Antykwariat
"Rara Avis" w Krakowie![]()
Oferta specjalna
Szczególnie polecamy:
Ceny w złotych polskich (PLN)
GHELEN G[iovanni] v[an] — Relazione compendiosa e veridica
![]()
HERLITZ Georg, KIRSCHNER Bruno — Jüdisches Lexikon. Ein enzyklopädisches Handbuch des jüdischen Wissens in vier Bänden. Mit über 2.000 Illustr., Beilagen, Karten und Tabellen. Hrsg. von ... Unter Mitarbeit von über 230 jüdischen Gelehrten und Schriftstellern. Bd.1-4 [w 5 wol.] Berlin [cop. 1927-1930]. Jüdischer Verlag. 4. opr. oryg. psk. (Niewielkie otarcia narożników okł., stan dobry. Ekslibrisy i piecz. Każdy tom obj. ca 1.500 szp., liczne tablice. Na grzbietach numeracja tomów I-V. Bogato ilustrowane, klasyczne całościowe opracowanie wiedzy judaistycznej) cena: 1.700.-
![]()
[BIBLIA]. Pismo Święte Nowego Testamentu na podstawie Biblii Tysiąclecia. Lublin 2006/2007. Kaligrafowany rękopis na 682 stronach form. 34,5x24,5 cm, opr. skóra zdob. (Rękopis Wojciecha Patro. Prace nad manuskryptem zabrały autorowi 13 miesięcy. Karta tyt. dwubarwna czarno-czerwona, zamknięta bordiurą florystyczną. Numery wersów tekstów biblijnych i paginacja wpisane czerwonym atramentem. Tytuły poszczególnych ksiąg w całostronicowych ramkach liniowych z czerwonym zdobnikiem geometrycznym. Każdy rozdział rozpoczęty ozdobnym unikatowym inicjałem (wzory inicjałów nie powtarzają się). Tekst i wszystkie zdobienia wykonane odręcznie. Oprawa: skóra cielęca, grzbiet płaski, 4-polowy, na obu okładkach tłocz. wzór geometryczny z owalem w centrum. Na przedniej okł. i na grzbiecie złoc. napis "Nowy Testament". Oprawa wg autorskiego projektu W.Patro. Egz. unikalny. Stan bardzo dobry) cena: 20.000.-
SHAKESPEARE William — Sonnets. 154 handwritten sonnets wrote by Wojciech Patro with hand-made illustrations. [Lublin] 2008. Kaligrafowany rękopis w jęz. angielskim na 162 s. nieliczbowanych form. 21,3x17 cm, oprawa skóra (Rękopis Wojciecha Patro. Karta tyt. dwubarwna czarno-czerwona. Numery kolejnych sonetów wpisane czerwonym atramentem. Tekst pisany krojem coperplate script. Cztery całostronicowe odręczne barwne ilustracje (tusz i tempera) przedstawiające gatunki róż stylizowano na karty starego zielnika. Oprawa: skóra cielęca, grzbiet wyokrąglony, 6-polowy, na przedniej okł. złoc. imię i nazwisko autora oraz tytuł. Oprawa wg autorskiego projektu W.Patro. Egz. unikalny. Stan bardzo dobry) cena: 3.000.-
NOLHAC Pierre de — Louis XV et Marie Leczinska [= Leszczyńska]. Paris 1900. Goupil & C-ie. 4, s. [4], 189, [3], 3, [1], tabl. 41. opr. oryg. psk. złoc. z zach. okł. brosz., górne obcięcie złoc. (Okł. nieco otarte, wyklejki wzmocnione w grzbiecie paskami płótna, stan dobry. Wydano 1.000 egz., ten nr 881. Druk na papierze czerpanym z manufaktury w Rives. Na tablicach gł. portrety odbite w heliograwiurze. Pierwsza tablica (portret Marii Leszczyńskiej) kolorowany ręcznie akwarelą. Obszerna i niezwykle efektownie wydana biografia Ludwika XV i jego żony Marii Leszczyńskiej (córki Stanisława Leszczyńskiego, króla Polski)) cena: 2.000.-
[SZUKALSKI Stanisław]. Odręczny list S.Szukalskiego w Kaliforni do Antoniego Bryndzy, dat. 5 VI 1935 (Rękopis brązowym atramentem na 6 s. form. 43x21,5 cm. Papier w kolorze żółtym. Pismo ozdobne, "wykreowane celowo przez Szukalskiego do celów epistolarnych" (Lameński 126). Szukalski zwraca się do adresata "Drogi Trudku", nawiązując do szczepowego imienia Bryndzy - Ziemitrud. Autor rozpoczyna swój list od uwag dotyczących propozycji objęcia stanowiska korespondenta prasowego, jaką otrzymał od Połczyńskiego z Poznania. W dalszej części listu pisze m.in. o sprawie finansowania Twórcowni: "Moje finansowe warunki są bardzo złe, a zatem nie będę wam mógł budować swoim dostatkiem tej instytucyi ni lepszych warunków". Pisze również, rozżalony, o sytuacji wśród członków szczepu: "Z listów ostatnich [...] widzę, że zbrakło wam ducha, że rozsypali się najsłabsi a wy swą chudość duchową winicie. Myślicie tylko o swej nędzy lecz ani na chwilę o mojej i mojej strasznej udręce [...]. Jeżelibym już w Kraju był to byśmy zorganizowali Twórcownię, jakoś prowizorycznie - lecz z tąd, z za oceanu samemu to wszystko robić, listownie [...] jest ponad ludzkiem zadaniem [...] teraz wy coś dla mnie czyńcie, abym mógł rzeźbić pomnik jakiś, czy [...] Piłsudskiemu [...]. Bądźcie żywotni, czyńcie, działajcie, organizujcie, bo staniecie się takimi zaspańcami jak i reszta Krakowa". W dalszej treści listu znajdują się informacje o aktualnych zajęciach Szukalskiego (skończył projekt pomnika Piłsudskiego, zaczął odbijać serię zdjęć swoich rzeźb, planuje podróż do Polski), wzmianki o akcji sypania kopca Piłsudskiego w Krakowie. List cytowany we fragmentach w pracy L.Lameńskiego "Stach z Warty Szukalski", Lub. 2007. Ślady kilkukrotnego złożenia, niewielkie naddarcie ostatniej karty, poza tym stan dobry) cena: 2.140.-
![]()
WYDAWNICTWA KONSPIRACYJNE Z II WOJNY ŚWIATOWEJ
CO KAŻDY winien wiedzieć. [Warszawa], XII 1942. Roch. 16d, s. 15, [1]. brosz. (Chojnacki I 127. Zaplamienia narożnika jednej karty. Zaw. m.in.: Przyczyny i przebieg wojny, Walka z okupantem, Wieś i miasto, Organizacja i jedność - zwycięstwem) cena: 48.-
[GINSBERT Julian]. Inż. J.G. [krypt.] — Psychologia dowodzenia. Przedruk artykułu z "Bellony" [...]. Warszawa 1944. [TWZW]. 16d, s. 17, [1]. brosz. (Zaplamienia okł., rdzawe zaplamienia przy zszywkach, ślad wilgoci. "Cykl wykładów wygłoszonych dla oficerów 6. i 7. Dyw. Pol. Sił Zbrojnych w ZSRR" (Chojnacki)) cena: 50.-
HITLER, Mussolini i Nietzsche. [Warszawa, koniec 1943]. Druk D[ep.] I[nformacji Delegatury Rządu]. 16d, s. 14, [2]. brosz. (Chojnacki I 310. Stan dobry. "Porównanie filozofii Nietzsche'go z ideologią włoskiego faszyzmu i niemieckiego narodowego socjalizmu" (Chojnacki)) cena: 50.-
[KOZICKI Stanisław]. Miles [pseud.] — Naród i wojsko. Warszawa, V 1943. Wyd. D[ep.] I[nformacji Delegatury Rządu]. 16d, s. 21, [3]. brosz. (Chojnacki I 535. Stan dobry. "Szkice oparte na doświadczeniach historycznych o stosunkach między wojskiem a narodem" (Chojnacki)) cena: 50.-
NIE ŻAŁUJ czasu... przeczytaj. [Warszawa 1943]. Wyd. Strop. 8, s. 15, [1]. brosz. (Chojnacki I 781, Stan dobry. "Przedstawiono zagrożenia dla Polski ze strony Rosji bolszewickiej i rolę jaką w tym odgrywa PPS" (Chojnacki)) cena: 50.-
O POLSKĘ Chrystusową. Warszawa, 26 X 1941. [Zakon Rycerski Krzyża i Miecza]. 16d, s. 15, [1]. brosz. (Chojnacki I 824. Stan dobry) cena: 50.-
OD BIAŁEGO do czerwonego imperializmu. [Warszawa 1944. Delegatura Rządu]. 8, s. 7, [1]. brosz. (Chojnacki I 853. Stan dobry. Druk antysowiecki) cena: 60.-
PRACA polityczna powszechnym obowiązkiem. [Warszawa 1943]. Wyd. Strop. 8, s. 15, [1]. brosz. (Chojnacki I 1026. Niewielkie naddarcia krawędzi. "Omawia zasady programowe stronnictw: PPS, Str. Ludowego, Str. Pracy i Str. Narodowego" (Chojnacki)) cena: 50.-
![]()