Antykwariat "Rara Avis" w Krakowie

raraavis@raraavis.krakow.pl

Katalog ofertowy nr 139

Grudzień 2011

 

Zamówienia na wymienione w katalogu książki można przesłać drogą elektroniczną lub zgłosić telefonicznie

(tel. 12 422 03 90).

 

Ceny w złotych polskich (PLN).

 

 

 

 

WYDAWNICTWA XIX-XXI W.

 

 

 

1.ABRAHAM Władysław — Gniezno i Magdeburg. Kr. 1921. PAU. 16d, s. 30. brosz. (Okł. luzem, wewnątrz stan b.dobry. Odczyt wygłoszony na publicznem posiedzeniu Polskiej Akademji Umiejętności dnia 13 maja 1921 r.) cena: 16,00

2.ACTA rectoralia Almae Universitas Studii Cracoviensis inde ab anno MCCCCLXIX. T.1, fasc. 3. Editionem curavit W.Wisłocki. Cracoviae 1894. Acad. Lit. 4, s. [2], 433-656. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

3.ADMINISTRACJA i samorząd na Ziemiach Odzyskanych. Poz. Inst. Prawa Publ. 8. brosz.

R.2, s.A, nr 5-6 (12-13): 1947. s. [2], 159-252 (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Piecz. Zaw. m.in.: A.Peretiatkowicz "Konstytucja Ludowa", A.Klafkowski "Pozycja prawna Ziem Odzyskanych", W.Gaertner "Dekret o uporządkowaniu rejestrów uprawnień przemysłowych") cena: 37,98

4.ADRESSBUCH für Breslau und Umgebung. Unter Benutzung amtlicher Quellen. Breslau 1920. A.Scherl Deutsche Adressbuch-Gesellschaft. 4, s. XX, 688, 40, 294, 116, 114, 66, [2]. opr. oryg. pł. (Otarcia okł., s. V-XII na początku i 63-66 na końcu w kopiach kserograf., podklejenia marginesów kilku kart. Wielka księga adresowa Wrocławia i okolic. Nieczęste) cena: 980,00

5.ALBUM Panoramy Racławickiej Wojciecha Kossaka i Jana Styki. 12 ilustracji heliotypjowych. Kr. [191-?]. Salon Malarzy Pol. 16 podł., s. [2], kart 12. opr. oryg. ppł. Tytuł okł.: "Racławice" cena: 80,00

6.ALBUM. Widoki z Karkonoszy, Dolny Śląsk. B.m. [194-?]. 16 podł., tabl. [12]. brosz. (Stan dobry. Tytuł okł. Na tablicach naklejone reprod. fotografii form. pocztówkowego, podpisy bez polskich znaków diakrytycznych. Zaw.: "Sniezka" 1605 m, "Sniezka" 1605 m i Dom Slaski, Karpacz, Bierutowice w zimie, Kapliczka Sw. Anny p. Drewnicy, Matejkowice, Schronisko Piotra, Piotrowice, Kamien bobrowy, Szklarska Poreba, Schronisko - Wysoki Kamien, Wodospad Szklarki) cena: 107,00

7.ALEKSANDROW Jerzy — O demokracji sowieckiej. Przekład E.Wąsowicz. War. 1947. "Książka". 8, s. 55, [1]. brosz. (Stan dobry. Piecz.) cena: 12,00

8.ANTONIEWICZ Mikołaj Bołoz — Anna Oświęcimówna. Poemat dramatyczny w pięciu oddziałach. Lipsk 1856. Księg. Zagraniczna. Wyd. J.N.Bobrowicza. 8, s. [6], 222. opr. pł. z epoki (Niewielkie otarcia okł., miejscami zażółcenia papieru, ślady zawilgocenia w narożnikach kart, ostatnia karta pożółkła. Piecz., podpis własn. Wyd.I) cena: 200,00

9.ARCT Bohdan — W pogoni za Luftwaffe. Polscy myśliwcy w pustyniach Tunisu. Wr. 1946. Wyd. M.Arcta. 8, s. [2], 111, [1]. brosz. (Stan dobry. Piecz. i zapiski własn.) cena: 40,00

10.ARCT M. — Słownik frazeologiczny. Poradnik dla piszących. Ułożyli H.Galle i A.Krasnowolski. Wyd.III popr. i uzup. War. 1928. Wyd. M.Arcta. 8, s. VII, [1], 181. opr. oryg. pł., złoc. (Stan dobry. Dołączono: Tow. Poprawności Języka Polskiego. Komisja Języka używanego w Urzędach - Spis nr 1-2, wyd.II. 1933, s. 16; 16) cena: 80,00

11.ARCT M. — Słownik ilustrowany języka polskiego. Wyd.III. T.1-2. War. 1929. Wyd. M.Arcta. 8, s. [8], 640, tabl. 1; [4], 641-1211. opr. oryg. pł., złoc. (Stan dobry) cena: 160,00

12.ARNOLD St., LEŚNIEWSKI Cz., POHOSKA H. — Polska w rozwoju dziejowym. Zagadnienia polityczne, ustrojowe, gospodarczo-społeczne, kulturalne. Z.1: Dzieje polityczne Polski. War. 1929. Wyd. M.Arcta. 8, s. 210, [2]. opr. bibliot. ppł. (Brak karty przedtyt., stan dobry. Piecz. i podpis własn.) cena: 40,00

13.ARYSTOTELES — Polityka. Przeł. i oprac. L.Piotrowicz. Przedmową opatrz. K.Grzybowski. Wr. 1953. Ossol. 4, s. XXXVI, 298. brosz. (Przednia okł. luzem, grzbiet nieco nadkruszony, poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty i nieobcięty) cena: 70,00

14.ASKENAZY Szymon — Książę Józef Poniatowski 1763-1813. Wyd. jubileuszowe. Ozdobione 152 rycinami. Poz. 1913. K.Rzepecki. 8, s. [6], 295, [1], CIX, [2], tabl. opr. oryg. ppł. (Otarcia krawędzi okł., zabrudzenia grzbietu, blok lekko poluźniony. Stan dobry) cena: 240,00

15.ASKENAZY Szymon — Książę Józef Poniatowski 1763-1813. Wyd. skrócone przez W[andę] St[udnicką]. War. 1906. Geb. i Wolff. 8, s. 51. brosz. (Otarcia i nadkruszenia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis) cena: 16,00

16.BALIŃSKI Karol — Hasło polskie. Poemat ... Poz. 1862. Księg. J.K.Żupańskiego. 8, s. [6], 40, [2]. brosz. (Ubytki krawędzi okł., brak grzbietu, ślad po taśmie, którą oklejony był grzbiet, wewnątrz niewielkie ślady zawilgocenia. Egz. wymaga oprawy. Poemat dedykowany "prawdziwej Stolicy Nieśmiertelnej Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawie", napisany pod wrażeniem wydarzeń 6 IV 1861 r. Zapiski i podpis własn.) cena: 20,00

17.BALZAC H[onoriusz] — Zamaskowana miłość czyli nieostrożność i szczęście. War. 1911. Księg. E.Wende i S-ka. 8, s. VI, [7]-88. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., ubytek fragm. grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 32,00

18.BALZER Oswald — Genealogia Piastów. War. 1980. WAiF. 4, s. XV, [1], 574, [1]. opr. oryg. imit. psk. (Niewielkie zakurzenia okł., poza tym stan b.dobry. Reprint wydania z 1895 r.) cena: 120,00

19.BAŁUCKI Michał — Mój pierwszy występ literacki. Zbiór nowel ... Wyd.II. Kr. 1898. Sp. Wyd. Pol. 8, s. [2], 213, [2]. opr. pł. z epoki. (Blok nadpęknięty. Podpis własn. Zaw.: Jaką miarą mierzysz - taką ci oddadzą. Wiedźma. O zagon ziemi. Złodziejska ambicya. Dla szczęścia dziecka. Przez tydzień aktorem. Dla moich starych. Mój pierwszy występ literacki) cena: 40,00

20.BANDROWSKI Jerzy — Krwawa chmura. Poz. [1928]. Wyd. Pol. R.Wegner. 16d, s. 217, [5]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, stan dobry) cena: 32,00

21.BAŃKOWSKI Piotr — Rękopisy rewindykowane na podstawie traktatu ryskiego jako warsztat pracy naukowej przed wojną. War. 1948. Nakł. BN. 8, s. [101]-118. brosz. Odb. z "Przeglądu Bibl.", r.16 (Stan bobry) cena: 20,00

22.BARTOSZEWICZ Joachim — Podręczny słownik polityczny do użytku posłów, urzędników państwowych, członków ciał samorządowych i wyborców. War. [1923]. Księg. Perzyński, Niklewicz i S-ka. 16d, s. VIII, 832, [1]. opr. bibliot. ppł. z epoki (Zaplamienie okł., wewnątrz stan dobry. Piecz.) cena: 96,00

23.BASCHWITZ Kurt — Czarownice. Dzieje procesów o czary. Przeł. T.Zabłudowski. War. 1971. PWN. 8, s. 433, [1]. brosz. (Stan dobry) cena: 28,00

24.BAUMGARTEN A., PRUTKOWSKI J. — Szukamy pana H... Żartobliwa opowieść awanturnicza. Kat. 1946. Wyd. "Oficyna Wydawn.". 8, s. 77, [2]. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. i rysunki wykonał Gwidon Miklaszewski) cena: 24,00

25.BAUM Vicki — Podróż (Bubenreise). Przekł. E.Solskiej. Powieść. War. 1947. Wyd. S.Cukrowskiego. 16d, s. 210, [2]. brosz., obw. (Otarcia i niewielkie ubytki krawędzi obw., poza tym stan dobry) cena: 30,00

26.BĄKOWSKI Klemens — Spisek mieszczan krakowskich przeciw Szwedom 1656-1657 r. Kr. 1906. Druk. "Czasu". 8, s. 28. opr. ppł. z epoki. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan b.dobry) cena: 46,00

27.BĄKOWSKI Klemens — Sprawa grobowca w Ossyaku. Kr. 1909. Druk. Lit. 16d, s. 29. brosz. Odb. z "Nowej Reformy". (Zaplamienia okł., poza tym stan dobry. Dotyczy rzekomego grobowca Bolesława II) cena: 40,00

28.BEŁCIKOWSKA Alicja — Król Jan Sobieski i odsiecz Wiednia. W 250-ą rocznicę wielkiego zwycięstwa (1683-1933) [...]. Melodje ułożył i oprac. F.Rybicki. War. 1933. Druk. Wsp. 8, s. 301, [3], tablice. brosz. Wyd. jubileuszowe (Niewielkie nadkruszenia okł., poza tym stan dobry) cena: 60,00

29.BENOIT Pierre — Atlantyda. Powieść. T.1-2. Z upow. autora przeł. K.Bukowski. War. 1926. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 125, [1]; 136, [7]. razem opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., zachowana oryg. okł. brosz. t.1. Okł. proj. K.Mackiewicz) cena: 48,00

30.BENOIT Pierre — Fatalna noc w Mukdenie. War. 1932. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 222, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., podklejenie niewielkiego naddarcia ostatniej karty, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

31.BENOIT Pierre — Słone jezioro. Przeł. z franc. M.Z.Wańkowiczowa. T.1-2. War. 1927. Bibl. Powieściowa T-wa Wyd. "Rój". 16d, s. 131; 135, [1]. razem opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry. Okł. brosz. proj. S.Norblin) cena: 42,00

32.[BERNATOWICZ Feliks] — Nałęcz. Romans z dziejów polskich. Przez autora "Pojaty" [pseud.]. Lw. 1848. Druk. narod. im. Ossolińskich. 16d, s. [4], 331. brosz. (Stan dobry. Egz. nieobcięty. Piecz. J.S.Zubrzyckiego. Wyd.II) cena: 200,00

33.BERSOHN Mathias — Słownik biograficzny uczonych Żydów polskich XVI, XVII i XVIII w. War. 1989. WAiF. 8, s. 81, [3]. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Reprint wydania z 1905) cena: 36,00

BIBLIOTEKA klasyków filozofii. [War.]. PWN. 16d. opr. oryg. pł., obw. (o ile nie zaznaczono inaczej).

34.BACON Franciszek — Novum Organum. Z oryg. łac. przeł. J.Wikarjak. Przekład przejrzał, wstępem i przypisami opatrzył K.Ajdukiewicz. 1955. s. XCVIII, 459, [4], tablica 1. (Blok poluźniony, tablica luzem. Piecz.) cena: 40,00

35.CONDILLAC Etienne Bonnot de — Traktat o wrażeniach. Z oryg. franc. przeł. W.Wojciechowska. 1958. s. XX, 324, [8], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 20,00

36.CONDORCET Antoine Nicolas — Szkic obrazu postępu ducha ludzkiego poprzez dzieje. Wstępem poprzedził B.Suchodolski. 1957. s. XLIII, [1], 260, [5], tablica 1. brosz. (Stan dobry. Piecz.) cena: 24,00

37.CRELL Jan — O wolność sumienia. Z oryg. łacińskiego przeł. I.Lichońska. Wstępem i przypisami opatrzył Z.Ogonowski. 1957. s. XXXIX, [1], 82, [2], tablica 1. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 29,54

38.DEMBOWSKI Edward — Pisma. T.1-5. 1955. s. XI, [1], 417, [2]; VI, [2], 351, [1]; VII, [1], 453, [1]; [8], 408, [1]; [8], 384, [4], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 50,00

39.FEUERBACH Ludwik — O istocie chrześcijaństwa. Przeł. A.Landman. 1959. s. XI, [1], 479, [10], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

40.HERSCHEL John Frederick William — Wstęp do badań przyrodniczych. Z oryg. ang. przeł. T.Pawłowski. Przekł. przejrzał, wstępem i przypisami opatrzył M.Wallis. 1955. s. XXXI, [1], 380, [4], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

41.HOBBES Tomasz — Elementy filozofii. Z oryg. łac. przeł. [...] C.Znamierowski. Rzecz o fizyce Hobbesa dodał A.Teske. T.1. 1956. s. XII, 575, [1], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

42.KAMIEŃSKI Henryk — Filozofia ekonomii materialnej ludzkiego społeczeństwa z dodaniem Mniejszych pism filozoficznych. Oprac. oraz wstępem i posłowiem opatrzył B.Baczko. 1959. s. XVII, [1], 592, [10], tablica 1. (Stan dobry. Piecz.) cena: 26,00

43.LEIBNIZ Gottfried Wilhelm — Nowe rozważania dotyczące rozumu ludzkiego. Z oryg. franc. przeł. i opatrzyła przypisami I.Dąmbska. Wstępem poprzedził L.Kołakowski. T.1-2. 1955. s. LXX, 351, [1], tablica 1; 510, [5], tablica 1. (Niewielkie przedarcia obw. t.2, poza tym stan b.dobry. Piecz.) cena: 64,00

44.LUKRECJUSZ Titus Carus — O naturze wszechrzeczy. W przekł. E.Szymańskiego. Do druku przygotowała I.Krońska. Komentarzem opatrzył K.Leśniak. 1957. s. XV, [1], 429, [5]. (Stan dobry. Piecz.) cena: 44,00

45.MANDEVILLE bernard — Bajka o pszczołach. Przeł. A.Glinczanka. Poemat w tłum. W.Chwalewika. Oprac. i wstęp M.Ossowska. 1957. s. XXVIII, 480, [6]. brosz. (Stan dobry. Piecz.) cena: 36,00

46.MESLIER Jan — Testament. Przeł. Z.Bieńkowski. 1955. s. XIV, 427, [3]. (Niewielki ubytek obw., poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 60,00

47.PETRYCY Sebastian z Pilzna — Pisma wybrane. T.1-2. 1956. s. XLIV, 589, [1], tablica 1; X, 551, [4]. (Stan dobry. Piecz. T.1: Przydatki do etyki Arystotelesowej, t.2: Przydatki do ekonomiki i polityki Arystotelesowej) cena: 64,00

48.PLATON — Eutydem. Przekł. W.Witwickiego. Do druku przygotował H.Elzenberg. 1957. s. XVII, [1], 77, [5]. brosz. (Stan dobry) cena: 10,00

49.STASZIC Stanisław — Pisma filozoficzne i społeczne. Oprac. i wstępem poprzedził B.Suchodolski. T.1-2. 1954. s. XXVIII, 384, [1], tablica 1; 389, [3]. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

50.ŚNIADECKI Jan — Pisma filozoficzne. T.1-2. 1958. s. IX, [1], 299, [1], tablica 1; 449, [7]. (Stan dobry. Piecz.) cena: 50,00

51.WOLZOGEN Jan Ludwik — Uwagi do medytacji metafizycznych Rene Descartes'a. Przeł. L.Joachimowicz. 1959. s. XXVII, 63, 24, [9]. (Stan dobry) cena: 31,65

BIBLJOTEKA pisarzów polskich. Kraków. AU, PAU. 8. brosz. (Tomy wieloletniej serii wydawniczej przedrukowującej krytycznie staropolskie teksty literackie. W każdym tomie słowniczek)

52.Nr 3: Marcina Kwiatkowskiego Książeczki rozkoszne o poczciwem wychowaniu dziatek 1564. Wyd. Z.Celichowski. 1889. s. XI, [1], 99. brosz. (Zabrudzenia i ubytki okł., zabrudzenie ostatniej karty, poza tym stan dobry) cena: 32,00

53.Nr 5: Szymona Szymonowicza Castus Ioseph. Przekładania Stanisława Gosławskiego. 1597. Wyd. R.Zawiliński. 1889. s. VIII, 98. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie naddarcie przedniej okł., wewnątrz stan dobry) cena: 28,00

54.Nr 10: Krzysztofa Pussmana Historyja barzo cudna o stworzeniu nieba i ziemi. 1551. Wyd. Z.Celichowski. 1890. s. 34. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie ubytki okł., stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 18,00

55.Nr 12: Jana Mrowińskiego Płoczywłosa Stadło małżeńskie 1561. Wyd. Z.Celichowski. 1890. s. VI, 36, tabl. 1. brosz. (Okł. lekko otarta, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 20,00

56.Nr 13: Historya prawdziwa, która stała się w Landzie mieście niemieckim 1568. Wyd. Z.Celichowski. 1891. s. XIII, [3], 50. brosz. (Zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 20,00

57.Nr 15: Teodora Zawackiego Memoriale Oeconomicum 1616. Wyd. J.Rostafiński. 1891. s. XVI, 172. brosz. (Okł. zabrudzone, ślady zalania i niewielkie ubytki dolnych narożników kart, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy. Egz. nierozcięty) cena: 34,00

58.Nr 18: Potrójny z Plauta Piotra Cieklińskiego. 1597. Wyd. J.Czubek. 1891. s. [2], 151. brosz. (Ślady po taśmie na grzbiecie, blok pęknięty, wewnątrz stan dobry. Egz. wymaga oprawy) cena: 42,20

59.Nr 29: Historye rzymskie. (Gesta Romanorum). Wyd. J.Bystroń. 1894. s. [2], IX, [1], 222. brosz. (Brak tylnej okł., blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 20,00

60.Nr 49: Piotra Baryki Z chłopa król. Komedya dworska (1637 r.). Wyd. L.Bernacki. 1904. s. 58. brosz. (Ubytki przedniej okł., wewnątrz stan dobry) cena: 18,00

61.Nr 58: Pisma Jana Dzwonkowskiego (1608-1625). Wyd. K.Badecki. 1910. s. [4], 118, [1]. brosz. (Ubytki okł., grzbiet podklejony taśmą papierową, blok nadpęknięty) cena: 60,00

62.Nr 65: Symfonie anielskie Jana Karola Dachnowskiego (1631 r.). Wyd. A.Brodnicki. 1913. s. 60, [1]. (Brak okł. brosz., blok w stanie dobrym, egz. nierozcięty) cena: 16,00

63.Nr 67: Sebastyana Petrycego Horatius Flaccus w trudach więzienia moskiewskiego. 1609. Wyd. J.Łoś. 1914. s. [2], 283, [3]. brosz. (Ubytki przedniej okł., zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

64.Nr 68: Szymona Szymonowicza Sielanki (1614) i inne wiersze polskie. Wyd. J.Łoś. Wyd.II. 1921. s. 145, [5]. brosz. (Okł. z ubytkami, przednia okł. luzem, naddarcia karty tyt., egz. nierozcięty) cena: 26,00

65.Nr 69: Wacława Potockiego Moralia (1688). Wyd. T.Grabowski i J.Łoś. T.1. 1915. s. IV, 629, [3]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok nadpęknięty, odchodzi od okł. Podpis własn. Egz. wymaga ponownej oprawy) cena: 28,00

66.Nr 71: Bartłomieja Zimorowica Sielanki (1663). Wyd. J.Łoś. 1916. s. VIII, 187, [3]. brosz. (Okł. zabrudzone, nadkruszone, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 40,00

67.Nr 73: Wacława Potockiego Moralia (1688). Wyd. T.Grabowski i J.Łoś. T.3. 1918. s. XXIX, [1], 706, [2]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry Podpis własn.) cena: 28,00

68.Nr 75: Dwie broszury prawne z r. 1602 i 1608. Wyd. B.Ulanowski. 1920. s. VIII, 43, [3]. brosz. (Okł. zabrudzone, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Na okł. data: 1921) cena: 36,00

69.Nr 78: Fortunat (około r. 1570). Wyd. J.Krzyżanowski. 1926. s. [2], 187, [1]. brosz. (Okł. zabrudzone, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 36,00

70.Nr 82: Jana Brożka Gratis, 1625. Wyd. H.Barycz. 1929. s. XV, [3], 180. brosz. (Blok pęknięty, egz. wymaga oprawy) cena: 60,00

71.Nr 84: Apologeticus to jest Obrona konfederacyej. Przytym Seditio albo bunt kapłański na ewanieliki w Wilnie z wolej a łaski miłego Boga przed harapem wynurzony. Wyd. i wstępem zaopatrzył E.Bursche. 1932. s. LIX, [1], 94. brosz. (Zabrudzenia i ubytki krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 28,00

72.BIEGELEISEN Henryk — Illustrowane dzieje literatury polskiej. T.1-5. Wiedeń [1898-1908]. F.Bondy. 4. opr. oryg. pł. zdob. (Otarcia okł., zwłaszcza grzbietu t.1, naddarte marginesy dwóch kart w t.1 i 2, miejscami zaplamienia. Wytarte piecz. na kartach tyt. t.1-4. Każdy tom obj. ca 400 s. Liczne ilustr. w tekście i na tablicach: podobizny rękopisów, kart tytułowych, portrety. Obejmuje okres od początków piśmiennictwa do zmierzchu romantyzmu) cena: 600,00

73.BIEHLER Ryszard — Hodowla lasu. [T.1-2]. War. 1922-1924. TEiM. 8, s. [2], IX, [1], 402; IX, [1], 179. opr. bibliot. ppł. z epoki. (Okł. nieco otarte, miejscami zaplamienia, naddarcia marginesów jednej karty w t.2. T.1: Część ogólna, t.2: Część zastosowana. Liczne ilustr. w tekście) cena: 128,00

74.BIELIŃSKI Stanisław — Sprawa kredytu melioracyjnego dla rolników w Galicyi. Lw. 1891. Skł. Gł. Księg. Gubrynowicza i Schmidta. 4, s. XII, 73. brosz. (Zabrudzenia i ubytki okł., wewnątrz stan dobry) cena: 24,00

75.BIEŃKOWSKI Władysław — Powstanie warszawskie. I. Geneza i tło. War.-Łódź-Lub. 1945. Sp. Wyd. "Książka". 8, s. 36. brosz. (Poza niewielkim odbarwieniem okł. stan b.dobry) cena: 16,00

76.BIRKENMAJER Józef — Poszumy Bajkału. Poezje. Zakopane 1927. Księg. L.Zwolińskiego. 16d, s. [6], 160. brosz. (Lekkie otarcia okł., stan niemal b.dobry. Okł. i ilustr. T.Piotrowskiego) cena: 75,00

77.BŁAWATSKA Helena — Dziwy Indji. Oprac. i przeł. W.Rogowicz. War. [192-?]. Księg. Bibl. Dzieł Wyb. 16d, s. 173, [2], tabl. 1. opr. oryg. ppł. Bibl. Dzieł Wyb., t.3. (Blok lekko nadpęknięty, stan dobry) cena: 28,00

78.BOBRZYŃSKI Michał — Dzieje Polski w zarysie. Wyd.III zwiększone. T.1-2. War. 1887-1890. Geb. i Wolff. 8, s. [2], 376, mapa 1; [2], 387, mapa 1. opr. ppł. z epoki (Otarcia okł., kilka składek poluźnionych. Piecz. własn.) cena: 160,00

79.BOBRZYŃSKI Michał — Dzieje Polski w zarysie. T.1-3. Wyd.IV uzup. War. 1927-1931. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 8, s. 296, mapa 1; VI, 332, mapa 1; VI, 442, mapy 4. brosz. (Okł. brosz. lekko otarte i zabrudzone, wewnątrz stany dobre. Klasyczny podręcznik historii Polski) cena: 180,00

80.BOBRZYŃSKI Michał — Nasi historycy wobec wojny światowej. Kr. 1920.Druk. "Czasu". 16d, s. 36. brosz. Odbitka z "Czasu". (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

81.BORZYMOWSKI Marcin — Morska nawigacya do Lubeka. Z wstępem i objaśn. R.Pollaka. Gdańsk 1951. "Wyd. Morskie". 8, s. 146, [1]. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. Z.Król. Drzeworyty wykonał B.Marschall) cena: 36,00

82.BO YIN RA — Księga Boga żywego. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1923. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 228, [3]. brosz. (Przednia okł. luzem, niewielkie ubytki grzbietu, blok poluźniony) cena: 60,00

83.BO YIN RA — Księga człowieka. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1925. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 116, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienia krawędzi okł., stan dobry) cena: 40,00

84.BO YIN RA — Księga miłości. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1923. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 113, [1]. brosz. (Odbarwienia i naddarcia krawędzi okł., niewielkie ubytki grzbietu, blok odchodzi od okł.) cena: 40,00

85.BO YIN RA — Księga rozmów. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1924. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 138, [1]. brosz. (Odbarwienia i niewielkie naddarcia krawędzi okł., niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 40,00

86.BO YIN RA — Księga szczęścia. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1923. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 114, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienia krawędzi okł., przedarcie i ubytki grzbietu) cena: 40,00

87.BO YIN RA — Księga sztuki królewskiej. Przeł. M.Tarnowski. Łódź-Kat-War. 1923. Księg. L.Fischera, Tow. "Ignis" E.Wende i Ska. 16d, s. 148, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienia krawędzi okł., niewielki ubytek grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 40,00

88.BOY-ŻELEŃSKI [Tadeusz] — Piekło kobiet. Wyd.III pomnożone. War. 1933. Bibl. Boy'a. 16d, s. 135, [2]. brosz. (Miejscami podkreślenia w tekście, stan dobry) cena: 40,00

89.BOY-ŻELEŃSKI Tadeusz — Pijane dziecko we mgle. War. [1928]. Inst. Wyd. "Bibl. Pol." 16d, s. 217, [2]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Piecz. i podpis własn. Okł. brosz. proj. S.Bobiński) cena: 48,00

90.[BOY]-ŻELEŃSKI Tadeusz — Romanse cieniów (Wrażenia teatralne). War. 1935. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 260, [3]. brosz. (Krawędzie okł. nadkruszone, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 30,00

91.BRAITER Bronisław — Z mego podwórka. Pisano w zimie 1938. Lw. [1938]. Książnica Pol. "Leopolita". 16d, s. 188, [1], tabl. 4. brosz. (Niewielki ubytek grzbietu, wewnątrz stan dobry. Piecz. Wspomnienia. Zaw. m.in.: Autor urzędnikiem telegrafu, pływakiem i rybakiem, Na chlebie pedagoga, Autor lakiernikiem i zegarmistrzem, Wybuch aspiracyj literackich, Rozdział propagandowy) cena: 90,00

92.BREGMAN Aleksander — Najlepszy sojusznik Hitlera. Studium o współpracy niemiecko-sowieckiej 1939-1941. Brussels 1961. Gregg Associates S.P.R.L. 16d, s. 160, [3]. opr. oryg. kart. (Blok nadpęknięty, stan dobry. Reprint wydania: Londyn 1958) cena: 40,00

93.BROCHWICZ Stanisław — Bohaterowie czy zdrajcy? Wspomnienia więźnia politycznego. War. Wyd. Nowoczesne. 8, s. 125, [1]. brosz. Seria warszawska, t.3 (Stan dobry. Ilustr. Wyd. J.Powierza. Okupacyjne wydawnictwo propagandowe) cena: 31,98

94.BRONIEWSKI Władysław, STANDÉ Stanisław Ryszard, WANDURSKI Witold — Trzy salwy. Biuletyn poetycki. War. 1956. PIW. 8, s. 47, [4]. brosz. (Stan dobry. Powojenny przedruk pionierskiego tomu poezji proletariackiej. Powtórzono oryg. okładkę proj. M.Szczuki) cena: 42,00

95.BRZOZOWSKI Stanisław — Widma moich współczesnych (fikcyjne portrety satyryczne). Książka o starej kobiecie (fragment powieści). Lw.-War. 1914. Księg. Pol. B.Połonieckiego, Geb. i Wolff. 16d, s. [8], 278, [1]. opr. oryg. pł. zdob. (Stan dobry) cena: 60,00

96.BUCHARIN N. — Teorja materjalizmu historycznego. Wyd.II niezmienione. War. 1936. "Znicz". 16d, s. [2], 254. opr. bibliot. ppł. (Blok lekko nadpęknięty. Piecz.) cena: 60,00

97.BUCZEK Karol — Pierwsze biskupstwa polskie. Lw. 1938. Druk. Ossol. 8, s. 43. brosz. Odb. z "Kwartalnika Hist." (Ubytki okł., okł. luzem, egz. wymaga oprawy) cena: 32,00

98.BUJAK Franciszek — Studja geograficzno-historyczne. War. 1925. Geb. i Wolff. 8, s. XI, [1], 299. brosz. (Niewielkie zaplamienia i ubytki krawędzi okł., poza tym stan dobry. Piecz. Zaw. m.in.: Geografja kronikarzy polskich, Początki kartografji w Polsce, Najstarszy opis Ziemi Świętej polskiego pochodzenia, O średniowiecznych mapach żeglarskich, W sprawie kartografji historycznej, Stolice Polski (Gniezno, Kraków, Warszawa)) cena: 150,00

99.BUKOWIŃSKI Władysław — Wspomnienia z Kazachstanu. London 1979. Bibl. Spotkań. 8, s. 79. brosz. (Niewielkie zaplamienia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

100.BUSZCZYŃSKI Stefan — Oświata w Polsce i u Niemców za czasów Kopernika i w dzisiejszych czasach. Poz. 1873. Nakł. Tyg. Wielkopolskiego. 16d, s. 78. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., dwie karty luzem, stan dobry. Piecz.) cena: 30,00

101.BYSTROŃ Jan Stanisław — Dzieje obyczajów w dawnej Polsce. Wiek XVI-XVIII. T.1-2. War. 1960. PWN. 8, s. 454, [2], tablice; 625, [1], tablice. opr. oryg. pł. (Zaplamienia dolnej części grzbietów, poza tym stan dobry) cena: 70,00

102.BYSTROŃ Jan St[anisław] — Komizm. Lw.-War. 1939. Książnica-Atlas. 4, s. 540. opr. oryg. pł. zdob. (Stan dobry. Ekslibris. Liczne ilustr. w tekście. Owoc wieloletnich badań autora nad istotą komizmu. Zaw. m.in.: Odchylenie od normy, Impossibilia, Nieudolność, Pomieszanie socjalne, Typy towarzyskie, Typy regionalne i narodowe, Zabawki literowe, Zmiany znaczeniowe, Nazwy własne) cena: 280,00

103.CEHAK HOŁUBOWICZOWA Helena — Materiał i zagadnienia cmentarzyska kurhanowego koło wsi Nawry. Wilno 1937. Muz. Archieolog U.S.B., Zakł. Graf. "Znicz". 8, s. 53. brosz. Odb. z Roczn. Archeolog. (Stan dobry) cena: 36,00

104.CELICHOWSKI Zygmunt — Cronica conflictus Wladislai regis Poloniae cum Cruciferis anno Christi 1410. Z rękopisu Bibl. Kórnickiej wyd. ... Poz. 1911. Bibl. Kórnicka. 16d, s. [2], 31, tabl. 10. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Podstawowe źródło do dziejów bitwy pod Grunwaldem) cena: 50,00

105.CELICHOWSKI Zygmunt — Romuli Amasei de pace oratio habita bononiae cal. jan. MDXXX. nec non Caroli V Oratio ad Hispanos de suo in Italiam discessu A. 1529. Wyd... Poz. 1904. Nakł. Bibl. Kórnickiej. 8, s. 23. brosz. Przyczynki do dziejów panowania Zygmunta Starego, z. 3 (Stan dobry) cena: 24,00

106.CEPNIK Henryk — Józef Piłsudski twórca niepodległego państwa polskiego. Zarys życia i działalności popularnie skreślony. War. 1933. Inst. Propagandy Państw.-Twórczej. 16d, s. 373, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł. (Otarcia okł., blok lekko poluźniony) cena: 24,00

107.CERVANTES M[iguel de] S[aavedra] — Przygody Don Kichota z La Manczy. Przeł. J.Walicki. Z 4 kolorowanemi ryc. War. 1931. Księg. J.Przeworskiego. 16d, s. 204, [3], tabl. 3. opr. ppł. z epoki. (Brak jednej tablicy, przedarcie innej, miejscami niewielkie zażółcenia papieru) cena: 48,00

108.CHĘCINY. Studia z dziejów miasta XVI-XX wieku. Pod red. S.Wiecha. Kielce 1997. Kiel. Tow. Nauk. 8, s. 193, tablice. brosz. (Stan b.dobry) cena: 28,00

109.CHLEBOWSKI Bronisław — Rozwój kultury polskiej w treściwym zarysie przedstawiony. War. [cenz. 1917]. Geb. i Wolff. 16d, s. [2], V, [1], 221, [3]. brosz. (Niewielkie nadkruszenia okładki na grzbiecie, stan dobry) cena: 36,00

110.CHŁĘDOWSKI Kazimierz — Dwór w Ferrarze. Wyd.II. Lw. 1909. Księg. H.Altenberga. 8, s. XIII, [1], 544, [1], tabl. 40. opr. oryg. pł. złoc. (Niewielkie (ca 1 cm) nadpęknięcie grzbietu, niewielkie zaplamienia wewnątrz, poza tym stan b.dobry. Obca dedykacja na ostatniej stronie) cena: 175,00

111.CHŁĘDOWSKI Kazimierz — Królowa Bona. Obrazy czasu i ludzi. Lw. 1929. Ossol. 8, s. VIII, 210, [1], tablice. opr. pł. zdob. z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., cztery pierwsze karty luzem, poza tym stan dobry) cena: 120,00

112.CHŁĘDOWSKI Kazimierz — Ostatni Walezyusze. Czasy odrodzenia Francyi. War. [1920]. Geb. i Wolff.8, s. 442, [1], tablice. opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 100,00

113.CHŁOP Polski w dziejach i literaturze. Teksty i dokumenty. Łódź. 1945. PZWS. 8, s. 84, [2]. brosz. (Okładki zakurzone, niewielki ubytki w grzbiecie, poza tym stan dobry) cena: 21,32

114.CHOJNACKI Stanisław — Obróbka szkła płaskiego, butelek, rurek. Z 128 rys. i 10 tablicami. Poz. 1936. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. [4], 184, tabl. 10. opr. późn. ppł. Bibl. Młodego Technika. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

115.CHOŁODECKI Józef Białynia — Jenerał Kołyszko i tegoż podkomendni na terytoryum Galicyi. 8, s. 9. brosz. (Okł. luzem ze śladami po taśmie. Egz. wymaga oprawy) cena: 20,00

116.CHOŁONIEWSKI Stanisław — Dwa wieczory pani starościny Olbromskiej. Wyd. A.Zawadzkiego. Wilno 1845. J.Zawadzki. 16d, s. 221, [3]. opr. bibliot. ppł. (Okł. mocno otarta i zabrudzona, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry) cena: 100,00

117.CIESIELSKI Emilian — Teofil Wiśniowski i Józef Kapuściński. Lw. 1906. Księg. J.Maniszewski. 16d, s. 27. brosz. (Naddarcia krawędzi okł., grzbiet oklejony taśmą, wewnątrz stan dobry. Zaw.: Spiski i tajne stowarzyszenia w Galicyi. Teofil Wiśniowski. Działalność Wiśniowskiego i Józef Kapuściński. Więzienie i śmierć) cena: 20,00

118.COLETTE — Klaudyna odchodzi. Tłum. K.Dolatowska. Posłowiem opatrzył M.Żurowski. War. 1958. PIW. 16d, s. 178, [1]. brosz. obw. (Stan b.dobry. Podpis własn. Obw. i okł. proj. A.Stefanowski) cena: 24,00

119.COLETTE — Klaudyna w Paryżu. Tłum. K.Dolatowska. War. 1958. PIW. 16d, s. 214, [1]. brosz. obw. (Stan b.dobry. Podpis własn. Obw. i okł. proj. A.Stefanowski) cena: 24,00

120.COLETTE — Klaudyna w szkole. Tłum. K.Dolatowska. War. 1958. PIW. 16d, s. 273, [1]. brosz. obw. (Stan b.dobry. Podpis własn. Obw. i okł. proj. A.Stefanowski) cena: 24,00

121.COLETTE — Małżeństwo Klaudyny. Tłum. K.Dolatowska. War. 1958. PIW. 16d, s. 194, [1]. brosz. obw. (Stan b.dobry. Podpis własn. Obw. i okł. proj. A.Stefanowski) cena: 24,00

122.CRONIN A.J. — Cytadela. Powieść. War. 1946. Wyd. J.Przeworskiego. 8, s. 439, [1]. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. M.Hiszpańska) cena: 36,00

123.CROSS Wiktorja — Kartki z życia mężczyzny. Powieść. Przeł. z ang. wi wstępem zaopatrzyła Hajota. Gdańsk 1922. Wyd. "Lotos". 16d, s. [4], 156. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena: 30,00

124.[CYFROWICZÓWNA Emilia] — Dzieje literatury ojczystej (w streszczeniu) dla młodzieży polskiej. Przez Maryana z nad Dniepru [pseud.]. Cz.1-2. Kr. 1895-1898. Nakł. autora. 16d, s. [2], 143, [2]; [4], 196. opr. oryg. pł. (Okł. lekko zakurzone, stan dobry. Na okł. cz.1 data 1896) cena: 100,00

125.CYGAN Wiktor Krzysztof — Słownik biograficzny oficerów Legionów Polskich. T.1-2. War. 1992-1998. War. Oficyna Wyd. "Gryf". 8, s. 115, [1]; 177. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan dobry. Miejscami podkreślenia w tekście. Piecz., podpis i zapiski własn.) cena: 20,00

126.CYGAŃSKI Mirosław — Z dziejów okupacji hitlerowskiej w Łodzi. Łódź 1965. Wyd. Łódzkie. 8, s. 318, [2], tablice. brosz. (Stan dobry. Książka ze znakami bibliot.: "Library Section Radio Free Europe") cena: 50,00

127.CZAJKOWSKI Michał — Koszowata. Powieść. War. [1928]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 128. brosz. (Otarcia i niewielkie naddarcia krawędzi okł., poza tym stan dobry. Okł. proj. J.Pohoski) cena: 36,00

128.CZAPIŃSKI K[azimierz] — Socjalizm a religja - oraz - Rzym czy Polska? Odczyt wygłoszony w Chicago w czerwcu, 1921 roku. Chicago [cop. 1921]. Nakł. Dziennika Lud. 8, s. 32. brosz. (Stan dobry) cena: 48,00

129.CZAPIŃSKI Leopold — Księga przysłów, sentencji i wyrazów łacińskich, używanych przez pisarzów polskich. Zebrał ... War. 1987. WAiF. 8, s. [2], II, 524, [4]. opr. oryg. imit. psk. (Stan b.doby. Reprint wyd.: Warszawa 1892) cena: 30,00

130.CZAPLIŃSKI Władysław — Zarys dziejów Polski do roku 1864. Kr. 1985. Znak. 16d, s. 550 + map 11 [atlas]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

131.CZARTORYSKA Izabela — Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów. War. 1979. WAiF. 4, s. XII, 66, [2], 56, tablice. opr. oryg. imit. skóry zdob., złoc. (Stan b.dobry. Reprint wydania: Wrocław 1805) cena: 140,00

132.CZEKALSKI Józef, JEZIORAŃSKI Kazimierz, LEWANDOWSKI Janusz — Rocznik morski i kolonialny. 1938. Praca zbiorowa pod red. ... War. 1938. Wyd. Ligi Morskiej i Kolonialnej. 16d, s. 434, 6]. brosz. (Okł. nieco otarte i zabrudzone, poza tym stan dobry. Piecz. Zaw. m.in.: Port i miasto Gdynia, Port gdański, Polski handel zamorski, Handel zagraniczny przez Gdynię i Gdańsk, Transport morski, Polskie rybołówstwo morskie, Drogi wodne i żegluga śródlądowa w Polsce, Marynarka wojenna, Polski problem emigracyjny na tle międzynarodowym, Handel kolonialny - kolonie jako rynki zbytu) cena: 60,00

133.ĆWIKLIŃSKI Ludovicus — Clementis Ianici poetae laureati carmina. Edidit ... Cracoviae 1930. Typis Univ. Iagiell. 8, s. [8], LXII, [1], 324. brosz. Academia Polonica Litterarum et Scientiarum, Corpus antiquissimorum poetarum Poloniae Latinarum, t.6 (Okł. nieco przybrudzone, wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

134.DANILEWSKIJ G[rigorij] P[etrovic] — Zamach carycy. Romans historyczny. Przekł. E.Jezirskiego. War. [1929]. Bibl. Nowości. 16d, s. 172, [4]. brosz. Bibl. Nowości, nr 63. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

135.DASZYŃSKI Ignacy — Sejm, rząd, król, dyktator. Uwagi na czasie. War. 1926. Księg. Robotnicza. 16d, s. 77, [2]. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 40,00

136.DĄBROWSKI Jan — Historia. T.4. Dla IV klasy gimnazjów. Lw. 1937. K.S.Jakubowski. 8, s. [2], 176. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 30,00

137.DĄBROWSKI Juljusz, KWIATKOWSKI Tadeusz — Jeden trudny rok. Opowieść o pracy harcerskiej. War. 1938. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 210, [13]. brosz., obw. (Podklejone naddarcie obw., obw. nieco otarta. Podpis własn.) cena: 50,00

138.DĘBICKI Zdzisław — Portrety. S. [1]-2. War. 1927-1928. Geb. i Wolff. 16d, s. 324, [3]; 367, [4]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Sylwetki m.in.: W.Sieroszewskiego, S.Przybyszewskiego, L.Staffa, A.Nowaczyńskiego, Z.Przesmyckiego, A.Górskiego, T.Micińskiego, K.Makuszyńskiego, T.Żeleńskiego-Boy'a, K.Irzykowskiego, Z.Nałkowskiej, E.Małaczewskiego, F.Goetla) cena: 150,00

139.DICKENS Karol — Noc wigilijna. Straszliwa historya o duchach i upiorach. Przez sławnego pisarza ... po angielsku spisana, a przez Wierzbiętę po polsku powtórzona. Kr. 1908. Wyd. Krak. Tow. Oświaty Lud. 8, s. 119. brosz. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Egz. nieobcięty) cena: 30,00

140.DIVÉKY Adrjan — Węgrzy a Polacy w XIX stuleciu. War. 1918. Gebethner i Wolff. 8, s. 211, [1]. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Zaw. m.in.: Plan przyłączenia Galicji do Węgier, Węgrzy a powstanie polskie 1831-go roku, Polacy a Węgrzy w roku 1848, Czasy następujące po zawarciu ugody z Austrją. Na końcu obszerny wybór dokumentów źródłowych) cena: 120,00

141.DLA CIEBIE Polsko!... Zbiór poezyi Polsce i bojom o nią poświęconych. Piotrków 1915. Dep. Wojsk. NKN. 8, s. [4], 128, III. brosz. (Otarcia okł. Piecz. i zapiski własn. Tytuł okł.: "Do Ciebie Polsko") cena: 36,00

142.[DMOWSKI Roman]. Pamięci Romana Dmowskiego. 9 VIII 1864-2 I 1939. War. 1939. Warsz. Dziennik Narod. 4, s. 142, [2]. brosz. (Okł. nieco otarte, niewielkie zaplamienia i załamania marginesów wewnątrz) cena: 172,00

143.DOBROWOLSKI Władysław Józef — Gramatyka języka angielskiego. Cz.2: Składnia (Syntax). Kr. 1947. Nakł. S.Cieślawskiego. 8, s. 56. brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., poza tym stan b.dobry) cena: 14,00

144.DOMINIKIEWICZ M. — Wyrób mydła. Wyd.II przerobione i uzup. Z 20 rys. Łódź 1920. Księg. L.Fiszera. 16d, s. 155. opr. ppł. Bibl. Techniczno-Naukowa dla wszystkich Fiszera, nr 5. (Stan dobry. Piecz.) cena: 30,00

145.DROŻDŻ Jan — Gospodarstwo górskie. Studja nad rozwojem mleczarstwa i hodowli w Karpatach. Rzeszów 1927. Księg. W.Uzarskiego. 8, s. 39. brosz. (Otarcia i zaplamienia okł. Piecz. Po tekście: "Koniec t.1" - więcej nie wyszło) cena: 43,00

146.DUMAS Aleksander — Lady Hamilton. Powieść. Przeł. z franc. F.Hadon. Kr.-War. [1928]. Wyd. Panteon. 8, s. 306. brosz. (Tylna okł. luzem, niewielkie ubytki grzbietu) cena: 40,00

147.DUMAS Aleksander — Trzej muszkieterowie. Powieść historyczna z XVII wieku. Tłum Stan. Sierosławski. T.1-3. War. 1926. E.Wende i S-ka. 16d, s. 191, [1]; 190, [1]; 175, [1]. opr. pplz epoki z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., blok poluźniony. Zachowane oryg. okł. brosz. w t.2 i 3. Okł. proj. K.Mackiewicz) cena: 54,00

148.DUMAS Aleksander syn — Dama kameljowa. War. 1925. E.Wende i S-ka. 16d, s. 239, [1]. brosz. (Brak tylnej okł., brosz., niewielkie ubytki krawędzi przedniej okł. oraz grzbietu, blok poluźniony. Okładkę wykonała Maja Berezowska) cena: 24,00

149.DWINGER Edwin Eryk — Armja za kolczastym drutem. Pamiętnik z Sybiru. Autoryzoway przekł. W.Kragen. Kr.-War. [1930]. Wyd. "Panteon". 16d, s. 352. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Miejscami zażółcenia papieru, stan dobry. Podpis własn.) cena: 48,00

150.DYBCZYŃSKI Tadeusz — Ilustrowany przewodnik po Łysogórach. War. 1923. Pol. Tow. Krajozn. 16d, s. 228, [1], mapy 4, tabl. 10. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, ubytek narożnika przedniej okł., rozprasowane załamania narożników. Piecz., podpis własn. Na okł. data 1924) cena: 86,00

151.DYBCZYŃSKI Tadeusz — Józef Piłsudski jako publicysta i historyk. Szkic popularny. War. 1934. Zw. Rezerwistów. 8, s. 133 [6], tabl. 1. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., naddarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Podpis i zapiski własn.) cena: 40,00

152.DZIEJE nauczania historii nauki i historii techniki w Polsce. Pod red. I. Stasiewicz-Jasiukowej. Wr. 1982. Ossol. 8, s. 378, [2], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. nieco otarta, poza tym stan b.dobry) cena: 12,00

153.DZWONKOWSKI Włodzimierz — Portrety dziejowe. Poz. 1928. Wielkop. Księg. Nakł. K.Rzepeckiego. 16d, s. 200, [1], tabl. 14. opr. wsp. pł. (Nadpęknięty blok, poza tym stan dobry. Ekslibris Jana Czerneckiego. Zaw. m.in.: Dziewica orleańska, K.Kolumb, Krwawy car [Iwan Groźny], Bóg wojny (gen.Bonaparte), Stary lew Lechistanu (gen.Bem) a powstanie węgierskie) cena: 52,75

ENCYKLOPEDJA wojskowa. War. Wyd. Tow. Wiedzy Wojsk. i Wojsk. Inst. Nauk.-Wyd. 8. opr. oryg. pł. (Okł. podniszczone: otarcia i pęknięcia grzbietów, ślady po taśmie, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru. Ilustr. w tekście)

154.T.1: A.a. - Custoza. 1931. s. [12], 798. cena: 100,00

155.T.2: Cuszima - Garibaldyści. 1932. s. [12], 800. cena: 100,00

156.ENKAEŃSKIE zwierciadło czyli na ciężkie czasy lekkich żartów wiązanka. Kr. 1916. Nakł. Komitetu. 8, s. 51. brosz. (Niewielkie ubytki grzbietu, stan dobry. Zbiór wierszy satyrycznych pośw. NKN ozdobiony karykaturami K.Witkiewicza. Zaw. teksty m.in. I.Kowalskiej, S.Meyera, K.Ostrowskiego. Druk na prawach rękopisu) cena: 42,20

157.EPOS egipskie. Klechdy, Romanzero, Pen-ta-ur. Brody 1909. Księg. F.Westa. 16d, s. 95, tabl. 1. opr. ppł. z epoki. Epos [...] ułożył A.Lange, t.2. (Stan dobry) cena: 36,00

158.ESTREICHER Karol — Teatra w Polsce. Wyd.II fotooffsetowe. T.1-3. War. 1953. PIW. 16, s. IX, [7], 427; [8], 718, [1]-33; [8], 741, [1], [1]-24, [1]-13. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry) cena: 60,00

159.FIDERER Edward — Chrestomatya z pism Xenofonta. Ułożył i słownikiem zaopatrzył ... Z mapą. Wyd.III. Lw. 1902. Nakł. Tow. Nauczycieli Szkół Wyższych. 8, s. VII, [1], 233, mapa 1. opr. oryg. pł. Bibl. klasyków łac. i gr. dla młodzieży szk. (Okł. odbarwione i otarte, blok nadpęknięty i poluźniony. Piecz.) cena: 36,00

160.FILIPOWICZ Kornel — Krajobraz niewzruszony. War. 1956Czytelnik. 16d, s. 224, [3], tabl. 4. brosz. (Niewielkie ubytki krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Ilustr. M.Jarema, T.Kantor, A.Marczyński i J.Stern) cena: 28,00

161.FIRSOFF V.A. — The Tatra Mountains. With 65 illustr. London [nie przed 1941]. L.Drummond. 8, s. 127, [1]. opr. oryg. pł. (Zaplamienia, otarcia i załamania okł., wewnątrz stan dobry. Zaw. m.in.: The Robbers, Folk Dances, Zakopane and Progress, In a "Hala", Climbing, Ski, The Sky of the Tatra, War. Po tekście data: March 1941) cena: 110,00

162.FISZMAN Samuel — Mickiewicz w Rosji. Z archiwów, muzeów, bibliotek Moskwy i Leningradu. War. 1949. PIW. 8, s. 115, tabl. 4. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. W.Wernerowa) cena: 40,00

163.FLETNIA chińska. Przeł. L.Staff. War.-Kr. 1922. Wyd. J.Mortkowicza.16, s. 214, [2]. brosz. (Otarcia okł., blok lekko poluźniony, miejscami podkreślenia w tekście i zapiski ołówkiem) cena: 40,00

164.FLUKOWSKI Stefan, WYKA Kazimierz — Xawery Dunikowski. Kr. 1948. Druk. Narodowa. 8, s. 47. brosz. Odb. z Miesięcznika "Twórczość". (Krawędzie okł. odbarwione, stan dobry) cena: 24,00

165.FOREL August — Zagadnienia seksualne w świetle nauk przyrodniczych, psychologii, hygieny i socyologii. Przekł. S.Aderta. T.1-2. Wyd. nowe znacznie zmienione. Lw. [192-?]. Wyd. "Kultura i Sztuka". 16d, s. 172, [4]; 160. razem opr. późn. kart. (Niewielkie otarcia okł., miejscami podkreślenia w tekście, stan dobry) cena: 60,00

166.FRANCE Anatol — Pierścień z ametystem. War.-Kr. 1932. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 263. opr. oryg. pł. złoc. Zb. wyd. powieści A.France'a (Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

167.FRANCE Anatol — Zbrodnia Sylwestra Bonnarda. Przekł. autoryz. T.Świstakowskiego. War. 1922. Vita Nuova. 16d, s. XVI, 289, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu, blok lekko poluźniony. Podpis własn.) cena: 32,00

168.GALIŃSKI Adam — Poezja Polski Odrodzonej 1918-1930. Obraz twórczości poetyckiej doby współczesnej. Łódź 1931. Księg. K.Neumillera. 8, s. 416. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Antologia poetów reprezentujących m.in.: futuryzm, Zdrój, Pro arte - Skamander, Kwadryga, Poeci proletarjaccy, Meteor, Kadra, Czartak, Heljon, poeci niezrzeszeni) cena: 52,00

169.GARBOWSKI Tadeusz — Entomologia według wykładów ... [Kr.? pocz. XX w.]. Wyd. K.Flisa i Konopnickiego 8, s. 263, [1], 90, [1]. opr. bibliot. ppł., okł. brosz. naklejona na lico opr. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Rękopis powielany. Ilustr. w tekście) cena: 80,00

170.GĄDZIKIEWICZ Witold — Strój górali podhalańskich pod względem higjenicznym [...]. War. 1926. Druk. Wzorowa. 8, s. 38, [1]. brosz. Odb. ze "Zdrowia" (Stan b.dobry. Ilustr. w tekście) cena: 65,00

171.GĄSIOROWSKI Wacław (Wiesław Sclavus) — Huragan. Powieść historyczna z epoki napoleońskiej. W przeróbce dla młodzieży dokonanej przez autora. Wyd.IX. T.1-2. War. 1946. Spółdz. Wyd. Wiedza. 8, s. 288; 307. brosz. (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Okł. proj. Wł. Czarnecki) cena: 28,00

172.GERLACH Stanisław — Z Taszkentu do Krakowa naokoło świata. Pamiętnik ucieczki oficera Polaka z niewoli rosyjskiej. Cz.1-2. War.-Kr. [przedm. 1918]. Wyd. Koziańskich. 16d, s. 335; 270. opr. bibliot. ppł. (Mocne otarcia okł., zażółcenia papieru, blok lekko poluźniony. Skasowane piecz. bibliot.) cena: 54,00

173.GERMAN Ludomił — Mitologia. Kr. 1886. Księg. J.M.Himmelblaua. 16d, s. XVI, 191. opr. oryg. ppł. (Okł. otarta i mocno zabrudzona, brak karty przedtyt. oraz jednej karty "Rejestru" (s. XIII-XIV)) cena: 36,00

174.GIANNINI Fortunato — O życiu i dziełach Aleksandra Manzoniego. (Odczyt wygłoszony w jęz. włoskim w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego [...]). Z dodaniem ody "Piąty Maja". Kr. 1923. Italica. 16d, s. 33, X. brosz. (Papier pożółkły. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka, tłumacza odczytu. Tytuł okł.: "Aleksander Manzini") cena: 64,00

175.GODLEWSKI Stefan — Warszawa. War. 1946. L.Fiszer i J.Kubicki. 8, s. 139, [5]. brosz. (Okł. nieco zażółcone, poza tym stan dobry. Ilustr. i oprac. graf. E.Bartłomiejczyk) cena: 48,00

176.GOETEL Walery — O ochronę przyrody gór. Kr. 1937. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 8, s. 33, tabl. 2. brosz. Odb. z "Wierchów" (Okł. nieco pożółkła. Piecz. "Od autora") cena: 45,00

177.GOETEL Walery — Po latach dziesięciu. O turystyce, góralszczyźnie i ochronie przyrody gór. Kr. 1947. Pol. Tow. Tatrz. 8, s. 31, tabl. 2. brosz. Odb. z "Wierchów" (Okł. zakurzona. Piecz. "Od autora") cena: 45,00

178.GOMULICKI Wiktor — Bój olbrzymów. Powieść historyczna. War. [1921]. Nakł. Kasy Pożyczkowo-Oszczędnośc. Pol. Prac. Księgarskich. 16d, s. 431, [1]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena: 36,00

179.GOMULICKI Wiktor — Kłosy z polskiej niwy. Z 17 ilustr. War. 1912. S.Orgelbrand. 16d, s. [2], 406, [1], tablice. brosz. (Grzbiet pęknięty i zaplamiony, pierwsza składka luzem, poza tym stan dobry. Zaw. m.in.: Poeci na tronie polskim. Ugolino u Mickiewicza a u Dantego. O Ignacym Krasickim w sto lat po zgonie. Adam Pług (Antoni Pietkiewicz). O Księciu Józefie Poniatowskim. (Kilka szczegółów nowych i mniej znanych). Emilja Platerówna w stuletnią rocznicę narodzin. Polski Tołstoj. Krasickiego "Wanda". Zapomniana poetka polska z wieku XVIII-go) cena: 50,00

180.GÓRSKI Karol — Państwo krzyżackie w Prusach. Gdańsk-Bydgoszcz. 1946. Inst. Bałt. 8, s. 295. brosz. (Stan dobry) cena: 36,00

181.GÓRSZCZYK Mikołaj Jerzy — Szkice emigracyjne. Rumunia, Iran, Palestyna, Egipt. War. 1948. "Chłopski Świat". 8, s. 182, [1]. opr pł. z epoki. (Stan dobry. Wspomnienia delegata Ministra Spraw Wewnętrznych) cena: 37,98

182.GRABSKI Władysław Jan — 200 miast wraca do Polski. Informator historyczny. Poz. 1947. Wyd. Zach. 8, s. 461, [3]. brosz. (Okł. lekko otarte, poza tym stan b.dobry. Podpis. Krótkie monografie hist. poświęcone miastom Ziem Odzyskanych) cena: 40,00

183.GRZELAK Władysław — Na wodach Narwii i Pilicy. Wędrówki wioślarskie. Z 4 ilustr. War.-Kr. 1928. Tow. Wyd. 16d, s. [6], 119, [3], tabl. 2. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Piecz.) cena: 60,00

184.HAHN Wiktor — Stanisław Staszic, życie i dzieła. (Z portretem autora). Lublin 1926. Lubelski Kom. Obchodu Setnej Rocznicy Zgonu St. Staszica. 8, s. [4], 104, tabl. 1. brosz. (Stan dobry) cena: 30,00

185.HALICKA Blanka (Zborowska Helena) — Hrolf, król morza., opowieść stara o Wikingu i królewnie. Zdobywca, wtóra opowieść z wieków spłynionych. Kr. 1921. Skł. gł. w Księg. M.Skulskiej. 8, s. 119. brosz. (Odbarwienia okł., stan dobry) cena: 40,00

186.HALLAMA Georg — Breslau. Zweite Aufl. Hrsg. vom Verkehrsamt der Stadt Breslau, bearb. von seimen Direktor ... Berlin 1924. Dari. 4, s. 187, [41]. brosz. Deutschlands Städtebau. (Okł. nieco otarte, stan dobry. Monografia Wrocławia. Liczne ilustr w tekście, bogaty dział ogłoszeniowy) cena: 250,00

187.HALNY Jan — Przy polnej drodze. [b.m., b.n.] 1939. 8, s. 64, [2]. brosz., obw. (Niewielkie naddarcia i odbarwienia obw., poza tym stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora) cena: 60,00

188.[HAMERSCHLAG Alfred], MARCZAK [Michał], WIKTOR [Jan] — Ilustrowany przewodnik po Pieninach i Szczawnicy. (Z 2 mapami). Kr. 1927. Nakł. Komitetu. 8, s. XII, 186, [1], mapy 2. brosz. (Stan dobry. Na karcie tyt. A.Hamerschlag ukryty pod pseud. Alha. Druga karta tyt. również po franc.) cena: 150,00

189.HAWKS Ellison — Dziwy przyrody. Z 38 rys. oraz 109 ilustr. na 48 tabl. Przeł. F.Rutkowski. s. VIII, 242, tablice. opr. oryg. pł. Bibl. Wiedzy, t.15 (Stan dobry) cena: 48,00

190.HERBERT Erwin — Narodziny płomienia. Poz. 1937. Zakł. Graf. F.Pilczka. 16d, s. 43, [2]. brosz. Bibl. "Promu", t.10 (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry. Wydano 500 egz. Tom poezji. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka) cena: 53,00

191.HISTORJA naturalna w obrazach. Świat zwierzęcy. 250 obrazków kolorowych do nauki poglądowej z tekstem objaśniającym. War. [190-?]. M.Arct. folio, k. 24, tabl. 24. opr. oryg. ppł.

[oraz] HISTORJA naturalna w obrazach. Świat roślin, świat minerałów. 268 rycin kolorowych do nauki poglądowej. War. [190-?]. M.Arct. folio, s. [4], tabl. 26-48. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko otarte, wyklejki nadpęknięte w grzbiecie, stan dobry. W części zoologicznej każdej tablicy towarzyszy dwustronicowy tekst objaśniający. Tablice w chromolitografii) cena: 680,00

192.HOBORSKI Antoni, WILK Antoni — Zasadnicze pojęcia rachunku różniczkowego i całkowego. Przystępnie napisali ... Kr. 1910. Nakł. autorów. 8, s. X, 180. opr. pł. z epoki, złoc. (Stan dobry. Piecz. własn.) cena: 60,00

193.HOESICK Ferdynand — Legendowe postacie zakopiańskie. Chałubiński, ks. Stolarczyk, Sabała. War. 1922. Księg. F.Hoesicka. 8, s. [4], 281. brosz. (Przednia okł. podklejona w grzbiecie, stan dobry. Stanowi cz.3 cyklu "Tatry i Zakopane". Na okł. data 1921. Obszerne i szczegółowe opracowanie biograficzne trzech wybitnych postaci w historii Zakopanego i Podhala - oparte na szerokiej bazie źródłowej wspomnień, publikacji i opowiadań osób, które się z nimi zetknęły) cena: 130,00

194.HOFFMEISTER Adolf — Turysta mimo woli. W roku 1941 w Ameryce napisał i zilustrował ... Kat. 1946. Wyd. AWIR. 8, s. 157, [3]. brosz. (Niewielkie otarcia krawędzi okł., poza tym stan b.dobry. Okł. proj. J.Mroszczak) cena: 20,00

195.HOFMOKL-OSTROWSKI [Zygmunt] — Szkice biograficzne. Żarty. Kr. 1948. Druk. Państw. nr 1. 8, s. 63.

[oraz] tenże — Szkice biograficzne. Kr. 1945. Wyd. "Forum". 8, s. 56. razem zbrosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, wewnętrzne strony okł. oraz karta tyt. mocno zapisana ołówkiem i zaplamiona, poza tym stan dobry. Poz. pierwsza zaw.: Jak zostałem rzeźbiarzem. Partia szachów. Cesarz...nie może. Dwa kasyna. Dwie recenzje. Poz. druga zaw.:"Raport zapomniany". Na Pawiaku. Kaplica śmierci. Gestapo. Krew) cena: 30,00

196.HOMER — Iliada. Przeł. wierszem miarowym P.Popiel. Wyd. wznowione. Kr. 1900. Sp. Wyd. Pol. 8, s. XIV, [2]480. opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 70,00

197.HOMOLACS Karol — Studjum formy, barwy i światła, w związku z metodyką ćwiczeń rysunkowo-malarskich [...]. Kr. 1929. Miejskie Muz. Przem. 8, s. 214, [2]. brosz. (Stan dobry. Tytuł okł.: "Studjum formy barwy i światła. Dydaktyka obrazowania natury") cena: 86,00

198.HORACJUSZ — Poezje z dodatkiem horacjanistów polsko-łacińskich. Oprac. T.Sinko. Wyd.III poprawione i ilustr. Lw.-War. 1929. Książnica-Atlas. 8, s. LI, [1], 270. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

199.HUGO Wiktor — Katedra Najświętszej Panny w Paryżu. Powieść. T.1-4 (w 2 wol.). War. [1928]. Bibl. Arcydzieł Lit. 16d, s. 122, tabl. 2; [123]-264, [1], tabl. 2; 135, [1], tabl. 2; [137]-309, [1], tabl. 2. opr. oryg. pł. zdob. Dzieła, pod red. J.Iwaszkiewicza ze słowem wstępnem J.Kaden-Bandrowskiego. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Ilustr. na tabl.) cena: 64,00

200.HUGO Wiktor — Pracownicy morza. Powieść. T.1-3. War. 1927. Bibl. Romansów i Powieści. 16d, s. 166, [2]; 177, [1]; 158, [2]. razem zbrosz. (Blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 32,00

201.ICIEK S.A. — Samochodem przez stany południowe. Opis podróży samochodowej przez stany południowe, Meksyk, osady polskie, we Florydzie i Teksasie, oraz niektóre parki narodowe. Ware, Mass. U.S.A [cop. 1937]. Pol. Tow. Przyj Książki. 8, s. 442, mapa 1. opr. oryg. pł. (Okł. otarta i zaplamiona, stan dobry) cena: 60,00

202.IRZYKOWSKI Karol — Czyn i słowo. Glossy sceptyka. Lw. 1913. B.Połoniecki. 8, s. [8], 404, [4]. brosz. (Okł. zaplamiona z ubytkami, blok poluźniony. Piecz. Egz. wymaga oprawy. Szkice krytycznoliterackie) cena: 32,00

203.IWANIUK Wacław — Pełnia czerwca. Chełm 1936. Nakł. Grupy Literackiej "Wołyń". 8, s. 30, [1]. brosz. wt. z zach. okł. oryg. Bibl. Grupy Literackiej "Wołyń", t.1. (Okł. oryg. z niewielkimi ubytkami. Debiutancki tom poezji W.Iwaniuka. Bez znaków własn. Rzadkie) cena: 128,00

204.IWASZKIEWICZ Jarosław — Dwa opowiadania. War. 1938. Geb. i Wolff. 16d, s. 279, [2]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Zaw.: Słońce w kuchni. Anna Grazzi) cena: 44,00

205.IWASZKIEWICZ Jarosław — Młyn nad Utratą. War. 1936. Geb. i Wolff. 16d, s. 235, [5]. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Odbarwienie grzbietu, załamania okł. brosz., stan dobry) cena: 40,00

206.IWASZKIEWICZ Jarosław — Panny z Wilka. War. 1933. Geb. i Wolff. 16d, s. 211, [5]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

207.IWASZKIEWICZ Jarosław — Stara cegielnia. Młyn nad Lutynią. War. 1946. Inst. Wyd. "Panteon". 8, s. 144, tabl.1. brosz. (Zabrudzenia okł., przednia okł. luzem, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 36,00

208.JACYNA Jan — Wiosna (1918-1926). War. 1931. Skł. glInst. Wyd. "Bibl. Pol."8, s. 214, [1]. brosz. (Przednia okł. w odbitce kserograficznej, egz. zabrudzony. Dedykacja autora) cena: 40,00

209.JAMPOLSKI Włodzimierz — Stefan Żeromski. Duchowy wódz pokolenia. Lw. [1924]. Sp. Akc. Wyd. 8, s. 104, [2]. brosz. Bibl. Tęczowa. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., blok lekko poluźniony. Stan dobry) cena: 24,00

210.[JARZYNA Stanisław] — Antologia polska. Zbiór najpiękniejszych utworów poetyckich w XXVII rozdziałach. Zebrał i wyd. ks. S.J. Cieszyn [1931]. Nakł. autora. 8, s. 520, XII; 483, XIII. opr. ppł. z epoki. (Okł. lekko otarte i zabrudzone, poza tym stan dobry) cena: 80,00

211.JAWORSKI Roman — Historje manjaków. Kr. 1978. Wyd. Lit. 16d, s. 308, [4]. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

212.JEDLICZ Józef — Teatr a kino. Lw. 1924. Sp. Akc. Wyd. 8, s. 54, [[4]. brosz. Bibl. Tęczowa. (Krawędzie okł nadkruszone, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 30,00

213.JEDNODNIÓWKA młodzieży Gimnazjum Państwowego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie 1918-1928. Chełm, XI 1928. Red. J.Nowicki. 4, s. [77]. brosz. (Grzbiet oklejony płótnem, podklejone rozdarcie ostatniej karty, poza tym stan dobry. Piecz. (częściowo wytarta). Maszynopis powiel., ilustracje w tekście) cena: 100,00

214.JEDNODNIÓWKA wydana z okazji Pierwszego Zjazdu Polskich Sztygarów Rzeczypospolitej Polskiej. Wieliczka, 2 V 1926. 4, s. 15, [1]. brosz. (Okł. nieco pożółkła, poza tym stan dobry. Zaw. m.in.: Teoretyczne przygotowanie sztygara, Nieco o historji kopalni soli w Wieliczce, Rola sztygara w organizacji pracy, Nieco o polskiej poezji górniczej) cena: 65,00

215.[JEDNODNIÓWKA]. Naczelny Komitet Narodowy, 16 sierpień 1914-1915. Kraków, 16 VIII 1915. NKN, Druk. Ludowa. 4, s. 8. brosz. (Otarcia okł., podklejenia grzbietu, miejscami zaplamienia wewnątrz. Barwna okł. proj. K.Witkiewicza - z herbami Warszawy, Krakowa, Lwowa i Poznania. Część tekstów skonfiskowano - pozostały niezadrukowane miejsca) cena: 60,00

216.JERSZYNA Stanisław Eryk — Kilofy i głazy. Poezje. War. 1928. Nakł. autora. Druk. "Rejtan", Rzeszów. 16d, s. 57, [5]. brosz. (Grońska —. Okł. otarte, ubytek narożnika przedniej okł., niewielkie zaplamienia. Odręczna dedykacja autora dla siostry. Na przedniej okł. i po tekście dwa drzeworyty N.Alstera (An-Stera)) cena: 86,00

217.JESTEŚMY w Warszawie. Przewodnik literacki po stolicy. Praca zbiorowa. War. 1938. Staraniem Związku Zaw. Literatów Pol. 8, s. 302, [1]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. naklejona na oprawę, stan b.dobry. Ekslibris. Okł. brosz. T.Gronowski. Red. artyst. S.Ostoja-Chrostowski, T.Przypkowski) cena: 120,00

218.JEŻ T[eodor] T[omasz] — Wspomnienia o J.I.Kraszewskim. Z portretem J.I.Kraszewskiego [...]. War. 1888. Wyd. im. T.T.Jeża. 8, s. [4], 71, tabl. 1. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Piecz. i podpis własn. K.Roupperta) cena: 64,00

219.JOGURT Maya-bulgare (zaczyn bułgarski) jako środek przedłużenia życia. Berlin [ca 1900?]. Wyd. "Przewodnika Zdrowia". Druk. S.Buszczyńskiego, Toruń. 16 podł., s. 22. brosz. (Otarcia okł., zaplamienia) cena: 43,00

220.KACZMARCZYK Kazimierz — Archiwum O.O. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. War. 1930. Nakł. Archiwów Państw. 8, s. 39. brosz. Odb. z "Archeionu" (Stan b.dobry) cena: 52,00

221.KACZMARCZYK Kazimierz — Dokument hołdowniczy Gdańska z roku 1454. Gdańsk 1938. Tow. Przyjaciół Nauki i Sztuki w Gdańsku. 8, s. 17, tabl. 1. brosz. (Stan b.dobry. Piecz. własn.) cena: 43,00

222.KALETA Roman — Anegdoty i sensacje obyczajowe wieku oświecenia w Polsce. Dokumenty, wspomnienia, facecje. Zebrał i oprac. ... Ilustr. M.Berezowska. War. 1958. Czytelnik. 8, s. 388, tablice. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry. Opr. i kartę tyt. proj. A.Heidrich) cena: 48,00

223.KARŁOWICZ Jan, KRYŃSKI Adam, NIEDŹWIEDZKI Władysław — Słownik języka polskiego. T.1-8. War. 1900-1927. Nakł. prenumeratorów, Kasa im. Mianowskiego. 4. opr. niejednolita psk. z epoki (Niewielkie otarcia grzbietu, wewnątrz stan dobry. Każdy tom obj. 800-1200 s. "Największy z dotychczasowych słowników ogólnych [jęz. polskiego] [...] od miejsca wydania zw. warszawskim. Zawiera blisko blisko 250 tys. haseł reprezentujących nie tylko "słownictwo ogólne, ale też specjalne (gwarowe, terminy fachowe)" ("Encyklopedia Polski", Kr. 1996, s. 623)) cena: 3.600,00

224.KARWAN Aleksander — Rewja. Satyry i pamflety. War.-Lw. 1916. E.Wende i Spółka. 8, s. 165, [2]. brosz. (Okł. zabrudzone, wewnątrz stan dobry) cena: 80,00

225.KASZYCKI Stanisław — Niedziela radości. Kr. 1931. Skł. gł. Księg. Geb. i Wolfa. 16d, s. 31, [1]. brosz. (Niewielkie odbarwienia krawędzi okł., stan dobry. Poezje) cena: 24,00

226.KATALOG dubletów z Biblioteki Ord. hr. Krasińskich. Z.1. War. 1902. Druk. J.Sikorskiego. 8, s. [4], 28. brosz. (Okł. nieco zaplamione, rdzawe plamki od zszywek, poza tym stan dobry) cena: 32,00

KATALOG zabytków sztuki w Polsce. War. Państw. Inst. Sztuki. 16d. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., stan dobry. Podpis własn.)

227.T.1, z.5: Woj. krakowskie, Powiat dąbrowsko-tarnowski. 1951. s. [4], 10, tablice (16 ilustr.). brosz. cena: 10,00

228.T.1, z.10: Woj. krakowskie, Powiat nowosądecki. 1951. s. [4], 52, tablice (50 ilustr.). brosz. (Okładka zaplamiona) cena: 16,00

229.T.2: Woj łódzkie. [Cz.1-2]. 1954. s. VII, [3], 408, [2]; [10], tablice (667 ilustr.), [18]. opr. oryg. pł. (Cz.1: Tekst, cz.2: Ilustracje.) cena: 160,00

230.T.3, z.2: Woj. kieleckie, Powiat iłżecki. 1957. s. [4], 38, tablice (79 ilustr.). brosz. cena: 40,00

231.T.3, z.5: Woj. kieleckie, Powiat konecki. 1958. s. [4], 42, tablice (60 ilustr.). brosz. cena: 40,00

232.T.3, z.6: Woj. kieleckie, Powiat kozienicki. 1958. s. [4], 33, tablice (62 ilustr.). brosz. cena: 36,00

233.T.3, z.10: Woj. kieleckie, Powiat radomski. 1961. s. [4], 64, tablice (110 ilustr.). brosz. cena: 30,00

234.T.3, z.12: Woj. kieleckie, Powiat włoszczowski. 1966. s. [4], 72, tablice (303 ilustr.). brosz. cena: 40,00

235.T.4, cz.1: Miasto Kraków, Wawel. [Cz.1-2]. 1965. s. XIV, [2], 244; tablice (899 ilustr.), 37, [1]. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw.) cena: 50,00

236.T.4, cz.2: Miasto Kraków, Kościoły i klasztory Śródmieścia, 1. [Cz.1-3]. 1971. s. XXIV, [2], 206; tablice (466 ilustr.), 15; tablice (540 ilustr.), 17. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw. [Cz.1]: Tekst, [cz.2-3]: Ilustracje) cena: 50,00

237.T.4, cz.4: Miasto Kraków, Kazimierz i Stradom, kościoły i klasztory, 1. [Cz.1-3]. 1987. s. XXVIII, [2], 177; tablice (430 ilustr.); tablice (581 ilustr.), 17. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw. [Cz.1]: Tekst, [cz.2-3]: Ilustracje) cena: 50,00

238.T.4, cz.5: Miasto Kraków, Kazimierz i Stradom, kościoły i klasztory, 2. [Cz.1-2]. 1994. s. XIV, [4], 145; 427 (620 ilustr.). opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw. [Cz.1]: Tekst, [cz.2]: Ilustracje) cena: 48,00

239.T.4, cz.6: Miasto Kraków, Kazimierz i Stradom, Judaica: bóżnice, budowle publiczne i cmentarze. 1995. s. XXI, [5], 138, [12], tablice (369 ilustr.). opr. oryg. pł., obw. cena: 30,00

240.T.4, cz.7: Miasto Kraków, Zwierzyniec, Nowy świat, półwsie zwierzynieckie. Kościoły i klasztory. [Cz.1-2]. 1995. s. XVII, [3], 89, [10]; 311 (525 ilustr.). opr. oryg. pł., obw. ([Cz.1]: Tekst, [cz.2]: Ilustracje) cena: 40,00

241.T.5, z.14: Woj. poznańskie, Powiat nowotomyski. 1969. s. [4], 52, tablice (164 ilustr.). brosz. cena: 36,00

242.T.6, z.1: Woj. katowickie, Powiat będziński i miasta wydzielone Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec. 1961. s. [4], 30, tablice (81 ilustr.). brosz. cena: 40,00

243.T.6, z.7: Woj. katowickie, Powiat kłobucki. 1963. s. [4], 48, tablice (107 ilustr.). brosz. cena: 40,00

244.T.6, z.8: Woj. katowickie, Powiat lubliniecki. 1960. s. [4], 38, tablice (88 ilustr.). brosz. cena: 40,00

245.T.6, z.9: Woj. katowickie, Powiat myszkowski. 1962. s. [4], 33, tablice (105 ilustr.). brosz. cena: 40,00

246.T.6, z.10: Woj. katowickie, Powiat pszczyński. 1961. s. [4], 48, tablice (88 ilustr.). brosz. cena: 40,00

247.T.6, z.11: Woj. katowickie, Powiat rybnicki. 1964. s. [4], 42, tablice (100 ilustr.). brosz. cena: 40,00

248.T.6, z.12: Woj. katowickie, Powiat tarnogórski. 1968. s. [4], 39, tablice (98 ilustr.). brosz. cena: 40,00

249.T.6, z.13: Woj. katowickie, Powiat tyski. 1964. s. [4], 34, tablice (37 ilustr.). brosz. cena: 40,00

250.T.6, z.14: Woj. katowickie, Powiat wodzisławski. 1960. s. [4], 26, tablice (59 ilustr.). brosz. cena: 40,00

251.T.6, z.15: Woj. katowickie, Powiat zawierciański. 1962. s. [4], 31, tablice (66 ilustr.). brosz. cena: 40,00

252.T.7, z.1: Woj. opolskie, Powiat brzeski. 1961. s. [4], 89, [1], tablice (210 ilustr.). brosz. cena: 40,00

253.T.7, z.2: Woj. opolskie, Powiat głubczycki. 1961. s. [4], 96, tablice (146 ilustr.). brosz. cena: 40,00

254.T.7, z.4: Woj. opolskie, Powiat kluczborski. 1960. s. [4], 52, [2], tablice (113 ilustr.). brosz. cena: 40,00

255.T.7, z.5: Woj. opolskie, Powiat kozielski. 1965. s. [4], 72, tablice (113 ilustr.). brosz. cena: 40,00

256.T.7, z.6: Woj. opolskie, Powiat krapkowicki. 1963. s. [4], 41, [1], tablice (106 ilustr.). brosz. cena: 40,00

257.T.7, z.7: Woj. opolskie, Powiat namysłowski. 1965. s. [4], 75, tablice (204 ilustr.). brosz. cena: 40,00

258.T.7, z.8: Woj. opolskie, Powiat niemodliński. 1962. s. [4], 58, tablice (69 ilustr.). brosz. cena: 40,00

259.T.7, z.9: Woj. opolskie, Powiat nyski. 1963. s. [4], 216, tablice (459 ilustr.). brosz. cena: 40,00

260.T.7, z.10: Woj. opolskie, Powiat oleski. 1960. s. [4], 34, [1], tablice (76 ilustr.). brosz. cena: 40,00

261.T.7, z.11: Woj. opolskie, Miasto Opole i Powiat opolski. 1968. s. [4], II, [2], 152, tablice (431 ilustr.). brosz. cena: 44,00

262.T.7, z.12: Woj. opolskie, Powiat rudnicki. 1960. s. [4], 82, tablice (176 ilustr.). brosz. cena: 40,00

263.T.7, z.13: Woj. opolskie, Powiat raciborski. 1967. s. [4], 89, tablice (244 ilustr.). brosz. cena: 40,00

264.T.7, z.14: Woj. opolskie, Powiat strzelecki. 1961. s. [4], 62, tablice (121 ilustr.). brosz. cena: 40,00

265.T.8, z.1: Woj. lubelskie, Powiat bełżycki. 1960. s. [4], 14, tablice (22 ilustr.). brosz. cena: 30,00

266.T.8, z.3: Woj. lubelskie, Powiat biłgorajski. 1960. s. [4], 33, tablice (64 ilustr.). brosz. cena: 30,00

267.T.8, z.4: Woj. lubelskie, Powiat bychawski. 1960. s. [4], 10, tablice (18 ilustr.). brosz. cena: 30,00

268.T.8, z.5: Woj. lubelskie, Powiat chełmski. 1968. s. [4], VII, [1], 76, tablice (214 ilustr.). brosz. cena: 40,00

269.T.8, z.7: Woj. lubelskie, Powiat janowski. 1961. s. [4], 14, tablice (34 ilustr.). brosz. cena: 30,00

270.T.8, z.8: Woj. lubelskie, Powiat krasnostwaski. 1964. s. [4], 90, tablice (146 ilustr.). brosz. cena: 36,00

271.T.8, z.9: Woj. lubelskie, Powiat kraśnicki. 1961. s. [4], 43, tablice (89 ilustr.). brosz. cena: 30,00

272.T.8, z.10: Woj. lubelskie, Powiat lubelski. 1967. s. [4], V, [1], 51, tablice (137 ilustr.). brosz. cena: 30,00

273.T.8, z.11: Dawne woj. lubelskie, Dawny Powiat lubartowski. 1976. s. XVI, 81, [6], tablice (233 ilustr.). brosz., obw. (Naddarcia krawędzi obw. podklejono taśmą papierową) cena: 40,00

274.T.8, z.13: Woj. lubelskie, Powiat opolski. 1962. s. [4], 38, tablice (97 ilustr.). brosz. cena: 30,00

275.T.8, z.14: Woj. lubelskie, Powiat parczewski. 1970. s. [4], IV, 18, [1], tablice (57 ilustr.). brosz. cena: 30,00

276.T.8, z.18: Woj. lubelskie, Powiat włodawski. 1975. s. XVII, 91, [6], tablice (239 ilustr.). brosz., obw. (Niewielkie ubytki i naddarcia obw. podklejone taśmą) cena: 40,00

277.T.9, z.8: Woj. szczecińskie, Powiat myśliborski. 1952. s. [4], 12, tablice (32 ilustr.). brosz. cena: 30,00

278.T.10, z.2: Woj. warszawskie, Powiat garwoliński. 1967. s. [4], III, [1], 40, tablice (72 ilustr.). brosz. cena: 40,00

279.T.10, z.3: Dawne woj. warszawskie, Dawny Powiat gostyniński. 1975. s. XIV, 64, [5], tablice (144 ilustr.). brosz., obw. (Niewielkie ubytki krawędzi obw.) cena: 40,00

280.T.10, z.4: Woj. warszawskie, Powiat grodzisko-mazowiecki. 1967. s. [4], IV, 47, tablice (128 ilustr.). brosz. cena: 40,00

281.T.10, z.5: Woj. warszawskie, Powiat grójecki. 1971. s. [4], XIII, [1], 94, tablice (281 ilustr.). brosz. cena: 40,00

282.T.10, z.7: Dawne woj. warszawskie, Maków Mazowiecki i okolice. 1982. s. IX, [1], 41, tablice (74 ilustr.). brosz., obw. cena: 40,00

283.T.10, z.8: Woj. warszawskie, Powiat mińsko-mazowiecki. 1968. s. [4], IV, 40, tablice (117 ilustr.). brosz. cena: 40,00

284.T.10, z.12: Woj. warszawskie, Powiat ostrowsko-mazowiecki. 1974. s. XII, 31, [5], tablice (96 ilustr.). brosz. cena: 40,00

285.T.10, z.13: Woj. warszawskie, Powiat otwocki. 1963. s. [4], 18, tablice (55 ilustr.). brosz. cena: 40,00

286.T.10, z.14: Woj. warszawskie, Powiat piaseczyński. 1962. s. [4], 35, tablice (109 ilustr.). brosz. cena: 40,00

287.T.10, z.17: Woj. warszawskie, Powiat pruszkowski. 1970. s. [4], VI, 44, tablice (113 ilustr.). brosz. cena: 40,00

288.T.10, z.18: Dawne woj. warszawskie, Przasnysz i okolice. 1980. s. XI, [1], 48, [8], tablice (105 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia obw.) cena: 40,00

289.T.10, z.21: Woj. warszawskie, Powiat rycki. 1967. s. [4], III, [1], 35, tablice (85 ilustr.). brosz. cena: 40,00

290.T.10, z.22: Woj. warszawskie, Powiat siedlecki. 1965. s. [4], 54, tablice (127 ilustr.). brosz. cena: 40,00

291.T.10, z.23: Woj. warszawskie, Powiat sierpecki. 1971. s. [4], VI, 33, tablice (139 ilustr.). brosz. cena: 40,00

292.T.10, z.24: Woj. warszawskie, Powiat sochaczewski. 1973. s. [4], IX, 49, tablice (130 ilustr.). brosz. cena: 40,00

293.T.10, z.25: Woj. warszawskie, Powiat sokołowski. 1965. s. [4], 36, tablice (71 ilustr.). brosz. cena: 40,00

294.T.10, z.26: Woj. warszawskie, Powiat węgrowski. 1964. s. [4], 47, tablice (164 ilustr.). brosz. cena: 40,00

295.T.10, z.27: Woj. warszawskie, Powiat wołomiński. 1969. s. [4], IV, 28, tablice (73 ilustr.). brosz. cena: 40,00

296.T.10, z.28: Woj. warszawskie, Powiat żuromiński. 1975. s. X, 33, [5], tablice (83 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia obw.) cena: 40,00

297.T.11, z.1: Woj. bydgoskie, Powiat aleksandrowski. 1969. s. [4], VII, [1], 46, tablice (182 ilustr.). brosz. cena: 34,00

298.T.11, z.2: Woj. bydgoskie, Powiat brodnicki. 1971. s. [4], X, [1], 61, tablice (206 ilustr.). brosz. (Okł. zaplamiona) cena: 34,00

299.T.11, z.5: Dawne woj. bydgoskie, Chojnice, Czersk i okolice. 1979. s. XXI, [1], 95, [8], tablice (225 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia obw.) cena: 40,00

300.T.11, z.7: Woj. bydgoskie, Powiat grudziądzki. 1974. s. XVIII, 84, [5], tablice (198 ilustr.). brosz. cena: 40,00

301.T.11, z.8: Woj. bydgoskie, Powiat inowrocławski. 1974. s. XVIII, 83, [6], tablice (258 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia i naddarcia obw.) cena: 40,00

302.T.11, z.9: Woj. bydgoskie, Powiat lipnowski. 1969. s. [4], VIII, 75, tablice (230 ilustr.). brosz. cena: 40,00

303.T.11, z.10: Dawne woj. bydgoskie, Mogilno, Strzelno, Trzemeszno i okolice. 1982. s. XXVI, 140, tablice (331 ilustr.). brosz., obw. (Niewielkie naddarcia obw.) cena: 40,00

304.T.11, z.11: Woj. bydgoskie, Powiat radziejowski. 1968. s. [4], IV, 25, tablice (75 ilustr.). brosz. cena: 40,00

305.T.11, z.12: Woj. bydgoskie, Powiat rypiński. 1971. s. [4], V, [1], 29, tablice (73 ilustr.). brosz. cena: 40,00

306.T.11, z.13: Woj. bydgoskie, Powiat sępoleński. 1970. s. [4], VI, 35, [2], tablice (139 ilustr.). brosz. cena: 40,00

307.T.11, z.14: Dawne woj. bydgoskie, Szubin i okolice. 1977. s. XII, 55, [6], tablice (126 ilustr.). brosz., obw. (Niewielkie naddarcia obw.) cena: 40,00

308.T.11, z.15: Woj. bydgoskie, Powiat świecki. 1970. s. [4], VIII, 65, tablice (202 ilustr.). brosz. cena: 40,00

309.T.11, z.17: Dawne woj. bydgoskie, Tuchola i okolice. 1979. s. X, 39, [8], tablice (77 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia obw.) cena: 40,00

310.T.11, z.18: Dawne woj. bydgoskie, Włocławek i okolice. [Cz.1-2]. 1988. s. XLI, [1], 218; Tablice (575 ilustr.). brosz., obw. (Cz.1: Tekst, cz.2: Ilustracje. Otarcia i naddarcia obw.) cena: 60,00

311.T.11, z.19: Woj. bydgoskie, Powiat wąbrzeski. 1967. s. [4], VII, [1], 48, tablice (211 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia i naddarcia obw.) cena: 40,00

312.T.13, z.2: Woj. rzeszowskie, Powiat brzozowski. 1974. s. XVIII, [1], 120, [5], tablice (227 ilustr.). brosz., obw. (Otarcia i naddarcia obw.) cena: 40,00

313.S.nowa, t.3, z.3: Woj. rzeszowskie, Kolbuszowa, Mielec i okolice. 1991. s. XII, 67, [8], tablice (229 ilustr). brosz. cena: 40,00

314.S.nowa, t.3, z.4: Woj. rzeszowskie, Leżajsk, Sokołów Małopolski i okolice. Cz.1: Tekst. 1989. s. XXI, 143. brosz. cena: 40,00

315.S.nowa, t.5, z.1: Woj. gdańskie, Pruszcz Gdański i okolice. 1986. s. XX, 84, [8], tablice (250 ilustr.). brosz., obw. cena: 40,00

316.S.nowa, t.6, cz.1: Miasto Częstochowa, Stare i Nowe Miasto, Częstochówka i Przedmieścia. 1995. s. XXXIV, [2], 149, [9], tablice (454b ilustr.). opr. oryg. kart., obw. cena: 30,00

317.S.nowa, t.7, cz.2: Miasto Poznań, Śródmieście kościoły i klasztory, 1. 1998. s. XVIII, [2], 149, tablice (707 ilustr.), [11] cena: 30,00

318.S.nowa, t.9, z.2: Woj. łomżyńskie, Ciechanowiec, Zambrów, Wysokie Maz. i okolice. 1986. s. XXXIII, 140, tablice (394 ilustr). brosz., obw. cena: 40,00

319.S.nowa, t.9, z.3: Woj. łomżyńskie, Kolno, Grajewo i okolice. 1988. s. XXI, 86, tablice (144 ilustr.). brosz., obw. cena: 40,00

320.[KATALOG]. Muzeum Narodowe w Warszawie. Ferdynand Ruszczyc 1870-1936. Pamiętnik wystawy. War. 1966. 8, s. 145, [2], tabl. 41. opr. oryg. pł. (Stan b.dobry. Praca zbiorowa zawierająca m.in.: S.Lorenz "Słowo wstępne"; J.Ruszczycowa "Źródła twórczości artysty", "Sprawozdanie z wystawy"; K.Mytarewa "W Petersburgu", "Z materiałów archiwalnych"; P.Krakowski "O symboliźmie w pejzażach F.Ruszczyca"; E.Szwankowski "Inscenizator i scenograf"; I.Kołoszyńska "Wydział Sztuk Pięknych USB w Wilnie" oraz obszerne wspomnienia o Ruszczycu. Praca zawiera cenny zbiór fotografii prac artysty i zdjęć archiwalnych związanych z historią jego życia i twórczości) cena: 128,00

321.[KATALOG]. Muzeum Narodowe w Warszawie. Ferdynand Ruszczyc 1870-1963 [właśc. 1936]. Katalog. War. 1964. 8, s. 164, [1], tabl. 19. brosz. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 64,00

322.KATECHIZM brzeski 1553/1554 r. Wyd. i przedmową poprz. F.Pułaski. War. 1908. Druk. Rubieszewskiego i Wrotnowskiego. 8, s. [4], 77, [3], XXVI, [1]. brosz. Collectanea Bibl. Ordynacyi hr. Krasińskich, nr 1. (Ubytki grzbietu, miejscami niewielkie zaplamienia) cena: 60,00

323.KAWYN Stefan — Cyganeria warszawska. Z dziejów obyczajowości literackiej. War. 1938. Wyd. Kasy im. Mianowskiego. 8, s. 117. brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., krawędzie okł. nadkruszone, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

324.KAWYN Stefan — Ideologia stronnictw politycznych w Polsce wobec Mickiewicza 1890-1898. Lw. 1937. Nakł. Filomaty. 8, s. [6], 244. brosz. Badania Literckie, t.10. (Niewielkie zabrudzenia i otarcia okł., stan dobry. Obca dedykacja) cena: 40,00

325.KELLERMANN B[ernhard] — Przełom (9-ty listopada). Powieść. Tł. M.Kozar-Słobódzki. War. [1922] B.Rudzki. 16d, s. [4], 396. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i ślady zalania okł., poza tym stan dobry. Okł. rys. E.John) cena: 34,00

326.KIENIEWICZ Stefan — Historia Polski 1795-1918. War. 1983. PWN. 8, s. 604. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i niewielkie naddarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 24,00

327.KISIELEWSKI Stefan (Kisiel) — Rzeczy małe. War. 1956. PAX. 8, s. 540. brosz. (Okł. zakurzona, poza tym stan dobry. Okł. proj. A.Możejko. Stronę tyt. wykonał S.Töpfer) cena: 24,00

328.KLEIN Franciszek — Planty krakowskie. Wyd. wznowione. Kr. 1914. Tow. Ochrony Piękności m. Krakowa i Okolicy. 4, s. 102, [1], tabl. 5, plan rozkł. 1. opr. wsp. psk. z zach. okł. brosz., futerał pł. Z wydawnictw Tow. Ochrony [...], nr 2. (Zaplamienia okł. brosz., wewnątrz stan dobry. Liczne ilustr. w tekście i na tablicach. Okł. brosz. proj. J.Bukowskiego) cena: 170,00

329.KLINGER Witold — Doroczne święta ludowe a tradycje grecko-rzymskie. Kr. 1931. Gebethner i Wolff. 8, s. IV, 109, [2]. brosz. Bibl. "Ludu Słow.", nr 2 (Stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

330.KŁODZIŃSKI Andrzej — Przywileje lokacyjne Krakowa i Poznania. Oprac. ... Poz. 1947. Księg. Akademicka. 8, s. 32. brosz. Bibl. źródeł hist., [nr] 6. (Niewielkie odbarwienia okł., stan dobry) cena: 16,00

331.KOESTLER Arthur — Fragmenty wspomnień. Paryż 1965. Inst. Lit. 8, s. 237, [2]. brosz. Bibl. "Kultury", t. CXXI, Archiwum rewolucji. (Stan b.dobry) cena: 40,00

332.KOLANKOWSKI Ludwik — Polska Jagiellonów. Dzieje polityczne. Lw. 1936. Skł. gł. Księg. Gubrynowicz i syn. 8, s. [6], 374. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 80,00

333.KOMARNICKI Gyula v. — Die Hohe Tatra. Hochgebirgsführer. [T.] 2: Krivan, Čubrina, Polnische Kamm. Budapest 1918. Turistik und Alpinismus. 16d, s. [2], 216, [10], mapy 4. opr. pł. z epoki (Brak dwóch map, niewielkie zaplamienia. Podpis własn. K.Maślankiewicza. Jedna z czterech części przewodnika wspinaczkowego po Tatrach Wysokich) cena: 130,00

334.KOMAR Stanisław, RYBARZ Edward, SZCZEPAŃSKI Aleksander — Górny Śląsk. Mikołów [193-]. Nakł. Okr. Śl. Zw. Obrony Kresów Zach. 16d, s. 197, mapy 2. opr. oryg. ppł. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 42,00

335.KOMPF Adam — Nieśmiertelne świeczniki narodu polskiego. Trzydzieści opowiadań z życia świętych Polaków i Polek. Oprac. ... Z ilustr. Wyd.II. Poz. 1919. Księg. św.Wojciecha. 16d, s. X, 269, [3], tablice. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok poluźniony, po spisie treści ręczne dopiski. Podpis własn.) cena: 46,00

336.KONARSKI Kazimierz — Musi być! Obrazki z powstania 1863 roku. Ilustr. K.Sopoćko. War. 1929. "Nasza Księgarnia". 16d, s. 157, [2]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru. Piecz.) cena: 36,00

337.KONARSKI K. — Polska jako przedmurze Europy wobec wschodu. War. 1918. M.Arct. 16d, s. 16. brosz. Bibl. Hist., nr 22 (Okł. otarte, papier zażółcony. Podpis własn., piecz.) cena: 10,00

338.KONKURS architektoniczny na projekt nowego gmachu Bibljoteki Jagiellońskiej w Krakowie. Kr. 1929. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 4, s. 63, [1]. brosz. Odb. z "Architekta" (Okł. nieco zakurzone, stan dobry. Dublet bibl. KUL (piecz.). Wydano 400 egz.) cena: 60,00

339.KONOPNICKA Marya — Na normandzkim brzegu. Wyd. nowe. War.-Kr. [1911]. Geb. i Wolff. 16d, s. [6], 207, [2]. opr. oryg. pł. złoc. (Niewielkie otaria okł., poza tym stan dobry. Obca dedykacja. Zbiór nowel) cena: 14,00

340.KORYCKA Marja Grossek — Świat kobiecy. War. 1928. Tow. Wyd. "Bluszcz". 16d, s. [6], 316, atbl. 1. opr. pł. z epoki. cena: 30,00

341.KOSZTOWICZ Mieczysław — 100 toastów. Poz. [1939]. Druk. Sp. Akc. "Ostoja". 16d, s. 62, [2]. brosz. (Okł. lekko zakurzona, stan dobry) cena: 36,00

342.KOWALEWSKA Zofia — Wspomnienia z dzieciństwa. Wstępem opatrzyła A.Wołodźko, przeł. E.Rojewska-Olejarczuk. War. 1978. PIW. 16d, s. 194, [2], tabl. 1. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 18,00

343.KOWALSKI Adam — Kierunek: Wisła! Wiersze i pieśni 1939-1942. Układ chóralny A.Harasowskiego. Szkocja 1943. Książnica Pol. 8, s. 64. brosz. Biblioteczka Zespołu Literackiego "Odwet" 1. Samodz. Brygady Strzelców. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok podklejony w grzbiecie taśmą (brązowe ślady po taśmie na wewnętrznych stronach okł.). Zapiski na karcie tyt. Książka zaw. wiersze, słowa pieśni oraz nuty) cena: 32,00

344.KOWALSKI Tadeusz — Na szlakach islamu. Szkice z historji kultury ludów muzułmańskich. Kr. 1935. Skł. gł. Geb. i Wolff. 8, s. XII, 211. brosz. Prace Pol. Tow. dla Badań Europy Wsch. i Bliskiego Wschodu, nr8. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu) cena: 60,00

345.KRASICKI Ignacy — Wybór dzieł. Lw. 1898. Księg. F.H.Richtera (H.Altenberg). T.1-3. 16d, s. [8], 322; [8], 290; [8], 375. opr. oryg. pł. zdob. Bibl. Klasyków Pol., t.3-5. (Okł. lekko otarte na krawędziach, blok t.1 lekko poluźniony, poza tym stan dobry) cena: 420,00

346.KRAUSHAR Alexander — Neo-cyganerya warszawska. Wspomnienia o ludziach i rzeczach literackich z niedawnej przeszłości (1780-1880). War. [1913]. Bibl. Dzieł. Wyb. 16d, s. 119, [9]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., blok poluźniony. Skasowana piecz. bibliot.) cena: 28,00

347.KRAWCZYKIEWICZ S[zymon] — Arytmetyka do użytku szkolnego i domowego. Wyd. ... Kurs wyższy. Lw. 1850. Druk. Ossolineum. 16d, s. [8], 237. brosz. (Otarcia okł., ubytki grzbietu, rozprasowane załamania narożników, miejscami zażółcenia papieru. Piecz. Zaw. m.in.: O wynoszeniu do potęg, O regule trzech pojedynczej i składanej, O regule procentu, O regule spółki, O regule fałszywego założenia, O miarach, wagach i t.d. główniejszych krajów) cena: 190,00

348.KRIDL Manfred — Antagonizm wieszczów. Rzecz o stosunku Słowackiego do Mickiewicza. War. 1925. M.Arct. 16d, s. [6], 568. opr. pł. z epoki. (Otarcia i zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru, ślady zawilgocenia. Podpis własn.) cena: 60,00

349.KRÓTKI przewodnik po Zakopanem i okolicy. Z planem i ilustr. Kr. [1911?]. Krajowy Zw. Turyst. 16d, s. 91, [3], panorama 1, plan rozkł. 1. brosz. (Grzbiet oklejony papierem, otarcia okł., plan pozbawiony lewego marginesu. Na przedniej okł. piecz.: "Wydanie przedwojenne! Informacje dotyczące komunikacji, cen i t.p. nieaktualne". Ilustr. w tekście) cena: 130,00

350.KRZOSKA Emanuel — Gramatyka języka polskiego do użytku szkolnego i prywatnego. Wyd.I. Zaborze [wstęp 1919]. Nakł. autora, czcionkami K.Miarki. 8, s. 175, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. zabrudzone, wewnątrz stan dobry. Podkreślenia w tekście) cena: 60,00

351.KUBALA Ludwik — Wojna szwecka [!] w roku 1655 i 1656. (Szkiców historycznych serya IV). Z 19 ryc. Lw. [1913]. H.Altenberg, G.Seyfarth, E.Wende i Sp. 8, s. VI, [2], 495, tabl. 19. opr. pł. z epoki. Bibl. hist. Altenberga. (Stan dobry. Wytarty podpis własn. na odwrocie pierwszej tablicy) cena: 220,00

352.KUCHARZEWSKI Jan — Powstanie listopadowe. Przemówienie, wygłoszone w Lozannie w Sali kasyna w dniu 29 listopada 1915 r. War. [1915]. Geb. i Wolff. 8, s. [2], 25. opr. bibliot. ppł. (Miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Piecz.) cena: 30,00

353.KUKIEL Maryan — Dzieje oręża polskiego w epoce napoleońskiej 1795-1815. Wyd.II na nowo oprac. i uzup. Poz. 1912. Z.Rzepecki i S-ka. 8, s. VII, [1], 475, [5], XV, tabl. 8. opr. ppł. z epoki z szyldzikiem. (Pierwsze 3 karty zażółcone ze śladami podklejania, poza tym stan dobry. Liczne ilustracje w tekście) cena: 160,00

354.KULERSKI Wiktor — Dzieje narodu polskiego. Oprac. przez ... w więzieniu pruskiem w Ploetzensee pod Berlinem. Doprowadzone do końca przez Redakcję Gazety Grudziądzkiej. Wyd. uzup. Grudziądz 1925. Zakł. graf. W.Kulerskiego. 16d, s. 164. opr. oryg. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Ilustr. w tekście. Piecz.) cena: 36,00

355.KUMANIECKI Kazimierz Władysław — Zbiór najważniejszych dokumentów do powstania państwa polskiego. (Odezwy, memoryały, [...] rozkazy, manifesty i orędzia, [...] ustawy na tle rozwoju historycznych wypadków 1912-1919 r.). Kr.-War. 1920. Księg. J.Czerneckiego. 8, s. 186, [2]. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry. Pospis własn.) cena: 60,00

356.KUNCEWICZOWA Marja — Miłość panieńska. Sztuka w 4 aktach. War. 1932. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 76, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 24,00

357.KUREK Jalu — Mount Everest 1924. War. 1933. Gł. Księg. Wojsk. 16d, s. 92, [3], tabl. 4. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., egz. oszpecony licznymi, skasowanymi piecz. Podpis własn. Układ graf. Atelier Girs-Barcz) cena: 60,00

358.KUREK Jalu — Myślom ciasno. Kr. 1938. Druk. "Powściągliwość i Praca". 8, s. 138, [1]. brosz. (Załamania i naddarcia krawędzi okł., stan dobry. Egz. własny autora (bez znaków własn.). Zbiór felietonów, m.in.: O telewizji, Łza Grety Garbo, Za grube pieniądze oświaty kaganiec, Kryzys psi) cena: 64,00

359.KUROWSKI Waleryan — Myśliwstwo w Polsce i Litwie ułożone przez ... War. 1989. WydHubertus Classic. 16d, s. VII, [1], 231. opr. oryg. pł. złoc. (Stan b.dobry. Reprint wyd. z 1865) cena: 50,00

360.KUTRZEBA Stanisław — Z za kulis sprawy polskiej w czasie Wielkiej Wojny. Kr. 1921. G.Geb. i sp. 16d, s. 62. brosz. (Okł. lekko zakurzona, poza tym stan b.dobry) cena: 20,00

361.KUŹNIAR Wiktor — Z przyrody Tatr. Kr. 1910. Druk. Uniw. Jag. 8, s. [4], III, [1], 105, [2], tabl. 16. brosz. (Stan b.dobry. Na okł. dodatkowo nadruk "Z 11 rycinami i 16 tablicami") cena: 65,00

362.KÜHNEL Artur — Drogi. Projektowanie, budowa i utrzymanie. Z 336 rys. Lw.-Poz. 1922. Wyd. Pol. 8, s. [8], 357, [2]. opr. pł. z epoki. (Okł. zabrudzone, blok lekko wygięty, poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 60,00

363.KWIATKOWSKI Remigjusz — A żółty żółtej niech sobie szuka. Sagi koreańskie z kraju białych łabędzi. War. [1920?]. Tow. Wyd. "Polska Zjednoczona". 16, s. 62, [1]. brosz. (Otarcia i niewielkie naddarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

364.LACK St[anisław] — Notatki i uwagi pisane w latach 1900-1906. Kr. 1906. Nakł. autora. 16d, s. 54. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry. Zaw.: Uwagi o Lelewelu Wyspiańskiego oraz Uwagi o Samuelu Zborowskim) cena: 24,00

365.LANGE Antoni — Pochodnie w mroku. Żeromski-Reymont-Kasprowicz. War. [1927]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 160. brosz. (Otarcia, niewielkie naddarcia krawędzi okł., niewielkie zbrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Okł. proj. J.Pohoski) cena: 36,00

366.LANGE Antoni — Wenedzi. Tragedya. Paryż 1909. Wyd. autora. 4, s. 162. brosz. (Zabrudzenia i niewielkie naddarcia okł., blok lekko poluźniony, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Na okł. rys. I.Pieńkowskiego) cena: 40,00

367.LANGROD Jerzy Stefan — Zarys sądownictwa administracyjnego ze szczególnem uwzględnieniem sądownictwa administracyjnego w Polsce. War. 1925. Inst. Wyd. "Bibl. Pol.". 16d, s. 288. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

368.LÁZNOVSKÝ Bohuslav — Pruvodce po Československé Rebublice. Praha 1926. Orbis. 16d, s. XXXVII, [3], 568, [54], map i planów 16. opr. oryg. pł. Sbirka pruvodcu "Orbis", č.1 (Stan b.dobry. Zaw. m.in. rozdziały pośw. Karkonoszom, Orawie, Wysokim Tatrom, Spiszowi, Rusi Podkarpackiej) cena: 120,00

369.LECHOŃ Jan — Poezje zebrane 1916-1953. Londyn 1954. Nakł. "Wiadomości". 8, s. 188. opr. oryg. pł., obw. (Obw. zabrudzona i przedarta, poza tym stan dobry) cena: 46,00

370.LEMAŃSKI Jan — Colloquia albo rozmowy. Lw. 1905. Tow. Wyd. 16d, s. [4], 116, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, poza tym stan dobry. Barwna okł. E.Trojanowskiego) cena: 48,00

371.LEPECKI Mieczysław B. — Drogą korsarzy i zdobywców. Wrażenia z podróży do Patagonji, Ziemi Ognistej, Archipelagu Chiloe i środkowego Chile. War. 1933. Gł. Księg. Wojsk. 8, s. [6], 311, [tablice, mapy. opr. ppł. z epoki. (Zabrudzenia okł., miejscami niewielkie zażółcenia papieru. Piecz. Układ graf. Atelier Graf. Girs-Barcz) cena: 80,00

372.LEPECKI M.B. — W dzikich ustroniach. Przygody, polowania i awantury. War. [1927]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 123, [2]. brosz. (Otarcia i niewielkie naddarcia krawędzi okł., blok poluźniony. Okł. proj. J.Pohoski) cena: 36,00

373.LEPSZY Kazimierz — Dzieje floty polskiej. Gdańsk-Bydgoszcz-Szczecin. 1947. Inst. Bałt. 8, s. XIV, 351, mapa 1. brosz. (Niewielkie naddarcie grzbietu, stan dobry) cena: 36,00

374.LIBERAK M.A. — Regulacje serwitutów w drugiej połowie XIX wieku w Tatrach. Zakopane 1930. Karpacka Agencja Prasowa. 8, s. 119, [1]. brosz. (Otarcia okł., brak karty tyt., papier pożółkły) cena: 52,00

375.LIMANOWSKI B[olesław] — Historia demokracji polskiej w epoce porozbiorowej. Cz.1-2. War. 1946. Wiedza. 8, s. 391, [2]; 388. brosz. (Stan dobry) cena: 54,00

376.LIMANOWSKI Bolesław — Pamiętniki. (1835-1870). War. 1957. Książka i Wiedza. 8, s. 551, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia i niewielkie przedarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 16,00

377.LISTY z rowów strzeleckich. Wyd. Józef Rączkowski red. "Piasta". Kr. 1915. Red. "Piasta". 8, s. 23, [1]. brosz. Książeczka 2. (Przedarcia i zabrudzenia okł., egz. zaplamiony. Egz. wymaga odczyszczenia) cena: 30,00

378.LITERATURA polska. Wypisy dla klasy VIII szkoły średniej. Pod red. J.Borejszy. Ułożyli: S.Kawyn, B.Nadolski, S.Wasylewski. Kijów-Lw. 1940. Państw. Wyd. Mniejszości Narod. USRR. 8, s. 279, [1]. opr. oryg. ppł. (Zabrudzenia okł., miejscami zażółcenia papieru, na karcie tyt. wklejona naklejka) cena: 40,00

379.LONDON Jack — Żegluga na jachcie "Snark". War.-Kr. 1946. Wyd. E.Kuthana. 16d, s. 262, [2]. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 36,00

LORENTZ F. — Gramatyka pomorska. Poz. Geb. i Wolff. 8. brosz. Inst. Zachodnio-Słowiański przy Uniw. Poz.

380.Z.1. Wstęp. Źródła. Transkrypcje. Z mapą narzeczy pomorskich (kaszubskich). 1927. s. [2], 70, [2], mapa 1. (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

381.Z.2. 1929. s. [2], [73]-216. (Grzbiet lekko uszkodzony, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

382.Z.3. 1932. s. [2], 217-376. (Okł. lekko nadkruszone, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

383.Z.7. 1936. s. [2], 857-1016. (Grzbiet lekko odbarwiony, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

384.LUBICZ Rafał — Kilka zabytków języka staropolskiego. Oprac. i wyd. ... War. 1894. J.Jeżyński. 8, s. [2], 90. brosz. Odb. z "Prac filolog." (Brak przedniej okł. brosz., blok luźny. Piecz. własn. Obca dedykacja) cena: 30,00

385.LUDWIG Emil — Trzej tytani. Michał Anioł, Rembrandt, Beethoven. War. 1946. S.Cukrowski. 8, s. 343, [1], tablice. brosz., obw. (Niewielkie naddarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Okł. proj. L.Chejfec) cena: 20,00

386.LULOFS Madelon — Kulis. Powieść. War. 1938. Powsz. Sp. Wyd. "Płomień". 16d, s. 244, [1]. opr. ppł. (Stan dobry) cena: 30,00

LUTNIA Polska. Zbiór pieśni i piosenek obyczajowych i okolicznościowych, miłosnych, aryi i dumek, piosenek wiejskich: mazurów, krakowiaków, kujawiaków, obertasów, piosenek dla rzemieślników, weselnych i różnej innej treści. Z melodyami. Opracował L. Noel. Poz. Księg. Katolickiej. 16. opr. ppł. z epoki (Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry. Piecz. własn. Na przednich wyklejkach napisy: "Pamiątka po ś.p. stryju B. Murawskim z Gniezna 1923 r.". Rzadkie)

387.T.1. 1885. s. 144, V

[oraz] Dodatek do "Lutni Polskiej" poświęcony kwestyom dotyczącym polskiego śpiewu ludowego. [Dwutygodnik]. R.1, nr 1-6: I-III 1885. s. 44 cena: 425,00

388.T.3. 1885. s. 144, IV

[oraz] Dodatek do "Lutni Polskiej" poświęcony kwestyom dotyczącym polskiego śpiewu ludowego. [Dwutygodnik]. R.1, nr 13-18: VII-IX 1885. s. [91]-136 cena: 425,00

389.LYALL Edna — Droga do raju. Przeł. z ang. J.Zawisza-Krasucka. War. 1933. Druk. "Rekord". 16d, s. 241, [1]. opr. oryg. ppł. zdob. (Okł. lekko zabrudzona, stan niemal b.dobry) cena: 40,00

390.ŁOPUSZAŃSKI T. — Rydzyna. Gimnazjum im. Sułkowskich (1928-1936). Oprac. ... Rydzyna 1937. Nakł. Fund. Sułkowskich. 8, s. 236, [2], tablice, plany. brosz. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 80,00

391.ŁOZIŃSKI Władysław — Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jegoo przygody. Powieść z dawnych czasów. Lw. 1927. Nakł. Macierzy Pol. 16d, s. 316, [1]. opr. bibliot. ppł. Bibl. Macierzy Pol., nr 5. (Okł. zakurzona, stan dobry) cena: 20,00

392.ŁUKASZKIEWICZ J.A. — Historyczne jasełka polskie w czterech obrazach. [...] Wyd.V. Poz. [192-?]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. 71. brosz. Teatr Ludowy, nr 46. (Okł. zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 20,00

393.ŁUSKINA Ewa — W obronie piękności kraju. Zdobił i układał H.Kunzek. Kr. 1910. Tow. Upiększania Miasta Krakowa i Okolicy. 4, s. [8], 96, tabl. 1. opr. oryg. [?] pł. Z wydawnictw Tow. Upiększania [...], nr 1 (Stan dobry. Obca dedykacja. Liczne ilustr. w tekście przedst. dawne i nowe przykłady budownictwa ludowego, przemysłowego, dwory, pałace, kościoły, ratusze, kamienice) cena: 130,00

394.MACHAY Ferdynand — Nasi gazdowie w Paryżu. Wspomnienie z podróży. Kr. 1919. Pol. Kom. Plebiscytowy dla Spisza i Orawy. 8, s. 79. brosz. Uzup. odb. z "Gaz. Podhalańskiej" (Stan dobry. Piecz. Tow. Szarotek z Chicago. Relacja z wyprawy górali Spisza i Orawy do Paryża, zorganizowanej przez Związek Górali w Zakopanem) cena: 65,00

395.MAILER Norman — Nadzy i martwi. T.1-2. Przeł. J.Zakrzewski. War. 1957. PIW. 16d, s. 578, [2]; 384, [3]. brosz., obw. (Stan b.dobry) cena: 40,00

396.MALARZ (pokostnik-lakiernik). Praktyczne wiadomości dla pracowników zawodu pokostniczo-malarskiego. Z 24 ryc. w tekście. Wyd.III. War. 1941. Wyd. Pol. Sp. z o.o. 16d, s. 87, [1]. brosz. Bibl. Rzemieślnicza Fiszera. (Okł. lekko zakurzona, stan dobry) cena: 20,00

397.MALEWSKA Hanna — Wiosna grecka. Wyd.III. War. 1938. Gł. Księg. Wojsk. 8, s. 93, [2], tablice. brosz. (Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry. Piecz. Układ graf. atelier Girs-Barcz) cena: 36,00

398.MALINOWSKI Lucyjan — Drobiazgi gramatyczne. War. 1885. Bracia Jeżyńscy. 8, s. [2], 19. brosz. Odb. z "Prac filolog." (Stan dobry) cena: 20,00

399.MALINOWSKI Lucyjan — Modlitwy Wacława. Zabytek jezyka polskiego z wieku XV odkryty i skopijowany przez ś.p. Aleksandra hr. Przezdzieckiego wydał i objaśnił ... Kr. 1875. Druk. UJ. 4, s. [4], 104, [1]. brosz. Odb. z "Pam. AU" (Znaczny ubytek przedniej okł., brak tylnej, ślady wilgoci. Egz. wymaga opr. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

400.MALINOWSKI Lucyjan — Okaz pisma obrazkowego. (Z 1 tabl.). War. 1895. AU. 8, s. 4, tabl. 1. brosz. Odb. z "Materyałów antropolog.-archeolog. i etnograf." (Stan dobry) cena: 12,00

401.MAŁECKI Mieczysław — Archaizm podhalański (wraz z próbą wyznaczenia granic tego dialektu). Z mapą. Kr. 1928. PAU. 8, s. [4], 46, mapa rozkł. 1. brosz. Monografje polskich cech gwarowych, nr 4 (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 24,00

402.MANTEUFFEL Gustaw — Cywilizacya, literatura i sztuka w dawnej kolonii zachodniej nad Bałtykiem. Na podst. badań najnowszych. Wyd.II przyozdobione 23 oryg. rys. Kr. 1897. Sp. Wyd. Pol. 8, s. 123, [1]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., egz. zakurzony. Piecz.) cena: 48,00

403.[MAŃKOWSKI] Augustyn — Za drutami obozu koncentracyjnego w Oświęcimu. Kr. 1945. Druk. "Powściągliwość i Praca". 8, s. 24. brosz. (Okł. zabrudzone, blok poluźniony) cena: 20,00

404.MARCHLEWSKI Julian — Szkice o Tatrach. War. 1951. MON. 8, s. 38, [1], tabl. 5. brosz. (Stan b.dobry. Drzeworyty i rys. w tekście w wykonaniu Z.E.Fijałkowskiej) cena: 42,00

405.MARCINKIEWICZ Wincuk — Hapon. Apowieść biełaruskaja. Pieciarburh 1907. Druk. K.Piantkouskaha, W.Padjaczeskaja. 8, s. 32. brosz. Biełaruskije Pieśniary, t.3. (Przednia okł. zaplamiona i zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

406.MARYNOWSKI Zdzisław — Wrócisz do mnie. Powieść. Poz. [193-?]. Wyd. Pol. R.Wegner. 16d, s. 196, [10]. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie naddarcie grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 32,00

MATERYAŁY i Prace Komisyi Językowej Akademii Umiejętności w Krakowie. Kr. AU. 8. brosz.

407.T.5. 1912. s. [4], 488, tabl. 1, mapa 1. (Okł. lekko nadkruszone, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Zaw.: J.Łoś - Mammotrekt z r. 1471, M.Rudnicki - Z zagadnień psycho-fonetycznych; H.Ułaszyn - Miscellanea językowe, J.Magiera - Gwara sułkowicka, L.Wasilewski - Słowniczek gwary partyjnej w Królestwie Polskiem, K.Nitsch - Polska fonetyka międzywyrazowa (z mapką), J.Łoś - Dwa teksty staropolskie (z podobizną), T.Lehr - Listy ludowe z Żarówki, J.Łoś - Zaimki od tematu io- w dawnej polszczyźnie) cena: 60,00

408.T.6. 1913. s. [4], 465, [3], mapa 1. (Okł. lekko nadkruszone, poza tym stan dobry. Zaw.: M.Rudnicki - Przyczynki do gramatyki i słownika narzecza słowińskiego, T.Benni - Formuły analityczne dźwięków polskich, H.Ułaszyn - Przyczynki leksykalne I, Z.Paulisz - Biblia "Królowej Zofii" w rękopiśmie a w wydaniu Małeckiego, M.Kryński - Z ruskich notat dyalektologicznych, T.Lehr - Studya nad akcentem pomorskim. (Z mapką), T.Benni - Istota artykulacyjna syczenia i szumu) cena: 48,00

409.MATUSZEWSKI Ignacy — Twórczość i twórcy. Studia i szkice estetyczno-literackie. War. 1904. Geb. i Wolff. 16d, s. [4], 370, [1]. opr. oryg. ppł. (Okł. lekko zakurzona, stan dobry. Podpis własn. Zaw. m.in.: Cele sztuki. Psychologia krytyki. Mickiewicz w literaturze wszechświatowej. Wzniosłość u Słowackiego. Fantastyczność u Prusa. Sieroszewski, Reymont, Żeromski, Weyssenhoff, Daniłowski, Berent, Witkiewicz. Rozprawy i rozprawki. Notatki artystyczne (Lenartowicz, Kamieński, Botticelli, Moreau)) cena: 60,00

410.MAUPASSANT Guy de — Odyssea Nierządnicy. War. 1927. Wyd. "Taniej Książki". 16d, s. 143, [1]. ([oraz] tenże — Ojcobójca. War. 1927. Wyd. "Taniej Książki". 16d, s. 141. razem opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz.) cena: 48,00

411.MAURIAC Francois — Powrót do Boga. Powieść. War. 1934. Księg. Popularna. 16d, s. 218, [5]. brosz., obw. (Zabrudzenia i niewielkie ubytki krawędzi obw., poza tym stan dobry. Okł. proj. Berman) cena: 40,00

412.MAZUR Grzegorz — Biuro Informacji i Propagandy SZP-ZWZ-AK 1939-1945. Przedm. A.Gieysztor. War. 1987. PAX. 8, s. 481, [3], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Obw. otarta, poza tym stan b.dobry) cena: 33,76

413.MEISSNER Jansz — L-jak Lucy. Opowieść lotnicza. Druga część opowieści "Żądło Genowefy". Kat. 1946. Wyd. AWiR. 8, s. 220, [3], tabl. 1. brosz., obw. (Stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

414.MEISSNER Janusz — Na afrykańskim szlaku i inne opoiadania lotnicze. Kat. 1946. Wyd. AWIR. 8, s. 206, [2]. brosz. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan b.dobry. Ilustr. A.Horowicza, okł. J.Mroszczaka) cena: 24,00

415.MEISSNER Janusz (Porucznik Herbert) — Żądło Genowefy. Opowieść lotnicza. Wyd.III. Kat. 1946. Wyd. AWiR. 8, s. 256. brosz., obw. (Obw. lekko otarta, ostatnia karta lekko poluźniona, stan niemal b.dobry) cena: 30,00

416.MENDRALA Stanisław — Pszczoły, ich życie i produkty. Kr. [przedm. 1947]. Woj. Zw. Pszczelarzy. 8, s. [2], 491, [2]. opr. późn. ppł. (Stan dobry) cena: 42,00

417.MEREŻKOWSKI Dymitr — Leonardo da Vinci (zmartwychwstanie bogów). Przekł. J.Popławskiej. T.1-2. War.-Kr. 1910. Skł. gł. Geb. i Wolff, G.Geb. i Sp. 16d, s. 280; 304. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn.) cena: 60,00

418.MICHAELIS Karin — Siedem sióstr. Z upow. autorki przeł. A.Waldenbergowa. War. 1928. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 248. opr. oryg. skóra złoc. na grzbiecie. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 40,00

419.MICHAŁOWSKI Kazimierz — Zbiory sztuki starożytnej. Przewodnik. War. 1949. RSW "Prasa". 8, s. 95, [2]. brosz. Muz. Narod. w War. (Stan b.dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 24,00

420.MICIŃSKI Tadeusz — Nauczycielka. Nowella. Kr. 1896. Sp. Wyd. Pol. 16d, s. 87. opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zabrudzenia okł., blok nadpęknięty, miejscami zażółcenia papieru) cena: 48,00

421.MIELŻYŃSKI Maciej — Wyprawa na Litwę opowiedziana według zapisków ... Kr. 1908. Sp. Wyd. Pol. 8, s. 68. brosz. (Otarcia okł., podklejenia grzbietu. Dotyczy powst. listopadowego) cena: 50,00

422.MIŁKOWSKI Julian — Rocznica. Komedya w jednym akcie wierszem napisana w szesnastym roku życia przez ... Kr. 1846. Nakł. autora. 8, s. 32. brosz. (Niewielkie ubytki oraz naddarcia okł., stan dobry. Ekslibris) cena: 46,00

423.MIŁOSZ Czesław — Wiersze. Londyn 1967. Ofic. Poetów i Malarzy. 8, s. 340, [4]. opr. oryg. miękka kart. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Okł. J. Le Witta) cena: 107,00

424.MISCELLANEA slawistyczne. Turgieniew. Mickiewicz w Odessie i na Krymie. Bunin. Cerkiew prawosławna. Epika jugosłowiańska. Bibliotekarstwo sowieckie. Wernyhora i jego proroctwa. Mickiewicz: Rosja - Polska. Kazimierz Nitsch. Michał Hruszewski. Towarzysze krymskiej podróży Mickiewicza. Byliny. Polska w epice jugosłowiańskiej. Ukraińska Akademia Nauk. Tołstoj o Puszkinie. [Cz.1]-2. Kr. 1937. Kasa im.Mianowskiego. 8, s. [4], 184; [2], 114, [1]. razem zbrosz. Prace Pol. Tow. dla Badań Europy Wsch. i Bliskiego Wsch., nr 10 (Okł. nadkruszone, grzbiet z ubytkami, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 30,00

425.MISSONA Kazimierz — Inscenizacja Pana Tadeusza Adama Mickiewicza ułożona w dziewięciu odsłonach przez ... Kr. [przedm. 1934]. Nakł. I. Koła T.S.L. 8, s. 90. brosz. (Zabrudzenia i przedarcia okł., blok odchodzi od okł.) cena: 36,00

426.MŁYNEK Ludwik — Uwagi nad pieśniami ludu wielickiego. Napisał ..., kmieć ze Sierczy. Z ryciną. Lw. 1897. Tow. Ludozn. 8, s. 26, tabl. 1. brosz. Odb. z "Ludu". (Grzbiet oklejony papierem, miejscami zażółcenia papieru, stan dobry. Odręczna dedykacja autora) cena: 42,00

427.MOJMIR Herman — Słownik niemieckiej gwary Wilamowic. Cz.1-2. Kr. 1930-1936. PAU. 4, s. XXIII, [1], 355; [4], 353-640. brosz. PAU, Prace kom. język., nr 18 (Okł. nadkruszone i przybrudzone, ubytek grzbietu w cz.2, wewnątrz stan dobry. Egz. nierozcięte. Cz.1: A-R w oprac. A.Kleczkowskiego, cz.2: S-Z w oprac. A. Kleczkowskiego i H.Andersa) cena: 60,00

428.MOLIER — Dzieła. Przeł. T.Żeleński (Boy). Wstępem i uwagami krytycznemi opatrzył W.Günther. Wydanie zupełne, dokonane staraniem tłómacza [!]. T.1-6. Lw.-War. 1912. Księg. Pol. B.Połonieckiego, Księg. E.Wende i Sp. 16d, s. [4], 361, [2], tabl. 1; [4], 371, [2]; [2], 314, [1]; [4], 349, [2]; [4], 318, [1]; [2], 438, [1]. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., okł. brosz. t.6 luzem, poza tym stan dobry) cena: 140,00

429.MORAWSKI Kazimierz — Rzym. Portrety i szkice. Wyd.II. Kr. 1924. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. 297, [3]. opr. pł. zdob. z epoki. (Stan dobry. Zaw. Cesarz Tyberjusz. Cesarz Klaudjusz. Romans czasów Nerona. Cesarz Hadrjan. Juljan Apostata. Rzymianie i Germanie z epoki schyłku państwa rzymskiego. Głos żywy i słowo nieżywe w starożytności i w dzisiejszym świecie. Modlitwa w starożytnym Rzymie) cena: 46,00

430.MORCINEK Gustaw — Pokład Joanny. Wyd.II. War. 1951. Geb. i Wolff. 16d, s. 476, [1]. opr. oryg. ppł. obw. (Otarcia i niewielkie naddarcia krawędzi obw., poza tym stan b.dobry. Okł. i obw. proj. K.Holewiński) cena: 30,00

431.MORTKOWICZ Hanna — W Palestynie. Obrazy i zagadnienia. Fotografie Edwarda Poznańskiego. War. 1936. Tow. Wyd. 16d, s. [4], 143, [4], tablice. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Okł. nieco otarte, blok poluźniony. Piecz. bibliot.) cena: 30,00

432.MOSZCZEWSKA Wanda — Metodologia Historii. Zarys krytyczny. War. 1968. PWN. 8, s. 365, [1]. opr. pł., obw. (Obw. mocno zniszczona, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 44,31

433.MOŚCICKI Henryk — Pod berłem carów. War. 1924. Inst. Wyd. "Bibl. Pol.". 8, s. [4], 294, [2], tablice. opr. późn. pł. (Okł. nieco zakurzone, poza tym stan dobry. Piecz. własn.) cena: 64,00

434.MOTORYZACJA Polski w świetle opinji publicznej. [War.?] 1935. Koło Kupców i Przemysłowców Samochodowych przy Stow. Kupców Pol. 8, s. [8], 149. brosz. (Okł. zakurzone, papier nieco pożółkły. Publikacja wskazująca negatywne konsekwencje utrzymywania wysokiego cła na samochody i ich części) cena: 128,00

435.MRONGOVIUS Christoph Cölestin — Dokładny niemiecko-polski słownik. Ausführliches Deutsch-Polnisch Wörterbuch. Dritte Aufl. neu bearb. und ansehnlich vermehrt durch W.Wyszomierski. Königsberg in Pr. 1854. Verlag der Gebrüder Bornträger. 4, s. VIII, 966, [1]. opr. psk. z epoki (Okł. otarta, niewielkie nadpęknięcie grzbietu, niewielki ślad zawilgocenia wewnątrz, miejscami zabrązowienia papieru, podklejony ubytek ostatniej karty. Piecz.

K.Mrongowiusz (1764-1855) - językoznawca, wydawca, filozof pochodzący z Olsztynka i działający m.in. w Królewcu i Gdańsku) cena: 300,00

436.MYSŁAKOWSKI Zygmunt — Totalizm czy kultura. Kr. 1938. "Czytelnik". 16d, s. 76, [3]. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

437.NAŁKOWSKA Zofja R. — Dom nad łąkami. Powieść. War. 1925. Wacław Czarski i S-ka. 16d, s. [4], 160, [2]. brosz. (Niewielkie zaplamienia i naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Na karcie przedtyt. nadruk "Okładkę rysował E.Bartłomiejczyk", na ostatniej stronie nadruk "Okł. rysował Tadeusz Gronowski") cena: 44,00

438.NAPIERSKI Stefan — Obrazy z podróży. War. 1933. Dom Książki Pol. 8, s. 83, [4]. brosz. (Załamania krawędzi okł. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka. Tom poezji) cena: 128,00

439.NAPIERSKI Stefan — Pusta ulica. War. [1931?]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 164 + errata. brosz. (Blok nieco poluźniony, stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka) cena: 75,00

440.NA NOWĄ szkołę. Książka zbiorowa zawierająca utwory W.Bukowińskiego (Selima), G.Daniłowskiego, W.Feldmana, B.Gorczyńskiego, W.Grubińskiego, J.Kasprowicza, M.Konopnickiej, J.Lemańskiego, E.Leszczyńskiego, J.Morzyckiej, T.Micińskiego, E.Milewskiego, B.Ostrowskiej, W.Orkana, B.Prusa, S.Przybyszewskiego, K.Romina, W.Sieroszewskiego, L.Staffa, A.Szecha, S.Witkiewicza, S.Wyspiańskiego, S.Żeromskiego i innych. Kr. 1907. Skł. gł. Księg. G.Geb. i Sp.8, s. [4], 142. brosz. (Ubytki krawędzi okł., i grzbietum okł. zabrudzona, wewnątrz stan dobry) cena: 80,00

441.[NEHRING Władysław]. ... wspomnienie pośmiertne przez I.Chrzanowksiego i bibliografia prac naukowych przez A.Babiaczyka. War. 1909. E.Wende i S-ka. 8, s. 53, tabl. 1. brosz. (Grzbiet lekko nadkruszony, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

442.NEKRASZ Władysław — Harcerze w bojach. Przyczynek do udziału młodzieży polskiej w walkach o niepodległość ojczyzny w latach 1914-1924. 16d, s. XXII, [2], 214, [2]. opr. bibliot. ppł. (Zabrudzenia okł. blok poluźniony, kilka kart podklejonych w grzbiecie taśmą klejącą, zabrązowienia po taśmie) cena: 64,00

443.NIEMOJEWSKI Andrzej — Epoka eunuchów nad wodami rzeki Idiglat. War.-Lw. 1906. Druk. P.Laskauera. 16d, s. 118. brosz. Książnica, t.9. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., blok poluźniony) cena: 36,00

444.NIEMOJEWSKI Andrzej — Ludzie rewolucji. Kr. 1906. Księg. S.Kavki. 16d, s. 133, [2]. opr. pł. z epoki. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 40,00

NIEPODLEGŁOŚĆ. Czasopismo poświęcone najnowszym dziejom Polski. Londyn. Wyd. Instytut Józefa Piłsudskiego poświęcony badaniu najnowszej historii Polski. 8. brosz. (Jeśli nie zaznaczono inaczej, stan dobry i b.dobry. W każdym numerze rozprawy i udokumentowane wspomnienia, dokumenty i relacje, sprawozdania i recenzje)

445.T.5 (po wznowieniu). 1955. s. 276. (Red. T.Schaetzel. Otarcia i zabrudzenia okł.) cena: 48,00

446.T.6 (po wznowieniu). 1958. s. 288. (Red. T.Schaetzel. Odbarwienie grzbietu) cena: 48,00

447.T.8 (po wznowieniu). 1972. s. 254, mapa 1. (Miejsce wyd. Londyn-Nowy Jork. Komitet red. E.Charaszkiewicz, K.Irane-Osmecki, J.Rowiński. Niewielkie zabrudzenia okł.) cena: 30,00

448.T.9 (po wznowieniu). 1974. s. 439. (Miejsce wyd. Londyn-Nowy Jork. Komitet red. S.Biegański, E.Charaszkiewicz, W.J.Zaleski. Odbarwienie grzbietu) cena: 30,00

449.T.10 (po wznowieniu). 1976. s. 268, [1]. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, E.Charaszkiewicz) cena: 30,00

450.t.12 (po wznowieniu). 1979. s. 248. (Komitet red. S.Biegański, A.CiencialL.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, ś.p. T.Siuta, P.Wandycz) cena: 30,00

451.T.13 (po wznowieniu). 1980. s. 240. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, A.Cienciała, L.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, P.Wandycz. Niewielkie zabrudzenia okł.) cena: 30,00

452.T.14 (po wznowieniu). 1981. s. 272. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, M.Budny, A.Cienciała, L.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, P.Wandycz. Niewielkie odbarwienia i ubytki grzbietu) cena: 30,00

453.T.15 (po wznowieniu). 1982. s. 264. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, M.Budny, A.Cienciała, L.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, Z.Tkocz, P.Wandycz.) cena: 30,00

454.T.16 (po wznowieniu). 1983. s. 256. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, M.Budny, A.Cienciała, L.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, Z.Tkocz, P.Wandycz.) cena: 30,00

455.T.17 (po wznowieniu). 1984. s. 262. (Miejsce wyd. Nowy Jork-Londyn. Komitet red. S.Biegański, M.Budny, A.Cienciała, L.Dobroszycki, W.Jędrzejewicz, Z.Tkocz, P.Wandycz.) cena: 30,00

456.T.49 (po wznowieniu 29). 1997. s. 495, [1]. (Miejsce wyd. Nowy Jork-War. Red. J.Cisek (Nowy Jork), A.K.Kunert (Warszawa)) cena: 30,00

457.NIKOROWICZ Ignacy — W tęczowej masce. Powieść. Kr. [192-?]. Księg. S.Kamińskiego. 16d, s. 179. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie naddarcie grzbietu, blok pęknięty. Okł. proj. L.Górski) cena: 30,00

458.NIŻYŃSKI Marian — Trzy mgły. War. Druk. Różanka. 8, s. 32. brosz. (Okł. nadkruszone. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka) cena: 64,00

459.NIŻYŃSKI Marian — Więcierz wieczorny. War. 1937. Nakł. "Myśli Pol.". 16d, s. 64. brosz. (Okł. nieco pożółkła, wewnątrz stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka. Tom wierszy) cena: 64,00

460.NOLHAC Pierre de — Louis XV et Marie Leczinska [= Leszczyńska]. Paris 1900. Goupil & C-ie. 4, s. [4], 189, [3], 3, [1], tabl. 41. opr. oryg. psk. złoc. z zach. okł. brosz., górne obcięcie złoc. (Okł. nieco otarte, wyklejki wzmocnione w grzbiecie paskami płótna, stan dobry. Wydano 1.000 egz., ten nr 881. Druk na papierze czerpanym z manufaktury w Rives. Na tablicach gł. portrety odbite w heliograwiurze. Pierwsza tablica (portret Marii Leszczyńskiej) kolorowany ręcznie akwarelą. Obszerna i niezwykle efektownie wydana biografia Ludwika XV i jego żony Marii Leszczyńskiej (córki Stanisława Leszczyńskiego, króla Polski)) cena: 2.000,00

461.NORWID Cypryan — Listy. Cz.1-2. War. 1937. Z.Przesmycki. 16d, s. XVI, [2], 545, [2]; [6], 487, [1]. brosz. (Okł. nadkruszone, bloki pęknięte, składki luzem. Egz. wymagają oprawy. Ekslibris) cena: 120,00

462.NOWACZYŃSKI Adolf — Pułaski w Ameryce. Dramat w 5 aktach. Poz. 1917. Sp. Wyd. "Ostoja". 8, s. [4], 217, [2]. brosz. (Odbarwienia okł., ubytki grzbietu, wewnątrz miejscami niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry. Ekslibris) cena: 30,00

463.NOWACZYŃSKI A[dolf] — Tylko dla kobiet. War. 1934. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 255, [2]. opr. pł. z epoki z zach. okł. brosz. (Okł. zniszczona, przetarcia płótna na krawędziacgh grzbietu, poza tym stan dobry. Okł brosz. proj. Gronowski. Piecz., ekslibris) cena: 30,00

464.NOWACZYŃSKI Adolf — Wczasy literackie. War. 1906. J.Fiszer. 16d, s. [4], 326, [3]. opr. późn. pł. z zach. okł. brosz. (Niewielkie zaplamienie okł. brosz., poza tym stan dobry. Zaw. m.in.: Maitre Rabelais. Piotr Aretino, bicz książąt. Problem "Nieboskiej komedyi" Z.Krasińskiego. Legenda o hrabinie Tańskiej. Impresyonizm. Jan Lemański. O Tadeuszu Micińskim. Pan Weyssenhoff) cena: 48,00

465.NOWACZYŃSKI A[dolf] N. — Starościc ukarany czyli niedole Zoila. Tragikomedja z czasów Stanisława Augusta w czterech aktach. Wra.-Lw. 1906. Druk. P.Laskauera. 16d, s. 185. brosz. Książnica, t.5. (Brak 2 kart przed tekstem, okł. zabrudzona, blok poluźniony. Egz. nieobcięty) cena: 30,00

466.NOWOGRODZKI Stanisław — Rządy Zygmunta Jagiellończyka na Śląsku i w Łużycach (1499-1506). Kr. 1937. PAU. 8, s. [4], 176. brosz. Wyd. śląskie, Prace hist., nr 2 (Grzbiet oklejony papierem, niewielkie naddarcia i nadkruszenia krawędzi okł., stan dobry) cena: 75,00

467.OCHMAŃSKI Władysław — Zbójnictwo góralskie. Z dziejów walki klasowej na wsi góralskiej. War. 1950. LSW. 8, s. 251, [4]. brosz. (Okł. lekko otarte, stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 86,00

468.OGRÓD pieszczot. Przeł. L.Staff. Wyd.II. War.-Kr. 1922. Tow. Wyd. 16, s. 187, [5]. brosz. (Odbarwienia okł., blok lekko poluźniony, miejscami podkreślenia w tekście) cena: 40,00

469.OLSZEWICZ Bolesław — Lista strat kultury polskiej (1 IX 1939-1 III 1946). Zestawił ... War. 1947. S.Arct. 16d, s. XVI, 336. opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Stan b.dobry) cena: 60,00

470.ORSINI-ROSENBERG Stanisław — Rozwój i geneza folwarku pańszczyźnianego w dobrach katedry gnieźnieńskiej w XVI w. Poz. 1925. Pozn. Tow. Przyj. Nauk. 8, s. 109, [1], tabl. 3. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty. Na przedniej okł. wpisany numer (kredką)) cena: 65,00

471.[ORZESZKOWA Eliza]. Elizie Orzeszkowej w hołdzie. Grodno 1929. Komitet Budowy Pomnika E.Orzeszkowej.4, s. 69, [3], tablice. brosz. (Okł. zabrudzona i naddarta, wewnątrz stan dobry. Książkę wydano staraniem Komitetu Budowy Pomnika E.Orzeszkowej, pod red. S.Nostitz Jackowskiej i J.Jodkowskiego) cena: 80,00

472.OSADNICTWO polskie na Pomorzu. Praca zbiorowa, zawierająca rozprawy: W.Staniewicza, F.Dziedzica, W.Bronikowksiego, W.Hulewicza i S.Mantheya, S.Antoniewskiego, A.S.Brody, J.Poniatowskiego zgłoszone na IV Naukowy Zjazd Pomorzoznawczy, odbyty dnia 1 i 2 listopada 1934 r. w Krakowie. Tor. 1935. Kasa im.Mianowskiego. 8, s. 216, mapa rozkł. 1. brosz. Wyd. Inst. Bałtyckiego. s.: Zjazdy Pomorzoznawcze, z.3, Pam. Inst. Bałt., [t.] 13 (Stan dobry) cena: 42,00

473.OSTROWSKA Bronisława (Edma Mierz) — Opale. War. 1902. J.Fiszer. 16d, s. 96. opr. ppł. z epoki, okł. brosz. naklejona na oprawę. (Okł. zabrudzona, grzbiet lekko nadpęknięty, blok jednostronnie odchodzi od okł. Poezja) cena: 28,00

474.OSTROWSKI Krystyn — Wiesław czyli wesele krakowskie. Obrazek wiejski w 1 akcie podług sielanki K.Brodzińskiego. Ułożył ... Wystawiony po raz pierwszy w Krakowie, d.6 stycznia 1861. Wyd.III. Kr. 1861. Druk. C.K.Uniwersytetu Jagiell. 16d, s. 37, [2]. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., okł. zakurzone, stan dobry) cena: 48,00

475.O ŚLĄSKIM Beskidzie. Kr. 1931. Nakł. PTT. 8, s. [2], 74, tabl. 2, mapa 1. opr. ppł. z epoki, okł. brosz. naklejona na oprawę. Odb. z "Wierchów". (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. i podpis własn. Autorzy: K.Sosnowski, G.Morcinek, K.Simm, J.Galicz, P.Zawada) cena: 65,00

476.OŻÓG Jan Bolesław — Wyjazd wnuka. War.-Kr. 1837. Druk. Literacka. 8, s. 45, [3]. brosz. Bibl. "Okolicy Poetów", t.6. (Przednia okł. nadkruszona. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka ("wielkiemu bojownikowi o nową Sztukę". Tom poezji) cena: 64,00

477.PABIS Jan — Żywot bł. Kunegundy księżny polskiej, Pani Ziemi Sandeckiej, Patronki Narodu Polskiego. Stary Sącz 1912. Nakł. PP. Klarysek. 16d, s. 150, tablice. brosz. (Grzbiet nadpęknięty i poluźniony, poza tym stan dobry. Piecz.) cena: 36,00

478.[PAJZDERSKA Helena Janina]. Hajota [pseud.] — Jak cień. Z cyklu "Z dalekich lądów". Powieść. T.1-2. War. [1927]. Bibl. Groszowa. 16d, s. 166, [1]; 143, [1]. razem opr. ppł. z epoki. Bibl. Groszowa, nr 208-209. cena: 36,00

479.PANNENKOWA Irena — Walka Galicji z centralizmem wiedeńskim. Dzieje rezolucji sejmu galicyjskiego z 24 września 1868. W 50 roczn. uchwały rezolucyjnej. Lw. 1918. Wyd. Pol. 16d, s. XVI, 295, tablice. opr. ppł. (Stan dobry. Piecz., podpis i zapiski własn.) cena: 60,00

480.PAPÉE Stefan — Wielkopolska wczoraj i dziś. Lw. 1933. Państ. Wyd. Ks. Szk. 8, s. 234, [5], tablice. brosz. (Okł. mocno zabrudzone, tylna z niewielkim ubytkiem, wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

481.PARANDOWSKI Jan — Aspazja. Lw. [1925]. H.Altenberg. 16, s. 59. opr. pł. (Na licu oprawy mylnie wyzłocony autor: "T.Żeleński", wewnątrz stan b.dobry) cena: 32,00

482.PARYSKI Witold H. — W górach Atakamy. Wspomnienia z polskiej wyprawy w Andy. War. 1957. Nasza Księg. 8, s. 193, [3], tablice, mapa. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. M.Gawryś, ilustr. J.Makowski) cena: 40,00

483.PASSENDORFER E[dward] — Jak powstały Tatry. Z 40 ryc. w tekście i 12 tabl. Lw.-War. 1934. Książnica-Atlas. 8, s. 118, [2], tabl. 16. brosz. Dookoła Polski, Bibl. geogr.-krajozn., t.1. (Otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Wyd.I wielokrotnie wznawianej monografii) cena: 42,00

484.PASSY de Fryderyk — Pogadanki dziadka z wnukami. [Cz.1-2]. War. 1906. Red. "Przyjaciela Dzieci". 16, s. 151, [4], 153-295. opr. oryg. pł. (Egz. po interwencji introligatora: nowe wyklejki, uzupełniony niewielki fragment grzbietu w cz.2. W cz.1 brak karty przedtyt. Stan dobry) cena: 60,00

485.PAUKSZTA Eugeniusz — Trzecia zmiana. Powieść. Poz.-War.-Lublin 1949. Albertinum, Księg. św. Wojciecha. 8, s. 229. [2]. brosz. (Niewielkie zagięcia krawędzi okł., stan niemal b.dobry. Skasowana piecz. bibliot. Okł. proj. E.Kuczyński) cena: 24,00

486.PAWŁOWICZ Edward — Z życia Ordona. Z rys. Lw. 1896. Druk. Pol. 8, s. 32, tabl. 2. brosz. (Otarcia, nieiwleki ubytki i zabrudzenia okł., ślad po taśmie, którą oklejony był grzbiet. Piecz. własn.) cena: 24,00

487.PAWŁOW Iwan, SHERRINGTON Charles, ADRIAN Edgar — Mózg i jego mechanizm. Przeł., wstępem i przypisami zaopatrzyli J.Konorski i S.Miller. Wyd.II. Wr. 1945. Spółdz. Wyd. "Czytelnik". 8, s. VI, [2], 173. brosz., obw. (Obw. nieco otarcta i zakurzona, miejscami podkreślenia w tekście, stan dobry) cena: 40,00

488.PEREŚWIET-SOŁTAN Stanisław — Listy Fryderyka Chopina do Jana Białobłockiego. Oprac. ... War. 1926. Zw. Nar. Pol. Młodzieży Akad. 8, s. [4], 80, tablice. brosz. (Zabrudzenia okł., naddarcia grzbietu, blok poluźniony) cena: 40,00

489.PIECHAL Marian — Prawo poezji czyli o Norwidzie jako teoretyku czynu narodowego. Łódź 1938. Tow. Polonistów R.P. 8, s. 42, [1]. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Egz. nierozcięty. Dedykacja autora) cena: 60,00

490.PIESTRAK Feliks — Niemiecko-polski słownik górniczy oprac. z okazyi 50-letniego istnienia c.k.Szkoły Górniczej w Wieliczce [...]. Wieliczka 1913. Nakł. własny. 8, s. XI, [1], 539. opr. pł. (Zaplamienia okł., nadpęknięcie w grzbiecie, wewnątrz stan dobry. Karta tyt. również po niem.) cena: 120,00

491.PIĘĆDZIESIĄT lat istnienia Bayer środków leczniczych 1888-1938. Leverkusen n. R. 1938. "Bayer" J.G.Farbenindustrie Aktiengesselschaft. 4, s. [6], 88, [1], tablice. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz stan b,dobry) cena: 48,00

492.PIGOŃ Stanisław — Głosy z przed wieku. Szkice z dziejów procesu filareckiego. Wilno 1924. Księg. Stow. Nauczycielstwa Pol. 16d, s. X, 236, [3], tabl. 1. brosz. (Okł. zakurzona, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

493.PIOTROWSKI Grzegorz — Obrazki amerykańskie. Szkice i opowieści. War. 1926. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 126brosz. (Okł. luzem, ubytki okł. oraz grzbietu, blok poluźniony. Egz. wymaga oprawy) cena: 48,00

494.PLATON — Fedon. Przełożył, wstępem, objaśnieniami i ilustr. opatrzył W.Witwicki. Lw.-War. 1925. Książnica Pol. 8, s. [4], 189, [2]. brosz. (Tylna okł. luzem, ubytki grzbietu, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

495.PLATON — Menon. Przełożył, wstępem, objaśnieniami i ilustr. opatrzył W.Witwicki. War. 1935. "Nasza Księg.". 8, s. 97, [3]. brosz. (Brak karty przedtyt., przednia okł. luzem, ubytki grzbietu, ślad wytartego podpisu na karcie tyt. poza tym stan dobry) cena: 40,00

496.PLATON — Państwo. Przełożył, wstępem, objaśnieniami i ilustr. opatrzył. W.Witwicki. T.1-2. War. 1948. "Wiedza". 8, s. 391, [2]; 350, [2]. brosz. (Stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 120,00

497.PLATON — Protagoras. Przełożył, wstępem, objaśnieniami i ilustr. opatrzył W.Witwicki. Lw.-War. 1923. Książnica Pol. 8, s. [4], 148, [1]. brosz. (Przednia okł. luzem, ubytki grzbietu, wewnątrz stan b.dobry) cena: 40,00

498.POBÓG GURSKI Bolesław — O komasacyi gruntów tudzież o dzieleniu i regulacyi wspólnych gruntów. Lw. 1910. Nakł. Macierzy Pol. 16d, s. 40, mapy rozkł. 2. opr. bibliot. ppł. Wyd. Macierzy Pol. (Stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

499.POEZJA młodego Podhala. Jan Mazur, Stanisław Nędza Kubiniec, Hanka Nowobielska, Aniela Stapińska, Augustyn Suski, Antoni Zachemski. Słowo wstępne S.Pigoń. Kr. 1937. Koło Polonistów S.U.J. 8, s. 81, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 64,00

500.POLSKA polityka zagraniczna w latach 1926-1932. Na podstawie tekstów min. Józefa Becka oprac. A.M.Cienciała. Paryż 1990. Inst. Lit. 8, s. 447, [1]. brosz. (Stan b.dobry. Bibl. "Kultury", t. 457) cena: 48,00

501.POLSKA, jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. T.1-3. War. [1928-1932]. Księg. TEiM. 4, s. XIV, [2], 590; XI, [1], 598; XVI, 977. opr. oryg. psk. zdob. (Niewielkie otarcia grzbietów, niewielkie naddarcie grzbietu oraz zaplamienie lica okł. i grzbietu t.1, niektóre wyklejki załamane. Oprawa wydawnicza, w kolorze czerwonym, projektowana przez F.J.Radziszewskiego, sygn. monogramem, wykonana przez Introligatornię Artystyczną w Warszawie. Na wszystkich okł. stylizowany Orzeł w koronie w otoczeniu 16 herbów miast wojewódzkich. Liczne tablice, mapy i ilustr. w tekście. Wśród autorów: S.Arnold, A.Brückner, B.Gembarzewski, M.Gumowski, O.Halecki, F.Kopera. T.1: Od pradziejów do roku 1572, t.2: Od roku 1872-1795, t.3: Od roku 1796-1930) cena: 3.200,00

502.POLSKIE siły zbrojne w ciągu wieków. Tysiąc lat oręża polskiego. Przedm.: M[arian] Kukiel. Tabl. kolorowe: K[azimierz] Pacewicz. Oprac. hist.: W[ładysław] Dziewanowski, A[ntoni] Minkiewicz. London 1944. Nakł. "Orbis". 4 podł., s. [12], tabl. 30. opr. oryg. pł. zdob. (Okł. nieco zaplamiona, przednia wyklejka podklejona w grzbiecie, niewielkie zaplamienia. Karta tyt. i tekst również po ang. Zaw. 30 barwnych tabl. ukazujących uzbrojenie i umundurowanie wojsk pol. od X w. do PSZ na Zachodzie w 1943) cena: 500,00

503.POL Wincenty — Pachole hetmańskie. T.1-2. War. 1862. Księg. C.Lewickiego. 8, s. 199, frontispis; 212, frontispis. razem opr. psk. z epoki (Okł. nieco otarte, niewielkie zaplamienia wewnątrz. Piecz.) cena: 280,00

504.PRAWDA o Boyu-Żeleńskim. Głosy krytyczne. Zebrał i wstępem poprzedził Cz. Lechicki. War. 1933. Skł. gł. "Dom Książki Pol.". 8, s. XCIV, [2], 182, [3]. brosz. (Zabrudzenia i otarcia okł., ubytki grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 30,00

505.PRÉVOST Marceli — Listy do Frani. Przekł. M.Rodysowej. War. 1903. Geb. i Wolff. 16d, s. [2], 347. opr. ppł. z epoki. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry.) cena: 32,00

506.PROBLEM narodowościowy na Pomorzu. Protokół obrad oraz referaty naukowe, wygłoszone na II Naukowym Zjaździe Pomorzoznawczym, odbytym dnia 3 maja 1931 r. w Toruniu. Tor. 1931. Kasa im.Mianowskiego. 8, s. 130. brosz. Wyd. Inst. Bałtyckiego, Pam. Zjazdów Pomorzoznawczych, z.1 (Stan dobry) cena: 30,00

507.PRUS Bolesław (Aleksander Głowacki) — Faraon. Powieść. T.1-6 (w 3 wol.). War. [191-?]. Tyg. Illustr. 16d, s. 173; 156; 189; 193; 175; 159. opr. ppł. z epoki. Bibl. Tyg. Illustrowanego, t.1-6. (Stan dobry) cena: 80,00

508.PRZYBYSZEWSKI Stanisław — Z gleby kujawskiej. War. 1902. Księg. M.Borkowskiego. 8, s. 71, [1], tabl. 1. opr. pł. zdob. z epoki. (Okł. nieco otarta, z niewielkim ubytkiem ilustracji okładkowej, wewnątrz stan dobry. Kilka piecz. Okł. T.Noskowskiego, na tabl. portret autora wykonany przez K.Krzyżanowskiego. Wyd.I samoistne) cena: 120,00

509.PRZYJACIEL Domowy. Pismo zbiorowe dla gospodarzów. Lwów. Wyd. H.Stupnicki. 4. opr. wsp. pł.

[R.7]: 1857. s. [2], VI, 434. (Naddarcia krawędzi niektórych kart, niewielki ubytek jednej karty, niewielkie ubytki marginesów, zaplamienia. Tygodnik. Zaw. dodatki do nr. 4, 10, 13-14, 16, 18, 21-23, 32, 52. Zaw. teksty literackie, artykuły historyczne i krajoznawcze, porady Krzysztof Arciszewski, -ść pieniężna padłego konia, Przewód kiszkowy jmiejsce wszelkich dolegliwości ciała, Przykład cnót i zalet niewieścich, O kometach, Tytoń, Kościół w Leżajsku, Uwagi przy kupnie pszczół, Drogi wiejskie i zasadzanie drzew, Abraham Kohn - rabin lwowski, Opisanie postępowania przy gaszeniu ognia nowym środkiem gaszącym, Przysłowia i przypowieści ludu ruskiego w Galicyi, Masa do froterowania podłogi, Pijaństwo, Słów kilka o Chinach i o Chińczykach, Nieco o rabusiach pszczołowych, Sen i jego przyczyny, Jak zazimować pszczoły w ulach Dzierzona?, Nowy sposób odświeżania obrazów olejnych, Elixyr długiego życia, O weterynaryi homeopatycznej, Poczajów. Liczne drzeworyty w tekście) cena: 360,00

510.PUZYREWSKI A.K. — Wojna polsko-ruska 1831 r. Oprac. ... Dzieło premiowane przez Cesarską Akademię Nauk. Wyd. przerobione, poprawione i uzupełnione. Z 6 planami bitew ważniejszych. Kr. 1988. KAW. 4, s. [4], X, [2], 474, VI, 2, tabl. 6. opr. oryg. imit. skóry zdob. (Stan b.dobry. Reprint wydania: Warszawa 1899. Nakł. M.Orgelbranda) cena: 80,00

511.PZEWÓSKA Marya Czesława — Z nowych dni. Syntetyczny zarys końca wieku. War. 1901. Księg. A.G.Dubowskiego. 16d, s. 329, [3], IV. opr. późn. pł. (Grzbiet odbarwiony, poza tym stan b.dobry. Zaw. m.in.: Wiedza tajemna i jej wyznawcy. O smutku w literaturze. Fryderyk Nietsche jako moralista i krytyk. Kobieta i postęp ludzkości. Jak uczynić człowieka doskonalszym) cena: 48,00

512.RADWAŃSKA-PARYSKA Zofia — Mozaika tatrzańska. War. 1956. Nasza Księg. 8, s. 6, [3], tablice. opr. oryg. ppł. (Stan b.dobry) cena: 36,00

513.REUTTÓWNA Marja — Dziecko polskie w latach niewoli i walk (garść wspomnień). Zebrała i ułożyła ... Wilno 1920. Sekcja Oświecenia Publ. Z.C.Z.W. 8, s. 188. opr. oryg. ppł. (Otarcia i brudzenia okł., papier pożółkły. Piecz., podpis własn.) cena: 48,00

514.REUTT-WITKOWSKA Zofja — Zamek Swarożyca. Saga pomorska. War. 1933. Inst. Literacki. 8, s. 90, [2]. brosz. (Okł. zabrudzona, niewielkie ubytki krawędzi okł., poza tym stan dobry. Wydano 550 egz., ten nr 248. Tom wierszy. Układ graf. S.O.Chrostowskiego) cena: 48,00

515.REYMONT Wł[adysław] St[anisław] — Chłopi. Wyd.VI popularne. T.1-4 (w 2 wol.). War. [1925]. Geb. i Wolff. 16d, s. 319; 351; [4], 443; 367. opr. pł. zdob. z epoki. (Odbarwienie grzbietu, stan dobry) cena: 70,00

516.RICHARD Patience, ABBE John — W jedenaście lat dookoła świata. War. 1937. Wyd. J.Przeworskiego. 8, s. 225, [2]. brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., ubytek narożnika ostatniej karty i tylnej okł., poza tym stan dobry) cena: 40,00

517.ROCZNIKI Towarzystwa Przyjaciół Nauk Poznańskiego. T.26. Poz. 1900. Nakł. Tow. Przyj. Nauk Pozn. 8, s. [4], 591, tabl. 3. opr. bibliot. ppł. (Okł. otarte, wewnątrz stan dobry. Piecz. bibliot. Ilustr. w tekście. Zaw. m.in.: S.Karwowski - Klasztor PP. Cystersek w Ołoboku, F.Chłapowski - Życie i zbiory ś.p. generała Oktawiusza Radoszkowskiego, W.Eljasz Radzikowski - Korony Królów Polskich, J.Ogończyk - Książę Adam Czartoryski i Józef Twardowski. Korespondencya 1822-24, Z.Zdziarski - Trzy listy Stefana Witwickiego. W.Wittyg - Wykopalisko monet litewskich we wsi Turajsku, K.Koehler - Dwie daniny żydowskie: Kozubał i opłata z cmentarza, F.Chłapowski - Włodzimierz Dzieduszycki. Wspomnienie pośmiertne) cena: 60,00

ROCZNIK biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Wr. Ossol. 8. brosz. (Stan dobry i b.dobry)

518.R.1: 1955. 1957. s. 315, [1] . (Zaw. m.in.: D.Rederowa, Z.Jabłoński - Zarys dziejów Biblioteki PAN w Krakowie w latach 1856-1956. Z.Jabłoński - Listy o Adamie Mickiewiczu ze zbiorów rękopiśmiennych Biblioteki PAN w Krakowie) cena: 15,00

519.R.2: 1956. 1959. s. 469, [2]. (Zaw. m.in.: Z.Jabłoński - Korespondencja Oskara Kolberga z Janem Karłowiczem z lat 1877-1890. E.Nieciowa - Wrażenia Ignacego Domeyki z pobytu w Krakowie 24 lipca - 3 sierpnia 1884. J.Dużyk - Z dziejów cenzury w Krakowie w wiekach XV-XVII. A.Preissner - Spuścizna rękopiśmienna po Walerym Wielogłowskim) cena: 15,00

520.R.3: 1957. 1959. s. 394, [2]. (Zaw. m.in.: Z.Jabłoński - Życie kulturalne i artystyczne Krakowa w drugiej poł. XIX w. J.Dużyk, A.Treiderowa - Zagadnienie opieki nad zabytkami w działalności Towarzystwa Naukowego Krakowskiego. S.Gawęda - Przyczynki źródłowe do rewolucji krakowskiej w r. 1846) cena: 15,00

521.R.4: 1958. 1960. s. 474, [1], tabl. 1. (Zaw. m.in.: W.Mole - Wawel a Dalmacja. A.Żaki - Celtowie na ziemiach Polski. S.Mikucki - Studia nad najdawniejszą dyplomatyką ruską. K.Dziwik - Z badań nad stosunkami własnościowymi w Sądeczyźnie. S.Gawędz - Statut Bractwa Tragarzy dla żup wielickich z 1554 r. J.Dużyk - Antywojenny druk Erazma z Rotterdamu w Krakowie) cena: 15,00

522.R.5: 1959. 1961. s. 355, [1] (Zaw. m.in.: K.Stachowska - Bibliografia prac prof. J.Dąbrowskiego za lata 1908-1960. Z.Jabłoński - Związki Antoniego Zygmunta Helcla z teatrem krakowskim. B.Paloc-Schnaydrowa - Z listów Kazimierza Ehrenberga do Ferdynanda Hoesicka. B.Kmiecikowa - Katalog atlasów (XVI-XVIII w.) Biblioteka PAN w Krakowie) cena: 15,00

523.R.6: 1960. 1962. s. 295, [2]. (Zaw. m.in.: Treiderowa A. - Tematyka polska w twórczości Romeyna de Hooge'a. J.Dużyk - Lucjan Rydel w nieznanych listach. S.Bieliński, H.Ruszczewski - Dziennik czynności i wypadków podczas misji generała Wysockiego do Turcji id 11 XII 1853 do 8 II 1855 oprac. J.Fijałek) cena: 15,00

524.R.7/8: 1961/1962. 1963. s. 533, [3]. (Zaw. m.in.: E.Fejkiel - Nieznane obrazy cechowe z kościoł. Św. Idziego w Krakowie w akwarelach Bogumiła Gąsiorowskiego ze zbioru Ambrożego Grabowskiego. J.Dużyk - Dzieciństwo i młodość Lucjana Rydla) cena: 15,00

525.R.10: 1964. 1965. s. 416. (Zaw. m.in.: I.Dunikowska - Twórczoć Michała Anioła w grafice XVI wieku ze Zbiorów Graficznych Biblioteki PAN w Krakowie. A.Preissner - Wyrazy polskie w dokumentach Władysława Łokietka. Z.Jabłoński - Teatr Lwowski Jana Nepomucena Kamińskiego na gościnnych występach w Krakowie w r. 1820. A.Ekielski: Podróż z Elbląga do Awinionu (1831r.) oprac. E.Nieciowa) cena: 12,00

526.R.11: 1965. 1966. s. 332. (Zaw. m.in.: R.Żurkowa - Ferdynand Kojsiewicz - kolekcjoner i wydawca pism H.Kołłątaja. E.Nieciowa - Muzykalne czwartki u Majerów) cena: 12,00

527.RODKIEWICZ Aleksander Jan — Pierwsza politechnika polska 1825-1831. Kr.-War. 1904. Druk. W.L.Anczyca i Sp. 8, s. [4], XXI, [1], 267, [5]. opr. bibliot. ppł. Monografie w zakresie dziejów nowożytnych, t.6 (Stan dobry. Skasowane piecz. bibliot.) cena: 48,00

528.ROLLE Karol — Kraków. Rozszerzenie granic 1909-1915. Wyd. ... prezydent miasta Krakowa. Kr. 1931. Nakł. Gminy. 4, s. X, 663, [3], tabl. 17. brosz. (Okł. pożółkłe, nieco zaplamione, ostatnia karta załamana i zaplamiona, poza tym stan dobry. Bardzo liczne fot. w tekście i na tabl., w tym wiele widoków miasta) cena: 220,00

529.ROSTWOROWSKI H[ubert] K[arol] — Antychryst. Tragedja w trzech aktach. Lw.-Poz. 1925. Nakł. Wyd. Pol. 8, s. [4], 143. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., bardzo niewielki ubytek grzbietu, stan dobry) cena: 40,00

530.ROSTWOROWSKI Karol Hubert — Kajus cezar Kaligula. Dramat w czterech aktach. Kr. 1917. S.A.Krzyżanowski. 16d, s. 159, [4]. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 30,00

531.ROZPRAWY Akademii Umiejętności Wydział Historyczno-Filozoficzny. S.2, t.XXI. Ogólnego zbioru t.46. Kr. 1903. AU. 4, s. [4], 430, tabl. 2. brosz. (Okł. nadkruszone, grzbiet pęknięty, wewnątrz ładny nierozcięty egz. Egz. wymaga opr. Zaw.: O.Balzer - Przyczynki do historyi prawa polskiego, S.Kętrzyński - Ze studyów nad Gerwazym z Tilbury. (Mistrz Wincenty i Gerwazy - Proninciale Gervasianum), F.Bujak - O średniowiecznych mapach żeglarskich (z dwiema mapami), S.Zakrzewski - Ossyak i Wilten. Przyczynek do poznania związków dynastycznych Bolesława Śmiałego) cena: 80,00

532.[ROZWADOWSKI Ioannis]. Symbolae grammaticae in honorem ... Vol.1. Cracoviae 1927. Druk. UJ. 4, s. XXIV, 336, tabl. 1. brosz. (Blok pęknięty, przednia okł. luzem i nadkruszona, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 48,00

533.RYDEL Lucyan — Warszawa i jej dzieje kulturalne i wojenne. Kr. 1915. Centr. Biuro Wyd. NKN. 16d, s. [2], 50. brosz. (Okł. zakurzona, poza tym stan dobry) cena: 30,00

534.RYDEL Lucyan — Z greckiego świata. War. 1910. Księg. St.Sadowskiego. 16d, s. [4], 217, [3], tabl. 1. opr. oryg. pł. (Otarcia i zabrudzenia okł., wewnątrz kilka stron pokreślonych ołówkiem) cena: 20,00

535.RYTARD J[erzy] M[ieczysław], ROJ-RYTARDOWA H[elena] — Koleba na Hliniku. (Przygody w Tatrach). Wyd.II. War. 1949. Gebethner i Wolff. 8, s. 191, tabl. 8. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte. Piecz.) cena: 20,00

536.RZEPECKI Ludwik — Pamiętna noc listopada czyli dzieje wojny narodowej z roku 1830 i 31-go wnukom opowiedziane przez żołnierza czwartaka. Napisał w roku jubileuszowym 1880-tym ..., uzupełnił Karol Rzepecki. Wyd.III. Poz. 1923. K.Rzepecki. 4, s. 175, [1]. opr. oryg. ppł. (Niewielkie otarcia okł., blok lekko poluźniony, poza tym stan dobry. Liczne ilustr. w tekście) cena: 16,00

537.RZEWUSKI Stanisław — Hrabia Witold. Powieść. War. 1890. Skł. gł. Geb. i Wolff. 16d, s. 455. opr. psk. z epoki. (Otarcia i zabrudzenia okł., papier nieco pożółkły. Piecz.) cena: 60,00

538.SENEFELDER Alois — Lehrbuch der Lithographie und des Steindruckes. Verfasst von ..., München 1821. In zweiter Aufl. neu hrsg. durch den Verband der Lithographen, Steindrucker und verwandten Berufe (Deutsche Senefelder-Bund). Berlin 1925. Im Selbstverlag. 8, s. [4], XIV, [2], 370, [2], tabl. 20. opr. oryg. ppł. (Grzbiet lekko nadpęknięty, papier pożółkły. Reprint podstawowego podręcznika litografii z pocz. XIX w.) cena: 200,00

539.SEREJSKI Marian Henryk — Historycy o historii. T.2: 1918-1939. Zebrał, wstępem i komentarzem opatrzył ... War. 1966. PWN. 8, s. 705. opr. oryg. pł., obw. (Stan b.dobry) cena: 36,00

540.SIEMIRADZKI Józef — Szlakiem wychodźców, wspomnienia z podróży po Brazylii, odbytej z polecenia Galicyjskiego Wydziału Krajowego. Z przedm. J.Ochorowicza. T.1-2. War. 1900. Druk. A.T.Jezierskiego. 16d, s. 160, tablice; 160, tablice. opr. oryg. pł. Bibl. Dzieł. Wyb. 133-134. (Otarcia i zabrudzenia okł., naddarcia płótna na grzbiecie, bloki poluźnione) cena: 80,00

541.SIENKIEWICZ Henryk — Krzyżacy. Powieść w czterech tomach. T.1-4 [w 2 wol.]. Lw.-War.-Kr. [1922]. Ossol. 8, s. [2], 331; [2], 379. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 46,00

542.SIEROSZEWSKI Wacław — Ukochana i nieśmiertelna. Przepowiednia Wernyhory. Sclavus saltans. War. [1937]. Inst. Wyd. "Bibl. Pol.". 8, s. 32. brosz. (Stan dobry. Trzy utwory, z których ostatni z podtyt. "Wspomnienie z Syberji") cena: 40,00

543.SIMM Kazimierz — Muzeum przyrodnicze. Wskazówki do sporządzania i konserwacji zbiorów przyrodniczych. Cieszyn 1923. Księg. B.Kotuli. 8, s. 157, [3]. opr. oryg. ppł. (Okł. nieco otarte, wewnątrz stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

544.SKAŁKOWSKI A.M. — Na marginesie życiorysu Aleksandra Wielopolskiego (1861-1862). Poz. 1949. Poz. Tow. Przyj. Nauk. 4, s. 24. brosz. Odb. z Roczn. Hist. (Stan dobry) cena: 24,00

545.SKARŻYŃSKI Stanisław — Na RWD 5 przez Atlantyk. War. 1934. Aeroklub RP. 8, s. 192, tabl. 6. opr. oryg. pł. zdob. (Stan dobry. Podpis własn. Inicjały i ilustracja na okładce w drzeworytach S.O.Chrostowskiego) cena: 128,00

546.SKIMINA Stanisław — Persjusz w Polsce. Tor. 1952. Tow. Nauk. 4, s. 72, [11]. brosz. Prace Wydz. Filolog.-Filozof., t.4, z.1. (Stan b.dobry. Egz. częściowo rozcięty) cena: 20,00

547.SKOWRONEK Jerzy — Cmentarz Polski w Montmorency. Oprac. ... oraz A.Bochenek, M.Cichowski i K.Filipow. War. 1986. PIW. 8, s. 303, [1], tablice, plan luzem 1. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry) cena: 40,00

548.SLOCUM J. — Sam jeden żaglowcem naokoło świata. Przeł. L.Szwykowski. War. 1930. Gł. Księg. Wojsk. 16d, s. XIV, [2], 269, [3]. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Piecz.) cena: 48,00

549.SŁAPA Aleksander — Polska pieśń ludowa o wojnie i żołnierzu. Antologia. Zebrał ... Kr. 1916. Druk. W.L.Anczyca. 16d, s. [4], IV, 91. opr. oryg. kart. (Stan dobry) cena: 40,00

550.SŁOBODNIK Włodzimierz — Nowe wiersze. War. 1952. Czytelnik. 8, s. 229, [3], tabl. 1. brosz. (Stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora dla K.A.Jaworskiego) cena: 80,00

551.SŁOWACKI Juliusz — Dzieła. T.1-4. Wydał H.Biegeleisen. Z 7-ma portretami, 4-ma rysunkami poety, 4-ma podobiznami autografów i tablicą porównawczą tekstu. Lw. 1894. Księg. Pol. 16d, s. [4], XII, 384, 2, tabl. 2; [4], 362, 2, tabl. 1; [4], 454, 2, tabl. 3; [4], 432, 2, tabl. 2. opr. oryg. pł. zdob. (Otarcia i zabrudzenia okł., bloki odchodzą od okł., miejscami zażółcenia papieru, brak kilku tablic. Egzemplarz wymaga zabiegów introligatorskich) cena: 360,00

552.SŁOWACKI Juliusz — Liryki. War.-Kr. [1912]. Geb. i Wolff, G.Geb. i Sp. 16, s. [4], 206, [5]. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Wyboru dokonał A.Górski) cena: 40,00

553.SŁOWACKI Juliusz — Mindowe. Król litewski. Obraz historyczny w pięciu aktach. Złoczów [1923]. W.Zukerkandel. 16, s. 71.

[oraz] tenże — Mazepa. Tragedya w pięciu aktach. Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 80.

[oraz] tenże — Kordyan. Część pierwsza trylogii: Spisek koronacyjny. Złoczów [1926]. W.Zukerkandel. 16, s. 108.

[oraz] tenże — Ksiądz Marek. Poema dramatyczne w trzech aktach. Lw.-Złoczów [nie przed 1923]. 16, s. 116.

[oraz] tenże — Horsztyński. Dramat w pięciu aktach. Lw.-Złoczów [1926]. W.Zukerkandel. 16, s. 104. razem opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena: 46,00

554.SŁOWNIK artystów polskich i obcych w Polsce działających. Malarze, rzeźbiarze, graficy. T.1-6. Wr. [i in.] 1971-1998. Ossolineum [i in.]. 4, s. XXII, 417, [1]; VIII, [2], 531, [1]; VIII, 417, [1]; VIII, [2], 469, [1]; IX, [1], 683, [1]; IX, [1], 484. opr. oryg. pł. (Tomy w stanie dobrym i b.dobrym. W t.1-3 wkładki uzupełniające. Obejmuje litery A-Pc) cena: 1.200,00

555.SMEREKA Semen — Trzy opowiadania dla ludu. 1. O tych, co pojechali szukać wiosny, 2. Poświęcenie Joasi, 3. Upominek za gościnę. Lw. 1884. Komitet Wydawnictwa Dziełek Ludowych. 16d, s. 43, [1].

[oraz] tenże — Wielkanoc w Michałowicach. Powieść z życia ludu. Lw. 1884. Komitet Wydawnictwa Dziełek Ludowych. 16d, s. 47, [1]. razem opr. pł. zdob. z epoki z zach. okł. brosz. Wyd. Ludowe, r.3, t.6-7. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Na przedniej okł. złoc. napis "Nagroda pilności") cena: 60,00

556.SMOLARSKI Mieczysław — Spytek z Melsztyna. Powieść. War. [1927]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 168. ([oraz] tenże — Gwiazdy Warny. War. [1927]. Bibl. Domu Pol. 16d, s. 135, [1]. razem opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz.) cena: 64,00

557.SMOLEŃSKI Jerzy — Morze i Pomorze. Poz. [193-]. Wyd. Pol. (R.Wegner). 8, s. [8], 172, [4]. opr. oryg. pł. zdob. Cuda Polski. (Niewielkie otarcia okł., stan niemal b.dobry) cena: 100,00

558.SMOLIK Przecław — Wśród wyznawców Burchan-Buddhy. Szkice z życia, opowieści i legendy Mongoło-Burjatów. Z 50 ilustr. Kr. 1925. Księg. Geograf. "Orbis". 8, s. 236. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry. Piecz.) cena: 100,00

559.SMOŁKA Jan — Katalog Archiwum Aktów Dawnych Miasta Przemyśla. Przemyśl 1927. Nakł. Gminy. 8, s. XVI, 240. brosz. (Okł. lekko zakurzona, miejscami zażółcenia papieru. Nieliczne podkreślenia. Zaw. opis blisko 1.000 dokumentów) cena: 60,00

560.SOKOLNICKI Michał — Czternaście lat. War. 1936. Inst. Badania Najnowszej Hist. Pol. 8, s. [4], 478, [3]. opr. późn. pł. (Przetarcia płótna na krawędziach grzbietu, na karcie tyt. ślad po taśmie, którą przyklejono wizerunek M.Sokolnickiego, miejscami podkreślenia w tekście, poza tym stan dobry. Piecz., podpis i zapiski własn.) cena: 68,00

561.SOKOŁOWSKI Stanisław — Tatry Bielskie. Geologia zboczy południowych. (Z 14 tabl. i 15 fig. w tekście). War. 1948. Państw. Inst. Geolog. 4, s. [4], 47, tabl. 12, mapy 2. brosz. Prace PIG, t.4. (Zaplamienia karty tyt., niewielkie naddarcie grzbietu, poza tym stan dobry. Na tabl. fotograficzne panoramy Tatr Bielskich) cena: 75,00

562.SOKOŁOWSKI Stanisław — Tatry jako park narodowy. Kr. 1923. P.Kom. Ochrony Przyrody. 8, s. 24, tabl. 3, mapa 1. brosz. Państw. Kom. Ochrony Przyrody, nr 4. (Otarcia okł., stan dobry) cena: 32,00

563.SPRAWOZDANIA Komisyi Językowej Akademii Umiejętności. T.1. Kr. 1880. Druk. UJ. 8, s. [8], 374. [1], tabl. rozkł. 1. brosz. (Przednia okł. nadkruszona, brak tylnej, ślady wilgoci. Egz. wymaga opr. Zaw. m.in.: W.Wisłocki - Glossa super epistolas per annum dominicales. Kodeks łacińsko-polski z połowy XV. wieku; W.Chomętowski - Zabytki języka polskiego z XV. wieku w rękopismach biblijoteki ordynacyi Krasińskich; J.Hanusz - Wykaz form przypadkowych w ułamku starożytnego kazania o małżeństwie; B.Szomek - Wykaz form przypadkowych zawartych w Rotach przysiąg krakowskich z końca XIV. w., wydanych przez E.Hubego) cena: 60,00

564.SPRAWOZDANIE dyrektora c. k. gimnazyum w Nowym Targu za rok szkolny 1911/12. Nowy Targ 1912. Nakł. Funduszu Nauk., Druk. I.Borka. 8, s. 73. brosz. (Okł. wyraźnie zabrudzone, grzbiet nadkruszony. Na początku: razem zbrosz.: Kwintusa Horacego Flakkusa Pieśni wybrane. Przeł. W.S.Ogrodziński. Nowy Targ 1912. Druk. I.Borka. 8, s. 42, [1]. brosz.) cena: 40,00

565.SROCZYŃSKI Mieczysław — Murarz. Praktyczne wiadomości dla pracowników zawodu murarskiego. Oprac. ... Z 84 ryc. w tekście. Wyd.II. Łódź 1920. Księg. L.Fiszera. 16d, s. 70, [1]. brosz. Bibl. Rzemieślnicza Fiszera, t.3. (Niewielkie odbarwienia i ubytki krawędzi okł., stan dobry) cena: 40,00

566.SROCZYŃSKI Mieczysław — Szklarz. Praktyczne wiadomości dla pracowników zawodu szklarskiego. Oprac ... Z 40 ryc. w tekście. War. 1920. Księg. L.Fiszera. 16d, s. 74, [2]. brosz. Bibl. Rzemieślnicza Fiszera, t.7. (Otarcia i ubytki okł. i grzbietu, wewnątrz stan dobry. Piecz.) cena: 40,00

567.SROKOWSKI Stanisław — Geografja gospodarcza Polski. War. 1931. Inst. Społ. 8, s. VII, [1], 323, [4]. opr. wsp. pł. Prace społ. i polit., z.4. (Niewielkie zażółcenia papieru, stan dobry. Piecz. i podpis własn.) cena: 80,00

568.STAFF Leopold — Godiwa. Ballada w trzech aktach. Wyd.III. War.-Kr. 1932. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 134, [1]. opr. oryg. pł., złoc. Pisma L.Staffa, pierwsze wyd. zb., t.7 (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

569.STAFF Leopold — Wawrzyny. Wyd.II. War.-Kr. 1933. J.Mortkowicz. 16d, s. [4], 104, [1]. opr. oryg. pł., złoc. Pisma L.Staffa, pierwsze wyd. zb., t.14 (Stan dobry. Podpis własn.) cena: 40,00

570.STEFFEN Augustyn — Zbiór polskich pieśni ludowych z Warmji. T.1. Wstępem zaopatrz. J.S.Bystroń oraz K.Nitsch. Poz. 1931. Nakł. Tow. Pomocy Dzieciom i Młodzieży Polskiej w Niemczech. 16d, s. XVIII, [2], 252. brosz. (Stan dobry) cena: 48,00

571.STĘCZYŃSKI Bogusz Zygmunt — Śląsk. Podróż malownicza w 21 pieśniach. Wyd.II. Wr. 1949. Ossol. 16d, s. XXXVII, [1], 150, ilustr. 31. brosz. (Podklejone naddarcie przedniej okł., stan dobry. Wierszowany opis podróży po Dolnym Śląsku odbytej w 1845) cena: 64,00

572.STĘPNIAK Andrzej — Kwestia narodowa a społeczna na Śląsku Cieszyńskim pod koniec XIX i w początkach XX wieku (do 1920 roku). Kat. 1986. Śląski Inst. Nauk. 8, s. 471. brosz. (Stan b.dobry) cena: 42,20

573.STĘPOWSKI Janusz — S.O.S. Prawda o Tadeuszu Since. Kr. 1927. Skł. gł. Księg. Krak. 8, s. 19. brosz. (Okł. zabrudzone, stan dobry. Dedykacja autora) cena: 30,00

574.STOPA Roman — Die Schnalze ihre natur, entwicklung und ursprung. Kr. 1935. PAU, 8, s. XI, [1], 198. brosz. PAU, Prace kom. język., nr 23 (Przednia okł. nieco uszkodzona, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 40,00

575.STOPA Roman — Teksty hotentockie (Hai-IIomn i Nama) Hai-IIomn- und Namatexte. Kr. 1936. PAU, 8, s. [2], 46. brosz. PAU, Prace kom. orjentalist., nr 26 (Okł. lekko przybrudzone, poza tym stan dobry. Egz. nierozcięty. Dedykacja autora) cena: 30,00

576.STRASZEWICZ Joseph — Les Polonais et les Polonaises da la révolution du 29 novembre 1830. Biographie des personnes qui ont figuré dans la derniére guerre de l'indépendance polonaise, avec les fac-simile de leur signature, ornée de trente portraits lithographiés sur dessins originaux par les artistes les plus distingués: MM. Grévedon, Maurin, Belliard, Devéria, Bazin, Desmadryl, Lecler, Desmaisons, Kurowski, officier polonais, etc., etc. Paris 1839. Chez L'Éditeur, rue du Colombier, No 12. 4, s. [732 - wiele pag.], tabl. 30 [litografie]. opr. oryg. psk. złoc. (Miejscami niewielkie zażółcenia papieru, nieznaczne uszkodzenia marginesów kilku kart, poza tym stan b.dobry. Zmniejszona i uboższa w ryciny wersja albumu wydanego w 1832 i zawierającego wizerunki Polek i Polaków biorących czynny udział w powstaniu listopadowym. Całość poprzedza obszerny tekst "La nuit du 29 novembre 1830 a Varsovie", po czym następują biografie powstańców (osoby sportretowane oznaczono *): J.Bem, P.Bieliński, A.P.Biernacki (*), A.Blendowski, A.Zawisza i K.Borzewski, A.Brzezański (*), D.Chłapowski, J.Chłopicki, M.Czacki, A.J.Czartoryski, J.Czerski i F.K.Woliński, H.Dembiński, J.Dwernicki, W.Gadon, J.Giedroyć (*), E.Grothus, J.Gruzewski, J.Sowiński, K.Herubowicz (*), K.Hoffmanowa, A.Janowicz (*), Jełowiccy, J.P.Jerzmanowski, H.Kamiński, J.Kaszyc (*), L.Kicki, biografia zbiorowa (A.Rypiński, A.Pągowski i in.), K.Kniaziewicz, B.Kołyszko, M.Kuszel, J.F.Langermann, J.Ledóchowski (*), I.Ledóchowski, G.Małachowski, A.Loga (*), W.Łukasiński, K.Małachowski (*), J.Małachowski (*), W.Matuszewicz, I.Mielżyński, Teodor Morawski, Teofil Morawski (*), L.Mycielski (*), M.Mycielski (*), J.U.Niemcewicz, B.Niemojowski, W.Niemojowski, K.Ogińska, G.Ogiński, N.Olizar, J.Orlikowski, A.Ostrowski (*), W.Ostrowski (*), L.M.Pac, K.Parczewski, E.Plater, C.Plater, L.Plater, C.Potocka (*), J., H. i W.Potoccy, M.Raszanowicz, K.Różycki, S.Różycki, J.Sierawski, J.Skrzynecki, I. i A.Sobańscy (*), R.Sołtyk (*), J.Szymanowski, L.Stecki, L.Stempowski i T.Romanowski (*), E.Sczaniecka, F.Szemioth (*), K.Szlegel, F.Sznayde, J.Szretter (*), K.Szyrma, A.Tomaszewska (*), T.Tyszkiewicz (*), J.N.Umiński, M.Wołłowicz i L.Przecławski, P.Wysocki, F.Wołowski, T.Zan, K.Załuski, J.Zaliwski (*), J.Zienkowicz (*), W.Zwierkowski. Ponadto egz. zaw. portrety M.Rybińskiego, J.Soroki, E.Staniewicza, W.Tyszkiewicza i S.Wołowskiego - nie zawiera natomiast ich biogramów. Biogram J.Lelewela zachowany tylko we fragmencie) cena: 1.285,00

577.STRUG Andrzej — Mogiła nieznanego żołnierza. Powieść. War.-Toruń-Siedlce 1923. Tow. Wyd. "Ignis". 16d, s. 411, [1]. brosz. (Ubytki krawędzi okł., blok lekko nadpęknięty i poluźniony, miejscami niewielkie zażółcenia papieru) cena: 40,00

578.STYPUŁKOWSKI Zbigniew — Zaproszenie do Moskwy. Przedm. napisał prof. H.R.Trevor-Roper. Wyd.II przejrzane i uzup. T.1-2. Londyn 1977. Odnowa. 8, s. 249, [3]; 239. opr. oryg. kart. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 50,00

579.SYROKOMLA Władysław (Ludwik Kondratowicz) — Urodzony Jan Dęboróg. Dzieje jego rodu, głowy i serca przez niego samego opowiadane. Lw.-Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 88.

[oraz] tenże — Szkolne czasy. Nowe opowiadania Jana Dęboroga. Złoczów [ca 1923]. W.Zukerkandel. 16, s. 45, [3].

[oraz] tanże — Nocleg hetmański. Gawęda na tle historycznem. Lw.-Złoczów [1924]. W Zukerkandel. 16, s. 60.

[oraz] tenże — Janko Cmentarnik. Gawęda ludowa. Kęs chleba. Gawęda z pól nadniemeńskich. Lw.-Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 82.

[oraz] tenże — Zgon Acerna. Chwila z XVII wieku. Złoczów [1899]. W.Zukerkandel. 16, s. 39.

[oraz] tenże — Hrabia na Wątorach. Krotochwila wierszem z XVI wieku. Lw.-Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 58.

[oraz] tenże — Córa Piastów. Powieść wierszem z dziejów litewskich. Stare wrota. Poemat. Lw.-Złoczów [188-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 107, [1].

[oraz] tenże — Margier. Poemat z dziejów Litwy. Lw.-Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 120.

[oraz] tenże — Kasper Karliński. Dramat historyczny w trzech aktach. Lw.-Złoczów [192-?]. W.Zukerkandel. 16, s. 50. razem opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Miejscami podkreślenia w tekście) cena: 42,00

580.SZAJNOCHA Karol — Powieść o niewoli na wschodzie. Szkic historyczny. Kr. 1904. Krak. Tow. Oświaty Lud. 16d, s. 99. brosz. wt. (Otarcia karty tyt., podklejone narożniki dwóch ostatnich kart) cena: 40,00

581.SZCZEPAŃSKA Krystyna, ZIELIŃSKA Bożena — Bibliografia wojny wyzwoleńczej narodu polskiego 1939-1945. Problematyka wojskowa, materiały z lat 1939-1967. Oprac. ... War. 1973. Wyd. MON. 8, s. 830, [1]. opr. oryg. pł., obw. Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej, t.6 (Niewielkie otarcia obw., poza tym stan b.dobry) cena: 64,00

582.SZPAKOWSKI Andrzej — Walery Eliasz Radzikowski. Kr. 1960. Muz. Hist. 8, s. 78, tabl. 47. brosz., obw. (Obw. uszkodzona, przedarta, poza tym stan dobry) cena: 26,00

583.SZTAUDYNDER Jan — Piórka. Ilustr. Maja Berezowska. War. 1954. Spółdz. Wyd. Czytelnik. 16d, s. 142, [2]. brosz. Bibl. satyry. (Stan dobry. Okł. proj. A.Radziejowski. Wyd.I) cena: 32,00

584.SZYDELSKI Szczepan — Eschatologia irańska a biblijna. Lw. 1938. Tow. Nauk. 4, s. [2], 130, [1]. brosz. Archiwum Tow.. Nauk., Dział 2, t.21, z.3. (Zabrudzenia i ubytki okł., wewnątrz stan dobry) cena: 4,00

585.SZYMAŃSKI Adam — Szkice. [...] Ze słowem wstępnem A.Grzymały Siedleckiego. Z portretem autora przez A.Kamieńskiego. II wyd. zbiorowe. War. 1927. Geb. i Wolff. 8, s. XXV, [1], 351, [1], tabl.1. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry) cena: 48,00

586.ŚLIWIAK Tadeusz — Święty wtorek. Kr. 1968. Wyd. Lit. 16d, s. 53, [3]. opr. oryg. kart. (Stan b.dobry. Wyd.I. Odręczna dedykacja autora) cena: 65,00

587.ŚWIERZ Mieczysław — Przewodnik po Tatrach i Zakopanem. Wyd.II poprawione i pomnożone z 2 mapami i 4 szkicami. Zakopane 1921. Nakł. autora. 16d, s. VIII, 192. brosz. (Niewielkie otarcia okł, brak map, poza tym stan dobry) cena: 60,00

588.ŚWIERZ Mieczysław — Przewodnik po Tatrach i Zakopanem. Z mapą Tatr, planem Zakopanego i 18 szkicami. Zakopane 1927. Nakł. autora. 16, s. VIII, 230, [18]. opr. pł. z epoki. (Otarcia i zaplamienia okł., brak mapy Tatr, brak planu Zakopanego, poza tym stan dobry) cena: 80,00

589.ŚWIRSZCZYŃSKA Anna — Gdańska panienka. War. 1947. "Nasza Księg.". 8, s. 30, [1]. brosz. (Blok lekko poluźniony, okł. nieco otarte. Ilustr. G.Majewski) cena: 20,00

590.TABORSKI Roman — Apollo Korzeniowski, ostatni dramatopisarz romantyczny. Wr. 1957. Ossol. 8, s. 167, [5]. brosz. Studia historycznoliterackie, t.9. (Odbarwienia okł., fragm. grzbietu oraz dwie pierwsze karty podklejone taśmą, poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 36,00

591.TAGORE Rabindranath — Dom i świat. Powieść. PrzelK.Bukowski. Wyd.II poprawione. War. [192-?]. TEiM. 16d, s. [2], 265, [3]. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Niewielkie otarcia okł., dwie karty luzem, poza tym stan dobry) cena: 40,00

592.TAGORE Rabindranath — Owocobranie. Przeł. L.Staff. Wyd.II. War.-Kr. 1922. Wyd. J.Mortkowicza. 16, s. 133, [6]. brosz. (Otarcia i odbarwienia okł., stan dobry) cena: 40,00

593.TAGORE Rabindranath — Pieśni Kabira. Z oryg. bengalskiego tłomaczył i objaśnieniami opatrzył S.Schayer. War. 1923. Hulewicz i Paszkowski. 16, s. XIV, [2], 159, tabl. 1. opr. oryg. kart. zdob. (Otarcia krawędzi okł., stan dobry) cena: 40,00

594.TEODOROWICZ Józef — Z dziejowej chwili. Lw. 1918. Książnica Pol. 8, s. 67. opr. wsp. pł. (Liczne podkreślenia w tekście, zapiski na karcie tyt. oraz na marginesach. Podpis własn.) cena: 40,00

595.TOŁSTOJ Lew — Anna Karenina. Powieść. T.1-4 (w 2 wol.). War. [1928?]. Wyd. Gutenberga. 16d, s. 188, [189]-374; 202, [203]-334. opr. oryg. pł. złoc. Dzieła pod red. J.Tuwima. (Okł. lekko zakurzona, stan niemal b.dobry. Przekład A.Wat) cena: 64,00

596.TREMBECKI Stanisław — Poezye. War. 1909. K.Fiszler. 16d, s. [2], IV, 292, IV. opr. bibliot. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia okł., podkreślenia ołówkiem w tekście i zapiski na marginesach. Stan dobry) cena: 34,00

597.TROSKA Stosław — Polska i Rosya w przemianie. Serya pierwsza. Lw. 1906. Tow. Wyd. 16d, s. [4], 183, [2]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry. Piecz. Zaw.: Ogólny rzut oka. Niektóre cechy ostatniej wojny. Zagadnienie rosyjskie. Obyczaj polityczny. Radykalizm polityczny i romantyzm rosyjski. "Konstytucja" rosyjska. Zawieszenie "konstytucji" w Królestwie. Interes narodowy. O zupełnym i niezupełnym w Polsce człowieku. Narodowość rosyjska) cena: 32,00

598.TROŚCIANKO Wiktor — Wiek męski. Powieść. Londyn 1970. Pol. Fund. Kult. 16d, s. 360. brosz. (Brak karty przedtyt., niewielkie otarcia okł., stan dobry) cena: 36,00

599.TRZASKA-CHRZĄSZCZEWSKI Aleksander — Przypływy i odpływy demokracji. War. 1939. Polityka. 16d, s. XII, 280. opr. ppł. z epoki. (Stan b.dobry) cena: 48,00

600.TURGENIEW Iwan Siergiejewicz — Ojcowie i dzieci. Powieść. Przekł. z ros. Wyd. wznowione. Przejrzał i poprawił J.H. Lw. 1925. Tow. Wyd. "Ateneum". 8, s. 267. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 32,00

601.TWARDOWSKI Jan — Sumienie ruszyło i nowe wiersze. War. 1990. Wyd. Archidiec. Warsz. 16, s. 72, [4]. brosz. (Stan dobry. Odręczna dedykacja autora) cena: 110,00

602.UNIŁOWSKI Zbigniew — Żyto w dżungli. Z 32 ilustr. War. 1936. Wyd. J.Przeworskiego. 16d, s. 270, [1], tablice. opr. bibliot. ppł. (Niewielkie otarcia i zabrudzeni okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

VINCENZ Stanisław — Na wysokiej połoninie. Nowe czasy. War. 1982. Inst. Wyd. PAX. opr. oryg. pł., obw. (Niewielkie otarcia obw., wewnątrz stan b.dobry)

603.Księga 1: Zwada. s. 604, [3]. cena: 28,00

604.Księga 2: Listy z nieba. s. 573, [2]. cena: 28,00

605.VIOMÉNIL, baron de — Wspomnienia, listy i raporta urzędowe ..., wysłannika rządu francuzkiego do jeneralicyi konfederacyi barskiej w latach 1771 i 1772. Z franc. przetłumaczone przez S.Jabłonowskiego. Kr. 1863. Księg. Wyd. Dzieł Katolickich, Druk. K.Budweisera. 16d, s. 107, [1]. opr. ppł. z epoki. (Otarcia okł., karta tyt. zabrązowiona. Podpisy własn.) cena: 86,00

606.WAGNER K. — Prostota w życiu. Tł. W.Zarembina. War. 1905. Druk. J.Sikorskiego. 16d, s. 144. opr. bibliot. ppł. (Stan dobry) cena: 26,00

607.WALLACE Edgar — Gabinet nr. 13. (Room 13). Powieść. War. [ca 1935]. Wyd. J.Kubickiego. 8, s. 236. brosz. (Otarcia okł., załamania narożników, blok poluźniony. Okładka K.Hillera) cena: 40,00

608.WASILEWSKA Wanda — Oblicze dnia. Powieść-reportaż. War. 1934. Tow. Wyd. "Rój". 16d, s. 313, [5]. opr. ppł. z epoki. (Odbarwienie grzbietu, stan dobry) cena: 36,00

609.WASIUTYŃSKI Wojciech — Nowy świat. Ameryka 1958-1966. Londyn 1967. Pol. Fund. Kult. 16d, s. 158, 1]. brosz. (Stan b.dobry. Okł. proj. H.Potocki) cena: 30,00

610.WASYLEWSKI Stanisław — Na Śląsku Opolskim. Z 354 ilustr. Kat. 1937. Wyd. Inst. Śląskiego. 4, s. XIV, [2], 286. opr. oryg. miękka kart., obw. Pam. Śl., [t.] 3. (Otarcia i podklejenia obw., poza tym stan dobry. Podpis własn.) cena: 128,00

611.WASYLEWSKI Stanisław — Pod urokiem zaświatów. Lw.-Poz. 1923. Wyd. Pol. 8, s. [4], IV, 139, [5]. brosz. (Niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., stan dobry. Piecz. własn. Okł. rys. E.Czerper) cena: 40,00

612.WASYLEWSKI Stanisław — Twarz i kobieta. Poz. [1930]. Wyd. Pol. (R.Wegner). 16d, s. [6], 191. opr. ppł. z epoki z zach. okł. brosz. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan b.dobry. Podpis własn. Ekslibris. Okł. brosz. I.Pokrzywnickiej. Wyd.II (pierwsze ukazało się pt. "Portrety pań wytwornych")) cena: 42,00

613.WAT Aleksander — Bezrobotny Lucyfer. Opowieści. War. 1927. F.Hoesick. 16d, s. 206. brosz. (Zabrudzenia i ubytki krawędzi okł., ubytki grzbietu, okł. luzem. Egz. wymaga oprawy) cena: 40,00

614.WEBER J. — Główniejsze zasady języka włoskiego. Podręcznik, z którego w bardzo krótkim czasie bez pomocy nauczyciela łatwo i należycie po włosku nauczyć się można dla użytku młodzieży polskiej. Oprac. ... Kr. 1875. W.Kornecki. 16d, s. 172, [4]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., blok lekko poluźniony, stan dobry) cena: 80,00

615.WERESZCZYŃSKI Józef — Pisma polityczne ... [...] z wiadomością o jego życiu i pismach i z dołączeniem podobizny własnoręcznego jego podpisu. Wyd. J.Turowskiego. Kr. 1858. Wyd. Bibl. Pol. 8, s. XVI, 184 tabl. 1. brosz. Bibl. Pol. (oddz. państw.) (Okł. mocno nadkruszone, papier zażółcony i ze śladami wilgoci. Egz. nieobcięty) cena: 60,00

616.WERESZKIEWICZ Jan — Illustracje przewrotu rosyjskiego. "Andante". War. 1924. "Druk. Spółdz.". 16d, s. 165, [2]. opr. bibliot. ppł. Pisma. (Stan dobry) cena: 42,00

617.WERNER Jerzy — Technika i technologia sztuk graficznych. Kr. 1972. Wyd. Lit. 16d, s. 331, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Stan dobry) cena: 60,00

618.WIELOPOLSKA M[arja]-J[ehanne] — Pliszka w jaskini lwa. Rozważania nad książką panny Iłłakowiczówny "Ścieżka obok drogi". War. 1939. Druk. J.Zielonego. 8, s. 46, [2]. brosz. (Niewielkie odbarwienia okł., stan dobry) cena: 42,00

619.WIELOPOLSKA Marja-Jehanne hr. — Kryjaki. O sześćdziesiąt trzecim roku opowieść. Z przedm. S.Żeromskiego. Kr. 1913. Druk. Anczyca. 16d, s. XIII, [1], 186, [1]. opr. bibliot. ppł. (Otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

620.[WIENIAWSK Julian] — Wędrówki delegata. Szkice humorystyczno-obyczajowe, przepisał Jordan [pseud.]. Serya pierwsza i druga. War. 1874. Geb. i Wolff. 16d, s. 109, [3], 168, [2], 120. opr. psk. z epoki (Otarcia okł., grzbiet częściowo przyklejony do bloku, niewielkie zaplamienia wewnątrz. Piecz.) cena: 128,00

621.WIERZBOWSKI Teodor — Stanisława Orzechowskiego "Opowiadanie upadku przyszłego Polski" z r. 1560. Wydał ... War. 1901. Druk. K.Kowalewskiego. 8, s. [4], 35. brosz. Bibl. zapomnianych poetów i prozaików pol. XVI-XVIII w., z.16 (Brak przedniej okł. brosz., papier zabrązowiony) cena: 32,00

622.WIERZYŃSKI Kazimierz — Kurhany. War. 1938. J.Mortkowicz. 16d, s. 49, [2]. brosz. Pod znakiem poetów. Serja nowa. (Przednia okł. załamana, stan dobry) cena: 30,00

623.WIERZYŃSKI Kazimierz — Wróble na dachu. War. 1921. Ignis. 16d, s. 86, [2]. brosz. (Załamania krawędzi okł., wewnątrz stan dobry. Podpis własn. Okł. rys. B.Pniewskiego. Wyd.I. Tom poezji) cena: 100,00

624.WILDE Oskar — Salome. Tragedya ... Tłum. W.Fromowicz. Kr. 1904. S.Fromowicz. 8, s. 53. brosz. (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

625.WINAWER Bruno — Trzysta miljonów koni. War. [1930]. Bibl. Groszowa. 16d, s. [4], 197. brosz. (Niewielkie naddarcia krawędzi okł. oraz grzbietu, stan dobry. Okł. proj. A.Horowicz) cena: 26,00

626.WITKIEWICZ Stanisław — Sztuka i krytyka u nas (1884-1898). Lw.-War.-Poz. 1899. Tow. Wyd., Księg. S.Sadowskiego, Księg. A.Cybulksiego. 16d, s. [4], XXXI, [1], 710. opr. późn. ppł. (Niewielkie otarcia okł., miejscami podkreślenia w tekście) cena: 40,00

627.WITKIEWICZ Stanisław Ignacy — Jedyne wyjście. Powieść. Przygotował do druku z rękopisu, posłowiem i notą wydaw. opatrzył T.Jodełka-Burzecki. War. 1968. PIW. 16d, s. 254, [2]. opr. oryg. pł. (Stan dobry) cena: 24,00

628.WITTLIN Józef — Hymny. Poz. 1920. Nakł. Zdroju. 8, s. 97, [2]. brosz. (Otarcia okł., niewielkie naddarcie grzbietu, blok lekko poluźniony

Józef Wittlin (1896-1976) - poeta, prozaik, eseista, przed wojną związany z poznańskim "Zdrojem", następnie ze Skamandrem, od 1941 przebywał w Stanach Zjedn., współwydawca "Tygodniowego Przegl. Lit." i "Tygodnika Pol.") cena: 60,00

629.WOJCIECHOWSKI Zygmunt — Państwo polskie w wiekach średnich. Dzieje ustroju. Wyd.II przejrzane i uzup. Poz. 1948. Księg. Akademicka. 8, s. XV, [1], 405, [2]. brosz. (Poza odbarwieniem grzbietu stan b.dobry. Egz. nierozcięty) cena: 60,00

630.WOLTER Władysław — Sprawa Jana Delonga. War. 1936. Druk. Wsp. 8, s. 23. brosz. Odb. z "Polityki Narodów" (Stan dobry. Liczne skasowane piecz. bibliot. Dot. aresztowania polskiego harcerza J.Delonga w Czeskim Cieszynie 5 VIII 1935) cena: 30,00

631.WORONIECKI Edward M. — Wały graniczne. Opowieść z kresów ukraińskich. War. 1921. Inst. Wyd. "Bibl. Pol.". 16d, s. 302. opr. bibliot. ppł. (Oprawa zniszczona: mocno otarta i z ubytkami, wewnątrz miejscami zażółcenia papieru, zamalowana piecz. własn., podpis własn.) cena: 36,00

632.WROCKI Edward — Z doli i niedoli moich zbiorów muzycznych. War. 1937. Zakł. Druk. F.Wyszyński i S-ka. 8, s. 30, [2]. brosz. (Stan dobry) cena: 16,00

633.WRÓBLEWSKI Karol — "Legenda" Stanisława Wyspiańskiego. Objaśnił ... Lw. 1909. Księg. Maniszewskiego i Meinharta. 8, s. [4], 73, [2]. brosz. (Brak tylnej okł. brosz., blok pęknięty. Egz. nierozcięty, wymaga oprawy. Zaw.: Tytuł. Osnowa legendy o Kraku i Wandzie. Poetyckie przekształcenie mitu w "Legendzie". Charakterystyka postaci w 2-em wydaniu "Legendy". Mityczne postaci "Legendy". Uklakcyi tragicznej w "Legendzie". Pierwiastki i myślowe powinowactwa "Legendy") cena: 30,00

634.W SPRAWIE robotniczej. Kr. 1905. Narodowy Zw. Rob. 16, s. 25. opr. bibliot. ppł. (Zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 32,00

635.WYPYCHOWSKI Edmund — Higiena psa przyjaciela człowieka. Kr. 1945. Związek Opieki nad Zwierzętami. 8, s. [4], 84, tabl. rozkł. 1. brosz. (Okł. zakurzona, niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry) cena: 40,00

636.WYSPIAŃSKI Stanisław — Bolesław Śmiały. Dramat w trzech aktach. Kr. 1911. Nakł. rodziny. 8, s. 104, [5]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i naddarcia krawędzi okł., wewnątrz stan b.dobry) cena: 44,00

637.ZABOROWSKI — Człowiek przedhistoryczny. Przekł. z trzeciego franc. wydania. War. 1883. Red. "Wędrowca". 16d, s. [4], III, [1],154, [1]. opr. pł. z epoki. (Stan dobry. Zaw. m.in.: Człowiek trzeciorzędowy. Człowiek pierwotny. Epoka de Moustier, de Solutre i de la Madelaine. Czwartorzędowe rasy ludzkie: podłużnogłowe, krótkogłowe. Epoka neolityczna. Epoka bronzowa i żelazna) cena: 48,00

638.ZACHEMSKI Antoni — Gęśle z Jawora. Kr. [przedm. 1935]. Krak. Ognisko Zw. Podhalan. 16d, s. 63, [1]. opr. wsp. pł. zdob. (Karta tyt. zakurzona, poza tym stan dobry. Zaw. m.in.: Anioł Podhala, Na sołtystwie w Szaflarach, Jędrzej Wierch i paragrafy, Obrok duchowny Cygana) cena: 50,00

639.ZALEWSKI Ludwik — Antologia współczesnych poetów lubelskich. Lublin 1939. Tow. Przyjaciół Nauk w Lublinie. 8, s. 199. opr. bibliot. ppł. (Zabrudzenia okł., jedna karta (s. 5-6) przestawiona przez introligatora, miejscami zapiski ołówkiem) cena: 46,00

640.ZALEWSKI Witold — Śmiertelni bohaterowie. Nowele. War. 1946. Wyd. E.Kuthana. 8, s. 171, [5]. brosz. Pisarze Polski Podziemnej. (Ubytki grzbietu, blok pęknięty. Egz. wymaga oprawy) cena: 30,00

641.ZAMOYSKA Jadwiga — O wychowaniu. Nowe wyd. Przejrzał i poprawił S.Bross. Poz. 1937. Naczelny Inst. Akcji Katol. 8, s. 488, [6]. brosz. Kultura Katolicka, t.21 (Okł. lekko nadkruszone i zaplamione, poza tym stan dobry) cena: 36,00

642.ZAWODNY Janusz Kazimierz — Katyń. Z przedm. Z.Brzezińskiego. Paris 1989. Editions Spotkania. 8, s. 328, [4]. brosz. (Stan b.dobry. Pierwsze rozszerzone wyd. pol.) cena: 40,00

643.ZBARASKI Zygmunt — Władza tajemna przeciw światu chrześcijańskiemu. War. [nie przed 1934]. Skł. glA.Prabucki i A.Płocha. 16d, s. 40. brosz. (Stan dobry) cena: 24,00

644.ZECHENTER Witold — Linja prosta. War. 1932. Roln. Druk. i Księg. Nauk., Poznań. 16d, s. 29, [2]. brosz. Bibl. "Dwutyg. Lit.", t.3. (Stan b.dobry. Odręczna dedykacja autora dla Jalu Kurka. Tom poezji wydany w nakł. 500 egz.) cena: 170,00

645.ZIELIŃSKI Jerzy — Historia karty pocztowej. Krosno 1999. Muz. Rzemiosła. 16 podł., s. 76. brosz. (Stan b.dobry. Liczne barwne ilustr. w tekście (pocztówki ze zbiorów autora)) cena: 35,00

646.ZIELIŃSKI Jerzy — Krosno. Trudne lata 1930-1960. Krosno 2010. Wyd. Ruthenus. 4, s. 197, [1], tablice. opr. oryg. kart. (Stan idealny. Bardzo interesująca, bogato ilustrowana w większości niepublikowanymi dotąd materiałami pozycja, przedstawiająca historię Krosna w trudnych dla miasta latach 1930-1960) cena: 68,00

647.ZNAMIROWSKI Adam — Wir perspektyw. Kr.-War. 1933. Geb. i Wolff. 8, s. 113. brosz. (Załamania krawędzi okł., stan dobry. Poezje) cena: 30,00

648.ZOLA Emil — Ta, co mię kocha. War. [1926]. E.Wende i Ska. 16d, s. 122, [3]. brosz. (Okł. zakurzona, stan dobry. Okł. rys. L.Jagodziński. Tłum. W.Widigier) cena: 40,00

649.ZWOLIŃSKI Tadeusz — Tatry i Zakopane w zimie. Krótki przewodnik narciarski po Zakopanem, jego okolicy i Tatrach w obrębie granic Polski. Wyd.II zmienione i uzup. War.-Zakopane 1946. Nakł. Wydz. Turystyki Min. Komunikacji. 16d, s. 112. brosz. (Stan dobry) cena: 52,00

650.ŻUKROWSKI Stanisław — Wypracowanie maturyczne z literatury polskiej okres poromantyczny. Cz.2: Młoda Polska. Oprac. dla abiturjentów i eksternów ... Lw. [1930]. Księg. Wyd. S.Malinowski. 8, s. 47, [1]. brosz/ Bibl. Abiturjenta, t.8. (Zabrudzenia i ubytki krawędzi okł. oraz grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 36,00

651.ŻUŁAWSKI Jerzy — Dyktator. Prolog i cztery akty z Krwawych dni 1863 r. Wyd.II. Lw.-War. 1907. Księg. H.Altenberga, E.Wende i Sp. 16d, s. [6], 311, [4]. opr. oryg. kart. z szyldzikami. (Niewielkie otarcia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 60,00

652.ŻUŁAWSKI Jerzy — Poezje. I. Wyd. nowe, wybrane i poprawne. Z portretem autora rys. S.Wyspiańskiego. Kr. 1901. Księg. D.E.Friedleina. 16d, s. 273, [6]. opr. oryg. pł. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry. Zaw. cykle: Na stronach duszy. Intermezzo. Cień. Ksenofanes. Z księgi Koheleth) cena: 48,00

653.ŻUŁAWSKI Wawrzyniec — Niebieski krzyż. War. 1946. Geb. i Wolff. 16d, s. 80. brosz. Polska i Świat Wsp., Bibl. Młodzieży, nr 56 (Blok lekko nadpęknięty, poza tym stan dobry) cena: 24,00

654.ŻUŁAWSKI Wawrzyniec — Wędrówki alpejskie. War. 1956. 174, [2], tablice, mapy. brosz. (Stan dobry. Okł. proj. H.Gutsche) cena: 28,00

 

RELIGIA

 

655.ADAMSKI Stanisław — Chrystus-Bóg. War. 1902. Księg. Nakł. M.Szczepkowskiego. 8, s.[4], 97, [1]. brosz. (Zabrudzenia okł., ubytki grzbietu, blok nadpęknięty, niewielkie ślady zalania widoczne na górnym marginesie) cena: 40,00

656.ALBUM wystawy Maryańskiej w Warszawie w roku 1905. Z.1. War. 1905. Wyd. J.Golcz. 4, s. 52. brosz. (Brak s. 21-24, brak jedej ilustracji (wklejki) na str. 47, grzbiet oklejony taśmą) cena: 36,00

657.ALPIŃSKI Jan — Ojciec i syn. Wyjątki z Pisma św. i Ojców Kościoła. Kr. 1912. Druk. UJ. 16, s. 670, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i naddarcia okł., blok poluźniony) cena: 40,00

658.BARBERIS Mario — Chrystus pośród nas. Szkice religijne z objaśnieniami autora. War. 1937. Wyd. Ks. Jezuitów. 4, s. 39. opr. oryg. pł., zdob. (Stan b.dobry) cena: 80,00

659.BERNARD O. od Matki Bożej — Duchowość brata Alberta. Kr. 1938. Nakł. Braci Albertynów. 16d, s. 256, [7], tablice. opr. późn. pł. (Niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 40,00

660.[BIEDER Edmund] — Niepokalana. Napisał Stanisław Berdyszyński [pseud.]. Zillustrował F.Zamian. Bytom G.-Ś. [1904]. Wyd. M.Kądzioła. Nakł. red. "Prawdy". 4, s. 24, tabl. 8. opr. oryg. pł. zdob., obw. (Obw. nadkruszona, poza tym stan dobry. Zbiór wierszy o tematyce maryjnej, na końcu list pasterski Piusa IX o niepokalanym poczęciu NMP) cena: 100,00

661.BILCZEWSKI J. — List pasterski w 500-letnią rocznicę śmierci błogosławionego Jakóba Strepy. Lw. 1909. Druk. Kat. J.Chęcińskiego. 16d, s. 40. brosz. (grzbiet okł. naddarty, blok odszedł od okł. Piecz.) cena: 16,00

662.BŁOTNICKI Franciszek — Idźmy za Nią. Czytanki majowe. Lw. [Impr. 1938]. Wyd. oo. Dominikanów. 16d, s. 188. opr. ppł. z epoki. (Stan dobry. Obca dedykacja) cena: 30,00

663.BOGDALSKI Czesław — Błogosławiony Szymon z Lipnicy. Jego życie i cześć pośmiertna. (Z rycinami). Kr. 1909. Nakł. klasztoru OO.Bernardynów. 16d, s. [2], 134. brosz. (Stan dobry. Ilustracje w tekście. Monografia pośw. XV w. błogosławionemu z podkrakowskiej Lipnicy Murowanej) cena: 48,00

664.BOJOMIR W. — Mesyanizm polski a kościół katolicki. Kr. 1916. Skład gł.: G.Geb. i Sp. 8, s. 47. brosz. (Okł. nieco nadkruszone, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

665.BOLANDEN Konrad de — Kielnia albo krzyż. Opowiadania dla ludu katolickiego. Przetłóm. z niem. [...] ks. E.B[ujina] z S. Bytom 1872. Księg. T.B.Garus. Druk. T.Heneczka, Piekary Śl. 16d, s. 60. brosz. (Niewielkie zabrudzenia i otarcia okł., stan dobry. Właśc. nazwisko autora: Józef Edward Bischoff. Druk antymasoński. Nieczęste) cena: 50,00

666.BORZĘCKI A. — Z naszej parafji. Tarnów 1934. Tygodnik "Nasza Sprawa". 16d, s. [6], 117, [2], tabl. 1. brosz. (Zabrudzenia i ubytki krawędzi okł., stan dobry) cena: 36,00

667.BOUGAUD E. — Życiorys św. de Chantal i historya początków Zakonu Śióstr Nawiedzenia N.M.P. T.[1]-2. Brody-Lw. 1914. F.West. 8, s. [4], XII, 252; [4], 322, tabl. rozkł. 1. razem opr. bibliot. ppł. (Stan dobry) cena: 36,00

668.BRATKOWSKI Stefan — Przez Maryę do Jezusa. Kr. 1905. Nakł. Apostolstwa Modlitwy. 16d, s. [6], 108. opr. oryg. pł. złoc. (Niewielkie otarcia okł., poza tym stan dobry) cena: 42,00

669.BRZEZIŃSKI Antoni — Mowa żałobna na pogrzebie X. Dr. Alexego Prusinowskiego powiedziana w Grodzisku dnia 19 lutego 1872 r. przez ... Poz. 1872. Czcionkami i w komisie T.H.Daszkiewicza. 8, s. [2], 8. opr. wsp. pł. (Stan dobry. Ekslibrisy) cena: 30,00

670.BYSTRZYCKI Jan — O poezyach i mowach pogrzebowych Ks. Hieronima Kajsiewicza. Kr. 192. Sp. Wyd. Pol. 16d, s. 118, [1]. opr. bibliot. ppł. (Okł. otarta i zabrudzona, wewnątrz stan dobry. Skasowana piecz. bibliot.) cena: 50,00

671.CZAPLEWSKI Jan — Historja biblijna czyli dzieje Starego i Nowego Testamentu dla najniższych oddziałów szkół katolickich i dla użytku domowego. Oprac. ... Wydanie z obrazkami [...] Mikołów [Impr. 1919]. Sp. Wyd. K.Miarki 16d, s. 112. opr. oryg. ppł. (Niewielkie odbarwienia i zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 40,00

672.CZERMIŃSKI M. — Ks. Jan Beyzym T.J. Ofiara miłości. Wyd.II. Kr. 1922. Wyd. Księży Jezuitów. 16d, s. 270, [2]. opr. oryg. ppł. (Otarcia okł., miejscami zapiski, poza tym stan dobry. Ilustr. w tekście) cena: 30,00

673.CZUJ Jan — Święty Ambroży w świetle swoich listów. War. 1939. Druk. Archidiecezjalna. 8, s. 103, [1]. brosz. (Stan dobry) cena: 40,00

674.EGER Feliksa — Czytania religijno-moralne dla młodych osób. War. 1875. Druk. Warszaw. Instytutu Głuch. i Ociemn. 16d, s. 165, [1], III. opr. bibliot. ppł. (Ubytki płona grzbiecie i narożnikach, wewnątrz miejscami podkreślenia w tekście, stan dobry. Piecz.) cena: 48,00

675.FLASZA Tomasz — Śpiewnik kościelny katolicki. Największy wybór pieśni nabożnych z nutami do śpiewu na 2 głosy. Cz.1-3. Wyd. nowe poprawione i uzupełnione. Kr. 1930. Księg. Krak. 16d, s. 387; 420; 484. opr. oryg. ppł. zdob. (Stan b.dobry. Cz.1: Pieśni adwentowe, kolędy, pieśni postne, wielkanocne i o Wniebowstąpieniu Pańskiem. Cz.2: Pieśni o Duchu Św., o Trójcy Przenajświętszej, do Pana Jezusa, na uroczystość Bożego Ciała, Hymni Sacri, o Najśw. Sercu Pana Jezusa, o Najśw. Marii P., godzinki, litanie, koronki. Cz.3: Pieśni przygodne, pieśni mszalne, żałobne i o Św. Pańskich, Nieszpory i hymny) cena: 120,00

676.GLÄSER Zofia — 17 najpiękniejszych kolęd. Oprac. ... War. [194-?]. Wyd. S.P.P. sp. z o.o. 16d podł., s. 20. brosz. (Stan dobry) cena: 26,00

677.HALBAN Leon — Społeczne ideały chrześcijaństwa w pierwszych wiekach. Poz. [1928?]. Księg. św. Wojciecha. 16d, s. [4], 153, [2]. brosz. (Odbarwienia okł., stan dobry. Podpis własn.) cena: 26,00

678.Św. HIERONIM — Listy. T.1-3. Przeł. i przedm. zaopatrzył J.Czuj. War. 1952-1954. 8, s. XXI, [1], 429, [1]; 457, [1]; 486, [1]. opr. oryg. kart., brosz. (Niewielkie naddarcia grzbietu w t.1, poza tym stan dobry. T.1 opra. kart., t.2-3 okł. brosz.) cena: 80,00

679.HISTORJA cudownego obrazu i klasztoru X.X. Filipinów w Studziannie. Studzianna 1931. Zakł. Graf. E. i D-ra K.Koziańskich, Warszawa. 16d, s. 31. brosz. (Otwory dziurkaczem. Zapiski własn. Monografia XVII-w. obrazu Świętej Rodziny w Studziannej k. Opoczna - sanktuarium nawiedzanego m.in. przez królów Michała Korybuta Wiśniowieckiego i Jana III Sobieskiego. Obraz, ogłoszony w 1671 r. cudownym, został ukoronowany przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1968. Nieczęste) cena: 50,00

680.HORN Julius — Polnisches Horal-Buch enthaltend sämmtliche Melodieen zu den Liedern des evangelisch-polnischen Gesangbuches, gesammelt und herausgegeben von ... vierstimming für die Orgel bearbeitet von C.Karov. Erfurt & Leipzig 1860Gotth. Wilhelm Körner's Verlag. 8 podł. s. XII, 66. opr. kart. (Mocne otarcia okł., brak grzbietu, miejscami zażółcenia papieru. Egz. lekko zabrudzony) cena: 110,00

681.HYNEK W. — Święty całun z Turynu. Męka Pańska w oświetleniu nauki spolszczył i oprac. St.Karwowski. Wyd.II rozszerzone. Poz. 1938. Księg. św. Wojciecha. 8, s. VIII, 141, tablice. brosz. (Otarcia i niewielkie zabrudzenia okł., stan dobry) cena: 48,00

682.JASTRZĘBIEC Maryan — W obronie czci Jasnogóry. Poz.-War. 1911. Polsko-Kat. Księg. Nakł. Z.Rzepeckiego i S-ki, E.Wende i Spółka. 4, s. [8], 191, tablice. opr. oryg. pł. zdob. (Otarcia i zabrudzenia okł., niewielkie nadpęknięcia grzbietu, pierwsza karta luzem, blok lekko poluźniony, miejscami zażółcenia papieru. Zaw. m.in.: Historya Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Historya klasztoru Jasnogórskiego, Pamiątki przeszłości na Jasnej Górze, Znaczenie Jasnej Góry dla Polski) cena: 120,00

683.JEDNODNIÓWKA ku uczczeniu międzynarodowego Akademickiego Kongresu Misyjnego w Poznaniu pod wysokim protektoratem Jego Eminencji Księdza Kardynała Augusta Hlonda Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Poznańskiego Prymasa Polski w dniach od 28 września do 2 października 1927 r. się odbywającego. Poz. 1927. Druk. św. Wojciecha. 4, s. [4], 184, [4], opr. wsp. pł. z zach. okł. brosz. (Okł. brosz. i kilka pierwszych kart podklejonych przez introligatora, poza tym stan dobry. Podpis własn.: Dezydery Chłapowski. Tytuł i tekst w jęz. polskim i francuskim) cena: 80,00

684.KACZMARCZYK Zdzisław — Immunitet sądowy i jurysdykcja poimmunitetowa w dobrach Kościoła w Polsce do końca XIV wieku. Poz. 1936. Pozn. Tow. Przyj. Nauk. 8, s. [2], 402, mapa 1. brosz. Prace Kom. Hist., t.9, z.2 (Otarcia, naddarcia i odbarwienia okł., ślad zawilgocenia pierwszych kart, tylna okł. nadkruszona) cena: 120,00

685.KSIĘGA pamiątkowa trzechsetlecia Zgromadzenia Księży Misjonarzy (1625 - 17/IV - 1925). Kr. 1925. Wyd. Ks. Misjonarzy. 4, s. 309, [3], XVIII, tabl. 3, mapa 1. brosz. (Stan dobry. Egz. nierozcięty) cena: 85,00

686.KWIATKI świętego Franciszka z Asyżu. W przekł. L.Staffa. War. 1948. "Łuk". 8, s. [4], 352, [1]. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., wewnątrz stan b.dobry. Zdobiła M.Hiszpańska) cena: 48,00

687.MAJCHER Walenty — Lekcje i ewangelie na niedziele i święta w przekładzie J.Wujka. Kr. 1945. Wyd. Apostolstwa Modlitwy. 8, s. 372. opr. oryg. pł. zdob. (Stan b.dobry) cena: 40,00

688.MALEJ Witold, PIROŻYŃSKI Marian — Sanktuaria Matki Bożej w Polsce. War. [195-?]. Nakł. OO. Redemptorystów. 8, s. 875-887.

[oraz] MALEJ Witold — Łaskami słynące obrazy Najświętszej Maryi Panny w archidiecezji warszawskiej. War. 1957. Druk. Loret. 8, s. 51. Odb. z "Wiad. Archidiecezjalnych Warszawskich".

[oraz] tenże — Koronowane obrazy Matki Najświętszej w Polsce. War. 1958. Druk. Loret. 8, s. 35, [1]. Odb. z "Wiad. Archidiecezjalnych Warszawskich".

[oraz] tenże — Szostkiewicz Z., Wesoły S. "Polska bibliografia maryjna od roku 1903 do 1955 [...]". War. 1956. 8, s. 16. Odb. z "Collectanea Theologica". razem opr. pł. z epoki (Stan dobry. Ekslibris. Odręczna dedykacja W.Maleja) cena: 60,00

689.NIEMOJEWSKI Andrzej — Biblja a gwiazdy. Sto pytań, stawionych biblistom, oraz sto odpowiedzi, dla ludzi, umiejących myśleć własną głową. Z 82-ma wizerunkami. War. 1924. Nakł. rodziny autora. 8, s. [4], 121, [2]. brosz. (Okł. nieco zakurzona, niewielkie naddarcie grzbietu, stan dobry. Podpis własn.) cena: 48,00

690.NIEWIADOMSKI St[anisław] — Kolendy polskie. Układ na głos solowy z fortepianem. Lw. [192-?]. G.Seyfarth. 4, s. 86. brosz. (Niewielkie otarcia okł., tylna okł. zakurzona) cena: 80,00

691.PACHUCKI Józef — Matka Miłosierdzia. W 50-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej w Starejwsi sanockiej. Kr. 1927. Wyd. OO. Jezuitów. 16d, s. 142, [1]. brosz. (Okł. nieco otarte. Piecz., naklejka na przedniej okł.) cena: 60,00

692.PAMIĄTKA koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Bolesnej w Staniątkach dnia 21 września 1924 r. Kr. 1924. Nakł. klasztoru PP. Benedyktynek w Staniątkach. 16, s. 76, [1]. brosz. (Stan b.dobry) cena: 40,00

693.POLSKA poezja Maryjna. Antologia w układzie T.Jodełki. Z przedm. J.Zawiejskiego. Okł. i winiety wykonał T.Gronowski. Niepokalanów 1949. Nakł. Centrali "Milicji Niepokalanej". 8, s. XXV, [1], 388, [1]. opr. pł. z zach. okł. brosz. (Stan dobry) cena: 60,00

694.RELIGIE wczoraj i dziś. War. 1971. Iskry. 16d, s. 523, [1], tablice. opr. oryg. pł., obw. (Otarcia obw., poza tym stan dobry. Praca zbiorowa. Autorzy: J.Keller, W.Kotański, W.Szafrański, E.Szymański, W.Tyloch, T.Żbikowski) cena: 12,00

695.SIEDLECKI Jan — Śpiewnik kościelny z melodjami na 2 głosy. Zawiera pieśni polskie i śpiewy łacińskie oraz różne nabożeństwa i modlitwy. Wydanie jubileuszowe (1878-1928). Oprac. W.Świerczek ze współudziałem B.Wallek Walewskiego. Kr. 1931. Zgrom. Księży Misjon. 16d, s. XIII, [1], 525. opr. pł. z epoki. (Otarcia okł., blok odszedł od oprawy, egzemplarz wymaga ponownej oprawy) cena: 50,00

696.SZOŁDRSKI Władysław — Kościół i cudowny obraz Najświętszej Panny w Smardzowicach. Kr. 1921. Nakł. ks. S.Raczkowskiego. 16, s. 64, [1]. brosz. (Tylna okł. obca, poza tym stan dobry. Monografia otoczonego kultem XVII-w. wizerunku Matki Boskiej Smardzowickiej, znajdującego się w kościele w Smardzowicach koło Ojcowa. Obraz został ukoronowany w 1972 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Karola Wojtyłę. Praca zawiera obszerne wypisy ze źródeł archiwalnych, dotyczące obrazu oraz parafii w Smardzowicach) cena: 50,00

697.SZWANKOWSKI Leopold — Kościół parafjalny w Skrzebowie. Poz. 1936. Księg. W.Wilak. 8, s. 26, [2], tabl. 1. brosz. (Grzbiet oklejony taśmą, uzupełniony ubytek narożnika przedniej okł. Kilka ilustr. w tekście) cena: 42,00

698.SZYSZKO-BOHUSZ Adolf — Rotunda świętych Feliksa i Adaukta (N.P.Maryi) na Wawelu. Kr. 1918. Nakł. Kierownictwa Odnowienia Król. Zamku na Wawelu. 4, s. 29, [1]. brosz. (Zabrudzenia okł., przedarcie grzbietu, wewnątrz stan dobry) cena: 16,00

699.TABOR Stefan — Kościół oo. Oratorjanów w Gostyniu na pamiątkę koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej. Gostyń 1928. Nakł. własnym. 4, s. 15, tabl. 7. brosz. (Niewielkie zabrudzenia okł., grzbiet oklejony taśmą papierową, wewnątrz stan dobry) cena: 40,00

700.TELIGA Karol — O stosunkach między Probostwem Kościoła ś. Floryjana na Kleparzu a Szkołą przy tym Kościele i Uniwersytetem Jagiellońskim. Kr. 1868. Druk. Uniw. Jag. 16d, s. VII, [1], 118, [1]. brosz. (Załamania, otarcia i ubytki okł., niewielki ślad zawilgocenia pierwszych kart. Dotyczy zatargu pomiędzy wymienionymi w tytule instytucjami) cena: 58,00

701.TEODOROWICZ Józef — Od Betleem do Nazaretu. Poz. [imprim. 1932]. Księg. św.Wojciecha. 8, s. XIV, [2], 338. brosz. (Okł. zabrudzone, niewielkie ślady wilgoci wewnątrz, poza tym stan dobry. Piecz. Drugi z planowanych dwunastu tomów cyklu "Jezus Chrystus") cena: 42,00

702.TOMKOWICZ Stanisław — Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Kr. 1932. Druk. UJ. 4, s. 40. brosz. (Otarcia i zabrudzenia okł., niewielskie ślady zalania widoczne na marginesach, grzbiet oklejony taśmą papierową, egz. zakurzony) cena: 36,00

703.TURCZYŃSKI W.S[tanisław], RUTKOWSKI J[an] — Konserwacja cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Listopad 1925-marzec 1926. Częstochowa 1927. Nakł. OO. Paulinów. 8, s. 60, [3], tabl. 22. brosz. (Stan dobry. Podpis własn. Na tabl. dokumentacja fotograf. prac konserwatorskich. Karta tyt. również w jęz. francuskim) cena: 160,00

704.WALCZYŃSKI Franciszek — Świętej Teresie od Dzieciątka Jezus. 25 kolęd na dwa równe głosy. Tarnów 1925. Nakł. Urzędu Parafjalnego w Zabawie. 16d, s. 28, [3]. brosz. (Okł. lekko odbarwione, poza tym stan b.dobry. Podpis własn.) cena: 18,00

705.WOJTOŃ Władysław — Historja słynącego łaskami obrazu Matki B. Pocieszenia w kosciele OO. Jezuitów w Nowym Sączu w 350-lecie jego istnienia a 100-lecie opieki nad nim tychże Ojców. Nowy Sącz 1929. 16d, s. 31, tabl. 3. brosz. (Niewielki ubytek przedniej okł., poza tym stan dobry. Gęste zapiski na obu okł. i ostatniej stronie, podkreślenia w tekście) cena: 40,00

706.ŻUKIEWICZ Konstanty Maria — Uroczystość koronacji cudownego obrazu Najśw. M. Panny Łaskawej w Stanisławowie. Lw. 1938. Nakł. Gregoriany. 8, s. 36. brosz. (Stan dobry. Piecz. Liczne ilustr. w tekście) cena: 48,00

707.ŻUKIEWICZ Konstanty Maria — Wspomnienia koronacji cudownego wizerunku Najśw. Marii Panny Łaskawej w kościele ormiańskim w Stanisławowie dnia 30 maja 1937 r. Stanisławów 1937. Nakł. Komit. Koronac. [...]. 16d, s. 45. brosz. (Stan dobry. Zakreślenia ołówkiem. Reprodukcja obrazu w tekście) cena: 48,00

 

 

Wykorzystanie opisów katalogowych oraz materiału ilustracyjnego zawartego w niniejszym katalogu jest możliwe wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody antykwariatu "Rara Avis".