosz. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. Podpis własn.
Liczne ilustr. na tabl. Wśród prezentowanych artystów: Kazimierz Witkiewicz,
Danuta Michałowska, Aleksander Dzwonkowski, Halina Gryglaszewska, Henryk Bąk,
Stanisław Igar, Jerzy Nowak, Maria Bednarska, Ida Kamińska, Kazimierz Rudzki,
Elżbieta Barszczewska, Jacek Woszczerowicz, Zofia Mrozowska, Halina Mikołajska,
Maria Kościałkowska, Jan Świderski, Gustaw Holoubek) cena: 30,00
326.GAYÓWNA D. — Dobroczyńca ludzkości Ludwik Pasteur. Życie i
działalność. Poz. [193-?]. Księg. św.Wojciecha. 16d, s. [4], 157, [2]. opr.
oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry) cena: 24,00
327.GENERAŁ Jan Henryk Dąbrowski. Dowódca Legionów polskich. Lw.
1889. Nakł. Tow. im. S.Staszica. 16d, s. 52. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz.
Tow. im. S.Staszica we Lwowie, red. S.Wicherek, R.1, t.2: IV 1889 (Marginesy
przedniej okł. brosz. przycięte, poza tym stan dobry. Piecz. własn.) cena:
40,00
328.GĘBALA Stanisław — Teatr Różewicza. Wr. 1978. Ossol. 8, s. 233,
[2]. brosz. Prace Wroc. Tow. Nauk., S.A, nr 192. (Niewielkie otarcia okł., stan
dobry) cena: 36,00
329.GIEDROYĆ Fr[anciszek] — Polski słownik lekarski. T.1-2. War.
1931-1933. Wyd. Kasy im. Mianowskiego. 4, s. XIII, [3], 654; [4], 718, [1].
brosz. (Odbarwienie grzbietów, niewielkie zabrudzenia i otarcia okł., poza tym
stan dobry) cena: 240,00
330.GILIBERT Joannis
Emmanuel — Exercitia phytologica quibus omnes plantae Europeae, quas vivas
invenit in variis herbationibus, seu in Lithuania, Gallia, Alpibus, analysi
nova proponuntur, ex typo naturae describuntur, novisque observationibus aut
figuris raris illustrantur: additis stationibus, tempore florendi, usibus
medicis aut oeconomicis, propria auctoris experientia natis. Vol.1-2. Lugduni
Gallorum [= Lyon] 1792. Ex Typis J.B.Delamolliere. 8, s. LXXX, 388; [389]-655,
[1]. razem opr. wsp. skóra, obcięcie barwione (E.17, 141 (lokalizuje tylko
jeden egz.). Wiele kart dublowanych i podklejonych bibułką, miejscami ślady
wykwitów (mykologicznych?), ślady zawilgocenia. T.1: Plantae lithuanicae cum
lugdunensibus comparatae, t.2: Caeterae plantae Lithuanicae cum lugdunensibus
comparatae. Na kartach przedtyt.: Supplementum systematis plantarum Europae.
Dzieło zaopatrzone było w atlas, którego tu brak. Rzadkie
J.E.Gilibert (1741-1814)- francuski
przyrodnik, botanik i lekarz, profesor Uniw. Wileńskiego, twórca wileńskiej
szkoły botanicznej, założyciel - na zlecenie króla Stanisława Augusta - ogrodu
botanicznego w Grodnie; na Litwie przebywał 8 lat, jako pierwszy rozpoczął
systematyczny opis roślin dziko rosnących na Litwie (w swoich pracach wymienił
i scharakteryzował ok. 700 gatunków). Materiały zebrane przez Giliberta
wykorzystał S.Jundziłl w swoje pionierskiej pracy poświęconej florze Litwy) cena:
1.712,00
331.GLOGER Zygmunt — Zabawy, gry, zagadki, żarty i przypowieści. Z
ust ludu i ze starych książek zebrał ... Wyd. Nowe. War. 1900. Druk.
J.Jeżyńskiego. 16d, s. 80. opr. pł. z epoki (Okł. otarte, blok luźny,
zaplamienia, zapiski ołówkiem. Egz. wymaga interwencji introligatora) cena:
60,00
332.Le GLORIE e le Sventure della Polonia narrate al popolo italiano
da un esule. Milano 1863. Francesco Sanvito. 16d, s. 244. opr. ppł. z epoki.
(Górna część karty przedtyt. zaklejona papierem. Papier miejscami zabrązowiony,
poza tym stan dobry. Zapiski własn. na karcie tyt.) cena: 202,00
333.GODLEWSKI M. — Prawdziwa różnica pomiędzy nauką Kościoła Rzymsko-Katolickiego a nauką wyznania protestanckiego. War. 1902. Wyd. "Kroniki Rodzinnej". 16d, s. 39, [1]
[oraz] GONDEK Feliks — Siedem grzechów głównych. III. Nieczystość, IV. Obżarstwo. Wyd.III. War. 1901. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], 164
[oraz] OSADNIK J.B. — O odpustach.
War. 1902. Wyd. "Kroniki Rodzinnej". 16d, s. 31, [1]. razem opr. ppł.
z epoki (Okł. otarte, papier zażółcony. Piecz.) cena: 48,00
334.GOETEL Walery — Stanisław Staszic. Na 50-lecie Akademii
Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Kr. 1969. PWN. 8, s. 57,
[4], tabl. 1. brosz., obw. (Obw. lekko otarta, poza tym stan dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 8,44
335.[GOLDFLAM S.]. Pamięci Dra Samuela Goldflama 1852-1932. War.
1933. Tow. Przyjaciół Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. 8, s. 30. brosz.
(Okł. nieco otarte) cena: 46,00
336.GOMULICKI Wiktor — Trzy królowe. Portrety historyczno-estetyczne.
Jadwiga, Barbara, Marysieńka przez ... War. 1908. Nakł. i druk. M.Arcta. 16, s.
175, [1]. opr. ppł. z epoki. Książki dla wszystkich (Stan dobry) cena: 42,20
337.GOSŁAWSKI Maurycy — Poezye ... Z przedm. przez L.Zienkowicza.
Pierwsze wyd. zb. i zup. Lipsk 1864. F.A.Brockhaus. 16d, s. XXIII, [1], 311.
opr. oryg. pł. Bibl. Pisarzy pol, t.24. (Stan dobry) cena: 51,17
338.GOSTOMSKI Walery — Z głębin duszy polskiej. Wspomnienie o ś.p.
Stefanie Kozłowskim. Kr. 1908. Geb. i Sp. 8, s. 37, portret 1. brosz.
(Niewielkie otarcia okł., podklejenia grzbietu. Piecz. "Z księgozbioru
Łuniewskich w Gnoynie", skasowana piecz. bibliot. Dotyczy S.Kozłowskiego
(1859-19089) - działacza rolniczego zaangażowanego w ruch narodowy na Śląsku) cena:
52,75
339.GOSTYŃSKI Tadeusz — Franciszek Krasiński polityk złotego wieku.
Przemyśl 1938. "Druk. Nowoczesna". 8, s. XXII194, [3], tablice brosz.
Studia Historico-Ecclesiastica , [nr] 4 (Okł. nadkruszone, wewnątrz stan
b.dobry. Egz. nierozcięty. Skasowana piecz. bibliot.) cena: 63,30
340.GOSZCZYŃSKI Seweryn — Dziennik podróży do Tatrów. Oprac.
S.Sierotwiński. Wr.-Kr. 1958. Ossol. 16d, s. CXXVII, [1], 337, [3]. opr. oryg.
pł. Bibl. Narodowa, S.1, nr 170. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry.) cena:
40,00
341.GOSZCZYŃSKI Seweryn — Dziennik podróży do Tatrów. Oprac.
S.Sierotwiński. Wr.-Kr. 1958. Ossol. 16d, s. CXXVII, [1], 337, [3]. opr. oryg.
pł. BN, s.I, nr 170 (Stan dobry) cena: 40,00
342.GOT Jerzy — Teatr krakowski pod dyrekcją Hilarego Meciszewskiego
1843-1845. Repertuar, recenzje, dokumenty. Oprac. ...Wr.-Kr.-War. 1967. Ossol.
4, s. XVI, 346. brosz. (Otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu, wewnątrz stan
b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 46,00
343.GRABIEŃSKI Wł[adysław] — Dzieje narodu polskiego. Cz.1. Kr. 1897.
Nakł. autora. 8, s. [4], 280. opr. psk. złoc. z epoki. (Otarcia okł., wewnątrz
stan dobry) cena: 120,00
344.GRASS Günter — Blaszany bębenek. Przeł. S.Błaut. War. 1984. PIW.
16d, s. 633, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry) cena: 18,00
345.GRENIUK Piotr, TURSKA Zofia — Kościuszko w pieśni i poezji. Łódź
1946. Woj. Urząd Ziemski. 8, s. 110, [2]. brosz. (Odbarwienia i zabrudzenia
okł., wewnątrz stan dobry) cena: 32,00
346.GROSZEK Leon — Wychwyt Grahama. Konstrukcja i naprawa. 36 rys.
oryg. autora. Poz. 1947. Nakł. autora. 8, s. [2], VIII, 56, [4], tabl. 2.
brosz. (Okł. i papier zabrązowione, poza tym stan dobry) cena: 48,00
347.GROTTGER Artur — Wojna. (W dolinie łez). War. 1898. Red. "Wędrowca". folio, s. [4], tabl. 11. oryg. teka pł. zdob.
[oraz] tenże — Album polskie. War. 1899. Red. "Wędrowca". folio, s. [1], tabl. 4
[oraz] tenże — Lituania. Kr.
[1899]. A.Kaczurba. folio, s. [4], tabl. 6 (Teka zaplamiona, podklejenia kart z
tekstem. Dołączono 6 obcych tablic z reprodukcjami prac A.Grottgera) cena:
800,00
348.GROT Zdzisław — Hipolit Cegielski. Poz. 1947. Księg. Akademicka.
16d, s. 350, [1]. opr. wsp. pł. Bibl. histor. pod red. Pozn. Tow. Przyj. Nauk.,
[t.?] 3 (Stan dobry. Podpis własn., piecz.) cena: 44,31
349.GRZĘDZIŃSKI January — Maj 1926. Paryż 1965. Inst. Literacki. 8,
s. 109, [2], tabl. 1. brosz. Bibl. Kultury, nr 69, Dokumenty (Stan dobry) cena:
40,00
350.GRZYMAŁA-SIEDLECKI Adam — Cud Wisły. Wspomnienia korespondenta
wojennego. War. 1990. Wiedza Powsz. 16d, s. 277, [2]. opr. oryg. pł. (Stan
b.dobry. Reprint wyd. z 1921 r.) cena: 32,00
351.GUMOWSKI Maryan — Portrety Kościuszki. (47 reprodukcyi). Lw.
1917. H.Altenberg, G.Seyfarth, E.Wende i Ska. 8, s. [8], 80, [2], tabl. 38.
opr. oryg. ppł. Studya ikonograficzne do dziejów pol., t.1 (Grzbiet uszkodzony,
okł. zaplamione, blok poluźniony. Podpis własn.) cena: 60,00
352.GWIAZDKA czyli kolenda na rok 1864. Książka zbiorowa
illustrowana. R.2. War. 1864. Księg. Pol. A.Dzwonkowskiego i Sp. 16d, s. [2],
III, [1], [3]-202, [2], tabl. 14, frontispis. opr. bibliot. ppł. z epoki.
(Wyraźne otarcia okł., blok poluźniony, miejscami zaplamienia. Na tablicach
portrety królów, sceny historyczne i obyczajowe, widok Krakowa. Nieczęste) cena:
450,00
353.HAHN Wiktor — Karol Szajnocha jako autor dramatyczny. Wr. 1948. Ossol.
8, s. [2], 58. brosz. Nadb. z Rocznika Zakł. Nar. im. Ossolińskich, t.3 (Okł.
lekko nadkruszone, poza tym stan b.dobry) cena: 20,00
354.HANDELSMAN Bronisław — Wskazówki dla lekarzy szkolnych. Łódź-War.
1916. L.Fiszer, E.Wende i S-ka. 16d, s. [4], 74, [1]. brosz. (Okł. leciutko
zaplamione, poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Dedykacja autora na karcie
tyt.) cena: 42,00
355.HANDELSMAN Bronisław — Zasady pielęgnowania chorych dla użytku
pielęgniarek. Łódź. 1920. Księg. L.Fiszera. 16d, s. 287. brosz. (Okł. lekko
otarte i zabrudzone, wewnątrz stan dobry. Książka zaw. dwie części. Cz.1:
Krótki zarys anatomji, fizjologji i higjeny. Cz.2: Pielęgnowanie chorych) cena:
80,00
356.HANEK Vaceslav — Polyglotta Kralodvorskeho rukopisu. Text v
povodnim i obnovenem pravopisu; preklad: rusky, srbsky, illyrsky, polsky,
hornoluzicky, vlasky, anglicky, nemecky; ukazky: dolnoluzickeho, maloruskeho,
krajnskeho, francouzskeho i bolgarskeho. Vydani ... Praha 1852. Nakl.
vydavatelovym. 16, s. X, [2], 794, tabl. 1. opr. psk. z epoki (Otarcia
grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podkreślenia ołówkiem. Kilkujęzyczne wydanie
słynnego "Królodworskiego rękopisu" - rzekomego zabytku poezji
staroczeskiej, w rzeczywistości falsyfikatu. Wyd. oryginalne (1819) wywarło
decydujący wpływ na rozbudzenie ducha narodowego wśród mas czeskich. "Jako
falsyfikat, zajmuje bodaj pierwsze miejsce w tego rodzaju literaturze
światowej. Mickiewicz poświęca mu całą lekcję 11 z dn. 29 I 1841 swoich
wykładów" (L.Gocel "Przypadki JKM książki", Wr. 1963). Na s. 387-462
tekst polski: "Królodworski rękopis. Zbiór staroczeskich bohatyrskich i
lirycznych śpiewów. Przeł. przez L.Siemieńskiego". Nieczęste) cena:
300,00
357.HARBUT Juljusz Stanisław — Generał Bem w Turcji. Z 10
fotografjami i iilustracjami. War. 1929. Książnica-Atlas. 8, s. 76, [3], tabl.
1. brosz. (Okł. nieco nadkruszone, poza tym stan dobry. Podpis własn. Wyd.II.
Ilustr. w tekście) cena: 24,00
358.HARBUT Juljusz Stanisław — Po prochy generała Bema. Wrażenia i
rozważania z podróży przez Rumunję, Bułgarję, Turcję, Palestynę i Syrję. Z 30
fotografjami i ilustracjami. War. 1929. Książnica-Atlas. 8, s. VII, [1], 190,
[1], mapa 1. brosz. (Okł. nadkruszone i luzem, blok pęknięty. Egz. nierozcięty,
wymaga opr. Dedykacja autora z 1931) cena: 46,00
359.HARTLEB Kazimierz — Jan Zambocki dworzanin i sekretarz JKM. War.
1937. Nakł. Tow. Nauk. Warsz. 8, s. 155, [2]. brosz. Rozprawy hist., t.20, z.1.
(Stan dobry) cena: 40,00
360.HARTLEB Kazimierz — Mikołaj Kopernik. Wyd. wznowione. Tor. 1948.
UMK. 4, s. 55, tablice. brosz. (Stan b.dobry. Drzeworyty B.Marschalla) cena:
42,64
361.[HERMES Johann Timotheus] — Sophiens Reise von Memel nach Sachsen. Zweite, stark vermehrte Ausg. [...]. Mit Kupfern. Theil 1. Leipzig 1776. J.F.Junius. 8, s. [6], III-XX, 650, tabl. 2. opr. skóra z epoki
[oraz] [tenże] — Sophiens Reise von
Memel nach Sachsen. Theil 2-6. Leipzig 1774-1776. J.F.Junius. 8, s. [18], 506,
tabl. 2; XII, 612, tabl. 2; XIV, 591, tabl. 2; XII, 676, tabl. 2; XII, 578,
[2], tabl. 2. opr. skóra z epoki (Otarcia okł., zatarte złoc. na grzbietach,
miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Piecz., podpisy własn. Opis podróży z
Kłajpedy do Saksonii w formie listów do przyjaciół. Cz.1 w wyd.II) cena:
800,00
362.HERTZ Jan Adolf — Książę Józef Poniatowski. Sztuka w 4 aktach.
War. [po 1930]. Księg. F.Hoesicka. 16d, s. [4], 132, [3], tablice. brosz., obw.
(Brak karty tyt., otarcia i podklejenia obw.) cena: 48,00
363.HODOWLA owiec i bydła w Tatrach Polskich i na Podhalu.
Teraźniejszość i przyszłość. Wr. 1961. Ossol. 4, s. 191, [1], tablice. opr.
oryg. pł., obw. PAN, Pasterstwo Tatr Polskich i Podhala, t.3 (Obw. lekko
otarta, poza tym stan b.dobry. Oprac.: A.Drozdowski, S.Groblewska, W.Karkoszka,
J.Kolowca, Z.Korosadowicz, M.Nowak, I.Podobiński, B.Węglarska) cena: 140,00
364.HOLEWIŃSKI Józef — O przyszłość Zakopanego. War.-Kr. 1920. Nakł.
Tow. Wyd. 16d, s. 24. brosz. (Stan dobry) cena: 20,00
365.HOŁOWIŃSKI [Ignacy] — Teka rozmaitości. Wyd. X. ... Wilno 1844.
Nakł. T.Glücksberga. 8, s. [4], 411, [2], tabl. 1. opr. ppł. z epoki (Otarcia
okł., miejscami wyraźne zażółcenia papieru. Piecz. Na tabl. portret
D.Hołowińskiej, matki wydawcy. Zaw.: Życie mojej Matki, Opuszczony klasztor i
xiądz kapucyn, Wieczór na wsi, O metodzie filozofii, ŚŚ. Perpetua i Felicyta, O
św. Teresie i jej dziełach) cena: 120,00
366.HOMA Edward — Współczesne gwary Pomorza Środkowego. Studium
socjolingwistyczne. Cz.1-2. Słupsk 1979. WSP. 8, s. 300; 90. brosz. (Stan
b.dobry. Odręczna dedykacja autora dla prof. K.Rymuta) cena: 40,00
367.HÜBNER Johann — Kurtze Fragen aus der Neuen und Alten Geographie
bis auf gegenwärtige Zeit continuiret, auch hin und wieder vermehret, Und mit
einer nützlichen Einleitung vor die Anfänger, Auch mit einer Vorrede von den
besten Land-Charten vermehret. Mit Röm. Kayserl. Majestät, auch Königlichen Poln.
[...]. Leipzig 1733. Bey Joh. Friedr. Gleditschens Sohn. 8, s. [20], 120, 979,
[111], mapa 1. opr. perg. z epoki. (Okł. przybrudzone, grzbiet jednostronnie
naderwany, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.(?) na przedniej wyklejce. Opis
poszczególnych państw w formie pytań i odpowiedzi. Osobny rozdział pośw. Polsce
(od s. 697). Prezentowana pozycja jest przykładem książki dającej dostęp do
nauki geografii dla szerszych kręgów zainteresowanych. Poprzedzona mapą: Nova
et Accurata Pantotopia Descriptio) cena: 680,00
368.IDEA i czyn Józefa Piłsudskiego. War. [cop. 1934]. Bibl. Dzieł
Nauk. 4, s. 286, [1], tabl. 16. opr. oryg. pł. zdob. (Stan dobry. Na narożniki
okł. nałożone wsp. okucia. Obca dedykacja. Zaw. m.in. bibliografie druków o
J.Piłsudskim, bogaty materiał ikonograficzny. Wśród autorów m.in.:
M.Handelsman, J.Jędrzejewicz, J.Lechoń, W.Lipiński, J.Tuwim) cena: 255,00
369.IDEA i czyn Józefa Piłsudskiego. War. 1991. Wyd. Polonia. 4, s.
270, [1], tabl. 16. brosz. (Stan dobry. Zaw. m.in. bibliografie druków o J.Piłsudskim,
bogaty materiał ikonograficzny. Wśród autorów m.in.: M.Handelsman,
J.Jędrzejewicz, J.Lechoń, W.Lipiński, J.Tuwim. Reprintt wydania Bibljoteki
Dzieł Naukowych z 1934 r.) cena: 36,00
370.INSTRUKCJA wychowania fizycznego. Cz.2 Walka wręcz. War. 1949.
MON. 16d, s. 93, [1]opr. oryg. ppł. MON, Dowództwo Wojsk Lądowych, Og.-12/49
(Grzbiet naddarty, okł. lekko zaplamione, poza tym stan dobry) cena: 32,00
371.JABŁOWSKI Kazimierz — Jak zdobywać pracę i stanowisko. Lw.-War.
[193-?]. Książnica-Atlas. 8, s. 127, [1]. brosz. (Otarcia i niewielkie
zaplamienia okł., miejscami zażółcenia papieru. Zaw. m.in.: Wybór zawodu,
Czynniki pożądane, Przygotowanie akcji, Biura pośrednictwa, Rozmowa ustna,
Ogłoszenie własne) cena: 86,00
372.JACHNO Jan — Materyały do fauny malakozoologicznej galicyjskiej.
Kr. 1870. Druk. UJ. 16d, s. [4], 104, XV, tabl. 1. brosz. (Okł. i grzbiet
nadkruszone, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 50,00
373.JAROSZ Jan — Rola barw i woni kwiatów w ich zapylaniu. (Szkic
krytyczny)). Kołomyja 1906. Druk. i litogr. A.J. Miziewicza. 8, s. 22. brosz.
Odb. ze Sprawoz. gimnazyalnego (Stan dobry) cena: 40,00
374.[JARZYNA Stanisław] — Księga złotych myśli z różnych źródeł
zebrał i według treści uporządkował w 130 rozdziałach i dwóch tomach ks. S.J.
[krypt]. Wyd.II przerob. i popr. Cieszyn [192-]. Nakł. autora. 8, s. V,
[6]-538, II; 536, II. brosz. (T.1 z pękniętym blokiem i okł. przednią luzem,
poza tym stan dobry, t.2 stan b.dobry. Egz. nierozcięte) cena: 120,00
375.JEZIERSKI Edmund — Tadeusz Kościuszko. W stuletnią rocznicę
śmierci Naczelnika. War. 1917. Nakł. Księg. W.Jakowieckiego. 16d, s. 80. brosz.
Życiorysy, nr 14 (Okł. lekko nadkruszone, poza tym stan dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 32,00
376.JĘDRZEJEWICZ Janusz — Józef Piłsudski. Ze słowem wstępnem
A.Struga. Wyd.III. War. 1920. Księg. "Ogniwo". 8, s. 68. brosz. (Brak
karty przedtyt.[?], okł. luzem, okł. otarte i z niewielkimi ubytkami. Egz.
wymaga oprawy) cena: 31,65
377.KACZMARCZYK Casimirus — Catalogus Diplomatum Pergameneorum
Universitatis Jagellonicae Cracoviensis. Cracoviae 1953. Sumptibus
Universitatis Jagellonicae Crac. 4, s. XIX, [2], 480, tabl. 6. brosz. (Okł.
nieco nadkruszone, poza tym stan. Egz. nierozcięty. Wyd. 550 egz. Dedykacja
autora na przedniej okł. brosz.) cena: 80,00
378.KADEN-BANDROWSKI Juljusz — Piłsudczycy. War. 1932.
"Kadra", Sp. Wyd.-Drukarska. 16d, s. 214, [3]. opr. późn. ppł. z
zach. okł. brosz. (Okł. brosz. nieco obcięta w dolnym marginesie, wewnątrz stan
dobry. Liczne zamazane piecz. bibliot.) cena: 40,00
379.[KALENDARZ]. Przewodnik Młodzieży Powstańczej. Kalendarz
Oddziałów Młodzieży Powstańczej na rok 1935. Kat. Red. W.Sala, nakł. Zarz. Gł.
Oddz. Młodzieży Powst. 4, s. 268, [2]. brosz. (Wyraźne otarcia okł.,
zaplamienia wewnątrz. Liczne teksty dot. powstań Śląskich, działalności
Młodzieży Powstańczej, a także artykuły: Obrzędy ludowe na Śląsku, Historja
powstania Organizacji Powstańczej, Krótki zarys historji Związku Powstańców
Śląskich, Zwyczaje górnośląskie w czasie świąt Bożego Narodzenia, Pamięci
Orlętom!) cena: 120,00
380.KALTBAUM Artur — Jubileusz gwiazd. War. 1967. WAiF. 8, s. 160.
brosz., obw. (Obw. nieco otarta, poza tym stan dobry. Liczne fotosy w tekście) cena:
36,00
381.KANCLERZ Jan Choiński mecenas uczonych polskich XVI wieku. (Odb.
z "Bibl. Warsz."). War. 1886. Druk. J.Bergera. 8, s. [4], 24. brosz.
(Grzbiet nieco nadkruszony, poza tym stan dobry) cena: 36,00
382.KAPITANIAK Lucjan — Zasady działania i obsługi samochodu. Silnik.
Karburator. Instalacja elektryczna. Mechanizm przenośny. Mechanizm kierowniczy.
Hamulce. Zawieszenie. Uszkodzenia. Wykrywanie uszkodzeń. Jak prowadzić
samochód. War. 1931. M.Arct. 16d, s. 317, [1], tabl. rozkł. 1. opr. oryg. pł.
(Okł. leciutko otarte, poza tym stan dobry) cena: 40,00
383.KARCZ Danuta — Filmy płaszcza i szpady. War. 1973. WAiF. 16d, s.
194, [2], tablice. brosz. (Stan dobry) cena: 28,00
384.KARWACKI Aleksander — O hodowaniu i pielęgnowaniu kwiatów i
roślin pokojowych. Wyd.III przejrz. i powiększone przez N.O. War. 1886. Nakł.
F.Hösick'a. 16d, s. III, XV, 188. opr. ppł. (Okł. lekko zaplamione, poza trym
stan dobry) cena: 50,00
385.KASZYŃSKI Stanisław — Teatr łódzki w latach 1945-1962. Łódź 1970.
Wyd. Łódzkie. 8, s. 559, [1], tablice. opr. oryg. pł. (Ubytek płótna na górnej
krawędzi grzbietu, niewielkie ślady zalania widoczne na górnym marginesie od s.
433 do 559 oraz tylnej okł. Podpis własn.) cena: 30,00
386.[KATALOGI]. Centralne Biuro Wystaw
Artystycznych, Łódź. Wystawa malarstwa Wacława Taranczewskiego. Łódź, X 1960.
8, s. [15]. brosz. (Stan dobry. Wykaz prac prezentowanych w łódzkim Ośr.
Propagandy Sztuki poprzedzony wstępem biograficznym) cena: 64,00
387.-- Katalog obrazów Alexandra Lessera. War. [cenz. 1885]. Druk.
K.Kowalewskiego. 16d, s. 8. brosz. wt. (Stan dobry. Spis 195 obrazów, częściowo
oferowanych do sprzedaży, z podaniem cen) cena: 40,00
388.-- Muzeum Historyczne m. st. Warszawy, Saskie Krajowe Archiwum
Główne w Dreźnie. Varsaviana w zbiorach drezdeńskich. Katalog planów i widoków
Warszawy oraz rysunków architektonicznych budowli warszawskich okresu saskiego.
War., IX-XII 1965. 8, s. 121, [7], ilustr. 32. brosz., obw. (Stan b.dobry.
Piecz. Opis blisko 350 obiektów) cena: 65,00
389.-- Muzeum Historyczne w Warszawie. Warszawa w obrazach i
rysunkach XIX wieku. Katalog zbiorów ... [Oprac.] I.Tessaro. War. 1957.
Centrala Wydawnicza Druków. 8, s. 86, [1], tabl. 16. brosz. (Niewielkie
naddarcie przedniej okł. i karty tyt., stan dobry. Szczegółowy opis 121 widoków
Warszawy wykonanych w XIX w. Obejmuje obrazy olejne, akwarele i rysunki
opatrzone często obszernymi komentarzami na temat ich treści. Na końcu 33
biogramy najważniejszych malarzy - twórców widoków Warszawy) cena: 64,00
390.-- Muzeum Miejskie w Bydgoszczy. Dzieła Leona Wyczółkowskiego.
Wystawa zorganizowana pod protektoratem Pana Ministra Wyznań Religijnych [...]
Wojciecha Świętosławskiego otwarta w 85 rocznicę urodzin artysty. Bydg. 1937.
8, s. 15, tabl. 8. brosz. (Stan b.dobry. Pierwszy, tymczasowy katalog zbioru
przekazanego muzeum przez wdowę po artyście) cena: 107,00
391.-- Muzeum Narodowe w Krakowie. Stanisław Ignacy Witkiewicz.
Twórczość plastyczna. Katalog wystawy. Kr. 1966. 8, s. 125, [6], tabl. 16.
brosz. (Narożniki okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Opis 261 rysunków i
obrazów. Indeks) cena: 86,00
392.-- Muzeum Świętokrzyskie w Kielcach. Józef Szermentowski
1833-1876. Katalog wystawy. Oprac. I.Jakimowicz. War. 1969. WAiF. 8, s. 88,
[2], ilustr. 40. brosz. (Okł. nieco zakurzona, stan dobry. Zapiski na przedniej
okł. Obszerny wstęp, szczegółowe opisy 66 obrazów olejnych i 42 rysunków i
akwareli) cena: 68,00
393.--Teatr Wielki w Warszawie, Muzeum Teatralne, Towarzystwo
Przyjaciół Książki. Teatr polski XIX wieku. Wystawa bibliofilska. Katalog.
Warszawa, V-VII 1969. 16d, s. 54, [1], tabl. 4. brosz. (Okł. nieco zakurzona,
wewnątrz stan b.dobry. Dwie tablice omyłkowo powtórzone) cena: 31,65
394.-- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Zbiorowa
wystawa dzieł Leona Chwistka. Kr. IX 1971. 16d podł., s. 56. brosz. (Okł. nieco
pożółkła, stan dobry. Katalog oprac. Z.Sołtysowa. Wyd. 200 egz. Wystawiono 237
prac (w tym wiele o charakterze formistycznym). Liczne ilustr. Tytuł okł.:
"Leon Chwistek 1884-1944") cena: 86,00
395.KELERA Józef — Komu warto kibicować. Szkice o teatrze i dramacie.
Kr. 1978. Wyd. Lit. 16d, s. 281, [1], tablice. brosz., obw. (Niewielkie otarcia
obw., poza tym stan b.dobry. Podpis własn) cena: 20,00
396.KERSTEN Adam — Stefan Czarniecki 1599-1665. War. 1963. MON. 8, s.
582, [2], tablice. opr. oryg. pł. (Okł. zaplamiona, fragm. obw. wklejony przed
kartą tyt., stan dobry) cena: 24,00
397.[KĘDZIERSKI Czesław] — W setną rocznicę 1819 28/1 1919. Jan
Kiliński szewc-pułkownik. Na obchód setnej rocznicy zgonu bohatera oprac. Cz.K.
[krypt.]. Poz. [1919]. Wyd. Kom. Obchodu Rocznicy, Skł. Gł. w Księg.
B.Chrzanowskiego. 8, s. 35, [1]. brosz. (Przednia okł. nadkruszona, tylna
luzem, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00
398.KIJOWSKI Andrzej Tadeusz — Chwyt teatralny (Zarys instrumentalnej
teorii teatru). Kr. 1982. Wyd. Lit. 16d, s. 220, [2] . brosz., obw. (Otarcia
obw., poza tym stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Poetyka rekwizytu,
Instrument gry, Twarze i maski, Teatr totalny) cena: 24,00
399.KLEMENSIEWICZ Zenon — Prawidła poprawnej wymowy polskiej. Oprac.
... Wyd.IV. Wr.-War.-Kr. 1964. Ossol. 16d, s. 30, [2]. brosz. Bibl. Tow.
Miłośników Języka Polskiego, nr 10. (Stan dobry) cena: 12,00
400.KNICKERBOCKER H.R. — Quo Vadis, Europa? (Czy Europa się
podniesie?). Autoryzowany przekład z ang. M.Rafałowicz-Radwanowej. War. 1933.
Księg. M.Fruchtmana. 16d, s. 298, [3]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., stan
dobry. Podpis własn.) cena: 48,00
401.KOCHANOWSKI Jan — Dzieła polskie. Oprac. J.Krzyżanowski. War.
1980. PIW. 16d, s, 910, [2]. opr. oryg. skóra, złoc. (Stan b.dobry) cena:
60,00
402.KOLONNA Artur — Polska w 1865 roku. Drezno 1865. Nakł. autora. 8,
s. 31. brosz. wt. (Niewielkie zaplamienia, miejscami zażółcenia papieru) cena:
40,00
403.KOMAR Edward — Kardynał Puzyna. (Moje wspomnienia). Kr. 1912.
Nakł. autora. 4, s. VII, [1], 164, tabl. 1. opr. wsp. ppł. (Pierwsze karty
nieco zakurzone, stan dobry. Biografia Jana Puzyny (1842-1911) - kardynała,
biskupa krak.) cena: 80,00
404.KONARSKI Kazimierz — O uczniu żołnierzu. Oprac. ... War. 1922.
Nakł. Min. W.R. i O.P. 8, s. VIII, 205, [3], tabl. 8. brosz. (Otarcia okł.,
załamania narożników. Praca pośw. "roli, jaką młodzież szkolna odegrała w
obronie kraju, zagrożonego przez inwazję bolszewicką" (ze wstępu)) cena:
85,00
405.KONOPCZYŃSKI Władysław — Józef Szujski 1835-1883. Przemówienie
wygłoszone w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego na obchodzie, poświęconym
pamięci Szujskiego. Staraniem Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa
Historycznego. War. 1933. Druk. Zielna. 16d, s. 28. brosz. (Przednia okł.
zabrudzona, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00
406.KONWICKI Tadeusz — Sennik współczesny. War. 1966. Iskry. 16d, s.
341, [2]. brosz., obw. (Obw. lekko nadkruszona, poza tym stan dobry) cena:
12,00
407.KOPERA Feliks — Malarstwo w Polsce XIX i XX wieku. Z 556 ryc. w
tekście i 103 tabl. [...]. Kr. 1929. Nakł. Druk. Narod. 4, s. XII, 572, tabl.
103. opr. oryg. pł. Dzieje malarstwa w Polsce, cz.3 (Blok poluźniony, poza tym
stan dobry. Jedno z najobszerniejszych opracowań tematu) cena: 510,00
408.[KOPERNIK Mikołaj]. Mikołaj Kopernik [...] Księga zbiorowa [...].
Lw.-War. 1924. Książnica Polska. 8, s. [4], 246, [1]. brosz. Lwowski Komitet
Obchodu 450 Rocznicy Urodzin M. Kopernika (Blok luźny, okł. luzem, wewnątrz
stan dobry. Egz. wymaga opr. Egz. nieobcięty. Podpis własn. Wśród autorów:
M.Ernst, L.Grabowski, E.Żyliński, R.Ganszyniec, F.Bujak, J.Kasprowicz,
W.Bruchnalski, J.Kowalski, W.Hahn) cena: 40,00
409.KOPPPENS Romuald — O sposobach oznaczania spółgłosek miękkich w
Psałterzu floryańskim. Kr. 1893. AU. 8, s. [2], 35, tabl. 1. brosz. (Blok i okł.
luźne, okł. nadkruszone, egz. wymaga oprawy) cena: 24,00
410.KORBOŃSKI Stefan — W imieniu Rzeczypospolitej ... Paryż 1954.
Inst. Literacki. 8, s. 489, [2]. brosz. Bibl. Kultury, t.7 (Grzbiet
nadkruszony, blok poluźniony, poza tym stan dobry) cena: 40,00
411.KORCZYŃSKI L. — Zarys klimatologji lekarskiej. Cz.2. Kr. 1936.
Pol. Tow. Balneologiczne. 8, s. XIV, [1], 552. opr. późn. ppł. (Zabrudzenia
okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Egz. nierozcięty) cena: 80,00
412.KOROSADOWICZ Zbigniew — Tatry i Zakopane. Przewodnik popularny
dla uczestników wczasów, kursów, obozów, wycieczek zbiorowych i szerokich rzesz
turystów. Z planem Zakopanego i 2 panoramami. Łódź 1949. Wyd.
"Hermes". 16d, s. 127, [1]. brosz. (Otarcia okł., stan dobry. Plan i
panoramy w tekście) cena: 30,00
413.KORZON Tadeusz — Historya Polski. Wydanie nadzwyczajne w
zmienionym układzie. Kijów 1918. Wyd. Rady Okręgowej w czwartym roku wojny, w
drugim roku wyzwolenia. 8, s. [4], 372, [[8]. brosz. (Okł. luzem i nadkruszone,
wewnątrz stan dobry. Egz. wymaga opr. Obca dedykacja) cena: 60,00
414.KOSIŃSKI Józef Adam — Biblioteka fundacyjna Józefa Maksymiliana
Ossolińskiego. Wr. 1971. Ossol. 8, s. 206, tablice. brosz. (Okł. lekko
zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena: 30,00
KOSMOS. Czasopismo Polskiego Tow. Przyrodników imienia Kopernika. Red. honorowy B.Radziszewski. Red. naczelny S.Tołłoczko. Od 1926 ukazywało się w seriach A i B. Serja B: Przegląd zagadnień naukowych pod red. D.Szymkiewicza. Lwów. Nakł. Pol. Tow. Przyrodników. 8
415.R.33 za rok 1908. s. VIII, [2], 646, [1], tabl. 1. opr. bibliot. ppł. (Egz. ze śladami wilgoci, poza tym stan dobry. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: J.Niedźwiedzki - O bursztynach z Karpat galicyjskich, W.Rogala - Sprawozdanie z badań geologicznych wzdłuż kolei Lwów-Podhojce, J.Dziędzielewicz - Zapiski faunistyczne ze wschodnich Karpat, E.Romer - Próba statystyki literatury fizyograficznej ziem polskich za lata 1891-1905) cena: 120,00
416.R.34 za rok 1909. s. XIV, 1253, tablice. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz. bibliot. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: Z.Chmielewski - Zmienność kwiatów u Anemone nemorosa L., W.Kuźniar - Występowanie haczetynu w Bonarce (pod Krakowem), J.Łomnicki - Z doliny Prutu, T.Wiśniowski - Z szkolnych wycieczek geologicznych w r. 1909 kilka uwag i spostrzeżeń, B.Dybowski - Kilka uwag, dotyczących doświadczeń biologicznych, które dałoby się obecnie wykonywać u nas) cena: 140,00
417.R.35 za rok 1910. s. XVI, 1107, tablice. opr. pł. z epoki (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: E.Dunikowski - Z Veracruz do stolicy meksykańskiej, A.Korczyński - O związku między barwą a budową chemiczną połączeń organicznych, J.Morozewicz - Pamięci Feliksa Kreutza, B.Możejko - O zastosowaniu formaliny w celu przygotowania preparatów muzealnych, M.Raciborski - Roślinność wód stojących okolicy Lwowa, L.Bykowski - Sztucznie wywołane zboczenia w budowei rosiczki okrągłolistnej, S.Fedorowicz - Z wycieczki botanicznej na Świdowiec) cena: 140,00
418.R.36 za rok 1911. s. XVI, 1166, 175, tablice. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: M. d'Abancourt-Wirstleinowa - Pierwsza wycieczka botaniczna w Miodobrody, H.Kadyi - Dr Jan Stella-Sawicki. Wspomnienie pośmiertne, E.Niezabitowski Lubicz - Kopce ziemne sypane przez mrówki po pastwiskach Galicyi Wschodniej, K.Rouppert - Zapiski grzybozanawcze z Ciechocinka i innych stron Królestwa Polskiego, K.Simm - O narządach dźwiękowych owadów, R.Zuber - Poziomy naftowe i wodne w Borysławiu i Tustanowicach. Na ostatnich 175 stronach Spis prac odnoszących się do fizyografii ziem polsich za lata 1907, 1908, 1909 w opracowaniu Wilhelma Pokornego) cena: 140,00
419.R.37: z. 1-12 za rok 1912. s. XVI, 754, XVI, tablice. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięte. Podpisy własn. Zbroszurowano po 3 zeszyty. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: S.Kamecki - Przyczynek do prac o naturze amylazy, S.Małkowski - Wydmy piaszczyste okolic Sadowego, K.Stecki - Zielnik roślin tatrzańskich, A.J.Żmuda - Zapiski bryologiczne z powiatu wielickiego, R.Zuber - Kilka słów w sprawie dzieła Staszica "O Ziemiorodztwie Karpatów", E.Romer - W sprawie dzieła Staszica kilka słów odpowiedzi) cena: 140,00
420.R.38: z. 10-12 za rok 1913. s. [8], [849]-1698, [2], XVIII, tablice. brosz. (Blok nadpęknięty, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Podpis własn. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: J.Włodek - Doświadczenie nad działaniem niektórych nawozów azotowych w glebie wapiennej, J.Paczoski - Wycieczka botaniczna na Podole, W.Szafer - Przyczynek do znajomości modrzewi eur-azyatyckich ze szczególnem uwzględnieniem modrzewia w Polsce) cena: 80,00
421.R.53, s.B: z. 1 za rok 1928. s. 112. brosz. (Blok lekko nadpęknięty, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: A.Kozikowski - Działalność naukowa prof. Zygmunta Mokrzyckiego, D.Szymkiewicz - Przyczynek do kwestji przystosowywania się organizmów do otoczenia) cena: 40,00
422.R.53, s.B: z. 2 za rok 1928. s. [113]-276. brosz. (Okł. nieco nadkruszone, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: W.Friedberg - Wymieranie zwierząt, M.Skalińska - Z zagadnień genetyki [...], D.Szymkiewicz - W sprawie drożyzny niemieckich czasopism naukowych) cena: 40,00
423.R.53, s.B: z. 3 za rok 1928. s. 279-415. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: W.Nechay - Teorja Wegenera pod względem geologicznym, R.Dreżepolski - Ewolucja jądra i jego rola u Euglenin, S.Kulczyński - Ogród flory polskiej) cena: 40,00
424.KOSSAK W[ojciech], STYKA Jan — Bitwa pod Racławicami dnia 4
kwietnia 1794. Malowali ... Lw. 1894. Księg. Jakubowskiego i Zadurowicza. 16d
podł., s. 16, tabl. 8. brosz. (Naddarcia tylnej okł., niewielkie zaplamienia
przedniej. Tytuł okł.: "Racławice 1794-1894". Na tabl. reprodukcje
panoramy racławickiej) cena: 107,00
425.KOŚCIUSZKO Tadeusz — Kilka listów i testament ... Wyd. J.K.G. [=
J.K.Gieysztor]. Kr. 1894. W.L.Anczyc i Sp. 16d, s. 45, [2]. brosz. (Niewielkie
zabrudzenia okł., stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 21,32
426.KOT Stanisław — Marcin Czechowic. Kr. 1938. Druk. UJ. 16d, s. 11.
brosz. Odb. z PSB (Stan dobry) cena: 36,00
427.KOT Stanisław — Stanislaw Estreicher. Na tle życia kulturalnego
Krakowa (Odbitka z II-go tomu Strat kultury polskiej). Glasgow 1945. Książnica
Polska. 8, s. 50, [1]. brosz. (Okł. luzem, niewielkie rdzawe plamki przy
zszywkach, poza tym stan dobry) cena: 26,00
428.KOTULA B. — Wykaz mięczaków zebranych w okolicach Przemyśla,
tudzież w dorzeczu górnego Strwiążu i Sanu. Kr. 1881. Druk. UJ. 8, s. 30.
brosz. Odb. ze Sprawozdań Komisyi fizyjogr. Akad. umiej., t.16 (Papier nieco
zabrązowiony, poza tym stan dobry) cena: 40,00
429.KOWALSKA Hanna — Rosyjski wiersz duchowny i kultura religijna
staroobrzędowców pomorskich. Wr. 1987. Ossol. 8, s. 123, [1]. brosz. Prace Kom.
Słowianoznawstwa PAN, nr 46. (Stan b.dobry. Egz. z biblioteki prof. K.Rymuta,
bez znaków własn.) cena: 20,00
430.KOWZAN Tadeusz — Jules Renard i jego teatr. Wr.-War.-Kr. 1966.
Ossol. 4, s. 214, tablice. brosz. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00
431.KOZIEŁEK Alojzy — Sługa Boży Teodor Christoph świątobliwy
proboszcz śląski. Wyd. ... Kat. [nie przed 1941]. Druk. Kat. 8, s. 43. brosz.
(Stan dobry) cena: 27,43
432.KOŹMIAN St[anisław] — Graf Bismarck und sein Werk, der
Norddeutsche Bund. Eine historische Studie von ... Posen 1870. Druck von
L.Merzbach. 8, s. 103. brosz. Abgedruckt aus der Krakauer "Polnischen
Revue" ("Przegląd Polski"), V und VI 1869 (Ezg. ze śladami
wilgoci i mocno nadkruszonymi marginesami. Egz. nierozcięty i nieobcięty) cena:
10,00
433.[KOŹMIŃSKI Jerzy] — Dictionarium Latino-Polonicum ad usum
publicarum in Regno Poloniae Scholarum. War. 1779. Typis S.R.M. 7 Reipublicae
Scholarum Piarum. 8, s. [14], 476. opr. wsp. psk. (E.20, 195. Stan dobry.
Podpis własn., piecz. Wyd.I. Na końcu indeks. Słownik przeznaczony do używania
w szkołach narodowych) cena: 650,00
434.KRAKÓW miasto Marszałka. War. [1935?]. Liga Popierania Turystyki.
16d, s. [16]. brosz. (Stan b.dobry. Oprac. A.Zieliński, zdjęcia Mucha i
Poddębski. "Broszurka niniejsza przeznaczona jest dla uczestników
pielgrzymek, przybywających do Krakowa dla złożenia hołdu u trumny ś. p.
Marszałka Jóżefa Piłsudskiego [...]") cena: 20,00
435.KRASIŃSKI Zygmunt — Poezje. T.1. ipsk 1883. F.A.Brockhaus. 16d,s.
LIV, [2], 263. opr. oryg. pł. Bibl. pisarzy pol., t.23. (Niewielkie otarcia
okł. Stan dobry) cena: 38,38
436.KRÓKOWSKI Georgius — De "Septem Sideribus" quae Nicolao
Copernico vulgo tribuuntur. Cracoviae 1926. Sumptibus Academiae Polonae
Litterarum. 8, s. [2], 123, [1]. brosz. Archiwum filolog. PAU, nr 5 (Przednia
okł. luzem, brak tylnej, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 30,00
437.KRÓLIŃSKA Janina — Szymon Szymonowicz. W trzechsetną rocznicę
zgonu autora "Sielanek". Zamość 1929. Nakł. Komitetu Obchodu [...].
8, s. 73, [3], tabl. 2. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry) cena:
53,00
438.KRUK Stefan — Życie teatralne w Lublinie (1782-1918). Lublin
1982. Wyd. Lub. 8, s. 302, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie
zabrudzenia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 24,00
439.KRZEMIENIEWSKI Seweryn — Prof. Dr. Emil Godlewski (sen.) jako
organizator i pedagog. (Przemówienie, wygłoszone dnia 9. maja 1931 w Auli
Uniwersytetu Jagiellońskiego na Uroczystej akademji ku czci ś.p. Profesora Dra
Emila Godlewskiego (sen.). Lw. 1932. Pierwsza Związkowa Drukarnia. 8, s.
[123]-137. brosz. Odb. z "Kosmosu" (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena:
36,00
440.KUBALA Ludwik — Stanisław Orzechowski i wpływ jego na rozwój i
upadek Reformacyi w Polsce. Z 46 ilustr. Lw.-War. 1906. H.ALtenberg, E.Wende.
8, s. [4], 103, [3], tabl. 1. opr. oryg. pł. Nauka i Sztuka, t.1. (Blok lekko
poluźniony, okł. nieco otarte, poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 120,00
441.KUDERA Jan — Ksiądz Konstanty Damrot (Czesław Lubiński) śląski
wieszcz. Na 25-letnią rocznicę śmierci. Bytom 1920. Nakł. "Katolika".
8, s. 36, tabl. 4. brosz. (Okł. zakurzone, wewnątrz stan dobry) cena: 64,00
442.KYDRYŃSKI Juliusz — Gwiazda dwóch kontynentów. War. 1973. Nasza
Księg. 8, s. 228, [3], tablice. opr. oryg. kart., obw. (Obw. naddarta, poza tym
stan b.dobry. Dotyczy H.Modrzejewskiej) cena: 20,00
443.LAMENT chłopski na pany. Wyd. J.Kallenbach. Lw. 1910 [właśc. 1909].
Księg. Zienkowicza i Chęcińskiego. Wyd. K.Badecki. 4, s. [4], VII, [1], 25,
[3]. brosz. Białe kruki, [t.] 1 (Okł. nieco zakurzona, wewnątrz stan dobry.
Podpis i piecz. własn. Wydano 200 egz. Zaw. dwa teksty wstępne
J.Kallenbacha, przedruk homograficzny anonimowej, rzadkiej (znanej w dwóch
egz.) broszury "Lament [...]" wydanej na przełomie XVI/XVII w.,
transkrypcję tekstu, słowniczek, wskazówki bibliograficzne) cena: 240,00
444.LASKOWSKA Halina, GRZELECKI Stanisław — O filmie włoskim. War.
1955. Filmowa Agencja Wyd. 8, s. 168, tablice. brosz. (Stan dobry. Wyd.I) cena:
24,00
445.LECHICKI Czesław — Przewodnik po beletrystyce. Poz. 1935. Nacz.
Inst. Akcji Katolickiej. 8, s. 414, [1]. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz.
(Niewielki ślad zawilgocenia na końcu, mimo to stan b.dobry. Słynny poradnik
czytelniczy grupujący omawiane powieści - polskie i zagraniczne - w czterech
działach: dla młodzieży, dla wszystkich, tolerowane i niebezpieczne, szkodliwe.
Twórczość Diderota, Dumasa, Erenburga, Gide'a, Maupassanta, Rabelaisego,
Rousseau, Shawa, Stendhala, Zoszczenki, Dołęgi-Mostowicza, Gombrowicza,
Krzywickiej, Sterna, Themersona, Witkacego, Irzykowskiego zaliczono w całości
do tej ostatniej kategorii. Curiosum) cena: 150,00
446.LECHOŃ Jan — Srebrne i czarne. Wyd.II. War. 1928. J.Mortkowicz.
16d, s. 28, [12]. opr. oryg. pł. (Otarcia, zabrudzenia i odbarwienia okł., blok
odchodzi od okł., ślady zalania. Na karcie tyt. zapiski długopisem oraz
skreślenia czerwoną kredką) cena: 50,00
447.LEGRAND Jaset, LEGRAND Paul — Album amusant, ou receuil de
gravures a l'aqua-tinta [...] accompagne d'un traité sur l'aquarelle et des
explications des divers sujets de gravures. Paris 1822. Nepveu. 16 podł., s.
35, tabl. 11. opr. kart. z epoki, okł. brosz. naklejona na oprawę (Okł. nieco otarte,
grzbiet oklejony papierem, brak jednej tablicy (Eléphant, tigre, kangurou
[...]), miejscami niewielkie zaplamienia. Album zaw. 11 akwatint przedst. w
kolejności: atamana kozackiego, oficera Kozaków na biwaku, jeźdźców perskich,
żaglowiec perski, widok Bouschir w Persji, most na Kizzil-Ozzan, widok
Isfahanu, okręt angielski, wnętrze tegoż okrętu, żołnierzy chińskich, ptaki. Na
końcu tekst omawiający zasady malowania farbami wodnymi) cena: 844,00
448.LEPECKI Mieczysław B. — Od Sybiru do Belwederu. (Fragmenty z
życia Marszałka Piłsudskiego). Wyd.IV. War. 1938. Inst. Wyd. "Bibl.
Polska". 16d, s. 72. opr. ppł. z epoki (Okł otarte. Piecz. własn.) cena:
24,00
449.LEPROHON Pierre — Film francuski (1895-1945). Część poświęcona
omówieniu współczesnego filmu francuskiego 1945-1955 Jerzy Toeplitz. War. 1957.
Filmowa Agencja Wyd. 8, s. 265, [3], tablice. brosz. (Okł. lekko otarte, poza
tym stan dobry) cena: 28,00
450.LESZCZYŃSKI Stanisław — Głos wolny króla ... Z rękopisu
królewskiego wyd. i przedm. poprzedził A.Rembowski. War. 1903. Druk
Rubieszewskiego i Wrotnowskiego. 4, s. [4], LXXXIV, 114, tabl. 7. opr. nieco
późn. pł. z zach. okł. brosz. Bibl. Ordynacyi Krasińskich, Muzeum
K.Świdzińskiego, t.19 (Niewielkie zabrudzenia okł. brosz., stan dobry. Obca
dedykacja dla prof. W.Spasowicza, piecz. Autorstwo króla, do niedawna
bezsporne, jest dziś poważnie kwestionowane) cena: 220,00
451.LESZKO Irena — Waleryan Łukasiński i jego czasy (szkic
popularny). Kr. 1911. Nakł. Tow. Szkoły Lud. 8, s. 75, tabl. 1. brosz. (Okł.
mocno nadkruszone, piecz.) cena: 29,54
452.LIBAŃSKI Edmund — Na szczyt świata. Wyprawy na Ewerest. War.
1936. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 93, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Obca
dedykacja) cena: 64,00
453.LIGOCKI Edward — O Józefie Hallerze. Życie i czyny na tle współczesności
dziejowej. Zamiast przedmowy list jenerała Haleera. War. 1923. Nakł. Kom.
Obywatelskiego Obrony Państwa. 8, s. [8], 360, tabl. 7. brosz. (Blok luźny,
przednia okł. luzem. Egz. wymaga opr. Egz. nieobcięty) cena: 120,00
454.LIMANOWSKI Bolesław — Hugo Kołłątaj. War. [192-?]. J.Mortkowicz.
16d, s. 123, [3]. opr. ppł. Plutarch polski. (Nowe wyklejki, stan dobry) cena:
32,00
455.LIMANOWSKI Bolesław — Stanisław Worcell. Życiorys. Nap. ... Z 7
ryc. Kr. [przedm. 1910]. Sp. Nakł. "Książka". 8, s. IX, [1], 417,
[2], tabl. 7. brosz. (Okł. i grzbiet nieco nadkruszone, poza tym stan dobry. Na
okł. rys. W.Borkowskiego) cena: 40,00
456.LIMBACH Józef — Zoologia i somatologia dla szkół licealnych
żeńskich. Lw. 1905. Seyfarth&Czajkowski. 8, s. 159, [1], tabl. kol. 1. opr.
oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, blok lekko poluźniony, poza tym stan dobry.
Ilustr. w tekście) cena: 100,00
457.LORENTOWICZ Jan — Teatr Polski w Warszawie 1913-1938. War. 1938.
Inst. Wyd. "Biblioteka Polska". 4, s. LXXV, [1], 194. brosz. (Otarcia
okł., niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Obca dedykacja. Liczne
ilustracje) cena: 126,60
458.LUDWIG Emil — Bismarck. Przeł. z up. autora L.Belmont. War. i in.
[1939?]. Inst. Wyd. "Renaissance". 16d, s. 311. opr. bibliot. ppł.
(Stan dobry. Zaklejona piecz. na karcie tyt.) cena: 40,00
459.ŁOJEK Jerzy — Potomkowie Szczęsnego. Dzieje fortuny Potockich z
Tulczyna 1799-1921. Lub. 1988. Wyd. Lub. 16d, s. 323, [4]. brosz. (Otarcia okł.
Wyd.III) cena: 21,32
460.ŁOŚ Jan — Polskość Mikołaja Kopernika w czterysta pięćdziesiątą
rocznicę jego urodzenia. Kr. 1923. Geb. i Wolff. 8, s. 13. brosz. (Okł. nieco
nadkruszone, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 16,00
461.[ŁUBIEŃSKI Roger] — Konstanty-Ireneusz Pomian hrabia Łubieński
biskup sejneński. Napisał ***. Kr. 1898. Nakł. J.Ścieborskiego. 8, s. [4], 454,
tablice. brosz. (Okł. nadkruszone, tylna luzem, wewnątrz stan b.dobry) cena:
52,75
462.ŁUCZAKÓWNA Helena — Wiktor Heltman 1796-1874. Poz. 1935. Pozn.
Tow. Przyj. Nauk. 8, s. [2], 277, [1]. opr. wsp. plast. (Stan dobry. Podpis
własn. Rozprawa doktorska na Wydz. Humanist. Uniw. Pozn. Biografia twórcy Zw.
Wolnych Polaków, członka Tow. Demokrat., uczestnika rewolucji 1848) cena:
63,30
463.ŁUCZYŃSKA Halina, WOJTUSIAK Roman Józef — Z życia i obyczajów
zwierząt . Kr. 1938. Księg. Powszechna. 8, s. 264. opr. oryg. pł. Bibl. Naukowa
dla Młodzieży, t.9. (Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry) cena:
60,00
464.MACHIAWELLI i jego system polityczny z dodaniem aforyzmów. Lipsk
1851. J.A.Kitler. 8, s. [2], IV, 71. brosz. wt. (Ubytki narożników przedniej
okł i pierwszych 24 s., na pierwszych 16 z niewielką szkodą dla tekstu,
pozostałe ubytki stanowią narożniki marginesów (ślady gryzoni), zaplamienia
okł., miejscami zażółcenia papieru) cena: 70,00
465.MACIEJEWSKA Wanda — Jadwiga, królowa Polski. Monografja
historyczna. Kr. 1934. Nakł. Ks. Jezuitów. 8, s. 169, [2]. brosz. (Stan dobry.
Ukazało się jako zesz. dodatkowy "Przegl. Powszechnego", nr III/1934)
cena: 60,00
466.MACKIEWICZ Józef — Kontra. Paryż 1957. Inst. Literacki. 8, s.
272, [3]. brosz. Bibl. Kultury, t.20 (Grzbiet z ubytkiem, blok poluźniony, poza
tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00
467.MACKIEWICZ Stanisław Cat — Stanisław August. War. 1978. Inst.
Wyd. PAX. 16d, s. 241, [3]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko naddarta, poza tym
stan b.dobry) cena: 28,00
468.MAC CULLAGH Fr[anciszek] — Prześladowanie chrześcijaństwa przez
bolszewizm rosyjski. Tłum. z ang. K.Iłłakowiczówna. Kr. 1924. Wyd. Ks.
Jezuitów. 8, s. 470, [5], tabl. 7. opr. oryg. pł. zdob. (Niewielkie zaplamienia
wewnątrz, stan dobry) cena: 120,00
469.MAETERLINCK Maurycy — Intruz. Przeł. z franc. Z.Bytkowski. Lw.
1902. Księg. H.Altenberga. 16d, s. 46. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena:
48,00
470.[MAKOWSKI T.]. Tadeusz Makowski 1882-1932. War. 1957. Państw.
Inst. Sztuki. 8, s. 85, [1], tabl. 16. brosz. Odb. ze "Sztuki i
Krytyki" (Stan dobry. Zaw. fragmenty "Pamiętnika" T.Makowskiego
oraz artykuły W.Jaworskiej i J.Starzyńskiego) cena: 65,00
471.MALARSTWO polskie. Modernizm. Studium wprowadzające napisał
W.Juszczak. Noty biograficzne i katalog oprac. M.Liczbińska. War. 1977. Auriga.
4, s. 354, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko nadkruszona i zabrudzona,
kilka pierwszych kart nieco zagiętych, poza tym stan dobry) cena: 36,00
472.MAŁYSZKO Adolf — O roku 1920. Z powodu pracy J.Piłsudskiego
"Rok 1920". War. 1925. Druk. "Jan Cotty". 8, s. 89. brosz.
(Okł. nieco otarte, niewielkie ubytki grzbietu. Piecz. i podpis własn. Zbiór
polemicznych uwag i analiza przebiegu bitwy warszawskiej) cena: 64,00
473.MAPY turystyczne Polski 1850-1980. Wykaz
chronologiczno-regionalny. War. 1985. Inst. Turystyki. 8, s. 249. brosz. (Stan
dobry) cena: 60,00
MATERIAŁY Muzeum Wnętrz Zabytkowych w Pszczynie. Pszczyna. Wyd. Muz. 8. brosz.
474.[T.] 1. 1982. s. 167, [1]. (Okł. lekko otarte, wewnątrz stan dobry. Ilustr. w tekście. Wyd. 500 egz. Zaw. m.in.: J.Kruczek - Bractwo strzeleckie w Pszczynie 1687-1939, J.Polak - Afery książąt pszczyńskich w okresie międzywojennym, J.Polak - Statut cechu krawców w Bieruniu z 1685 r., J.Gałaszek - Krosna malarskie - budowa i wpływ na stan zachowania obrazu) cena: 48,00
475.[T.] 2. 1983. 8, s. 179, [1], tablice. (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Wyd. 500 egz. Zaw. m.in.: T.Włodarska - Turystyczne wyprawy księcia Ludwika, J.Polak - Powrót Pszczyny do Polski - czerwiec 1922, J.Polak - Licytacja wyposażenia zamków księcia pszczyńskiego w 1934 roku) cena: 48,00
476.[T.] 3. 1984. 8, s. 170, [1], tablice. (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Wyd. 500 egz. Zaw. m.in.: T.S.Jaroszewski - Siedziba ks. Stanisława Poniatowskiego zwana "Ustronie" w Warszawie, J.Skuratowicz - "Exegi monumentum ..." czyli o programach pewnej grupy rezydencji śląskich XIX i XX wieku) cena: 48,00
477.MAZANOWSKI Antoni — Piotr Skarga. Lw. 1912. Nakł. Tow. im. P.Skargi.
8, s. [4], 68. brosz. (Okł. i grzbiet nadkruszone, wewnątrz stan dobry.
Dedukacja autora na karcie tyt.) cena: 8,53
478.MECHANICZNA Stacja Doświadczalna Poli[techniki] Lwowskiej.
1902-1937. I. Polski Kongres Inżynierów. [Lw. VIII 1936?]. b.w. 4, s. 3, [21],
4. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w tekście. Dot. Mechanicznej Stacji ... jako
instytucji badawczo-odbiorczej dla przemysłu metalowego. Na końcu Cennik opłat
[...] za badania materjałów przeprowadzone w laboratorjach Stacji we Lwowie) cena:
80,00
479.MĘŻYŃSKI Andrzej — Jan Działyński 1829-1880. Wr. 1987. Ossol. 8,
s. 315, tablice. brosz. (Stan dobry) cena: 16,00
480.MICKIEWICZ Adam — Balladen und Romanzen. Aus dem Polnischen
metrisch übertragen von A.Weiss. Leipzig [przedm. 1874]. Philipp Reclam. 96, 32.
opr. oryg. [?] pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry. Skasowane
piecz. bibliot., na tylnej okł. papierowa naklejka bibliot.) cena: 60,00
481.MICKIEWICZ Adam — Konrad Wallenrod i Grażyna Adama Mickiewicza z
przekładem francuzkim K.Ostrowskiego, angielskim L.Jabłońskiego. Wydanie
ozdobne za upoważnieniem Autora wykonane pracą, nakładem i staraniem Jana
Tysiewicza. Paryż 1851. Druk. Bernard i S-ka. 8, s. [8], 268 + [9] [nuty: Pieśń
do Wilii ... z dwóma muzykami ... F.Hillera], tabl. 23. opr. wsp. pł. z zach.
okł. brosz., fragmenty oryg. zdob. płótna okleinowego naklejone na oprawę,
obcięcie złoc. (Miejscami zaplamienia i zażółcenia papieru. Na karcie przedtyt.
odręczna dedykacja: "Wielmożnemu Panu Stanisławowi Pinze [...] w dniu
obwołania przez Radę Regencyjną niepodległości i zjednoczenia wszystkich ziem
polskich. Kraków 1918. St. Wagner". Piecz.) cena: 5.130,00
482.MODRZEJEWSKA Helena — Wspomnienia i wrażenia. Kr. 1929. Nakł.
R.Modrzejewskiej. 8, s. 136. brosz. (Niewielkie naddarcia okł., stan dobry.
Piecz. własn.) cena: 36,00
483.PIŁSUDSKI Józef — Moje pierwsze boje. Wspomnienia, spisane w
twierdzy magdeburskiej. Z portretem i 3 mapkami. Wyd.III. War. 1925. Inst. Wyd.
"Bibl. Polska". 8, s. [4], VI, 182, [1], mapy 3. opr. późn. pł. (Stan
dobry) cena: 44,31
484.PIŁSUDSKI Józef — Moje pierwsze boje. Wspomnienia spisane w
twierdzy magdeburskiej. Z mapkami. Wstęp i przypisy oprac. W.Lipiński. Wyd.IV.
War. 1938. Inst. Józefa Piłsudskiego. 8, s. 174, [1], mapy 4. brosz. (Przednia
okł. z ubytkami i przedarciem podklejonym paskami papieru i luzem, ubytki
grzbietu, poza tym stan dobry. Egz. wymaga oprawy) cena: 40,00
485.MORAWSKI Maryan — Celowość w naturze. Studyum
przyrodniczo-filozoficzne. Wyd.IV niezmienione. Kr. 1906. Druk. W.L.Anczyca.
16d, s. [4], 322. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia
okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 48,00
486.MOSCATI Sabatino — Kultura starożytna ludów semickich. War. 1966.
PWN. 8, s. 398, [2]. opr. oryg. kart., obw. (Stan b.dobry) cena: 30,00
487.MOŚCICKI Henryk — Kościuszko. Listy, odezwy, wspomnienia. Zebrał
... War. 1917. Geb. i Wolff. 8, s. 140, [4]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie
ubytki grzbietu, blok poluźniony) cena: 50,00
488.MRÓWCZYŃSKI Jerzy — Ks. Walerian Kalinka. Życie i działalność.
Poz. 1972. Księg. św. Wojciecha. 8, s. 694, tabl. 1. opr. oryg. pł. (Stan
dobry) cena: 64,00
489.MYŚLIŃSKI Kazimierz — Bogusław I książę Pomorza Zachodniego.
Bydgoszcz. i in. 1948. Inst. Bałtycki. 8, s. 57, [1]. Wyd. Inst. Bałt., prace
nauk.-badawcze, s. rozprawy (Okł. nadkruszone, wewnątrz stan dobry. Podpis
własn.) cena: 27,43
490.NA DROGĘ życia. Rady i wskazówki dla panien. Tłom. z niem. Janina
K. Poz. [Imprimatur 1908]. Druk. Dziennika Pozn. 16d, s. VI, [2], 317, [2].
opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry.
Obca dedykacja) cena: 48,00
491.NADSON [Szymon] — Z Nadsona. Wybór poezij. Przełożył Marjusz Zaruski. Archangielsk 1897. Druk. S.Pawłowa. 16d, s. 127. brosz., wsp. teka pł. (Składki luzem, niewielkie ubytki okł., s.61-68 w kopiach kserograf. Odręczna dedykacja M.Zaruskiego (tłumacza) z 1937. Wiersze rosyjskiego poety przełożone przez M.Zaruskiego podczas pięcioletniego zesłania do Archangielska. Nieczęste
M.Zaruski (1867-1941) - wybitny
taternik i narciarz, założyciel TOPR, twórca polskiego żeglarstwa morskiego) cena:
300,00
492.NAIMSKI Ludwik — Generał Józef Bem. (Szkic biograficzny). Tarnów
1928. Druk. J.Pisza. 8, s. 23, [1], tabl. 8. brosz. (Ubytki okł., przednia okł.
luzem, blok w stanie dobrym. Egz. wymaga oprawy. Wyd. Komitetu Sprowadzenia
Zwłok J.Bema do Kraju) cena: 33,76
493.NAPIERSKI Stefan — Chmura na czole. War. [1938]. Druk. B-ci Drapczyńskich. 8, s. 82, [6]. brosz. Bibl. "Ateneum", nr 3. (Okł. nieco pożółkłe, stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla niewymienionego z nazwiska K.A.Jaworskiego. Wydano 250 egz., ten nr 58.
S.Napierski (1899-1940) - poeta i
prozaik, współpracownik "Wiad. Literackich", tłumacz z lit.
niemieckiej, francuskiej i angielskiej, redaktor miesięcznika
"Ateneum", zginął prawdopodobnie rozstrzelany w Palmirach; w życiu
prywatnym szwagier J.Tuwima) cena: 86,00
494.NARAMOWSKI Adam — Signatores regni Signati meritorum laude,
Consignati Honore ad Gloriam dive Cancellarii & Procancellarii Regni
Poloniae (quibus adjuncti Supremi Thesaurarij Regni) Publicae Luci ad Cultum,
& Famam expositi. Atq. Signatorum Primo, Senatorum Dignissimo Ministrorum
Optimo Illustrissimo [...] Joanni in Słupow Szembek Supremo Regni Cancellario
[...] praesentati. Varsaviae 1727. Typis Coll: Soc. J. 4, s. [28], 138. brosz.
wt. (E.23, 37. Brak portretu J.Mniszcha, któremu pracę dedykowano, i tablic
genealog. Estreicher pisze o [12] s. na początku, tu jest ich znacznie więcej) cena:
2.500,00
495.NARUSZEWICZ A[dam] — Historya J.K.Chodkiewicza, wojewody
wileńskiego, hetmana wielkiego W. Ks. Lit. Wyd. nowe. T.1. Z popiersiem
Chodkiewicza. Lipsk 1837. Wyd. J.N.Bobrowicza. 16d, s. XIV, 293. brosz. Życia
sławnych Polaków, t.1 (Do kompletu brak t.2. Brak tabl. Ślady wilgoci,
zabrązowienia papieru, blok luźny. Egz. wynaga interwencji introligatora) cena:
40,00
496.NATANSON Wojciech — Chwyty i zachwyty. Kr. 1934. S.A.
Krzyżanowski. 16d, s. 262, tablice. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok
poluźniony, egz. wymaga oprawy) cena: 31,98
497.NATANSON Wojciech — Świat Jerzego Szaniawskiego. Łódź 1971. Wyd.
Łódzkie. 16d, s. 310, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Zabrudzenia i ubytki
obw., poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 20,00
498.NIEMCÓWNA Stanisława — Wincenty Pol jako geograf. Z 7 mapami. Kr.
1923. Nakł. Księg. Geograf. "Orbis". 8, s. 95, [1], map 7. brosz.
Prace Inst. Geograf. UJ, z.3. (Blok luźny, wewnątrz stan dobry. Egz. wymaga
opr.) cena: 50,64
499.[NIEZBRZYCKI Jerzy]. Bernard Andreus [pseud.] — Polska a "kapitalistyczna interwencja" w stosunku do Z.S.R.R. 1918-1920. Rzym 1945. Oddz. Kult. i Prasy 2. Korp. 8, s. 40. Bibl. Orła Białego. [Polonica 10978]
[oraz] JAQUET Ed.-Louis — La Guerre qui vient. La Pologne menacée. Documents: La lettre de Stresemann au Kronprinz. Bruxelles, V 1932. Cercle d'Etudes Economiques et Sociales. 8, s. 31, [1]. La série noire
[oraz] GREEN W.J. — Faithful unto Death. Sydney [przedm. XI 1944]. John Sands. 8, s. 35. [Polonica 4659]
[oraz] LITYŃSKI Zygmunt — Warsaw - a Warning. London [1944]. Maxlove Publ. Comp. 8, s. 23. [Polonica 8915]
[oraz] WEBER Henryka — Pięć lat walki narodu polskiego pod okupacją niemiecką. Londyn 1945. Wyd. Światowego Zw. Polaków z Zagranicy. 8, s. 79. [Polonica 18201]
[oraz] Z POLA walki. Cele i
drogi podziemnego ruchu robotniczego w Polsce (1939-1942). Londyn 1943. Nakł.
"Nowej Polski". 8, s. 51, [1]. [Polonica 18944]. razem opr. ppł. z
zach. okł. brosz. (Stan dobry. Skasowane piecz. bibliot., zapiski) cena:
128,00
500.[NIEZBRZYCKI Jerzy]. Bernard Andreus [pseud.] — Proces moskiewski. Londyn 1945. Książnica Pol. 16d, s. 16. [Polonica 10979]
[oraz] NAŁKOWSKA Zofia — Medaliony. War. 1952. Czytelnik. 16d, s. 82, [5]. [Wyd.III]
[oraz] SKOLEC Mateusz — Rola rządu podczas wojny. Londyn 1945. Printed by Allan Fowler. 16d, s. 51. [Polonica 15311]
[oraz] STOLICA Św. w obronie
praw polskich katolików w Rzeszy i w Polsce pod okupacją niemiecką. (Kilka
dokumentów z lat 1942-1943). Wyd.II. [Niemcy] 1946. 16d, s. 30, [1]. [Polonica
16111]. razem opr. ppł. z zach. okł. brosz. (Jedna poz. ze śladami wilgoci.
Skasowane piecz. bibliot., zapiski) cena: 85,00
501.NOWICKI M[aksymilian] — Zoologia obrazowa dla klas wyższych szkół
średnich. Kr. 1876. Druk. Uniw. pod zarz. I.Stelcla. 8, s. 153, [3], 278, XXIV.
opr. bibliot. ppł. (Blok nadpęknięty, zapiski i podkreślenia ołówkiem. Piecz.
własn. Liczne ilustr. w tekście) cena: 60,00
502.NOWOROCZNIK demokratyczny. Rok drugi: 1843. Paryż 1843. Druk.
Bourgogne i Martinet. 16d, s. 304, [5], tabl. 1. opr. nieco późn. bibliot. ppł.
(Niewielki ślad zawilgocenia, podklejony ubytek karty przedtyt., niewielki
fragment spisu treści i cała errata w kopiach kserograf. Piecz. Bibl.
Poturzyckiej Józefa i Włodzimierza Dzieduszyckich. Na tabl. portret
J.Kilińskiego) cena: 255,00
503.[NOWY Sącz]. Rękopis artykułu Romualda Mossoczy'ego
"Filareci nowosądeccy", zapewne lata 30. XX w. (Staranny rękopis na
15 s. form. 30x21 cm. Tekst dotyczy działalności autora w organizacjach
niepodległościowych w Nowym Sączu przed I wojną światową. Stan dobry) cena: 80,00
504.OBERTYŃSKA Beata — Klonowe motyle. Medyka 1932. Nakł. Bibl.
Medyckiej. 16d, s. 85, [3]. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. Bibl.
Medyckiej opus 10 (Stan dobry. Okł. proj. M.Józefowiczówna. Poezje) cena:
100,00
505.OBRACHT-PRONDZYŃSKI Cezary — Jan Karnowski (1886-1939). Pisarz,
polityk i kaszubsko-pomorski działacz regionalny. Gd. 1999. Inst. Kaszubski w
Gdańsku, "Bernardinum". 8, s. 391, [1]. opr. pł., obw. (Obw. leciutko
zaplamiona, poza tym stan b.dobry) cena: 21,32
506.ODA do zgody na Sejm 18 Grudnia 1830 roku. Burza Europie
straszliwa Całą zewsząd grozi mocą, Wschód się i zachód wyzywa, Południe huczy
z północą [...]. [Warszawa] 1830 (Druk na 4 s. form. 23x13,5 cm. Anonimowy
wiersz składający się z 12 zwrotek. Piecz. Niewielkie ubytki narożników) cena:
100,00
507.ODYNIEC Antoni Edward — Poezye. Wyd.IV popr. i pomnożone. T.1-2.
War. 1874-1875. Druk. Gazety Lekarskiej. 16d, s. VI, 322, [2], IV; [2], IV,
330. razem opr. pł. zdob. z epoki (Grzbiet nieco wypłowiały, zaplamienie
przedniej okł., brak karty przedtyt. t.1. Obca dedykacja. piecz.) cena:
190,00
508.OGÓŁ Polaków zakładu aweniońskiego. [Awinion 1832]. 8, s. 16.
opr. wsp. pł. (Stan dobry. Manifest skierowany przeciwko tzw. Radzie
Aweniońskiej. Po tekście nazwiska ok. 400 polskich emigrantów) cena: 150,00
509.OKOŁOWICZ Norbert — Wspomnienia z seansów z medjum Frankiem
Kluskim. Zbiór dokumentów i materjałów dowodowych z 96-ciu fotografjami i
szkicami zjaw, foremek i odlewów zmaterjalizowanych części ciała oraz 23
planami, wykresami i tabelą. War. 1926. Druk. "Rotacyjna". 4, s.
[14], IV, [5]-588, tabl. 16. brosz. (Niewielki ślad zawilgocenia, poza tym stan
dobry. Egz. nierozcięty) cena: 128,00
510.OPALSKI Józef — Wiersze o Szymanowskim. Antologia. Zeb. i oprac.
... War. 1982. PWM. 16d, s. 69, [2]. brosz., obw. (Stan dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 10,55
511.OPAŁEK Mieczysław — Litografia lwowska 1822-1860. Wr.-Kr. 1958.
Ossol. 8, s. 107, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Zaw. m.in. wykaz litografów wraz z
omówieniem ich twórczości, indeksy) cena: 64,00
512.OPAŁEK Mieczysław — Pamiątkowe odznaki i medale polskie z r. 1914/15. Z rys. autora. Kr., 1 XII 1915. Nakł. Centr. Biura Wyd. NKN. 16d, s. 24. brosz.
[oraz] tenże — Pamiątki polskie 1914-1915. Z.2: Odznaki, medale, plakiety, pierścionki. Kr., 1 III 1916. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 16d, s. 27. brosz.
[oraz] tenże — Pamiątki polskie
1914-1915. Z.3: Odznaki, medale, plakiety. Kr., 1 VIII 1916. Nakł. Centr. Biura
Wyd. NKN. 16d, s. 79, tabl. 3. brosz. (NKN 20. Brak okł. z.2, otarcia i
zaplamienie okł. z. 1 i 3. Podkreślenia w z.3. Ilustr. w tekście. Do kompletu
brak z.4 pośw. odznakom obrońców Lwowa) cena: 360,00
513.[OPRAWA]. Ozdobna "Księga pamiątkowa" Klubu
Rękodzielniczo-Mieszczańskiego w Krakowie z 1911 (Księga form. 31x20 cm.
Oprawa: skóra, na przedniej okł. złocona ozdobna bordiura
geometryczno-florystyczna, w zwierciadle złoc. tytuł; grzbiet płaski,
wyokrąglony, na tylnej okł. ślepo tłocz. dwie ramki liniowe; wyklejki z mory,
dublura złoc.; obcięcie złoc. Oprawa anonimowa. Piękny przykład zdobnictwa secesyjnego.
Wewnątrz niezapisane, czyste karty. Otarcia krawędzi okł., nadpęknięcie
grzbietu, niewielkie zarysowania tylnej okł.) cena: 860,00
514.ORACKI Tadeusz — Słownik biograficzny Warmii, Mazur i Powiśla XIX
i XX wieku (do 1945 roku). War. 1983. PAX. 8, s. 349. opr. oryg. pł., obw.
(Otarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 42,20
515.ORKAN Władysław — Drzewiej. Powieść. Kr. 1912. Sp. Nakł.
"Książka". 8, s. [4], 189, [9], tabl. 4. opr. późn. ppł. (Otarcia
okł. na grzbiecie, brak oryg. okł. brosz., dwie tabl. luzem, poza tym stan
dobry. Podpis własn. Winiety rys. W.Jastrzębowski, ryciny rys. K.Młodzianowski)
cena: 100,00
516.ORSZA H. — Stanisław Staszic. War. 1926. Druk. Stoł. G.Kryzel. 8,
s. 47, [1]. brosz. Wiejski Komitete Uczczenia Setnej Rocznicy Zgonu Staszica
(Okł. lekko nadkruszone, poza tym stan dobry) cena: 10,00
517.OSSOWSKI J., MENDLA S. — Papieroplastyka dla świetlic. Cz.1. Łódź
[1953]. Centrala Przemysłu Ludowego i Artystycznego Spółdzielnia Wydawnictw
Artystycznych i Użytkowych "Poziom". 8, s. 19, tabl. 43. brosz. (Stan
b.dobry. Brak 2 tabl.?) cena: 36,00
518.OSTASZEWSKI-BARAŃSKI K[azimierz] — Krwawy rok (1846). Opowiadanie
historyczne. B.m. b.w. 16d, s. 370, [1]. brosz. (Przednia okł. brosz. z
ubytkiem, marginesy kilku kart lekko nadkruszone, poza tym stan dobry) cena:
46,00
519.OUDARD Grzegorz — Powaby Rosji Sowieckiej. Z up. autora przetłum.
A.Sozańska. Poz. 1935. Nakł. tłumacza. 8, s. 231, [1]. opr. wsp. pł. z zach.
okł. brosz. (Stan dobry) cena: 80,00
520.O'NEILL Eugene — Księżyc nad Karybami. Przeł. H.Mysłakowska. War.
1934. Druk. Artystyczna. 8, s. 30, [2]. brosz. Bibl. "Drogi", nr 7
(Załamania, nadkruszenia i przebarwienia krawędzi okł., niewielkie naddarcie
grzbietu okł., wewnątrz stan dobry. Egz. recenzyjny (piecz.). Podpis i piecz.
S.Helsztyńskiego, dedykacja jego ręką: "Ze zbiorów Mieczysława
Grydzewskiego, redaktora 'Wiadomości Literackich' przekazuje recenzent
przekładu H.Mysłakowskiej") cena: 56,00
521.OŻÓG Jan Bolesław — Jej Wielki Wóz. Kr. 1947. Zw. Zaw. Literatów
Pol., Oddz. Wiejski. 8, s. 116. brosz. (Stan dobry. Odręczna dedykacja autora
dla K.A.Jaworskiego) cena: 54,00
522.PACHOŃSKI Jan — Generał Jan Henryk Dąbrowski 1755-1818. War.
1981. MON. 8, s. 747, [1], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie przedarcia
obw., poza tym stan dobry) cena: 42,20
523.PACHOŃSKI Jan Lubicz — Kościuszko w niewoli carskiej 1794-1796.
Kr. 1947. Wyd. Gł. Kom. Kościuszkowskiego. 8, s. 176. brosz. (Stan b.dobry) cena:
50,00
524.[PADEREWSKI I.J.]. Ignacemu Janowi Paderewskiemu 1860-1885-1935.
Lw., XI 1935. Kom. ku Uczczeniu Działalności Artyst. i Patrjotycznej
I.J.Paderewskiego. 16d, s. 51. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00
525.PASSY de Fryderyk — Pogadanki dziadka z wnukami. [Cz.1-2]. War.
1906. Nakł. Red. "Przyjaciela Dzieci". 16, s. 151, [4], 153-295. opr.
oryg. pł. (Egz. po interwencji introligatora: nowe wyklejki, uzupełniony
niewielki fragment grzbietu w cz.2. W cz.1 brak karty przedtyt. Stan dobry) cena:
60,00
526.PATSCHOVSKY Wilhelm — Führer durch die Grafschaft Glatz und das
Eulengebirge. Siebente mit Unterstützung von Ortsbehörden, Gebirgsvereinen
[...] verbesserte Aufl. Schweidnitz [= Świdnica] [192-?]. G.Brieger. 16d, s.
VIII, 170, 48, 4, mapy rozkł. 2. brosz. Brieger's Reiseführer (Brak ostatnich
kart (reklamy), otarcia okł., karta tyt. nieco zabrudzona przy krawędziach.
Przewodnik po Kotlinie Kłodzkiej i Górach Sowich) cena: 120,00
527.PEŁEŃSKI Józef — Halicz w dziejach sztuki średniowiecznej na
podstawie badań archieologicznych i źródeł archiwalnych. 81 ilustr. i 4 mapy.
Kr. 1914. AU. 4, s. [4], III, [1], 207, XII. opr. wsp. ppł. (Stan dobry.
Ilustr. w tekście) cena: 160,00
528.PERRAUD Adolf — Głos pogrzebny po Władysławie jenerale Zamoyskim.
Kazanie w kościele Oratorianów we czwartek 30 stycznia 1868. Paryż [1868]. Wyd.
L.Niedzwiecki. 16, s. 60, [1]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, stan dobry. Piecz.
Podpis własn.) cena: 42,20
529.PIECHAL Marjan — Anioł i Jakób. Trzy dialogi o Adamie
Skwarczyńskim. War. 1935. Wyd. Droga. 8, s. 72. brosz. (Zabrudzenia i ubytki
okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00
530.PIEŚŃ o Józefie Piłsudskim. Wyd.IV uzup. i wstępem poprzedził
Z.Branicki. Zamość 1929. Z.Pomarański i Sp. 16d, s. XXXI, [1], 372, tabl. 1.
opr. pł. z epoki. W piętnastą rocznicę sirpniowego czynu zbrojnego 6 VIII 1914
- 6 VIII 1929. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia
papieru) cena: 50,00
531.PIETRYKOWSKI Tadeusz — Ruch niepodległościowy na Pomorzu. 1.
Sprawozdanie Komitetu Organizacyjnego Zjazdu b. Działaczy Niepodległościowych,
2. Sprawozdanie ze Zjazdu oraz referaty wygłoszone na Zjeździe [...]. Pod red.
... Tor. 1935. Kom. Wykonawczy Zjazdu [...]. 4, s. 96, [1]. brosz. Wydawnictwa
Kom. Wykonawczego Zjazdu [...], t.1 (Okł. nieco zaplamione, wewnątrz stan
dobry) cena: 86,00
532.PIŁSUDSKI Józef — Wspomnienia o Gabrjelu Narutowiczu. War. 1923.
Ignis. 16d, s. 61, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., niewielkie
naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry) cena: 30,00
533.PIŁSUDSKI Józef — Wspomnienia o Gabrjelu Narutowiczu. War. 1923.
Tow. Wyd. "Ignis". 16d, s. 61, [1]. brosz. (Okł. nadkruszone,
wewnątrz stan dobry. Piecz. i podpis własn.) cena: 28,00
534.PIŁSUDSKI Józef — Year 1920 and Its Climax. Battle of Warsaw
During the Polish-Soviet War 1919-1920 [...]. London-New York 1972. Piłsudski
Istitut of America. 8, s. [6], IX, 283, tablice. opr. oryg. pł. (Okł. lekko
zaplamiona, na karcie tyt. naklejka własn., poza tym stan dobry) cena: 80,00
535.PIŁSUDSKI Józef — 22 stycznia 1863. Z rysunkami E.Rydza w
tekście, z 1 szkicem sytuacyjnym i 1 mapką garnizonów rosyjskich. Poz. 1920. Wielkop.
Księg. Nakł. 8, s. 79. brosz. Boje Pol., t.1. (Niewielkie otarcia okł.,
niewielkie ubytki krawędzi grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 40,00
536.[PIŁSUDSKI J.]. Józef Piłsudski 1867-1935. Kr. 1935. Sp. Wyd.
Kurjer. 8, s. 158, [1]. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie
naddarcie przedostatniej karty, stan dobry. Pośmiertna biografia Marszałka.
Liczne ilustr. w tekście) cena: 64,00
537.PINKWART Maciej — The Karol Szymanowski Museum in the Villa Atma
at Zakopane. A guide. Kr. 1979. The National Museum in Cracow. 8, s. 22, [4],
tablice. brosz. (Stan b.dobry) cena: 8,44
538.PIOTROWSKI Jan — "Ojciec cudzych dzieci ..."
Wspomnienie o "starym doktorze" Januszu Korczaku. Skreślił ... Łódź
1946. Wyd. "Poligrafika". 16d, s. 55. brosz. (Stan dobry) cena:
20,00
539.PISMO Towarzystwa Demokratycznego Polskiego. Poitiers. Druk. F.-A.Saurin. 16d. razem opr. wsp. pł.
Cz.1, z. [1]-7: 1837-1839. s. [4],
199 (Czas.BJ 6, 134. Pierwsze dwie karty zabrązowione, z ubytkiem narożnika,
poza tym stan dobry. Skasowane piecz. Bibliot. Ordynacji Krasińskich.
Ekslibris. Kompletna pierwsza część nieregularnego czasopisma TDP; ukazały się
3 części do 1844 (zmiana tytułu na "Pamiętnik TDP"). Rzadkie) cena:
255,00
540.PLATON — Gorgjasz. Przeł., wstępem [...] opatrzył W.Witwicki.
Lw.-War. 1922. Książnica Pol. 8, s. [4], 224, [1]. brosz. (Stan dobry. Piecz.
własn.) cena: 48,00
541.[POCKELS S.] — O towarzyskosci i obcowaniu z ludzmi. Cz.2. War.
1819. Zawadzki i Węcki. 16d, s. [4], 182. brosz. (Brak ostatnich pięciu kart
(s. 183-193), egz. wyjęty z oprawy. Niewielkie ślady zalania) cena: 180,00
542.PODLACHA Władysław — Historya malarstwa polskiego. T.1: Od
średniowiecza do wieku XVIII-go. Z.1-3. Lw. [1917?]. Nakł. własnym. 4, s. [2],
120, tabl. 19. brosz. (Stan dobry. Kontynuacja dziewięciotomowej "Historyi
malarstwa" H.MacFalla. Z planowanego tomu ukazały się jedynie trzy
pierwsze zeszyty zawierające część pierwszego rozdziału "Malarstwo
średniowieczne" autorstwa W.Podlachy) cena: 240,00
543.POECHE Izydor — Bolesław Krzywousty. Opowiadanie historyczne ...
dla młodzieży. Brody [1884]. Nakł. i druk. J.Rosenheima. 16, s. 78. opr. oryg.
ppł. Bibl. historyczna dla młodzieży, t.4 (Okł. nieco uszkodzona, wewnątrz stan
dobry. Podpis własn.) cena: 27,43
544.POGRZEB Tadeusza Kościuszki w grobach królów w katedrze
krakowksiej r. 1818 - dnia 23 Czerwca. Kr. 1880. Nakł. i druk. W.L.Anczyca i
Spółki. 16d, s. 22. brosz. (Blok poluźniony, przednia okł. i karta przedtyt. z
niewielkim ubytkiem górnego prawego marginesu) cena: 40,00
545.POLSKA poezja Maryjna. Antologia w układzie T.Jodełki. Z przedm.
J.Zawiejskiego. Okł. i winiety wykonał T.Gronowski. Niepokalanów 1949. Nakł.
Centrali "Milicji Niepokalanej". 8, s. XXV, [1], 388, [1]. opr. pł. z
zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 60,00
546.POLSKA, jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili
obecnej. T.1-3. War. [1928-1932]. TEiM. 4, s. XIV, [2], 590; XI, [1], 598; XVI,
977. opr. oryg. psk. złoc. (Niewielkie otarcia okł., przetarcia płótna na narożnikach
oprawy, niewielkie zaplamienia, załamania karty przedtyt. t.3, reperowane nadp
grzbietu t.3, mimo to stan dobry. Oprawa wydawnicza projektowana przez
F.J.Radziszewskiego, sygn. monogramem, wykonana przez Introligatornię
Artystyczną w Warszawie. Na wszystkich okł. stylizowany Orzeł w koronie w
otoczeniu 16 herbów miast wojewódzkich. Liczne tablice, mapy i ilustr. w
tekście. Wśród autorów: S.Arnold, A.Brückner, B.Gembarzewski, M.Gumowski,
O.Halecki, F.Kopera. T.1: Od pradziejów do roku 1572, t.2: Od roku 1872-1795,
t.3: Od roku 1796-1930) cena: 3.000,00
547.POŁOŻENIE sprawy w roku 1846. Głos emigranta do członków Sejmu
Polskiego. Paryż 1846. Druk. i Litogr. Maulde i Renou. 8, s. 44, [1]. opr. wsp.
psk. zamsz. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Potrzeba Władzy, Prawo
Sejmu do jej ukonstytuowania, Zalety Xięcia Czartoryskiego, Obecne położenie
sprawy) cena: 255,00
548.POMARAŃSKI Stefan — Józef Piłsudski. Życie i czyny. Wyd.X,
poprawione. War. 1934. Okręg Stoł. Zw. Peowiaków. 16d, s. 83, tablica 1. brosz.
(Otarcia i niewielkie ubytki okł. oraz grzbietu, blok lekko poluźniony) cena:
31,65
549.POPLATEK Jan, PASZENDA Jerzy — Słownik jezuitów artystów. Kr.
1972. Wyd. Apostolstwa Modlitwy. 8, s. 298, [1], tabl. 1. opr. oryg. pł. (Brak
obw., poza tym stan b.dobry. Słownik biograficzny jezuitów artystów
działających na terenie prowincji polskiej od 1564 (sprowadzenie jezuitów do
Polski) do 1773 (kasata zakonu jezuitów). Obejmuje ok. 360 nazwisk architektów,
budowniczych, malarzy, rzeźbiarzy, sztukatorów, ślusarzy, ludwisarzy,
konwisarzy, cieśli, stolarzy i dekoratorów. Swym zasięgiem, ograniczonym do
prowincji polskiej jezuitów, pokrywa się zasadniczo z obszarem ówczesnej
Rzeczypospolitej, czyli obejmuje Polskę, Litwę, Białą Ruś, Ukrainę, Prusy,
Inflanty oraz - poza granicami Rzeczypospolitej - Siedmiogród, który przez
pewien czas był częścią prowincji polskiej jezuitów) cena: 86,00
550.PORCZAK Marjan — Piatiletka sanacyjna. W piątą rocznicę zamachu
majowego 1925 r. Kr. 1931. Tow. Uniw. Robotn. 16d, s. 64. brosz. Wyd. TUR, nr 2
(Stan dobry. Przedruk cyklu artykułów z "Naprzodu". Na okł.
J.Piłsudski w karykaturze K.Grusa) cena: 64,00
551.POWODY dla których amnestya przyjętą być nie może przedstawione
przez część emigracyi polskiej Jego Cesarskiej Mości Alexandrowi II. Paryż
1857. Druk. L.Martinet. 8, s. 31, [1]. opr. późn. ppł. (Ślad wilgoci w
narożniku kart. Skasowana piecz. bibliot. Po akcie uniżenia się carowi
Aleksandrowi II podpisanym przez K.Różyckiego, adnotacja: "To
przedstawienie, które jest wyrazem widzenia i uczuć wszystkich sług Sprawy
Bożej, złożonem zostało w Ambasadzie Rossyjskiej w Paryżu [...] przez nas:
W.Dzwonkowskiego, S.Goszczyńskiego, L.Nabielaka i K.Różyckiego") cena:
150,00
552.PRADT [Dominik Dufour] — Histoire de l'ambassade dans le Grand
Duché de Varsovie en 1812. Cinquieme éd. Paris 1815. Chez Pillet. 8, s. [4], X,
XXII, 239. opr. wsp. skóra (Egz. z wyraźnymi śladami wilgoci. Piecz. własn.
Antoniego Zygmunta Helcla (1808-1870) - prawnika, polityka i historyka) cena:
200,00
553.PRAGER Kinderzeitung, nebst Wöhentlicher Unterhaltung für Kinder
und Kinderfreunde. Jg. 1789, viertes Quartal. Prag. Gedruckt bey Joh. Jos.
Diesbach. 8, s. 194, [24], tabl. rozkł. 1 + k. [4] [nuty]. brosz. (Brak
grzbietu okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. Pełny kwartał tygodnika
przeznaczonego dla dzieci. Zaw. zesz. 40-52 (8 IV-30 VI 1789)) cena:
1.160,00
554.PRĄDZYŃSKI Ignacy — Czterej ostatni wodzowie polscy przed sądem
historyi. Kr. 1916. Nakł. Centr. Biura Wyd. N.K.N. 16, s. 188. brosz. Bibl.
Legionisty, tomik 4 (Blok pęknięty, egz. wymaga opr., wewnątrz stan b.dobry.
Egz. nierozcięty. Piecz. własn.) cena: 30,00
555.PRIVAT-MITTHEILUNGEN in Betreff der zu Tomaszow Mazowiecki in
Königreich Polen begonnen grossen Ansiedlungen. Der industriellen Welt
gewidment und zugleich als Beantwortung auf verschiedene in dieser Beziehung
geschehene Anfragen. Mit einer Reise-Karte. B.m. [1830?]. 8, s. 23, mapa rozkł.
1. brosz. (Stan dobry. Druk z okresu gwałtownego rozwoju miasta po złożeniu w
nim przez Antoniego Ostrowskiego zakładów włókienniczych) cena: 172,00
556.PROGRAM popisu harcerzy
polskich we Wladywostoku [!] 29 marca 1919 roku [...]. B.m., III 1919 (Druk na
3 s. form., 23,4x13,5 cm. Na dwóch środkowych stronach program występu
("Boże, coś Polskę", wiersze M.Konopnickiej, ćwiczenia gimnastyczne,
przemówienia, żywy obraz "Wyzwolona Polska wzywa do siebie"). Druk
bez znaków diakrytycznych. Do programu przytwierdzona legitymacja form. 5,5x9,4
cm z nadrukiem "1 Wladywostocka Drużyna Harcerska"; potwierdzenie, że
Ludwik Bambulewicz (imię i nazwisko wpisane odręcznie) jest uczestnikiem obozu
letniego na "Russkiej Wyspie" z podpisem J.Jakóbkiewicza, naczelnika
obozu. Niewielkie naddarcia krawędzi programu, legitymacja w stanie b.dobrym. Rzadkie
Pamiątka działalności Hufca
Syberyjskiego, liczącego początkowo ok. 80 polskich harcerzy i harcerek
mieszkających na Dalekim Wschodzie; dzięki działaniom dr. Jakóbkiewicza ta
liczba wzrosła kilkukrotnie, a hufiec harcerski przekształcił się w pierwszy
polski hufiec żeglarski) cena: 80,00
557.PRUS Bolesław (Głowacki Aleksander) — Faraon. Powieść. T.1-3.
War. 1946. Spółdz. Wyd. "Książka". 8, s. 257, [2]; 317, [2]; 270,
[1]. opr. oryg. ppł. Bibl. Pisarzy Pol. (Stan dobry. Okł. proj. W.Daszewski) cena:
60,00
558.PRUSZYŃSKI Ksawery — Margrabia Wielopolski. War. 1946. Czytelnik.
8, s. 132, [2]. brosz. (Okł. mocno nadkruszone, blok poluźniony. Egz. wymaga
opr.) cena: 36,00
559.PRZEWALSKI Stefan — Generał Maciej Rybiński, ostatni wódz
naczelny powstania listopadowego (1784-1874). Wr. 1949. Wrocł. Tow. Nauk. 4, s.
271, [1], tabl. 2. brosz. Prace Wrocł. Tow. Nauk., seria A, nr 26 (Podklejenia
grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 86,00
560.PRZEWODNIK podróżniczo-turystyczny. Rok 3. [War.] 1936. PBP Orbis.
16, s. 143, [9]. brosz. (Okł. nieco otarta, wewnątrz stan dobry. Naklejki
inwentarzowe. Przedwojenna piecz. "Bibljoteka Sejmu i Senatu". Zaw.
wiadomości statystyczne o Polsce, wykaz polskich i zagranicznych biur podróży,
informacje o komunikacji kolejowej, autobusowej i morskiej, przepisy
paszportowe) cena: 107,00
561.PRZYBYSZEWSKI Kazimierz — Ludzie Torunia odrodzonej
Rzeczypospolitej (1920-1939). Tor. 2001. Wyd. UMK. 8, s. 437, [4]. brosz. (Stan
b.dobry. Ilustr. w tekście) cena: 27,43
562.PUCHALSKA Mirosława — Władysław Orkan. War. 1957. LSW. 16d, s.
211, [4], tablice. brosz. (Stan dobry) cena: 14,00
563.PUCIATA-PAWŁOWSKA Jadwiga — Konstanty Laszczka. Życie i
twórczość. Siedlce 1980. Muz. Okr. 8, s. 64, [7], ilustr. 199. brosz., obw.
(Stan dobry. Monografia pośw. wybitnemu młodopolskiemu rzeźbiarzowi, malarzowi,
rektorowi ASP w Krakowie) cena: 86,00
564.QUESNAY [François] — Traité de la gangrene. A Paris 1764. Chez la
Veuve d'Houry. 8, s. [8], 507. opr. skóra z epoki (Ubytek fragmentu grzbietu i
narożnika przedniej okł., zaplamienie jednej strony, niewielki ślad wilgoci w
narożniku kilku kart. Piecz. Rozprawa o gangrenie. Wydanie tytułowe pierwodruku
z 1749) cena: 800,00
565.RABSKI Władysław — Teatr po wojnie. Premjery warszawskie
1918-1924. War. [1925]. Księg. Bibl. Dzieł. Wyborowych. 16d, s. 238, [2]. opr.
oryg. pł. Bibl. Dzieł Wyb., R.2, t.33. (Okł. zakurzona, stan dobry) cena:
20,00
566.[RADLIŃSKA Helena] — W służbie Legionów. (Z Departamentu
Wojskowego N.K.N.). Kr. [1916]. Nakł. Centr. Biura Wyd. NKN. 8, s. 8. brosz.
Odb. z kalendarza "Legionista polski" na 1916 (Otarcia okł. Po
tekście inicjały H.R.) cena: 21,32
567.RADZISZEWSKA Julia — Maciej Stryjkowski historyk-poeta z epoki
Odrodzenia. Kat. 1978. Uniw. Śl. 8, s. 165, [3]. brosz. Prace nauk. UŚ., nr 208
(Stan b.dobry) cena: 20,00
568.RAPORT Komitetu Ogółu Emigracji Polskiej w Londynie, w rzeczy
uwolnienia jedynastu Polaków z okrętu rossyjskiego Irtysz, w Portsmouth - i ich
utrzymania. Londyn [1844]. Druk. G.McKewan. 8, s. 24. opr. wsp. psk. (Stan
b.dobry. Ekslibris. Po tekście nazwiska: L.Jabłoński, M.Grabowski,
T.Olizarowski i W.Kuczyński) cena: 170,00
569.[RAUTENSTRAUCHOWA Łucja z Giedrojciów] — W Alpach i za Alpami.
Przez Ł. z G. R. [krypt.]. Wyd.II. T.1. War. 1850. S.H.Merzbach. 8, s. [4], 243,
[3], tabl. 4. opr. późn. ppł. (Banach 424. Otarcia okł., przedarcia płótna na
grzbiecie, miejscami zażółcenia papieru. Brak stron 187-202. Podpis własn.
Ryciny w stalorytach (widoki, gł. włoskie)) cena: 100,00
570.RAYSKI Stefan — Józef Piłsudski. Życie i czyny. (Zbiór wypracowań
szkolnych). Oprac. ... Lw. 1932. Sp. Wyd. "Vita". 16d, s. 32. brosz.
wt. Przyjaciel maturzysty (Stan dobry) cena: 50,00
571.REINFUSS Roman — Stroje górali szczawnickich. Wr. 1949. Nakł.
Pol. Tow. Ludoznawczego. 4, s. 39, [1], tabl. kol. 2. brosz. Atlas polskich
strojów ludowych, cz.5, z.18 (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Ilustr. w
tekście) cena: 48,00
572.REITER Maryan — Stanisław Staszic. (Z 5 ryc.). Napisał ... Lw.
1906. Nakł. Macierzy Pol. 16d, s. 68. brosz. Bibl. Macierzy Pol., nr 35
(Grzbiet oklejony papierem. Podpis własn. Ilustr. w tekście) cena: 20,00
573.REMBIELIŃSKI Jan — Dniepr i Wisła. (W dziesiątą rocznicę bitwy
pod Warszawą). War. 1930. Nakł. Młodych Obozu Wielkiej Polski. 16d, s. 38, [1].
brosz. (Grzbiet nieco otarty, niewielkie zabrudzenia. Podpis własn.) cena:
50,00
574.RETTEL Leonard — Wspomnienie o Karolu Różyckim. Przedruk
nekrologu zamieszczonego w roczniku Towarzystwa Historycznego w Paryżu [...].
Wyd.II popr. Kr. 1894. Druk. "Czasu". 8, s. 44. brosz. (Okł. luzem i
nieco nadkruszone, poza tym stan dobry. Autor uwidoczniony po tekście) cena:
37,98
575.ROCZNIK pierwszy Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej
Polskiej okręgu poznańskiego (Ziem zachodnich) za czas od 1 listopada 1926 do
31 grudnia 1927. Poz. [1928?]. Nakł. Zw. Oficerów Rez. 8, s. 312. opr. późn.
pł. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. podklejona, pomimo śladów wilgoci wewnątrz
stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 120,00
ROCZNIK Polskiego Towarzystwa Geologicznego. Kr. Tow. Pol. Tow. Geolog. 8. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w tekście)
576.T.6 za rok 1929. 1930. s. [4], 428, tablice, mapy (Zaw. m.in.: L.Kowalski - Przyczynek do znajomości występowania andezytu na górze Wżar w Kluszkowcach w powiecie nowotarskim, L. Horwitz, F.Rabowski - Przewodnik do wycieczki Polskiego Towarzystwa Geologicznego w Pieniny, S.Zuber - Asfaltyty we fliszu karpackim oraz ich znaczenie dla regjonalnej ekspertyzy naftowej, J.Kuhl - Z badań petrograficznych złoża solnego w Kałuszu, W.Kuźniar - Ignacy Domeyko) cena: 80,00
577.T.7 za rok 1930-1931. 1931. s. [2], 442, tablice (Zaw. m.in.: S.Kreutz - Program wycieczki w trzon krystaliczny tatrzański do Doliny Starorobociańskiej, F.Rabowski - Częściowy przewodnik wycieczki Polskiego Towarzystwa Geologicznego w Tatry, F.Bieda - Przyczynek do znajomości wąsonogów, B.Kusto - Z petrografji soli kamiennej w Bochni, W.Krach - Niektóre małże i ślimaki kredowe z Kazimierza nad Wisłą i z okolicy) cena: 80,00
578.T.11 za rok 1935. 1935. s. [4], 149, tablice (Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: W.Krach - Materjały do znajomości miocenu Wołynia, E.Passendorfer - Studja nad stratygrafją i paleontologją jury wierchowej w Tatrach, cz.1, M.Książkiewicz - Budowa brzeżnych mas magórskich między Sułkowicami a Suchą) cena: 48,00
579.T.16 za rok 1946. 1946. s. X, 252, tablice (Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: F.Bieda - Stratygrafia fliszu Karpat polskich na podstawie dużych otwornic, E.Passendorfer - Zarys budowy goelogicznej Wilna i okolicy, M.Różkowska - Koralowce Rugosa z gotlandu Podola, cz.1) cena: 40,00
580.ROCZNIK woyskowy Królestwa Polskiego na rok 1830. War. Druk.
Woyskowa. 16d, s. [6], 264. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, okł. nieco
otarte, podklejone narożniki pierwszych 50 kart. Piecz. Stan służby przed
wybuchem powstania listopadowego. Podstawowe źródło historyczne do dziejów
wojskowości Król. Pol. Nieczęste) cena: 360,00
581.ROGOSZ-WALEWSKA Józefina — Cieniom Wodza Narodu. Cztery pieśni o
Józefie Piłsudskim napisała ... Kr., V 1935. Druk. "Mieszczańska". 8,
s. [20]. brosz. (Okł. zakurzone, wewnątrz stan dobry) cena: 36,00
582.ROMER Edmund — Geograf trzech epok. Wspomnienia o ojcu. War.
1985. Czytelnik. 8, s. 343, [1], tablice. brosz. (Stan b.dobry) cena: 25,32
583.ROSPOND Stanisław — Wit Stosz. Studium językowe. Wr. 1966. Wr.
Tow. Nauk. 4, s. 176, [2], tablice. brosz., obw. Prace Wr. Tow. Nauk., s.A, nr
100. (Stan dobry. Egz. z biblioteki prof. K.Rymuta, bez znaków własn.) cena:
36,00
584.RULHIERE Cl[aude Carloman de] — Histoire de l'anarchie de
Pologne, et du démembrement de cette république. Suivie des anecdotes sur la
révolution de Russie, en 1762, par le meme auteur. T.1-4. Paris 1807.
H.Nicolle, Desenne. 16d, s. [4], LVIII, 385; [4], 564; [4], 517; [4], 445. opr.
ppł. z epoki (Niewielkie naddarcie grzbietu t.1, stan dobry. C.C.Rulhiere
(1734-1791) - historyk franc., sekretarz ambasady franc. w Petersburgu, w
czasie pracy nad "Histoire de l'anarchie" (obejmującej dzieje Polski
od panowania Augusta II do upadku konfederacji barskiej) przebywał w Warszawie.
Praca ukazała się po śmierci autora. Ze względu na niepochlebne opinie o
Rosjanach dzieło zostało skonfiskowane po interwencji ambasady rosyjskiej.
Drażliwe fragmenty usunięto w następnych edycjach. Najwięcej zastrzeżeń budziły
"Anegdoty o Rosji" (umieszczone tu na końcu t.4)) cena: 900,00
585.RYMUT Kazimierz — Listy polskie XVI wieku. Pod red. ... T.1-3.
Kr. 1998-2004. PAU. 8, s. XI, [3], 504; X, [2], 532; XI, [3], 233. opr. oryg.
kart. (Stan b.dobry. Łącznie zaw. teksty 435 listów z l. 1525-1551. Egz. z
biblioteki prof. K.Rymuta, bez znaków własn.) cena: 120,00
586.RZĄDKOWSKI Jan — Pierwszy legjon puławski. (Od Pakosławia do
Zelwy, 19 V 1915-11 IX 1915). Z licznemi ilustr. War. 1925. "Księg.
Pol." Pol. Macierzy Szk. 8, s. 110, [1]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz.
(Maliszewski 4227. Zaplamienia okł. brosz., podklejenia narożników ostatnich
kart) cena: 68,00
587.RZETELSKA-FELESZKO Ewa, DUMA Jerzy — Dawne słowiańskie nazwy
miejscowe Pomorza Szczecińskiego. Przy współudziale H.Pustoły-Ryżko. War. 1991.
PAN, Inst. Słowianozn. 8, s. [2], 283, map 16. brosz. Język na pograniczach,
[t.] 3. (Stan dobry) cena: 30,00
588.RZYMOWSKI Wincenty — Jak Józef Piłsudski walczył o Polskę. Życie
i czyny. Zamość 1919. Z.Pomarański. 16d, s. [4], 108. opr. późn. pł., fragm.
oryg. okł. brosz. naklejona na lico oprawy. (Stan dobry, niewielkie zaplamienia
na ostatnich kartach) cena: 48,00
589.RZYMOWSKI Wincenty — Piłsudski. Życie i czyny. Z przedm. kapitana
Dr. W.Tokarza. Zamość 1920. Z.Pomarański i Sp. 16d, s. 96. opr. ppł. z epoki z
zach. okł. brosz. (Stan dobry. Piecz.) cena: 43,00
590.RZYMOWSKI Wincenty — W walce i burzy. Tadeusz Hołówko na tle
epoki. War. 1933. Nakł. autora. 8, s. 447, [1], tabl. 1. brosz. (Otarcia okł.,
wewnątrz stan dobry. Egz. recenzyjny (piecz.)) cena: 120,00
591.R... Marya — Nowy horoskop ułożony z dzieł poetów polskich na
każdy dzień roku. War. [cenz. 1896]. Nakł. M.Arcta. 16, s. [6], [366 - wiele
pag.]. opr. oryg. pł. zdob. (Stan dobry. Obca dedykacja, kilka wpisów na
kartach książki) cena: 130,00
592.SADYK-BEJ M. — Elementarna gramatyka języka arabskiego. Ułożona
dla użytku studentów Instytutu Orjentalistycznego U.J.K. Lw. 1934. 8, s. [4],
120. brosz. (Okł. zaplamione, wewnątrz stan dobry. Maszynopis powielany) cena:
48,00
593.SALVANDY [Narcyz] de — Histoire de la Pologne, avant et sous le
roi Jean Sobieski. T.1-2. Bruxelles 1841. N.-J.Gregoir. 8, s. 332, tabl. 1;
314, tabl. 1. razem opr. pł. z epoki (Stan b.dobry. Podpis własn.) cena:
430,00
594.[SANGUSZKO R.]. Roman Sanguszko, zesłaniec na Sybir z r. 1831 w
świetle pamiętnika matki ks. Klementyny z Czartoryskich Sanguszkowej oraz
korespondencji współczesnej. War. 1927. Gebethner i Wolff. 4, s. XIII, [3],
209, [2], tabl. 15, mapy 2. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz. (Zaplamienie
okł. brosz., poza tym stan dobry) cena: 128,00
595.SAYSSE-TOBICZYK Kazimierz — Wielkie Zakopane i Park Narodowy w
Tatrach. Odbitka feljetonów publikowanych w piśmie codziennem "Dzień
Polski". War. 1928. Druk. Mazowiecka. 16d, s. 82. brosz. (Okł.
nadkruszone, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00
596.SCHADEN Adolph von — Vollständiges Handbuch für Reisende durch
die gesammte Schweiz, oder: Rhätiens und Helvetiens 22 Kantone [...]. Mit 14
Kupferstichen, 1 Karte und precisem Register. München 1834. J.Lindauer'sche
Buchhandlung. 16d, s. XVI, 377, [5], tabl. 14, tabela 1. opr. oryg. kart. (Okł.
lekko otarta, brak mapy, miejscami zażółcenia papieru, mimo to stan dobry.
Szczegółowy przewodnik po Szwajcarii) cena: 600,00
597.SCHILLER Irena — Stanisławski a teatr polski. War. 1965. PIW. 8,
s. 393, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i ubytki obw., poza tym
stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Stanisławski po raz pierwszy z teatrem
artystycznym w Warszawie (1906), W kręgu Stanisławskiego, O Stanisławskim zza
"czerwonej kurtyny") cena: 30,00
598.SCHILLER Leon — Na progu nowego teatru 1908-1924. Oprac. Jerzy
Timoszewicz. War. 1978. PIW. 8, s. 485, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw.
(Niewielkie otarcia krawędzi obw., okł. lekko zabrudzone, poza tym stan dobry.
Podpis własn. Zaw. m.in.: Mała kronika życia i twórczości Leona Schillera
91887-1924), Nowy teatr w Polsce: Stanisław Wyspiański. Przeł. M.Skibniewska,
Drogowskazy teatru krakowskiego, Teatr wojenny w Berlinie, Przeszłość i
przyszłość Teatru Polskiego, Carlo Goldoni, Teatr Polski w Warszawie 1913-1923)
cena: 24,00
599.SCHRÖDER Artur — Tajemnice teatru. Lw. 1922. Wyd. "Nowa
Era". 16d, s. 99, [1]. opr. bibliot. ppł. (Okł. otarte, papier miejscami
zażółcony, poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 40,00
600.SCHUMMER-SZERMENTOWSKI Eugenjusz M. — Trzecia Rzesza rośnie. Z
ilustracjami. War. [nie przed 1935]. W.Michalak S-ka. 8, s. 202, [4], tabl. 6.
brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., stan dobry. Okł. i fotomontaże na
tablicach L.Chejfeca. Reportaże z podróży ukazujące rozkwit gospodarczy
hitlerowskich Niemiec) cena: 140,00
601.SCHWARTZ Joseph — Einstein dla początkujących. Ilustr.
M.McGuinnes. Przeł. M. i A. Reichowie. War. 1988. Wyd. "Alfa". 8, s.
167, [1]. brosz. (Stan dobry) cena: 16,00
602.SIEDLECKI Franciszek — Helena Modrzejewska. War. [po 1927]. Związek
Artystów Scen Polskich. 16d, s. 171, [5], tablice. opr. wsp. pł. Polski
Instytut Teatrologiczny, Monografie wybitnych artystów scen polskich, t.1.
(Egzemplarz lekko zabrudzony i ze śladami wilgoci, choć ogólny stan dobry) cena:
37,98
603.SIEMIEŃSKI Lucian — Cichy anioł. Wyiątek z Dziennika Domowego.
Paryż 1845. Druk. Maistrasse. 8, s. 21. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz. (NK
9, 135. Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry. Przedruk opowiadania o Joannie
Boczkowskiej z czasopisma poznańskiego, na końcu dodany "Przypisek"
wydawcy i list K.Millera-Kossowskiego dot. tej samej osoby) cena: 128,00
604.SIERPIŃSKI Wacław — Zarys teoryi mnogości. War. 1912. Księg.
E.Wendego i Ski. 8, s. VIII, 158. opr. bibliot. ppł. Bibl. matemat.-fizyczna,
s.3, [t.] 9 (Stan dobry. Podpis i skasowane piecz. własn.) cena: 60,00
605.SIKORSKI Kazimierz — Instrumentoznawstwo. War. 1932. Tow. Wyd.
Muzyki Pol. 8, s. [8], 237, [3]. brosz. (Stan dobry) cena: 52,75
606.SIKORSKI Kazimierz — Instrumentoznawstwo. Z licznymi przykładami
i 42 tablicami. Wyd.II rozszerzone. War. 1950. PWM. 8, s. Pol. 8, s. 254, [2],
tabl. 42. brosz. (Zabrudzenia okł., niewielkie ślady zawilgocenia) cena:
48,00
607.SKAŁKOWSKI A[dam] M. — Książę Józef. Ilustr. kolorowe podług
obrazów Br. Gembarzewskiego. Bytom G.-Ś. 1913. Nakł. "Katolika". 4,
s. [8], 479, tabl. 10. opr. oryg. pł. złoc. (Niewielkie otarcia okł., złocenia
na przedniej okł. zatarte w narożniku, poza tym stan dobry. Oprawa wydawnicza
proj. przez J.Bukowskiego, wykonana przez introligatornię własną wydawcy) cena:
240,00
608.SKAŁKOWSKI A.M. — Józef Wybicki 1747-1795. Nap. ... Poz. 1927.
Druk. S.A. "Ostoja". 8, s. 72. brosz. Odb. z "Roczn. Hist."
(Blok luźny, okł. luzem i nadkruszone. Egz. wymaga opr.) cena: 30,00
609.SKARŻYŃSKI Tadeusz — Sztuka sprzedawania. War. 1923. M.Arct. 8,
s. 158. opr. oryg. ppł. (Stan dobry. Piecz.) cena: 42,00
610.SKŁODOWSKA-CURIE Maria — O swojem życiu i pracach. I.
Autobiografia. II. Życiorys Piotra Curie. War. 1935. Wyd. Tow. Inst. Radowego.
16d, s. [2], II, 66, 114, tabl. 3. brosz. (Stan dobry. Tłum. z ang. Każda część
z osobną kartą tyt.: I: Marja Skłodowska-Curie. Autobiografia, II: Piotr Curie.
Wyjątki ze wspomnień Marji Skłodowskiej-Curie o jej mężu) cena: 40,00
611.SKONECZNY Stanisław — Kostka Napierski. War. 1951. LSW. 8, s.
131, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Piecz. Utwór wierszem) cena:
33,76
612.SKRZETUSKI Mieczysław — Wódz narodu Józef Piłsudski. War. 1928.
Nakł. Komitetu Głównego. 16d, s. 31, [1]. brosz. (Zabrudzenia okł., wewnątrz
stan dobry) cena: 16,00
613.SKWIRCZYŃSKI Zygmunt — Karykatury sejmowe. Autolitografje ...
Z.1-4. [War. 1920]. Zakł. Graf. Min. Spraw Wojsk. 8 podł., k. [8]; [8]; [8];
[8]. brosz. (Grońska 512 (tu pełny spis karykatur). Okł. nieco otarte, lekko
zaplamione, wewnątrz stan dobry i b.dobry. Piecz. Komplet wydawniczy. Zaw.
karykatury wybitnych polityków II RP, m.in. J.Piłsudskiego, I.Padarewskiego,
I.Daszyńskiego, W.Trąmpczyńskiego, W.Witosa, S.Grabskiego, W.Korfantego,
M.Rataja) cena: 240,00
614.SŁONIMSKI Antoni — Godzina poezji. War. 1923. Tow. Wyd.
"Ignis". 16d, s. 118, [2]. brosz. (Stan dobry. Piecz.
K.A.Jaworskiego. Obca dedykacja. Okł. Tadeusza Gronowskiego) cena: 85,00
615.SŁONIMSKI Antoni — Wieża Babel. Dramat w trzech aktach wierszem.
War. 1927. F.Hoesick. 8, s. 118, [1]. brosz. (Tylna okł. obca, poza tym stan
dobry. Piecz. K.A.Jaworskiego. Okł. proj. T.Gronowskiego) cena: 85,00
616.SŁOWACKI Juliusz — Genezis z ducha. Modlitwa z rękopisu ... dotąd
niedrukowana. Lw.-Poz. 1872. Nakł. F.H.Richtera. 8, s. 35. brosz. (Okł. lekko nadkruszone
i przybrudzone. Podpis własn.) cena: 32,00
617.SŁOWNIK angielsko-polski i polsko-angielski. Oprac. pod red.
W.Kiersta. War. 1926-1928. TEiM. 16d, s. XIV, [2], 673, [3]; [4], 449. opr.
oryg. psk. złoc. (Bardzo niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry) cena:
120,00
618.SMOLEŃSKI Władysław — Znaczenie Tadeusza Kościuszki w dziejach
polskich. Z powodu setnej rocznicy śmierci Najwyższego Naczelnika siły zbrojnej
narodowej. War. 1917. Wyd. Kom. Kościuszkowskiego. 8, s. 16. brosz. (Okł.
nadkruszone, wewnątrz stan dobry. Dołączono: "Pamiątka uroczystego odchodu
setnej rocznicy zgonu Tadeusza Kościuszki 1817-1917 ułożył Or-Ot". War.
1917. Wyd. Kom. Kościuszkowskiego. 8, s. [8]) cena: 46,00
619.SMYCZYŃSKA Lidia — Profesor Walery Goetel. Geolog, Dydaktyk,
Społecznik (1889-1972). War. 1984. Wyd. Stronnictwa Demokr. "Epoka".
16d, s. 85, [2]. brosz. Seria: Ochrona środowiska naturalnego, t.6 (Stan
b.dobry. Ilustr. w tekście) cena: 10,55
620.[SMYRAK Bernard] — Zakon Najśw[iętszej] Marii Panny z Góry Karmelu.
Jego historia, duch, życie. Oprac. O. Bernard od Matki Bożej Karmelita bosy
[imię zakonne]. Kr. 1937. "Powściągliwość i Praca". 16d, s. 143, [1],
tabl. 6. brosz. Bibliotheca Carmelitana, t.1 (Stan dobry) cena: 48,00
621.SOBAŃSKI Oskar — Aktorzy dawni, aktorzy nowi. War. 1972. WAiF. 8,
s. 155, [5]. brosz., obw. (Stan dobry. Liczne fotosy w tekście) cena: 40,00
622.SOLSKA Irena — Pamiętnik. Wstęp i oprac. L.Kuchtówna. War. 1978.
WAiF. 16d, s. 211, [2], tablice. opr. oryg. kart. (Otarcia okł., wewnątrz stan
b.dobry. Podpis własn. Liczne ilustr. na tabl.) cena: 24,00
623.[SOŁTYK Roman] — Polen, geographisch und historisch geschildert.
Mit einer vollständigen Geschichte der Jahre 1830 und 1831. Von einem
Augenzeugen. Mit 15 Abb. auf 7 Tafeln. Zwei Theile in einem Band. Stuttgart
1834. J.Scheible. 8, s. 328, 368, [337]-344, frontispis, tabl. 11. opr. psk. z
epoki (Brak oryg. grzbietu - oklejony papierem, otarcia krawędzi okł.,
miejscami zaplamienia. Piecz. Na tabl. portrety przywódców powstania (przy nazwisku
Skrzyneckiego odręczny dopisek "Zdrajca" i sceny batalistyczne) cena:
300,00
624.SOŁTYSIK Marek — Świadomość to kamień. Kartki z życia Michała
Choromańskiego. Poz. 1989. Wyd. Pozn. 16d, s. 303, [1], tablice. brosz. (Stan
dobry) cena: 21,10
625.SOWIŃSKI Adolf — Ściegienny. Wikary z Wilkołazu. War. 1948. PIW.
16d, s. 179, [2], tabl. 1. brosz. Żywoty znakomitych Polaków pod red. A.Wata
(Stan b.dobry. Piecz.) cena: 30,00
626.SPRAWA brzeska 1930-32. Kat. 1932. Wyd. Śląskie Zakł. Graf.
"Polonia". 8, s. 384. opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Karta tyt.
zastąpiona kserokopią okł. brosz., podklejenia kilku kart. Stenogram procesu) cena:
86,00
627.SPRAWOZDANIA Polskiego Instytutu Geologicznego. T.3 [z.1-4]. (z
26-ma tabl. i 42-ma ryc. w tekście). War. 1926-1926. Skład gł.: Kasa im.
J.Mianowskiego. 8, s. [14], [3], 324, LIV, [325]-695, tablice, mapy. razem opr.
ppł. z epoki (Grzbiet leciutko naderwany, poza tym stan b.dobry. Zaw. m.in.:
C.Kuźniar - Złoża pirytu w okolicy Kluczów pod Olkuszem, A.Łuniewski - O niektórych
małżach i ramienionogach jury i kredy z okolic Zawichosta, F.Rabowski - Budowa
Tatr. Budowa pasma wierchowego, L.Horwitz - Spostrzeżenia geologiczne z okolic
Szczawnicy, J.Morozewicz - Stanisław Staszic (1755-1826), F.Rutkowski - O
tektonice karbonu we wschodniej części okręgu Dąbrowskiego, G.Bukowski - O
budowie rąbka fliszu w okolicy Bochni) cena: 100,00
628.SPRAWOZDANIE Komisyi Fizyograficznej obejmujące pogląd na
czynności dokonane w ciągu roku 1910 oraz Materyały do fizyografii krajowej.
T.45. (Z 7-ma tabl.). Kr. 1911. AU. 8, s. XXVIII, 110, 98, 155, 17, 11,
tablice. opr. bibliot. ppł. Akademia Umiejętności w Krakowie (Okł. lekko
otarte, poza tym stan b.dobry. Zaw. m.in.: J.Hawrysiewicz - Spostrzeżenia
pojawów w świecie roślinnym i zwierzęcym, wykonane w r. 1910 w Ożydowie,
K.Weigt - Wpływ zachmurzenia na dzienny bieg temperatury w Krakowie, F.Schille
- Nowe formy Przylżeńców, S.Klemensiewicz - O nowych i mało znanych gatunkach
motyli fauny galicyjskiej, S.Waśniewski - Przyczynek do mykologii Królestwa
Polskiego, K.Rouppert i A.Wróblewski - Grzyby z Zaleszczyk, T.Wiśniowski -
Przyczynki do znajomości sysyemu węglowego w Krakowskiem. Z wycieczek szkolnych
w lecie 1910 r.) cena: 120,00
629.SREBRNY Stefan — Teatr grecki i polski. Wybór i oprac. S.Gąssowski.
Wstęp J.Łanowski. War. 1984. PWN. 8, s. 768, tablice. opr. oryg. pł., obw.
(Niewielkie otarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry) cena: 36,00
630.STAFF Leopold — Michał Anioł. Cztery ilustr. na osobnych
planszach. Lw. 1924. Państw. Wyd. Książek szkolnych. 16d, s. [4], 161, [2],
tabl. 4. opr. oryg. pł., złoc. Wielcy ludzie. (Stan b.dobry) cena: 40,00
631.STANISŁAWSKI K.S. — Moje życie w sztuce. War. 1951. Książka i
Wiedza. 8, s. 429, [3]. opr. oryg. pł. (Grzbiet lekko wypłowiały, poza tym stan
dobry) cena: 40,00
632.STASZIC Stanisław — Edukacja z autobiografją autora. Wyd. nowe
sporządził Alfred Tom. War. 1921. Pol. Składnica Pomocy Szkol. 16d, s. 38, [1],
tabl. 1. brosz. Bibl. Zw. Pol. Nauczycielstwa Szkół Powsz., nr 4 (nr 2 wyboru
pism klasyków pedagogiki) (Stan dobry) cena: 10,00
633.STEINER Rudolf — Wiedza tejemna w zarysie. Z upow. autora przeł.
z ostatniego wydania oryginału z r. 1925 M.K.Wołowski. War. [po 1925]. 4, s.
[4], XIII, [1], 214, tabl. 2. opr. ppł. z epoki (Ubytek karty tyt. podklejony
ze szkodą dla tekstu, okł. nieco otarte, poza tym stan dobry. Maszynopis
powiel.) cena: 70,00
634.STOLARZEWICZ Ludwik — Włodarz Rzeczypospolitej Polskiej Ignacy
Mościcki, człowiek - uczony. W tekście 68 ilustr. War.-Kat. 1937. Książnica
Pol. 8, s. 619, tablice. opr. oryg. pł. zdob. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia
okł., stan dobry) cena: 240,00
635.STPICZYŃSKI Wojciech — Krwawy, pracowity cud 1920 roku. War.
1930. Tow. Wyd. im. M.Reja. 16d, s. 90, [3]. brosz. (Niewielkie odbarwienia
okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. M.Figwera) cena: 40,00
636.[STROKOWA Jadwiga]. Jadwiga z Łobzowa [pseud.] —
"Kościuszce" u kolan babuni wysłuchana gawęda. Kr. 1911. Nakł.
autorki. 16d, s. 31. opr. oryg. ppł. z zach. okł. brosz. Setny tysiąc
Biblioteczki Jadwigi z Łobzowa (Blok luźny, egz. wymaga przeoprawienia.
Dziecięcy rysunek ołówkiem na tylnej wyklejce. Piecz. Obce dedykacje) cena:
24,00
637.STRZELECKA Hanka — Elżbieta Melsztyńska. Lw. 1929. Druk.
"Sztuka". 8, s. 15. brosz. Seminarjum Historji Polski Uniw. J. K.,
Odb. z "Prac Hist." (Okł. nieco otarte, poza tym stan dobry. Obca
dedykacja) cena: 15,33
638.STUDENCKI Władysław — Twórczość dramatyczna Emila Zegadłowicza.
Wr. 1962. Ossol. 8, s. 195, [1], tablice. brosz. Prace Opolskiego Tow. Przyj.
Nauk, Wydz. Języka i Lit. (Okł. nieco otarte i naddarte na grzbiecie, poza tym
stan dobry. Podpis własn.) cena: 24,00
639.SUKIENNICKI Wiktor — Kolumbowy błąd. Szkice z historii, teorii i
praktyki sowieckiego "komunizmu". Paryż 1959. Inst. Literacki. 8, s.
205, [2]. brosz. Bibl. Kultury, nr 48, Dokumenty (Stan dobry. Egz. nierozcięty)
cena: 40,00
640.SUMIŃSKI Rajmund — Duch Polski. Wiersz do słowianistów. Paryż
1845. Druk. i Litogr. Maulde i Renou. 16d, s. 34. opr. wsp. psk. z zach. okł.
brosz. (Okł. brosz. nieco otarta i zabrudzona, niewielkie zażółcenia papieru
wewnątrz. Piecz. W.Schicka. Ekslibris) cena: 106,00
641.SURER Paul — Współczesny teatr francuski. Inscenizatorzy i
dramatopisarze. Przeł. K.A.Jeżewski. War. 1973. PIW. 8, s. 278. opr. oryg. pł.
(Okł. lekko zakurzone, poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 30,00
642.SYROKOMLA Władysław — Chatka w lesie. Dziwactwo drammatyczne, w
pięciu ustępach. Wilno 1855. Nakł. A.Assa. 16d, s. [8], VI, 88. opr. oryg.
kart. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Niewielka naklejka
inwentarzowa na przedniej okł. Pierwsze dokonanie W.Syrokomli na polu
dramatopisarstwa) cena: 190,00
643.SYROKOMLA Władysław — Hrabia na Wątorach. Krotochwila wierszem, z
XVI wieku. Wilno 1856. Czcionkami A.Marcinowskiego. 16d, s. [6], IV, [2], 108.
opr. psk. z epoki (Okł. nieco otarta, podklejony niewielki ubytek karty
przedtyt., miejscami zażółcenia papieru. Wyd.I. Piecz.: "Fabijan Szymko
Dmiszewicz") cena: 210,00
644.SZAFLARSKI Józef — Morfometrja jezior doliny Młynicy i niektórych
stawów Wysokich Tatr. Tekst do atlasu jezior tatrzańskich. Kr. 1935. 8, s. 23.
brosz. Zb. prace nauk. Koła Geografów U.U.J., nr II, B. (Stan dobry) cena:
24,00
645.SZAFRANIEC Sykstus — Konwent Paulinów Jasnogórskich 1382-1864.
Rzym 1966. Inst. Studiów Kościelnych. 8, s. 146, [1], tablice. brosz. Archivum
Oridinis Sancti Pauli Primi Eremitae, Dissertationes, [nr] 1. (Niewielkie
zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 48,00
646.SZCZEPKOWSKA Malwina — 20 lat teatru na Wybrzeżu. Wspomnienia i
obserwacje. Gdynia 1968. Wyd. Morskie. 8, s. 398, [2], tablice. opr. oryg. pł.
(Okł. lekko zakurzone, wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn. Liczne ilustr. na
tabl.) cena: 36,00
647.SZEWCZYK Wilhelm — Posągi. Kat. 1945, Inst. Śląski. 8, s. 63.
brosz. Współcześni pisarze Śląska, [t.] 2. (Brak okł., niewielkie zaplamienia.
Odręczna dedykacja autora dla K.A.Jaworskiego) cena: 65,00
648.SZYJKOWSKI Marjan — Dzieje komedji polskiej w zarysie. Kr. 1921.
Krak. Sp. Wyd. 16d, s. 126, [1]. brosz. wt. (Stan dobry. Egz. przygotowany do
oprawy (z wszytymi wyklejkami)) cena: 16,00
649.ŚLIWIŃSKI Artur — Jan Karol Chodkiewicz, hetman wielki litewski.
Z ilustr. [...]. War. 1922. M.Arct. 16d, s. 170, tablice, mapa 1. brosz.
(Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 50,00
650.ŚLIWIŃSKI Artur — Joachim Lelewel. Zarys biograficzny. Lata
1786-1831. War. 1918. M.Arct. 8, s. [4], 455, tabl. 1. opr. ppł. z epoki. (Okł.
lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry. Piecz. własn.) cena: 120,00
651.ŚLIWIŃSKI Artur — Maurycy Mochnacki. Żywot i dzieła. Wyd.II popr.
Z wizerunkiem Mochanckiego wg rzeźby W.Oleszczyńskiego. War. i in. 1921. Wyd.
M.Arcta. 8, s. 440, tabl. 1. brosz. (Okł. nieco otarte i zaplamione, poza tym
stan dobry. Piecz.) cena: 40,00
652.ŚLÓSARCZYK Jan — August Czartoryski, książę - salezjanin. War.
1932. Nakł. Inspektoratu X.X. Salezjanów. 8, s. [6], 367, tablice. brosz.
(Zabrudzenia okł., naddarcie grzbietu) cena: 37,98
653.ŚMIAŁOWSKI Eustachy — Wojciech Bartos Głowacki rolnik-bohater.
Nakreślił ... (z obrazkami). Kr. 1906. Nakł. Księg. Lud. K.Wojnara. 16d, s. 52.
opr. pł. z epoki. Pamiątka odsłonięcia pomnika Bartosza Głowackiego we Lwowie 8
lipca 1906 (Okł. zniszczone, wewnątrz stan dobry. Piecz. bibliot. Ilustr. w
tekście) cena: 30,00
654.ŚPIEWNIK Kółka Śpiewackiego "Rota" chóru męskiego przy Dyrekcji Generalnej Polskich Kopalń Skarbowych w Chorzowie wydany z okazji 15-letniej rocznicy założenia. 1922 - 6 XI - 1937. [Chorzów 1937]. 8, s. [8], 106, [1]. opr. luksusowa skóra złoc. (Niewielkie otarcia grzbietu, stan b.dobry. Na karcie tyt. kaligrafowana dedykacja chóru dla J.Zagórowskiego, dyr. gen. Pol. Kopalń Skarbowych i protektora Kółka Śpiewaczego "Rota"; pod dedykacją podpisy członków zarządu chóru. Na czystej karcie odręczny podpis Feliksa Nowowiejskiego oraz fragment zapisu nutowego jego kompozycji "Tryptyk śląski"
F.Nowowiejski (1877-1946) -
kompozytor, dyrygent, pedagog muzyczny, muzyk-wirtuoz, autor m.in. muzyki do
"Roty" M.Konopnickiej) cena: 633,00
655.ŚWIDERSKI Stefan — Mikołaj Kopernik i jego zasługi naukowe. War.
1916. Księg. M.Ostaszewskiej i Spółki. 16d, s. 39, [1]. brosz. Wiedza
powszechna (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00
656.ŚWIERCZEWSKI Eugenjusz — Karol Adwentowicz 1899-1934. Wydawnictwo
zbiorowe pod red. ... 9 ilustr. w tekście. War. 1934. Nakł. Komitetu
Jubileuszowego. 8, s. 80. brosz. (Okł. nieznacznie zaplamione, poza tym stan
dobry. Podpis własn.) cena: 36,00
657.TALIZMAN zdrowia i piękności czyli zwięzły zbiór prawideł i zasad
dla zachowania się w czerstwości do sędziwego wieku. Wyd.II wzbogacone i
zaopatrzone rycinami. Berlin 1904. Nakł. Wyd. "Przewodnika Zdrowia".
16d, s. 58. brosz. (Okł. nieco przykurzone, wewnątrz stan b.dobry. Ilustr. w
tekście) cena: 48,00
658.TALKO-HRYNCEWICZ J[ulian] — Człowiek na ziemiach naszych.
War.-Kr. 1913. Wyd. J.Mortkowicza. 4, s. VI, [2], 152 + 8, [12] [reklama wyd.],
tablice. brosz. (Blok pęknięty, niewielkie zabrudzenia okł. Egz. wymaga oprawy.
Początki antropologii ziem polskich) cena: 80,00
659.TEATRY dramatyczne w Szczecinie 1945-1965. Poz. 1965. Wyd.
Artyst.-Graf. RSW "Prasa". 16d podł., s. 81, [1], tabl. 53. brosz.,
obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry. Liczne ilustr. na tabl.) cena:
24,00
660.TERLECKI Olgierd — Pułkownik Beck. Kr. 1985. KAW. 8, s. 373, [2],
tabl. 8. opr. oryg. pł., obw. (Obw. lekko naddarta, poza tym stan b.dobry) cena:
20,00
661.TERRY Ellen — Historia mojego życia. Przeł. M.Skibniewska. War.
1989. PIW. 16d, s. 390, [2]. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan
b.dobry. "Opowiadając historię swego życia wielka aktorka angielska Ellen
Terry (1847-1928) koncentruje się przede wszystkim na sprawach teatru. [...]
Wspominając po latach swoje życie w teatrze Ellen Terry barwnie interesująco, z
humorem i sentymentem rysuje sylwetki kolegów-aktorów, opisuje losy zespołów
teatralnych, przybliżając czytelnikowi radości i smutki ludzi teatru swojej
epoki". [Ze wstępu]) cena: 30,00
662.THON O[zjasz] — Teodor Herzl. Przekład z niem. z up. autora. War.
1929. Wyd. M.J.Freid. 16d, s. 47, [1]. brosz. (Niewielki ubytek narożnika
przedniej okł., grzbiet otarty, wewnątrz stan dobry. O.Thon (ur. 1870) -
krakowski rabin i polityk żydowski, założyciel "Nowego Dziennika",
poseł na Sejm. T.Herzl (1860-1904) - prawnik i pisarz żydowski, przedstawiciel
politycznego syjonizmu, organizator światowych kongresów syjonistycznych) cena:
33,76
663.TOBIASZ Mieczysław — Wojciech Korfanty. Odrodzenie narodowe i
polityczne Śląska. Kat. 1947. Sp. Księg. "Ognisko". 8, s. 238, tabl.
1. brosz., obw. (Otarcia i niewielkie przedarcia obw., niewielkie ubytki
grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 48,00
664.TOWARZYSTWO Demokratyczne Polskie. Paryż [1836]. Druk. Bourgogne et Martinet. 8, s. 30
[oraz ] UWAGI centralizacyi przy
dyskussyi nad manifestem Towarzystwa Demokratycznego Polskiego. Paryż [1936].
Druk. Bourgogne i Martinet. 8, s. 85. razem zbrosz. (Stan dobry. Piecz.) cena:
100,00
665.TRAIN J.K. v. — Die Nieder-Jagd in allen ihren Verzweigungen zu
Holz, Feld und Wasser. Nebst vollständiger Anleitung zur Behandlung und Dressur
der Hunde, einem Wörterbuch der Jagdsprache. Ein Handbuch für Jäger und
Jagdfreunde [...]. Bd.1-2. Ulm 1844. J.Chuer. 8, s. [4], IV, 658, tabl. 1; [2],
434, 245, [1], tabl. 1. opr. w 4 wol. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Okł.
nieco otarte, wewnątrz stan dobry mimo niewielkich zaplamień. Podpis własn.
Klasyczny podręcznik łowiectwa) cena: 2.544,00
666.TROIAŃSKI J[ózef] K[ajetan] — Dokładny polsko-niemiecki słownik do podręcznego użycia dla Niemców i Polaków. Z dodatkiem, zawierającym spis form nieregularnych. Nowo wypracowany przez ... Cz.1-2. Poz.-Berlin-Bydgoszcz 1835-1836. U Ernesta Siegfrieda Mittlera. 8, s. [4], 524; [525]-1148. opr. późn. ppł.
oraz tenże - Dokładny
niemiecko-polski słownik do podręcznego użycia dla Polaków i Niemców. Nowo
wypracowany. Cz.1-2. Poz.-Berlin-Bydgoszcz 1844-1847. 8, s. IX, [1], 810; [4],
[811]-1500. opr. późn. ppł. (Okł. lekko zakurzone, bloki częći
niemiecko-polskiej lekko poluźnione, miejscami niewielkie zaółcenia papieru,
stan dobry. Na grzbietach każdego wol. wpisany zakres literowy poszczególnych
części. Karty tyt. również w j.niemieckim) cena: 360,00
667.TRZECI Maja. Paryż, 17 V 1833. Druk. A.Pinard. 8, s. 16. brosz.
wt. (Naddarcia i ubytki krawędzi. Egz. nierozciętyTytuł nagłówkowy, dane wyd.
po tekście) cena: 50,00
668.TUWIM Julian — Z rosyjskiego. Wstępem opatrzył S.Pollak. T.1-3.
War. 1954. PIW. 16d, s. XV, [1], 390, [1], tabl.1; 300, [3]; 485, [2]. opr.
oryg. pł. (Okł. nieco zaplamione, blok lekko wygięte, poza tym stan dobry.
Wyd.I) cena: 64,00
669.TUWIM Juljan — Sokrates tańczący. Wyd.II. War.-Kr. 1920. Wyd.
J.Mortkowicza. 16d, s. 140, [1]. brosz. (Ubytki krawędzi okł., grzbiet oklejony
papieremb blok pęknięty, kilka składek luzem. Egzemplarz wymaga oprawy) cena:
50,00
670.TWAIN Mark — Yankes na dworze króla Artura. War. 1936. Rój. 16d,
s. 210, [9]. opr. późn. pł. (Stan dobry) cena: 40,00
671.TYROWICZ Marian — Julian Maciej Goslar. Zarys życia i materiały
biograficzne. War. 1953. LSW. 8, s. 202, [2]. brosz. (Okł. nadkruszone, poza
tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 14,77
672.UCZCZENIE pamięci śp. Prof. Jana Rutkowksiego. Poz. 1950. Pozn.
Tow. Przyj. Nauk. 4, s. 42, tabl. 1. brosz. (Okł. i grzbiet nadkruszone, poza
tym stan dobry. Egz. częściowo nierozcięty) cena: 24,00
673.UEBER die polnische Frage. Paris 1831. C.Heideloff. 16d, s. 32.
opr. kart. z epoki (Otarcia okł., ślady kornika na początku. Piecz. A.Szczepki.
E.XIX 7, 191 nie wyklucza autorstwa G.Hermansona. Nieczęste) cena: 63,30
674.ULRICH Leon — Powstańcy polscy w 1833 roku; obraz dramatyczny
[...] z dołączeniem Wiersza poświęconego pamiątce Artura Zawiszy, przez Konstantego
Gaszynskiego. Agen [1834]. Trzcionkami Juliana Quillot. 8, s. 39. opr. wsp.
psk. z zach. okł. brosz. (Nieliczne podklejenia kart w grzbiecie, mimo to stan
b.dobry. Pierwodruk wiersza K.Gaszyńskiego (NK 7, 383). Rzadkie) cena:
382,00
675.UMIŃSKI Józef — Stanisław Hozjusz. Płock 1928. Dobra Prasa. 16d,
s. 106, [1]. brosz. Żywoty Polaków i Polek dobrze zasłużonych ojczyźnie, nr 1
(Brak przedniej okł. Podpis własn.) cena: 42,20
676.URBAN Jan — Makryna Mieczysławska w świetle prawdy. Kr. 1923.
Nakł. "Przegl. Pow.". 16d, s. 139, [4]. brosz. (Niewielkie naddarcie
karty przedtyt., stan dobry. Dzieje M.Mieczysławskiej (zm. 1869) - przełożonej
bazylianek w Rzymie, autorki głośnych wspomnień opisujących prześladowania ze
strony bpa Siemaszki za odmowę wyrzeczenia się unii i ucieczkę z Rosji) cena:
64,00
677.USTAWY Towarzystwa Przyiacioł Muzyki. Kr. 1818. 16d, s. 16.
brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Zapiski własn. Zaw. statut towarzystwa
(po tekście nazwiska Wodzickiego, Sierakowskiego i Janowskiego) oraz obszerny
(5 s.) wykaz członków) cena: 126,60
678.[VAUGHAN Benjamin] — Briefe über das Fürsten-Bündniss zur
Theilung von Pohlen und Frankreich. Von einem stillen Beobachter [pseud.]. Aus
dem Englischen übersetzt, mit Anmerkungen zur Erläuterung und Berichtigung.
Cöllin 1794. Peter Hammers Erben. 8, s. XXXVI, [2], 578, [4]. opr. psk. z epoki
(E.13, 345. Otarcia okł., miejscami zażółcenia papieru. Piecz. Oryg. angielski
ukazał się pt. "Letters on the Subject of the Concert of Princes" w
1793) cena: 800,00
679.VERENIGING Nederland-Polen, Amsterdam. Catalogus tentoonstelling
van werken van de Poolse Graficus Tadeusz Kulisiewicz onder bescherming van de
in De Haag geaccrediteerde Poolse Gezant Zijne Excellentie Tadeusz Findzinski.
Georganiseerd door de ... Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, X-XI 1952. 8, s.
[47]. brosz. (Podklejone załamanie narożnika przedniej okł., wewnątrz stan
dobry. Zaprezentowano 100 prac (drzeworytów i rysunków), wiele z nich
reprodukowano) cena: 86,00
680.WANDA. Tygodnik mód i nowości. Kr. [Red. Konstanty Majeranowski]. 8. brosz.
R.1829, nr 1. s. 4
R.1830, nr 2-26. s. [5]-102
(Czas.BJ 8, 161 (z informacją, że ukazywało się jako dodatek do "Gońca
Krak."). Stan dobry. Grzbiet oklejony papierem. Do pierwszego numeru
dodano portret J.Boczkowskiego (wg informacji na końcu numeru), tu zamiast
niego dołączono litografowany i ręcznie kolorowany bukiet kwiatów polnych. Na
przedniej wyklejce odręczny tekst z epoki: "Wanda, pisemko wydawane r.
1829 pr[zez] Konstantego Majeranowskiego który był redaktorem różnych pism
czasowych, a szczególniey Pszczołki Krakowskiey. Więcey podobno nad te 26 Nr
nie wyszło - bo wiele pism przez tegoż wydawanych, krótko istniało" (autor
tekstu pomylił się - ukazało się 27 numerów). Każdy z numerów zaw. artykuły lub
wiersze przeznaczone dla płci pięknej, omówienia najnowszych trendów w
"modzie paryzkiej", szarady. Nieczęste) cena: 253,00
681.WARSZAWSKI Teatr Sułkowskich. Dokumenty z lat 1774-1785.
Przygotował M.Rulikowski. Oprac., wstępem i komentarzem opatrzyła B.Król. Wr.
1957. Ossol. 4, s. XXIII, [1], 362, [1], tablice. brosz. Materiały do dziejów
teatru w Polsce, t.5. (Niewielkie otarcia okł., niewielkie zaplamienie kilku
pierwszych kart, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 48,00
682.WASYLEWSKI Stanisław — Szambelanowa z Walewic. Lw. 1921. Nakł.
H.Altenberga. 8, s. [4], 94, [1], tabl. 2. brosz. (Okł. otarte, blok luźny.
Dot. Marii Walewskiej, jej związków z Napoleonem) cena: 36,00
683.WAŻYK Adam — Człowiek w burem ubraniu. War. 1930. Księg.
F.Hoesicka. 16d, s. 230, [3]. brosz. (Otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu.
Piecz. K.A.Jaworskiego. Zbiór opowiadań - nowatorskie prozatorskie eksperymenty
formalne) cena: 130,00
684.WEBER Jerzy — Rys dziejów powszechnych. Przeł. z piątego niem.
wyd. M.B.Szyszko. T.1-2. Petersburg 1861-1862. B.M.Wolff. 16d, s. [4], II, 284,
IV; [4], 293, [1], III, [3]. razem opr. psk. z epoki. (Otarcia okł., miejscami
zażółcenia papiery, stan dobry. Podpis własn.) cena: 140,00
685.WERYHO Marja — Roboty z papieru. Zebrała i ułożyła dla dzieci ...
War. [1922]. M.Arct. 16, s. 48. brosz. Moje książeczki, nr 34 (Stan dobry.
Wyd.III) cena: 40,00
686.WĘCLEWSKI Zygmunt — Słownik grecko-polski. Wyd.V. War. 1905.
Nakł. Tow. Akc. S.Orgelbranda Synów. 8, s. [2], 693. opr. bibliot. ppł. (Papier
zabrązowiony, poza tym stan dobry) cena: 64,00
687.WĘCLEWSKI Zygmunt — Słownik łacińsko-polski do autorów
klasycznych. Wyd. nowe. Lw. 1927. Skł. gł. S.Bodek, W.Klapper. 8, s. [2], 777,
[1]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., ubytek ostatniej, pustej karty, stan
dobry. Podpis własn.) cena: 80,00
688.WIADOMOŚCI Graficzne. Miesięcznik. Organ Związku Zawod. Pracowników Przemysłu Poligraficznego w Polsce. Kr. Zw. Zawod. Pracowników Przem. Poligr. w Polsce. 4. razem opr. bibliot. ppł.
R.32-35: 1946-1949 (Każdy nr obj.
ca 8 lub 16 s. Stan dobry. Podpis własn. Na początku Jednodniówka
"Wiadomości Graficznych" z XII 1945 obj. 8 s.) cena: 160,00
689.WIECHECKI St[efan], WIECH [pseud.] — Spacerkiem przez
Poniatoszczaka. Wyd.III. Kat. 1946. Wyd. AWiR. 8, s. 221, [2]. brosz. (Obw.
nieco otarta, poza tym stan dobry) cena: 30,00
690.WIECZOREK A.M. — Fotografowanie w górach. Poradnik fotograficzny.
Ilsutracje autora. Poz. [przedm. 1938]. Księg. W.Wilak. 16d, s. 47, [1]. brosz.
(Stan dobry. Liczne ilustr. w tekście. Piecz. własn.) cena: 48,00
691.WIELAND C[hristoph] M[artin] — Stilpon rozmowa patryotyczna o
wyborze naczelnego Trybuna w Megarze zastosowana do Kraiów, w których wybory
Urzędników mieysce znayduią. Z dzieła niem. ..., przeł. na mowę oyczystą przez
Klemensa Urmowskiego. War. 1816. W Druk. Rządowej. 16d, s. XVIII, 93. brosz.
(Okł. nieco zabrudzone, brzegi kart postrzępione, wewnątrz ładny egz. Egz.
nieobcięty i nierozcięty. Podpis własn. Nieczęste) cena: 240,00
692.WIERNA służba. Wspomnienia uczestniczek walk o niepodległość 1910-1915.
Pod red. A.Piłsudskiej, M.Rychterówny, W.Pełczyńskiej, M.Dąbrowskiej. War.
1927. Gł. Księg. Wojsk. 8, s. XI, [1], 319, [1]. opr. ppł. z epoki (Maliszewski
58. Stan dobry. Piecz.) cena: 86,00
693.WIERZBOWSKI Stanisław — Konnotata wypadków w domu i w kraju
zaszłych od 1634 do 1689 r. Z rękopisu przechowywanego w archiwum rodzinnem do
druku podał i objaśnienia dołożył Jan Konrad hr. Załuski. Lipsk 1858. Księg.
Zagr. 8, s. 234, tabl. genealog. 1. opr. ppł. z epoki. (Maliszewski 309.
Otarcia i zabrudzenia okł., brak karty tyt. oraz stron I-VII, miejscami
zażółcenia papieru) cena: 240,00
694.WIERZYŃSKI Kazimierz — Laur olimpijski. Wyd.VI. War. 1937.
J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 25, [3]. brosz. Pod znakiem poetów, serja nowa (Stan
dobry. Odręczna dedykacja autora) cena: 330,00
695.WIERZYŃSKI Kazimierz — Wiosna i wino. Wyd.III. War. 1921. Tow.
Wyd. "Ignis". 16d, s. 95. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł.,
wewnątrz stan b.dobry. Okł. rys. T.Gronowski) cena: 50,00
696.WIERZYŃSKI Kazimierz — Wolność tragiczna. Lw.-War. 1936.
Książnica- Atlas. 8, s. 60, [3]. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł.,
niewielkie naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Na okł.
miejsce wyd. Lwów-Warszawa) cena: 50,00
697.[WITTE Karol] — Pamiętnik sceny warszawskiej na rok 1840. Przez
K... W... War. 1841. 16d, s. 201, [3]. opr. pł. z epoki. (Grzbiet uszkodzony,
zaplamienia wewnątrz, podklejony ubytek karty tyt., ślady kornika) cena:
40,00
698.WOJCICKI K. Wł. — Z rodzinnéj Zagrody. Życiorysy. Nap. ... Z
rycinami. War. 1980. WAiF. 16d, s. X, 230, [2]. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry.
Wyd. 800 egz., ten nr 526. Reprint wydania: War. 1877. Nakł. F.Hösick) cena:
25,58
699.WOJTKIEWICZ Stanisław Strumph — Gwiazda Władysława Sikorskiego.
War. 1946. Czytelnik. 8, s. 454, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł.,
wewnątrz stan dobry) cena: 32,00
700.WOJTKIEWICZ Stanisław Strumph — Traugutt. War. 1957. PIW. 8, s.
781, [3], tablica 1. brosz. (Krawędzie okł. nadkruszone, poza tym stan dobry.
Egz. częściowo nierozcięty) cena: 38,00
701.WOŹNIAKOWSKI Waldemar — Glottodydaktyka w świetle zjawiska
bilingwizmu naturalnego. Wr. 1982. Ossol. 8, s. 96. brosz. (Stan dobry. Piecz.
Prace Kom. Neofilolog. PAN) cena: 20,00
702.WÓJCICKI Kazimierz Władysław — Teatr starożytny w Polsce. T.1.
War. 1841. G.Sennewald. 16d, s. [4], 334, [1]. brosz. (Otarcia , zabrudzenia i
ubytki okł., wewnątrz stan dobry. Na okł. i karcie tyt. zapiski. Egz.
nieobcięty. Do kompletu brak t.2) cena: 80,00
703.WRONICZ Jadwiga — Kazania cieszyńskie z XVIII wieku ks. Henryka
Brauna. Tekst i analiza języka. Cieszyn-Kr. 2001. UŚ, filia w Cieszynie. 8, s.
301. brosz. (Stan b.dobry. Odręczna dedykacja autorki dla prof. K.Rymuta) cena:
36,00
704.WRZOSEK Adam — Tytus Chałubiński. Życie - działalność naukowa i
społeczna. War. 1970. Państw. Zakł. Wyd. Lekarskich. 16d, s. XV, [1], 383,
tablice. brosz. (Stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 14,77
705.WRZOS Konrad [właśc. Henryk Rosenberg] — Piłsudski i piłsudczycy.
War. 1936. Gł. Księg. Wojsk. 8, s. 231. opr. oryg. pł. zdob. (Egz. ze śladami
wilgoci, blok nieznacznie nadpęknięty i wygięty, poza tym stan dobry. Piecz.
Oprac. graf. Atelier Girs-Barcz. Ilustr. w tekście) cena: 64,00
706.WYBICKI [Józef] — Dodatek do pamiętników Wybickiego odnoszący się
do życia Andrzeja Zamojskiego z rękopismu Wybickiego wydany. Poz. 1842.
J.K.Żupański. 8, s. [2], 31. opr. wsp. kart. z zach. okł. brosz. (Zaplamienia
okł. brosz., miejscami zażółcenia papieru) cena: 85,00
707.WYCZAWSKI Hieronim Eug[eniusz] — Dzieje Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kr. 1947. Nakł. Prowincjałatu OO. Bernardynów. 8, s. XVI, 243, [1]. brosz.
(Okł. lekko odbarwione, poza tym stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 40,00
708.WYSIŃSKI Kazimierz Andrzej — Związek Artystów Scen Polskich
1918-1950. Zarys monograficzny. Wr. 1979. Ossol. 8, s. 259, [1], tablice.
brosz. Studia i materiały do dziejów teatru polskiego, t.11 (Stan b.dobry) cena:
28,00
709.WYSOCKI Wiesław — Edward Śmigły-Rydz, malarz i poeta. War. 1997.
Oficyna Wyd. Rytm. 8, s. 142. opr. oryg. kart., lakierowana. (Stan idealny.
Liczne ilustr. w tekście) cena: 40,00
710.WZOROWA Pani domu. War. [193-?]. Wyd. Życie Praktyczne.
Wydawnictwo pośw. sprawom prowadzenia domu i gospodarstwa kobiecego. Tow. Wyd.
"Bluszcz". 8. s. 30, [1]. brosz. (Okł. nadkruszone, wewnątrz stan
dobry. Słowo wstępne W.D.) cena: 42,00
711.Z BOJÓW Brygady Piłsudskiego. Kr. 1915. Nakł. M.Baranowskiego. 8,
s. [4], 13-79, [1]. opr. pł. z epoki (Maliszewski 49 [tu szczegółowy spis
treści]. Przednia wyklejka pęknięta w grzbiecie, stan dobry. Egz. opatrzony
pieczęciami, m.in. "Wydawnictwo albumu pamiątkowego Dzieje Legjonów
Polskich, Kraków, Dębniki". Na końcu piecz. z podziękowaniem za wsparcie
inicjatywy wydawniczej niniejszego albumu. Wersja pozbawiona (wydawniczo) wstępu
pióra M.Kukiela oraz tablic i mapy) cena: 128,00
712.ZABOROWSKI — Człowiek przedhistoryczny. Przekł. z trzeciego
franc. wydania. War. 1883. Nakł. Red. "Wędrowca". 16d, s. [4], III,
[1],154, [1]. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Człowiek
trzeciorzędowy. Człowiek pierwotny. Epoka de Moustier, de Solutre i de la
Madelaine. Czwartorzędowe rasy ludzkie: podłużnogłowe, krótkogłowe. Epoka
neolityczna. Epoka bronzowa i żelazna) cena: 48,00
713.ZACHOROWSKI Stanisław — Jakób biskup płocki i jego działalność
ustawodawcza i organizacyjna 1396-1425. Kr. 1915. AU. 8, s. [4], 160. opr.
bibliot. ppł., okł. brosz. naklejona na lico opr. (Stan dobry. Skasowane piecz.
bibliot.) cena: 42,20
714.[ZAGÓRSKI Apolinary] — Kielich goryczy. Napisał Chrześcijanin
[pseud.] roku 1854. Bruxella 1859. Druk. J.H.Dehou. 8, s. 32. brosz.
(Niewielkie zaplamienie tylnej okł., przedarcia grzbietu, poza tym stan dobry) cena:
53,00
715.ZAKRZEWSKI Stanisław Zenon — Reklama. Cele, środki, rodzaje. War.
1942. Wyd. Pol. 8, s. 159, [1], tabl. 3. brosz. (Egz. zawilgocony, blok
poluźniony. Piecz. Bogaty materiał ilustr.) cena: 40,00
716.ZAMOYSKA Jadwiga — Une grande ame, une grande oeuvre. La Comtesse
Hedwige Zamoyska. L'Oeuvre d'education fémine de Kornik-Zakopane d'apres les
lettres de la Comtesse ... Avant-propos et introduction par S.G.Baudrillart.
Paris 1930. Editions Spes. 8, s. XLVIII, 419, portrety 2. opr. wsp. plast. z
zach. okł. brosz. (Podklejenia okł. brosz., stan dobry. Podpis własn.) cena:
63,30
717.ZASADY najnowszej i ulubionej gry "rummy" ułożone
według oryginalnej reguły angielskiej przez Krakowską Fabrykę Kart do Gry
[...]. Kr. [192-?]. 16, s. [4]. brosz. (Załamania i otarcia okł. Druk
krakowskiej wytwórni kart do gry produkującej na licencji Piatnika) cena:
40,00
718.ZASADY zaprowadzenia Gwardyi Narodowej w Galicyi i przepisy
musztry dla tejże gwardyi. Ułożone przez komisyję, wyznaczoną do uorganizowania
Gwardyi Narodowej w Galicyi. Lw. 1848. Nakł. K.Jabłońskiego. 16 podł. s. 78,
tabl. 2. opr. wsp. ppł. (Miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry.
Podpis własn. Egz. kompletny z trzema litografowanymi "planami" na
dwóch rozkładanych tablicach. Druk opublikowany na fali wolnościowych wydarzeń
1848 r.) cena: 1.272,00
719.ZIENKOWICZ Leon — Wizerunki polityczne literatury polskiej. Kurs
publiczny wykładany w Paryżu w okręgu towarzystw uczonych przez ... T.1. Lipsk
1867. F.A.Brockhaus. 16d, s. [8], 317. opr. oryg. pł. Bibl. pisarzy pol., t.50.
(Miejscami zażółcenia papieru, stan dobry) cena: 31,98
720.ZIENTARA Benedykt — Henryk Brodaty i jego czasy. War. 1975. PIW.
8, s. 422, [1], mapa 1, tablice, tablice luzem. opr. oryg. pł., obw. (Obw.
lekko nadkruszona, poza tym stan b.dobry) cena: 50,64
721.ZIERHOFFER Karol — Studia z historii i geografii słownictwa
polskiego i słowiańskiego. Poz. 1963. Pozn. Tow. Przyj. Nauk. 8, s. 170, [2],
map 6. brosz. Prace Kom. Językozn., t.1, z.2. (Stan dobry) cena: 30,00
722.ZWIĄZEK Legionistów Polskich 1936-1938 r. Sprawozdanie Komendy
Naczelnej Związku Legionistów Polskich. War., VI 1938. Druk.
"Nowoświecka". 8, s. 125. brosz. (Okł. zakurzone, niewielkie
naddarcie grzbietu, stan dobry) cena: 60,00
723.ZYGMUNTOWICZ Zygmunt — W dwudziestą rocznicę czynu zbrojnego
Józefa Piłsudskiego. 6 VIII 1914-1934. Oprac. kom. red. pod kier. ... Lw. 1934.
Nakł. "Polski Zbrojnej". 4, s. 176, [8]. opr. oryg. ppł. (Otarcia
okł., miejscami zaplamienia wewnątrz. Jedna karta (s.141-142) w kopii
kserograf. Na narożniki okł. nałożone nowe okucia. Liczne ilustr. w tekście) cena:
234,00
724.[ŻARNECKI Stanisław] — Wielki sennik powszechny, największy z
istniejących wraz z wstępem i informacjami o wpływie planet, znaków
niebieskich, o dniach feralnych i t.p. Wykład snów według badań naukowych i
źródeł najlepszych. Z ilustr. Oprac. T.Zasmecki [błędnie!]. War. [przed 1939].
Wyd. Księg. Popularnej. 8, s. 291, [13]. opr. późn. plast. (Brak karty
przedtyt., ostatnia karta podklejona w grzbiecie, papier pożółkły. Nieczęste) cena:
128,00
725.ŻOŁNIERZ Legionów i P.O.W. War. Red. W.Jankiewicz. Wyd. Komenda Naczelna Zw. Legionistów i Zarząd Gł. Zw. Peowiaków. 4. brosz.
R.III, nr 1-2: I-IV 1939. s. 160
(Brak przedniej okł. brosz., tylna nadkruszona, wewnątrz stan dobry) cena:
37,98
726.ŻOŁNIERZ polski. Ubiór, uzbrojenie i oporządzenie od wieku XI do roku
1960. Wieki XI-XVII. War. 1960. MON. 4, s. 544, [4]. obw. (Otarcia obw., poza
tym stan b.dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 100,00
727.ŻURAWICZ Julian Jerzy — Czyżby poza nawiasem? Sanatorium
Akademickie im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem wczoraj i dziś. Naczelny i
odpowiedzialny red. ... Zakopane 1938. Wyd. Grona Kuracjuszy Sanatorium Akad.
4, s. 173, [8]. brosz. (Okł. lekko otarta, poza tym stan b.dobry) cena:
60,00
728.ŻYTOMIRSKI Eugenjusz — Bez w samolocie. Poezje. War. 1934.
Literacki Inst. Wyd. 16d, s. 62, [2]. brosz. Bibl. "Kadry", t.3
(Podklejony margines tylnej okł., niewielkie zaplamienie przedniej. Odręczna
dedykacja autora dla K.A.Jaworskiego) cena: 65,00
Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".